Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Široká ulice Max 05.12.2006 09:18
Tak to bude zajimava travesty-show, duo Jan a Ladena ve svetlu lamp firmy Guzzini, po "dlazbe" firmy Grano... Kolik bude vstupnyyyyy? HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek

Široká ulice Šikula 05.12.2006 08:39
Včera jsem šla Širokou ulicí - v kozačkách. Při každem kroku jsem cítila dlažební kostky. Doporučuji všem radním vyfasovat lodičky nebo kozačky a jít se projít Širokou ulicí na vlastní kůži. Jsem zvedavá jak se Vám bude příjemně po kostkách chodit.Mě to příjemné nebylo. Jana

darování krve pavlicek 05.12.2006 08:24
Darování krve - to, co se píše v této diskuzi zcela odpovídá mým pocitům. Sám mám zlatou Janskýho plaketu - a rád jsem s pocitem, že pomáhám na dobrém místě, chtěl pokračovat i dál. Připadalo mi ale, že se vnucuju, a tak jsem se nakonec před pár lety přestal hlásit o termín (i s manželkou) - a od té doby nás nikdo nepozval. Vždy s podivem poslouchám pořad "daruj krev s českým rozhlasem" nebo stesky o nedostatku dárců tu či onde. V Chrudimi je zřejmě situace jiná, krve je přebytek a z toho vyplývá i určitá ignorance?

darování krve Lukáš Němec 04.12.2006 22:18
Dobře, že to vím Úsměv , alespoň mě už nemusí mrzet ta chybějící snídaně v HK. Tam davají také stravenku. Ale kvůli tomu to stejně většina dárců nedělá, že?

darování krve Lukáš Němec 04.12.2006 22:15
Několik let jsem chodil, a musím říci, že velice rád, do chrudimské nemocnice darovat krev a byl jsem moc spokojený - příjemný personál, atmosféra, snídaně, v 9h doma .... prostě pohoda. Respektive, chodili jsme tam vždy pravidelně ve dvou - s kamarádem. Já mám skupinu mínus a on tu samou, jen plus. Když jsme jednou (cca před 2 roky) začátkem roku darovali krev a hned po odběru jsme se chtěli přihlásit na další termín, tak kamaráda chtěli vzít až příští rok, tj. po cca 10 měsících! Nejspíš nechtěná krevní skupina. Jako rodilého chrudimáka mě to moc mrzí, ale kolegiálně jsme začali jezdit do Hradce Králové - tam alespoň zatím vše bez problému. Ještě doplním, že nejsme jediní co takhle dopadli, vím minimálně o dalších třech konkrétních případech - a přitom se jednalo o chrudimské vytrvalce - tuším že více jak 40 odběrů. Když vidím reklamu v TV a pak chrudimskou realitu, je to opravdu škoda.

silniční komunikace v obcích cona 04.12.2006 21:29
A taky je vyválíme v asfaltu a posypeme peřím! A soudruh Lebduška s panem Ročkem by mohli zpívat: Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod ...

Široká ulice Andrea 04.12.2006 21:20
Ještě aby nebyly ty lampy funkční! To už by byly vůbec na.......

silniční komunikace v obcích Ondřej Kopp 04.12.2006 21:15
a bude to 1. chrudimská defenestrace Ok?

silniční komunikace v obcích cona 04.12.2006 20:32
Ja přijdu taky. A beru si vidle. Nandáme jim to pacholkům!!!

Široká ulice cona 04.12.2006 20:17
Takže jsou ty lampy soudobé nebo z dob komunismu?:) Přečtěte si po sobě, co jste napsal v obou příspěvcích. Možná byste si měl občas promyslet, co jste vlastně chtěl říci ... :)

Široká ulice cona 04.12.2006 19:20
Pro ty, kteří neumí nebo nechtějí na zastupitelstvu "naslouchat", tedy asi hlavně pro Vás pane Ročku: - novým osvětlením ulice myslel dozor hlavní stavby nové lampy a nové chodníkové osvětlení naproti v dlažbě. V kontextu diskuse na zastupitelstvu jsem mu rozuměl a i v zápise je to snad pochopitelné. - oprava zídky od sochy po WC = bude realizována - oprava zábradlí balustrády na nábřeží = bude realizováno - spousta(!) sítí, které je třeba opravit nebo nově vložit = vše je nově uloženo pod dlažbou - kabelovod, kanalizace = bylo realizováno Fascinuje mne Vaš odvaha komentovat věci, o kterých moho nevíte. Pokud by Vás ty záležitosti opravdu zajímaly, nechte si ukázat projekt a dokumentaci o provedené práci. To jste ale bohužel neudělal. Proto mne pochopte, že Vaše připomínky beru jenom jako boha pusté plácání. To, že se Vám osvětlení nelíbi také chápu. Stejně tak Vy pochopte, že bylo navrženo kompetentním architektem. Co je vkusné si rád poslechnu od někoho, kdo má v tomto oboru výsledky a prestiž. S prominutím, Vy to nejste.

Široká ulice Boban 04.12.2006 18:56
Soudobé výrobky nepopírají dobu svého vzniku. I soudobý výrobek může zapadat do historického kontextu, aniž by se uchyloval ke kopírování starých vzorů. Nepřijmu Váš kousavý tón. Sériově vyráběných typů veřejného osvětlení je značné množství. I laik se může seznámit s malou částí nabídky na webových stránkách i světových firem. Natož odborník, který má k dispozici veškeré produkty. Příklady z evropských měst dokládají, že soudobé lze skloubit s historickým, aniž by se uživatel nad tím pozastavoval.

silniční komunikace v obcích Lebduška Josef 04.12.2006 17:50

Široká ulice Lebduška Josef 04.12.2006 17:47
Máte pravdu. Můj názor je velice podobný Vašemu.

Široká ulice cona 04.12.2006 14:48
Možná byste se měl tedy ptát, kdo tam dal ty kýče před osmi lety nainstalovat:)

Široká ulice Lala 04.12.2006 14:26
Je mi absolutně jedno, od jaké firmy ty lampy jsou, jestli stály 30,- kč nebo 3.000,- kč. Ale kdo má sakra koukat na dva absolutně rozdílné typy. Proč se to neudělalo vše v jednom stylu! Půlka ulice svítí žlutě, půlka bíle. Na jedné straně podle vás kýč, na druhé straně "stylově čistá" a funkční lampa. Jako když kočička s pejskem vařili dort. Nakonec se z něj taky jeden poblil!

Široká ulice Jan Roček 04.12.2006 10:42
Pro ty, kteří neumí číst, cituji: - nové (řečeno v kontextu s historickým rázem ulice) osvětlení po obou stranách ulice ? - oprava zídky od sochy po WC ? - oprava zábradlí balustrády na nábřeží ? - spousta(!) sítí, které je třeba opravit nebo nově vložit ? - kabelovod, kanalizace ? Za logické zdůvodnění více než dvojnásobné ceny pak nepovažuji tvrzení, že „ceny od roku 2004 výrazně vzrostly“ O osvětlení si myslím, co jsem napsal. Na dané místo se absolutně nehodí. Je vrcholem nevkusu kombinovat decentně svítící historické lucerny na zdobených tmavých litinových stožárech s holou stříbrnou trubkou a bílým řezavým světlem. Kdo dělá do řemesla ví, kolik stojí poctivá litina a kolik stojí tenkostěnná italská trubka.

Široká ulice satan 04.12.2006 09:16
Kverulantská skupina v ODS? Prostě se tam generuje skupina těch převážně slušných kontra těm převážně lumpům. A lumpové samozřejmě převážně vítězejí, neboť i jejich methody jsou převážně lumpárnami. Jen mně mrzí, že se k nim přidal i pan Kobetič, který je považován za slušňáka. Že by při své naivitě nerozpoznal, co se okolo něj děje?

Široká ulice satan 04.12.2006 09:10
Pan Roček je jeden z mála rozumných lidí na tomto fóru! Cone- je určitě zastupitel za chrudimskou volbu nebo Čechlovského partu v ODS. To je zároveň dvojice lidí, kteří se podepsali na té sračce, co vznikla místo Široké ulice. Je to blbý, když se člověk nad způsobem dlažby musí držet, aby se nepoblil, ale musí to chválit, neboť nechce mluvit proti kámošům, od kterých čeká úlitby, žejo pane Cone a Cojo. Ale on i Machiavelli věděl, kde přestat tlačit na pilu. 5000 pokuta za den - absolutně nestandardní a směšná penalizace, ví někdo, kdo se podílel na schválení výběru a tedy i smlouvy? Není to tak, že u toho byli pánové Čechlovský, Jelínek a Thér? Pěkně vykutálená partička, co se tu tak hezky dělí o naše město!

darování krve navstevnik 04.12.2006 09:00
Skoro není. Nedavno jsem se objednával (volal jsem tam) a řekli mi termín tak cca za měsíc. Druhý den mi volali, jestli bych nepřišel darovat krev. Tak jsem trošku nechápal. Asi mojí skupiny měli nedostatek. Tak jsem řekl, že klidně pozítří příjdu. Škoda, že je to už nenapadlo o den dříve, kdy jsem si připadal, že prosím o to, abych mohl darvat krev. Trošku divné. Pro ty, co tam nějaký čas nebyli : už po odběru nedostanete najíst, ale Wurstenku za 50Kč .

silniční komunikace v obcích Agarwal 04.12.2006 08:30
Jestli tam máš stejné připomínky jako na tomto fóru, tak se nedivím, že z tebe mají zastupitelé legraci.

silniční komunikace v obcích medlenka 03.12.2006 23:25

silniční komunikace v obcích shot 03.12.2006 21:18
Já tam budu zcela jistě. Kdo se připojí?

Široká ulice shot 03.12.2006 21:17
Pane Ročku, máte pravdu. I na mne to dělá dojem, že smluvená částka neodpovídá kvalitě, tempu výstavby a provedeným pracem. Všechny ty řečičky kolem navýšení o špatném stavu přípojek plynu, vody, kanalizace měly zřejmě jediný cíl. Zdůvodnit jej. A smluvní pokuta? Je-li pravdivá její výše, pak jsou ti co uzavírali smlouvu za město opravdoví diletanti. Podobné smluvní pokuty se dávají tak do smluv za pozdní vyklizení při skončení pronájmu trafiky. Opravdu nevím co si o tom mám myslet. A to podobným způsobem je plánována i ona rekonstrukce náměstí? Co se týče zvolení nového pana starosty, pak se divím chrudimákům. Nyní starostu v Chrudimi dělá člověk, který má pouze praxi v jednání na stranických sekretariátech a podržtaškovství. Navíc, již jednou v Chrudimi působil kindermanagment. Bylo to v bývalé Transportě. Jak to dopadlo, ví snad nejenom obyvatelé Chrudimi.

Mirka Melicherová všem co mne uráželi!!!!!! PharmDr.Nováková Lenka 03.12.2006 16:44
Pane Piráte, rodina, o níž píšete, se s Mirkou Melicherovou hluboce přátelí a tato slečna mne asi pro jejich potěšení také hluboce urážela a pomlouvala na těchto stránkách. Pokud tuto rodinu skutečně monitorujete, pak byste měl vedět, že manželkou MUDr.Pavla Nováka- zubaře je učitelka angličtiny ekonomické školy Mgr. Marcela Nováková, roz.Aresinová, poprvé provdaná Šplíchalové. Mne s touto rodinou nespojujte, já s nimi nemám již nic společného. Přeji také Hezké vánoce 2006

Široká ulice cona 03.12.2006 16:40
To je slovo, Bobane! Jak vypadají "soudobé" lampy? Popiš je trochu ...

Široká ulice cona 03.12.2006 16:34
Pane Ročku, četl jsem pozorně zápis na který se odvoláváte, ale žádnou konfrontaci slibů a reality jsem tam nenašel. Dočetl jsem se tam pouze několik příspěvků zastupitelů, které mi dost logicky vysvětlují rozpor mezi první a poslední částku na financování Široké ulice. Spiš mne napadá, že vaše kverulantská skupina v ODS, která ve volbách propadla, se nemůže smířit s výsledkem voleb a vymýšlí si kraviny. Začněte dělat něco pořádného. Nebo si zameťte před vlastním prahem a dodávejte při vašem podnikání kvalitnější zboží než doposud.

Široká ulice cona 03.12.2006 16:20
Nechci vám kazit radost, ale ty lampy jsou od jednoho z nejproslulejších výrobců svítidel - italské firmy Guzzini. Já s nima problém nemám. Jsou jednoduché, "stylově čisté" a funkční. S těmi kýči na náměstí se opravdu nedají srovnávat:)

Široká ulice Pirát 03.12.2006 15:18
Vážení,hlavně sledujte kdo tu pásku bude střihat.Podstrčený-Čechlovský+vlez do prdelka Řezníček.A vážně kdo + Libý z tohoto mimořádného amatérského díla kolik měla.A to zajištoval mimořádný vedoucí investic.odboru-Pecina??Kdo ho tam dosadil-hádejte??Co již stihl dohodnout.To,že je nadále ubožáček -učitel po 16 letech tam kde je a přitom tolik lidí VÍ co ví je opravdu tragedie pro toto město.Vysmátý Libý v Praze-přeji hezké Vánoce!!

Mirka Melicherová všem co mne uráželi!!!!!! Pirát 03.12.2006 15:05
P.Nováková, Melicharová trpí sama a to tím,že její otec je a to velice často v bufetu DUKLA.Ale dle Vašeho jména asi jde o rodinu Nováků co teror.místní tenisový klub.Pokud to tak je tak je vrchol drzosti se ještě vůbec ozvat v tomto pořadu.Kolik hodin a to zcela zdarma Vaše rodina vytěžuje místní kurty+krytá a to jen proto,že vedení klubu chodí do ordinace+věk těchto asi velice často??Bohužel je již někdo,kdo si od léta Vaše rodiné akce monitoruje.Hezké Vánoce.2006

Široká ulice Pirát 03.12.2006 14:55
Vážený pane, bohužel je situace opravdu taková,jde i o nového starostu.Vše bylo dohodnuté.Pokud by byl Beránek-nejvíce hlasů!!To by se již pod.tr.oznámení.Křupan Čechlovský??Ten pouze právě pokračuje v práci Libého.A to co je s Širokou ulicí a ještě jistě bude.Čím více problémů s touto akcí tak zcela jistě o to víc odměn.A opravdu toho není mále.Kdo se ozve ??Někdo z města ?Tedy pouze blázen s jž zajištěným dobrým místem.Chce to konečně nějaký pořad ČT.Kdo nebude mít strach dát důkazy-je jich plno na oba dva.Pozor na imunitu.

Široká ulice Boban 03.12.2006 13:41
Jenomže ona to není ani "moderna", skutečně to vypadá, jak už tu někdo výstižně poznamenal, jako nakoupeno v Baumaxu nebo ve Vše za třicet devět. Lampy ani snad nutně nemusely být historizující, stačilo by, kdyby byly SOUDOBÉ a ne jako z let dohasínajícího komunismu. Rovněž jsem zvědavý, kdo to převezme.

Široká ulice Lajos 03.12.2006 13:14
To osvětlení tam je opravdu jako pěst na oko. Na zdi v dolni části Široké ulice mezi sochami historizující lampy, na náměstí historizující lampy, mezi nimi moderna, která navíc svítí bíle, oproti přižloutlému světlu starých lamp. Ve spojení se sfušovanou kvalitou dláždění, změnou ceny díla ze 7 na 17 mil, nedodržením termínů, to celé na mě dělá dojem, že někdo z města za tuhle zakázku dostal dost nažrat (pokud je pravda, že smluvní pokuta je 5.000,- Kč denně, tak je to vzhledem k rozsahu zakázky ubohost, firmu vpodstatě nic nenutí to dodělat. Jsem zvědavý, kdo tuto fušeřinu za město převezme, a jestli se bude stříhat páska, budou úsměvy, přípitek, plácání po ramnou atd.

Mirka Melicherová všem co mne uráželi!!!!!! PharmDr.Nováková Lenka 03.12.2006 11:10
Mirko Melicherová Čekám, že už se mi konečně omluvíš! Když už je policie krajně neschopná, tak bys to měla udělat pro svou rodinu, která kvůli TOBĚ jistě velmi trpí a které hanobíš jméno. PharmDr. Lenka Nováková

darování krve MartinaL. 03.12.2006 09:58
Jaký máte názor na bezplatné darování krve v okrese Chrudim?Je o ni vůbec zájem?

Široká ulice johhan 02.12.2006 22:10
To je stejné jako opěrná zeď na Šancích.1mega v pr.... a účel žádný.A to ještě další tisíce navrch za přeložky inž. sítí,které firma sama zničila.K Široké ulici mám dotaz.Z jakého důvodu se opravovaly uzávěry vody až ve finále,když se vědělo od začátku,že jsou nefunkční.

Široká ulice Jan Roček 02.12.2006 16:05
Zde je veřejná, zkrácená verze z jednání 24. řádného Zastupitelstva města (19.6.2006), ale i tak postačí pro konfrontaci slibů vs. reality... http://www.chrudim-city.cz/public/file/zapis24.pdf

Široká ulice Jan Roček 02.12.2006 15:41
Celá akcička na mě dělá dojem do nebe volající fušeřiny a lajdáctví. Ohyzdné laciné lampy z "Baumaxu", které se do historického centra vůbec nehodí a ještě navíc v noci oslňují, jsou jen korunou tomu všemu Tak to je fakt na ... Byl jsem účasten zastupitelstva, kde bylo jasně řečeno, že součástí rekonstrukce Široké ulice bude historické osvětlení a mj. to měl být jeden z hlavních důvodů, proč se celková schválená částka vyšplhala na 17 miliónů! Takže další účelová lež, další pošlapání a zneuctění našeho města lidmi, kteří jen hrabou pod sebe a pro pár zlaťáků se neštítí ničeho. Fuj, je mi z vás špatně!!!! (dotyční pánové ví, o kom je řeč)

silniční komunikace v obcích medlenka 02.12.2006 10:44
Souhlas...pojďme se tedy sejít na nejbližším jednání zastupitelstva dne 18.12. v 16hod - jak jsem si přečetla v posledním Chrudimském zpravodaji - a hovořme o všech těch letitých problémech s komunikacemi, chodníky, kanalizacemi...

PRO CENZURU OTS 02.12.2006 09:34
Krásně si to napsal.

silniční komunikace v obcích Ondřej Kopp 01.12.2006 10:01
Konecne nekdo, kdo pochopil, ze by se radni meli starat o blaho obcanu, bez ohledu na to zda maji v dane lokalite nejakou nemovitost. Díky

silniční komunikace v obcích Zdenka 01.12.2006 09:57
Chtěla bych tímto podpořit pana Koppa, protože mi připadá, že se pan Pirát zbláznil. Je to opravdu diskuse na úrovni ...

Santa vs. Ježíšek Mexiko 01.12.2006 08:23
Tak co, komu nosí na Štědrý den pod stromeček Ježíšek a komu ten americký nákupní skřet s bambulí?? http://www.anti-santa.cz/

silniční komunikace v obcích shot 30.11.2006 23:51
To je pravda, ale kolik lidí z Medlešic a nejen z Medlešic chodí na veřejná zasedání našich zastupitelů? A kolik z nich se na něco ptá, má připomínky a říká svůj názor? Až tam bude pravidelně chodit 200 lidí, tak snad zastupitele k něčemu přesvědčí. Protože ti, co tam dnes chodí a mají připomínky se dostávají do pozice věčných kverulantů a zastupitelé z nich mají nejvýše legraci.

silniční komunikace v obcích Ondřej Kopp 30.11.2006 21:59
Piráte špatně jsi mně pochopil. Nemám s ním nastestí nic spolecneho.

silniční komunikace v obcích logo2 30.11.2006 20:34
Ta světla jsou opravdu blbost, ale na druhou stranu je z velké dálky vidět, co zrovna svítí, a přizpůsobit tomu rychlost tak, aby člověk projel plynule. Fronty se tam podle mne moc nedělají. Když už tam musí být, mohlo to být i horší.

Dlažba v Široké ulici TomCR 30.11.2006 19:10
Pánové, myslím, že je NAPROSTO jasné, že v roce 1941 stejně jako v roce 2006 byly a jsou firmy které odvedou dorou práci a byly a jsou firmy které svoji práci odfláknou a zajímají je jenom peníze! Zajeďte se podívat do jiných měst. Tam opravená historická centra vypadájí jinak a rozhodně nejsou z roku 1941. Poblém vidím v tom, kdo a proč vybral zrovna tuto firmu?

Dlažba v Široké ulici TomCR 30.11.2006 19:01
Maminky se této ulici obloukem vyhnou. Po obou stranách ulice jsou totiž obchody, do kterých musí jezdit zásobování a to asi panu architektovi uniklo. Za každým autem které zde zastaví se utvoří fronta. Občas zde zastaví možná i dvě auta, každé v jiném směru! Maminky sice budou mít široké chodníky, ale díky úzké vozovce se jejich děti přiotráví smogem. Možá by nebylo od věci doma hodně kouřit, aby to pro capartíky nebyl takový šok.

silniční komunikace v obcích medlenka 30.11.2006 17:49
Moc děkuji Vám všem, Medlešákům obzvlášť :), kteří jste se připojili do diskuse, ať už máte názor jakýkoliv - vždyť i v rozporu může být pokrok :). Snad se připojí i občané ostatních obcí se svými zkušenostmi a třeba i radou, jak jim se daří přesvědčit naše zastupitele o nutnosti údržby komunikací i MIMO Chrudim. A myslím, že vůbec nejlepší by byla reakce radních - odváží se některý vysvětlit nám, v čem je problém? A pak uvidíme...

silniční komunikace v obcích Pirát 30.11.2006 15:30
Koope,asi jsi přítel- Řezníček-starší,nebo mladší.Jinak nevěřím,že by se ho takto někdo zastával.Tedy vážně,kdo Ty blbečku je tady pro koho???. Ato,že tento manekýn je ve své funkci již 16 let-do knihy rekordů??-Asi mluví za vše.Aco ta plocha za zimním st.To ale ještě není u ledu.Syn-dobré kšefty,tak jako družka??.Ještě máš Péto alespon kousek žaludku??Podřízení- Slejška+další neškodní??Přesto-pozor!!Máš u sebe hada-připravuje prý Tr.oznámení.Jde o již velice vcážné-závažné.Hodně štěstí v domečku u řeky.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155  154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.