Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Protikuřácká petice any 15.11.2007 10:39
Zato nenormálních kuřáků je tu hafo, a mají důvod, proč sem vstupovat. Tu pohádku jsem /bohužel/ celou přečetla. Mám k tomu jediné : Kdo chce - hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. Vy už jste tady napsal důvodů dost - je nám to všem jasný. Vy už nepište, že nejste zastánce kouření, ani že jste ohleduplný kuřák. Lhát se totiž nemá.
Reagovat na tento příspěvek

Roman Málek dosud panic? tohos 15.11.2007 10:36
A tys jich mel kolik? Podle nicku vidim ze urcite velrybu KEIKO HAHAHA! ) Kdyby ste zde resili dulezity veci a ne blbosti.

Protikuřácká petice any 15.11.2007 10:21
Já sem nikde nepsala, že se mi nelíbí ZÁPACH. Psala jsem, že se mi nelíbí, že si kuřáci doma nekouří - jdou si zakouřit na balkon a vůbec nepřemýšlí o tom, že kouří do bytu druhým. Svoje prostředí doma si chrání, a druhým klidně hulí do bytu. Upozorňuji pouze na toto. Protože, konkrétně p. Jeřábek ve svém příspěvku napsal, že on je ohleduplný kuřák, který se vyžene do mrazu na balkon si zakouřit. Já jsem reagovala na tento příspěvek. Všechny mé příspěvky jsou v podstatě o tomto. Co si v Chrudimi necháte postavit je vaše věc, to se mne netýká. Takže blinkat budete spíš vy.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA jojo 15.11.2007 10:17
Tak to jsi teda pěkně napsal.Přesně popisuješ chování pana starosty Čechlovského a jeho místostarosty p.Řezníčka,kteří mají zaměstatnace města jako kus špinavého hadru,kterým vytírají podlahu a utírají si do nich svoje zapáchající kopyta.Na oba jednou dojde.Odchod Červenky teď pěkně hýbe našim městem.Možná víc než odchod p.tajemníka,kterého oddělali také.Škoda,že novináři nepíší jak to vlastně s odchodem vrchního bylo.Myslím,že bychom se všichni divili co by vyplavalo na povrch.Pokud by mu někdo vyhrožoval,tak určitě věděl,že je lepší odejít,protože rodina je víc než městská policie.Ještě tam pracuje ten had p.Kudrnka,který se prý krásně ohřál na těle Červenky.Doufám,že se ohřál na těle dostatečně,aby zvládl několikaleté usilování o maturitu,kterou nemáá!Strážníci se taky povedli,nechtěl bych se jim dostat pod ruku,aby na mě nenapsali petici.

Protikuřácká petice any 15.11.2007 10:09
Já jsem nikde nepsala, že se mi nelíbí ZÁPACH, ale to, že kuřáci si doma nekouří, jdou si zakouřit na balkon, a nepřemýšlí o tom, že kouří do bytu druhým. A co když se mne ONIVON v Chrudimi netýká?

Protikuřácká petice Max 15.11.2007 10:02
Vyjadril jsem Vam "hluboky obdiv". To Vam nestaci, pane Jerabku? A podrobil jsem kritice Vasi kritiku, nic vice... Apropos, ze Vas porad bavi to vecneee CTRL_C...CTRL_V CTRL_C...CTRL_V CTRL_C...CTRL_V CTRL_C...CTRL_V CTRL_C...CTRL_V CTRL_C...CTRL_V CTRL_C...CTRL_V CTRL_C...CTRL_V CTRL_C...CTRL_V CTRL_C...CTRL_V CTRL_C...CTRL_V Kdo ma ty nudny vycucavky porad dokola cist? Bohužel, škoda

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 15.11.2007 08:40
Moje chyba. Ani já nejsem dokonalý. Ale co jste tady vyjádřil Vy, že sem lezete? Začínám chápat to nbepochopení tady. Je to jednoduché: NORMÁLNÍ nekuřák nemá zapotřebí sem vstupovat. Zato ti čilí a rozčilující se neustále a nade vším, Ti se sem jen hrnou. Naštěstí je Vás menšina. A co je to podle mne "normální" kuřák? Člověk, který napsal tohle: "Zákaz kouření v restauracích je zločin Ladislav Jakl Spor o zákazu kouření v restauracích vůbec není o kouření samém nebo o zdraví. Je pouze a jen sporem o chápání veřejného prostoru. A protože nechápu prostor soukromé restaurace jako veřejný prostor, považuji případný zákaz kouření v restauraci proti vůli majitele (a dokonce třeba i všech zákazníků) za zločin a za útok proti soukromému vlastnictví, proti právu občana užívat svůj majetek. Ve státní hospodě Neexistuje žádné právo na to, přijít do restaurace a dýchat tam čerstvý vzduch. Chodit do restaurace není povinné. Kdo do ní jde, může se rozhodnout podle charakteru podniku. Pokud nechci s malými dětmi riskovat, že nebudeme u oběda dýchat čistý vzduch, pak prostě do restaurace, kde není majitelem vyhlášen zákaz kouření, nepůjdu. Neexistuje žádné právo na to, abych šel do cizího prostoru, jehož majitel poskytuje nějakou službu, a domáhal se tam služeb, které mi on sám nenabízí. Pokud by stát vyhlásil zaručené právo občanů najíst se, napít či poklábosit v nezakouřeném prostředí, musel by zřídit a financovat síť státních restaurací. Vždyť jak by k tomu přišli třeba občané vesnic, kde žádná hospoda není? Jak by jim stát zaručil jejich právo na nezakouřenou hospodu? A co v lese, kde není žádná hospoda do deseti kilometrů? Jak tam stát zajistí občanům - třeba houbařům - jejich právo zajít si do nezakouřené restaurace? Jedině postavením jedné státní hospody na každých tisíc hektarů! Copak může stát tuto údajnou povinnost - zajistit čistý vzduch - vymáhat jen na těch spoluobčanech, kteří se rozhodnou podnikat v tomto oboru a koupit si restauraci? Existuje-li podle státu právo na čistý vzduch, má jeho vymahatelnost zajistit stát, a to dokonce i těm, co na návštěvu hospody nemají peníze! Státní síť nekuřáckých hospod tedy musí být bezplatná! Jestliže opravdu přijmeme tezi, že občané mají státem zaručené právo zajít si do nezakouřené restaurace (bez kterého je vyhlášení zákazu kouření v restauracích neospravedlnitelné) a že poskytovatele služeb v pohostinství může stát zatížit povinností toto právo uspokojovat, pak by měl mít občan také právo zajít si večer do podniku, kde jeho zdraví nebude ničeno hlukem. Zajde si s dětmi na diskotéku a bude požadovat vypnutí zvuku. Vždyť považte: co by to s nebohým dítětem udělalo, kdyby si dalo na baru limču a najednou na něj z amplionu vybafl Michal David s Helenkou Vondráčkovou? A nejde jen o zdraví tělesné, ale i o zdraví mravní. Občané by měli mít právo zajít do nočního podniku s rudým srdcem, aniž by tam byli obtěžováni nahatými… sportovci, nebo jak se říká těm různým hanbatým pracovníkům. Vždyť považte, co by to s nebohým dítětem udělalo, kdyby mu obsluha podala zmrzlinu a pak na něj vystrčila zadek, nebo co to v těch podnicích ti sportovci na zákazníky vystrkují. Zakážou-li mi to, začnu kouřit Ne, není a nemůže být žádné právo zákazníka, aby v restauraci našel nezakouřený vzduch, ticho nebo prostředí neohrožující mravnost jeho ratolestí. Má mít jen šanci se zeptat, jestli režim onoho podniku je takový či onaký, aby se mohl rozhodnout. Jsem celoživotní nekuřák. Kouření celkem nesnáším a na pracovišti nebo doma bych ho netrpěl. Jednu věc však nesnáším ještě více než kouření. Bezhlavý boj proti kouření. Ten totiž nese všechny znaky boje „dobra“ proti svobodě. A jestli bojovníci „dobra“ v této při vyhrají, pak teprve začnu kouřit. Protože svoboda je víc než plíce. Kdo bere svobodu, vezme nám nakonec i ty plíce se všemi dalšími orgány a obětuje je své představě o našem dobru." Klobouk dolů... A Vy, Maxi, se tu laskavě nejdřív nějak uveďte a pak remcejte. Vlézt někam, nic nevyjádřit a jen zkritizovat už napsané, to zvládne, myslím, každý.

Protikuřácká petice satan 15.11.2007 07:35
Nyní se vam nelíbí zápach z cigarety na balkoně pod váma? Až začne vyrábět ONIVON u Chrudimi plyn z bio či zoo odpadů, pak váš nosík bude vyhledávat tabákovou vůni, ale vidím, že jste paní tak cimprlich, že se zevšeho nejdřív poblejete a všechny ty vůně přerazí zápach zvratků. Příjemnou budoucnost v chrudimi "Zdravém městě" vám přeje ph

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA ANO 14.11.2007 22:41
Madam, mně nejde o nějaká jména jako spíše o činy. Jeden příklad za všechny. Víte, že některé (a není jich málo) děti - resp. žáci základních škol - chodí do školy již na sedmou hodinu? Opravdu? Blahopřeji! V tom případě jste již postřehla to, co se dosud nepodařilo postřehnout žádnému z těch, kteří kdy MP v CR vedli. Pro ty jednodušší: školáci chodí na sedmou do školy, strážníci na sedmou do práce. Z toho vyplývá: školákovi, jenž je od sedmi ve škole, je strážník dorazivší o půl osmé na přechod platný, jako zapomenutý domácí úkol.

Cena zóny: 200 milionů shot 14.11.2007 21:33
Tak jak? Bude podobné smradlavé smetiště v Chrudimi?

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA shot 14.11.2007 21:31
Ještě malé doplnění, Údajně tam skutečně bylo vyhrožování a dost nechutné, zamíchávala se do toho i rodina. Nedívím p. Červenkovi, že raději podepsal dohodu a šel. No, je li to pravda, pak se jedná o skutečné grázly. Jinak jak vidno skutečně platí: nechoď Vašku s pány na led, pán se sklouzne a vrchní strážník sobě nohu zláme.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA shot 14.11.2007 21:23
Zrušit? No ano. Ale kdo by pak využíval průmyslovou zónu? Využívá ji jedině MP na opalování a podniky spřízněné s radnicí jako skládku odpadu.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA shot 14.11.2007 21:19
Nebylo by možno konkretizovat výraz "lidé, kteří ji vedou"?

prodej pozemku- Medlešice shot 14.11.2007 21:16
Ona totiž část zastupitelů většinou ani neví pro co hlasuje. Podklady jsou neúplné a vše bylo předjednáno, takže ctí stranickou disciplínu a zvedají ruku podle puntíku, který mají v podkladech, černý - NE, červený - ANO, případně jaký dostanou rozkaz před hlasováním. Takže nakonec, proč by se s těmi podklady vůbec četli. A Medlešice? Pro většinu neznámá oblast. Někde mezi Ohňovou zemí a Antilami. Schválně, kdo a kdy v Medlešicích naposledy viděl některého ze zastupitelů? Leda tak že byla uzavřena nová silnice a tak se jezdilo po staré.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA ANO 14.11.2007 19:21
A vy jí máte? Za interpunkčním znaménkem se dělá mezera a ve slovech "vypisovat" a "zariskoval" se píše měkké "I". Je komické, když se někdo snaží dělat blbce z druhých a přitom je jím sám, víme? Městská policie má význam, jediným (a naprosto zásadním) problémem je, že lidé, kteří ji vedou, jsou absolutně nekompetentní (a to prosím mají všichni minimálně maturitu).

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA Savo 14.11.2007 18:33
Jsem taky pro zrušení městské policie,ale co by strážníci s těma svejma rukama dělali,vždyt umí jen vypysovat bloky a buzerovat.Měšťaci jsou na nic,mamé přece statní policajty.Ruce mají zatočený do leva,kdo by je chtěl zaměstnant,tak by pěkně zaryskoval.Vždyt někteří v čele s panem Kudrnkou nemají ani maturitu.

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 14.11.2007 17:15
Dobrý večer, chápu Vás, ale tohle já osobně nepovažuji za důvod. Smrdí přece kdeco a nebojuje se proti tomu. Jedině skutečné obavy o zdraví jsou v tomto případě relevantní. Nicméně Váš názor respektuji, už jen z toho důvodu, jak jste jej podal. Jste nezaujatý a to se cení.

Protikuřácká petice pepe 14.11.2007 16:47
Milý pane Jeřábku, spoustě lidí jde možná o něco více o ten smrad co se z cigaret line. Možná by stálo za uvážení kouřit dýmku s nějakým příjemně vonícím tabákem. Myslím, že by to drtivá většina nekuřáků včetně mě přešla naprosto v klidu. A to se nezmiňuji o vodní dýmce, tu si párkrát do roka s chutí dopřeju i jáOk? , ač jinak zapřísáhlý odpůrce kouřeni. Tímto vyzývám kuřáky: Přestňte smrdět lidem pod nos a začněte vonět a budete mít až na nějaké vyjímky klid To je sranda :-D

Roman Málek dosud panic? AIKO 14.11.2007 15:15
Pojďte složíme se mu na nějakou, která ho zaučí. Dávám 100,-Kč

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA AIKO 14.11.2007 15:09
Mluvíš jako Roman. No nic, kterou pořádnou policii máš na mysli? Nejhorší je když obě nestojí za nic. Uvidíme, třeba se to po odchodu toho chudáka zlepší.

pizzerie balustrada LukeD 14.11.2007 13:05
Jsem rád, že vám na Balustrádě chutná a doufám, že tam budete chodit i nadále :). Já si radši zajdu do Štěpánkovy, protože jí tam maji o hodně chutnější.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA beni 14.11.2007 12:47
Tak jsem se doslechl,že vrchnímu strážníkovi na radnici vyhrožovali,aby podepsal dohodu o rozvázání pracovního poměru.Doufám,že pan starosta s místostarostou Řezníčkem skončí.Doufám,že je to jejich poslední volební období.Paseky už nadělali oba dost a dost.Ta naše městská policie je pěkně prohnilá.Jak je možné,že vrchní strážník odešel aniž by se bránil proti petici,kterou napsali jeho povedení strážníčci.No nedím se nechtěl si asi špinit ruce s takovým plevelem,který nás v našem městě hlídá.Ono by bylo nejrozumější,kdyby je zastupitelstvo kompletně zrušilo.A peníze dali na chodníky a další prospěšné věci.Jo ten zástupce nemá fakt maturitu a strážníčků je tam taky dost co jí nemají.Proč mít v našem městě dvě policie,stačí jedna a pořádná.

Protikuřácká petice any 14.11.2007 10:20
Milá paní, zajisté všechny Vámi popsané činnosti neprovádíte na balkoně, abyste od nich uchránila svůj byt. To je právě ten rozdíl.

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 14.11.2007 06:32
Přátelé, myslím, že tohle je nejstřízlivější příspěvek, co se tu za poslední dobu objevil a já za něj moc děkuji. Troufám si říct, že tato paní je z nás všech tady nejrozumnější. Nikoho totiž neprudí! Ani kouřením, ani snahou vyhladit všechny kuřáky. Jen žasnu, jak jednoduše a v pár řádcích dokázala vyjádřit prostou realitu.

Odpady ANO 13.11.2007 22:14
Když si samospráva v domě zaplatí za svoz dalších kontejnerů a tyto si zakoupí, můžou vám stát kontejnery pod přístřeškem třeba ve třech řadách a všechny budou vyváženy. To není problém města, ale lidí v domě. To, že popeláři udělají nepořádek jsem již také zažil - ale kde není žalobce.... A k třídění odpadů - ano, 100% souhlas. město sice kontejnery nechalo rozmístit, ale je jich málo a je problém s jejich svozem - většinou je kontejner na tříděný odpad plný do týdne, pak už to není kam dávat, takže např. papír končí buď v popelnici, nebo na zemi.

Protikuřácká petice Liesta 13.11.2007 20:41
Myslím,že by to chtělo trošku tolerance. Já osobně nekouřím,ale přesto na své sousedy kuřáky nepůjdu nadávat. A to proto,že já každý večer vařím nebo smažím - vůně jdou nahoru,dcera odpoledne prohání CD - určitě je to u nich slyšet a já kolikrát peru ráno kolem 7 než jdu do práce,pračka taky není občas nejtišší. Takže bychom se my všichni,co nemáme na vilku na samotě,mohli dohadovat donekonečna.

Odpady S@rk@ 13.11.2007 20:38
Dobrý den,vážení čtenáři. Nedávno jsem se se svojí rodinou přistěhovala do krásného malebného města zvaného Chrudim.Lidé jsou tu milí, vstřícní, ochotní. Ale co mi tu opravdu hodně vadí, jsou odpady. Každý bytový dům má své zamykatelné místo s kontejnery a popelnicemi, kam odkládá své odpadky. Bohužel je kontejnerů nedostatek a lidé jsou nuceni kupit odpadky vedle popelnic. Nebo se najdou i tací, kteří, když mají své kontejnery plné,prostrčí odpaky za mříže sousednímu domu. Popeláři vyvezou pouze kontejnery.Odpadků v pytlích na zemi si nevšimnou, mnohdy převrátí i kontejner.Takže, když vyprázní kontejnery,a já posbírám odpadky ze země, opět naplním prázdné kontejnery a začarovaný kruh pokračuje.Také je tu málo kontejnerů na tříděný odpad nebo jsou daleko.Nejspíš z výše uvedených důvodů se povaluje i spousta odpadků na veřejných prostranstvích, což ubírá Chrudimi na její kráse. Chápu, že třídění odpadu je proces na delší dobu, ale vyšší počet kontejnerů či aktivnější přístup k úklidu prostranství by jistě nebyl takový problém i za cenu zvýšení poplatků. Lidičky,než tento problém město vyřeší, buďte,prosím, trochu soudní a pečujte o okolí svého domu,o okolí popelnic. Nebo patříte mezi ty, kteří obdivují poletující sáčky ve větru, kterým nevadí,že jejich dítě či vnouče spadne na obal od tyčinky, a to v lepším případě? Děkuji, že jste si tento článek přečetli a dufám, že kromě zamyšlení Vás vyprovokoval i k lepšímu chování.

Protikuřácká petice kocourek 13.11.2007 20:13
Chtěl bych mít tolik volného času na psaní takto dlouhých příspěvků jako máte Vy.Já bych ho,ale dokázal lépe využít než tady obhajovat kouření.

Protikuřácká petice kocourek 13.11.2007 20:08
Samozřejmně jsem četl všechny Vaše příspěvky.Já se s Vámi do žádné debaty pouštět ani nechci.Bohatě mi stačí si udělat obrázek o vašich názorech na tuto věc z těch již napsaných příspěvcích.

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 13.11.2007 16:01
Ale co to je zase za argumenty? Protože je většinový podíl státní, tak ČEZ méně poškozuje zdraví? No a předpokládám, že ředitel PM je na svém místě také proto, aby PM fungoval dobře jako firma... Vaše poslední odpověď je tak trochu zmatečná...

Protikuřácká petice any 13.11.2007 13:39
Nemám důvod tropit scénu u ředitele ČEZu. O ČEZu se rozhoduje jinde, protože je z více jak 60% státu. Ředitel ČEZu je pouze pověřen za plat ČEZ řídit = aby ČEZ dobře fugnoval jako firma. Mám dojem, že má případná návštěva u ředitele ČEZu by tedy nic nevyřešila, ani ve věci Vámi uváděných škodlivých faktorů. O tom, kde jsem byla, nebo nebyla cokoli řešit, vy nic nevíte, tak to sem laskavě nepište a nedělejte proto ze mne povrchního člověka. Slušně žádám kuřáky na panelákových balkonech, aby nekouřili svým sousedům do bytu. Mám to snad říkat někomu jinému?

Protikuřácká petice Max 13.11.2007 09:36
Kristepane, videl jsem nekde ve Vasem "vecnem" prispevku spojeni jako: "aby jsme si rozumeli, aby jste...". Pane Jerabku, Vy musite mit IQ < 75. K tomu jeste poskozeni mozku po dlouholetem koureni. Patri Vam muj velky obdiv, ze s takovymi handicapy lezete do verejnych diskuzi. Mejte fajnovy den.

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 13.11.2007 09:13
Nechť promluví i druzí, zde je zajímavý náhled: "Bijte je! ... aneb jak jsem se opět přesvědčil, že chápání svobody má v naší demokratické zemi spousta lidí docela pokřivené. Milé děti, dnes to bude o kouření a o honu na čaro... kuřáky. Odpoledne jsem na ČT24 sledoval diskusi, která měla patrně nějakým způsobem reagovat na to, že ve vlacích se brzy dokouří. Bohužel si již nepamatuji jméno té pěkné paní ani ligy proti tabáku, kterou zastupovala, nicméně pan Kubera (děkuji za opravu), senátor za ODS, mi v hlavě utkvěl trochu více. Diskuse se bohužel velice brzy stočila v prezentaci dvou zcela nesmiřitelných názorů a stala se tak zcela zbytečnou, nicméně zavdala příčinu jedné myšlenkové souslednosti, která končí tímto článkem. Nikdy jsem ve vlacích nekouřil, nekouřím a kouřit tam ani nebudu. Jednu věc ale nechápu – proč by neměli kuřáci mít právo kouřit ve vlacích na místech k tomu vyhrazených? Protože by mohli poškozovat nekuřáky? Ať je kuřácký vagón třeba tím posledním ve vlaku – a když na něm bude jasně napsáno "Tady se kouří," nevidím důvodu, proč by s tím měli mít nekuřáci sebemenší problém. Nikdy jsem také nedokázal pochopit, proč je v dnešní době takovým trendem kuřáky zničit. Ne, protikuřácká kampaň není ani v nejmenším o omezení kouření – je o jeho zničení, totálním vymýcení, o zrušení práva jednotlivce si zapálit. Kdyby bylo cílem cokoliv jiného, proč by se pak zakazovalo kouření ve všech veřejných prostorách? V Anglii to došlo už tak daleko, že zakázali dokonce i kouření vodních dýmek. (Odkaz bohužel nemám, doslechl jsem se to ve zmiňované diskusi.) Každý, kdo někdy kouřil vodní dýmku, si jistě dokáže představit, jak moc to nekuřákům v okolí ubližuje – a každý si také dokáže uvědomit, kolik je v tom prostředí obvykle lidí, kteří vodní dýmku zrovna nekouří... Nemám nic proti zákazu kouření na zastávkách, úřadech a vůbec všude, kde se člověk z nějakého důvodu nemůže rozhodnout, zda tam chce či nechce být. Ale zakazovat kouření v restauracích ve chvíli, kdy nekuřákům nikdo nebrání chodit do restaurací nekuřáckých, to už jinak než jako útok na osobní svobodu jednotlivce nevidím. Na svobodu jednotlivce si zapálit a na svobodu jednotlivce vlastnit hospodu, ve které si ostatní mohou svobodně zapálit, budou-li chtít. V diskusi celkem dobře zaznělo, že bojovníkům proti tabáku se jednou podaří kouření porazit a my všichni (bez ohledu na to, zda kouříme nebo ne) přijdeme o svobodu si zapálit. A tihle bojovníci se pak přesunou někam jinam – třeba aby postavili do ilegality přejídání, auta s neekologickým pohonem nebo třeba knížky, nevyrobené z recyklovaného papíru. A my jim to spolkneme, protože oni přece mnohem lépe vědí, co chceme a co máme chtít. Jsou chytřejší a mnohem lepší, jejich rozhodnutí mají a musí mít větší váhu než ta naše. Ti různí aktivisté budou říkat, že kouření zabíjí. Křesťané budou dokonce říkat, že nemáme právo rozhodnout o tom, zda chceme žít nebo ne. A všichni společně budou říkat, že kouření (resp. léčení jeho následků) stojí stát mnohem více, než stát na kuřácích vybere. Skoro mě napadá, kde se ta čísla berou, když Ministerstvo Financí žádné z nich nikdy oficiálně nezveřejnilo... Ale tady to nekončí – řeknou, že pasivní kouření zabíjí v Česku 6 tisíc lidí ročně. A já se ptám – spočítal někdo, kolik lidí ročně zabijí výfukové splodiny, které vypouštějí auta těch, kdo se sobecky rozhodli ignorovat moje (a vaše) zdraví a (namísto aby šli pěšky) vyjeli vyvenčit psa do lesa vozem? Zakažte jim jezdit tam, kde se vyskytuji já, protože já kvůli nim nechci trpět a umřít! Zdá se vám, že přeháním? Ano. Stejně tak, jako přehání protikuřácká lobby. Všichni tolerujeme zlozvyky druhých, přestože nám to asi škodí – výše zmíněná auta jsou jen jeden příklad za všechny. Dohodněme se – každý rozumný kuřák přece pochopí, proč nelze kouřit na zastávkách, dětských hřištích atd. atd. Musí tu být dialog, nikoliv pouhé bohorovné konstatování "Kouření je pro vás špatné, proto to dělat nebudete." Pokud tu tenhle dialog nebude, budu ten první, kdo se jako zapřísáhlý ateista přidá k náboženské společnosti pana Kubery- k té, o níž hovořil v diskusi. Tahle společnost má mít jako svůj základní rituál kouření cigarety a bude se ho dožadovat na základě listiny základních práv a svobod, ve které je právo na volbu náboženství a jeho rituály zakotveno. Směšné? Ano – asi tak stejně jako snaha potlačit jiná práva, která všem lidem ten samý kus papíru dává. Nechci se dožít situace, kdy jsem svobodný jen na papíře. Situace, kdy o tom, co je dobré, rozhodují úzké skupinky fanatiků, a o tom, co se smí a nesmí říkat, rozhoduje politická korektnost (ergo zase úzké skupinky fanatiků). Chci mluvit i jednat svobodně a plně si uvědomuji, že moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého. Ale uvědomují si to stejné i fanatičtí odpůrci kouření? P.S.: Vím zcela přesně, kteří z mých pravidelných čtenářů se s tímto výkladem svobody nebudou chtít smířit. A pokud jsem to napsal správně, tak se v komentářích ozvou a já si tak potvrdím, že jsem se nemýlil... ;) " Potlesk nekuřákovi, který se dostal až sem a nezkolaboval.

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 13.11.2007 08:08
100 bodov! Taky hezký den...jo a čest práci!

Protikuřácká petice MIREK 13.11.2007 07:57
Zase jsi se nechal nachytat.Ale je to lepší, než ty Tvoje bláboly o kouření.Ahoj.Přeji hezký den.Mirek.

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 13.11.2007 07:33
Ježiši, prý "neš"... =o) Měl by se tady aspoň občas ukázat administrátor a takové příspěvky mazat. A co to "soudruhu"? Nebudeš tady nakonec heilovat, že ne...?

Protikuřácká petice MIREK 13.11.2007 06:47
Já s tebou debatovat nehodlám.Mám ale tu věcnou připomínku.Navštiv lékaře, pro nervové choroby. Pokud nemáš nic jiného na práci, neš tady psát bláboly.Ono se to opravdu už nedá číst. Soudruhu PROFESORE českého jazyka.

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 13.11.2007 05:41
Pardon, samozřejmě že nesmÝvá...

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 13.11.2007 05:24
Příteli, svými slaboduchými výstupy shazujete akorát sám sebe. Vlastně většina z Vás, reagujících záporně na mé příspěvy, mně přesvědčuje o tom s kým mám tu čest. Stačí se podívat na Váš psaný projev a je jasné, že jste moc rozumu nepobrali. Musím ale uznat, že aspoň uživatelka ANY má svůj rodný jazyk pod palcem a aspoň dokáže své myšlenky poskládat do více než jedné či dvou vět a k tomu srozumitelně.

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 13.11.2007 05:15
Povrchní jste z toho důvodu, že šijete jen do těch, na které dosáhnete. Například do kanceláře ředitele Čezu ztropit scénu nepůjdete. A to, že tady už od začátku otevřeně deklaruju, že kouření je špatné, ze mě přece vinu nesmívá. Kdyby jste VY pořádně četla, tak by jste si všimla, že nic takového jsem tady ani netvrdil.

Protikuřácká petice any 12.11.2007 22:05
Pane Jeřábku, mě se velmi líbí, jak Vy víte všechno a za všechny a nejlépe. Vy víte co si myslíme, vy víte, že já ze sebe dělám ochránkyni zdraví. Jenom jste stále jestě nepřišel na to, že je bezohledné kouřit na panelákovém balkoně, protože vlastně kouříte do bytu ostatním sousedům, kteří o Vaše JEDY, které jim poškozují zdraví nestojí. Ti lidé nejsou ani v hospodě, ani na ulici - jsou ve svém bytě, a nemají před vaším jedovatým kouřem se svými dětmi kam utéct. Celou tu dobu se Vám to snažím vysvětlit. Ovšem vy jste zatím pochopil jen to, že "uživatelka ANY ze sebe dělá rádoby ochránkyni zdraví, které kouř z cigaret pouze vadí. Vy snad ani ty příspěvky, na které reagujete nečtete. Vy prostě stále jen melete své, bez toho, aniž byste použil mozek. A dále se pouze vymlouváte, že spousta věcí na světě je ještě škodlivějších než kouření. Vy jste si kouření vybral. Já Vám to neberu - ale neste si důsledky svého rozhodnutí sám. Neznám jediný důvod, proč by důsledky za Vaše rozhodnutí kouřit, měli odnášet na zdraví ti co kouřit nechtějí. Já kouřit nechci, ani pasivně. Srážka s pitomcem je opravdu nejhorší. Jeho strategie je - já jsem svatý protože existuje něco ještě horšího než dělám já. A když mě někdo upozorní, že je to, co dělám bezohledné, nazvu ho ignorantem a povrchním člověkem. Tak se tady chováte. Není Vám to ani trochu hloupé?

Protikuřácká petice Kwajdan 12.11.2007 19:38
Pane Jeřábek,prý Vás doma schaněl Dr.Chocholoušek ,ale nebyl jste doma,to je opravdu škoda.Mohl tady už být klid.

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 12.11.2007 18:45
MIRKU, s lidma pod IQ 75 radši nedebatuju. Právě to je, myslím, minimum k přijetí na základní školu. Kdybys ji měl úspěšně za sebou, tak nenapíšeš "...jsi S toho kouření..." nebo "...skoč S balkonu...". Takže pokud nemáš nějakou věcnou připomínku, zdrž se dalších komentářů.

prodej pozemku- Medlešice jan. 12.11.2007 18:03
Ti naši zastupitelé jsou ale hlavičky. Silnici prodat nemůžou, tak z toho udělají ostatní plochu a hned to jde .... Mnohokrát jim poděkuji, budu mít parkoviště cca 10m od báráku.

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 12.11.2007 17:11
...oprava: chtěl jsem napsat, že se nebudu zavírat kvůli nekuřákům...

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 12.11.2007 16:40
Aby jsme si rozumněli, pokud bude stát krabička cigaret 200 korun, bude to jedině v pořádku. Snad to bude dostatečně demotivující alespoň pro nějakou část kuřáků. O tom, že kouření je špatný a zdraví škodlivý zlozvyk, už jsem tady psal několikrát. A já myslím, že je naprosto zbytečné, aby jsme tady o tom vůbec diskutovali. Kouření je špatné. TEČKA! Nikdy jsem neřekl že ne. Jen se tady donekonečna snažím říct, že hon na kuřáky je naprosto směšný. Že nemůžete do hospody, protože se tam kouří? Tak tam nelozte! Já jsem kuřák a do hospody nechodím vůbec. Že se nebudete kvůli kuřákům zavírat doma? Já se ale zase nebudu zavírat kvůli kuřákům. A opět se vracíme k tomu, co už tady někdo zmiňoval. Vše je jen o lidech, domluvě a ohleduplnosti. Jenže to pro většinu z Vás, co se tady prezentujete, nehraje žádnou roli. Vám totiž nejde o to, aby Vám kuřák nekouřil pod nos či do oken. Vám jde o to vymýtit kuřáky, i kdyby kouřili až na jižním pólu. Vždyť jim přece "tak smrdí z pusy a táhne se za nima smrad"...ty v..e, to jsou argumenty! Obzvlášť mne ale dojímá uživatelka ANY, která tady ze sebe pod zdánlivě šlechetnou rouškou dělá rádoby ochránkyni zdraví. Přitom jí sousedův kouř z cigaret prostě jen vadí (ani po opakovaném tázání nedokázala vyjmenovat jiný důvod). Tak mně například smrdí sousedčin parfém a hlavně mi ona paní poškozuje zdraví tím, že po nocích nemůžu spát kvůli její televizi. Bože, ze mně se snad taky stane neurotický důchodce... Když už chcete doopravdy bojovat proti druhým, kteří Vám poškozují zdraví, tak se pozastavte a poinformujte se, jaké ve skutečnosti jsou všechny faktory, díky kterým Vám můžou začít mutovat buňky do rakovinného bujení. Viník totiž rozhodně není (jen) kuřák.

Protikuřácká petice MIREK 12.11.2007 16:23
Jeřábku.Už jsi s toho kouření zmagořel.Začni máchat rukama a skoč s toho balkonu.A nezapomeň si zapálit. Ale proč vlastně chodíš na balkon?Zavři se doma,utěsni si okna a kuř.A buď rád že ostatní budou mít čistý vzduch.Pokud dopadneš na zem už si nezapálíš.Jinak jsi případ pro doktora na choroby nervní.

Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 12.11.2007 16:18
Další zakomplexovaný příspěvek. Uživatel Kwajdan právě našel "Konečné řešení kuřácké otázky"... Asi je úplně zbytečné ptát se, jestli jste se obtěžoval/a přečíst moje předchozí příspěvky, aby jste se alespoň zběžně obeznámil/a s tím, o čem a v jakém smyslu tady mluvím. Začínám litovat, že jsem se zde neuvedl jako nekuřák. Vsadím se, že mým názorům, ač stejným, by se najednou dostalo diametrálně odlišných reakcí.

Protikuřácká petice Kwajdan 12.11.2007 13:57
Už,aby stála krabička cigaret alespoň 200 kč a budete mít vy slavní kuřáci vyhulíno!!

Protikuřácká petice any 12.11.2007 09:53
Z mé strany končím tuto diskuzi, protože při rychlosti Vašeho chápání by se stala nekonečnou.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187  186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.