Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko shot 02.10.2006 21:05
Ale koho chcete volit? Nikdo jiný na kandidátkách není.
Reagovat na tento příspěvek
 
Kušta kocourek 02.10.2006 20:53
I neshopnost plodí úspěch.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko myš 02.10.2006 20:49
že ti vladaři s plebsem nediskutovali o svých stavebních záměrech je samozřejmé,protože byli vladaři.Jsou snad dnešní investici vladaři???
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko myš 02.10.2006 20:30
I vy 123,vy jste nejchytřejší z chytrých a pokud ne,přechytračíte všechny!Dům ne na náměstí,ale před ...jsem zvědavá,jak odpovíte mně-ano,byty,garáže,obchodní cetrum-odsud není daleko do pasáže Žralok.Počítal jste někdy,kolik se v ní za dobu existence vystřídalo obchodních činností?Zeptejte se stávajících nájemců,jak jdou obchody.A co pasáž Kateřina?Ještě horší!Jste si jist,123,úspěšností obchod. centra Balustráda a na jakém základě?Nezbyde nám pak "před" náměstím neprosperující strašák?
Reagovat na tento příspěvek
 
Sportovní vyžití v Chrudimi Leto 02.10.2006 20:13
To se tady,v tomto městě asi dlouho nikdo nedočká.Sportoviště-zájem pouze o vše z čeho jsou peníze.Zájem občanů-viz.Letos dny-hodiny koupaliště a prý si vydělalo.Co teprve zimní stadion??Kdy se konečně začne někdo z města zajímat o skutečném zájmu tohoto zařízení,ne jenom o osobní prospěch ale také zájem občanů.Toto léto mimořádný zájem personálu.Je opravdu pravda co se v našem městě povídá.??Škoda,že si nechodí zaplavat-Trávníček,tajemník,Libý-zapoměl plavat?VE VODĚ URČITĚ.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 02.10.2006 16:36
Chrudimský malíř, kronikář a historik. Kniha se jmenuje: "Historya Chrudimska, w níč se wipisiige počátek města Chrúdimě, gakož také skáza, a zase poznowú wistaweni, a wsselitych wěcy w něm zběhlych" ... nebojte se v chrudimském muzeu Vám ji prodají ve skvostné úpravě faksimilie i českého překladu pod názvem Josef Cereghetti: Chrudimská historie.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Agarwal 02.10.2006 15:34
Kdo to byl Ceregheti? Kde je jeho kronika k mání? Jakým jazykem je napsaná? Díky za odpověď
Reagovat na tento příspěvek
 
Sportovní vyžití v Chrudimi Max 02.10.2006 14:01
 
Sportovní vyžití v Chrudimi LukeD 02.10.2006 13:40
Na ten Shotokan jsem chodil asi před 10 lety ;o). Teď bych spíš potřeboval něco, kde není nutná povinná docházka a platba na celý rok dopředu. Vyhovovalo by mi platit každý vstup zvlášť nebo to řešit pernamentkou.
Reagovat na tento příspěvek
 
Sportovní vyžití v Chrudimi Max 02.10.2006 13:34
Jo, je tady nejakej klub SHOTOKAN (?), snad karate, zkus to dat do vyhledavace... P.S. Boxovaci pytle jsou na Resslove nam., budova stare radnice... Nejlepe po a st, jsou tam "vystaveny" do 17.00 HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
Sportovní vyžití v Chrudimi LukeD 02.10.2006 12:51
Chtěl bych se vás všech zeptat jaké sportovní vyžití nabízí Chrudim. Je mi 26 a rád bych zkusil i něco trochu jinýho než posilovnu. Cokoliv. Preferoval bych bojový sporty, kde se může člověk třeba vyřádit na mlacení do boxovacího pytle. Budu ale rád když mi tu napíšete co nejvíc možností jak si tu zasportovat.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko martinf 02.10.2006 10:39
nejde o sklepy ale oto co v nich může být a pokud dobře vím tak chrudimské podzemí není oficiálně přístupné ani na dni otevřených památek unesko min pět let takže jakekoli příspěvky vaší osoby neberu jako důvěryhodné kyby nebylo zachranců historie co se včas neprobrali tak b nebylo mnoha památek .a co vy kdy ste se ozval když se dělo něco co mohlo něco ovlivnit .vím NIKDY!!!!!!!. hlavně že máme průmyslovou zonu do který nikdo neinvestuje která se nerozvijí (mluvím o bývalé transportě kde se každý den dívám na silnici vedoucí mezi novými halami podniků které tamn měli vyrůst achrudim v nich tam utopila miliony a kde nic tu nic ) jenom doufám že toto zastupitelstvo ke svym židlím už nikdy nezasedne já se rozhodně vyjádřím proti a doufám že aspoň průměrně inteligentní chrudimák nezopakuje svoji chybu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Kam kráčíš, Chrudimská volbo? Anonym 02.10.2006 10:30
Jak si tak pročítám volební zpravodaj Chrudimské volby, nestačím se divit. Koukám, že v pardubickém Beverly Hills kandidáta Pavlíčka by jeho spolukandidát Thér chtěl (soudě podle přiložené mapky) novou silnicí zlikvidovat zelený pás kolem Skřivánku, Ploché dráhy a Markovic a navrch ještě zprůjezdnit historickou uličku Na kopanici(!!!). Spolukandidátka Hanauerová zase nepřímo přiznává, že by radši kandidovala v úplně jiném, zajímavějším městě než je Chrudim ("dochází k odlivu občanů... do větších a přitom ne nezajímavějších měst"). A do třetice neuvěřitelného sídliště Větrník podle spolukandidáta Teresky už nyní dobře zapadá do výše zmíněné koncepce Beverly Hills ("Větrník... má své výhody... můžete se kochat romantickým pohledem na noční oblohu plnou hvězd, či pohledem na noční Chrudim s osvětleným kostelem a úplně zapomenete na shon dnešní uspěchané doby..."). Do toho prolínají od dalších spolukandidátů všudypřítomné apely na rozvoj průmyslové zóny (jak tohle prosím koresponduje s koncepcí pardubického Beverly Hills?), které korunuje spolukandidát Kušta, ačkoliv ten u soudu teprve nyní vysvětluje, jak to s těmi nákupy pozemků, resp. jejich prapodivnou fakturací, pro budoucí PZ před šesti lety vlastně myslel... Na jeden plátek ve schránce až dost ironie, myslím. A co se týče obsahové stránky plánů Chrudimské volby, pro takové Beverly Hills alias nesrozumitelný kočkopes (Chrudim jako město klidu, ovšem současně protkané silnicemi a průmyslovými zónami - to mi nedává smysl), já osobně ruku nezvedám. Spíše to vypadá, že galerista Jelínek a podezřelý spolukandidát Kušta nevěděli, co naslibovat, tak to jejich kandidáti vzali napřeskáčku, od všeho trochu, ovšem výsledné textíky bohužel neprošly ani elementární redakční korekturou. Dovolím si parafrázovat motto, jaké si kandidáti tohoto "občanského sdružení" dali před říjnovými komunálkami do vínku: Kam kráčíš, Chrudimská volbo?
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 02.10.2006 01:36
Mýlíte se. Na proluku na Staroměstském náměstí byla nedávno ukončena architektonická soutěž. Sice již sedmá:), ale za účasti a podpory památkářů a Klubu za starou Prahu. Jenom se nemohou dohodnout, co tam má stát. Abychom nedopadli jako oni:)
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 02.10.2006 01:30
A jejda ! Telč a Litomyšlský zámek! To jste se teda trefil. To myslíte vážně? Porovnávat s Chrudimí? Jen pro jistotu. Abychom nedělali jabko-hrušky. Jedna věc je architektura, druhá politický význam. Tedy k té první. Co jsou Holašovice pro vesnickou architekturu, to je Telč pro městskou. Po zásluze jsou oba na světovém seznamu UNESCO. Co se týče politiky, netuším. Předpokládám ale, že Telč má stejně "slavnou" historii jako Chrudim. Požáry, mor, odboj proti Habsburkům, spolupráce s Habsburky ... atd. Možná se tam dělaly větší kšefty. Jsou na cestě z Prahy do Vídně ..., nakonec na domech je to vidět. Litomyšlský zámek? Jeďte se tam podívat. Renesance evropských rozměrů ... Politická historie? Požáry, mor, odboj proti Habsburkům a následná spolupráce. Na rozdíl od nás mají slavný rok 1848 - viz Jirásek. Už mě to nebaví, dobrou noc ...
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 02.10.2006 01:12
Souhlasím. Ale nějak se Vám tam nechce vejít lokalita pod Balustrádou, co vy na to? Jak víte, že hrad byl pod arciděkanstvím? Archeologové tam ještě nekopali. Když se dělala kanalizace, tak tam žádný náznak hradu nenašli. Takže nebyl chrudimský hrad pouze malý prostor SJ vymezený pečovatelským domem a presbyteriem kostela (plus minus)? Děkuji, ale tyto informace si od Vás zatím doplňovat nebudu. Počkám na průzkum, který se v těchto místech doufám bude dělat co nejdříve. Nerad bych, aby to zase dopadlo jak s Kuštou. Celé roky nic a když se někdo najde s projektem a penězi, najednou tam mají archeologové strašně práce.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Lord John 02.10.2006 01:01
V tomto kontextu drtivá většina českých měst je historicky nedůležitá. Čímpak se historicky zasloužila Telč? Přesto má památkově chráněné centrum. Nebo čím přesně se historicky proslavil litomyšlský zámek? Přesto je to památka UNESCO. Takto by se dalo pokračovat. Zde vidíte, že ochrana historických center měst a dalších památek s jejich historickým významem příliš nesouvisí. Směšujete tudíž hrušky s jablky.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 02.10.2006 00:51
Je toho o trochu více milý Johne, ale podstatu jste zachytil velmi přesně. Například účast našeho města v odporu proti Ferdinandovi. A to je významná událost (v kontextu), že jsme se připojili k většině? A víte, proč se nakonec tenkrát primátor Samuel Fontýn Klatovský v domě na Široké ulici oběsil? Nevíte? Já taky ne:) Jedna z největších politických událostí v životě města a my nic nevíme. Asi nebyla důležitá. Už mi věříte, že mluvím o málo významném městě? Přečtěte si Cereghetiho kroniku. Požár, vražda, mor, požár, sucho ...
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko janek 02.10.2006 00:46
Tak ještě jednou: Upjatě se může chovat člověk.....atd. Manipulace a mlha. Legrační.Ale i tak se mějte hezky.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 02.10.2006 00:37
Janku, nejsem až tolik přesvědčen o své pravdě. Jsem ale zcela přesvědčen, že slovem "upjatý" se v naší mateřštině nepopisuje člověk, který "kope za někoho, či lehce manipuluje s názory druhých, či ten který je přesvědčen o své vyvolenosti"., jak píšete. Náš jazyk je rozmanitější a barevnější než si představujete. Pokud Vaše vývody na tomto webu jsou stejně tak fundované jako Váš pokus o výklad slova "upjatost", máte co dohánět:)
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Lord John 02.10.2006 00:35
Zajímalo by mě, jak to chce pan Kušta udělat. V letácích, které rozdává, je vidět, že právě v místě onoho sklepa mají být inkriminované podzemní garáže. V tom letáku to ještě neopravil. Že by ten sklep nějak zabudoval do těch garáží? Pak ale nebude přístupný...
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Lord John 02.10.2006 00:32
Až se na Pernštýnském náměstí v Pardubicích bude stavět nějaká novostavba včetně parkovacího domu, povíme si více, ano? Pardubice jako nové centrum kraje rostly do šířky, novostavby neukusovaly historické centrum. Co se dělo v Chrudimi? Nejprve byla srovnána se zemí Kateřina a nahradilo ji sídliště, v centru byl zbořen dům v místě dnešní balustrády, aby bylo centrum lépe průjezdné, další dům spadl - a tak zde můžeme postavit něco velice moderního. Součástí kteréž přestavby bude i srovnání se zemí celého sousedního bloku barokních domů, z nichž zůstane jen vnější fasáda. Když budeme takto postupovat dále, z Chrudimě zůstanou jen pěkné fasády a za nimi supermoderní domy. Vskutku zajímavá vyhlídka.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Lord John 02.10.2006 00:26
Např. účast Chrudimě jakožto jednoho z královských měst při odporu proti Ferdinandu Habsburskému... Problém je, že celý východočeský region byl z hlediska českého státu spíše periferií. Nevznikla zde žádná velká centra. Největšími byly Chrudim a Hradec Králové jako krajská města a pak několik menších měst. Toť vše.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 02.10.2006 00:22
Až teď jsem si všiml, že jste si vlastně odpověděl první větou Vašeho příspěvku. "Bývalé krajské město, město královské věnné a jedno z nejstarších měst v Pardubickém kraji" ... To Vám opravdu stačí? To co bývalo? Na dalších deset nebo na sto let?
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Lord John 02.10.2006 00:22
Není to tak, doplňte si informace. Uvažovaný prostor chrudimského hradu je od starého arciděkanství (stávalo v místě dnešní silnice vpravo od kostela), jehož zpěvněná nárožní vížka byla pokládána za součást hradního areálu. Následoval presbytář chrámu Nanebevzetí Panny Marie (se zadní zdí rovněž zpevněnou, neboť byl patrně součástí hradního opevnění), poté budova, kterou nyní lokalizovali archeologové (patrně hlavní hradní palác, jeho součástí zřejmě byla zbořená Žižkova věž) a poté nejspíše Stará škola (možná původní budova, možná jen některé z jejích zdí, které zasahují až na Žižkovo náměstí). Hrad opravdu nebyl jenom ten malý prostůrek vedle dnešního kostela.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 02.10.2006 00:18
Máte velkou fantazii a necháte se příliš unášet. Pokud si vzpomínám, nevedeme státotvornou debatu o politickém významu města Chrudim. Řeč je o kvalitních nemovitých památkách, kterých v Chrudimi opravdu moc není (chápáno v kontextu předešlého článku. Zkusme si jich pro názornost několik vyjmenovat: Mydlář, morový sloup, několik měšťanských domů, zachovalá dipsozice gotického města, ... ? Ale pojďme se konečně taky pobavit. Když už tak věříte významu města Chrudim. Napište například něco zajímavého z Chrudimské hitorie. Něco významného. Například nějakou historickou událost, která nebude pouze lokálem. Břetislava jsem zmínil v jiném příspěvku, Václav Klaus zde byl před dvěma lety. Co bylo mezi?
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Lord John 02.10.2006 00:16
Nemusí jen "nechat vyniknout". Důležitý je také celkový genius loci místa. Praze hrozí vyškrtnutí z památek UNESCO proto, že se poměrně daleko od historického centra, až na Pankráci, chystají postavit několik mrakodrapů - protože by to prý poškodilo výhled z Pražského hradu... Stejně tak novostavba může nevratně poškodit vzhled náměstí v okolí kostela. A svěřit tuto aktivitu zrovna panu Kuštovi také připadá poměrně dost nešťastné. Chrudimi už se pomalu začíná přezdívat Kuštov. Myslím, že není daleko doba, kdy město Chrudim přestěhuje zbytek svého městského úřadu do Pardubické ulice, a uprázdněnou Novou radnici, pro niž kvůli své vyprázdněné kase nenalezne uplatnění, nabídne k prodeji. V konkurzu pak vyhraje opět pan Kušta...
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Lord John 02.10.2006 00:02
To "historicky málo zajímavé okresní město" je bývalé krajské město, město královské věnné a jedno z nejstarších měst v Pardubickém kraji. Krajské Pardubice Chrudimi tuto "málo zajímavou" historii můžou jenom závidět. Dle vaší značně pochybné logiky v "centru málo významného města" lze provádět prakticky cokoli, přesně toto naznačujete. Když se někdo rozhodne zbourat Mydlářovský dům - no a co? Není to nic významného, koho by to taky v nějakém okresním městě zajímalo, že? A co kdybychom nechali strhnout ty zoufale nehistorické věže kostela Nanebevzetí Panny Marie (každý přeci ví, ó hrůza, že ty původní "barokní" nechal ten barbar Schmoranz strhnout a postavil tam jejich repliky!) a nechali místo nich postavit krásně moderní skleněné hranoly, které by nám každý záviděl a možná by se na ně jezdili dívat turisti až ze samotné historicky důležité Prahy?
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Lord John 01.10.2006 23:57
Milý pane, ten "pomatený Frolík" je vážený pražský archeolog.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko janek 01.10.2006 23:56
Milý 123, upjatě se může chovat taky člověk, který je bezmezně přesvědčen jen o té své pravdě, nebo člověk který "kope"za někoho,či lehce manipuluje s názory druhých, či ten který je přesvědčen o své vyvolenosti.Mě už neděsí nic!Je zapotřebí všech druhů lidí, aby se naplnil svět! I těch co tu diskutují. Přeji větší nadhled a nohy v teple.Dyk vono TO nějak dopadne..Vždyť i podle vás by se radnice neměla s lidmi radit.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Lord John 01.10.2006 23:55
A ještě dodávám: v Praze památkáři žádnou novostavbu nepovolí ani na Pražském hradě, ani na Staroměstském náměstí, kde je dokonce volná proluka. Všichni to tak nějak chápou. V Chrudimi jsou ovšem titíž, kteří by nepřipustili novostavbu v samotném historickém jádru města, označováni za zpátečníky. Zajímavé.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Lord John 01.10.2006 23:54
V čem konkrétně byl ten kostel barokní? Viděl jste vůbec nějaké starší obrazy kostela? Co přesně barokního na něm bylo kromě parapetu se sochami, vstupního portálu a zakončení věží?
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Lord John 01.10.2006 23:52
Ano, práce pana Kušty v Chrudimi je opravdu vidět. Už několik let. Stačí připomenout např. výkup pozemků pro průmyslovou zónu. Právě on je spoluzakladatelem družstva Agrospol Eco, které od lidí levně vykoupilo pozemky s tím, že tam bude pěstovat ekologickou zeleninu, a následně je prodalo městu o čtyřicet milionů dráže. O pár let později pak na tom pan Kušta jako spoluzakladatel Chrudimské volby postavil svou kampaň: jak ten obchod byl pro město nevýhodný, a kdyby tam byl on, tak by se to nestalo. Jenže on tam byl - a pěkně na tom vydělal. Na čemž je pěkně ilustrováno, co asi tak pro město dělá.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 01.10.2006 23:28
K věci Bluehaze! Rozvláčnost, obřadnost a nekonkrétnost Vašeho projevu mi opravdu připomíná arabské vyjednávání ... Hledám, čeho se ve Vašem textu chytit. Moc toho není. Hmm ... Podzemní garáže. Vaše srovnání s Pražským hradem velmi kulhá, právě proto, že to je Pražský hrad. Zde mluvíme o prostoru v hitoricky málo zajímavém okresním městě. Konkrétně o zachovalém sklepení ze 17 století (4 x 2 m), rozbořených sklepech o třista let starších a o několika fragmentech slovanských či keltských osadníků. Zcela běžné nálezy vzhledem k lokalitě - hysterie archeologů je pouze účelová a promyšlená. Proč? Přemýšlejte kolik může dát Archeologický ústav panu Frolíkovi ročně na vykopávky a kolik mu dal pan Kušta (tedy ... musel dle zákona dát:). Kde myslíte, že je lépe? Kdo panu Frolíkovi zajistí pro odborníka tak nutné reference a publikace z terénu? Archeologický ústav s pár tisícovkama nebo soukromý investor, kterého tato legrace již vyšla na několik milionů? Milý Bluehaze, tolik věcí je mezi nebem a zemí, o kterých nevíte:)
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 01.10.2006 23:08
Tvá osoba na ulici mne opravdu neděsí, ber to jako básnickou nadsázku pro fakt, že si myslím, že svými nepodloženými informacemi poškozuješ toto město. O Libého mi nejde, ani o další lidi v Radě či Zastupitelstvu. Nechválím je, ale taky jim tu práci nezávidím. Když si představím podnikatele, který chce v Chrudimi investovat své peníze, jak čte na webu Tvé spekulace ... Nebo čerstvého absolventa, který se rozhoduje, zda se vrátit do Chrudimě, nebo zůstat v Praze ... Schází mi smysl, toho co děláš. Pokud chceš napravovat nešvary na radnici, nepoužívej spekulace a polopravdy. Tvá na první pohled atraktivní "odhalení" po chvíli "vyšumí", což Ti nevadí chrlit nové a nové kauzy. Otravuješ vzduch, mateš neinformované a jenom se "vezeš" na oblíbené skepsi ke komunální politice. Logicky si proto myslím, že jsi pouze naštvaný nebo nemocný. Proto dávám proti Tvým informacím své a doufám, že si čtenáři vyberou.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Bluehaze 01.10.2006 22:58
Velectěné arabské 123.. moje iluze jsou opravdu o úplně jiných tématech než je velikost chrudimského hradu . . tedy mi je vzít vážně nemůžete. Ale když si na krokování onoho hradiště tak zakládáte, určitě jste s přirovnáním Karlštějna šlápl do poněkud močálovitého terénu . . asi jste na Berounsku od dětských let (kdy se nám leckteré rozměry zdají nepoměrně jiné, než-li v dospělosti) nebyl . . nebo jste si nechtěně pomýlil Karlštějn s Kočičím hrádkem. Všechny ony Vámi mlžené souvětí o velikosti hradu, nemají s podstatou problému nic společného. Ten zní: PODZEMNÍ GARÁŽE se mají dle ušlechtilého úmyslu chrudimských radních, vyrubat do nejstarších základů tohoto města. Je to něco na způsob, že by v Praze metro vedlo přímo ze stanice Malostranská pod Pražský hrad a další stanice na trase se nazývala První hradní nádvoří, načež by se také přímo u Matyášovy brány vystupovalo na povrch . . Jinak jsem se zmínkou o prostoru u sportovní haly snažil napovědět, že onen podzemní výtvor, proti jehož užitku a funkci jinak námitek nemám, mohl být určitě bez větších problémů vnořen do jiné části starobylé Chrudimi. Jedno směrem do kopce, nebo pod kopec (možná bychom se dostali i k tématu Letního kina . .) Proti samotné budově Balustrády jsem nepsal nic, a vcelku se mi i vzhledem líbí (určitě víc, jak jihlavský Prior) Jinak Vámi naznačované teorie spiknutí jsou docela úsměvným způsobem, jak rychle opustit téma o hospodaření s obecními prostředky, což mne utvrzuje v názoru, že k městské kase a jejímu otvírání nemáte až tak daleko. O nákupu příjezdové komunikace, vlastních pozemků ve velké zóně aj. jsou zde vedena jiná vlákna. Ale i tam jsem zaznamenal Vaši snahu, ironizovat a umlčet nepohodlné kritiky . . a odkázat je na jiný web. Je vidět, že máte solidně vykovanou povahu v minulém režimu, kdy platilo také „držet hubu a krok“ a „mít klid na tvořivou práci“. Otázka je, k jakému efektivnímu dotvoření za posledních několik let městská kasa došla . .
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco 123 01.10.2006 22:43
Nechápu, že nechápete. Proč by někdo nemohl být v komisi na barák, který bude postaven na ulici, kterou bude "malovat". Myslím, že je to naopak dobře. A každému bych to z důvodu kvality konceptů a srovnání souvislostí doporučil. Pokud nechápete proč je městský architekt členem komise pro výběr významné stavby v centru něsta, tak už chápu, že nechápete nic. Nebo nechcete.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko shot 01.10.2006 22:41
Můžeš mi vysvětlit, jak má osoba na ulici děsí tebe a tvé děti? Proč by tvé děti nemohli žít tam, kde žiji já a mé děti? Mám z toho pocit, že že ti nejde o tohle, ale o něco jiného. Takže příště svůj zájem nesváděj na mne a na ty co něco kritizují.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? shot 01.10.2006 22:36
Nerozumím tomu kdyby se dělala nějaká pořádná stavba. Ono se jich v Chrudimi nedělá málo? Skutečně nejsem odborníkem na výstavbu silnic. Ale předpokládám, že pokud někdo předkládá takovýto návrh městskému zastupitelstvu, tak si jej nechá zpracovat u odborníků. A ti by měli dokázat vyhledat dokumentaci stavby (existuje archiv) a posoudit co vše je nutno vyměnit (dá se udělat i sonda). A p. architekt Koucký je (a sám to potvrzuješ) dostatečně fundovaná osoba na to, aby uměla dát věci do souvislosti a stanovit nějakou fundovanou cenu. A v jeho návrhu všechny ty lavičky a odpadkové koše zcela jistě byly. Jinak by to nebylo řešení hodné architekta jeho formátu. Zvýšení cen za údajné vadné přípojky by tedy muselo být posuzováno až po zjištění jejich vad a ne před prvým hrábnutím. A zde se opravdu nejedná o standardní opravu. Jedná se o naprosto nestandardní. Mohu se jenom domýšlet, proč do doby prodání katastru byla Široká ulice bezproblémová a vše bylo nutno řešit až po jeho prodeji, včetně přeložky na náměstí. Prostě opět jedna ukázková, diletansky provedená, hurá akce z repertoáru tří králů na radnici. A kdo tu radnici vede?
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco shot 01.10.2006 22:35
Opravdu nechápu. Jak někdo může být v komisi rozhodující o návrhu,který přímo souvisí s jeho návrhem, jak může být druhým členem komise architet jenž je zastupitelem. Není to náhodou o hygieně - jak ruka ruku myje?
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 01.10.2006 22:34
Milý Janku, děkuji za kompliment. Co myslíte tou upjatostí? Pod upjatostí si předtavuji, že se nechováte přirozeně. Jestli Vám to tak připadá, mrzí mne to. A jestli na Vás působím, že mi jde o můj vlastní zájem, tak jste konečně první, kdo se trefil. Ano jde mi o můj zájem. V tomhle městě žiju, žijí zde moje děti a chtěl bych aby tu také chtěli žít dál. Děsí mne představa, že okolo nás chodí na ulici postavy typu shota aspol. Jsem otrávený z toho, co říkají na tomto diskusním foru. Takže mi nezbývá nic jiného, než svůj čas a energii postavit proti jejich.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco 123 01.10.2006 22:10
Oceňuji vaši inteligenci a briskní úsudek. Opravdu, za město tam byl starosta Libý. Bingo! Prosím prozraďte mi, jak tam byl "taky za památkáře". Chtěl bych tento trik někdy použít. Za město - i za památkáře, za město - i za památkáře, za město - i za památkáře, za město - i za památkáře, za město - i za památkáře, za město - i za památkáře ... promiňte, zapomněl jsem se ... už mi z toho tady trochu hrabe:)
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko janek 01.10.2006 22:07
Milý jedna,dva,tři. Obdivuji vaše znalosti, energii i čas který věnujete jejich sbíráním, tříděním a šířením.Musí to být těžká práce!!!Jen jako bych z vašich příspěvků cítil lehkou manipulaci a zbytečnou upjatost. Nepůsobíte dojmem, že by vám nešlo o váš zájem....
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco 123 01.10.2006 22:00
Shote, nejenom, že nechápete. Vy už ani neumíte číst. Na otázku kdo byl v porotě jsem Vám v první větě odpověděl, že na veřejné prezentaci byli 3 architekti, členové komise (Připomínám: profesor Kotalík, docent Koucký, arch. Thér). Tuším, že tam byl i starosta města - alespoň bych to u tak významné stavby od něho očekával. A měli by tam být i další úředníci. Studii (ne architektonické řešení) si nechalo zpracovat od docenta Kouckého město (ne pan Kušta). Soutěž byla neveřejná, protože je to jedna ze dvou možností. Veřejná a neveřejná. Rozhoduje investor, který platí. Standardní postup doporučovaný Architektonickou komorou, používaný ve stovkách případů a sporovaný jenom Shotem z Chrudimě. Zkuste zvolnit, nějak se Vám to vše míchá dohromady.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco 321 01.10.2006 21:57
Ano, máte dobrou paměť, za město i za památkáře tam byl Libý. Horoval za stodolu.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko orbit 01.10.2006 21:54
Doporučuji Ti tedy nechat si zkušebně auto přes noc nejlépe o víkendu buď před poštou nebo v přilehlém okolí. Zrcátka si kup u Pekárka a nový lak ti udělají jistě levně a nebudeš při tom ani moc prskat. Ostatně do drogerie pro prací prášek to nebudeš mít taky daleko...a třeba dostaneš slevu!
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 01.10.2006 21:47
Bohemunde, opět špatně. Když František Schmoranz přestavěl barokní chrudimský kostel do pseudogotiky neletěla žádná secese(o té ještě nevěděli ani v Paříži:), ale šla právě ta nablblá móda pseudostylů. Nechci Vám kazit radost, ale pro mne jsou tyto přestavby stejnou hloupostí jako alpské domky v satelitech okolo Chrudimě. Je to něco jako žvýkat přežvýkané. Kdyby takhle přemýšleli všichni, kteří měli v posledních staletích odpovědnost, neznali bychom gotiku, renesanci ani baroko. Díky Bohu, že ti vladaři a papežové s nikým nediskutovali. Vlastně ano. Zvali si nejproslulejší odborníky, na jejich rady dali a stavěli. Že by si povídali s ulicí? Ne. A právě proto máme Akropoli, San Marco, Řím, Avignon nebo Pražský hrad.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco shot 01.10.2006 21:42
Já nechci vědět kdo byl na veřejné prezentaci, já chci vědět kdo zasedal v oné komisi architektů. Pokud si dobře pamatuji, za ony brzdy - památkáře, ale i za město v komisi vystupoval náš milovaný starosta a nyní i poslanec, naše slunce jasné p, Libý. A v té komisi zasedal stejný architekt , který zpracovával architektonické řešení pro p. Kuštu, za kterého pak vzešla přestavba Široké a náměstí i návrh výstavby obytných domů u kostela? Pak se nedivím. A navíc mi chybí odpověď proč ta soutěž byla neveřejná. Ono totiž ve veřejné soutěži jde jen velmi těžko dělat někomu křoví, že ano?
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Bond 01.10.2006 21:40
Ojetý auto před poštou, to jsem ještě neviděl. Teda vlastně jo, ale bylo to stářím. Nedělají zbytek úchylové?! Tenhle stihomam nemám, raději bych parkoval zadara "kámo". Jako argument velice slabý a do nákladů si dejte třeba prášek na prádlo na pos...ý kalhoty.
Reagovat na tento příspěvek
 
Neplatná smlouva? Freeware 01.10.2006 21:22
Řekl bych, Bene, že naopak ty musíš lépe číst, neboť se zde hovoří o platnosti usnesení, kterým ZM uložilo odboru MěÚ uzvařít jakousi smlouvu o převodu nemovitostí. To usnesení je zcela jednoznačně neplatné, a to absolutně, neboť se z něho skutečně nedočteme, o jakou smlouvu, s jakými obsahem se má jednat. Je přitom nerozhodné, zda byla či nebyla nějaká smlouva o smlouvě budoucí v minulosti uzavřena, neboť z tohoto usnesení nevyplývá, že by obsah smlouvy o převodu nemovitostí (kterou má přísl. odbor MěÚ uzvařít) měl odpovídat již dříve uzavřeným smlouvám (není zde žádný odkaz na takovéto smlouvy). Takže lépe číst, méně mluvit, Bene.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137  136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.