Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Komu svědčí anonymita? Karel N. 08.01.2007 16:58
Dobrý den všem. Nedávno jsem objevil diskuzní fórum na těchto stránkách a začetl jsem se do zaslaných příspěvků. Drtivá většina zde diskutujících jsou slušní lidé, ale je mi smutno z těch individuí, kteří využívajíc roušku anonymity, doslova vylévají své vnitřní problémy do vulgárních a nechutných příspěvků. Není přiliš těžké zjistit, že jakýsi Pirát je tatáž osoba s nickem Leto. A není také těžké zjistit, že je to Petr ze Sobětuch. Chtěl bych Vás požádat, nešlo by to chovat se slušně i pod anonymitou?
Reagovat na tento příspěvek

Museum jan. 08.01.2007 16:25
Co bude milí špióni s vinárnou ??

sídliště U stadionu jan. 08.01.2007 16:24
co se má stavět za silnici přes síldiště U stadionu ? U rodičů co tam bydlí vysí nějaká petice ve vchodě.

Široká ulice logo2 08.01.2007 15:20
Za cyklisty: jsem si jist, že by architekt mohl udělat cyklistickou stezku tak, aby neurážela historii nebo vkus, koneckonců jen od Muzea po Štěpánkovu ulici, chodník je zde široký dost. Ostatně podobnou komunikaci se schody jsem v historických centrech neviděl také. Navíc bych oponoval označení Široké ulice "historické centrum",alespoň dle nového mobiliáře jako jsou stojany na kola, lampy nebo "lavičky". Podle mne by lavička měla lákat k usednutí nebo alespoň neodpuzovat. Tyto kusy studeného a velmi špinavého kovu bych nazval spíš nepovedenou instalací jakéhosi uměleckého díla. Jedinou výhodu mají, nikdo je neukradne a nezničí. Těším se na rekonstrukci Filištýnské ulice, kde si velmi dobře umím představit dlažbu a historické osvětlení jako na náměstí. Ještě tak omezit zde parkování aut...

Široká ulice tea 08.01.2007 14:06
Vášnivý cyklisto Janku,historickým centrem města,natož městečka, se nedají vést cyklistické stezky.Historickým centrem se projděte pěšmo(kolo vemte klidně s sebou)a třeba na "Kateřině" navážete na cyklostezku.Mějte prosím trochu úcty k historii.Díky

Široká ulice tea 08.01.2007 13:51
V Široké se mi nelíbí pouze lampy,to je jakýsi umělecký záměr,kterému nerozumím.Ale jinak dobré,auta jezdí pomalu,tudíž není problém přejít ulici jako v minulosti,což byla skoro seberažda.Tak nevím, proč stále řešíte počet přechodů pro chodce a kdo komu dá přednost.Myslím že by v tomto duchu bylo dobré protáhnout Širokou až k "Růžovce" a udělat pěší zónu s vjezdem pouze pro rezidenty.Řidiči,ruku na srdce,pokud Vaším cílem není opravdu centrum města,musíte přes něj jezdit?Nemůžete použít jiné komunikace?Myslím,že mnoho z Vás ano.

Široká ulice cona 08.01.2007 13:02
Mohu. Už jsi někdy viděl v historickém centru cyklistickou stezku? Bezbariérových přechodů je na Široké ulici 14 + jeden u lékárny, jeden mezi Štěpánkovou a Filištínskou a další bude Muzea. A konečně - co je na těch lavičkách nefunkční?

Široká ulice janek 08.01.2007 12:41
Dobrý den, mohl byste mi prosím zodpovědět otázku, jak je možné, že tak dobrý arch. nevyřešil při rekonstrukci cyklistickou stezku,bezbarierovy přechod a navrhnul-či vybral nefunkční lavičky, o jejich designu nemluvím.Nehodnotím lidi, či lid ke kterému vy máte odpor, ale práci kterou udělali. Děkuji vám za odpověď.

A znovu průmyslová zóna Pepin 08.01.2007 12:16
Milý shote. Město nemuselo kupovat silnice v areálu bývalé Transporty. Pro novou průmyslovou zónu mělo zajištěná věcná břemena na jejich užívání. Problém ale mají firmy, které působí ve staré zóně, tedy podniku bývalé Transporty. V současné době je tam asi 25 firem, které dohromady zaměstnávají 2000 lidí. A všechyn tyhle firmy neměly zajištěný přístup, díky chování bývalého správce konkurzní podstaty a trochu i jejich naivitě. A město se rozhodlo, že část komunikace odkoupí. Byly k tomu dva hlavní důvody. 1. řešení přístupu k areálům stávajících firem 2. oprava páteřní příjezdové komunikace. Na tu město získalo dotaci asi 45 mil. Kč. Mělo to ale jedn háček. Dotaci není možné čerpat na opravy silnic, které nejsou v majetku města. Kritozovaný nákup silnic stál asi 12 mil, tak myslím, že město je v plusu více než 30 mil.. A k té elektřině jen to, že město nebuduje žádnou trafostanici, ani ji neplatí (to by se totiž nedoplatilo). ČEZ požaduje finance za rezervaci příkonu. Toto pravidlo platí od dubna 2006 a nějaký poplatek platí každý nový odběratel. Ostatní je plně v jeho ČEZ. Hodně štěstí v novém roce všem. Pepin

Asanace řeky Mexiko 08.01.2007 10:16
Tak jsem koukal na ty staré fotky, protože díky náhodě jich mám v počítači více než dost. Břehy byly nižší jen opticky, protože řečiště bylo širší a k vodě byl svah. Ale existuje několik fotek, kde jsou patrné domy, které stály na břehu před regulací i po regulaci. A s nimi se na 100% do výšky nehejbalo-například Kateřinský kostel. A Kde byly nízké břehy, tak se voda vylila, ale do míst, kde nenapáchala větších škod (Na Roštině za divadlem). Díky regulaci se sice břehy zvýšily, ale za cenu zůžení průtočného profilu. Proto je pak jasné, že je zapotřebí udržovat koryto čisté-bez nánosů, aby se nezpomaloval proud vody. Takže zničení "biotopů" v řečišti považuji za ochranu lidí. A jestli jste jezdil na kole od divadla k Janderovu, tak stačilo z kola sesednout, jít pěšky a koukat do řeky. Pak by jste si povšiml, že v řečišti leželo spousta střepů, plechovek, cihel, konkrétně v náplavu u "Greehausu" bylo několik rozbitých talířů. Teď sice řeka vypadá tak trochu znásilněně, ale první větší voda dno zase uhladí a opticky vylepší. A že se řeka během povodní rozlévá do polí - vždyť to je dobře.Zpomalí se odtok vody, omezí se rozsah povodní na spodním toku, zpomaluje se eroze a spousta dalších věcí. Jde jen o to, aby se v takových lokalitách nestavělo nic, co by mohlo utrpět škody při zaplavení. Perlička na závěr-za povodní 1997 byla zmapována nezaplavená místa na jižní Moravě-kryla se se známými archeologickým lokalitami a několik dalších staroslovanských vesnic díky tomu bylo objeveno.Naši dávní předci měli v tomto ohledu více rozumu, než naši dědové. A hlavně-nemám potřebu ji nějak hojit ego a regulace a betony je mi též proti srsti. Ale když už ta regulace je, tak ať se zanesené koryto nestane hrozbou. A k té "bruslící" povodni - bylo to v Chrudimi - mezi kinem a dýhárnou.

Široká ulice cona 08.01.2007 09:19
Názor lidu jsme už v minulém století realizovali prostřednictvím VŘSR a Vítězného Února. Nevšiml jsem si, že by lid od té doby postavil nějaké zajímavé stavby. A i když ten "lid" občas používá slovíčko "irelevantní", nezastře svými pomluvami (trafika)svoji příslušnost ke spodině.

KRÁSA U HLAVNÍ SILNICE TONDA 08.01.2007 08:47
VŠIMLI JSTE SI NĚKDY JAKÝ MÁME V CHRUDIMI KRÁSNÝ PANELOVÝ DŮM U HLAVNÍ SILNICE V PALACKÉHO ULICI ZA AUTOBUSOVOU ZASTÁVKOU NA SLAŤIŇANY? MĚ OSOBNĚ Z POHLEDU ČLOVĚKA TO PŘIPADÁ JAKO DŮM KDE ŽIJÍ BOHATÝ,CHUDŠÍ A SPODINA.JEDNI JSOU ZATEPLENI S NOVÝMI OKNY,DRUHÝ MAJÍ NATŘENO MEZI OKNY KRÁSNÝ PANEL,TŘETÍ MAJÍ NOVÉ BALKÓNY.PODLE MÉHO NÁZORU JE TO NEJHORŠÍ PAN.DŮM V CHRUDIMI A K TOMU U SILNICE.KDE PROJÍŽDÍ MNOHO AUT V KOLONĚ A ASI JEN ZÍRAJÍ NAD KRÁSOU A VKUSEM PAN.DOMU. JE TO MŮJ NÁZOR A ASI NEMÁM VKUS A SÍLU TO KAŽDÝ DEN SLEDOVAT Z AUTOBUSU. NAJDE NĚKDO V CHRUDIMI HORŠÍ PAN.DŮM?

Široká ulice Agarwal 08.01.2007 08:04
Co to je hlas lidu?

VESNICE OKOLO CR Ondřej Kopp 08.01.2007 07:13
No to bylo přirovnání... Respektive přesne je to tak, že obyvatelé vesnic jsou chrudimi dobří, když se přerozdělují daně a kazdá hlava je potřeba. A když se daně utrácejí tak na vesnice už nezbývá. To se raději vyhodí do prázdných průmyslových zón nebo na předlaždování ulic, které mají povrch v pořádku. A to že chodníky na vesnicích jsou v takovém stavu, že se po nich nedá skoro vůbec chodit, to hold radní nezajímá, jelikož po nich nechodí a mnohdy ani neví kde která vesnice je.

Asanace řeky Lord John 08.01.2007 01:58
Milý pane, porovnejte si někdy staré fotografie se současným stavem. Uvidíte velmi nízké břehy, z nichž se voda vylévala téměř každoročně, stačilo, když více zapršelo či přišla výraznější obleva. Regulace Chrudimky tedy právě tyto malé povodně omezila - celkem logicky, jestliže se břehy zvýšily na nějaké tři čtyři metry. Velké povodně byly naopak omezeny přehradami a stejně tak patrně i příznivým počasím. Čas od času ovšem k menším vylitím i nadále dochází, nicméně se domnívám, že kdyby se opakovala povodeň z roku 1888, tak velkou část vody zadrží přehrady a zbytek se rozlije po předměstích - a vzhledem k tomu, že ta se mezitím změnila v paneláková sídliště, povodeň by určitě nebyla tak katastrofální jako v roce 1888. Neznám okolnosti povodně, kterou zažil váš otec, ani místo, kde prožil své dětství, zda to bylo přímo v Chrudimi, či níže po proudu řeky. Níže po proudu, kde nedošlo k tak drastickým úpravám břehů, se totiž Chrudimka rozlévá i nadále celkem pravidelně, a to i po polích a silnicích, zvláště v okolí Uhřetic a Tuněchod, jak jsme koneckonců mohli vidět i loni na jaře. Někdy voda možná i zamrzne... Nicméně mám pocit, že jste nepochopil obsah mého příspěvku. Či jste úmyslně pozměnil téma, abyste mohl vypíchnout zdánlivé nedostatky, a možná si tak zahojit své ego. Především jsem totiž měl na mysli to, že byly v podstatě zcela zničeny břehové biotopy v centru města. A ptal jsem se na názor ostatních. Jistě, je to záležitost vkusu, zda chceme mít přírodu krásně spoutanou, vybetonovanou, aby se chovala, jak chceme my, anebo jí dáme více volnosti - a právě proto jsem se ptal, co si myslí ostatní. Osobně jsem neměl pocit, že břehy řeky vypadají jako skládka odpadků. Můžete prosím uvést konkrétní příklad? Jezdím podél Chrudimky na kole celkem často, především na trase mezi divadlem a Janderovem, a žádných skládek jsem si nevšiml. Možná jsem ovšem jenom nebyl tak pozorný.

Asanace řeky Mexiko 08.01.2007 00:08
Když si ještě jednou pročítám ten prvotní příspěvek, tak mám pocit, že Lord john je buď hrozně mladý, nebo naopak velký tupec. Stačí si přečíst to o výstavbě regulace, která měla vliv na okamžitý pokles povodní. Navíc ve 20-30-tých letech (čili těch 80-90 let zpátky, dejme tomu, plus mínus), ale má to vliv, že stoletá voda tady nebyla již 120 let. Což je omyl, protože podle táty, který se narodil v roce 1947, se i po regulaci voda z koryta ven vylila a to dokonce tak, že zamrzla na silnicích a mohli po ní bruslit. Proto si to velice dobře pamatuje. Takže jestli mělo něco vliv, že nebyly povodně, tak to bylo příznivé počasí a výstavba přehrad (Seč byla dokončena 1934). Jestli byla či nebyla provedená regulace, nemělo až takový význam. Naopak si myslím, že kdyby se opakovala povodeň z roku 1880, tak budou následky ještě katastrofálnější, než byly tehdy. K rybám - jako kluci jsme v Chrudimce lovili pstruhy i lipany. Až do doby, než v chemičce ve Slatinanech uniklo velké množství chemikálií. To už si jen se smutkem vybavuju ty igelitové pytle plné uhynulých ryb. To mohlo být tak kolem roku 1985. A od té doby se řeka moc nevzpamatovala, i přes pokusy o zarybnění.

Asanace řeky Mexiko 07.01.2007 23:25
Na jednu stranu má to i pozitivní vliv - dno řeky teď vypadá jako o něco menší smetiště, než tomu bylo před tím. A s ptactvem ...ochranáři možná budou jásat, protože si stačí vzpomenout na články minulou zimu, kdy lkali nad tím, že se ptactvo stěhuje do měst za snazším získáním potravy (která není plnohodnotná) a že se mláďata neučí si získávat potřebné návyky. K povodním - regulace rozsah povodní až tolik neovlivnila, důležitější je výstavba přehrad, hlavně Seče. Při jarních povodních byl přítok do Seče okolo 90 m3, ale průtok přes Chrudim se držel jen okolo 40-50 m3. Co by těch 90 kubíků udělalo v Chrudimi, když poloviční průtok vypadal takhle (vykradeno od Kačerů) http://www.kaceri-chrudim.info/kronika/fotka.php?rok=2006&zapis=5&fotka=25_u_divadla.jpg A údajně největší změřený průtok byl 156 m3 na Seči, což asi mohlo být v tom roce 1880, jak je po Chrudimi několik cedulek. A za současného stavu koryta by to bylo pro Chrudim asi dost katastrofální (bráno koryto před i po vybagrování). A ještě něco málo fyziky-čím uzší průtočný profil, tím rychleji jím voda můsí téci, pokud je daný průtok.A každá překážka v korytě způsobí zpomalení odtoku vody, takže pokud bude do Chrudimi přitékat větší množství vody, tak bude lepší, když to koryto bude "čisté" a voda bude rychleji odtékat, než aby se zpomalovala a tím se hromadila a přetekla do ulic. A že je bagrování zásah nepochopitelný?? Naopak - je celkem pochopitelný. Stačí si vzpomenout na televizní reportáže během povodní, když na objektivy kamer staré babky plakaly, že dřív se koryta čistila pravidelně a že to teď nikdo nedělá. Ale bagrování koryt je omluvitelné pouze předpokladu, že se tak mírní následky regulací a napřimování koryt řek. To byl ten největší zásah do přírody, který provedli naši předci a jejichž následky si teď odskáčeme my.

Asanace řeky Lord John 07.01.2007 21:25
Vážení, co si myslíte o probíhající asanaci koryta řeky v centru města? Takto provedená mi připadá jako brutální zásah do říčních biotopů. Ve 20. a 30. letech 20. století byla provedena dosti drastická úprava koryta, při níž byla řeka napřímena (např. zaniklo koryto v místě dnešního stadionu se splavem U Utopeného či meandr v místě dnešního Penny Marketu, kde dříve stával tzv. Nový mlýn, pozdější areál Tramontáže, a říkávalo se Na Ostrůvku) a spoutána mezi vysoké břehy. Svůj význam to tehdy mělo - okamžitě pokleslo množství povodní, což ve spojení s přehradami způsobilo, že na řece již kolem sto dvaceti let nebyla staletá voda. Nicméně řeka se tím změnila ve sterilní kanál, v němž žilo jen pár ryb. Měnilo se to jen postupně, během desetiletí se podél břehů začala usazovat zemina, na níž se opět vytvořily břehové porosty a dokonce se uhnízdilo i vodní ptactvo. Koryto se tím fakticky zúžilo, ale vlastní břehy zůstaly vysoké, tudíž povodně nehrozily. Přesto jsme nyní svědky strojového odstraňování oněch letitých nánosů, čímž se z řeky opět stává pouhý sterilní kanál. Vodní ptactvo je zmatené, neboť nemá kam usednout, a tudíž patrně časem odletí. Dle mého mínění životní prostředí ve městě obdrželo dosti citelný zásah, navíc zcela nepochopitelný.

Široká ulice Lord John 07.01.2007 21:10
Asi nebude tak naivní. Ona funkce místostarosty je docela lákavá...

Široká ulice Lord John 07.01.2007 21:09
Takže milá Cono rezignujeme na nějakou demokracii či názor lidu? Prostě když to navrhne "renomovaný odborník", tak je názor lidu irelevantní? Zajímalo by mě jedno: proběhlo výběrové řízení, či nikoli? Je to již déle, nicméně mám pocit, že to proběhlo takto: kamarád nepříliš úspěšného architekta Théra (který raději přijal příjemnou trafiku městského architekta) přišel s návrhem a tento návrh byl schválen... Myslím, že lepší způsob je, když se vypíše soutěž a nechají ukázat své návrhy také jiní renomovaní architekti, nemyslíte?

Široká ulice Lord John 07.01.2007 21:05
Ale no tak, milá Cono, ta skupinka zase tak nepropadla. Tři zastupitelé z osmi, Beránek více preferenčních hlasů než Čechlovský, naopak pánové Pištora či Libý méně hlasů než lidé, kteří byli v kandidátce za nimi...

Široká ulice Lord John 07.01.2007 21:00
Cono, a co takové Kateřinské Předměstí? Na rozdíl od kýčovitých historických a pseudohistorických fasád jsou ty paneláky také účelné a stylově čisté, že? Argument, že něco vyráběla renomovaná firma, neberu. Je třeba také uvažovat o kontextu. Co tam dát třeba plastové červené lucerničky od renomované firmy? Také je budete hájit?

Široká ulice Lord John 07.01.2007 20:56
I mistr tesař se někdy utne. Tak to zkrátka chodí. Jenom proto, že to navrhl renomovaný architekt, to nemusí znamenat, že se to povedlo. Tudíž je váš argument zcela irelevantní.

Široká ulice Lord John 07.01.2007 20:50
Doufám, že to neprojde. Auta nikdy okolo Staré radnice nejezdila, navíc by tím byla plánovaná betono-skleněná novostavba nalepená přímo na kostel. Škoda, že jde město tak na ruku Kuštovi, Thérovi a jejich kamarádíčkům.

Široká ulice Lord John 07.01.2007 20:46
To je naprosto zkreslující nesmysl. V dnešní době hyper- a supermarketů (vedením našeho města velice podporovaných) v centru žádné smysluplné obchody nevzniknou, i kdyby tam bydlelo o pár desítek lidí víc (mají to přeci být luxusní byty, že?). Kdyby měly vzniknout, už v centru jsou. Místo toho je zde stále více obchodů s levným textilem. Vzhledem k tomu, že si nedovedu představit prodejny suvenýrů v betonoskleněných novostavbách, je nový blok domů za kostelem vlastně zbytečný. Navíc pokud budeme uvažovat takto tzv. pragmaticky, možná se časem dočkáme i zboření domů okolo Staré radnice a jejich nahražení nějakou novostavbou. Proč ne, že? Chrudimské centrum není zase tak památkářsky cenné a namísto neefektivních jedno, nanejvýš dvoupatrových domů může být blok třípatrových s luxusními byty...

VESNICE OKOLO CR filek 07.01.2007 20:37
Chlapče, co to tu meleš? Vysvětli mi, jak si konkrétně Chrudim vzpomene na vesnice, když je potřeba zaplatit daně. To jako, že město od vesnic vybírá daně?

VESNICE OKOLO CR Ondřej Kopp 07.01.2007 18:50
Chrudim si na vesnice vzpomene vždy právě v okamžiku, kdy je potřeba zaplatit daně Bohužel, škoda ale když by měli v těch vesnicich udělat základní infrastrukturu jaká je v chrudimi tak už jim nějak neslouží pamět Bohužel, škoda

Široká ulice shot 06.01.2007 21:27
V zadání přeci žádný záměr na přechody, natož bezbariérové nebyl. Byl zde záměr historizovat střed města a to se povedlo. Hrbolatá dlažba, schody na ulici, jen ty lampy to kazí. A místo středověkých lapků obírajících o groše nás obírá radnice. Zdražováním za svoz odpadků, umožněním zdražení vodného a stočného, zdražováním poplatků za parkování apod.

A znovu průmyslová zóna shot 06.01.2007 21:26
Pan Kušta nyní sedí v zastupitelstvu. Spolu s bývalým starostou, nyní poslancem, naším slunkem jasným p. Libým. A právě tito dva pánové vehementně prosazovali zřízení PZ za Transportou. Při přesvědčování zastupitelů p. Kušta měl projev ve kterém tvrdil, že je to nejvýhodnější pozemek pro PZ, neboť všechny inženýrské sítě jsou na hranici pozemku. Jak ovšem čas ukázal vše je jinak. Město díky hlouposti bývalého vedení muselo koupit silnice v areálu TRA do kterých musí vrazit další desítky miliónů (jen si udělejte představu ceny, poloviční cenu za předláždění Široké a vynásobte si ji na délkou komunikací v areálu TRA), nyní za další milióny zde bude budovat trafostanici. Mám takový pocit, že máme nejdražší PZ v republice. Co na to asi nyní říkají tito dva pánové

Široká ulice janek 06.01.2007 20:27
Z uvedeného je zřejmo, že se radnici záměr, totiž: omezit rychlost projíždějících automobilů Širokou ulicí- a tím zamezit kolizním situacím bohužel NEZDAŘIL!!!! Mám stejnou zkušenost.Mimochodem zapomenout na cyklisty, neudělat bezbarierové přechdy a přechody vůbec, svědčí o trestuhodném přístupu jak pana věhlasného arch. Kouckého, tak pánů zadavatelů i těch co práci posuzovali i přebírali. Pánové styďte se!!!!

VESNICE OKOLO CR Pilař Michal 05.01.2007 18:09
K Vestci mám docela úzký vztah, ikdyž nejsem obyvatel nejprve jsem tam chodil na praxi a nyní mám tam odtud přítelkyní. "ŠPÍNA VŠUDE KAM SE ČLOVĚK PODÍVÁ" Bohužel, vždy když bylo potřeba uklidit, tak nastoupili studenti SZeŠ, ale nyní už je statek osamostatněn, tak to tam strádá. Chodníky město staví vč. osvětlení od roku 1993. Další důvod proč je situace taková je, že většina nemovitostí patří lidem, kteří zde nežijí a dojíždí rozdat úkoly několikrát do roka, takže vše je všech a nikoho!

VESNICE OKOLO CR andilegh 05.01.2007 16:28
Tak to s vámi uplne souhlasim...ja taM TOTIZ BYDLIMTak to je fakt na ... ((

VESNICE OKOLO CR Kwajdan 05.01.2007 15:03
Snad nejhorší vesnice v okolí Chrudimi je Vestec,špinavý a celkově neupravený.

Adminovi Blix 05.01.2007 11:45
Nějak nefunguje ve stromové struktuře v rozbaleném tématu "reagovat na tento příspěvek" - vždy se mi otevře okno pro založení nového tématu. Úsměv

Široká ulice Blix 05.01.2007 11:41
Ale ono to je omezeno značkou, dokonce už leta (jen se změnila hodnota omezené rychlosti z 40 na 30) - nad kostelem je značka oznamující, že vjíždíte do zóny s omezením na 30km/h a zákazem stání mimo vyhrazená parkoviště. Stejná značka od kruháku na bídě a někde u divadla (asi). Moc lidí to neregistruje. Kdysi tu čtyřicítku i měřili u lékárny

Široká ulice Blix 05.01.2007 11:40
Safra - to měla být reakce a nějak se tomu nechce... Bohužel, škoda

Široká ulice Blix 05.01.2007 11:39
Ale ono to je omezeno značkou, dokonce už leta (jen se změnila hodnota omezené rychlosti z 40 na 30) - nad kostelem je značka oznamující, že vjíždíte do zóny s omezením na 30km/h a zákazem stání mimo vyhrazená parkoviště. Stejná značka od kruháku na bídě a někde u divadla (asi). Moc lidí to neregistruje. Kdysi tu čtyřicítku i měřili u lékárny Úsměv

Široká ulice Max 05.01.2007 11:03
Presne tak, nektery tam zkousej fyzikalni zakony a jedou jako ovaadi. Max. 30 km/h a hotovo. A ty stojici rozblikany auta smerem dolu (vetsinou osobaaky, zadny zasobovani) jsou taky dobry... MP, kde jsiiiiii?

Široká ulice pavlicek 05.01.2007 10:17
Už dvakrát mne při dvacetikilometrové rychlosti při jízdě autem Širokou ulicí dolů předjelo v normálním provozu jiné auto. Myslím, že se ta ulice pro předjíždění moc nehodí, v jednom případě jsem musela zastavit za zaparkovaným autem, abych předešla srážce. Proč není omezení rychlosti dáno i značkou? Nebo zákazem předjíždění? L. Pavlíčková

Široká ulice Max 05.01.2007 07:09
To jakože jezdis na ctyreCH koleCH, tedy autech. To je takova "shotova slovni hricka." Ok?

Široká ulice zaz 04.01.2007 22:29
Na kole doporučuji jezdit po chodníku. Káždý den ráno před šestou hodinou takto do náměstí jezdí někdo na Babettě!

Široká ulice pepe 04.01.2007 17:08
Co?? Lehce nepobírám Oh my God! Oh my God!

VESNICE OKOLO CR shot 03.01.2007 22:02
Mám dojem, že všechny bývalé vesnice, nyní městské části Chrudimi jsou takové odstrkované. V Chrudimi se předlažďuje Široká a v těchto částech chybí chodníky, obrubníky, kanalizace dešťové vody, nejezdí tam řádně MHD, chybí osvětlení, ulice jsou rozbité,často ani nejsou vyasfaltované, natož vydlážděné. MP tam zavítá tak jen o posvícení a jak bývalý, tak i nynější starosta v těchto částech snad ani nebyli. Rovněž tak i řada zastupitelů snad ani neví které okolní vesnice k Chrudimi patří.

Široká ulice shot 03.01.2007 21:54
Jen ti tam vypadlo: "čtyřech" a "ch" , že ano?

Široká ulice pepe 03.01.2007 20:14
Tak to máš recht, odpružené vidlice nemám ani já Ok?

Široká ulice ANO 03.01.2007 19:33
Jirka možná nemá - stejně jako většina cyklistů - odpružené vidlice. Ok?

Široká ulice pepe 03.01.2007 17:40
v zásadě souhlasím, ale Širokou projíždím na kole prakticky denně, ať jedním nebo druhým směrem a žádný problém v tom nevídím, sice to troch hrká, ale to nepovažuji za nic zásadního.

Široká ulice jan. 03.01.2007 12:23
jo jo máš pravdu, mě kdyby se neřeklo, že ty železné krabice jsou lavičky, tak to nepoznám....

Široká ulice Jirka 03.01.2007 11:10
Dovolím si zde také přidat svůj osobní názor na Širokou ulici. Začnu pěkně odzdola. Už dole chybí bezbariérový přístup na chodník, ale to bude zřejmě tím, že stávající přechod pro chodce bude zrušen. Někdy. O pár metrů výše je připraven přechod pro chodce, ale někdo zapomněl namalovat na silnici zebru. Po pravé straně míjíme „lavičky“ z oceli (nebo snad opěrky na zavazování bot), doplněné stojany na kolo z mramoru a to vše před pískovcovou zídkou. Uf, příšerná kombinace. Po celé délce Široké ulice se objevují second hand kostky pomalované na bílo a opět chybějící přechod pro chodce v horní části, mimochodem přechody pro chodce v Široké ulici vůbec neexistují. Vůbec mi to celé přijde, že Široká ulice netvoří žádný ucelený celek. Jednotlivé detaily - světla, lavičky, stojany, kryty na chodníku u budov k sobě vůbec nejdou. Cenu nechám stranou, těžko můžu posoudit, jestli je to hodně nebo málo, ale osobně bych si dovedl představit smysluplnější využití této částky. Co se týká zklidnění či omezení provozu, tak v sobotu dopoledne tam jezdí jedno auto za druhým skoro stejnou rychlostí jako před rekonstrukcí. Poslední výtka, co s cyklisty. Pro ně je tato ulice asi navždy uzavřena. Ovšem jak se dostat z dolní části Chrudimě na kole na náměstí, to už ví pouze bůh.

Široká ulice em 03.01.2007 09:48
Omezila se jen rychlost, pocet aut NE.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160  159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.