Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Co rikate na Sirokou ulici?

Odesílatel:  kodlcr

Datum:  07.11.2009 12:55

Video Siroka ulice Chrudim:
http://www.youtube.com/watch?v=LgF7wuf6ras

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co rikate na Sirokou ulici?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Víšek

Datum:  07.11.2009 15:02

Je to hnus, když se do Široké opět vrátí auta. Jak to bylo krásné, když byla Široká ulice uzavřena. Tak nějak bych si představoval centrum historického města. Bez hluku a bez smradu pomalu popojíždějících aut, která se kodrcají po nesmyslných schodech.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co rikate na Sirokou ulici?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz

Datum:  17.11.2009 11:37

Máte naprostou pravdu a nedejte na žvásty lidí co prosazují nebo obhajují tranzitní dopravu přes historické centrum.Většina těchto lidí stejně jen obhajuje vlastní lenost nebo to obhajuje pro svoji zištnost.Dopravu z náměstí kromě zásobování úplně vytlačit.Nic jiného není pro mě přijatelné....!!!!!!!!!!!!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co rikate na Sirokou ulici?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz

Datum:  07.11.2009 15:43

..to zcela určitě..ale ještě většího pocitu krásy a štěst - bez aut..musely mít všichni ti..kdo vlastní v centru Chrudimi sebemenší obchod, restauraci či bar...ti všichni se musely nad pustoprázdnou Širokou ulicí a náměstím přímo blahem rozplývat..HAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co rikate na Sirokou ulici?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  08.11.2009 20:34

Jak tak čtu všechny ty příspěvky o Široké, tak mne opět napadá myšlenka (není moje, slyšel jsem ji z úst Gandyho Hájka, který minulý týden odešel!) o návratu k historii, resp. do doby, kdy se doprava dostala jen na náměstí, ev. kousek za něj. Tehdy bylo náměstí tržištěm, centrem obchodu. Dnes se obchod odstěhoval za město (spočítal vůbec někdo ty desítky úrodných hektarů, které obsadilo oněch několik hypermarketů?).
Jestliže většinovým přáním by bylo zrušit tranzit přes centrum, jetliže si myslíme, že by bylo dobré, aby na náměstí jezdili jen ti, kteří tam něco potřebují, tak asi není jiné cesty.
pp.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co rikate na Sirokou ulici?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Víšek

Datum:  07.11.2009 16:45

A jak to dělají v jiných městech, kde jsou v centru pěší zóny? To jenom v Chrudimi si pouštíme přes historické centrum tranzitní dopravu, která tam nepatří. Vždyť cca 90% vozidel náměstím pouze projíždí. A teď, když byla Široká uzavřená, tak se ve městě žádný kolaps nekonal. To je pouze mýtus, že jsou podnikatelé závislí na tom, aby v centru jezdila auta. Pokud mají problémy s odbytem výrobků nebo služeb, tak na vině je pouze to, že město dalo souhlas k tomu, aby zde byla postavena předimenzovaná síť hyper a super marketů na okraji města. Tím se stalo to, že obchody z centrální části města zmizely. Jak to dělají obchodníci v jiných městech, kde je historické centrum města pro dopravu uzavřeno? Jeďte se podívat do Šumperka, do Jindřichova Hradce, do Kolína ... atd. Zde všude je vjezd do historického centra omezen. A obchodníci tam fungují a centrum je hezké a klidné. Jen radní v Chrudimi se drží scestné myšlenky, že historické centrum musí být zaplněno auty.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co rikate na Sirokou ulici?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  07.11.2009 16:02

Vy jste nějaký místní provozovatel restaurace na náměstí, ne? Tyhle názory tu totiž prezentujete opakovaně. Pravda je taková, že kdykoliv jsem jel v době uzávěrky Široké na náměstí, měl jsem problém zaparkovat. Takže tak mrtvé centrum, jak se snažíte naznačit, zase není. Pravdou také je, že ta doprava, která tam nyní začne proudit, tam nepatří a je velmi nedůstojné nechat přes náměstí projíždět mj. dálkové autobusy či nákladní auta.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co rikate na Sirokou ulici?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz

Datum:  07.11.2009 18:29

tak restauraci či obchod tam bohužel nevlastním..a určitě si také nepřeji, aby tam projížděly Tatry s pískem..čemuž nevěřím, že se děje, či někdy v minulosti i dělo..jak se tady snažíte naznačit..ale proč, proboha by tam třeba na Tyršově náměstí nemohl zastavit a zaparkovat třeba autobus s 50ti belgickými turisty, kteří si prohlednou krásné - i když vymírající historické centrum - najedí se tam a něco utratí i v místních obchodech..a třeba se za rok zase k nám vrátí?? jo a jinak..je to samozřejmě Vaše věc..ale když už tady tak bojujete proti dopravě přes náměstí..a sám tu píše jak tam vesele autem jezdíte..není v tom tak trochu maličký rozpor??

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co rikate na Sirokou ulici?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  07.11.2009 19:11

Není v tom rozpor. Já jezdím NA náměstí, neprojíždím přes něj. Mám tam nějaké pracovní povinnosti a občas tam zkrátka musím. Stejně tak musím občas například na náměstí v Pardubicích. To má oproti tomu zdejšímu tu výhodu, že přes něj nejezdí transit - tedy například ty Tatry s pískem (ty u nás opravdu náměstím projíždějí, možná jste to neviděl, ale to neznamená, že se to neděje). Občas je možné tam potkat i větší obludu, než je Tatra. Ok? Osobně bych tam raději nejezdil, ale znáte to - když musíš, tak musíš. V Pardubicích se mi líbí i ten režim vjezdu - parkování je na kraji náměstí a dál může jen zásobování a to maximálně na 20 minut. V Chrudimi jezdí do pěší zony auta jak se jim zlíbí, parkují tam libovolně dlouho a nikdo to neřeší - naopak, jsou tam dokonce vyhrazená místa pro parkování. To je v pěší zoně věc skutečně nezvyklá. Nevím, jak často se dostanete na náměstí (mám takový dojem, že nepříliš často) ale až tam budete - projděte si podloubí, stačí třeba od kašny k Myší díře - na tom úseku obejdete minimálně 10 aut, byť je tam pěší zona.
Ale to nikdo neřeší, místo toho máme rekonstruovanou Širokou.
Proč by ti vaši belgičtí turisté museli projíždět na Tyršovo náměstí přes náměstí Resselovo? Existuje přeci jiné alternativa, jak se na "Tyršák" dostat autobusem. A právě ta by měla být využívána - samotné schody v Široké to nezařídí.
Pokud by to bylo na mém rozhodnutí, odstěhoval bych z náměstí také poštu - kvůli ní na náměstí jezdí často také ti, kteří tam jinak nemusejí. Případně alespoň rozdělit spádovost pošt jinak - na náměstí jezdí pro zásilky i ti, kteří to mají blíže na jinou poštu (např. na tu u Stadionu). Pokud si někdo myslí, že tohle jsou právě ti, kteří "oživují" centrum, pak je to omyl. Jezdí tam proto, že musí. Ne proto, že chtějí. V praxi je to tak, že obkrouží několikrát parkoviště na náměstí, vhodí pětikačku do automatu, dojdou na poštu pro balík, vystojí tam 20 minutovou frontu a pak to mají jen tak tak, aby stihli odjet v zaplacené půlhodině z parkoviště.
A podobných záležitostí je mnohem víc. Nelze vyřešit vše, ale něco ano. A ani to se dnes neřeší. Místo toho se pokládají kostky (nic proti nic, lepší než asfaltka) a vydává se to za řešení dopravní situace v centru.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co rikate na Sirokou ulici?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  08.11.2009 20:52

Parkování? Je to bída, když pěší zóna ve Štěpánkově slouží jako parkoviště. Nevím, jestli je nebo není to v souladu s předpisem, ale pěší zóna a parkoviště - to jsou pojmy, které mi k sobě moc nesedí. A pokud se to nesmí, co dělá naše MP?
Kolik místa by bylo na parkovišti na náměstí, kdyby tam celodenně neparkovali zaměstnanci blízkých institucí? Stejně tak se mi nelíbí přeplněné parkoviště při městském úřadu na Pardubické. Kolik aut tam parkují úředníci, přesto že klienti nemají kde?
pp

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co rikate na Sirokou ulici?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz

Datum:  07.11.2009 19:56

tak to je krásné.. noo já jsem tím chtěl jen naznačit, že by si měl každý z nás zamést nejdřív hlavně před svým vlastním prahem...a pokud, by to tak konečně někdy bylo..tak, by se tu žilo určitě ještě daleko více..radostněji, šťastněji a veseleji..hezký večerÚsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Co rikate na Sirokou ulici?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  07.11.2009 20:46

S tím souhlasím. Soukromě autem až na náměstí jezdím jednou do roka - pro vánoční stromeček. Ok? Hezký večer!

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.