Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Obchvat se opět odkládá!!! kodlcr 14.06.2009 05:52
VIKEND CHRUDIM - SLATINANY - BUDE PRUBEZNE DOPLNOVANO: http://kodlcr.rajce.idnes.cz/
Reagovat na tento příspěvek

Obchvat se opět odkládá!!! kodlcr 14.06.2009 05:51

Obchvat se opět odkládá!!! občan chrudimě 13.06.2009 23:14
Blokáda je dobrý počin, ale nemyslíte, že v době úřednické vlády to je trochu mimo mísu ???? Ttot by mělo proběhnout na podzim, kdy půjde do tuhého.

Obchvat se opět odkládá!!! občan chrudimě 13.06.2009 23:13
Kauzou PZ myslíte tu zónu, při které získal pan Pavlíček peníze, když ještě kamarádil s panem Kuštou. Je zajímavé, jak se časem situace obrátila - asi má krátkou pamět.

Obchvat se opět odkládá!!! ANO 13.06.2009 21:50
Ale vždyť je to fuk, jestli je to narcismus nebo třeba egoismus. Jsou lidi, kteří sedí na p*deli a nedělají nic (kromě chytrých řečí na půllitrem piva) a taky ti, kteří nechtějí být jako oni a snaží se změnit věci kolem sebe. Pavla Pavlíčka pamatuji, když organizoval v Chrudimi na přelomu let 1989 a 1990 pomoc pro Rumunsko zbídačené Čaučeskovým režimem - osobně objížděl Wartburgem (měl tehdy dva, oba to byly stroje v provedení "kombi") Chrudim a v předem oznámený čas na mnoha místech od lidí vybíral oblečení, jídlo, hygienické a další potřeby - poté se ty dary posílaly tam, kde byly třeba (prostřednictvím tehdejšího OF). A nebyla to jediná akce tohoto typu, jíž se účastnil. To, že si hraje na toho jediného spravedlivého je fakt, který mi na něm vadí asi nejvíc, na druhou stranu - osobně jsem rád za lidi, kteří dokáží alespoň chvíli ze svého času věnovat na pomoc ostatním. Ať už je to úklid kolem bytovky, nebo upozornění na palčivý problém města, v němž je nám dáno žít.

Obchvat se opět odkládá!!! vilda 13.06.2009 19:31
Nazdar Kwajdane souhlasím že je obchvat nutnej a čím větší tlak bude - tím lepší. Lidí bylo však málo proto asi ty Pavlíčkovi převažovali, ale jinak je pravda že byl snad členem všeho co v tomhle městě existuje. Podle mě to je ňákej nevybouřenej narcismus

stavka na silnici. quido. 13.06.2009 16:36
Celé prohlášení Chrudimských patriotů a Chrudimských mamin: Vážení Chrudimáci, Voláme všechny, kterým není lhostejný katastrofální stav dopravy uvnitř města. Z Chrudimi se stal kanál, kterým protékají tisíce projíždějících automobilů, včetně těžkých a smrdutých kamionů. Obchvat okolo města se v nejrůznějších variantách plánuje už 30 let. Od roku 1996 jsme několikrát zaznamenali slib započetí stavby. Naposledy to bylo vloni formou závazného usnesení vlády. I tento slib byl zrušen a odložen na neurčito. Všechna politická uskupení odleva doprava měla stavbu obchvatu ve svých prioritách. Určitě tomu tak bude i před příštími volbami. Pokusme se jim společně naznačit, že sliby by se měly plnit. Pokusme se o to ne ve zlosti a s nadávkami, ale v klidu a s úsměvem. Radnice v Chrudimi přijímá zastavení dopravy s pochopením a bude se snažit pro hladký průběh vytvořit podmínky. Pan starosta Čechlovský i místostarosta Řezníček vyjádřili přesvědčení, že společný tlak, vytvořený radnicí i občany a potažmo zájem sdělovacích prostředků, k urychlení řešení přispěje. První akcí bude krátké, a tedy spíše symbolické zastavení dopravy na kruhovém objezdu Na Bídě v pátek 12. června, přesně v 8.30 hod. ráno. Doprava se zastaví na pouhých 15 minut, to by měli vydržet i ti nejzlostnější řidiči. K účasti vyzýváme i další občanská sdružení v Chrudimi. Vyzýváme studenty i maminky s kočárky. Jistě přijdou děti, sportovci či důchodci. Určitě se najdou i ti, kteří umí vymyslet a vyrobit vtipná hesla. Přineste sebou své bubínky i trumpetky. Pomozte prosím, aby díky počtu občanů na kruháku politici na rozhodujících místech pochopili, že to vyjádření nespokojenosti není jen záležitostí několika kverulantů. Vy, kteří se hodláte akce účastnit nebo dokonce i pomoci (například s roznosem a výlepem letáčků), ozvěte se na e-mail občanských sdružení: Chrudimští patrioti a Chrudimské maminy http://ichrudim.cz/ http://www.chrpat.cz/

Obchvat se opět odkládá!!! mamík 13.06.2009 16:34
Zdravím, myslím že blokáda jedné z nejrušnějších silnic tohoto městečka byl opravdu dobrý nápad. Radní přeci musí vědět že Chrudimáci se umí ozvat když se jim něco nelíbí a je přitom jedno jestli byli demonstrovat důchodci nebo cucáci - hlavní je že vědí o této problematice a popravdě řečeno jsem takovou účast nečekala. Další blokáda by se podle mě měla konat odpoledne - přišlo by více demonstrantů a také by to tolik neobtěžovalo řidiče, kteří třeba spěchají zrovna do práce a ůplně nejlepší by bylo kdyby se konala před radnicí, neumím si třeba představit kdyby zrovna v době protestu muselo jet třeba na Legumu ARO. Ale jinak této akci fandím a JEN TAK DÁL!!!!!

stavka na silnici. tomaš marny 13.06.2009 15:10
jezdim přes chrudim dost často a znám to tam velice dobře.po vzhédnutí reportáže na téma zbrždění dopravy z důvodu výstavby obvchvatu chrudimy mě to nedá abych něco nenapsal.kolony jak všichni dobře vědí se z důvodu rostoucí hustoty provozu na silnicích stává neunosná a průjezd přes chrudim je někdy docel dobrej zážitek.chápu ty lidi co tam přes ty přechody chodili a chápu to že se to mělo nějakým způsobem řešit.ti co tam bzdily dopravu mají dle shromaždovacího zákona právo na nějakou demonstraci jako byla tato.to jim nemůže nikdo vzít a zakázat(relativně).a ted proč to vlastně píšu:musel sem se zasmát i když to k smíchu moc nebylo jak někteří aktéři tak zvaně protestu proti dopravě se chovají.zajímalo by mě a myslím si ne jenom mě kde byl a jestli vůbec byl někde nějaký organyzátor kde byl a od kud zpoza kterýho rohu koukal.někteří stávkující si to vyložily po svám a měly svoje pravidla hry.zajímalo by mě kdo byl hlavní orgynizátor akce protože bych mu našel nějaký stránky na enternetu jak se dělají akce toho to tipu a co se na nich řeší a jak má instruovat svoje ovečky.nechápu jestli to byl záměr a doufám že ne ty lidi co si myslí že :pujdu tam budu řvát jak nějakej buran sprostě rozbiju tam nějaký to auto a bude dobře.nezasvětenýmu člověku čekajícím v koloně nic neříkající situace dějící se na křižovatce se nedivím když náhodně (jako by protestující) praští do auta myslejíc si že snad člověk sedící za volanem bude jenom koukat a nic se dít nebude,vyletí a namlátí mu hubu která potom kouká jak vyvoraná myš co si to ten člověk vůbec dovoluje když si brání svojí věc.kde byl organizátor této akce??proč si neohlídal svoje lidi?policie jenom řvala nic moc neudělala(v tomto případě se ani nic jinýho nedalo dělat).proč někteří chodící po přechodu hrubě uráželi ty co trpělivě čekali v autech a koukali se co se bude dít?nerozumím této situaci.jak sem řekl rád pomůžu organizátorovy s přípravou podobné akci aby to nedopadlo jako ted kdy se z toho stala fraška.nic méně toto že tam někdo zbrzdí dopravu nevyřeší protože jak známo je tohle běh na dlohou trat a hlavní co je podmínkou jsou peníze(které jak je taky známo nejsou tady u nás v republice na potřebné věci) a jednání na jiné úrovni třeba s vedením města policii a podobně a pomoct když už ten obvchvat vázne přijít s nějakým konstruktivním řešení a pomoc ho řešit.těším se na organizátora až bude zase dělat další akci a já budu v té koloně taktéž že se to bude vyvíjet (snad) lepším směrem a ten hlavní bude vydět v čele tohoto peletonu.

Hotelová škola Bohemia to bych radši nezveřejňovala 13.06.2009 10:26
Na této škole platí, že žák má větší slovo než učitel. Takže autorita učitelů - nulová. Nemají šanci. Jsem studentkou této školy a přiznávám, že jsem si ji sama vybrala. Nechala jsem se zlákat dobrým dojmem pana ředitele Peciny, příjemným prostředím. Postupem času se však moje iluze začaly ztrácet. Smířila jsem se s tím, že vše není zrovna tak jak má, ale pár věcí doopravdy těžko rozdýchávám. Pan Potůček - učitel německého jazyka - byl velice dobrým učitelem. Samozřejmě měl své mouchy, jako asi každý, zároveň jsem od něj ale, narozdíl od minulých učitelů, které jsme měli na němčinu roky předtím, látku pochopila a snažila jsem se. Jak je možné, že poté, co si nějaký student stěžoval, byl učitel propuštěn? Nebo když na oboru cestovního ruchu, kde by se měly vyučovat především jazyky, byli studenti několik měsíců bez učitele anglického jazyka, ačkoli vedení vědělo, že paní Josková je těhotná a bude v brzké době odcházet? Ale to jsem odbočila. Hlavní slovo mají peníze, jenže to téměř všude. Ovšem všeho moc škodí... Už jí dochodím, vždyť mi jí rodiče zaplatili, a já se nezachovám jako nevděčný spratek. Přece je nevyhodím z okna. Kdybych ale mohla změnit své rozhodnutí v 9 třídě na základní škole, šla bych rozhodně jinam. :(

Obchvat se opět odkládá!!! Kwajdan 13.06.2009 08:58
vildo,plácáš nesmysly,bylo tam spousta jiných lidí než jenom Pavlíčkovi ty a cucáci.Ten obchvat je opravdu nutný,a chtělo,by to příště uskutečnit tak od 14,30 do 15.hod, bylo by to úspěšnější protože je v tuto dobu větší provoz.

Obchvat se opět odkládá!!! kodlcr 13.06.2009 06:41

Protestní akce 12.06.2009 - Kruháč kodlcr 13.06.2009 06:38

Chrudimské náměstí Léna 12.06.2009 23:58
Když to tady tak pročítám,tohle by se,Snapper,mělo tesat do kamene.

Chrudimské náměstí Léna 12.06.2009 21:35
Máte pravdu,Ivane.Sice je to lákavé,když se tak kouzelně vytáčí ale konadra se uz přiznal ke schizofrenii a tím je vše vysvětleno.Musí to být hrozné,odpovídat na své vlastní příspěvky.....Referendum ano,chtělo by o tom hovořit,ale asi někde jinde.

Hotelová škola Bohemia Jihlavan 12.06.2009 20:16
Pokud na vašeho potomka budou učitelé moc přísní, zajdou žáčkové na kus řeči za panem ředitelem a on každého takového kantora vyhodí. Stačí platit a jste vzorným klientem, učit se není třeba. A teď vážně: Rychle si zvolte jinou školu!

Obchvat se opět odkládá!!! vilda 12.06.2009 17:37
Tak jsem se byl na Bídě podívat a mám z toho smíšenej pocit - všude Pavlíčkovi - táta máma dcery (mimochodem občanský sdružení Chrudimský maminy) vnučky zeťové... a partička důchodců a cucáků co si přišli zapískat. Nepřišlo mi to ani trochu seriozní. Proč to ten Pavlíček dělá? Nejdřív ODS potom volba, zelený a patrioti. Co tím sleduje??? Že by naše blaho? Mám to!!! Asi je neukojenej nebo pomílenej, celej život hledá správnou partaj, nic rozumějšího mě fakt nenapadá

Chrudimské náměstí Snapper 12.06.2009 17:12
Jenže já do politiky nemířím, protože si na práci radnice nestěžuju. Volím lidi, o kterých si myslím, že to v rámci možností dělají jakž takž dobře. Není tady všechno ideální, ale různé výzvy k defenestracím a blokádám radnice považuju skutečně za hojení si bebíček lídí, kteří mají spíš potíže sami se sebou. Mimochodem pan PP je myslím už tak v pátem spolku, když se v předchozích čtyřech vždycky pohádal- a v komunálních volbách nejmíň dvakrát neuspěl. Pana Lebdušku zas pro změnu nevzali do ODS. Pánové, pro mě asi nejste verozvěsti lepších zítřků. A pokud vás rozrušuje můj slovník, vemte si prášek.

Chrudimské náměstí Léna 12.06.2009 16:52

Chrudimské náměstí konadra 12.06.2009 16:28
To už je schizofrenie Léno :)

Chrudimské náměstí IVAN - B. 12.06.2009 16:27
Navrhuji si těhto ubožáků-ubožáka- nevšímat, jejich -jeho- záměr je jasný-odvádět pozornost. Jsem pro referendum o zástavbě řady domů od náměstí po školu Růžovku....

Chrudimské náměstí Léna 12.06.2009 16:18
vilda alias snapper a teď ještě konadra?

Obchvat se opět odkládá!!! ador 12.06.2009 14:41
souhlasím s další blokádou - tentokrát před radnicí. upozornit naše zastupitele, že jsou tam proto, aby se o město starali. zeptám se těch, co byli na blokádě : zúčastnil se starosta nebo místostarosta nebo jen akci podpořili ze židle? pokud by se příště blokovala radnice , nejlepší by to bylo před osmou ráno, aby si ouřadové nemohli "odpíchnout" a v čase , kdy si budou naddělávat, by mohli popřemýšlet, jestli jsou městu k užitku.

Obchvat se opět odkládá!!! alena.nemcova 12.06.2009 13:47
Blokády jsem se účastnila ale nepřišlo mě, že by se účastnilo 200 a více lidí, naopak jsem byla zklamaná malou účastí, možná to nebyla moc vhodná doba, hodně lidí nemá možnost se uvolnit ze zaměstnání. Každopádně by to chtělo opakovat častěji ale je fakt, že by se spíš mělo demonstrovat před radnicí, kde lidé, které jsme volili, měli možnost něco udělat s touto situací a dodnes to nikdo nedotáhl do konce, jen proto aby nepřišli o svá místečka.

Obchvat se opět odkládá!!! pavlicek 12.06.2009 12:56
Blokáda proběhla, splnila to hlavní - aby se o problému zmínila média. Proběhla s úspěchem, s minimem incidentů. I většina řidičů to vzala s klidem, i když jeden vypěnil. Nevím kolik bylo lidí. Ale rozdalo se 200 píšťalek a na mnohé kráčející se nedostalo. Samozřejmě, že přes víkend vláda peníze na obchvat neuvolní. Ale díky mediím ministerským snad slovo Chrudim v hlavě uvízlo. Úspěch akce a mnozí účastníci napovídají, že blokáda by měla být opakována. A co na to účastníci této diskuze? pp

Chrudimské náměstí Lebduška Josef 12.06.2009 12:39
Asi mluvíme každý o něčem jiném. Já jsem občan tohoto státu a tohoto města. Platím daně a z nich jsou placeni všichni ti, co sedí na radnici, ale i na dalších úřadech, a utrácejí peníze, které jsem svěřil tomuto státu, aby s nimi rozumě nakládal ve prospěch všech občanů. Nic jiného nechci. Namísto toho si mnohdy platím předražené a neochotné úředníky (k čemu náme např. tolik místostarostů), zbytečné a neefektivní úřady, které vyžadují různá zbytečná hlášení, vymýšlejí postupy vyžadující zbytečná rozhodnutí a komlikované přístupy a formuláře tam, kde to lze vyřídit např. prostřednictvím internetu. Jen jeden příklad: pokud máte na žádosti vytištěnu vlajku EU černobíle, žádost neplatí. Úředníky, kteří by v soukromé sféře uživili tak maximálně jeden měsíc. Co kdybychom to udělali jinak. Bylo-li by možno, aby každý z těch vysokých úředníků nejprve předvedl jak se uživí alespoň 10 let jako soukromý podnikatel bez jakýchkoliv zakázek z veřejných peněz. Teprve poté ať kandiduje.

Chrudimské náměstí konadra 12.06.2009 11:45
Vildo, já si taky myslím, že Snapper má pravdu. Ale v jiném příspěvku. Myslím, že nejlepší radou, která tady padla je ... dovolím si citovat: "víc, šukat, víc šukat!" Tam asi bude zakopán pes neustálého neuspokojení shotů, Janků-baboráků, Lén apod.

Chrudimské náměstí vilda 12.06.2009 11:41
Konečně rozumnej názor (Snapper) kterýmu můžu dát stoprocentně za pravdu a na který můžu reagovat. Tahle diskuse je ve většině stoka osobních útoků - vyřizování účtů a vyvolávání dojmů, že je celý město zkorumpovaný, neschopný a že se tady všichni proti radnici bouřej. Kde proboha!!! Vidím za tím jenom jednu partu žvanilů která si osobuje právo říkat si odborníci. Jelikož je do jednoho znám vím jaký to sou "odborníci" - celý roky jenom žvaněj, žvaněj a žvaněj, mají plnou hubu demokracie a připadaj mi jak když zrovna spadli z měsíce. Proto je beru s rezervou a věřím jako Snapper že je nikdo nebere v tomhle městě vážně. Asi nezbyde než založit ňáký občanský sdružení chrudimskej taťků ať maj lidi ještě větší nepořádek v hlavě. O nic jinýho tu nejde. Snappere fandím vám.

Chrudimské náměstí občan chrudimě 12.06.2009 10:16
Napsal jste to pěkně - x pro xrpti a xxxx se zdrželo. Je pěkný sledovat zastupitelstvo, kde titíž lidi stále zdržují hlasování. K čemu tam ale sedí - jen proto že jsou profesí populární. A druhá věc - jak jsem zmiňoval i v jiném přízpěvku - opzice má mnoho prostředků jak se bránit, či upozornit na nekalost rozhodnutí radnice.

Chrudimské náměstí občan chrudimě 12.06.2009 10:11
A co tedy dělá opozice ???? Podle Vás jen sedí a schvaluje vše, co přednese radnice. Je tu hodně prostředků, jak dát veřejnosti najevo, že nesouhlasí s radnicí. A komu jste dal důvěru, když podle vás je v zastupitelstvu 27 ....., kteří jen hrabou pro sebe. z toho mi vyplívá, že sjte buďto volil radikály a nebo nevolil vůbec. Pak si nestěžujte.

Chrudimské náměstí pavlicek 12.06.2009 10:06
Snappere - už podle expresivního známkování jiných diskutujících - měl byste do té politiky také vstoupit. Slušelo by Vám to třeba vedle Paroubka - aspoň podle vyjadřovacích schopností 4 cenové skupiny bez větráku (tlučhubové, žvanilové...) pp

Hotelová škola Bohemia Civis Habitator 12.06.2009 09:52
No obávám se, že ono to není tak černobílé, jak to vidíte Vy, kolego. Fluktuace zaměstnanců je zcela běžná ve všech sektorech, školství nevyjímaje. Nebo se snad také pozastavujete nad skutečností, že Vás za uplynulé tři roky vozí domů již čtvrtý řidič MHD? A co se výběru pedagogů týče nemáte zcela pravdu. Každý si dopředu může zjistit personální obsazení školy. Každá škola též má či by měla mít zpracováno tzv. Kurikulum školy což je dokument, kde je mimo jiné detailně popsán koncept, filozofie, principy, podmínky vzdělání atd., atd. Tudíž máte-li Vy jako student dostatečnou kvalitu, můžete svobodně vybírat mezi celou řadou škol, studijních programů a tím pádem i mezi pedagogy. Samozřejmě, pokud ona osobní kvalita chybí, člověk musí brát to co je a v plné míře akceptovat nastavené podmínky. To se nedá nic dělat. Ideální to není nikde, ale vlákno tu přesto má jen HŠ. Zajímavé. Problém bude zdá se v neslučitelných očekáváních. Očekávat totiž, že když jsem si zaplatil, tak všichni budou skákat podle mého hvizdu je zjevně poněkud naivní....

Chrudimské náměstí Léna 11.06.2009 22:10
A furt dokola jak zaseknutá deska.Docházejí argumenty nebo co?Takhle to není žádná zábava, není na co reagovat,Snapper.Pořádně se do toho opři,ať se pocvičíme ve slohu.Dík předem.Jsem ve dne v noci připravená.

Chrudimské náměstí Snapper 11.06.2009 21:34
Výborně, pane Lebduško, za rok jsou volby. Kandidujte, přesvěčte voliče o tom, že vy to budete dělat líp, čestněji a průhledněji. Jinak jste žvanil ze stejné líhně jako tlučhubové, které jsem už tady zmínil.

Hotelová škola Bohemia frantaa 11.06.2009 18:47
To, že nemáš s tou školou nic společného je opravdu vidět! Kdyby si zažil nepindal by si tady nesmysly. Tohle není pomlouvání, ale konstatování fakt, bohuzel ! A od kdy si žák vybírá pedagoga ? To teda nevím, ale přijde mi lehce divný za 3 roky vystřídat 4 třídní učitele, 4 učitele na anglický jazyk a 3 učitele na češtinu. Jak si má potom žák zvyknout na učitele, na jeho styl učení atd... ?

Hotelová škola Bohemia Grofka 11.06.2009 17:51
Tady nejde o praxe a pod., ale o přístup školy ke studentům a rodičům.

Chrudimské náměstí Lebduška Josef 11.06.2009 17:48
Víte, ono to není na trestní oznámení. Zastupitelstvo je beztrestné, za svá rozhodnutí se nemohou trestně zodpovídat. Už jenom proto, že se jedná o kolektivní orgán a nikdy se nikdo nedozví, kdo hlasoval pro a kdo proti. Ve všech oficiálních protokolech je jen např. 17 pro 5 proti a 5 se zdrželo hlasování. A kdo byl pro? V případě trestního stíhání by všichni tvrdili, že byli proti. Mám dojem, že město Chrudim je jedním z posledních, které nemá hlasovací zařízení umožňující zjistit jak který ze zastupitelů hlasoval. Asi to velmi vyhovuje. Navíc při jakékoliv "levárně" či "všimném" musíte někoho chytit za ruku. A je logické, že takové věci nikdo nedělá před veřejností na zasedání. Jen je podezřelé, že v určitých případech se věci zamlžují, studie, projekty a změny ÚP se schovávají pod jiné akce, dodatečně se zvyšují náklady vše se dělá v jakémsi tajemství. Pak najednou se objeví hotová změna ÚP č. 58 a je konec. Vždy se kolem točí stejní lidé a máte-li připomínku, tak se dozvíte, že jste zmeškal nejméně rok, kdy se připomínky shromažďovaly. Což je tak obtížné např. při prodeji budovy vyvěsit výběrové řízení s cenou a návrhem smlouvy a z toho neuhnout? Nebo nezamlžovat náklady rozprostřením do různých kapitol rozpočtu? Vyvěsit na veb kolik co stálo, z jakých peněz to bylo zaplaceno? A v případě jakékoliv změny v ÚP tuto změnu vyvěsit na veb a to na delší dobu, než stanovuje zákon, oznámit navrhovanou změnu dotčeným osobám a dát skutečný prostor pro diskuzi? Jen pro ilustraci: osobně jsem se účastnil akce Chrudim zdravé město, kde se shromažďovaly připomínky obyvatel na téma co chtějí a co ne. Mimo jiné tam vzešla připomínka, že občané nechtějí výstavbu za kostelem NPM. A ejhle, sešel se rok s rokem, poněkud se pozapomělo, připomínka mezitím vypadla a nyní se zadává nšjakám památkářům k posouzení, zda je možna za kostelem NPM stavět. Proč? A to zadává a zřejmě i platí město, ne nějaký soukromý invesor. Přitom město nebude investorem stavby. Není již tohle podivné?

Hotelová škola Bohemia Grofka 11.06.2009 17:46
Moje dítko také studovalo na HŠ, ovšem jeho nadšení přešlo v nechuť. Nebudu se rozepisovat, protože kdo nezažil, nepochopí. Jít si stěžovat?... Smích

Hotelová škola Bohemia Tomáš Kopecký 11.06.2009 16:27
Nic omlouvat nikdo nebude. Chyby děláš sám a ne tvůj učitel. Nelíbí se ti tyto peníze ? Můžeš jít na učiliště pilovat železo. Nedostaneš za praxi ani korunu a podíváš se tak maximálně do starý transporty ! Tohle brečení je vážně pod úroveň. Od kdy si žák vybírá pedagoga ? Pouč mě. PS: nemám s HŠ Bohemia vůbec nic společného. A ani bych se nedivil, kdyby na základě zde napsaných pomluv bylo podáno nějaké to trestné oznámení. Nic není tak anonymní, jak se zdá.

Hotelová škola Bohemia Nebudu radsi psat 11.06.2009 15:35
Reaguji na příspěvek pana Kropáčka, který byl úplně zcestný. A tedy pokud nás chválí vedení Horalu a požaduje další spolupráci, ani se mu nedivím. Jaký hotel má možnost mít studenty, kteří dělají tu nejhorší práci za 315,- kč za 14 dní ? Při 10 odpracovaných dnech to dělá kolem 30 kč na den, pokud počítám že pracujeme okolo 9 - 10 hodin tak se to rovná TŘEM KORUNÁM ZA HODINU !!! A to mě přijde spíš demotivující. To ať radši nedávají nic, protože 3 koruny za hodinu, to je výsměch jak od školy tak od hotelu. A pokud jste někdo tak naivní, že si myslíte, že nám třeba zaplatí autobus, tak na to rovnou zapoměnte a o nějaké dopravě na horal, který je položen cca 5 km od autobusové nadraží ani nemluvím. Ještě bych rád reagoval na něčí příspěvek, v kterém sem se dočetl, že pouze brečíme a nic neděláme. Ono nám ale bohužel nic jiného nezbývá, než brečet na těchto stránkách a pokusit se seznámit s realitou další potencionální studenty, které nakrmil kravinama pan Pecina. Kdyby s tím chtěl někdo něco dělat tak vedení zařídí, aby tento student dál nepokračoval, takhle to prostě je... Odpuste moje chyby, ale mám už třetího učitele na češtinu, a pokud mám správné informace i ten končí, tzn. budu mít čtvrtého...v tom případě musíte moje chyby pochopit HAHAHA!

Chrudimské náměstí Léna 11.06.2009 10:45
Zase příspěvěk ve stylu odvádění pozornosti podle další ze zákonitostí. Snapper, občane, vildo,Kocmane a ostatní bratři v triku,kteří jste studovali stylistiku v jedné třídě, nemyslím si, že člověk, který chce vyjádřit nějaký svůj názor by ze musel kvůli tomu drápat na radnici mezi zastupitele, to bychom jich mohli mít dvacet tisíc. Od toho jim dáváme důvěru, aby ZODPOVĚDNĚ rozhodovali za nás.A kritika je přece v demokratickém světě normální.Každý je omylný a nikdo nemá patent na rozum. Jenže když se začne kontrole nějaký systém bránit,je to podezřelé.Od roku 2005,viz diskuze Těšíte se na novostavbu na náměstí,je to stále o tom samém,se stejnými lidmi a ve stejném stylu.

Chrudimské náměstí IVAN - B. 11.06.2009 10:09
Snapper, aby svobodný občan mohl říci svůj názor nemusí jít do politiky. Mít odlišný názor není pomluva ani osobní útok. Každý má právo se vyjádřit k dostavbě náměstí-a nemusí být arch.aj. Prostor před Kulatým rohem v Pardubicích je dílem odborníků arch. a je jasné, že že je to paskvil...... O tvoji úrovni svědčí příspěvek ze 6.6.2009. Myslím, že se hodně snažíš, aby tuto diskuzi nikdo nebral vážně. V těchto dnech se bude na zastupitelstvu rozhodovat o velkém zásahu do našeho města. Přeji zastupitelům šťasnou volbu.............

Chrudimské náměstí Snapper 11.06.2009 08:30
Víš občane, tahle diskuze má jednu zákonitost. Vyměšuje se tady řada samozvaných architektů, archeologů, projektantů a dopravních inženýrů, kteří rozumí úplně všemu. Když je ale vyzveš, aby tedy kandidovali do zastupitelstva, přesvědčili veřejnost o svých postojích a šli s kůží na trh si ověřit svou podporu, tak ani nemuknou a budou jak pěny. Bylo by to moc práce a museli by totiž nést za něco odpovědnost - a to je přesně to, co tihle tlučhubové a věční kritici udělat nehodlají. Je lepší sedět u PC a pouštět do oběhu smyšlenky a osobní útoky, ať už se jedná o Lénu, shota nebo Janka. A to je důvod, proč tohle diskuzní fórum nikdo nebere vážně.

Chrudimské náměstí občan chrudimě 10.06.2009 23:25
Těmi blbci myslíte 27zastupitelů města. Je tu i opozice, která by měla být schopna upozornit na nejasné (Vámi tvrzené) levárny. A co trestní oznámení - jestli něco víte, tak proč nezáhnete. Z většiny přizpívajících to jsou jen tlachy a napadání všech. A poslední věc - mluvíte o stydění se před dětmi - tak vystupujte veřejně, založte stranu, dostaňte se na radnici a něco s tím udělejte - jinak se opravdu styďte, že jste jen hospodský pomlouvač. A jen mezi řádky - je zajímavé, že tu pár lidí napíše přízpěvek a pravidelně cca do dvou hodin (a je jedno jestli v noci nebo přes den) odpoví tytéž jiné nicky. Docela úsměvné, kdo pod jakými jmény vystupuje. Taková hra na kočku a myš. Styďte se, dospělí lidi a takový dětský hry. To dokáže jen srab.

Chrudimské náměstí Léna 10.06.2009 22:31
Z příspěvku shot zaznívá stejná skepse, jakou cítím taky. Jakou cenu má, že tady pár pitomců diskutuje, spíš čelí průhledným útokům vedeným za účelem odvádění pozornosti od daného tématu(ti chlapci oponují tak podobně, jak kdyby absolvovali stejný kurz),když "venku" mlčící většina nic netuší? Jaké máme možnosti, šance něco ovlivnit? Sedět doma u kompu tomu asi nepomůže. Co takhle televize, nějaké ty publicistické trháky? Neklame mě paměť, vybavuje se mi záběr, kdy jakýsi redaktor se snaží bezvýsledně mluvit s jedním z našich chlapců, co spolu choděj, panem Jelínkem? Myslím, že témat by se tady našlo dost. Vážím si lidí, kteří něco dělají, píší zastupitelům, ač mi to připadá jako házení hrachu. Já zatím jen sedím u toho kompu. Ale nasírá mě to, alespoň na potkání lidem vysvětluju, co se tady děje. Zatím.

Hotelová škola Bohemia Bruno 10.06.2009 22:01
Na to, že nemáte s touto školou nic společného ji dost nepochopitelně hájíte. Rodiče si na školu ani na učitele nikdy stěžovat nepůjdou, protože chtějí aby jejich děti dostudovaly! Možná kdyby Váš potomek tuto "školu" absolvoval, věděl byste své a pochybuji, že byste cokoliv chtěl řešit přes policii - silácké řeči pod anonymním jménem žeÚsměv ...Toť vše

Chrudimské náměstí shot 10.06.2009 20:59
Ano, nic neexistuje. Žádný záměr, žádná studie, žádný projet. Možná brzy nebude ani kostel, protože spadne. Vše to je jenom běžný archeologický průzkum a to co se tam bude stavět , to bude jen dočasná ubytovna pro dělníky a kanceláře archeologů. Silnice a sítě se musí přeložit proto, aby se bylo možno dostat na náměstí, když archeologové budou kopat. Bude to stát nějakých 10, později 20 miliónů, možná se podaří vytáhnout to na třicet. To víte, archelogie je drahý koníček a předčasné volby se blíží, že ano. Pánové zanechte onoho rozvracení v Chrudimi. Je to tak správně, pane Kocmane?

Hotelová škola Bohemia k.l. 10.06.2009 13:52
Dobrý den. Sice si všichni stěžují jak jsou praxe daleko a jak jsou prodělečné, ale stejné peníze jako na praxích byste stejně utratili doma. Neznám snad nikoho, komu by se na praxích nelíbilo...parádní banda, noví lidé, nové lokály na objevováníTo je sranda :-D . Já osobně pochybuji že bych se ve svém volném čase jela podívat do Luhačovic, nebo že bych měla možnost navštívit Karlovarské hotely. Samozřejmě že má každé místo své. Na své první praxi na konci prvního ročníku jsem se dostala do "hotelu" na Orlíku. A musím uznat že 14 dní bylo velice náročných...Ale když se srovnám s mými vrstevníky, kteří studovali gymnázia nebo jiné odborné školy, nikdo se o sebe nepostará tak jako my. Tato škola naučí nejen odbornosti, ale také životu takovému jaký je. Připravila nás na to, že se s námi nikdo nikdy nebude mazat, že v nikom nemůžeme hledat podporu, jen sami v sobě, že nám nikdo nestojí za zády, aby nám pomohl...A k tomu že je vzdělání mizivé...no, asi záleží na tom, kdo jak chtěl být vzdělaný a jak se snažil.

Hotelová škola Bohemia další student HŠ 10.06.2009 12:44
Tato diskuse je velmi zajimava:) Jako student, ktery prosel hotelovou skolou a ma ji uspesne za sebou Vam k tomuto take musim neco napsat. Nechci tim nikoho moralizovat, ani nikomu zavdavat duvod k tomu, aby tam sve dite neposlal. Hospodareni skoly je velmi skryta zalezitost a hlavne to maj dobre zorganizovany. To se musi nechat. Skolny jsme platili uz tak dost velky, ale stale neco chteli. Kdyz vam donesou jednou rano tridni ucitele papir, ze skolne se zvysuje, je docela zahada, kde k tomu berou vubec tu drzost. A nedivte se, platit to proste budete, protoze jinak mate problem s vedenim a budete radi ze dostudujete. Vedeni ma vsechny transakce a vsechno tak zduvodnene, ze proste nemate sanci najit skulinku, takze je zbytecne vyjit z davu a bojovat za neco, s cim stejne neudelate vubec nic. Ale obcas je dobre se ozvat, to nepopiram. Kuprikladu prisel pan reditel s panem Kropackem s napadem, ze zavedou cipove karty na vstup do budovy. Myslite si, ze tento jejich "nadstandard" hradi skola? Ale to se velmi mylite! Tridni ucitel (jako poslicek) vam oznami, ze se vybira 200kc na karty. No, neni to zavratna castka, ale proc bych to mel platit ja? V te dobe jsem byl v maturitnim rocniku nekde u konce prvniho pololeti, tudiz me zarazelo, ze vedeni po nas chce penize a karta je nevratna. Takze na pul roku zaplatim za testovani jejich systemu 200. Tak jsem s problemem vysel ven a chtel to resit, tridni se za vas samozrejme nepostavi, kdo by se chtel hadat se svym nadrizenym a dobrym znamym? Aby prisel o sve osobni ohodnoceni kvuli zakovi? Nene, posle vas do kancelare za vedenim at si to zaridite sami. V kancelari jsem chtel videt vyuctovani tohoto zarizeni a kde prisli na castku, kterou mame platit. A najednou, z nicehonic pote prisel reditel do tridy, ze maturitnim rocnikum se vrati penize za kartu. Jen aby jim nikdo nekoukal do vyuctovani. Ja jsem sveho dosahl, takze jsem to jiz dal neresil....dal..chcete uniformu? Ta je povinna, to je jako kdyz si kupujete auto, tak musite mit na benzin. Mate moznost si sehnat tu samou uniformu od nekoho starsiho kdo jiz ze skoly vysel? Nene, pekne si ji kupte. Chcete jet na praxi? Ano, je povinna a jen a pouze do hotelu, ktere maji smlouvu se skolou. Ale pozor, vsechny naklady za praxi si hradite sami, jak uz zde bylo receno. A ono kdyz jste ve tretim rocniku a mate povinnou praxi (teda takhle to byvalo za nas) a jedete na praxi behem roku jednou za 1,5mesice, neni se cemu divit, ze zaci se pretahuji, kdo zustane ve skole na praxi. Jet do Luhacovic a zpatky je (pocitano z Chrudimi) hodne dlouha cesta. 4 hodiny ve vlaku neni nic prijemneho. 500 za listek? Ano, jedna cesta. Stravovani a "vse" je tam zajisteno. To ano, ale nikde neni psano 3x denne. Uz jsem zazil, ze jidlo dostanete tak mozna obed a pak se na vas vykaslou. Stezujte si, az ve skole, kde vam to je k nicemu. Vydelek? Ano, ten je zavratny, pri vypoctech po navratu z praxe jste v hlubokem minusu. Asi po nekolika mesicich po navratu z praxe vam poslou vas vydelek, ktery je samozrejme jeste snizeny vedenim. A 3. a 4. rocnik ma pres rok praxe neplacene, jen tak pro upresneni. Uz se i stalo, ze po navratu z praxe a 10ti denni brigadce vam prijde jeste douctovani! Takze ne, ze jste se neco naucili, ale usetrili jste tamnejsimu podniku za personal a jeste mu musite doplatit dveste korun. Hmm zajimave. Take pozor na to, abyste nahodou neonemocneli behem praxe. V konecnem meritku, lepsi nastoupit do prace s teplotou, nez zustat na pokoji, popr. jet domu. Vase neodpracovane dny se vam nascitavaji. Takze vypustit jednu praxi, znamena 10dni v minusu. A odpracovat deset dni behem roku, kdyz musite mit na konci 4.rocniku nulu, je hodne slozite. Litate po vikendech a jste na akci od rana do vecera, zadnych 8h prac.doby jako na "normalni" praxi. Mate pote minus jeden den. Nechce nikdo jet na akci? Kdo ma neodpracovane dny praxe, jede povinne, at jedete na dovolenou, nebo cokoli jineho, proste to je povinnost. Jarni prazdniny? S temi se rozlucte, pojedete makat i o nich kdyz nemate dny. Vanoce, jak je libo. A je toho jeste tolik co by se dalo napsat....timto prispevkem nechci nikoho odrazovat, jen pisu, jak se veci maji, aby nebylo vic takovych lidi jako jsem ja, kteri se dali napalit. Nehlede na to, ze vzdelani je mizive. Pekny den

Chrudimské náměstí pavlicek 10.06.2009 12:27
KocmanP má Ivane pravdu. Projekt neexistuje. Jenom studie, která je ovšem směrem k projektu velmi úsilovně tlačena. Takže problém je jen v terminologii, nikoliv ve věci samotné. K projektu se kráčí kroky mílovými a je třeba oponentury dokud nebude vyhozeno příliš mnoho peněz a úsilí. Vlastně se mělo začít už zároveň s vyjádřením záměru. pp

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238  237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.