Přeskočit navigaci

Žabáci (sny starého dědka)
Chrudimská beseda

Loutková groteska o samotě, snech a přátelství Příběh dvou slavných žabích kamarádů (Kvaka a Žbluňka z knihy Arnolda Lobela) je rozšířen o postavu vypravěče – osamoceného podivínského obyvatele starého domu. Příchod žab do jeho opečovávaného rybníčku jej přivede ke snění. V proutěném křesle spřádá, rozvíjí a usměrňuje činy žabáků, čímž překonává vlastní samotu. Nechává svět za svým oknem prostupovat dovnitř a přijímá zvláštní hosty přicházející z krajin fantazie. Pak se postupně sám stává účastníkem vlastního příběhu.

Loutky ze dřeva a kůže jsou velcí nohatí maňásci. Kromě dalších dřevěných zvířátek z dědkovy zahrady hrou proplouvají svítící papírové ryby. Scéna je z kůry, dřeva a bambusu vypěstovaného na zahradě výtvarníka Antonína Maloně.

Kde: Široká 85, Chrudim

Kdy: 5.7.2018

Otevírací doba:
13:00

WWW: http://www.chbeseda.cz/program-67-loutkarske-chrudimi

Zdroj dat: Informace o akci poskytl turistický portál Vychodni-Cechy.info.

Výpis ostatních akcí pořádaných organizátorem

Doprovodný obrázek k akci
Doprovodný obrázek k akci

Upravit/Smazat

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.