Přeskočit navigaci

Československé hračky druhé poloviny 20. století
Regionální muzeum v Chrudimi

Výstava „Československé hračky druhé poloviny 20. století“ prezentuje soukromou sbírku pana Ladislava Suchánka. Ve dvou výstavních sálech budou k vidění stovky autíček, model železnice a mašinky, panenky a jejich doplňky, stolní hry a další ikonické hračky z druhé poloviny 20. století.
Vystavené exponáty pocházejí ze sbírky nadšeného sběratele Ladislava Suchánka, jehož sbírka obsahuje širokou škálu hraček a zejména pak přes 700 autíček. Návštěvníci budou mít možnost obdivovat unikáty jako je první pásové autíčko na baterie z roku 1957, traktor na klíček z 60. let, který se dodnes vyrábí, nebo řadu autíček IGRA Old Timer, která prezentuje staré veterány jako například Aero 500. Kromě autíček bude vystaven model železnice s elektrickými mašinkami a vláčky Merkur. Ve výstavě budou zastoupeny i hračky pro holčičky, například gumové panenky Zuzanka a František, které byly tehdy snad v každé domácnosti. Velice populární byly i chemoplastové kuchyňky a pokojíčky. Výstava také zahrnuje kolekci durolinových zvířátek, připomene ikonického Igráčka či postavičku Barumáčka. Každý si tak může na výstavě nejen najít hračku svého dětství, ale i ukázat třeba svým dětem či vnoučatům, s čím si hrál.

Pro děti bude nachystán dětský koutek, kde si budou moc zahrát pexeso, případně si vytvořit své vlastní, skládat z kartonových cihel domečky či si v prázdninové dílničce na pokladně muzea nakreslit svoji látkovou tašku.

Kde: Široká ul. 86, Chrudim

Kdy: 4.7.2024-22.9.2024

WWW: http://www.muzeumcr.cz

Zdroj dat: Informace o akci poskytl turistický portál Vychodni-Cechy.info.

Výpis ostatních akcí pořádaných organizátorem

Doprovodný obrázek k akci

Upravit/Smazat

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.