Přeskočit navigaci

Mistříňanka
Multifunkční centrum

Dechová hudba Mistříňanka Antonína Pavluše vznikla již v roce 1967 v Miloticích. Pod vedením staršího z bratrů Antonína vystupovala celých čtyřicet let. Za tuto dobu absolvovala nespočet akcí – plesů, fašanků, velikonočních zábav, letních nocí, hodů a koncertů.

V roce 2007 se ujal funkce kapelníka Mistříňanky František Pavluš a pokračuje v tom, co jeho předchůdci započali. Umělecký vedoucí F. Pavluš ctí zásadu, kterou Mistříňance vytyčil při jejím založení jeho strýc Antonín a tou je „nikdy nehrát ledabyle a aby muzikant a muzika v první řadě hrála pro lidi“.

Mistříňanka na svých vystoupeních prezentuje nejenom klasickou lidovou hudbu, ale je schopna bravurně přednést i moderní a vážnou hudbu. Přáním všech členů Mistříňanky je, aby si v dnešní uspěchané době co nejširší publikum našlo v jejím repertoáru tu svoji písničku nebo skladbu, aby dělali svým posluchačům a příznivcům co největší radost a aby nikdy nebyla dechovka okrajovým žánrem na hudebním poli.

Kde: Adámkova třída 341, Hlinsko

Kdy: 20.1.2019

Otevírací doba:
16:00

Zdroj dat: Informace o akci poskytl turistický portál Vychodni-Cechy.info.

Výpis ostatních akcí pořádaných organizátorem

Doprovodný obrázek k akci

Upravit/Smazat

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.