Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Hnus na náměstí R. Kolářová 13.06.2011 23:06
Dnes jsem šokována a zděšena odcházela z náměstí, kde jsem zhlédla výstavu Stop genocidě. V životě jsem neviděla něco tak odporného. Drastické fotografie z koncentračních táborů jsou prostřídány lidskými embryi se sugestivními texty, které tvrdí, že obojí je genocida. Expozice tak velmi jednostranně přibližuje problematiku umělého přerušení těhotenství. Ani slovo o problematice matek, které si dítě nepřejí ať z důvodu nemoci, či znásilnění. Ani slovo o problematice diagnostických zařízení. Jenom šokující fotografie a demagogická argumentace faráře ze zapadlých oblastí Polska. Stranou nechávám nátlak lidí, kteří kolemjdoucím vnucují podepsání petice proti přerušení těhotenství. Ten jenom ilustroval vyděračskou filosofii organizátorů. Nechci nikomu brát jeho názor, ale nechci aby mi někdo vnucoval svůj. Navíc takto odporným způsobem. A to na hlavním chrudimském náměstí, kudy chodí ze školy mé děti. Ráda bych věděla, kdo tuto akci na náměstí povolil.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu pavlicek 13.06.2011 19:57
A zrovna Ty Pepine vyprávěj o šetření městských peněz. To je docela síla. pp
Reagovat na tento příspěvek
 
Roman Málek - pochybná sláva našeho města MIREK 13.06.2011 18:12
Ale ale.Málek je právě ten,koho si chrudimští voliči zaslouží.A kocourkov to je už od Husáka.Jen se nedivte komu jste dali hlas.Dobře vám tak. Hezký den Mirek
Reagovat na tento příspěvek
 
Roman Málek - pochybná sláva našeho města cetra 13.06.2011 09:35
Chrudimský místostarosta je slavný po celé České republice. Jeho střet zájmů okomentovaly všechny televize i hlavní deníky. Všude se podivovali, jak mu to mohlo projít a komentáře často končily slovy o chrudimském Kocourkově. Přesto jsou Roman Málek a slavná Rada města v klidu. Vědí, že nejlepší metoda je lhát a zaloukat, volič je hloupý, to na něj platí. Vzpomínáte na Málkova velkohubá prohlášení před volbami, že zamezí korupci v našem městě? Kde je ta odhalená korupce? Kde je ten nový přístup k občanům? Slova, jenom slova ... http://www.ct24.cz/regionalni/126824-mistostarosta-chrudimi-chtel-preplatit-viteznou-firmu-pak-se-omluvil/
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu shot 12.06.2011 23:04
Společnost Hostalek Werbung, je na můj vkus poněkud podivná společnost, hlavně svými personálními vazbami na jiné společnosti.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu shot 12.06.2011 22:53
Pepine, copak i ty patříš k těm, které nové vedení radnice odstřihlo od penězovodu? Jinak, tedy alespoň pro mne, Málek patří k tomu starému vedení a zatím svými činy jen dokazuje, jak se tenkrát vládlo. prostě jede tak jak se za minulé roky naučil.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ameriky v Chrudimi PetrD 12.06.2011 21:59
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu Pepin 12.06.2011 14:47
Myslím, že z se z toho Málek jen těžko vykecá. Sice to celé obrací, ale je to jasné. Po zjištění nabídky od konkurence z titulu své funkce podal svoji nabídku a něco málo vyšší. Podle mě jasná pleticha možná i zneužití informací. Potom byl upozorněn úřadníky, že je to fakt za hranou, tak se vylakal a stáhnul to. Takže průšvih jako hrom. A on je ještě tak drzý, že prohlašuje, že tímhle ušetřil městu peníze. Jen nikomu neřekl jak. A Řezníček s Tejklem jen opatrně mlží, takže v tom jedou taky. To je ta změna a touha po šetření a průhlednosti zakázek.
Reagovat na tento příspěvek
 
web kamera Chrudim ANO 11.06.2011 22:48
 
web kamera Chrudim crosi 11.06.2011 15:30
Kam zmizela webová kamera, která ukazovala náměstí? A jakého blba napadlo místo náměstí ukazovat část nic neříkající silnice za okresním úřadem???!!! Řešení-koukejte to vrátit a začněte myslet!
Reagovat na tento příspěvek
 
pizzerie balustrada picar 11.06.2011 13:23
To nic není, Naše pizerka dostala ještě lepší pochvalu od zákazníka už před rokem. ... "Szia, A nevem Lajos, élek Oroszországban! vagyok nagy rajongója a pizza! Nemrég az utazás során a Volt szerencsém kipróbálni a pizza! én csak csodálkoztam, és nagyon jó minőségű, kellemes, íze, Korábban! én még nem próbáltam ilyet! Én csak beleszerettem a pizza:) Köszönöm Száraz fenséges! kívánok jólétet, hogy a vállalat, több elégedett ügyfele legyen! Én is nagyon Örülök, hogy megkapja a tájékoztatást (története a cég, nagyon érdekel), és a promóciós anyagok a cég logója a kis szuvenír a memória, ha lehetséges!:) Köszönöm szépen!"
Reagovat na tento příspěvek
 
pizzerie balustrada Pizzajemůjživot 11.06.2011 10:35
V emailu jsem dostal velkou pochvalu od zahraničního hosta naší pizzrky: Hello, My name is Igor, I live in Russia!I'm a big fan of pizza! Recently during the travel I was lucky enough to try your pizza!I were just amazed, a very high quality, pleasant, taste,Previously!I have not tried anything like this!I just fell in love with Your pizza:) Thank you for such magnificence!I wish prosperity to your company,more satisfied customers! I would be very pleased to receive your information (history of your company, I am very interested)and promotional materials with your company logo in memory small souvenir if it possibly!:)Thank you very much! my address; Igor Shtyhan....
Reagovat na tento příspěvek
 
pizzerie balustrada Pizzajemůjživot 11.06.2011 09:43
Je mi jasné,že v Chrudimi jsou cca 4 pizzerie,a proto dovoz zdarma po Chrudimi je důsledkem konkurenčního boje.Konkurence je zdravá,nutí vás být lepším než ten druhý.Bohužel my se to cenové války nehrneme,to je počátek konce.Kvality je naše krédo,a proto nemůžeme vozit zdarma.Ale abychom podpořili naší kampan rozvozu do Chrudimi tak vaší první objednávku vám přivezeme bez poplatku!!!!Rád bych vám totiž dokázal,že naše koncepce kvality je opravdová.Děkuji všem za vaše názory.Snažím se od svých zákazníků poučit.
Reagovat na tento příspěvek
 
pizzerie balustrada Max 11.06.2011 08:40
Úsměv Vidim to stejne jako "cech," kdyz si budu chtet teda pochutnat, tak az nekdy pojedu okolo, protoze 50,- a jeste si pro pizzu zajet ke Kauflandu, to se mi teda fakt nechce Ok? Jaky bude rozdil v cene dovozu, kdyz pretranzitujete Chrudim do Vankovky nebo Markovic? :o) Max
Reagovat na tento příspěvek
 
pizzerie balustrada Pizzajemůjživot 10.06.2011 22:14
Děkuji,ten kdo si chce pochutnat, zaplatí za dovoz.Ti co rozváží zdarma ,pizzy většinou šidí.My je šidit nemusíme,dostanete to samé co v naší restauraci.Pravidlo 2 pizz je zrušeno.Můžete si objednat i jednu.Tučné dopravné?Benzín do Chrudimi stojí při spotřebě 8l/100 40kč,a kde je amortizace,pojistka atd?Je to jen naše nová služba navíc,a hlavně pro lidi,kteří naši pizzu mají rádi a někdy se jim k nám nechce.Je to škoda,že to berete takto.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu shot 10.06.2011 22:08
Zajímavé. Jen se něco děje a okamžitě se rozvíří diskuze o pizzerii. Aby se nediskutovalo o Málkovi?
Reagovat na tento příspěvek
 
pizzerie balustrada cech 10.06.2011 21:38
4.pásmo 50kč za rozvoz + (minimum 2 pizzy) Chrudim (po Sladkovského, Vlčnovská a Slezská) Vzhledem k tomu, že pokrýváte jen východní okraj Chrudimě a ještě za tučné dopravné, je myslím Vaše inzerce bezpředmětná, možná až někdy pojedu na Mýto...
Reagovat na tento příspěvek
 
pizzerie balustrada Pizzajemůjživot 10.06.2011 21:05
Děkuji za upřímnou odpovědˇ.Bohužel webovka není dotažena dokonce,na druhou stranu dobrá webovka neznamená dobrou pizzu,slušnou obsluhu a unikátní prostředí.S tou gramáží to není jednoduché,ale naše pizzy váží někdy až 2x tolik co konkurenční.Třeba pizza 35cm-šunková s mozzarellou váží 800gr,Královská večeře váží 1050gr.Naše gramáž je právě jeden z těch bodů na který jsem velmi pyšný,nešidíme je a cena je více než přiměřená.Cena za pizzu je zhruba 17kč za 10dg.Tedy ceny se pohybují od 99-179kč za naše speciality. Co se týče názvů pizz,je to asi tak,naše pizzerie je vlastně středověká krčma ve které si můžete dát pizzu/placku,a proto ty názvy.Nemusí se přeci vše jmenovat stejně, Quatro Form..,Hawajská atd.,ne? Ten kdo v USA nebyl nemusí vědět,jak tvrdý chlebíček je právě podnikání s pizzou.Je tam totiž pizzerie na každém rohu a tak konkurenční boj je velmi tvrdý,a o to více mne těší,že i tam jsem uspěl.To co jsem se tam naučil je asi toto:neustále se zlepšovat a neusnout na vavřínech.Je jednodušší otevřít na náměstí a mít kšefty ,než otevřít pizzerii na místě, kde normálně neprojde ani noha.To už musíte být sakramentsky dobrý,aby si k vám lidé cestu našli.A proto jsem si dovolil se v diskuzi ozvat,udivilo mne tolik negativních ohlasů na pizzerii Balustrada Vše co jsem napsal se vám může zdát nabubřelé,ale pizza je můj život,a tak to prostě je.A naprosto se nemám za co stydět,ba naopak.Paní chtěla radu a tak jsem ji to poslytl.Nic neskrývám,v menu jasně udáváme mozzarell,a ne SÝR!!!!Stydí se snad někdo za druh sýru,který dává na pizzu?Eidam,směs eidam-mozz .....? Žiju si svůj sen A JSEM ŠTASTNÝ ZA KAŽDÉHO SPOKOJENÉHO ZÁKAZNÍKA,KTERÝ OD NÁS ODCHÁZÍ.A naopak,špatně se mi spí,když někdo nespokojený odchází.Vždytˇzákazník nás živí,ne naopak.Rád budu,když se ozvete při návštěvě naší pizzerky,rád s vámi pohovořím více.
Reagovat na tento příspěvek
 
pizzerie balustrada ANO 10.06.2011 20:06
Nebudu lhát, vaši pizzu jsem ještě neochutnal. Teď několik poznatků: na vašem webu jsem již byl, nelíbí se mi - ale neurazí. Co se mi nelíbí ještě o kus více, jsou ty názvy jídel - "Bílá paní", kupříkladu. To jste tam rovnou mohli napsat "bolavá noha", nebo "kachní trus". Alespoň, že máte pod tím napsané složení. Další věc: proč u těch jídel nemáte napsanou gramáž, u pizzy alespoň rozměr? V nápojovém lístku na webu nemáte ceny - stydíte se za ně? Proč Že děláte pizzu čtvrt století sice možná o něčem vypovídá, že jste ji dělal v USA pak nevypovídá o ničem - to je jako dělat Gyros v Německu. Co se mi ale nelíbí vůbec je forma reklamy, kterou jste zvolil. Na druhou stranu - alespoň jste se přiznal. Ok? Tak ať vám to vaří, někdy se stavím.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu Krmelec 10.06.2011 19:04
Mě by jen zajímalo, která hlava otevřená vymyslela, že vlastně k žádnému porušení zákona nedošlo tím, že Málek nabídku zase stáhnul. Vzhledem k tomu, že úmysl a příprava trestného činu jsou jen jeho fáze předcházející úplnému dokonání, tak by se měly orgány činné v trestním řízení přestat dloubat v nose.
Reagovat na tento příspěvek
 
pizzerie balustrada Pizzajemůjživot 10.06.2011 13:42
Zajímavé poznatky od hostů této pizzerie.Nebudu lhát jsem z konkurenční pizzeri U žíznivého mnicha.Negativní reakce na naší pizzerii jsem jěště neviděl,ani na naších stránkach.Klidně se podívejte na www.pizzerieuziznivehomnicha.com.začali jsme před měsícem rozvážet a to i do Chrudimi.Sice je naše pizza o něco dražší,ale zase váží více a hlavně je z nejkvalitnějších surovin.nepoužíváme eidam,pouze mozzarellu.Naší zákazníci k ám jezdí i z velkých dálek.Dostal jsem i email ze zahraničí,že takovou pizzu jěště nejedl.Takže vyzkoušejte a uvidíte.Nebojím se vám dát záruku vrácení peněz v přípedě,že nebudete spokojení.Já dělám pizzu už přes čvrt století(z toho 19 let v USA).To je asi vše.Váš mnich Michael
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu kopeckýj 10.06.2011 09:23
Chrudimský radní Málek: Byl jsem zbrklý 10. červen 2011 Právo autor: Zdeněk Seiner Místostarosta Chrudimi Roman Málek (KDU-ČSL) šokoval zastupitele i veřejnost neuvěřitelným počínáním. Těsně před vyhodnocením výběrového řízení na firmu, která bude v nejbližších pěti letech používat k reklamě sloupy veřejného osvětlení, podal (se znalostí dosavadních nabídek) nabídku svou vlastní. O 125 korun vyšší než ta dosud nejvýhodnější. „Byl jsem zbrklý, omlouvám se za to,“ řekl včera novinářům s úsměvem Málek. „Byla to chyba, fatální chyba. Za dvacet let na radnici jsem něco takového nezažil,“ s hlubokým pohoršením reagoval starosta Chrudimi Petr Řezníček (SNK ED). Málek je přesvědčen, že konal s dobrým úmyslem a svou nabídkou, kterou nakonec na poslední chvíli stáhl, získal pro město smlouvu podstatně výhodnější, než byla původní. „Společnost Hostalek Werbung z České Třebové podle dodatku současné smlouvy získala pronájem sloupů veřejného osvětlení. Nové roční nájemné za ceduli o výměře 0,7 m2 bude 3000 korun a nájemné za ceduli velikosti 0,25 m2 bude 1500 korun bez DPH. Pronájem je uzavřen na dobu neurčitou, smlouva nemůže být ze strany města vypovězena dříve než za pět let,“ sdělila podmínky nakonec uzavřené smlouvy mluvčí chrudimské radnice Sylva Drašnarová. Podle informací Práva ale Hostalkovu nabídku Málek nijak neovlivnil. Nabídl tři tisíce za velkou ceduli a platit je bude. Málkova licitace zřejmě efekt nepřinesla, přestože nabízel 3125 korun. „Ten výsledek je naprosto senzační a já jsem s ním spokojený,“ trvá ale na svém Málek. „Aktivita místostarosty Málka nebyla úplně nejvhodnější, vrhlo to špatné světlo na celou koalici,“ povzdychl si starosta Řezníček. Počítá s tím, že aféru vysvětlí a veřejnosti se Málek omluví na jednání chrudimského zastupitelstva v pondělí 27. června. „Byl jsem zbrklý a měl jsem málo času. Materiály jsem četl v noci před rozhodnutím, měl jsem na to pár minut a zareagoval jsem, jak jsem zareagoval. Snažil jsem se jen něco zastavit. Ne prostřednictvím nastrčené osoby, ale otevřeně, svým jménem,“ popřel zištné záměry svého nepochopitelného počínání Málek. Politické smrti se ale zřejmě bát nemusí. Politicky a matematicky je jeho pozice silná. Do rady města se dostal jako lídr Koalice pro Chrudim. Ta má sice jen tři mandáty, ale bez nich by současné Řezníčkovo vedení radnice (ČSSD a SNK ED) ztratilo potřebnou majoritu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu kopeckýj 10.06.2011 09:17
Politik se kál: „Byl jsem zbrklý, mluvil jsem nevhodně“ 10. červen 2011 mfDNES autor: David Půlpán Chrudimští radní přiměli místostarostu Romana Málka, aby se omluvil za to, že chtěl získat pronájem sloupů ve městě pro reklamu díky informacím z radnice. Na tiskové konferenci Málek z Koalice pro Chrudim řekl, že udělal chybu a že byl zbrklý. Novinářům rozeslal veřejnou tiskovou omluvu, podle níž se vyjadřoval nevhodně. Bylo to pokoření stejně nevídané jako přešlap, který stál na jeho začátku. Málek požádal o pronájem městských sloupů veřejného osvětlení a nabídl nájem jen o trochu vyšší než soukromá firma. Díky své funkci věděl, jaká suma je ve hře. Před vážným porušením zákona se zachránil jen tím, že svoji nabídku včas stáhl. Pak tvrdil, že chtěl projednávání pronájmu firmě jen zablokovat, protože nabízela městu málo. „Je to nešťastná záležitost, která vrhá špatné světlo na celou koalici. Panu Málkovi jsme to jako rada města vytkli,“ řekl starosta Chrudimi Petr Řezníček. „Byl jsem v zahraničí, přijel jsem těsně před radou, četl jsem materiály do rady, tři sta stránek, v noci. Měl jsem na to pár minut, takže jsem zareagoval zbrkle,“ řekl Málek. Tvrdí, že sloupy pronajmout nechtěl. Nevěřil ale radním, že by je přesvědčil o tom, že nabídka je nevýhodná. Za to se jim nyní omluvil. Když už se včera na tiskové konferenci zdálo, že má Málek nepříjemné téma za sebou, dostihlo ho znovu. Ve chvíli, kdy starosta mluvil o chybě ředitelky mateřské školy, Málkovi jeho nápad opět vyčetl. „Vytkli jsme jí to tak, jako jsme to vytkli Málkovi, který udělal chybu. Udělal fatální chybu, chybu, kterou jsem tu za dvacet let nezažil, je to chyba jako hrom,“ řekl Řezníček.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu kopeckýj 10.06.2011 09:13
ČT 1 9. června 2011, 19:00 Události Místostarosta na hranici zákona Jolana VOLDÁNOVÁ, moderátorka -------------------- Do konfliktu se zákonem se dostal chrudimský místostarosta. Při výběrovém řízení na nájemce reklamy na sloupech veřejného osvětlení si nejprve zjistil nejvyšší nabídku a vzápětí kontroval tou svou - o 125 korun vyšší. Nakonec ji ale stáhl s tím, že se jen snažil pro město získat co nejvýhodnější podmínky. Erik KNAJFL, redaktor -------------------- Sloupy veřejného osvětlení v Chrudimi má už řadu let pronajaté soukromá firma. Městu platila tisíc korun za každý reklamní panel. Radnice ale požadovala za pronájem sloupů víc. Firma tedy nabídla 3 tisíce korun. Přišla ale ještě jedna nabídka - 3125 korun - od místostarosty Málka. Petr ŘEZNÍČEK, starosta Chrudimi /SNK ED/ -------------------- Je to určitě nešťastná záležitost, která hodila možná trošku špatné světlo na celou koalici. Erik KNAJFL, redaktor -------------------- Málek se brání tím, že pro město chtěl získat lepší podmínky. Proto se o pronájem sloupů ucházel. Nakonec přesto zakázku získala původní firma - na 5 let. Roman MÁLEK, místostarosta Chrudimi /Koalice pro Chrudim/ -------------------- Výsledek - firma, kolik nám dneska platí, tak je naprosto senzační a skvělý, já jsem spokojenej, to, co jsem udělal, byla sice chyba, ale ve výsledku pro město byla finančně prospěšná. Erik KNAJFL, redaktor -------------------- Roman Málek se dostal do konfliktu se zákonem. Zjistil totiž cenu, kterou soukromá firma nabídla a potom ji navýšil. Zneužil informaci. Navíc hrozil i střet zájmů. Policie se však případem zabývat nebude. Místostarosta Málek totiž nabídku stáhl dřív, než ji stihla projednat rada města. Petr ŘEZNÍČEK, starosta Chrudimi /SNK ED/ -------------------- Jako rada města jsme panu Málkovi tuto záležitost vytkli. Jaroslav TRÁVNÍČEK, zastupitel Chrudimi /ČSSD/ -------------------- No, je to taková hloupost, dětinskost, no, a nezkušenost. Určitě to není korektní. Erik KNAJFL, redaktor -------------------- Koaliční partneři požadují, aby se místostarosta Roman Málek omluvil. O jeho odvolání ale vedení chrudimské radnice neuvažuje. Erik Knajfl, Česká televize.
Reagovat na tento příspěvek
 
Hlupák nebo podvodník? Krmelec 09.06.2011 23:22
Hoši a dívky, to je ostuda Úsměv Ne Málkova... naše... Bohužel, škoda
Reagovat na tento příspěvek
 
Hlupák nebo podvodník? erik 09.06.2011 21:27
Vybrat si může místostarosta Málek po čtvrteční reportáži na ČT 1. Otázkou zůstává, co je horší. Mít v Chrudimi za místostarostu hlupáka nebo podvodníka? zde je link ... http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/211411000100609/obsah/160251-mistostarosta-chrudimi-se-chtel-uchazet-o-pronajem-sloupu-verejneho-osvetleni/
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu Georgina 09.06.2011 20:28
Nevím, jak vy, ale já ty IP adresy u nicků vidím a jsou tu už poměrně dlouho Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu kodlcr 08.06.2011 19:33
Opravdu dlouho jsem DO DISKUZE NIC NEPŘIDAL ... KODL FILM LAB WILL SOON BRING. BIG SHOT IN THE SUMMER CINEMA. Já žádná videa NEMAŽU!!! LEŤÁK - TEDY KAMENNÉ LETNÍ KINO - VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=A_g004cZbS8
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu ANO 08.06.2011 18:40
To jsou ti ochotníci, jejichž členem je Mgr. Slezák, toho času ředitel Centra sociálních služeb v Chrudimi? To se bude jistě radnímu zodpovědnému za sociální služby (Málkovi) moc líbit, že mu ředitel instituce, která spadá do jeho kompetencí (Slezák) blbne v Leťáku, do kterého podle Málka kultura nepatří, že? :)
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu shot 08.06.2011 17:31
Bohužel, jak se jeví daly si všechny koaliční strany do koaliční dohody prohlášní o zachování areálu leního kiny pro kulturní účely. Protože to však nebyl nápad Málka a Řezníčka, stavějí se tito k tomu zadkem. Znovuzpovoznění se ujal pan Herbst, ovšem dle mého pcitu mu to přerůstá přes hlavu, hlavně kvůli excesům jeho synka. Z politických stran se snažili a snad i dále snaží jen Svobodní, pohrobci ODS a ChV na postech městských úžedníků hází Herbstovi klacky pod nohy a Málek z Řezníčkem za žádnou cenu nepřipusí nějakou akci města to areálu přesunout. A tak jsou tu jedině chrudimští ochotníci, kteří mají v úmyslu sehrát benefiční představení ve prospěch areálu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu shot 08.06.2011 17:23
To, jaký Málek je, věděli všichni. I jeho voliči. Bohužel to, co ODS a ChV v minulosti předvedly, donutilo voliče vyhánět čerta ďáblem. Při rozložení sil po volbách, jiná varianta, díky řezníčkovi, pro koalici nebyla. Nedržel-li by se Řezníček tolik svého snu o starostování a nedal vše pro zborcení jakékoliv jiné dohody, nemusel dnes Málek sedět ve funkci místostarosty. Ideální by bylo, kdyby jej vystřídal někdo z jeho rodné strany, ale kdo?
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu pavlicek 08.06.2011 14:51
Pana Málka, pokud si dobře pamatuji, pomáhali na radnici instalovat Krmelec i Jajan, tehdy se jim to hodilo. Nyní hledají sebemenší blbost, aby si plivli. Hodí se jim to, tahle radnice je hodně skřípla v rozletu. Čestní chapci z Volby, když už na někoho nebo na něco lijí špínu po kýblech, by se taky mohli podepsat. Administrátor kdysi vyhrožoval, že u nicků budou také ip čísla...
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu jajan 08.06.2011 13:26
Ba, ba, pan Málek despoticky rozhoduje o věcech, které mu nepřísluší (například rozhoduje, jaké logo kde bude, aniž by měl svolení tvůrce loga), bezdůvodně odvolává lidi (pan architekt Thér měl sice jen poradní slovo, ale byl odvolán pro přemíru kompetencí) a nyní navíc bohorovně zneužívá své pozice k vlastnímu obohacení. Pan starosta Řezníček je rád, že mu domek z karet stojí a ani nedutá, aby se nerozpadl. Prostě koalice postavená na tolika netransparentních stranách, kterým dohromady nejde o Chrudim, ale o místo na radnici, nikdy nebude pracovat správně a dělat rozhodnutí už ze samotné podstaty věci. Pan Málek by měl přehodnotit svoji pozici v Chrudimi a u občanů, měl by se chytit za nos a poptat se, zda by mu někdo nepůjčil trochu pokory a slušnosti. Ovšem v koalici takového člověka nenajde.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu Krmelec 08.06.2011 01:58
Vy naivko - sochání artefaktů z PET lahví a pořádání koncertů, na kterých se zpívá "dám ti francouzáka na ču..áka" je zrcadlením bezradnosti a strerility programu tétom koalice. A druhým věrným obrazem jsou šílené nápady Málka. Kdybyste v jakémkli městě vyprávěli, že máme místostarostu, který sám soutěží o reklamu na sloupech tak, že se podívá na nabídku konkurence, tak si budou myslet, že si děláte prdel (vyzkoušeno). Řezníček dnes v MFD píše, že donutí Málka se ommluvit zastupitelům. Podle mě bysme měli donutit Řezníčka, aby se omluvil občanům. Za to, že svou lačností po postu starosty dovolil instalovat tohoto exota do tak významné funkce.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu pik 07.06.2011 20:08
Skandál, za který odcházejí ministři z politiky. V Chrudimi se neděje nic. Reaguje pouze mfDNES a opozice. Chrudimské noviny mlčí - tedy dennodenně referují o vývoji v letním koně. Naposledy o tom, jak tam pan Herbst tvořil z PET láhví sochy a na podiu falešně vykřikovali nějací pseudopunkeři cosi o šukání, kokotech apod. Balous, který jinak natočí každou blbost, cudně maže videozáznam - nemuselo by se to líbit chlebodárcům a to mu za to nestojí. Málek schován za záclonami hospody místního óbr-neplatiče, čeká až vše opadne, aby mohl vymyslet další zvěrstvo. Řezníček pronáší projevy před maminkami na Dětském dnu. Místostarosta Tejkl, cosi zamumlal a modlí se, aby vše nějak dopadlo - takovou výplatu jako má teď, za celý život neviděl. radní se fotí s titulem ověnčenými futsálisty, nic pro ně sice neudělali, ale nese to přece slávu, ne? Prostě panoptikum.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu pik 07.06.2011 19:52
Starosta Chrudimi: Málek se musí omluvit Strany chrudimské radniční koalice budou jednat o případu místostarosty Málka, který zjistil, kolik nabízí za pronájem sloupů firma, a pak nabídl víc Starosta Chrudimi Petr Řezníček ze SNK ED chce přimět svého zástupce Romana Málka z Koalice pro Chrudim, aby se zastupitelům omluvil za to, že chtěl získat do pronájmu sloupy veřejného osvětlení. Málek se podíval, jakou cenu navrhla firma, která má sloupy momentálně v nájmu, a pak městu nabídl cenu vyšší. Málek ještě před jednáním městské rady nabídku stáhl. „Co tady předvedl kolega Málek, vrhá nepříliš šťastné světlo na celou koalici. Něco takového se tu za dvacet roků nestalo. Budu chtít, aby se zastupitelům omluvil,“ uvedl Řezníček. Málek díky své funkci věděl, jakou sumu nabídla soukromá firma za pronájem sloupů a svou nabídkou ji trumfl. Před vážným porušením zákona o střetu zájmů se zachránil jen tím, že svoji nabídku stáhl dříve, než ji radní začali projednávat. „Kdyby to rada projednala a jeho návrh samozřejmě zamítla, bylo by to pro něj fatální,“ uvedl místostarosta Miroslav Tejkl z ČSSD. Málek se hájí tím, že chtěl zabránit podpisu smlouvy s dosavadní firmou, protože podle něj byla nevýhodná pro město. Většina chrudimských politiků ale nechápe, proč své argumenty neřekl svým kolegům v radě. Málek si podle svých slov nebyl jist, že radní přesvědčí. Tvrdí také, že svým zásahem ušetřil statisíce korun. To ale jeho kolegové z vedení města rezolutně odmítají. „Není to pravda, neušetřil peníze. Firma svoji výhodnější nabídku předložila ještě předtím, než zažádal o pronájem Málek,“ řekl Řezníček. Sám Málek je připraven na kritiku. „Dal jsem hlavu na špalek,“ uvedl s tím, že počítá i s výhradami opozice. „Předpokládám, že mne budou chtít rozcupovat, mohou dát návrh na mé odvolání,“ uvedl. Málek byl loni na podzim hlavním architektem nové radniční koalice. Zatím není příliš pravděpodobné, že by kvůli svému přešlapu na radnici skončil. FAKTA Chrudimský politik chtěl pronájem sloupů Místostarosta Roman Málek požádal město o pronájem sloupů veřejného osvětlení, které má už řadu let pronajaté firma Hostalek-Werbung. Politici společnost přiměli, aby nabídla místo tisícovky tři tisíce korun za poutač. Málek těsně před jednáním rady nabídl 3 125 korun. Tvrdí, že tím chtěl jednání zablokovat. Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj David Půlpán
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu Gargulina 07.06.2011 14:00
Ovšem dnešní MFD je ještě zajímavější. Starosta v ní totiž jednoznačně odmítl Málkovu verzi, že kvůli jím podané nabídce vylepšila agentura cenu za pronájem sloupů, protože pořadí podaných nabídek nabídek bylo obrácené. Takže to můžeme shrnout... nejen že Málek porušuje zákon o střetu zájmů a podvádí při veřejné soutěži, ale po odhalení ještě navíc lže. Chrudimáci, můžeme si skutečně gratulovat, co jsme to tam posadili za chásku.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Málek - opět střet zájmu host2 06.06.2011 10:30
Politik se podíval na nabídku, a pak dal lepší Mladá fronta DNES 4.6.2011 autor: David Půlpán Místostarosta Chrudimi Roman Málek chtěl získat pronájem sloupů veřejného osvětlení na reklamy. Podíval se, co navrhla firma, jež je má v nájmu, a pak nabídl městu vyšší cenu. Šokoval politiky i úředníky. CHRUDIM Politici v Chrudimi budou rozdýchávat poslední nápad tamního místostarosty ještě dlouho. „To, co provedl, bylo naprosto nestandardní a to se vyjadřuju slušně. Bylo to šílené,“ říkámístostarosta Chrudimi Miroslav Tejkl z ČSSD. V Česku je obvyklé, že dobře informovaní politici někdy pošlou do výběrového řízení nastrčeného člověka, který má pro ně získat zakázku. Případ Romana Málka z Koalice pro Chrudim je jiný. Přihlásil se o pronájem sloupů pro reklamy osobně a nabídl nájem jen o trochu vyšší než soukromá firma. Díky své funkci věděl, jaká suma je ve hře. Před vážným porušením zákona o střetu zájmů se zachránil jen tím, že svoji nabídku stáhl dříve, než ji radní začali projednávat. „Kdyby to rada projednala a jeho návrh samozřejmě zamítla, bylo by to pro něj fatální. Takto ještě nenaplnil skutkovou podstatu trestného činu,“ uvedl Tejkl, který je původní profesí právník. Málek zaskočil i městské úředníky, kteří politiky varovali, že se místostarosta chystá porušit zákon. „Žádost byla podána až po seznámení se s novou nabídkou stávajícího nájemce...“ upozornili. Nabídneme tři tisíce za poutač. Málek: Já o 125 korun víc Sloupy ve městě má už řadu let pronajaté firma Hostalek-Werbung, která platila Chrudimi tisíc korun za jednu tabuli, loni jich měla 158. Chrudimští politici společnost nyní přiměli, aby nabídla lepší podmínky, tři tisíce korun za poutač. Ale Málek těsně před jednáním rady nabídl 3125 korun. Tvrdí, že tím chtěl jednání o pronájmu sloupů zablokovat. „Jejich nabídka byla proměsto značně nevýhodná. Potřeboval jsem její projednávání zastavit. Chtěl jsem městu ušetřit statisíce korun, a to se podařilo,“ řekl Málek. Proč své argumenty jednoduše neřekl svým kolegům v radě ale jasně vysvětlit nedokáže. Prý si nebyl jist, že radní přesvědčí. „Ať si říká, co chce. Je místostarostou, je ve veřejné funkci, je to jasný střet zájmu, jasné upřednostňování osobních zájmů nad zájmy veřejnými,“ řekla zastupitelka Kateřina Jánská z opoziční ODS. Statisíce podle Tejkla Roman Málek neušetřil, firma kvůli jeho akci však nakonec kývla na to, že nájem nikdy neklesne pod 350 tisíc korun a souhlasila se smlouvou na pět místo na sedm let. Nikdo si ale teď v Chrudimi není jist, jak daleko by Málek zašel, kdyby ho politici a úředníci včas nezastavili. „Chci věřit, že svoji nabídku nemyslel vážně,“ uvedl Tejkl. Sám Málek na to nedává jednoznačnou odpověď. Připouští, že by byl schopen si sloupy pronajmout. „Město by tím ušetřilo peníze,“argumentuje. Strany, které tvoří koalici na chrudimské radnici, chtějí Málkovi vyčinit a přimět ho, aby se nic podobného neopakovalo. O jeho odvolání ale neuvažují. A opozice? Ta si myslí, že by si měly strany koalice ČSSD, SNK ED, Koalice pro Chrudim, Svobodných, TOP 09 a VV udělat pořádek samy. „Minimálně by se měla koalice zamyslet, kdo je ve vedení města. Nejsem přesvědčena, že místostarosta Chrudimi by měl mít takovéto nápady,“ řekla Jánská.
Reagovat na tento příspěvek
 
Byla jedna ředitelka ... r.mandlík 03.06.2011 20:19
Zde je článek z mfDNES z 31. května. ------------------------------------------------------- Ředitelka vyhlášené školky v Chrudimi končí, urazil ji anonym 31. května 2011 15:06 Po třiceti letech mezi dětmi odchází z Mateřské školy Svatopluka Čecha v Chrudimi její ředitelka Iva Malinová.Snížila platy učitelkám a zanedlouho jí někdo našel chybu v dokumentech a vše anonymně nahlásil na radnici. Pedagožka, která se stará i o postižené děti, to cítí jako křivdu a odchází. Malinová i kvůli škrtům ve státním rozpočtu nesehnala dost peněz na mzdy. Propustit některou učitelku odmítla. "Brala jsem je jako svoje děvčata, nemohla jsem některou z nich poslat na ulici," říká. Další možností bylo snížit počet postižených dětí, bez nich by školka prý problémy neměla. To ale Malinová kategoricky odmítla. Nakonec zvolila třetí možnost. Učitelkám oznámila, že nebudou mít celý úvazek, ale zkrácený na 0,9. To v praxi znamená, že berou například při hrubém platu 18 000 korun o osmnáct set méně. Jí samotné i její zástupkyni však zůstal plat celý. "Nikomu jsem nechtěla ublížit, kdybych měla jiné řešení, zvolila bych ho. Byla jsem přesvědčena, že peníze pro ně seženu, že jim to dám v odměnách, pracovala jsem na tom," říká. Učitelky se podvolily, nikoliv ale s pochopením. Pak přišel na radnici anonym. Obsahoval poměrně detailní popis toho, co všechno dělá ředitelka špatně. Hospodaření školky šetří inspekce "Když jsem se dozvěděla, že někdo od nás se musel dostat do ředitelny, podívat se do osobních listů, byla to veliká bolest. Okamžitě jsem řekla: Dejte mi papír, podepíšu rezignaci. Vždyť to byla moje rodina," říká Malinová, která odchází v létě do důchodu. "Myslím, že tohle anonym nechtěl, šlo jen o to, mne tak trochu klepnout přes ruce," soudí. Město našlo v hospodaření školky chyby, zatím není úplně jasné, jak vážné jsou. Radní požádali školskou inspekci, aby zkontrolovala i to, co město prověřit nemohlo. Námitky opozice, že to je příliš tvrdý postup, nechtěl starosta komentovat. "Než tato záležitost bude došetřena školskou inspekcí, nebudu se k celé věci vyjadřovat," řekl Řezníček. "Nezkontrolovala jsem, jestli se převádí peníze včas z jednoho našeho účtu na druhý. Bylo to metodické, organizační pochybení. O tom nediskutuji. Peníze ale nešly jinam, než měly jít, nedošlo k žádnému obohacení, k žádnému osobnímu prospěchu," říká ředitelka. Malinová si po třiceti letech nedokáže představit, že by se dál nestarala o děti. Na druhou stranu zpět do mateřské školy u kina se určitě nevrátí. "Sem ne. Pocit křivdy je moc velký." Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/reditelka-vyhlasene-skolky-v-chrudimi-konci-urazil-ji-anonym-ptr-/pardubice-zpravy.aspx?c=A110531_1594448_pardubice-zpravy_meb
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak pohřbít železnice Cenzura www.Chrudim.cz 03.06.2011 18:57
20 let jsem pracoval u ČD a ČD Cargo - tak mě tady popisované prasárny ani nepřekvapí.A není to nic nového pod sluncem.Takové jobovky pro zpříjemnění cesty vlakem jsou u této společnosti na denním pořádku už pěknou řádku let.Zkuste se dotázat třeba pana ing.Štěpána - on byl v sestavování grafikonu,nenávaznosti spojů a jejich rušení naprostým virtuozem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Byla jedna ředitelka ... shot 02.06.2011 23:23
Vím moc dobře o kom je řeč. Je jenom otázkou co a kdo jakým způsobem RM podal. Je ovšem také s podivem, že v anonymní diskuzi se jí všichni zastávají, ovšem jít se jí zastat neanonymně, no přeci si pro někoho nebudu pálit prsty, že ano? A co se týče té chásky na radnici: seděla tam už daleko horší a někteří z nich tam sedí dodnes.
Reagovat na tento příspěvek
 
Byla jedna ředitelka ... vilda 01.06.2011 23:08
Šotku - šotečko - řeč je o paní ředitelce Malinové, o té paní ředitelce s velkým "Ř". Z jejího případu je jasné, že tohle město v současnosti řídí banda alibistických diletantů, nemluvě o šéfovi školství Málkovi, který se už před lety přiznal, že je tak trochu jiný než my ostatní. Alespoň v něčem se shodneme, že se věc neměla řešit tímto způsobem. Je to jen další utvrzení v tom, že se chrudimští voliči loni zbláznili a zvolili tu největší chásku jakou kdy chrudimská radnice měla. Paní ředitelky Malinové si hluboce vážím a je pro mě daleko větší autoritou než celá rada města. Podle mě už vše zachází příliš daleko.
Reagovat na tento příspěvek
 
Byla jedna ředitelka ... shot 31.05.2011 23:49
Rozhodně máš pravvdu v tom, že diskuze zde mnoho neřeší. Pravdu ale nemáte, že diváci hokeje přinesou zpátky peníze. Především, diváci přinesou peníze HC, ale ne městu. HC daně neplatí, protože není ziskový, tudíž peníze spadnou do černé díry. Protože většina hráčů není obyvateli Chrudimi, tak daň z jejich příjmů jde mimo Chrudim. Dá se říci, že 24 tisíc obyvatel Chrudimi se skládá na pár fandů hokeje, případně i na pár hráčů, kteří jsou z Chrudimi. Skládá se na ně dotacemi ze strany města a pronájmem haly, který neodpovídá skutečným nákladům. Pan starosta za to možná dostane volňáska. Proč se podobné dotace nedostane některému chrudimskému podnikateli, kteý zaměstnává chrudimáky, platící daně v Chrudimi? Nevím přesně, kolik dodotace dělá na jednoho občana města,ale ten by za to mohl mít třebas levnější svoz odpadu. K té školce. Zcela jistě se něco našlo. Vždyť kdo chce psa bít, hůl si najde vždy. Ovšem domnívám se, že ta pochybení nebyla taková, aby se musela řešit tímhle způsobem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Byla jedna ředitelka ... ořech 31.05.2011 12:26
Vse co se v diskuzi napise stejne nema zadny dopad. Protoze je to prilis maly vzorek. Na Hokej prijde daleko vic divaku kteri prinesou zpatky penize. Tak dava mesto na jednu stranu moznost dat nekomu vydelat a mit take neco z toho, proti tomu zaplatit neco v socialni oblasti z cehoz zadne zisky nebude mit ani mesto ani radni. V soucasne dobe je uspesny pouze ten kdo dokaze vydelat penize a v okamziku kdy mi rekne ministr zdravotnictvi ze pokud si budu cistit zuby tak nebudu potrebovat plomby tak je mi hodne smutno. Pani reditelka je hodne hodna a dost obetava tak proc se mame divit ze takto dopadla. Stacilo opravdu malo, Vice se nechat zviditelnit hodne medializovat, koupit si nove auto, jezdit po seminarich vse si nechat zaplatit. No a to bychom videli jak by i mesto prispivalo. Takto to je jen skolka z mnoha kde se snazili byt trochu lidsti................
Reagovat na tento příspěvek
 
Byla jedna ředitelka ... shot 29.05.2011 21:50
Hodně diskutujících zde vyjadřuje podporu paní Malinové. Ovšem na stránkách města v rubrice dotazy nikdo město s dotazem tohoto typu neobtěžoval,případně své dotazy a podporu můžete zaslat přémo panu Řezníčkovi, či jednotlivým zastupitelům. Kontakty jsou k dispozici na http://www.chrudim.eu/kontakt.html
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak pohřbít železnice Mexiko 29.05.2011 21:33
Hlavně mně spíše naštvalo to dvojí přesedání kvůli těm třem kilometrům. Ten vlak dříve nestíhám kvůli pracovní době a vlak později je zase pozdní vzhledem k tomu, že ještě v pátek večer nás čeká hodinka cesty na tom kole. A k jízdním řádům ještě z jiné trati, které akutně hrozí zrušení - předminulý víkend jsem byl v Doudlebech nad Orlicí (odbočuje zde trať do Rokytnice). A dvakrát za sobotu jsem chytil čekání u závor a obojí s naprosto stejným scénářem - na vjezdu do nádraží čekal motorák od Rokytnice, nejdříve ale odjel vlak směr Žamberk a Letohrad a teprve potom vjel motoráček na nádraží. No tomu říkám logika.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak pohřbít železnice ANO 29.05.2011 12:50
Oprava: u vlaku o hodinu dříve (Os 5313) je na přestup na navazující spoj (Os 15375) minut DESET (ne čtyři, jak jsem nesprávně uvedl výše).
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak pohřbít železnice ANO 29.05.2011 12:49
Dobrý den, pokud je pro vás problém počet přestupů a nedostatek času, můžete přece využít spojů č. Sp 1987 Vysočina (odj. CR 17:00, příj. ŽuSk 17:29) a Os 15329 (odj. ŽuSk 18:16, příjezd BorováuP 18:57). Třičtvrtě hodiny na přestup vám snad stačit bude. Pokud se vám zdá naopak dlouhá doba přepravy, tak jeďte vlakem o hodinu dřív, tam je také pouze 1 přestup a jsou na něj v ŽuSk 4 minuty. To se někdy u vlaku stává, že nejede přesně ve chvíli, kdy vy si vzpomenete - v tom je skutečně automobil flexibilnější. Co se týče ceny za přepravu kola - lze koupit celodenní doklad za 50kč (v tom případě neplatíte v každém vlaku znovu, jak uvádíte).
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak pohřbít železnice Mexiko 29.05.2011 08:52
O tohle se musím podělit, protože mi to hnulo žlučí. Zadání bylo jednoduchý - potřebuju se v pátek odpoledne dostat s kolem do Borový u Poličky. Představa byla jednoduchá - pojedeme vlakem tam za známýma a v sobotu si to z kopců sjedeme na kolách. Jenže ..... vlak z Chrudimi odjíždí v 17:00, ve Žďárci je v 17:29 -to by byla pohoda, kdyby navazoval další vlak. Ale ouha - vlak sice navazuje (odjezd 17:33), ale jede jen 3km do Skutče, kde jsou další dvě minuty na přestup na další vlak. Kdo tohle vymyslel, no tak to fakt musel být "inžýnýr". A je jedno, jestli jde o cyklisty nebo babku s taškou - přestupy zdržují a protivný. A když připočítám, že za každý použitý vlak se za kolo platí 25 Kč, tak nakonec pojedeme autem. A ČD si můžou odškrtnout další necestující a vesele pokračovat v plánech na rušení železnic. Ach jo, mráz aby jim ..... roztrhnul.
Reagovat na tento příspěvek
 
Byla jedna ředitelka ... kotikova 28.05.2011 09:47
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305  304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.