Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Re: Naše Radnice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Martin Sip

Datum:  11.02.2006 19:56

A co říkáte třeba tomuto názoru, který říká, že jak stavby vypadají je jedno (viz uvedený odkaz v předchozím příspěvku):

"hodnotit současnou architekturu z hlediska "vytvarna" je naprosto irelevantni. skutecne MODERNI architektura vznika z konkretnich potreb a jejim cilem je jejich naplnovani, nikoliv aplikace pochybnych estetickych meritek. vzhled je PRODUKT nikoliv cil!! kompozice v architekture je davno mrtva. hodnoceni staveb z pozice estetiky je subjektivni a povrchni.
vratme se prosim na zacatek diskuze a vsimejme si podstatnych veci. predkladejme argumenty, ktere maji vahu. jinak tato diskuze nema smysl."

Tohle není jen problém Chrudimi, to je problém celé současné architektury, která doslova vraždí naše městská i vesnická prostředí. Důvod? Argogance architektů a peníze investorů...

Reagovat na tento příspěvek

Příspěvek reaguje na ...

Datum:  11.02.2006 19:38

Asi byste si je našli sami, ale pro jistotu: obrázky náměstí se zákresy těch "vražd" jsou na

http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=1&id=831&

Příspěvek reaguje na ...

Datum:  11.02.2006 19:36

Dobrý den, nedávno jsem se zapojil do debaty na www.archiweb.cz, kde se komentoval negativní výrok památkářů týkající se novostaveb na náměstí. Chcete-li si přečíst jaké nechutné povahy jsou reakce některých "architektů" na názory laiků (příp. obyvatelů města) koukněte se na

http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=1&id=831&comments=show

Mně například nepřipadá normální poslat k čertu laika, který si myslí, že ty stavby se na náměstí nehodí, s tím, že si má nejdříve vystudovat architekturu.

Většina architektů neshledává na návrhu nic závadného... a pan "architekt" Kozub, spoluautor "budov" říká v úvodním článku na závěr toto:

"Nechci stanovisko památkářů nijak příliš komentovat, protože jsem ho neviděl v písemné podobě. Nemyslím si však, že by například u našeho návrhu bylo potřeba dělat nějaké zásadní, diametrální změny. Myslím, že společná cesta se dá najít i v tomto případě."

Vím, že se zde vlekla dlouhá debata. Bohužel jsem ji nesledoval a nyní jsou články díky nějaké chybě nedostupné...

Za sebe však říkám, že ty "stavby" jsou ZLOČIN proti všemu normálnímu, co na světě vymyslíte. A smutně dodávám, že se to učíme takhle dělat už na škole.

Martin Šíp, (student ČVUT Praha)

© 2001-2022 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.