Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem lucka2 15.02.2011 10:08
To se musíte zeptat místostarosty Romana Málka, radního Eduarda Beránka a zastupitele Pavla Lichtenberka.
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem Nemo kpt 15.02.2011 09:16
Ta investice se nevrátí. Proto jsou poskytovány dotace. Úspěch bude, když si vydělá na provoz. A teď k plovárně, zimnímu stadionu, divadlu. Vše hrazeno bez dotací, celkem 250mil. Kdy se tyhle investice vrátí ? Nikdy. Navíc stojí město další miliony ročně jejich provoz. Proč se teda dělá humbuk okolo projektu, který zachraňuje jednu z nejstarších městských památek ?
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem shot 14.02.2011 10:50
Z diskuze čtenářů na stránkách Chrudimského deníku: Autoři projektu začínají šířit zprávy, že Chrudim nedostane dotaci z důvodu zdržení. To, které prezentuje vedení radnice, by získání dotace nemělo ohrozit, ale spíš její čerpání ohrozí jiné věci. A o těch autoři projektu moc dobře vědí. Například ta jejich projektanská cena. Co to je? Je to jenom naprosto nesmyslné zdražení odměny projektantovi za to, že předražil některé položky, protože ceny projektu se počítá % z projektované ceny díla. Co to je za projekt, kde všechny důležité věci má v "hlavě" koordinátor? Jak byl takový projekt projednán a schválen? Takže sečteno a podtrženo, Chrudim dotaci zřejmě nezíská, protože kontrolou se zjistí předraženost celého projetu a prací. Proto autoři nyní křičí a svádí vše na současné vedení. Myslím, že článek pana Lichtemberga je zcela pravdivý. Veškeré rezervy města jsou téměř vyčerpané a v případě jakékoliv mimořádné situace město žádnou rezervu nemá. Jak chápu článek pana Lichtemberga, nejedná se o žádné zříkání se investic, jde jen o to, že na megalomanské investice město prostě nemá a že město má pro své občany zajišťovat především zcela jiné akce, tak jak to popsal ve svém příspěvku. Pokud se týče investic, tak i když jsou částečně profinancovány dotacemi, tak v každém případě město vkládá ze svých prostředků okolo 50%. A ty musí mít. Navíc město nejprve profinancuje celou investici a poté čeká na dotaci. Tudíž takovéto akce jsou pro město příliš nákladné. V případě různých megalomanských projektů, které nemají podloženu ekonomickou návratnost, vedou k postupnému zadlužování, jak vidíme na příkladech mnoha obcí. Také je zde riziko, že v případě nesprávného postupu či použití peněz z dotace jen trochu jinak, se dotace musí celá vrátit a to z dost velkou pokutou. Jenom takové zjednodušená úvaha: projekt dosud stál okolo 90 mil, z toho cca 30 mil bylo na vlastní opravu kostela. Tedy odpisy, uvažuji budovu, z 60 mil jsou okolo 1,5 mil. ročně, k tomu cca 10%, to je 1,65 mil roční nájem. Zajímalo by mne také, zda by si autor projektu MBS od města za tyto peníze MBS pronajal a provozoval na své náklady. Vrátí se někdy městu tahle investice? "Nezávislý odborník" Petr Steiner byl v pořadu Reportéři ČT, protože dělal audit při zařizování průmyslové zóny: posuňte na 15.20 http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/2 08452801240023
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem pravo 14.02.2011 09:37
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem Muzeum barokních soch, štědře dotované Evropskou unií, mělo být otevřeno v centru Chrudimi letos v květnu. Určitě se tak nestane. Autoři projektu a nové vedení radnice teď prožívají krizi ve vztazích a představách o konečné ceně a podobě projektu. Odborníci, kteří na muzeu za 90 miliónů pracovali, tvrdí, že vše, především pak dotace z EU, je ztraceno, chrudimští radní naopak slibují, že vše se ještě zachránit dá, muzeum ještě včas otevřít a ušetřit zároveň milióny z původně neprůhledných výběrových řízení. Bývalý chrudimský radní Luboš Jelínek (Volba pro město) a bývalý vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Josef Štěpánek, který kandidoval za téže uskupení, vyzvali místostarostu Romana Málka (KDUČSL), aby odvolal svá nařčení z tunelování projektu. Jak Jelínek, tak Štěpánek na Muzeu barokních soch pracovali roky. „Málek se chová jak na dobytém území. Navrhuje propouštění lidí, kteří celý projekt vymysleli a od začátku připravují. Manipuluje s podklady k výběrovému řízení a lživě informuje média,“ postěžoval si Právu Luboš Jelínek, autor projektu a scénáře Muzea barokních soch v Chrudimi. Málek ČTK řekl, že se zasazuje za hospodárné využití peněz města a nenarušuje řízení projektu. Podle Jelínka Málek odstavil z týmu hlavního koordinátora, jímž byl Štěpánek, Jelínkovi jako autorovi projektu nechal zrušit smlouvu. „Štěpánek, poté co se stal zastupitelem, musel ze svého místa podle zákona odejít. Jelínkovi město nabídlo, aby uzavřel smlouvu s budoucím provozovatelem muzea, příspěvkovou organizací Chrudimská beseda,“ upozornil na dotaz Práva Málek. Podle Štěpánka je nabídka Jelínkovi nesmyslná, protože Chrudimská beseda těžko může být provozovatelem muzea, když nemá ani právní subjektivitu. I on je přesvědčen, že „diletantské kroky“ nového vedení města Chrudimi mohou vést k tomu, že bude třeba vrátit evropskou dotaci 38 miliónů korun. Určitým paradoxem ovšem je, že Málek byl místostarostou už v minulém vedení Chrudimi. Na nesrovnalosti prý upozorňoval, ale garnitura politiků ODS, kteří měli v radě i zastupitelstvu převahu, údajně Málkovy protesty neslyšela. Dalším otazníkem je pozice Petra Řezníčka (SNK ED). V minulém volebním období, kdy se projekt připravoval, zpracoval, odsouhlasil a téměř dokončil, byl místostarostou Chrudimi, teď je starostou. (Muzeum měl na starosti bývalý místostarosta Pavel Kobetič z ODS. Současnému zmatenému vývoji událostí nechává volný průběh. „Ty spory mě mrzí, vadí mi, ale jsem přesvědčen, že na podzim muzeum otevřeme a dotace se vracet nebude,“ slíbil starosta Řezníček. Měl by věřit ve smír, protože Štěpánek a Jelínek ještě mají jen ve svém duševním vlastnictví některé detaily, které muzeum dotáhnou do konce a oživí jej a dají mu smysl. Zdeněk Seiner Právo, 12.12. 2011
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS shot 13.02.2011 18:43
Takže nominaci na obecního blba máme vyřešenu a kdo bude nominován na obecního zloděje? Dej tip.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pronájem tělocvičny Vorlajz 12.02.2011 17:35
No :) Tak jsme si přes email popovídali, ale bohužel ta cena pro nás, jako začínající amatérský klub je neúnosná, takže budeme shánět dál něco levnějšího.
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS viki2 12.02.2011 13:08
Na Brod bych to zatím neviděl. Spíš plní záslužnou funkci obecního blba. Každé malé městečko takového má:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Soudce Korejtko opět na scéně pepa nos 12.02.2011 10:01
že by nový Lumír Nikl na chrudimské radnici?
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS shot . 10.02.2011 18:12
Taky si myslím, že Herbst je zralej do Havlíčkova Brodu. To už jsme teda s Málkem tři.
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS Krmelec. 10.02.2011 17:45
Hele neskákej do řeči, když se baví dospělí.
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS kiwi2 09.02.2011 20:45
Taky nepovažuju všechny za pitomce. Až na shota ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Pronájem tělocvičny ANO 09.02.2011 12:04
Jsou, jsou. Doporučuji jednat přímo s ředitelkou - příjemná dáma.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pronájem tělocvičny Vorlajz 09.02.2011 11:56
Jj, díky :D Na těch stránkách už jsem byl ale nevěděl jsem jestli to jsou oni,protože sem v Chrudimi novej :D tak to tu zatím tolik neznám :D Ale díky moc všem za ochotu :)
Reagovat na tento příspěvek
 
Pronájem tělocvičny ANO 09.02.2011 11:53
 
Pronájem tělocvičny Vorlajz 09.02.2011 11:43
Dobrý den, děkuji za odpověď. zajímalo by mne, zda tento dětský domov má i své webové stránky. Díky za odpověď.
Reagovat na tento příspěvek
 
Kryty bazen MIREK 09.02.2011 11:36
Jestli nebude lepší sledovat provoz ,než čumět na reklamu. A až začnou na jaře a v létě chodit hezký holky,to bude havárek.Hezký den bez nehod.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pronájem tělocvičny hele 09.02.2011 11:02
zkuste se zeptat v novém Dětském domově ( směrem na Markovice). Je zde krásná nová tělocvična se šatnami a pokud vím, tak ji pronajímají. u objektu je i parkoviště.
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS shot 09.02.2011 09:45
Opravdu se o mystifikaci hovořit nedá. Nejpřiléhavější by zřejmě bylo, hovořit o tunelu.
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS Krmelec 08.02.2011 23:05
Pepine, musím s tebou nesouhlasit. Oblálky za 80 Kč a cedulku na záchod za 2 tis. nepovažuju za mystifikaci, ale za lež. Málek by si měl dát v neděli 3 x Zdrávas a 2 x Otčenáš a ještě si vykloktat
Reagovat na tento příspěvek
 
kruhak u lidlu Suder 08.02.2011 20:46
Tak reklamy u silnice by primo mela povolovat policie, tak me napada ze ten kdo tuto reklamu povolil bud nerozumi tomu co dela, nebo si to nechal zaplatit v obojim pripade je to velky hazard se zdravim lidi
Reagovat na tento příspěvek
 
Pronájem tělocvičny Vorlajz 08.02.2011 13:28
Dobrý den, sháním pronájem tělocvičny na 1 až 2 hodiny v pondělí a možná i ve středu, záleží na domluvě. Nejlíp i se šatnami a sprchami. Prosím pokud někdo víte o něčem volném, dejte mi hned vědět. Děkuji za odpovědi.
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS Pepin 08.02.2011 11:28
Všechny nepovažuju za pitomce Shote Úsměv . S těmi památkáři je to tak, že se vyjadřují k projektu. V dokumentaci mají vymíněno, že budou přizvány ke stavebním pracem v rámci průzkumu. A pak to lítá. Tu fresky, tu obnova portálu, tu doplnění pískovce ... Možná by bylo dobré si k tomu sehnat víc podkladů. A nevím, že by někdo objednával obálky za 80Kč. To je Málkova mystifikace.
Reagovat na tento příspěvek
 
Soudce Korejtko opět na scéně pepa nos 08.02.2011 09:54
o panu Lockerovi by se dalo dlouze psát, hostinec je předlužený, několik exekucí, jesti ten někam přispívá......
Reagovat na tento příspěvek
 
kruhak u lidlu logo2 08.02.2011 08:04
Naprosto souhlasím, včera jsem tam jel a ta tabule je podle mne nebezpečná, protože poutá pozornost řidiče ve chvíli, kdy má dobržďovat před kruhákem. Jestli ji odbor dopravy povolil, pak by mě zajímalo, jestli věděli co povolují.
Reagovat na tento příspěvek
 
Kryty bazen Suder 08.02.2011 04:27
tak by me zajimalo kde asi meri teplotu vody v bazenu u plavcika je 28 a voda ma 22? No jsem asi zmrzlik nicmene libila by se me ke koupani voda o neco teplejsi
Reagovat na tento příspěvek
 
kruhak u lidlu Suder 08.02.2011 04:22
Tak jsem koukal na krasny prispevek k bezpecnosti provozu, Na kruhaku u lidlu je nainstalovana svetelna tabule umoznujici pohyblivou reklamu. Kolik tady musi byt bouracek aby si nekdo uvedomil ze takova vec v krizovatce je maximalne nebezpecna?
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS shot 07.02.2011 16:50
Pepine, to považuješ všechny kolem sebe za pitomce? Pokud je mi známo, památkáři zasahují už ve fázi projektu a tak v projetu musí být jejich požadavky zohledněny. Navíc každý seriózní projekt vychází z průzkumu stavby odborníky, jak stavaři, tak historiky, kdy se posuzuje statika, požadavky památkářů (způsoby opravy, použití dobových materiálů, postupů a pod.) Potom se provádí rozpočet a opět v něm musí být všechny položky uvedeny a oceněny. Takže v rozpočtu se promítá i památková péče. Samozřejmě jsou, a v tom máš pravdu, zejména u historických staveb, neplánované práce, které se zjistí až během stavby. Ale to jak uvádíš jsou položky v řádů milionů a ne desítek milionů. Také zcela jistě nebyl požadavek památkáčů na dopisní obálky, které byly plánovány v ceně 80 Kč/kus.
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS Pepin 07.02.2011 15:56
Byl jsem tam na dni otevřených dveří. Myslím, že projekt je skvělý. Jen by ho něměli mrzačit znalci typů Málek a Beránek za němého čučení Řezníčka a Tejkla. Zvýšení cen je naprosto logické, jednalo se o přestavbu. Rezerva až 10% se nechává u novostaveb (poznámka pro odborníka stavaře Herbsta). Vyrozpočtovat rekonstrukci historického objektu je věštění z koule. Tady do toho navíc značně zasahovali památkáři. A obnova fresek na stropní klenbě za několik mil. je jeden příklad těžko předvídatelných výdajů ...
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS Krmelec 06.02.2011 23:09
My víme, že bys tam ráda s Málkem měla vesmírné středisko Hurikán nebo muzeum strašidel, to by nepochybně byla užitečná věc Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS janječmínek 06.02.2011 22:46
Nejdříve-zjistěte si co je demokracie. Tato diskuse je totalitní,diktátorská a slovy p. wericha-kde blb tam nebezpečno. Takže z mé strany poslední příspěvek a již ani nečtu-není co-maloměstská spodino
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS shot 06.02.2011 22:17
Pokud tady někdo blábolí, tak jsi to ty. To, že pan Herbst nemluví o cedulkách neznamená, že MBS je předražená a zbytečná akce na které si někdo postavil soukromý byznys za městské peníze. A to je oč tu jde a proto se "postižení" ozývají a očerňují ty, kteří chtějí městu nějaké peníze zachránit. Mám pocit, že se zde naplnilo přísloví: "zloděj křičí chyťe zloděje".
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS Krmelec 06.02.2011 22:12
Fajn, ani blábool pana Herbsta nic neříká o nějakých cedulkách a obálkách za tisíce, protože nic takového neexistuje. Od Málkova vystoupení se distancoval Řezníček i Tejkl.
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS ViKi 06.02.2011 20:03
Co tím chtěl pan Herbst říct? Míchá jablka s hruškama, vytrhává z kontextu, do projektu dává neexistující speciální výtahy, cenu za muzeum spojuje s jinými investicemi. Měl by se s projektem trochu víc seznámit. Mám pocit, že měl pouze nějaké nutkání :)
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS shot 06.02.2011 17:28
Omlouvám se panu Herbstovi, jehož příspěvek zaslaná do Chrudimského deníku bez jeho svolení dávám na diskuzní fórum. Snad mi to odpustí.:Plánované náklady na rekonstrukci - záchranu kostela - projekt MBS 55 000 000.- Kč ( o této částce hovoří Petr Řezníček na You tube - Muzeum barokních soch Chrudim 21.1.2009), z toho téměř 38 000 000.- Kč dotace od EU, píše Luboš Jelínek 4.2.2011 v Chrudimském deníku. S touto částkou počítá duchovní otec a organizátor L.J.? Z logiky věci vyplývá, že do této částky jsou zahrnuty i náklady na vybavení MBS ( vybudování kina, promítací technologie, specielní výtah, výroba propagačního filmu atd.) Pro tento návrh hlasuje pan Roman Málek a další zastupitelé. Návrh schvaluje zastupitelstvo a je spuštěna jeho realizace. Jedná se o záchranu historické budovy a její budoucí využití. Ano, jupíí..to bude fajn, těšme se. Ale pak se začaly dít věci! U běžných staveb - rekonstrukcí - se počítá s navýšením rozpočtu tak o 10 % na tzv. vícepráce. Připusťme, že v případě Kapucíňáku se jedná o NĚCO výjimečného a věnujme na projekt o jednu třetinu více peněz, tj. + 16 000 000,- Kč, celkem tedy 66 000 000,. kč. Potud by to bylo ještě pochopitelné. Možná by Chrudimáci včetně pana Romana Málka skousli i další navýšení nákladů na MBS, kdyby v městské kase bylo peněz nazbyt a kdyby Chrudim neměla krásné městské kino, letní kino, Divadlo K. Pippicha, koncertní sál v Muzeu - to vše na úrovni a po rekonstrukci(mimo zanedbané letní kino). Pokud jde o L.Jelínkem zmiňované náklady na plovárnu, divadlo, přepočítávané na současné ceny, tak na to v kase peníze byly. V současnosti L. Jelínek v Chrudimském deníku z 4.2.2011 zmiňuje náklady na MBS ve výši 90 000 000,. Kč. A co milióny investované do úpravy Kapucínské zahrady? Chápu legitimní snahu pana Romana Málka, místostarosty zodpovídajícího za kulturu v Chrudimi, udělat sobě i nám občanům jasno a pořádek kolem MBS i jinde. A je mně jedno, jestli kulturu má na starosti Roman, Josef nebo Petr - respektuji výsledky voleb. Všem zúčastněným, zvláště pak Romanu Málkovi a Luboši Jelínkovi přeju, aby se svých rolí zhostili se ctí a s úsměvem. Návštěvníkům kostela sv. Josefa pak, aby nám v duši zůstal blažený pocit z krásna, neboť : Smyl a cíl života, nejvyšší jeho moudrost a pravda, je krása. ( Jan Zrzavý). Přeju Vám krásný den a mějte se rádi. P.S. Ještě tochu jiné údaje o výdajích na MBS celkové způsobilé výdaje 64 944 717,00 Kč z toho dotace RR ( EU + státní rozpočet) 42 668 679,06 Kč z toho dotace EU 39 209 385,73 Kč uvedené částky vycházejí ze smlouvy o poskytnutí dotace kontaktní osoba ing. Hana Luptáková, tel. 469657470 uvedené informace ze čtvrtka 3.12.2009
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS shot 06.02.2011 14:15
Zase někdo, kdo se pokouší oblbovat. I když u Krmelce to překvapivé není, on oblbuje pořád. Tedy jakýkoliv projekt je musí být ohodnocen a jeho součástí je i rozpočet. Teprve tehdy se stanovuje cena za projekt, která se vypočítává procenty z ceny díla. Je tedy logické, že pokud se ceny v rozpočtu navýší, navýší se i cena projektu. (Tím i všimné pro zadavatele). Není tedy blbostí zadavatelů projektu navyšovat cenu. Zbývá pak prostor pro různé všimné za zadání zakázky, kdy např. v rozpočtu je cena za štítek 2000, skutečná cena je 200. Zbývá tedy 1800, který lze rozdělit nezi dodavatele a zadavatele. Bylo-li takto postupováno i v případě MBS, pak se nedivím, když potrefené husy kejhají.
Reagovat na tento příspěvek
 
Soudce Korejtko opět na scéně fona 06.02.2011 12:30
Locker, že přispívá na kostel? To je vtip měsíce!:)
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS Nemo kpt 06.02.2011 10:26
Pozo, Roman Málek není žádný hlupáček. Je to jedna z nejvýznemnějších osobností tohoto města. Je přece uveden ve veleznámé kronice Who is who. Jak se pochlubil, na svých stránkách. Jenom zapomněl uvést, že tam může být každý, kdo si objedná několik předražených výtisků. Investice cca 10.000 Kč. Takže to není ani příliš drahé. Romane, co se vykašlat na takovýhle investice, kterým se každý směje a raději přispět na opravu kostela.
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS Krmelec 06.02.2011 00:37
Tak to jsme první město na světě, kde známe ceny díla ještě před soutěží. V tom pří=padě aspiruje Málek, absolvent intergrované školy na kopci, na nobelovku HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS shot 06.02.2011 00:04
Magor může věřit jen tomu, že ty ceny tam byly jen tak. Pokud je mi známo, cena projektu se odvíjí od ceny stavby. Proto tam byly tkové ceny? Nebo proto, aby skutečné náklady mohly odpovídat projektu? Aby si někdo mohl hrábnout do městské kasy hlouběji? Prostě se ukazuje, že bývalý hlavní koordinátor, pan Jelínek, buď tomu co dělal nerozumí a nebo rozumí až příliš. Totéž platí i o tom, kdo to měl za město kontrolovat. To zřejmě byl neúspěšný uchazeč o starostenské křeslo, jednička na kandidátce, pan Štěpánek. Jenom by mě zajímalo co na to odbor investic? Jak se ukazuje voliči měli rozum a nová koalice by měla udělat skutečné čistky. To by se v Chrudimi ušetřilo peněz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Soudce Korejtko opět na scéně shot 05.02.2011 23:57
Je docela možné, že přispívá na kostel, takže proč by křesťani zase jemu nepřispěli do tržby. Už taky začínám chápat, proč je to spojováno se soudcem Korejtkem. Ten zřejmě bude ty lotry soudit, viď. Jenom mne stále zajímají ty historky do rubriky Černá kroniky. Opravdu v tomhle nevím nic.
Reagovat na tento příspěvek
 
Soudce Korejtko opět na scéně fona 05.02.2011 23:11
Zeptej se na něj jeho bývalých přátel. Uslyšíš příběhy do FKÚ pátrá. Jenom mi vrtá hlavou, že to nevědí ti ctihodní členové křesťanské KDU-ČSL, kteří k k němu chodí schůzovat. Že by odpustky?:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Soudce Korejtko opět na scéně shot 05.02.2011 22:22
Sdělte prosím něco bližšího. Hořím nedočkavostí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Soudce Korejtko opět na scéně shot 05.02.2011 22:20
To je zajímavé, co se to v Chrudimi zase děje. Jelínka vyhodili z postu koordinátora MBS, Štěpánek, neúspěšný kandidát na starostu za neúspěšné politické sdružení dal výpověď a hle: za všechno může Strana svobodných občanů. Pan Jelínek v Chrudimském deníku má starosti o MBS a o kulturu v Chrudimi vůbec. Na Málkovi, ačkoliv ten není členem Strany svobodných občanů nenechal suché nitky, za to, že byl, slušně řečeno neúspěšným studentem (zeptejte se jeho bývalých spolužáků) může pan Beránek, který zase pro změnu je členem Strany svobodných občanů. V týchž novinách se vyzpovídává jak málem neměl s SSM nic do činění, se skromností sobě vlysní ani nevyjmenoval všechny své funkce v této organizaci, jen prý zval do Chrudimi zakázaného Nohavicu (mimochodem také agenta STB), no stojí za to si tohle nenechat ujít. Jak to čtu, tak Havel, Ruml a další disidenti musí blednout. Nebýt Luboše, nebylo by listopadu 89. Copak nám v brzké době ještě vyjeví ona sešlost z nejmenované chrudimské restaurace? Že on nakonec za předraženými zakázkami na MBS stál pan Korejto? Myslím, že by to potřebovalo nové vydání "seriózních" Chrudimských Novin.
Reagovat na tento příspěvek
 
Soudce Korejtko opět na scéně Jelítko 05.02.2011 21:43
Myslím, že Korejtko je slabý odvar proti tomu, že byl do komisí města nominován Málkem Locker. Kruhům, ve kterých se tento pán pohybuje, se říká tuším podsvětí....
Reagovat na tento příspěvek
 
Soudce Korejtko opět na scéně Krmelec 05.02.2011 20:23
Považuju za neuvěřitelné, že se tento člověk opět objevuje v politice v dresu Strany svobodných občanů. Zůčastňoval se koaličních jednání a nyní je nominovaný za tuto stranu do kontrolního výboru města. To mu opravdu jeho nadřízený neumí říct, aby si vybral angažmá v politice nebo v justici?
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS Krmelec 05.02.2011 20:19
Jinak údajné cedulky za 2 tis Kč nebo obálky za 80 Kč jsou nesmyslná čísla, které smetla ze stolu už minulá rada. Ceny stanovuje vždycky soutež a ta ještě neproběhla. Představě, že se dá z veřejných peněz nepozorovaně vysoutežit cedulka na záchod za 2 tis. Kč může věřit jen magor. V tomto případě Málek a shot.
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS Krmelec 05.02.2011 20:11
No, Řezníček.... on prý na té radnici prý o ničem nerozhoduje. Snad maximálně o tom, jestli v sobotu řekne "Milí snoubenci" nebo "Vážení snoubenci"....
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS folin 05.02.2011 19:03
Že bys šel příkladem?
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS ANO 05.02.2011 17:13
Úsměv Mladá paní, tomuhle se říká uhodit hřebíček na hlavičku.
Reagovat na tento příspěvek
 
MBS shot 05.02.2011 16:24
Pana Lokera neznám a ani nikoho z jeho rodiny. Co u něj dělá pan Málek, na to se zeptej pana Málka, já s ním nemám nic společného. Pokud je mi známo, tak pan Štěpánek podal výpověď, proč to ví nejlépe on sám. Já se pouze domnívám, že to bylo z důvodu jeho kandidatury ve volbách, kdy dle zákona úředník města nemůže být zároveň zastupitelem. A pokud ti paměť slouží, tak se cítil na starostu, alespoň to bylo v novinách jeho politického uskupení prezentováno. Podle šeptandy měl, v přépadě neúspěch ve volbách, přislíbeno od bývalého vedení radnice místo "ředitele" MBS za pouhých 50 tis./měsíc. No a to místo Málek zrušil. Zrušil také koordinátora pana Jelínka. Ani se nedivím. Dát do projektu cedulu na dveře za 2000 tisíce je naprostá nehoráznost. A takových nehorázností tam bylo mnohem víc.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297  296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.