Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Nový supermarket u Píšťov Zaba4 29.02.2008 11:51
Na netu jsem nasla ze by se melo jednat o obchodni centrum, prej to uz melo byt pred 2 roky, ale nejak z toho seslo, taky se pry Chrudim postaralo o to , aby za Kuaflem uz nic jineho nestalo, aspon neco no...driv taky vsichni jezdili do Pardubic, a ja teda fakt nemam cas abych obihala vsechny superkramy a schanela v nich to nejlepsi,...ale obycejny lid asi proti tomu nic nenadela,
Reagovat na tento příspěvek

Nový supermarket u Píšťov pepe 29.02.2008 10:20
Naprostý souhlas, Chrudim je markety už tak přehuštěná, ale na rozhledně a poblíž vůbec nic.Míst by se tu našlo jistě dost.Další barabizna i s benzinkou(těch je v Chrudimi fááákt nedostatek,jen 6) u Píšťov je podle mě nápad vymytého mozku.Jasně že tam lidi budou chodit, i ti co to kritizují,ale proč si zničit jedno z posledních klidných míst v našem městě přívaly aut a smogem...

O co jde Eduardovi Beránkovi ? Yuki 29.02.2008 08:30
Vyřizování osobních účtů přijde Chrudim na miliony (Chrudimský deník, 29.2.2008) Chrudim - Pokud jsme v místní ODS mohli při posledních komunálních volbách pozorovat vnitřní nejednotu, pak už dnes můžeme bez obalu označit počínání zdejšího vedení strany „modrého ptáka“ jako vyřizování osobních účtů. Za vším je podle všeho uražená ješitnost, na kterou v důsledku doplatí celá Chrudim. O dohodě a spolupráci uvnitř chrudimské ODS, jakou minulý týden předvedli krajští politici ze stejné politické strany, nemůže být v těchto dnech ani řeči. Právě tato nejednota vyjde město poměrně draho. V příštím volebním období se bude totiž v krajském zastupitelstvu rozhodovat o rozdělování historicky neopakovatelného balíku evropských dotací. Chrudim si v této souvislosti stanovila pro příští období poměrně ambiciózní plány, na něž bude nutně evropské peníze potřebovat. Nyní však ztratila vinou rozkolu uvnitř místního sdružení ODS prakticky šanci na ně dosáhnout. Chrudimský starosta Jan Čechlovský nechce tuto situaci blíže komentovat. „Chce se po mně, abych obhájil a získal co nejvíce peněz z evropských dotací pro město Chrudim. Očekává se ode mne, že budu razantně hájit zájmy chrudimské nemocnice. Nehovořím ani o dalších dopravních stavbách či o kulturních institucích ve městě. Proto jsem chtěl do krajského zastupitelstva. Nic víc, nic méně,“ zdůvodňuje starosta Čechlovský své úmysly. Překvapivý podraz od vedení a některých členů místní ODS proto nechápe. O vysvětlení jsme ve čtvrtek 28. února žádali také předsedu tohoto sdružení Eduarda Beránka. Ten však telefon nezvedal a nereagoval ani na elektronickou výzvu Deníku, aby zodpověděl položené dotazy k vyhrocené situaci uvnitř chrudimské ODS, kterou vede. O kontakt s ním se proto pokusíme znovu.

Blb roku Max 29.02.2008 08:29
Pani Jano, pri vsi ucte k Vam, jste se Vasim prispevkem zaradila v nominaci na druhe misto, hned za pana mistostarostu Malka. Gratuluji! HAHAHA!

O co jde Eduardovi Beránkovi ? Yuki 29.02.2008 08:27
Kudla v zádech starosty Čechlovského (Chrudimský deník, 29.2.2008) Roman Zahrádka na téma vnitřní rozkol v chrudimské ODS. Dlouhodobé vnitřní pnutí v chrudimské ODS vygradovalo nyní zradou vlastního kandidáta v primárkách, jež ho měly katapultovat na místo krajského zastupitele. Z něho mohl ovlivňovat rozdělování evropských dotací, ale co je nejdůležitější, zajistit z této porce také něco pro Chrudim. Místo toho následovalo bratrovražedné bodnutí kudlou do zad v podobě odstavení starosty města Čechlovského na nevolitelné místo. Něco podobného provedli kdysi Špidlovci Miloši Zemanovi, když jejich vinou neúspěšně kandidoval na Hrad. Chrudimská ODS má zase Beránkovce. Nepočetnou partu lidí, kteří se nemohou smířit, že jejich předseda neuspěl při volbě na starostu města. Hryže je křivda. A tak si vyřizují účty. Bohužel, na úkor všech občanů města. Jejich zahleděnost do sebe je slepá. Nebere ohled, že je Chrudim druhým největším městem v Pardubickém kraji a má svoje potřeby. Místo toho upřednostňuje vlastní ego. Otázkou teď zůstává, nakolik má ještě Eduard Beránek otěže chrudimské ODS v rukou. A jak by se vůbec popasoval s funkcí starosty města.

Blb roku Boban 29.02.2008 01:37
Děvče, děvče... ;=)

Blb roku Jana K. 28.02.2008 23:09
Jaký byl není podstatné.Že má kalendář je jeho věc.A jenom opravdový blbec ho může pomlouvat .A narozdíl od Vás on na té radnici je .Takže pouhá závist .

Nový supermarket u Píšťov Jana K. 28.02.2008 22:50
Určitě máte pravdu ale nejspíše bydlíte přímo u nějaké té barabizny.Bohužel tady na Rozhledně bychom nějaký ten pořádný obchod,který má otevřeno i o výkendu všichni brali.Je tady jenom malý obchůdek kde koupíme pouze základní věci .Takže mám návrh.Přestěhujte supermarket od Píšťov na Rozhlednu.

Pozemni digitalni vysilani DVB-T v Chrudimi Tommy 28.02.2008 21:30
Chrudim ještě není pokryta žádným DVB-T signálem.

Nový supermarket u Píšťov Lukáš Maier 28.02.2008 18:50
Jde vidět, že tě konzumní doba totálně pohltila. Ach jo.

O co jde Eduardovi Beránkovi ? Yuki 28.02.2008 18:12
Kudla do zad v chrudimské ODS (Chrudimský denník, 28.2.2008) Lidé z okruhu předsedy chrudimské ODS Eduarda Beránka neskrývali uspokojení nad tím, že se jim podařilo v primárkách „zaříznout“ starostu města Jana Čechlovského. Ve stínu souboje o post lídra krajské kandidátky Občanské demokratické strany pro podzimní krajské volby, kterým se stal s výraznou podporou nový hejtman Ivo Toman, rozhodovaly primárky v chrudimské ODS o umístění svých delegátů na kandidátní listině. Jejich výsledek je ale pro mnohé opravdovým rozčarováním. Zatímco delegáti z Hlinska, Luže nebo Slatiňan vybojovali pro své kandidáty co nejvyšší umístění, od lidí z okruhu předsedy chrudimské ODS Eduarda Beránka zaznívala po volbě neskrývaná spokojenost nad tím, jak se jim podařilo v primárkách „zaříznout“ svého kandidáta, starostu Chrudimi Jana Čechlovského. Na kandidátní listině pro krajské volby 2008 za ODS Pardubického kraje se tak s jejich přispěním ocitl rázem na nevolitelném 19. místě. Lukrativní umístění na kandidátce naopak připadnou krajské radní Marii Málkové ze Slatiňan, ta je na listině třetí, dále hlinecké starostce Magdě Křivanové, která je na pátém místě kandidátky, nebo lužskému starostovi Tomáši Soukupovi, jenž je jedenáctý. Před Janem Čechlovským je na 15. místě kandidátky ještě heřmanoměstecký starosta Aleš Jiroutek. „Volitelných je tak patnáct až šestnáct prvních míst na kandidátce,“ hádá oblastní předseda ODS Ivan Pištora. Chrudim, jako druhé největší město Pardubického kraje, tak nebude s největší pravděpodobností mít v krajském zastupitelstvu v dresu ODS svého zástupce. Z finančního hlediska to bude pro město znamenat velké ztráty. ... O co tedy jde panu Beránkovi? Před volbami hlásal, že chce podpořit konzervativní hodnoty, slušnost a své město. Teď se mu to opravdu podařilo.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA rejpal 28.02.2008 15:19
Mohu potvrdit, byla to má kamarádka, chodili jsme spolu na integrovanou školu v parku.

Nový supermarket u Píšťov Lajos 28.02.2008 15:15
Já osobně proti super hyper mega obchoďákům celkem nic nemám, velká nabídka zboží rozdílné kvality pod jednou střechou, co mi na nich (obdobně jako u průmyslových zón na zelené louce vadí) je ta skutečnost, že často zabírají kvalitní zemědělskou půdu, přičemž se brownfieldy nechávají svému osudu. Docela dost generací trvalo, než se ze stepi a pralesa stala úrodná pole, teď se tam postaví nějaká krabice z plechu, po dvaceti letech dojde k jejímu zastarání, a co s ní bude pak, pochybuju, že tam bude zase pole. Aby se nám (lidstvu) to jednou v budoucnosti nevymstilo.

Nový supermarket u Píšťov crosi 28.02.2008 14:53
Už aby to tam stálo.Kdo se má pořád mačkat v mrňavém Kaufu nebo Hypernově. Čím víc tím lépe,aspoň bude větší výběr. Nenadávejte na obchoďáky protože tam stejně všichni chodíte!

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA cherokee 28.02.2008 14:26
Jojo, ty doby kdy chodil Červenka na přechody tuším skončili, když mu na přechodě srazili dívku a on místo toho aby volal sanitu scháněl její rodiče :). A taky pamatuji jak Červenka jezdil v práci domů na nějakém vyhyklu, zavřel ho do garáže a pak se opaloval u svého bazénu. JoJO zlatý časy v Chrudimi. I když možná na pracáku se má taky fajn.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA Marten Nový 28.02.2008 13:34
Jojo ty jsi určitě Červenka, že se vychvaluješ a všechny slušné lidi u MP Chrudim haníš. Sobě nepomůžeš a jim neuškodíš. Každý pozná, že si to ty. Nezapoměn samochvála "smrdí", tak se s tím smiř, že si skončil, buď rád, že to nebylo dřív. Jinak strážníci na přechodu " dohlíží " na bezpečnost. Přeci nebudou každého jednotlivě převádět a narušovat plynulost provozu. Jak to dělají lidé, když tam nejsou. To snad nepřejdou? Berte to s rozumem! Přestaňte "špinit" strážníky. Každá práce je potřebná, když se dělá poctivě. Co takhle nadávat na popeláře, řidiče, úředníky, uklízečky, číšníky , kuchaře atd. Je to o lidech a ne o zaměstnání. Kdo z Vás je bez viny, hoďte kamenem /po strážníkovi/. Lepší bude, když si zametete všichni před vlastním prahem a hned bude na světě lépe.Hold si někteří lidé léčí komplex a vlastní neschopnost zastírají házením špíny na druhé. A na to je Městská policie ideální, protože je vidět na ulici. Tak "zbabělci" vylezte a ukažte svou pravou tvář, která má jméno. PS: To chce hold odvahu....ta vám chybí....hrdinové....

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA MIREK 28.02.2008 13:33
A co takhle zastavovat a pokutovat chodce,kteří vlítnou na přechod jako magoři?To Vám řidičům nevadí?

Už dost strážníků, blbů, což přivítat jaro? MMagdik 28.02.2008 12:02
Už kvetou kočičky, já kýchám, kých !

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA jojo 28.02.2008 11:24
Tak to je jedině dobře,že jste viděl jak strážník převede chodce bezpečně přes přechod pro chodce.Já jsem to štěstí neměl.Pak se ptám co ostatní strážníci,to je jejich velitel p.Kudrnka ještě nenaučil nebo neposlal někam na školení jak se mají chovat na přechodu.Byly doby,kdy jsem viděl bývalého vrchního strážníka p.Červenku osobně na přechodu.Pan Kudrnka by měl zvednout ten svůj zadek a vydat se do terénu a podívat se jak se strážníci chovají na přechodu a nejenom tam dost možná zjistí,že nejsem daleko od pravdy.No jaký je velitel tak takový jsou strážníci,není čemu se n těchto stránkách divit.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA ANO 27.02.2008 12:45
Musím se strážníků zastat. Alespoň některých. Máte pravdu, že by na přechodech (resp. v jejich blízkosti) neměli jen stát "jak ten strašák do zelí", ale ujišťuji vás, že jsou mezi nimi i tací, kteří opravdu zastavují aktivně dopravu - tím, že zvednou ruku, nebo udělají těch pár kroků do vozovky a počkají tam, než děti přejdou. Dnes jsem toho byl svědkem. Takže nekritizujme strážníky paušálně - jsou mezi nimi i tací, kteří svou práci dělají dobře.

Pozemni digitalni vysilani DVB-T v Chrudimi broskef 25.02.2008 21:30
Chtel jsem se zeptat, mate nekdo zkusenosti s DVB-T v Chrudimi? Ja mam moznost pouze se spolecnou antenou, ale nic jsem nenaladil Bohužel, škoda .

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA jojo 25.02.2008 11:24
Je tady zajímavá diskuze na téma přechody pro chodce.Mám také děti a myslím,že strážník tady je od toho,aby chránil děti a všechny chodce.Další zásadní věc je ta,že strážník by měl dítě a ostatní bezpečně převést což se u nás v Chrudimi neděje.Vždyť tam stojí jak ten strašák do zelí místo toho,aby vzal dítě za ruku a bezpečně ho převedl.Vedení v čele s p.Kudrnkou by se mělo zamyslet nad tím v kolik strážníci dorazí na přechody.Pánové jste tady od toho,aby jste nás chránili tak si to laskavě uvědomte a ne,abyste jen tak bloumali ulicemi za naše peníze a nic nedělali.Jak je vidět vyučený p.Kudrnka neraguje na to,aby posunul pracovní dobu.No musí si asi dávat pozor,aby strážníci si na něho nenapsali petici za porušování zákoníku práce.Domnívám,že strážník by měl být automaticky na přechodu být už v 07.00h,ale to už tady zaznělo.Ani pan starosta Čechlovský,není schopen udělat změnu no není čemu se divit.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA paparak 25.02.2008 08:17
Hodně se toho tady už napsalo o nenadálém odchodu p.Červenky,ale ještě jedna věc by mě zajímala,proč když odešel nebylo vypsané výběrové řízení na místo vrchního strážníka nebo si p.starosta Čechlovský může dělat na radnici co chce?Jak je vůbec možné,že jmenovala rada p.Kudrnku.Myslím si,že p.starosta se bojí otevřít dokořán dveře na městské policii a udělat tam pořádný průvan.Proto jmenoval p.Kudrnku,aby nemusel šahat do řad stážníků.

Autobusové nádraží a okolí Kelly 25.02.2008 08:10
Je to hruza a des ...nedavno jsem tam prochazel a ten neuvěřitelny bordel, něco strašného ...Řešení je jednoduchy, když už si místní "oabyvatele" nedokažou uklidit pod okny ,kde bydlí ..tak proč tam nedají příkazem k uklidu odsouzené na prospěšné práce, myslím že by to bylo daleko učinější a k dobru célé věci a k ponaučení dalších ...

Autobusové nádraží a okolí pedroso 24.02.2008 19:30
http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/revolucni20080219.html Jen by mě zajímal termín ,,dlouhodobě´´.V řeči našich politiků a vládců na radnici to asi znamená, že je to neřešitelné. Když píšete, že TO řešíte, tak si nedělejte z lidí blázny. Rok od roku,měsíc od měsíce je to horší. Tak jaká DLOUHODOBÁ snaha.Řešte, a co nejdříve. Je to časovaná bomba. Pedroso

Nový supermarket u Píšťov Zaba4 24.02.2008 14:49
Neco jsem o tom taky slysela a nelibi se mi to ani trosku, uz dost Hypek a Kauflu, kdo chtel mohl si pro veci v akci zajet do Pic a nevidim jediny duvod proc se CHrudim musi obklopovat takovejma barabiznama...

Nový supermarket u Píšťov Lukáš Maier 23.02.2008 11:08
Ve včerejším vydání MF Dnes jsem si přečetl článek o chystané výstavbě dalšího supermarketu a benzínové čerpací stanice u místní části Píšťovy. Tato informace mě velice zaskočila a nahnala husí kůži. Do Chrudimi jsem se přistěhoval před šesti lety. Nejsem tedy rodákem, ale k městu a okolí jsem si za tu dobu vybudoval určitý vztah. Jedno z prvních míst, kam jsem se v Chrudimi vydal s rodinou na procházku, byla cesta kolem řeky do Slatiňan. Také jsem zjistil, že to je prakticky jediné klidné místo, kam se dá vyrazit z města. Jako nadšenec běhání jsem litoval, že tabule zdejšího fit-okruhu nejsou k přečtení, ale situace se od té doby změnila a na začátku a konci okruhu vyrostly krásné, nové tabule s kresbami pana Miroslava Alexi. Také povrch hliněné cestičky se proměnil v asfaltovou cestu, kterou teď denně brázdí lidé na kolečkových bruslích, jízdních kolech nebo s kočárky. V okolí cesty byla vybudována odpočinková místa. Vždy jsem si říkal, že cesta kolem řeky je ideální místo, kam se pojedu projet na kole se svými dětmi nebo kde je budu učit jezdit na bruslích. Stačí jen přejít hlavní silnici a je klid. Začátkem cesty sice občas projede auto místních z Píšťov, ale pomalu a s rozumem. Pro někoho je možná příjemné, že mu do schránky každý týden přibude další kupa letáků, díky kterým si bude moci v hlavě spřádat plány na "výpravu" za superlevnými výrobky. Osobně si myslím, že obchodů v Chrudimi je dostatek a nevidím jediný důvod, proč ničit klidovou zónu v okolí Píšťov. Nedovedu si představit, jak při procházce či běhu míjím parkoviště pro 400 vozidel, benzínovou stanici a obchodní centrum. Už se "těším", jak po odběhnutí fit-okruhu, spatřím podvečerní slunce, které bude zapadat za budovu obchodního centra a kde jako stíny budou pobíhat lidé s nákupními košíky. A také budu doufat, že všechny další zimy budou tak mírné, jako ty v posledních letech a to z jednoho prostého důvodu. Jarní tání a povodně spolu s benzínovou čerpací stanicí by nám jistě přidali pár vrásek na čele. Ale možná, že se lidem, kteří stavbu plánují, řeka s duhovým nádechem bude líbit víc a za krmením kačen v řece si zajedou pár desítek kilometrů do ZOO.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA PK 22.02.2008 20:12
Jasně že jo,stím mužu jen souhlasit!!!Prála bych si takto myslících lidí co nejvíce,hlavně tech na hoře jak se říká!!!!Nebo aby se jich takové tragedije prímo týkali.Pak by se asi něco změnilo.Třeba pravě tak dotazovaný radar v Kočí.Tam strážník dohlížet nebude na děti.Ale i chodci v produktivním věku malí čím dál větší problém přejít,,možná kdyby jim narostli křídla,tak by zastupitelé neměli co řešit.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA ANO 22.02.2008 19:54
Tohle ranní nepostávání na přechodech ale nemá příčinu v tom, že by byli někde u zásahu. To je skutečně pouze a jen tím, že mají takovou pracovní dobu. K ostatnímu - souhlas, každý si za svůj život a své chování zodpovídá sám, jen si myslím, že právě tohle je činnost skutečně prospěšná. I kdyby zachránili byť jediný život, tak to má smysl.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA PK 22.02.2008 19:34
Máš naprostou pravdu.Je to jen a jen v lidech.Ridič který usedá za volant si má být vědom co se muže stát a hlavně se věnovat řízení vozu které je zpusobilé jízdy!!!!At se každý zamyslí co vše kolikrát děláme-telefonujeme,zapalujeme cigárko,ladíme rádio,a podobné věci.........!!!Ale jak zemře člověk tak to vrátit nelze,jen se snažit žít dál s velkou bolestí!!!!A sami.S pozdravem

Radar v obci Kočí PK 22.02.2008 19:10
Andrejicko mas naprostou pravdu,řidič který jede tak jak je dovoleno nemusí mít žádný problém s policijí!!!!Je to dnes rok co tu zahynul mladičký život,ikdyž je tu přechot nic moc se nezměnilo!!!Myslím že je to nedostačující,radar ANO!!a souhlasila bych i s brzdujícími pruhy na začátku vesnice,,ty by nikomu neškodili.Dost často si myslím že tu jezdí rellye Dakar!!!Hlavně ve večerních hodinách.S radostí tu ubytuji lidi které rozhodují kde jakou značku dát.S pozdravem člověk který má v srdci velkou bolest.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA cherokee 22.02.2008 15:51
To máš zajisté pravdu, existují jakési vepsané normy a v nich třeba i může být, že rodiče mají naučit své děti přecházet silnici. Já to své děti naučil, vysvětlil jsem jim, že mají přecházet hlavně na světelném semaforu, i když by mohli přejít někde jinde, třeba na přechodu bez semaforu, ale že musí sami posoudit danou situaci. Mimochodem, nenapadlo tě třeba i ten fakt, že městská policie může být ráno vyjetá na nějakém případě a až po jeho vyřešení se dostaví na přechod? A co takhle že řidič má u přechodu zastavit, pokud tam někdo stojí a očividně se chystá přejít. Myslím si, že srazit někoho na přechodu může řidič i tehdy, pokud na tom přechodě hlídá policajt. Nemůžu si pomoci ale myslím, že každý z nás se musí zamyslet nad svým chováním v dnešní uspěchané době. A další malá připomínka, proč děti v pohodě přejdou silnici když končí vyučování? Vždyť policajti taky nechodí odpoledne na přechod. Vše je věcí pohledu. Někdo říká ať policajt stojí na přechodě, jiný zase že tam je k prdu ať jde chytat zloděje, jindy zase píšeme že policajti nic nedělají, když pak ale třeba měří rychlost, nebo řeší přestupky opět nadáváme ať jdou buzerovat jinam. Nikdy se lidé nasjednotí v jeden názor, nic není jen černé nebo jen bílé. Ano samozřejmě že jsem rád, když na přechodě stojí policajt a děti můžou přejít silnici relativně bezpečněji než kdyby tam nestál, ale také chápu, že mají i jiné povinosti.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA ANO 22.02.2008 15:13
Nenapsal jsem, že jsi blbec - ačkoliv si to myslím. Už proto, že jaksi nedokážeš akceptovat fakt, že ne všechno je napsáno v zákoně, nýbrž existují i jiné normy.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA cherokee 22.02.2008 14:13
Nevím proč mě tituluješ blbcem. Tak tedy i já uplatním toto oslovení. Blbec jsi ty, nauč se číst, odkazuješ se na výčet činosti městské policie na městském portálu. Tak si prosím přečti ještě jednou můj příspěvek. Chtěl jsem ať mi ukážeš v zákoně kde je psáno že městská policie má od 7 hodin do 8 hodin stát na přechodech. Takový zákon není. Už to pochop. V některých městech strážníci nezajišťují přechody u škol. Jinak ti radím podívej se na zákon o obecní policii kde máš jasně psáno že strážník je oprávněn zastavovat vozidla před přechodem pro chodce k zajištění bezpečného přejítí chodců, vyžaduje li to situaci sil.provozu nebo stav přecházejících. Takže to že strážník musí zastavovat vozidla a k tomu ještě nějaké časové omezení nenajdeš v zákoně o obecní policii, ani v jiném zákoně. Tak čau blbče :)

Blb roku ANO 22.02.2008 13:46
Ten poslední odstavec je vážně perla! Jen si myslím něco trochu jiného, než p. místostarosta. Dle mého nelze podle nominace na titul Blba roku poznat nadprůměrnost reklamy páně Málka, nýbrž podprůměrnost intelektu téhož individua. Nicméně pokud jsem dobře pochopil místostarostův postoj, pak mu tento titul lichotí, no tak v tom případě vážně blahopřeji - patří mu zaslouženě a jsem přesvědčen o tom, že bude ve správných rukách. To je sranda :-D

Blb roku Administrátor 22.02.2008 12:42
iDnes http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=mfpardubice Jak se zviditelnit? Přece kalendářem! Chrudim - Vlastním kalendářem se už nechlubí pouze firmy, modelky či hvězdičky pop-music. Vzít prezentaci do svých rukou se rozhodl také místostarosta Chrudimi Roman Málek a nechal si vytisknout tři stovky stolních kalendářů - jejich hlavní postavou je on sám. Na každé dva týdny připadá snímek Chrudimi anebo záběry ze života pětadvacetiletého lidoveckého politika. Málek v tělocvičně, Málek v obleku ze třicátých let, Málek sedí za stolem s vicehejtmanem Romanem Línkem a s úsměvem se k němu naklání, Málek předává deset tisíc korun na výstavbu chrudimského hospice. „Mnozí lidé, se kterými jsem dřív dělal, mi říkají, že o mně není slyšet a že mě strašně dlouho neviděli. Tak jsem se rozhodl, že je potěším a budou mě mít celý rok na očích,“ vysvětluje Málek. Za kalendáře zaplatil ze svého třiatřicet tisíc korun. „Kalendáře jsem rozeslal cíleně konkrétním lidem. Zbývá mi jich jen osm, nějaké si chci nechat na památku,“ říká. Ne všichni obdarovaní kalendář s fotografiemi vytáhlého místostarosty dali do sběru nebo schovali do jako kuriozitu. Náměstek primátora Pardubic Alexandr Krejčíř si ho postavil na stůl. „Hodně mne to překvapilo, nic takového jsem ještě neviděl. Proto ho taky tady mám. Vždyť je to lepší než se dívat na neosobní obrázky nějakých míst či přírody,“ říká. Ještě jeden člověk má kalendář na svém stole. Roman Málek. A je mu jedno, že na chrudimském diskusním serveru je za to terčem všeobecného posměchu. „Vím že jsem byl nominován na titul blb roku. Z toho je ale vidět, že nedělám průměrnou reklamu, ale nadprůměrnou, jinak by se o tom nemluvilo,“ říká Málek. Autor: DAVID PŮLPÁN

Blb roku Administrátor 22.02.2008 12:41
iDnes http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=mfpardubice Hvězda internetu: chrudimský místostarosta Chrudim - Tak bohatou fotogalerii nemá na svých oficiálních internetových stránkách ani česká topmodelka Tereza Maxová. Pětadvacetiletý místostarosta Chrudimi Roman Málek sice v komunální politice zas tolik vidět není, v sebepropagaci však lidovecký politik už překonal všechny poslance v kraji. A nejen na internetu. Málek například zaplatil 33 tisíc korun za vydání svého vlastního stolního kalendáře, který je plný jeho snímků. Málek v tělocvičně, Málek v obleku ze třicátých let, Málek sedí s vicehejtmanem Romanem Línkem, Málek předává deset tisíc korun na výstavbu hospice. „Mnozí lidé, se kterými jsem dřív dělal, mi říkali, že že mě strašně dlouho neviděli. Tak jsem se rozhodl, že jim udělám radost a budou mě mít na očích celý rok,“ vysvětluje se smíchem Málek nápad, který měl pobavit jeho známé. Pokračování na str. C3 Pokračování ze str. C1 Sérii 300 kalendářů rozeslal nejrůznějším lidem a institucím s poděkováním za spolupráci. Na chrudimském diskusním serveru je za to terčem výsměchu. „Z toho je ale vidět, že nedělám průměrnou reklamu, ale nadprůměrnou, jinak by se o tom nemluvilo,“ říká Málek. Místostarosta Chrudimi je originální i ve své prezentaci na internetu. Na jeho osobní stránky se každý zájemce dostane hned přes několik domén: www.mistostarosta.cz, www..kandidat.cz, www.pozorovatel. cz, www.dokumentarista.cz. Kromě bohaté fotogalerie se může pochlubit i velkým archivem zpráv s více než 400 články, ve kterých většinou Roman Málek figuruje. „Slíbil jsem v rámci předvolební kampaně, že se nechceme uzavřít komunikaci s voliči. Navíc bych chtěl inspirovat mladé lidi, aby se sami dali na politiku,“ řekl Málek. Ten se vedle zpráv o Chrudimi pokouší o vtipné glosy. Takže do silvestrovských zpráv zařadil třeba i článek o tom, že močáků bude na pouti dost: „Močáků na chrudimské pouti bude v následujícím roce dost. Město využije totiž nerezové vany v areálu koupaliště a naloží do nich okurky. Vzkaz pro plavce: plovárna bude otevřena po 10. srpnu, až se všechny okurky prodají.“ Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj Autor: (dp)

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA ANO 22.02.2008 12:39
Nedělej ze sebe blbce. Základní činnost Městské policie: * dohlíží na dodržování obecně závazných právních předpisů o ochraně veřejného pořádku * přispívá k ochraně bezpečnosti osob a majetku * dohlíží na dodržování pravidel občanského soužití * odhaluje přestupky a trestné činy, za přestupky ukládá v blokovém řízení pokuty nebo věc postupuje ke správnímu řízení, předává pachatele trestných činů po jejich zadržení Policii ČR, činí oznámení o podezření ze spáchání trestného činu * upozorňuje fyzické a právnické osoby na zjištěné nedostatky a podle konkrétní situace činí opatření k jejich odstranění * zajišťuje bezpečnost a pořádek při mimořádných akcích * provádí odchyt toulavých zvířat (zejména psů) * zabezpečuje nebezpečné přechody pro chodce v čase, kdy jdou děti do škol * působí preventivně a výchovně formou besed pro žáky základních škol i pro ostatní skupiny občanů http://www.chrudim-city.cz/index.asp?p=20&s=238&id=263#cinnost

Chrudimská politická scéna? Král 22.02.2008 10:36
Emo, že by na těch kavárenských klepech něco bylo? Třeba víte vy, jak to je? I když.... To se nenajde nikdo, kdo by okomentoval Chrudimskou pol. scénu?

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA cherokee 22.02.2008 09:20
Sorry, ale který zákon nařizuje městským policiím že strážníci musí stát ráno na přechodech???? prosím napiš mi to, protože jsem hledal všude možně ale nikde jsem to nenašel. Dík

Blb roku janek 22.02.2008 08:34
On má na starosti turistický RUCH-třeba je to velmi rafinovaná hra, jak případnými návštěvníky, kteří se na něho přijedou podívat, ten tur. RUCH v našem městě zvednout.

Na Skřivánku logo2 21.02.2008 20:02
CHRUDIM - MF Dnes 21.2.2008 Radní se rozhodli udělat další pokus o zastavění lokality Na Skřivánku. Radní prodají metr čtvereční pozemků za tři sta padesát korun. Zdánlivě nízká cena má ale opodstatnění. Investor totiž musí splnit řadu podmínek. Například vybudovat kanalizaci, zajistit dopravní napojení, provést protipovodňová opatření. „Nejdříve je potřeba vyřešit infrastrukturu, příjezdové komunikace a pak teprve může investor stavět první domek,“ uvedl místostarosta Chrudimi Petr Řezníček. Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj Nedávno se psalo, že zastupitelstvo schválilo změnu územního plánu z přízemní výstavby na vícepodlažní pro prostor Skřivánek. Skutečně si pan Řezníček myslí, že zde developer postaví rodinné domky ?

Blb roku filek 21.02.2008 19:10
Náš místostarosta Málek se stává "slavným" i za hranicemi našeho kraje. K článku v pardubické mfdnes o naprůměrné sebeprezentaci našeho génia http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=044&r=mfpardubice&c=919323, přibyl další článek, tentokrát v celostátním vydání mfdnes http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=044&r=z_domovaa&c=919177, ve kterém se ten chlapec chlubí, že ví o své nominaci na Blba roku. Zatím to byla legrace, naší ostudu jsme si užívali v Chrudimi sami. Teď už z nás bude mít srandu celá republika.

Blb roku Max 21.02.2008 19:02
S panem mistostarostou Malkem je to jeste horsi, nez jsme si mysleli...

Blb roku Yuki 21.02.2008 18:56
Ježišmarjá, on je na to hrdej! On si sám říká, že je nadprůměrný blb! Co nás ještě potká?

Blb roku Administrátor 21.02.2008 18:48
Chrudimský deník, 21.2.2008 Roman Málek, místostarosta města Chrudim, reaguje na titul Blb roku, který by mu rádi přiřkli účastníci diskuse na www.chrudim.cz http://chrudimsky.denik.cz/multimedia/galerie/290583.html záložka Audio

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA hmm 21.02.2008 13:28
jen tak pro zajímavost, a zkusil jste se obrátit s dotazem na městskou policii?

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA sok 21.02.2008 13:21
Děkuji ano máte pravdu,ale tak podrobně jsem tyto stránky nečetl.Jsem naštvaný jakým způsobem prostě strážníci fungují.Přesto jak je vidět pan velitel mětské police p.Kudrnka nereaguje.A proč taky,nezájímáho to ,jinak by dávno něco udělal.Tady se jen skutečně potvrzuje,že současné vedení městské policie je na baterky,slušně řečeno.Jeho období podle mého čtení novin je do června,věřím,že dojde ke změně.Nedávno jsem se v novinách dočetl,že předložil jaokusi změnu radě,prý vize do budoucna.Musím se tomu jen zasmát.Na stránkách městské jsem si přečetl,že na služebně je strážník,kdyby byl radši na přechodu pro chodce už v 07.00 a ne až někdy po 07.30.Jak je vidět tak pana starostu to vůbec nezajímá,ale on ještě nemá děti školou povinné.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA ANO 21.02.2008 11:13

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA sok 21.02.2008 10:59
Proč strážníci chodí na přechody pro chodce až po 07.30hod.Spí nebo bdí,že navylezou dříve.Myslím si,že už je pozdě,protože děti chodí dřív do školy.Mám také děti a jako rodič jsem přesvědčen,že je dlouho.Nebo děti strážníků chodí do školy později.Ten kdo vede městkou policii asi moc nepřemýšlí nad tím v kolik hodin školy v Chrudimi začínají vyučování.No kyž si to tady všechno přečtu tak se ani nedivím.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199  198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.