Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Sběrný dvůr

Odesílatel:  starosta

Datum:  02.01.2006 11:51

Ode dneška se platí ve sběrném dvoře.To zase zvnikne skládek v Chrudimi a okolo ní.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  02.01.2006 12:04

Mně to přijde rozumné. Každý odpad něco stojí, nebo ne? Tak proč by to měla platit veřejná správa z daní? Lepší mi přijde (tento) systém individuálních plateb za služby. A to jak z hlediska ekonomiky odpadového hospodářství, tak i z hlediska rovných podmínek občanů: zaplať, co vyprodukuješ, sněz si, cos´ nadrobil. Přirozený zákon. Nežijeme (tedy - aspoň se o to správně snažíme) v komunismu, kdy snad i ten odpad byl všelidovým vlastnictvím.

Pochopitelně by to ale mělo jít ruku v ruce s výrazným sankcionováním ukládání na černé skládky. Jinak bychom se krutých dopadů na životní prostředí kvůli zavedeným platbám opravdu mohli dočkat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  23.01.2006 09:16

Jen na porovnání PCE a jinde to je podobné ...
Posilam, pokud jste nezachytili clanek v MF Dnes Vyvézt suť a odpady stojí tisíce Města v kraji stanovují pro bezplatný odvoz odpadů limity, kdo je překročí, musí platit

Při rekonstrukci bytu padají stěny a odvážejí se hromady cihel, staré rámy z oken a dveře. Odvoz několika tun stavební suti nebo nepotřebného nábytku přijde na pár tisíc korun.

Pardubice - Pár z Pardubic si pořídil starší rodinný dům. Ještě než jej začali pořádně rekonstruovat, museli vyvézt odpad a stavební sutiny. Z trocha nepořádku se nakonec vyklubalo 350 tun.

„Odvoz nás stál asi dvě stě tisíc. Za to bychom měli novou střechu,“ říká muž středního věku z Pardubic.

Vyklidit například půdu a zbavit se nepotřebného harampádí sice nepřijde na statisícové sumy, několik tisícovek by si však měli lidé rozhodně připravit. Tedy pokud vyhazují spotřebiče, nábytek nebo stavební sutiny nad limit, který určují větší města v kraji.

V Pardubicích do sedmi separačních dvorů mohou zadarmo obyvatelé města odvézt 200 kilo tříděného odpadu týdně a 300 kilogramů stavebního a demoličního odpadu za měsíc.

„Pokud chce někdo zlikvidovat větší objem, musí již zaplatit,“ řekl Jan Strouhal ze Služeb města Pardubic. „Likvidace jedné tuny komunálního odpadu stojí 925 korun a 250 korun zaplatí za tunu stavebního odpadu,“ vyjmenoval Strouhal.

V Chrudimi od ledna změnili Technické služby ceník.
Zpoplatnily likvidaci stavební suti, zeminu, kameny nebo staré pneumatiky. Tuna suti vyjde na 621,50, kameny a zemina na 553,50 korun. A zbavit se čtyř pneumatik z osobního auta přijde na 120 korun.

„Loni sem mohli lidé odvézt tři metráky suti zdarma. Jenže toho zneužívali a půjčovali občanky lidem z okolních vesnic. Nám pak neúměrně přibývalo množství odpadu,“ řekl Jiří Pilař, vedoucí sběrného dvoru v Chrudimi.

Podle Pilaře se mnoho nezměnilo. Například jedna lednička ročně, dvě televize nebo méně jak sto kilogramů oděvů za rok nestojí nic. „To je na jednoho člověka tak akorát,“ uvedl Pilař.


Svitavští nemají přesné limity. V poplatku 444 korun, které platí ročně za odvoz popelnic, mají i dvakrát ročně odvoz nebezpečných odpadů a jednou za rok mohou zdarma vyhodit sedačku, skříně nebo koberce.

„Větší množství si již platí. Za tunu stavebního komunálního odpadu dají 809 korun a za stavební suť 625 korun,“ řekla Jana Faršolasová, ekonomka společnosti Livos Svitavy. Firma, jejíž stoprocentním vlastníkem je město Svitavy, Polička, Litomyšl a Moravská Třebová, likviduje odpad za stejnou cenu ve všech zmíněných městech.

V okrese Ústí nad Orlicí přistavuje kontejnery mimo jiné městská firma Tepvos. „My si účtujeme za kontejnery a odvoz.
Další fakturu si pak naúčtuje firma, která odpad likviduje,“ řekl ředitel divize Technických služeb firmy Tepvos Ludvík Morkes. V okrese lze například odvézt odpad do sběrného dvoru v České Třebové. „Komunální odpad stojí jedna tuna 1050 korun, stavební suť 350 korun, pokud není roztříděný, zaplatí za něj lidé 1100 korun,“ řekl například za společnost Ekobi Radek Skokan.

***

Ceny za svoz většího množství odpadu v Pardubickém kraji

Pardubice

* stavební odpad: 250 Kč

* komunální odpad: 925 Kč

Chrudim

* stavební odpad: 621,50

* kameny: 553,50 Kč

* zemina: 553,50 Kč

* pneumatika z osobního auta: 30 Kč/ks Svitavy, Litomyšl, Polička,

Moravská Třebová

* stavební odpad: 625 Kč

* komunální odpad: 809 Kč

Česká Třebová

* stavební odpad: 350 Kč

* netříděný 1100 Kč

* komunální odpad: 1050 Kč

Zapůjčení kontejneru

* podle velikosti se pohybuje od 30 korun do 70 korun za den.

* Za jeden kilometr zaplatí lidé v průměru 20 až 30 korun.

Pozn.: Pokud není uvedeno jinak, cena je počítána za jednu tunu Zdroj: Technické služby a firmy v kraji

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Autor: LUCIE JELÍNKOVÁ

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  stb

Datum:  25.01.2006 18:46

To v CR bude ale bordel. A já s tím bordelem do dvora nepojedu, ale rači do průjezdu na radnici. A Vy ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  23.01.2006 23:16

Vztah místní samosprávy k občanům je různý. Někde je horší jinde lepší. Bohužel Chrudim nepatří k oněm, kde by přístup volených zástupců byl zrovna příkladný. Například v Čeperce si udělali referendum o tom, zda podpoří spalovnu či nikoliv. V Chrudimi p.
starosta Libý chtěl tento projekt podpořit. Jsou místa, kde se s občany jedná o prioritách oprav. V Chrudimi nejchytřejší z nejmoudřejších rozhodli, že nejlépe utracené peníze budou, když se předláždí Široká ulice. Sice pro to není žádný důvod, ale proč ne. A v jiných částech Chrudimi mohou mít povrchovou kanalizaci dešťové vody, nemusí mít chodníky, městské budovy mohou dále chátrat, ulice se nemusí zametat, tráva sekat, ale na důležité věci – přeložka silnice na nedávno zrekonstruovaném náměstí, či stavba tribuny pro pár hokejistů, na to se peníze najdou vždy. Nové byty se v Chrudimi již nestaví. Evidentně naši volení zástupci pozapomněli, že hodně lidí nemá na to, aby si postavili rodinný domek. Ve Svitavách například mají nejnižší vodné a stočné v kraji. Je to tím, že tamnímu Vaku město nepovolilo zvyšovat ceny a příslušní úředníci dělají to co mají. To v Chrudimi jsme jiní grandi. Lidé se zde mají tak dobře, že p. starosta Libý jakožto představitel samosprávy prosadil pro své občany zvýšení vodného a stočného. Také zajistil aby si každý mohl zaplatit za odpad ve sběrném dvoře, připlatit za parkování. Řada firem z Chrudimi odešla a další odcházejí.
Takže zkuste si porovnat výsledky starostování p. Libého a pak se rozhodujte, zda s ním do parlamentu či nikoliv. Opravdu ODS musí být v hluboké krizi, když nemá nikoho lepšího.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  George Edimax

Datum:  06.01.2006 20:06

Ty vole,Ty seš tak chytrej,že bys mohl kandidovat za ODS v parlamentních volbách.Tse.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  08.01.2006 23:51

V ODS je už plno. Tam už si našli toho svého.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  basák

Datum:  03.01.2006 03:33

Jelikož jsem si to přečetl v novinách CR včas,stačil jsem ještě v pá odevzdat pneu ze škodovky-ale k věci.Kdyby tam v tom dvoře byli důslední a nenechali by tam vyskladňovat(údajně)bordel z podnikání na cizí občanky ,tak to možná mohlo zůstat při starým.No a jelikož jsme v česku,tak to dopadne ,,KLASICKY" tzn. budou to lidi pálit(co půjde) a co né tak někde u lesa nebo v lomech a roklích.Opět jeden nedomyšlený tah naší chrudimské vrchnosti.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  dr.Novakova

Datum:  03.01.2006 12:24

To je fajn, že ted´vím, že se ve sběrném dvoře platí. Ted´ už tam nezabloudím ani omylem. Nejlépe bude házet to ke kontejnerům, tady to máme přeci zaplaceno- i novorozenci. Tak proč plati dvakrát, že?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  basák

Datum:  03.01.2006 17:21

To by byla chyba!!!!!!!!!! platí se jen za něco a to je specifikováno v CR zpravodaji,který vyšel koncem roku,tak si to aspoň přečtěte!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  starosta

Datum:  04.01.2006 09:35

Já jsem si přečetl CR zpravodaj ohledně sběrného dvora pozorně.Konkrétně tabulku kde je rozdělen odpad a jeho cena za uložení.Vždyť se platí za všechno co se běžně v domáctnosti vyprodukuje:papír,plast,dřevo,pneumatiky,listí,lepenka,zemina,kamení,cihly,beton,tašky...atd.A

vy píšete,že se platí jenm za něco.Tak mi tedy napište za co se neplatí?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  basák

Datum:  04.01.2006 19:39

Takze asi jste ty noviny CR NECETL POZORNĚ ,jelikož se hned v první větě dozvídáme že cituji:S účinností od 1.1.2006 byly tech.služby CR nuceny přistoupit ke zpoplatnění VYBRANÝCH druhů odpadů odkládaných ve SD.Takže zde i nadále můžete odložit bezplatně staré nepotřebné elektrospotřebiče,dále např.staré matrace akumutátory obaly od barev i nepoužitelné barvy asi i mastné hadry a dále bych Vám chtěl sdělit,že listí,jak uvádíte se dá zkompostovat,papír se dá ještě navíc zpeněžit ve sběrných surovinách,dřevo se dá spálit,nebo věnovat někomu,kdo si ho zpracuje a rád spálí sám,plast se dává již několik let zdarma do ŽLUTÝCH kontejnerů.Komponenty,co uvádíte Vy dál(lepenka,zemina,kamení,cihly,beton a tašky)-se na mě nehněvejte,ale to nepovažuji za BĚŽNĚ vyprodukovaný odpad v domácnosti,ale za stavební odpad.S tím se musí nakládat podle stavebního zákona dle normy ISO 14001 tzn.vytřídit a nechat samozřejmě za peníze zlikvidovat specializovanými firmami,které na to mají příslušný certifikát např. tuším jedna z nich je ,,ODPADY 98".Nejsem žádný stavební ing.,jen pracuji u firmy,která jedná podle ISO 14001.To je asi tak všechno co Vám na to umím odpovědět

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  starosta

Datum:  05.01.2006 15:49

Nejdříve se omlouvám,špatně jsem pochopil tu tabulku.Listí každý nemá možnost kompostovat a dřevo se pálit nesmí.Žluté kontejnery na plast ?Těch je žalostně málo a jsou dost často nacpané a sklo také.Podle mě staré matrace je biologicky nerozložitelný odpad.V každém případě to bude na dlouhou dobu ve sběrném dvoře než se určí co kam příjde a zaco se platit bude a zaco ne.Jsem na to moc zvědavý.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  starosta

Datum:  05.01.2006 15:51

Ohledně pálení dřeva jsem měl na mysli venku.Každý nemá kotel na tuhá paliva.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  02.01.2006 12:31

Placení za likvidaci domovního odpadu (tj. v běžném = menším množství) nefandím. Realita bude taková, že lidi budou házet odpadky do lesa nebo kdekoliv, kde je nebude nikdo vidět. Proč by ještě platili? (něco stojí už samotná cesta) A režie sběrného dvora, to je přesně ta věc, která by měla být hrazena z městského rozpočtu. Sankce za vyhazování bordelu do přírody je utopie, protože byste musel mít za každým rohem strážníka, a to by nás, daňové poplatníky, stálo několikanásobně více.

Zdravému rozumu a ekologii zdar!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  George Edimax

Datum:  06.01.2006 19:08

Budu pálit jako divej,ekologie tam,ekologie sem.Ve sběrným dvoře mě už neuvidí.Třídím odpad,vyprodukujem tak jednu popelnici neroztříděného odpadu za tři týdny.Do sběrného dvora jsem jezdil tak jednou za čtvrt roku,platím dost za odvoz popelnie,kterou mi každý rok prasata popeléřský rozbijou,jak s tím mlátí o zem.Tak nevím proč bych měl platit ještě něco navíc,když si tam nedokážou udělat pořádek a nechají tam vozit bordel podnikatele.Radějí asi zaplatí úklid černých skládek okolo města,Asi to bude levnější,co?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  06.01.2006 19:13

Odkazuji na dnešní článek v NCH o separačním dvoře, snad je z něho jasné že jediné za co bude Chrudimák v normálním občasnkém životě platit jsou pneumatiky, nebo tak tomu rozumím já, další se vše ze stavební činnosti. Tabulka je taky na :

http://www.tschrudim.cz/file.php?nid=969&oid=217222

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  06.01.2006 22:07

Už to asi chápu Úsměv přespolní jsou osoby podnikající v dopravě bordelu do Chrudimi. Jinak nevím, co je "plná cena".

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  06.01.2006 19:30

Je-li tento ceník pravdivý, pak to poněkud nekoresponduje s zprávou v Chrudimském zparavodaji, nebo jsem špatně četl.
Doposud jsem pneumatiky stejně nechával likvidovat v MARLU a do sběrného dvora několikrát vozil různý odpad v menším množství tak 2 až 3x do roka. Hlavně olej ze sekačky, zbytky barev, baterie. Možná by to chtělo větší osvětu a místo říkat ve sběrném dvoře se platí, říkat ve sběrném dvoře se platí jen za velké množství.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  royal_oak

Datum:  03.01.2006 09:09

Takže pokud vám rozumím- ne že by za uložení a likvidaci odpadu měl platit ten, který ho vyprodukuje. Podle vás by se měly tedy promítnou tyto náklady do poplatku za popelnici, t.j. každému - ať už sběrný dvůr využívá nebo nevyužívá. Prosím Vás, a vy tedy v létě budete volit socialisty nebo komunisty??

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  starosta

Datum:  04.01.2006 09:23

Nevím jak vy,ale já doma třídím odpad.Papír,plasty,sklo...atd.Až toho mám větší množství tak to naložím do auto a nebo na kárku a odvezu to do sběrného dvora a musím za to ještě zaplatit.Někdo to netřídí a nahází to všechno do popelnice a popeláři mu to odvezou a je v pohodě.Já si dám práci s tříděním,uskladněním a odvozem a ještě za to zaplatím.To se Vám zdá spravedlivé a v pořádku?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  03.01.2006 15:26

Jde tady o to, aby to fungovalo. Já jen říkám, že lidi k placení nedonutíte a odnese to životní prostředí, které je společné, tedy vlastně v důsledku my všichni.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  03.01.2006 10:04

Problém je, že to, co p. Roček navrhuje, je opravdu klasická socialistická myšlenka (solidarita, platíme všichni, ať využíváme či ne). Také se mi to nelíbí, proti tomuhle tady bojujeme už pěkných pár let.

Ale obávám se, aby to nakonec opravdu nebyla v důsledku - z hlediska daňových poplatníků - ta nejlevnější cesta. Právě z těch příčin, jaké p. Roček popisuje.

Ale nejdřív bych dal, jak jsem již včera napsal, přece jen prostor přirozenému systému, tedy "kapitalistickému" mechanismu individuálních plateb za to, co každý z nás vyprodukuje. K socialistickému řešení by se vrátil až tehdy, pokud zkušenost potvrdí, že trh se na ekologii opravdu nedá aplikovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  02.01.2006 13:09

Jo, Vaše obavy vůbec nezpochybňuju, mám je taky. Akorát si myslím, že by se to mělo aspoň zkusit (tedy platit). Po nějakém půlroce nebo roce udělat analýzu a pokud by se to z hledsika ekologie opravdu vymstilo, vrátit se k neplaceným službám.

Zastáncem placeného skládkování jsem spíše z obecného názoru na poskytování veřejných služeb, které by měli lidé aspoň částečně přispívat. Pochopitelně jsou určité statky, u kterých trh opravdu není tím nejvhodnějším nástrojem. Ale obávám se, že MY TO ZATÍM NEVÍME, jestli právě sběrný dvůr je takovým statkem, u kterého je nejvhoděnjší poskytování služeb občanům. A protože jsem zastáncem nechat volnou ruku trhu všude, kde to jenom jde, zkusil bych to nejdřív i tady. Ještě jednou zdůrazňuju, že Vaše obavy sdílím, jenom si nejsem jist (chybí mi - podobně jako asi i Vám - konkrétní zkušenosti), že by to tak opravdu dopadlo (tedy černými skládkami)

Zdravím

Zdravím

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  02.01.2006 16:48

Jsem jením z vlastníků pozemku poblíž silnice. A mohu vás ujistit, že je okamžitě k poznání, zda se za uložení odpadu platí či nikoliv. Mnoho spoluobčanů, než by dalo desetikorunu za uložení, naloží pytle do auta a během nedělního výletu je někde pohodí.
Osobně se domnívám, že všichni platíme za sběr komunálního odpadu a určitě by neměl být problém zakalkulovat do této ceny částečně i provoz sběrného dvora. Je to skutečně služba, která musí být provozována v režii obcí, jinak všude bude plno odpadků a nakonec jejich likvidaci budeme platit z daní stejně, jen bude dražší. Ve sběrném dvoře je přeci možnost provést odborné roztřídění, část prodat jako druhotnou surovinu, něco zkompostovat, něco spálit a zbytek teprve uložit na skládku a tak chránit životní prostředí. Snad by se v městském rozpočtu našla potřebná částka, úplně by stačilo povést jinou, levnější úpravu provozu v Široké ulici a upustit od plánovaného přeložení ulice na náměstí. Za ty peníze by sběrný dvůr mohl bezpatně fungovat několik let.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  02.01.2006 17:12

Pane Lebduška, až do poloviny to bylo tak pěkné, srozumitelné a argumentacemi podepřené čtení, až jsem byl přinucen začít pochybovat o svém postoji.

Druhou polovinu jste ale bohužel, jak už asi Vaším zvykem, naplnil tlacháním, smíchal jste hrušky s jabkama, odvedl jste pozornost k úplně jinému tématu a Váš názor tak tudíž pro mě ztratil na důvěryhodnosti.

Škoda. Snad příště

s pozdravem

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  03.01.2006 19:56

Moje logika myšlení byla jasná, ve sběrném dvoře se musí platit, protože na jeho provoz město nemá. A napadlo mne, kde by bylo vcelku bezproblémové ušetřit nějaké peníze. Protože náměstí bylo nedávno předěláno včetně veškerých sítí a Široká ulice také rekonstrukci snad nevyžaduje. Ty úpravy budou stát hodně a klidně by mohly počkat do příští velké rekonstrukce. Protože někteří lidé nejen šetrní, ale jsou i nepořádní a líní, není pro ně problém pohodit odpad kamkoliv. Ti určitě jako první omezí ukládání odpadů do sběrného dvora, ale tím se množství produkovaných odpadů nezmění. No a logicky se začne hromadit jinde, doma si ho nikdo nenechá.
Proto by mělo být umožněno občanům, snadno likvidovat odpady a zároveň je tím učit odpady třídit. A sběrný dvůr by měl pro občany být zdarma, naopak jeho zákazníci by měli dostávat pochvalu, za to že se obtěžovali donést odpad na správné místo a nepohazovt jej po ulicích a parcích. Neboť ne pro všechny je likvidace odpadů samozřejmostí.
A kdyby se využilo pro provoz sběrného dvora některých nemakačenků žijících jen z podpor, bylo by to, podle mého názoru, docela dobré řešení.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  03.01.2006 15:38

Pan Lebduška má v tomto případě pravdu. Rozpočet města není nekonečný a je třeba určit priority.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Sběrný dvůr

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  03.01.2006 18:56

Ehm....
http://www.chrudim.info/forum/allmsg.php3?id=4114&pid=4110&days=10000&js=0&lang=cz#focus Změnilo se něco? 1) když už se platí, mohou něco přivýzt i přespolní? 2) poplatek za likvidaci starý lednice zaplatím 2x? Jednou v SD a podruhý v krámě? 3) kolik letos slevěj TS za popelný?

Tak nevim, socialismus, nebo kapitalismus? Na jedné straně se stát a úřad chová velkopansky stylem co je tvý, to je mý, tak drž hubu a krok a koukej platit i to cos neodebral (plošný popelný). A na druhý straně se totéž jmenuje zisk Úsměv . Krucifix deformace, připomíná mi to licenční politiku nejmenovaného softwarového giganta Ok? Na závěr: cenová politika TS je taková, že se mi opakovaně vyplatilo si bordel ze stavby vozit sám vlastním autem do Nasavrk... Ani socialismus, ani kapitalismus. Ekonomická realita.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2020 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.