Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Ještě k "Loutkárně" a k výročí Husa

Odesílatel:  Bolek Vořech

Datum:  08.07.2002 22:01

Loutkářská Chrudim se letos opravdu vyvedla. Z mnoha úst se dozvídám, že letos to byl zatím asi nevydařenější ročník.
Škoda jen za jistým nejmenovaným místostarostou Chrudimě zpackaný závěrečný ceremoniál, jehož úroveň dokázal shodit vystavenými hokejbalistickými trofejemi. Nemám nic proti úspěšné sportovní reprezentaci našeho města, ale ptám se: pane mistostarosto, to opravdu postrádáte více soudnosti? Nedochází vám, že na slavnostním zakončení veskrze umělecké akce působila prezentace (vaší sportovní duší vysoce ceněných) hokejbalových trofejí jako pěst na oko? Korunu pátečnímu svátku pan místostarosta nasadil vpodvečer vystoupením na vzpomínkovém shromáždění u Husova památníku. Jak má ve zvyku, i zde se se ujal slova, aby lkal o poctivosti, pokoře a odkazu našeho Mistra Jana Husa. Pane místostarosto, nemyslíte, že alespoň na církevním slavnosti byste mohl držet své zviditelňovací touhy na uzdě a v případě, že vás uctění památky upřímně zajímá, se zařadil mezi přihlížející diváky a vyposlechl si slova z úst člověka povolanějšího - vikáře? Jak často se mluví o neustálém vměšování světské moci do církevních záležitostí, že? Pane místostarosto, nelíbí se mi styl vaší politické práce, podle mého založený (rád bych se mýlil) na permanentní předvolební kampani. Když už se tak rád často ukazujete a u každé příležitosti stříháte pásky, měl byste alespoň držet formu a nepřestupovat jisté meze, které by pro představitele města měly platit obzvlášť. Hokejbal na Loutkářské Chrudimi a kázání před Husovým pomníkem se podle mého názoru do těchto limitů nevejdou.
Chápu toto diskusní fórum jako platformu k veřejné komunikaci, které se v našem městě obecně nedostává.
Nerad bych, aby si čtenář nebo dotyčný místostarosta můj názor interpretoval příliš konfrontačně či jako definitivní odsouzení jeho osoby. Rád bych, aby si jej vyložil jako upřímně míněnou kritiku a pokus o otevřenější dialog. Můj postoj bohužel koresponduje i se zkušeností řady dalších obyvatel - nezávisle na sobě - z celé Chrudimě. Mně, pane místostarosto, při Vašich pátečních politických aktivitách pouze přetekl pohár trpělivosti.
Budu potěšen, když pochopíte mou zbabělost, že nejsem ochoten se pod tyto své řádky podepsat a místo svého pravého jména volím pseudonym.
S pozdravem Bolek Vořech

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.