Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Odesílatel:  host2 (199.48.147.*)

Datum:  06.06.2011 10:30

Politik se podíval na nabídku, a pak dal lepší

Mladá fronta DNES
4.6.2011
autor: David Půlpán

Místostarosta Chrudimi Roman Málek chtěl získat pronájem sloupů veřejného osvětlení na reklamy.
Podíval se, co navrhla firma, jež je má v nájmu, a pak nabídl městu vyšší cenu. Šokoval politiky i úředníky.

CHRUDIM Politici v Chrudimi budou rozdýchávat poslední nápad tamního místostarosty ještě dlouho. „To, co provedl, bylo naprosto nestandardní a to se vyjadřuju slušně. Bylo to šílené,“ říkámístostarosta Chrudimi Miroslav Tejkl z ČSSD.
V Česku je obvyklé, že dobře informovaní politici někdy pošlou do výběrového řízení nastrčeného člověka, který má pro ně získat zakázku. Případ Romana Málka z Koalice pro Chrudim je jiný. Přihlásil se o pronájem sloupů pro reklamy osobně a nabídl nájem jen o trochu vyšší než soukromá firma. Díky své funkci věděl, jaká suma je ve hře.
Před vážným porušením zákona o střetu zájmů se zachránil jen tím, že svoji nabídku stáhl dříve, než ji radní začali projednávat. „Kdyby to rada projednala a jeho návrh samozřejmě zamítla, bylo by to pro něj fatální. Takto ještě nenaplnil skutkovou podstatu trestného činu,“ uvedl Tejkl, který je původní profesí právník.
Málek zaskočil i městské úředníky, kteří politiky varovali, že se místostarosta chystá porušit zákon. „Žádost byla podána až po seznámení se s novou nabídkou stávajícího nájemce...“ upozornili.

Nabídneme tři tisíce za poutač. Málek: Já o 125 korun víc

Sloupy ve městě má už řadu let pronajaté firma Hostalek-Werbung, která platila Chrudimi tisíc korun za jednu tabuli, loni jich měla 158. Chrudimští politici společnost nyní přiměli, aby nabídla lepší podmínky, tři tisíce korun za poutač. Ale Málek těsně před jednáním rady nabídl 3125 korun. Tvrdí, že tím chtěl jednání o pronájmu sloupů zablokovat. „Jejich nabídka byla proměsto značně nevýhodná. Potřeboval jsem její projednávání zastavit. Chtěl jsem městu ušetřit statisíce korun, a to se podařilo,“ řekl Málek.
Proč své argumenty jednoduše neřekl svým kolegům v radě ale jasně vysvětlit nedokáže. Prý si nebyl jist, že radní přesvědčí.
„Ať si říká, co chce. Je místostarostou, je ve veřejné funkci, je to jasný střet zájmu, jasné upřednostňování osobních zájmů nad zájmy veřejnými,“ řekla zastupitelka Kateřina Jánská z opoziční ODS.
Statisíce podle Tejkla Roman Málek neušetřil, firma kvůli jeho akci však nakonec kývla na to, že nájem nikdy neklesne pod 350 tisíc korun a souhlasila se smlouvou na pět místo na sedm let.
Nikdo si ale teď v Chrudimi není jist, jak daleko by Málek zašel, kdyby ho politici a úředníci včas nezastavili. „Chci věřit, že svoji nabídku nemyslel vážně,“ uvedl Tejkl.
Sám Málek na to nedává jednoznačnou odpověď. Připouští, že by byl schopen si sloupy pronajmout. „Město by tím ušetřilo peníze,“argumentuje. Strany, které tvoří koalici na chrudimské radnici, chtějí Málkovi vyčinit a přimět ho, aby se nic podobného neopakovalo. O jeho odvolání ale neuvažují.
A opozice? Ta si myslí, že by si měly strany koalice ČSSD, SNK ED, Koalice pro Chrudim, Svobodných, TOP 09 a VV udělat pořádek samy. „Minimálně by se měla koalice zamyslet, kdo je ve vedení města. Nejsem přesvědčena, že místostarosta Chrudimi by měl mít takovéto nápady,“ řekla Jánská.Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Gargulina (193.193.172.*)

Datum:  07.06.2011 14:00

Ovšem dnešní MFD je ještě zajímavější. Starosta v ní totiž jednoznačně odmítl Málkovu verzi, že kvůli jím podané nabídce vylepšila agentura cenu za pronájem sloupů, protože pořadí podaných nabídek nabídek bylo obrácené. Takže to můžeme shrnout... nejen že Málek porušuje zákon o střetu zájmů a podvádí při veřejné soutěži, ale po odhalení ještě navíc lže. Chrudimáci, můžeme si skutečně gratulovat, co jsme to tam posadili za chásku.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pik (199.48.147.*)

Datum:  07.06.2011 19:52

Starosta Chrudimi: Málek se musí omluvit

Strany chrudimské radniční koalice budou jednat o případu místostarosty Málka, který zjistil, kolik nabízí za pronájem sloupů firma, a pak nabídl víc

Starosta Chrudimi Petr Řezníček ze SNK ED chce přimět svého zástupce Romana Málka z Koalice pro Chrudim, aby se zastupitelům omluvil za to, že chtěl získat do pronájmu sloupy veřejného osvětlení.

Málek se podíval, jakou cenu navrhla firma, která má sloupy momentálně v nájmu, a pak městu nabídl cenu vyšší. Málek ještě před jednáním městské rady nabídku stáhl. „Co tady předvedl kolega Málek, vrhá nepříliš šťastné světlo na celou koalici. Něco takového se tu za dvacet roků nestalo. Budu chtít, aby se zastupitelům omluvil,“ uvedl Řezníček.
Málek díky své funkci věděl, jakou sumu nabídla soukromá firma za pronájem sloupů a svou nabídkou ji trumfl. Před vážným porušením zákona o střetu zájmů se zachránil jen tím, že svoji nabídku stáhl dříve, než ji radní začali projednávat. „Kdyby to rada projednala a jeho návrh samozřejmě zamítla, bylo by to pro něj fatální,“ uvedl místostarosta Miroslav Tejkl z ČSSD.
Málek se hájí tím, že chtěl zabránit podpisu smlouvy s dosavadní firmou, protože podle něj byla nevýhodná pro město.
Většina chrudimských politiků ale nechápe, proč své argumenty neřekl svým kolegům v radě. Málek si podle svých slov nebyl jist, že radní přesvědčí. Tvrdí také, že svým zásahem ušetřil statisíce korun. To ale jeho kolegové z vedení města rezolutně odmítají.
„Není to pravda, neušetřil peníze. Firma svoji výhodnější nabídku předložila ještě předtím, než zažádal o pronájem Málek,“ řekl Řezníček. Sám Málek je připraven na kritiku. „Dal jsem hlavu na špalek,“ uvedl s tím, že počítá i s výhradami opozice. „Předpokládám, že mne budou chtít rozcupovat, mohou dát návrh na mé odvolání,“ uvedl.
Málek byl loni na podzim hlavním architektem nové radniční koalice. Zatím není příliš pravděpodobné, že by kvůli svému přešlapu na radnici skončil.

FAKTA Chrudimský politik chtěl pronájem sloupů

Místostarosta Roman Málek požádal město o pronájem sloupů veřejného osvětlení, které má už řadu let pronajaté firma Hostalek-Werbung. Politici společnost přiměli, aby nabídla místo tisícovky tři tisíce korun za poutač. Málek těsně před jednáním rady nabídl 3 125 korun. Tvrdí, že tím chtěl jednání zablokovat.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj
David Půlpán

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pik (199.48.147.*)

Datum:  07.06.2011 20:08


Skandál, za který odcházejí ministři z politiky. V Chrudimi se neděje nic. Reaguje pouze mfDNES a opozice. Chrudimské noviny mlčí - tedy dennodenně referují o vývoji v letním koně. Naposledy o tom, jak tam pan Herbst tvořil z PET láhví sochy a na podiu falešně vykřikovali nějací pseudopunkeři cosi o šukání, kokotech apod. Balous, který jinak natočí každou blbost, cudně maže videozáznam - nemuselo by se to líbit chlebodárcům a to mu za to nestojí. Málek schován za záclonami hospody místního óbr-neplatiče, čeká až vše opadne, aby mohl vymyslet další zvěrstvo. Řezníček pronáší projevy před maminkami na Dětském dnu. Místostarosta Tejkl, cosi zamumlal a modlí se, aby vše nějak dopadlo - takovou výplatu jako má teď, za celý život neviděl. radní se fotí s titulem ověnčenými futsálisty, nic pro ně sice neudělali, ale nese to přece slávu, ne? Prostě panoptikum.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec (213.226.218.*)

Datum:  08.06.2011 01:58

Vy naivko - sochání artefaktů z PET lahví a pořádání koncertů, na kterých se zpívá "dám ti francouzáka na ču..áka" je zrcadlením bezradnosti a strerility programu tétom koalice. A druhým věrným obrazem jsou šílené nápady Málka. Kdybyste v jakémkli městě vyprávěli, že máme místostarostu, který sám soutěží o reklamu na sloupech tak, že se podívá na nabídku konkurence, tak si budou myslet, že si děláte prdel (vyzkoušeno). Řezníček dnes v MFD píše, že donutí Málka se ommluvit zastupitelům. Podle mě bysme měli donutit Řezníčka, aby se omluvil občanům. Za to, že svou lačností po postu starosty dovolil instalovat tohoto exota do tak významné funkce.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  08.06.2011 17:31

Bohužel, jak se jeví daly si všechny koaliční strany do koaliční dohody prohlášní o zachování areálu leního kiny pro kulturní účely. Protože to však nebyl nápad Málka a Řezníčka, stavějí se tito k tomu zadkem. Znovuzpovoznění se ujal pan Herbst, ovšem dle mého pcitu mu to přerůstá přes hlavu, hlavně kvůli excesům jeho synka. Z politických stran se snažili a snad i dále snaží jen Svobodní, pohrobci ODS a ChV na postech městských úžedníků hází Herbstovi klacky pod nohy a Málek z Řezníčkem za žádnou cenu nepřipusí nějakou akci města to areálu přesunout. A tak jsou tu jedině chrudimští ochotníci, kteří mají v úmyslu sehrát benefiční představení ve prospěch areálu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kodlcr (81.92.148.*)

Datum:  08.06.2011 19:33

Opravdu dlouho jsem DO DISKUZE NIC NEPŘIDAL ...

KODL FILM LAB WILL SOON BRING.
BIG SHOT IN THE SUMMER CINEMA.

Já žádná videa NEMAŽU!!!

LEŤÁK - TEDY KAMENNÉ LETNÍ KINO - VIDEO:

http://www.youtube.com/watch?v=A_g004cZbS8

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO (213.226.215.*)

Datum:  08.06.2011 18:40

To jsou ti ochotníci, jejichž členem je Mgr. Slezák, toho času ředitel Centra sociálních služeb v Chrudimi? To se bude jistě radnímu zodpovědnému za sociální služby (Málkovi) moc líbit, že mu ředitel instituce, která spadá do jeho kompetencí (Slezák) blbne v Leťáku, do kterého podle Málka kultura nepatří, že? :)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO (213.226.215.*)

Datum:  16.07.2011 08:29

....a netrvalo to ani tak dlouho. Ok?

"Ředitel, který vedl organizaci zhruba jen jeden rok, byl formálně k pátečnímu datu odvolán bez udání důvodů."

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jajan (90.176.181.*)

Datum:  08.06.2011 13:26

Ba, ba, pan Málek despoticky rozhoduje o věcech, které mu nepřísluší (například rozhoduje, jaké logo kde bude, aniž by měl svolení tvůrce loga), bezdůvodně odvolává lidi (pan architekt Thér měl sice jen poradní slovo, ale byl odvolán pro přemíru kompetencí) a nyní navíc bohorovně zneužívá své pozice k vlastnímu obohacení.

Pan starosta Řezníček je rád, že mu domek z karet stojí a ani nedutá, aby se nerozpadl. Prostě koalice postavená na tolika netransparentních stranách, kterým dohromady nejde o Chrudim, ale o místo na radnici, nikdy nebude pracovat správně a dělat rozhodnutí už ze samotné podstaty věci.

Pan Málek by měl přehodnotit svoji pozici v Chrudimi a u občanů, měl by se chytit za nos a poptat se, zda by mu někdo nepůjčil trochu pokory a slušnosti. Ovšem v koalici takového člověka nenajde.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek (213.226.216.*)

Datum:  08.06.2011 14:51

Pana Málka, pokud si dobře pamatuji, pomáhali na radnici instalovat Krmelec i Jajan, tehdy se jim to hodilo. Nyní hledají sebemenší blbost, aby si plivli. Hodí se jim to, tahle radnice je hodně skřípla v rozletu.
Čestní chapci z Volby, když už na někoho nebo na něco lijí špínu po kýblech, by se taky mohli podepsat.
Administrátor kdysi vyhrožoval, že u nicků budou také ip čísla...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Georgina (77.104.206.*)

Datum:  09.06.2011 20:28

Nevím, jak vy, ale já ty IP adresy u nicků vidím a jsou tu už poměrně dlouho Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kopeckýj (209.44.114.*)

Datum:  10.06.2011 09:13

ČT 1
9. června 2011, 19:00 Události

Místostarosta na hranici zákona

Jolana VOLDÁNOVÁ, moderátorka
--------------------
Do konfliktu se zákonem se dostal chrudimský místostarosta. Při výběrovém řízení na nájemce reklamy na sloupech veřejného osvětlení si nejprve zjistil nejvyšší nabídku a vzápětí kontroval tou svou - o 125 korun vyšší. Nakonec ji ale stáhl s tím, že se jen snažil pro město získat co nejvýhodnější podmínky.

Erik KNAJFL, redaktor
--------------------
Sloupy veřejného osvětlení v Chrudimi má už řadu let pronajaté soukromá firma. Městu platila tisíc korun za každý reklamní panel. Radnice ale požadovala za pronájem sloupů víc. Firma tedy nabídla 3 tisíce korun. Přišla ale ještě jedna nabídka - 3125 korun - od místostarosty Málka.

Petr ŘEZNÍČEK, starosta Chrudimi /SNK ED/
--------------------
Je to určitě nešťastná záležitost, která hodila možná trošku špatné světlo na celou koalici.

Erik KNAJFL, redaktor
--------------------
Málek se brání tím, že pro město chtěl získat lepší podmínky. Proto se o pronájem sloupů ucházel. Nakonec přesto zakázku získala původní firma - na 5 let.

Roman MÁLEK, místostarosta Chrudimi /Koalice pro Chrudim/
--------------------
Výsledek - firma, kolik nám dneska platí, tak je naprosto senzační a skvělý, já jsem spokojenej, to, co jsem udělal, byla sice chyba, ale ve výsledku pro město byla finančně prospěšná.

Erik KNAJFL, redaktor
--------------------
Roman Málek se dostal do konfliktu se zákonem. Zjistil totiž cenu, kterou soukromá firma nabídla a potom ji navýšil. Zneužil informaci. Navíc hrozil i střet zájmů. Policie se však případem zabývat nebude. Místostarosta Málek totiž nabídku stáhl dřív, než ji stihla projednat rada města.

Petr ŘEZNÍČEK, starosta Chrudimi /SNK ED/
--------------------
Jako rada města jsme panu Málkovi tuto záležitost vytkli.

Jaroslav TRÁVNÍČEK, zastupitel Chrudimi /ČSSD/
--------------------
No, je to taková hloupost, dětinskost, no, a nezkušenost. Určitě to není korektní.

Erik KNAJFL, redaktor
--------------------
Koaliční partneři požadují, aby se místostarosta Roman Málek omluvil. O jeho odvolání ale vedení chrudimské radnice neuvažuje. Erik Knajfl, Česká televize.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt (213.226.208.*)

Datum:  22.06.2011 11:34

Nevíte jak je to s vyšetřováním Málka ? Jestli už to policie řeší, nebo ještě na něco čekají ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  22.06.2011 21:32

Zcela jistě policie čeká. Na oznámení z podezření spáchání trestného činu. Můžeš ho podat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Gargulina (193.193.172.*)

Datum:  22.06.2011 14:05

No samozřejmě, že čekají.... čekají, až to vyšumí a naivkové jako ty se přestanou ptát Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  locar (199.48.147.*)

Datum:  29.06.2011 18:21

Nevyšumělo. Dnes na Málka byla podána žaloba:

ODS chce poslat na místostarostu policii
CHRUDIM Místostarostu Chrudimi Romana Málka teď bude natahovat opozice na skřipci.
Za to, že v květnu podal vlastní nabídku na pronájem městských sloupů veřejného osvětlení pro reklamní účely, se omluvil. Chtěl prý jen zabránit schválení připravené smlouvy.
Jenže podle opoziční ODS šlo o jasné porušení zákona o střetu zájmu, a proto chystá trestní oznámení. Zastupitelé ODS se navíc možná pokusí svolat mimořádné jednání zastupitelstva, které by Málka mohlo odvolat.
„Dopustil se porušení zákona, nikoliv jen obyčejné klukoviny, nad níž by se mohlo jen mávnout rukou,“ uvedl poslanec a bývalý starosta Chrudimi Jan Čechlovský. „Chápu, že Jan Čechlovský zahájil svou předvolební kampaň na hejtmana Pardubického kraje a chce být ve všech médiích. Souhlasím, ať podá trestní oznámení, ať je v tom pořádek,“ řekl Málek.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  broskef (172.24.0.*)

Datum:  04.10.2011 08:48

Víte někdo, jak celá kauza dopadla? Nebo to opět jenom "vyšumělo" ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Gargulina (194.149.232.*)

Datum:  30.06.2011 11:45

Musím říct, že tomu nezralému chlapci z radnice v posledních dnech skutečně dost spadl hřebínek Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  08.06.2011 17:23

To, jaký Málek je, věděli všichni. I jeho voliči. Bohužel to, co ODS a ChV v minulosti předvedly, donutilo voliče vyhánět čerta ďáblem. Při rozložení sil po volbách, jiná varianta, díky řezníčkovi, pro koalici nebyla. Nedržel-li by se Řezníček tolik svého snu o starostování a nedal vše pro zborcení jakékoliv jiné dohody, nemusel dnes Málek sedět ve funkci místostarosty. Ideální by bylo, kdyby jej vystřídal někdo z jeho rodné strany, ale kdo?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kopeckýj (77.247.181.*)

Datum:  10.06.2011 09:17

Politik se kál: „Byl jsem zbrklý, mluvil jsem nevhodně“
10. červen 2011
mfDNES
autor: David Půlpán

Chrudimští radní přiměli místostarostu Romana Málka, aby se omluvil za to, že chtěl získat pronájem sloupů ve městě pro reklamu díky informacím z radnice.
Na tiskové konferenci Málek z Koalice pro Chrudim řekl, že udělal chybu a že byl zbrklý. Novinářům rozeslal veřejnou tiskovou omluvu, podle níž se vyjadřoval nevhodně.
Bylo to pokoření stejně nevídané jako přešlap, který stál na jeho začátku. Málek požádal o pronájem městských sloupů veřejného osvětlení a nabídl nájem jen o trochu vyšší než soukromá firma. Díky své funkci věděl, jaká suma je ve hře. Před vážným porušením zákona se zachránil jen tím, že svoji nabídku včas stáhl. Pak tvrdil, že chtěl projednávání pronájmu firmě jen zablokovat, protože nabízela městu málo.
„Je to nešťastná záležitost, která vrhá špatné světlo na celou koalici. Panu Málkovi jsme to jako rada města vytkli,“ řekl starosta Chrudimi Petr Řezníček.
„Byl jsem v zahraničí, přijel jsem těsně před radou, četl jsem materiály do rady, tři sta stránek, v noci. Měl jsem na to pár minut, takže jsem zareagoval zbrkle,“ řekl Málek. Tvrdí, že sloupy pronajmout nechtěl. Nevěřil ale radním, že by je přesvědčil o tom, že nabídka je nevýhodná. Za to se jim nyní omluvil.
Když už se včera na tiskové konferenci zdálo, že má Málek nepříjemné téma za sebou, dostihlo ho znovu. Ve chvíli, kdy starosta mluvil o chybě ředitelky mateřské školy, Málkovi jeho nápad opět vyčetl.
„Vytkli jsme jí to tak, jako jsme to vytkli Málkovi, který udělal chybu. Udělal fatální chybu, chybu, kterou jsem tu za dvacet let nezažil, je to chyba jako hrom,“ řekl Řezníček.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin (213.226.214.*)

Datum:  12.06.2011 14:47

Myslím, že z se z toho Málek jen těžko vykecá. Sice to celé obrací, ale je to jasné. Po zjištění nabídky od konkurence z titulu své funkce podal svoji nabídku a něco málo vyšší. Podle mě jasná pleticha možná i zneužití informací. Potom byl upozorněn úřadníky, že je to fakt za hranou, tak se vylakal a stáhnul to. Takže průšvih jako hrom. A on je ještě tak drzý, že prohlašuje, že tímhle ušetřil městu peníze. Jen nikomu neřekl jak. A Řezníček s Tejklem jen opatrně mlží, takže v tom jedou taky. To je ta změna a touha po šetření a průhlednosti zakázek.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek (213.226.216.*)

Datum:  13.06.2011 19:57

A zrovna Ty Pepine vyprávěj o šetření městských peněz. To je docela síla.
pp

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  12.06.2011 22:53

Pepine, copak i ty patříš k těm, které nové vedení radnice odstřihlo od penězovodu? Jinak, tedy alespoň pro mne, Málek patří k tomu starému vedení a zatím svými činy jen dokazuje, jak se tenkrát vládlo. prostě jede tak jak se za minulé roky naučil.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin (213.226.214.*)

Datum:  16.06.2011 20:58

Když myslíš Shote. Jsem odstřiženej od penězovodů a ze zoufalství si tady s tebou píšu HAHAHA! ))
Podstata věci je ale to, že čestný Málek, který byl mimochodem místostarosta i za minulé radnice podává vlastní nabídky do soutěže o městskou zakázku potom, co je známá cena konkurenční firmy. A ještě lže, že městu něco ušetřil.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kopeckýj (77.247.181.*)

Datum:  10.06.2011 09:23


Chrudimský radní Málek: Byl jsem zbrklý
10. červen 2011
Právo
autor: Zdeněk Seiner

Místostarosta Chrudimi Roman Málek (KDU-ČSL) šokoval zastupitele i veřejnost neuvěřitelným počínáním. Těsně před vyhodnocením výběrového řízení na firmu, která bude v nejbližších pěti letech používat k reklamě sloupy veřejného osvětlení, podal (se znalostí dosavadních nabídek) nabídku svou vlastní. O 125 korun vyšší než ta dosud nejvýhodnější.
„Byl jsem zbrklý, omlouvám se za to,“ řekl včera novinářům s úsměvem Málek. „Byla to chyba, fatální chyba. Za dvacet let na radnici jsem něco takového nezažil,“ s hlubokým pohoršením reagoval starosta Chrudimi Petr Řezníček (SNK ED). Málek je přesvědčen, že konal s dobrým úmyslem a svou nabídkou, kterou nakonec na poslední chvíli stáhl, získal pro město smlouvu podstatně výhodnější, než byla původní.
„Společnost Hostalek Werbung z České Třebové podle dodatku současné smlouvy získala pronájem sloupů veřejného osvětlení. Nové roční nájemné za ceduli o výměře 0,7 m2 bude 3000 korun a nájemné za ceduli velikosti 0,25 m2 bude 1500 korun bez DPH. Pronájem je uzavřen na dobu neurčitou, smlouva nemůže být ze strany města vypovězena dříve než za pět let,“ sdělila podmínky nakonec uzavřené smlouvy mluvčí chrudimské radnice Sylva Drašnarová.
Podle informací Práva ale Hostalkovu nabídku Málek nijak neovlivnil. Nabídl tři tisíce za velkou ceduli a platit je bude. Málkova licitace zřejmě efekt nepřinesla, přestože nabízel 3125 korun. „Ten výsledek je naprosto senzační a já jsem s ním spokojený,“ trvá ale na svém Málek.
„Aktivita místostarosty Málka nebyla úplně nejvhodnější, vrhlo to špatné světlo na celou koalici,“ povzdychl si starosta Řezníček. Počítá s tím, že aféru vysvětlí a veřejnosti se Málek omluví na jednání chrudimského zastupitelstva v pondělí 27. června.
„Byl jsem zbrklý a měl jsem málo času. Materiály jsem četl v noci před rozhodnutím, měl jsem na to pár minut a zareagoval jsem, jak jsem zareagoval. Snažil jsem se jen něco zastavit. Ne prostřednictvím nastrčené osoby, ale otevřeně, svým jménem,“ popřel zištné záměry svého nepochopitelného počínání Málek.
Politické smrti se ale zřejmě bát nemusí. Politicky a matematicky je jeho pozice silná. Do rady města se dostal jako lídr Koalice pro Chrudim. Ta má sice jen tři mandáty, ale bez nich by současné Řezníčkovo vedení radnice (ČSSD a SNK ED) ztratilo potřebnou majoritu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  12.06.2011 23:04

Společnost Hostalek Werbung, je na můj vkus poněkud podivná společnost, hlavně svými personálními vazbami na jiné společnosti.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec (213.226.218.*)

Datum:  10.06.2011 19:04

Mě by jen zajímalo, která hlava otevřená vymyslela, že vlastně k žádnému porušení zákona nedošlo tím, že Málek nabídku zase stáhnul. Vzhledem k tomu, že úmysl a příprava trestného činu jsou jen jeho fáze předcházející úplnému dokonání, tak by se měly orgány činné v trestním řízení přestat dloubat v nose.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Místostarosta Málek - opět střet zájmu

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot (90.179.214.*)

Datum:  10.06.2011 22:08

Zajímavé. Jen se něco děje a okamžitě se rozvíří diskuze o pizzerii. Aby se nediskutovalo o Málkovi?

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2022 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.