Přeskočit navigaci

Články zařazené do kategorie:
Resslovo náměstí

Počet článků: 10

Výstava Stop genocidě

Vydáno dne: 22.5.2011 - Lukáš Němec

Stop genocidě Občanské sdružení Stop genocidě pořádá 13. a 14. června 2011 petiční výstavu, která má za cíl přiblížit mladé generaci téma genocidy a ukázat podobnosti, které existují mezi umělými potraty a běžně přijímanými formami genocid. Termín umělý potrat v dnešní době již ztratil svůj význam.

Webkamery OBC Balustráda

Vydáno dne: 1.3.2007 - Lukáš Němec

 Všimli jsme si jednoho výborného nápadu o kterém se s Vámi chceme podělit. Investor projektu Obchodně bytového centra Balustráda nainstaloval přímo u stavby webkamery a nyní tak můžete sledovat online jak stavba roste.

Anketa na téma Široká ulice

Vydáno dne: 29.6.2006 - Administrátor

Již je rozhodnuto! Široká ulice se přemění na schody. Jak to vnímají občané města?

Nová anketa - Budoucnost Resslova náměstí - novostavba

Vydáno dne: 9.11.2005 - Lukáš Němec

 Jak se Vám líbí výsledky architektonické soutěže? Který projekt je nejlepší? Vyjádřete svůj názor.

Budoucnost Resslova náměstí

Vydáno dne: 6.11.2005 - Lukáš Němec

 V článku Vám přinášíme pár fotografií výsledků architektonické soutěže na zpracování návrhů rekonstrukce budovy bývalého Katastrálního úřadu Chrudim, výstavby obchodního a bytového centra na sousední parcele a hotelu na Resselově náměstí v místě dnešní balustrády.

Rozhovor s architektem Romanem Kouckým

Vydáno dne: 21.4.2005 - Český rozhlas Pardubice

Chrudimské Resslovo náměstí protíná frekventovaná silnice. Přes historické centrum si tak řidiči zkracují cestu z jednoho konce města na druhý. Většina z nich si navíc s dodržováním rychlosti nedělá těžkou hlavu. A tak veřejnost začala volat po změně. Radní proto oslovili známého architekta Romana Kouckého, aby jim pomohl podobu náměstí upravit. Architekt představil svou studii zastupitelům a ti její první část, která se týká Široké ulice vedoucí na Resslovo náměstí, schválili. Romana Kouckého poprosila o krátký rozhovor redaktorka Naďa Kubínková.

Návrh přestavby náměstí

Vydáno dne: 20.4.2005 - Lukáš Němec

V článku naleznete předběžný náčrt možné budoucí podoby Resslova náměstí v Chrudimi dle návrhu architekta Romana Kouckého.

Rozhovor se starostou Chrudimi L. Libým

Vydáno dne: 19.4.2005 - Český rozhlas Pardubice

Přes chrudimské náměstí v historickém centru se řidiči zkracují cestu z jednoho konce města na druhý. To se nelíbí většině obyvatel. Proto radnice oslovila známého architekta Romana Kouckého. Ten zastupitelům představil svou architektonicko-urbanistickou studii, která by toto náměstí oživila a zároveň zabránila nepříjemnému tranzitu. Více informací připravila redaktorka Naďa Kubínková.

Rozhovor s místostarostou Janem Čechlovským a investorem Balustrády p.

Vydáno dne: 15.4.2005 - Český rozhlas Pardubice

Chrudimští zastupitelé budou v pondělí rozhodovat o tom, jak bude vypadat historické Resslovo náměstí. Chtějí ho především oživit a zároveň zabránit řidičům, aby si přes něj zkracovali cestu. Vytlačit tranzit, zpomalit dopravu a upravit současnou podobu náměstí - to jsou úkoly, které radní zadali známému architektovi Romanu Kouckému. Ten radním předložil studii, která by tyto problémy vyřešila. Jak, to vám řekne redaktorka Naďa Kubínková.

Rozhovor se starostou Chrudimi L. Libým

Vydáno dne: 6.4.2005 - Český rozhlas Pardubice

Přes chrudimské historické náměstí si většina řidičů zkracuje cestu z jednoho konce města na druhý. Už před rokem byla totiž zrušena jednosměrka v Široké ulici, která ústí na Resslovo náměstí. Chrudimská radnice si proto na začátku tohoto roku najala známého architekta Romana Kouckého a ten předložil radním návrh, který by měl zklidnit dopravu v centru města ve prospěch chodců a zabránit tak nechtěnému tranzitu. Jak to bude možná v Chrudimi vypadat, se dozvíte z rozhovoru kolegyně Nadě Kubínkové. Ta oslovila starostu města Ladislava Libého.

1 
© 2001-2022 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.