Přeskočit navigaci

Divoká jižní Afrika
Regionální muzeum v Chrudimi

Na jaro letošního roku Regionální muzeum v Chrudimi připravilo přírodovědnou výstavu, která návštěvníky tentokrát zavede daleko až na slunný africký kontinent. Výstava představí zejména faunu jižní části tohoto světadílu. Na návštěvníky čeká nevšední zážitek při pohledu do africké savany s množstvím vycpané zvěře.

Připomeneme také významné africké cestovatele - známého Dr. Emila Holuba, který obdaroval exponáty ze svých cest i naše muzeum, etnografa Václava Jaroslava Zelenku či cestovatele a obchodníka s exotickými přírodninami Bedřicha Machulku.

Výstava je doplněna množstvím exponátů získaných z dobrodružných cest po Africe nejen těmito cestovateli, ale i exponáty pocházejících z dalších soukromých sbírek. Pro všechny zvídavé je v rámci celé výstavy vytvořeno několik zastavení se zajímavostmi o rostlinách a zvířatech jižní Afriky.

Hyena Čabraková

Hyeny jsou proslulé jako hledači zdechlin. Silnými čelistmi dokážou rozdrtit i tvrdé kosti. Ve svém jídelníčku, ale nepohrdnou ani šťavnatými plody jako jsou melouny. Všechny druhy hyen žijí v rodinných klanech, v nichž jsou vzájemné vztahy udržovány prostřednictvím pachových značek a ritualizovaného chování.

Kde: Široká ul. 86, Chrudim

Kdy: 28.2.2019-5.5.2019

Zdroj dat: Informace o akci poskytl turistický portál Vychodni-Cechy.info.

Výpis ostatních akcí pořádaných organizátorem

Upravit/Smazat

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.