Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Fenomén rvačka potažmo kopání do hlavy??? quido. 21.01.2009 17:36
A co takhle to hledat v přestupkovém zákoně?:)
Reagovat na tento příspěvek

Fenomén rvačka potažmo kopání do hlavy??? Civis Habitator 21.01.2009 14:29
...pokud jste si skutečně jist, že jmenovaný používá své boty na jiné účely než je jejich kontakt se zemí během chůze, neshánějte názory a informace a podejte trestní oznámení. Zákon č.140/1961 Sb. (Trestní zákon) obsahuje několik paragrafů, ve kterých by jste jednání dotyčného nepochybně našel. Takže to klidně zkuste. Dokonce lze říci, že jste povinen orgánům činným v trestním řízení nahlásit skutečnost, která je či by mohla být trestným činem. Když nic jiného, tak to třeba dotyčného odradí od dalšího pokračování.Ok?

Jednosměrná ulice-jak pro koho.... Cenzura www.Chrudim.cz 20.01.2009 20:04
Je to pomalu tři měsíce,co byla ulice Smetanova otevřena po rekonstrukci jako jednosměrná ulice.Otázkou jen zůstává ,jak pro koho.Ač byla MP,PČR i MÚ upozorněni na neustálé porušování dopravních předpisů,není problém vidět denně 10-15 aut jedoucích v protisměru.Parkování v protisměru a před vjezdy jak je vidět na snímkách je každodenní jev,pro někoho i něco jako národní sport.PČR a MP dělají mrtvého brouka. http://img411.imageshack.us/my.php?image=dsc00507fe9.jpg http://imghost.sk/viewer.php?file=dhwj6j98b2v13yt3ggbn.jpg

O nemožnosti pochopenia Stvoriteľa Lebduška Josef 20.01.2009 17:40
Buďte prosím od té dobroty a sdělte mi, kdo stvořil Boha. Rozdíl mezi zvířetem a člověkem je mi jasný, jen mi není jasné, jak ve válce vedené jménem Boha z člověka stane zvíře.

Ceny bytů v Chrudimi zvedavec 19.01.2009 22:28
Odkazujete na typický PR článek nešťastných RK, evidentně zavalených a nabízejících celkem volně zaměnitelné panelové byty. Kladu si otázku, zda je to skutečně v roce 2009 smysluplná investice! Resp. zmiňovaní RK odbornící v článku, tak argumentují, jejich výroky konkr. typu ... "Banky mohou totiž ještě víc omezit hypotéky a požadovat větší podíl vlastních zdrojů, třeba 20 až 30 procent." Asi zatím nepostřehli, že se už během podzimu tak stalo (většinou třeba vl. 20%) a real. úroky bank jsou dnes přes 6%, dále ve své kalkulaci musíte počítat i s fondem oprav (1.500 - 2.000 Kč/měsíčně). Na druhou stranu v zásadě dle běžné finační kalkulace až v případě 30% vlastních prostředků je bez diskuse hypotéka fin. výhodná. Většina kupujících z mladší generace musí mít zjevně značně napjatý rozpočet, navíc u hypo na 25-30 let je to dnes min. po dobu prvních 5 let i finančně méně výhodné než pronájem srovnatelné a i výrazně lepší nemovitosti (zcela konkr. v Chrudimi). Druhá pozn. k článku: v zemích s existencí real. trhu skutečně platí, že... "rozdíl mezi srovnatelným bytem ve starší zástavbě a novostavbou činí až 40 procent“ To stojí infrastruktura adekvátní úrovni bydlení - novostavby, velkým problémem je totiž parkováni na dnešních sídlištích, která jsou koncipována jako sociální bydlení, tedy s odpovídající infrastrukturou. Obávám se, že citovaní odbornící jsou zjevně jen výřeční obchodníci ... snad jsem Vás moc nezarmoutil. Závěrem, pokud bych se tedy chtěl/měl zadlužit v Chrudimi na roky koupí bytu, šel bych raději do novostavby. Bonus: pozitivní konsekvence ve smyslu selekce budoucích spolubydlících, řečeno politicky korektně. Hezký týden

Fenomén rvačka potažmo kopání do hlavy??? bobíkkkk 19.01.2009 21:41
Dobrý den, tak to koukám že Filip Plachý je veliký hrdina Úsměv Osobně ho znám pouze ze školy a byl vždycky takový co vím, bohužel někdo holt nedospěje...

CHrudim @lias Kuštov tijereta 19.01.2009 18:06
To je sranda :-D buď moc koukáš na TV bo neznáš situaci v CR...tyhle sedánky mají delší tradici než toto téma.

Fenomén rvačka potažmo kopání do hlavy??? tijereta 19.01.2009 17:31
Dobrý den, jako otec 2 téměř dospělých dětí se chci touto formou informovat na osobu,a Váš názor, Filipa Plachého z Vlčí hory, který (samozřejmě za dostatečné podpory kamarádů) jako zábavu používá své botky "dorážející" na lícní kosti slabších. Je takové chování dnes běžné???

Ceny bytů v Chrudimi cordell 19.01.2009 12:11

O nemožnosti pochopenia Stvoriteľa Jalovec 19.01.2009 11:41
Po politických blouznivcích se tady objevují i blouznivci náboženští Úsměv

O nemožnosti pochopenia Stvoriteľa tohos 19.01.2009 09:34
Asi to je reakce na zavedeni eura u nasich bratru HAHAHA!

O nemožnosti pochopenia Stvoriteľa kokotek 19.01.2009 09:03
co tím chtěl básník říci? mají se chrudimáci začít modlit nebo bude čtení na pokračování?

O nemožnosti pochopenia Stvoriteľa milan šupa 18.01.2009 18:24

Konec letního kina? pepe 14.01.2009 22:04
A to je právě tvůj problém šotku, řešíš a prožíváš každou kravinu.Určitě to myslíš dobře, ale asi se z toho brzo zblázníš, pokud se už nestalo Ok? Zkus si taky trochu užívat života a myslet trochu pozitivně, ikdyž je to někdy dost těžkýOk?

Konec letního kina? shot 14.01.2009 21:00
I já si umím dát některé věci do souvislostí. Jen je zajímavé, že se vžda vrátíš z dovolené a... Kolik jmen zde používáš?

Konec letního kina? vilda 12.01.2009 20:37
Tak jsem doma z dovolený a ten shot si vážně nedá pokoj, měl by se raději přejmenovat na žvanilkina. Číst jsem se naučil dávno, dokonce i nějaký školy vystudoval a umím si dát shotova sdělení do kontextu, kterej je úplně jasnej...že jo žvanilkine

Výchovný ústav v Chrudimi shot 11.01.2009 12:19
1) Fetáci a alkoholici se rekrutují ze všech sociálních vrstev. 2) v tvém příspěvku byla tato teorie dost jasně naznačena. 3)Všechny teorie antropometrických měření a vlivu antropologie na odhalování zločinců včetně oné Lombrosovy se ukázaly jako nesmyslé a nejsou žádným důkazem. Nebo mi snad hodláš tvrdit, že můžeme někoho odsoudit na základě sklonu čela, které vykazuje nápadnou shodu se klonem čela nějakého masového vraha? Nebo vraha osvobodit proto, že šířka jeho lebky ukazuje že vrahem nemůže být? Antropologii, pokud je mi známo, zneužili hlavně nacisté se svou ideologí o germánském člověku jako nadřazené rase. A z tvých vyjádření podobná ideologie velmi zavání. A pokud se zajímáš o antropologii, mohu ti dát několik odkazů na skutečné vědecké práce. A v této disciplíně jsme měli a máme řadu vvynikajících vědců a pokud je mi známo, žádná antropologická měření napříč rasami na celé zeměkouli nepotvrdila onu tebou vychvalovanou Lombrosovovu teorii. Spíše naopak. Jinak tato teorie byla kritizována ihned po jejím vzniku a žádný kriminalistický ústav ji nepoužívá a nelze ji užít u soudu nikde na světě. To ti snad postačí jako podklad pro uznání, že je to nesmysl, a prezentace něčeho co na základě náhody vyšlo na velmi omezeném vzorku měření.

Ceny bytů v Chrudimi zvedavec 09.01.2009 12:32
Pro upřesnění naši diskuse, chápu dobře, že Váš úvodní příspěvek/dotaz byl o cenách, a hl. asi panelových bytů? Na to jsem reagoval ve svém příspěvku vč. odkazu na nezavislý názor. Vaši transakci neumím zcela posoudit (15% sleva z ceny). Asi ji nelze dohledat na inetu, že? Uvádíte centum města, co parkování? Naprosto však souhlasím s vaším názorem ohledně novostaveb. Je to však jiná kapitola a jen letmo dostupné přes inet zase hl. o ceně, viz. obsazenost Na špici vs. FAMOS-Řeka Mě konkr. ve Vaší úvaze o cenách bytů chyběla možnost řešit situaci zatím pronájmem. Tržní nájmy bytů v Chrudimi jsou pod 5% jejich trž. cen. Není tedy výhodnější jít přechodně do nájmu, došetřit a kupovat novostavbu, jak píšete? Srovnejte si např. úroky u 100% hypo se stávajícími nájmy.

Ceny bytů v Chrudimi cordell 09.01.2009 10:47
To je pouze jeden z názorů rádoby odborníka, nemyslím si, že hlavním faktorem, který rozhoduje o koupi bytu, je u kupujícího kvalita fungování orgánů SVJ, to je dle mého názoru pouze jeden z faktorů. Samozřejmě, že kvalitně fungující orgány společenství se mohou primárně poznat na celkové kvalitě celé nemovitosti (zateplení, vstupní prostory, výtahy, atd.), tedy, zda je dům průběžně kvalitně udržován a rekonstruován. A to může zvyšovat atraktivitu konkrétní nemovitosti. Nicméně, hlavními faktory jsou a budou ale především cena, lokalita a stav aktuální situace poptávka vs nabídka. A podívejme se třeba na Chrudim a některé nabídky bytů - při pohledu na např. 30 let starý byt v paneláku (byť předělaný) s cenou kolem 2,3-2,4 mio CZK se musím usmát. Stačí takovou nabídku porovnat např. s cenou novostavby bytu Na špici za nemocnicí, a to ne,že by šlo o nějakou reklamu, ale tam za ty samé peníze pořídíte byt úplně nový včetně kuchyňské linky. A kdo si koupí starý byt ve stejném městě za stejné peníze, za které může mít byt úplně nový???? Jinak, mně se čekání a licitace vyplatilo, při pořízení bytu se cena z původních 2,3 mio snížila na 1,9 mio - byt kompletně předělaný v centru města (takže 400 tis úspora, a to už je slušné).

Ceny bytů v Chrudimi zvedavec 09.01.2009 09:41
Jsme ca v poločase Vámi stanoveném (2-3 měsíce), slavíte úspěch resp. vaše taktika? Podle odborníka v MfD "... víc než daná lokalita bude o ceně panelového bytu rozhodovat úroveň fungování Společenství vlastníků v domě. Tam, kde nejsou schopni se o společné části postarat, může cena klesnout i o 50 procent.. " http://ekonomika.idnes.cz/odpovedi.asp?t=pacal

Výchovný ústav v Chrudimi pavlicek 09.01.2009 08:35
Výchovný ústav je podle obecného mínění jakýsi předpokoj nápravného zařízení. Lidé v okolí stavby vedle chrudimského nevěstince mají z umístění a provozu tohoto zařízení ne-li strach, pak alespoň obavy. Obavy z toho, že děti z ústavu, kde je relativně volný pohyb, budou hledat vyžití ne-li v domech, tak alespoň v zahrádkách okolobydlících, tj. na Rozhledně a v Markovicích. Možná by jejich obavy mohli rozptýlit lidé z Hrochova Týnce, kde ústav funguje už dlouhá léta. Ozve se někdo? pp

Sníh petrr 09.01.2009 07:58
JJ stala ..... chumelí a mrzne Úsměv

Sníh MIREK 08.01.2009 19:54
Ulice a chodníky jsou plné sněhu.Úřad práce plný žadatelů o práci.Nestala se někde chyba soudruzi úředníci a radní?

Dnešní doba... visit.cz 08.01.2009 14:31
..noo já bych Ti spíš doporučil..alespoň 1x týdně..v 18.50h ČT24..aby jsi si rychle vzpoměl..jak a v jakém marastu jsme tu jěště před 20ti lety žili..))tedy..pokud jsi tu dobu vůbec zažil..))

Výchovný ústav v Chrudimi Civis Habitator 08.01.2009 09:57
Vezmu to popořadě: 1) Těžkého akoholika a feťáka jsem osobně nezažil. Jsem bohudík příslušníkem zcela opačné sociální vrstvy. 2) V záležitosti "léčby" závislých s Vámi v zásadě i souhlasím. 3) nechápu proč mi stále podsouváte nějaké teorie o určování zločinců podle rasy. Nikdy jsem tu nic v tomto znění neprezentoval. To Vy tu chcete tetovat cosi na čela sociálně vyloučených jedinců. A pokud je mi známo tak v moderní éře lidstva pouze jeden národ "značkoval" jedince, se kterými se již dále "nepočítalo"... Ok? 4) nemohu za to, že Lombrosova antropometrická měření zločinců dala základ části moderní kriminologie jako vědě. Nikdy jsem zde netvrdil, že se jedná o aktuálně poplatnou teorii. Uvedl jsem ji pouze jako příklad jedné z teorií na Vaše tvrzení o neexistenci žádných teorií o sklonu jedince ke zločinnosti.

Dnešní doba... shot 07.01.2009 21:05
Edwarde, mám takový dojem, že to není tak hrozné, jak uvádíš. Ano, podniky mají problémy, nezaměstnanost stoupne. Ale ruku na srdce. Nežili jsme si poslední dobou poněkud nad poměry? Jen zkus, postav se po obědě u kruháku na Bídě a počítej projíždějící auta. A počítej jen ty novější. Co kus, to nákup okolo 300 tisíc. Schválně, k jaké částce se dostaneš za 15 minut. No a protože po každém hýření to musí někdo zaplatit, budou fronty na ÚP. Jinak máš pravdu, že ty peníze by se daly využít daleko lépe - třebas obchvat kolem Chrudimi, vybavení škol a pod. Ovšem to by se musel náš bývalý starosta, nyní poslanec, naše slunko jasné a další s ním, zajímat i o jiné problémy, než o to, co to hodí. Ovšem návrat k totalitě? Klidně to zkus, odstěhuj se na rok třebas do Číny, nebo na Kubu. Pak možná budeš říkat zaplať pánbůh na náš ÚP.

Výchovný ústav v Chrudimi shot 07.01.2009 20:48
A zažil jsi někdy takového těžkého alkoholika nebo feťáka? Jedinou jeho snahou je "naposledy" se napít, nebo si šlehnout, pak už "určitě" přestane. To už pak ani není člověk, to je poločlověk jemuž v mozku zřejmě fungují jen ty závity, které mu pomohou sehnat alkohol nebo drogu. A na takové musí skutečně být bič a malý dvorek, jinak dobrotu dělat nebudou. A léčení? v 99 procentech vyhozené peníze, protože jim mozek už jinak nefunguje. A to 1 procento, to jsou ti dočasně vyléčení, kteří při prvém problému do toho spadnou znovu. Aby bylo jasno, mluvím o dospělých, ne o dětech. A proto je nutné něco dělat s dětmi, aby se nedostaly do takových konců. A především s malými dětmi, které nemohou za rodiče a podmínky ve kterých vyrůstají. Ne, nejsem žádný filantrop, do takové společnosti co rozdává naše peníze golfovým klubům mne nic netáhne. Navíc, jak se domnívám, jeden takový v Chrudimi postačí. O tom zda Himler byl původně učitelem nemám žádné povědomí a vůbec mne osobnost Himlera a jiných nacistických pohlavárů neimponuje. Ale jak se zdá, u tebe je to pravý opak, soudě dle poznámek o "vědeckých" metodách rozpoznávání zločinců dle rasy a antropologických znaků.

Dnešní doba... Edward 07.01.2009 17:15
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=005&r=mfpardubice&c=1115735 na toto peníze jsou, ale že v Chrudimi krachuje jeden podnik za druhym nikoho nezajímá,Na úřadu práce stojí fronty lidi jak na banany za totality ...Totalita ,možna Ti co stojí by tu totalitu brali hned zpět...hold smetanka se chce bavit, ...

Opäť tu teda boli Vianoce kif 07.01.2009 13:14
Také by bylo na místě zmínit všechny zločiny páchané církví (pokuď tedy mluvíme o křesťanství). Ať už se jedná o křivdy historické: prodávání odpustků, hony na čarodějnice (více než 300 000 obětí), pálení kacířů, křížové výpravy (posledních 5 výprav - cca 20 000 000 oběí), vyvražďování pohananských národů a ničení tradičních kultur (např. vyvraždění 1 000 000 heretiků v jižní Francii), násilné misie (cca 60 000 000 Indiánů zemřelo po příchodu Křesťanů do Ameriky přímo jejich rukou), masakry židů (např. vypálení a vyvraždění 350ti židovských měst v roce 1349, popravy 200 000 Židů v Polsku (1648)) apod. nebo o zločiny odkryté v nedávné minulosti: sexuální skandály (cca 5% duchovních v USA bylo někdy vyšetřováno ve spojitosti se sexuálním zneužíváním), teror v azylových zařízeních (např. Magdalene asylums), katolické vyhlazovací tábory Ustaše v Chorvatsku (až 600 000 obětí), masakr Budhistů ve Vietnamu (cca 800 000 obětí) či podíl na Rwandské genocidě (několik duchovních za to bylo v r. 1998 odsouzeno k trestu smrti). A to vše ve jménu Boha a jeho syna Ježíše Krista. Pokud je tohle jedna z tváří víry v Boha, pak děkuju, ale moje svědomí by mi nedovolilo něco takového podporovat. Jsem pyšný na to, že nejsem věřící.

Výchovný ústav v Chrudimi Civis Habitator 07.01.2009 12:24
...ještě jste opomněl uvést sterilizaci, kastraci a lobotomii Ok? . Měl by jste se zamyslet, jaký že postoj tu budete zaujímat. Jak tak sleduji Vaše příspěvky, tak v jedné tématické linii vystupujete jako altruista, lidumil ba dokonce filantrop a ve druhé by měl jeden pocit, že Himmler byl Vaším třídním učitelem. Poněkud schizofrenní, nezdá se Vám? Oh my God!

Výchovný ústav v Chrudimi shot 04.01.2009 18:48
Myslím, že by u některých postačilo tetování na čelo. Zákaz prodeje alkoholu. To by ubylo flákačů, marodů. Porodné ano, ale jen potud, pokud se o dítě řádně staráš a klidně do věku třebas 10 let dítěte 2000 Kč měsíčně. Nemocenskou ano, ale jen na bázi komerčního pojištění. A postavit obecní chudobinec, v něm pro ty nemačenky společná noclehárna, 2x denně jídlo - chleba a kafe a povinnost zametat ulice. K tomu obecní policajt s pendrekem, který by tam dělal pořádek.

Opäť tu teda boli Vianoce shot 04.01.2009 18:35
Ale mnou bylo řečeno poněkud něco jiného. Že nechci Boha, který strpí vedení válek v jeho jménu. To, že zahubit se, lidstvo umí i bez něj. Jinak celá ideologie jakéhokoliv náboženství je vždy postavena na na tom, že se tvrdí něco, co nelze dokázat. Mohu nalézt tisíce nepřímých důkazů o existeci Boha(víra pomáhá) a tisíce důkazů o jeho neexistenci. Zrovna tak mohu nalést podobné důkazy o tom, že se vyskytují strašidla, skřítci UFO apod. A dle výkladu Písma svatého je vlastně za jakýkoliv můj čin zodpovědný Bůh. I za to zda jsem věřící či nevěřící. Jeden z nepřímých důkazů o neexistenci jakéhokoliv boha by bylo možno naposledy nalézt v bojích na Balkáně. Tisíce ubíjených se modlilo k Bohu a ti co je ubíjeli se modlili také k Bohu. Kdo z nich bude zatracen a kdo spasen? Jak to mohl Bůh dopustit? Jediné vysvětlení je, že neexistuje, jinak by přeci ty pravověrné musel ochránit. Protože bez boží vůle ani vlas z hlavy nespadne, pak ta jatka byla boží vůle. Nebo je Bůh takový machr, že ty co se rozhodli zabíjet jiné ponechá v klidu zabíjet ty co nikoho zabíjet nechtějí? Tak to je pak skutečně machr. Nebo je to tím, že v jakémkoliv náboženství (a ideologii) je o jedno: zblbnout lidi, získat moc a ždímat peníze a aby lidé věřili ohánět se čímsi nadpřirozeným. Nebo znáte nějaké náboženství, které by nevyžadovalo, aby věřící neživili jeho duchovní? Sice nevím jaké příčinné souvislosti ukazují na existenci boha, já osobně vidím opak. Ale nemám teologické vzdělání a těším se tedy na vaše vysvětlení.

Výchovný ústav v Chrudimi MIREK 04.01.2009 17:11
Je to jednoduché.Žádné porodné,žádné přídavky,žádné jiné sociální dávky.A živit ty své potomky,které dělají stejně jenom z opilosti a pod vlivem jenom kvůli dávkám, tvrdou prací.To zabere.Stejně jako nová nemocenská pro flákače.Najednou budou všichni zdraví.To je opravdu zajímavé.

Výchovný ústav v Chrudimi Civis Habitator 04.01.2009 16:47
...a jaký by jste navrhoval trest, pane?

Otřesný provoz v ulici Svatopluka Čecha!!!! Ferda 04.01.2009 15:28
Ja bych netvrdil, ze by se jen osunula auta k jinym lidem pod okna. Dovoliji si tvrdit, ze 70 procent osobnich aut smerujicich na mestska sportoviste projede tam i zpet po nabrezi sidliste, kolem skoly ulici

Otřesný provoz v ulici Svatopluka Čecha!!!! Ferda 04.01.2009 15:27
Mam na nase radni stejny dotaz. KDY SE KONECNE TIMTO PROBLEMEM ZACNETE,PANI RADNI, ZABYVAT A HLAVNE HO RESIT?!?! Jedine co radnice vymyslela je, ze nechali namalovat bilou caru na obrubnik, aby mely autobusy vice mista pro odboceni z Ulice Sv. Cecha. !!!!!Kdyz jste potrebovali hlasy, aby jste se dostali na radnici, to jste k nam meli blize, nasi chrudimsti zastupitele!!!!!

Výchovný ústav v Chrudimi kocourek 04.01.2009 12:04
Obsah nemá chybu.Tak by to nějak mělo fungovat.Hned by bylo na světě o něco lépe.Je to tady diskusní fórum a ne gramatický kroužek.

Výchovný ústav v Chrudimi cordell 04.01.2009 08:15
Nemyslím obsah, ale formu a gramatiku....to opravdu nemá "chybu"....

Výchovný ústav v Chrudimi Jakub Trofim 03.01.2009 12:53
Myslim to vazne:, bohuzel:

Výchovný ústav v Chrudimi cordell 03.01.2009 12:27
A to si jako děláš srandu nebo to myslíš vážně??????

Výchovný ústav v Chrudimi Jakub Trofim 03.01.2009 11:29
Dle meho mysleni si myslim, ze rodice, kteri sve dite daji do nejakeho socialniho zerizeni tzn. detsky domov či vychovny ustav, by meli bytnejak potrestani: Jestli- ze vedi, jakym ziji zivotem, tak by si deti nemeli porizovat: Deti na ten scet nechteli, jejich rodice, a nevim, proc deti by meli za rodice trpet: Rodice, kteri dite daji do zarizeni,(sami, by meli byt nejak potrestani, zvlaste, kdys dite dospeje 18.let, a nema kam jit: A rodice nejevi zajem. Deti na svet enchteli,a po dovrseni 18. let, nemaji kam jit, tak rodicum to je jedno, ale deti maji mnoho trapeni, ze nevi, kde skonci: RODICE BY MELI BYT BEZ MILOSTNE NEJAK POTRESTANI: Zvlaste ti, kteri daji sve dite do socialniho zarizeni(sami, a cekaji narozeni dalsiho ditete: Ktere se muze stat, ze ho tezodeberou socialni pracovnici: Tohle to je muj Nazor: Dekuji za pochopení:

Ceny bytů v Chrudimi karpatia 31.12.2008 14:56
Už jenom 1,5 mio? Já to vidím tak ještě do února počkat a dostaneme se na 1,3 mio.....8-))

Opäť tu teda boli Vianoce pepe 30.12.2008 12:27
Máte pravdu, zkuste se zamyslet, lidé si boha vymysleli když ndokázali vysvětli mnohé dění v přírodě a ve vesmíru. V 21. století již mnohé vysvětlit lze, ikdyž pro spoustu věcí nejsou důkazy a jsou to zatím teorie,ale teorie daleko důvěryhodnější, než jakési stvoření vyšší bytostí. Říká vám něcio evoluce? Asi ne. Kdyby bůh byl a byl spravedlivý, jak říkáte, pak by se na světě nedělo co se děje, v Africe by neumírali děti hlady, diktátoři by se nekoupali v bohatstvíé a v krvi nevinných. Svět je bohužel takový jaký si ho my sami děláme, kéž by ten váš spravedlivý bůh existoval, určitě by celému světu bylo líp.Vám ale asi je líp, když si řeknete, že to tak bůh chtěl. Pokud bůh chce to co se děje, pak pěkně děkuju za takovou spravedlnost.. Shote, ikdyž dost často plácáte nesmysly, v tomto vám musím dát za pravdu.

Opäť tu teda boli Vianoce Bohemund 29.12.2008 20:18
Zajímavý názor. Sám namítáte, že nechcete Boha, který dovolí války a v druhé části tvrdíte, že nechcete boha, který zničí lidstvo, které se mu neklaní, protože na to si lidé stačí sami. Takže co chcete? Boha, který bude hříšníky trestat, nebo boha deistů, kterému bude všechno jedno? Bůh nám dal svobodnou vůli. Ale pozor! Ne svobodu konad dobro, či zlo. Svobodu konat dobro. Jakmile člověk koná zlo, svobodu zneužívá. Bůh neříká, že pokud se mu nebudeme klanět a sloužit mu, tak nás zahubí. Jen říká, že pokud odmítneme jeho svrchovanost, jako absolutního tvůrce a vládce, tak nás ponechá sobě. A v tom spočívá zatracení. Trestem zatracených je odloučenost od Boha. Jejich vlastní volba - oni jsou ti, kdo s Ním nechce být a Bůh je takový machr, že naše rozhodnutí respektuje. Nechceš, nechtěj. Já tě nutit nebudu, ale pak si nestěžuj, že se mnou nejsi a trpíš. Bohudíky se vám nepodařilo dokázat, že Bůh neexistuje. Ono to dost dobře nejde. Pokud dokážete myslet v souvislostech, tak vám řeknu jediné, shote, prinicp kauzality. Zkuste se zamyslet a možná dojdete k překvapivému zjištění. No a nakonec. Je celkem jedno, věříte-li, nebo nevěříte. Pánu Bohu to na slávě neubere a už vůbec ne na existenci. Jen abyste jednou nebyl překvapený. Věřící člověk nemůže být. Vy však ano a to jen nepříjemně. Leben Sie wohl.

ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského??? Ema 28.12.2008 14:07
V tomhle Vám nikdo neporadí,to si musíte stejně rozhodnout sami.Obě školy jsou velmi kvalitní.Někomu vyhovuje to,jinému ono.Kdyby všechny školy byly stejné,neměli bychom tu nádhernou možnost výběru.Vezmete 10 lidí a 5 bude chválit a další to samé hanět.Sestavte si seznam,co od školy očekáváte.Nároky ve výuce,rodinné klima,kroužky,péči o samostatnost,množství dětí ve třídě atd.Zeptejte se v pedagogicko - psych. poradně.Ať se rozhodnete pro cokoliv,určitě bude rozhodnutí správné.Protože když ke škole budete přistupovat vstřícně a s porozuměním,budete spokojeni všude.Jen ti, co učitele vidí na úrovni paní,která myje záchody, jsou nespokojeni.Ti nejsou ovšem spokojeni nikdy a s ničím.

ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského??? dína 27.12.2008 22:46
Mám dceru která je na Obchodní akademii a patří mezi nejlepší studentky chodila do ZŠ Dr. Malíka a na střední školu byla připravena výborně , znám její spolužáky na gymnázium a většina studuje bez problému. Já bych po zkušenostech své dítě již jinam nedala i když byly časy před první třídou,kdy jsme také váhali.Vždy je rozhodnutí na Vás,já doporučuji jít se podívat.

Opäť tu teda boli Vianoce tohos 27.12.2008 16:40
Strukutura tohoto pripsevku mi az prilis pripomina strukturu mnoha prispevku na tomto diskusnim foru napsane pod jinym nickem (a ne jednim). Ale treba se jen pletu HAHAHA!

Opäť tu teda boli Vianoce shot 26.12.2008 23:21
Asi to mnohý nezkousne, ale kdyby existoval nějaký Bůh, takový jak jej líčí křeťanská nauka, pak by nikdo nemohl páchat hanebnosti jaké se na zemi dějí. Neboť bez Boží vůle ani vlas z hlavy nespadne. A boha, který připoští to co se na zemi děje, tak takového boha já nechci. Nechci a nepotřebuji k ničemu boha, který dopouští vedení válek v jeho jménu. Nechci boha, uraženého ješitu, který vyžaduje, abychom se mu klaněli, uctívali jej s tím, že jinak nás zahubí. Lidstvo se už umí vyhubit samo, na to žádného boha nepotřebuje. A propracovávalo se k tomu celou svou existenci na téhle planetě. Prostě žádný Bůh není. Jsou jenom lidé v něj věřící a lidé jejich víry zneužívající. Tím se nechci dotknout ničí víry.

Opäť tu teda boli Vianoce milan šupa 26.12.2008 19:58

ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského??? Civis Habitator 26.12.2008 11:12
Z vlastní zkušenosti musím konstatovat, že "kvalita" základní školy a zejména pak prvního stupně pro další studium není zdaleka rozhodující. Na "kvalitu" obvykle a nejčastěji žehrají rodiče dětí, jejichž potomci nejsou v budoucnu schopni naplnit "studijní" ambice rodičů. Bohužel tito rodiče si nejspíše neuvědomují, že škola jako taková představuje pouhou součást výchovně vzdělávacího procesu dítěte. Myslím, že Filek to tu vystihl naprosto správně.....

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225  224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.