Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
"Zájmový kroužek" pro dospělé Georgina 17.09.2011 10:05
Předem se omlouvám, nezakládám téma vyloženě k diskuzi, spíš prosím o radu - nevíte někdo, jestli v Chrudimi existuje nějaký kurz kreslení, keramiky nebo vyrábění z přírodních materiálů určený pro dospěláky? Předem díky za tipy Úsměv
Reagovat na tento příspěvek

konečně Administrátor 15.09.2011 22:32
Díky za upozornění. Opět opraveno. Ňouma Admin

konečně ANO 15.09.2011 20:13
A propos, teď to zase blinká při odesílání: Deprecated: Function session_register() is deprecated in /www/doc/www.chrudim2000.cz/www/forum/newmsg.php3 on line 216 Deprecated: Function session_is_registered() is deprecated in /www/doc/www.chrudim2000.cz/www/forum/newmsg.php3 on line 218 Deprecated: Function session_is_registered() is deprecated in /www/doc/www.chrudim2000.cz/www/forum/newmsg.php3 on line 219 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /www/doc/www.chrudim2000.cz/www/forum/newmsg.php3:216) in /www/doc/www.chrudim2000.cz/www/forum/newmsg.php3 on line 273 ale text se uloží; tak na to ráčej mrknou, šéfe, ju? Ok?

konečně ANO 15.09.2011 20:12
A takový to tady mohlo bejt klidný forum.... Úsměv (mně to akorát při přihlašování vyblinklo nějakou "Fatal error", ale přihlášení se provedlo a mohl jsem text i odeslat)

konečně Administrátor 15.09.2011 18:42
Hmm, super. Chyba v kódu, většina lidí neměla šanci vložit příspěvěk. A že by mi dal někdo vědět ... Každopádně díky Shote, ikdyž za tím nebyla žádná politika Ok?

konečně shot 13.09.2011 16:14
No, konečně se majiteli těhle stránek podařilo, že sem budou psát jen ti vyvolení. Ostatní se sem nedostanou. Nebo se mýlím?

Ocenění člena ČSOP pana Cibulky? Za co? tora 22.08.2011 19:44
http://www.pardubickykraj.cz/video.asp?thema=4137&item=67627&videoId=316 Dobrý den, toto video jsem náhodou shlédla a nedá mi to, abych na něj nezareagovala. Člen ČSOP pan Cibulka se stal oceněným dobrovolníkem Východních Čech.. Je to podle mě ocenění, které má určitou váhu a předpokládá se, že na něj dosáhne ten, který ve svém životě udělal něco mimořádného.. V tomto případě pro ochranu přírody, zvířat atd.. Jak je možné, že toto ocenění je dáno někomu, kdo byl před zhruba 10 lety pravomocně odsouzen a měl zákaz se na určitou dobu přiblížit ke zvířatům? Tento zákaz byl zřejmě jeho oceněním za to, jak opravdu pomáhá přírodě, např. praštit kotětem o zem a dát ho položivé do mrazáku, aby měl později návnadu pro dravce - to se dá nazvat pomocí přírodě a zvířeti? A co například problematika venčení psů v útulku, kdy pan Cibulka spolu s panem Bočkem svorně tvrdí, že na venčení psů jsou dobrovolníci? Tzn. není dobrovolník, není venčení.. Opravdu je dobré oceňovat takového člověka? Pan Cibulka nepochybně udělal za svůj život několik mimořádných věcí, ale opovržení by bylo na místě více, než ocenění.. Ochránce přírody si představuji opravdu jinak..

obchvat shot 19.08.2011 14:12
Vzhledem k tomu, že EU neposkytne ČR přislíbená peníze na vodní díla a to díky zlodějinám při jejich výstavbě, rýsuje se zde reálná možnost převedení těchto peněz na jiné dopravní stavby. Záleží jen na umu vyjednávačů Ministerstva dopravy, které ovládají véčkaři a na umu našich poslanců z Pardubického kraje - tj. hlavně na umu pana Čechlovského. Možná by pár blokád pomoho, ale až v době, kdy bude zřejmé, že peníze lze převést na jiné dopravní stavby, tj i na obchvat Chrudimi. Jinak samozřejmě peníze chybějící díky zlodějinám při výstavbě vodních děl budeme platit z našich daní a pan Kalousek hledá co by ještě šlo zdanit. Ovšem, jako obvykle, při hledání dodatečných příjmů vynechá zdanění hazardu a úspory ve státní správě.

drogy Jan Novotny1 16.08.2011 20:08
mam povedomost o vyrobe a rodeji drog, jak to oznamit a nepraskat? Napovim , jde o vesnici smer Pardubice po stare ceste

obchvat chrudimák 15.08.2011 21:08
a ted si myslím, že je ta správná doba na blokády a né sedět s pr... na radnici a hořekovat, mi nic, to ti před námi. Tehdá to bylo aspoň v usnesení vlády - ted jen v rovině mlhy. Ukažte, že se to radnici nelíbí a vyzvěte lidi - ukažte Pražákům, že to tu myslíme vážně. Ostrá prosba je k prdu a jen k smíchu.

obchvat shot 15.08.2011 00:52
Bohužel minulé vedení radnice obchvat totálně projelo. A to v době, kdy byla vůle a byly i peníze. No, měli tehdy na radnici jiné priority. Nyní, kdy je ČR zadlužena až po uši, nejsou peníze a jeden ze strůjců dluhu města sedí v parlamentu, kde svým "odpovědným" postojem zadlužuje republiku, se obchvatu nedomůžem. Navíc v době, kdy teprve poznáme co to je krize a v době, kdy na město dolehne v r. 2012 splácení dluhů nasekaných minulým vedením radnice pod taktovkou pana Čechlovského. Nyní opravdu žádná blokáda ani jiná akce nepomůže. Pomůže jedině zázrak a o ten se chodím denně modlit do kostela NPM. Můžeš mi přijít pomoci.

obchvat chrudimák 14.08.2011 21:34
to je zajímavý, že jsi shote vloni šil do radnice za nic nedělání a podporoval blokády a ted nic - jde to těžko co, když patříš k současné radnici.........

Centrum sociálních služeb v Chrudimi shot 10.08.2011 14:13
Jedno to není. Zkuste si přečíst příspěvky psané pod tímto nickem a zamyslete se pro koho vyznívají, koho podoporují. A k tomu obsahu: je skutečnš zajímavý a pokud ho psal pan Slezák, pak by také svá tvrzení měl obhájit. Zejména ten příbuzenský poměr. Pokud je mi známo, tak svá tvrzení neobhajuje a naopak skutečně s nikým nekomunikuje. Takže mi z toho všeho vyplývá, že pravda bude zřejmě někde jinde a to už jenom proto, že pan Slezák si sháněl jiné zaměstnání dávno před svým odvoláním. Ovšem souhlasínm v tom, že měl pan Málek při vystoupení pana Slezáka na zastupitelstvu sdělit zastupitelům kdy a jak byly panu Slezákovi vytšeny nedostatky v jeho práci, jak byl vyzýván k jejich odstranění, jaké k tomu dostal lhůty a co učinil. Rozhodně by takový způsob byl férovější a průhednější.

Obchod Rozmarýna Šikula 09.08.2011 06:49
Chtěla bych se podělit o zážitek z obchodu Rozmarýna ,který stojí na náměstí v Chrudimi. Už při vstupu na vás dýchne atmosféra venkovských chalup a příjemná prodavačka. Přála bych tomuto krámku,aby si tam každý našel cestičku a nasál tu atmosféru. Škoda jen,že je zastrčený v průchodu,zasloužil by si čestnějčí místo v Chrudimi.

Centrum sociálních služeb v Chrudimi Georgina 06.08.2011 11:30
A není to jedno, kdo to píše? Řekla bych, že ten obsah je mnohem důležitější. A na lži to bohužel nevypadá. Je něco shnilého ve státě dánském... Můžeme jen spekulovat, kdo další ze schopných lidí v Chrudimi bude na odstřel Bohužel, škoda

Centrum sociálních služeb v Chrudimi shot 04.08.2011 22:33
To píše pan Slezák = Gerus?

Centrum sociálních služeb v Chrudimi ANO 03.08.2011 20:13
Spíše to vypadá, že začal vymetat pavouky ze skříní (viz. ty elektro revize) a tak musel být odejit - dcera bývalé ředitelky přece nenechá nikoho šťourat do smluv a kamarádíčkování maminky.

Centrum sociálních služeb v Chrudimi jyrka 03.08.2011 14:04
Pěkný svinstvo na té radnici Řezníček s Málkem provádějí. I když odpovídá to jejich životní cestě. Nikdy se nechovali jinak.

Centrum sociálních služeb v Chrudimi Bohemund 03.08.2011 10:28
Musíte pochopit, že Frau Čechová chce vaše místo. Postupy, které jste popsal, přesně odpovídají jejímu jednání.

Centrum sociálních služeb v Chrudimi Gerus 03.08.2011 09:00
Jak lze řídit radu města, aneb kdo a jak v Chrudimi rozhoduje (v sociální oblasti) Způsob rozhodování o záležitostech města a jeho občanů má svá jasná pravidla, která určují postup i pravomoce všech zúčastněných. Tato pravidla jsou přesně formulována jak v obecných právních předpisech, tak v interních směrnicích a řádech, které vydává pro své potřeby samo město prostřednictvím městského úřadu. Jejich dodržováním by tedy měl být zaručen při rozhodování o záležitostech města takový postup, který bude vždy v souladu s demokratickými zásadami i se zněním právních ustanovení. Jsem bohužel nucen konstatovat, že v Chrudimi takový postup (alespoň v sociální oblasti) zaručen není. K tomuto tvrzení mě opravňuje několikaletá zkušenost ze spolupráce s radními i pracovníky Pardubického kraje a nyní roční zkušenost z Chrudimi. V červenci 2010 jsem přišel na základě usnesení Rady města do chrudimského Centra sociálních služeb a pomoci na pozici ředitele. Dle daných pravidel má o podstatných záležitostech této organizace (zejména týkajících se majetku a financí) rozhodovat kromě ředitele Rada města. Prostředníkem mezi ředitelem a radou je přitom vedoucí odboru sociálních věcí městského úřadu. Z výše uvedeného vyplývá, že partnerem ředitele Centra má být při jednáních o důležitých záležitostech této organizace radní, který zaštiťuje sociální oblast, a vedoucí sociálního odboru. Obě tyto pozice byly v průběhu roku 2010 obsazeny novými osobami. Na pozici vedoucí odboru přišla Ing. Zelenková, dcera bývalé ředitelky Centra, radním pro sociální oblast se stal p. Málek. Vzhledem k nezkušenosti p. Málka se sociální problematikou (a zřejmě i vytížeností v jiných oblastech) i nezkušeností nově ustavené Rady města se rozhodující osobou v sociální oblasti v Chrudimi stala vedoucí sociálního odboru. Aniž bych chtěl spekulovat o záměrech, pohnutkách či důvodech, které k tomu vedly, jednala paní vedoucí v záležitostech Centra a jeho ředitele v průběhu uplynulého období způsobem, který byl několikrát v rozporu s právními předpisy a směrnicemi. Svévolně, bez vědomí ředitele, rozhodovala, co a v jaké podobě bude Radě města předkládáno k projednání. Opakovaně předkládala k jednání do Rady města záležitosti předem neprojednané, nepodložené. Do Rady se tak dostala nepravdivá tvrzení a konstatování, blížící se klepům či pomluvám. Podklady, které jsem jako ředitel k projednání v Radě předložil, vedoucí odboru několikrát bez mého vědomí zcela zásadně upravila, takže výsledek byl vzdálen našim představám a potřebám. Rada města však byla vedoucí odboru v jejím řízení velmi nápomocna. Nikdo z Rady se kupodivu za celý předchozí půlrok nepozastavil nad faktem, že předložené zprávy a návrhy jsou vždy pouze názorem jedné strany. Nikoho nenapadlo (ačkoliv se jednalo například o záležitosti rozpočtu, strategie organizace nebo přímo o řediteli) vyslechnout názor, vysvětlení či argumentaci ředitele organizace. Do Rady jsem nebyl za celé období ani jednou přizván, přestože návrhy o vhodnosti tohoto z jiných odborů zazněly. Nebylo výjimkou, že jsem se o projednávání záležitosti, která se týkala Centra nebo přímo mne, dozvěděl až po jednání Rady. V březnu 2011 jsem při osobním jednání předložil starostovi města p. Petru Řezníčkovi analýzu stavu organizace a jejích problematických oblastí a nástin možného rozvoje organizace. Zároveň jsem poukázal na problémy ve spolupráci mezi organizací a sociálním odborem. Pan starosta předal vše k řešení vedoucí odboru, čímž bylo dořešeno. Pro doložení svých tvrzení předkládám několik situací, jejichž průběh či výsledek jsou v rozporu s danými pravidly: 1.V lednu 2011 předložila vedoucí odboru do Rady materiál, kde neodůvodněně napadla postup při zakoupení služebního vozidla a při výběru nového pracovníka. Aniž by byla stížnost podložena jediným ověřeným faktem (který by okamžitě prokázal její neopodstatněnost) a aniž bych se k věci mohl vyjádřit, Rada mi udělila výtku. Po mých dvou odvoláních proti výtce byl jeden důvod výtky stažen, na druhém (výběr pracovníka) Rada trvá. Nikoho z Rady možná nenapadlo, že vedoucí odboru, pověřená přešetřením svého původního podání a mých odvolání, nikdy skutečnost nezjišťovala, neučinila vůči mně ani vůči mému zástupci jediný dotaz. Nesmyslnost a neoprávněnost důvodu k výtce jsem neměl možnost Radě vysvětlit. 2.V únoru 2011 jsem předložil k jednání Rady města žádost o možnost přijímat do stacionáře klienty i z okolních obcí. Stacionář je dlouhodobě nenaplněný, úhrady od nových klientů by snížily celkové náklady na provoz stacionáře (platy, energie) . Vedoucí odboru mé ekonomické zdůvodnění žádosti bez mého vědomí upravila a argumentovala ve smyslu, že by okolní obce byly tímto zvýhodněny. Nevím, jak Rada jednala, ale ke mně se poté dostaly dva rozdílné materiály. Usnesení Rady (jehož znění je dle všech pravidel jediné závazné) mě pověřilo jednáním s obcemi. V dopise vedoucí odboru je ale navíc uvedeno, že Rada dále rozhodla o zvýšení plateb od jiných obcí za služby jejich občanům o 50%. Pominu-li fakt, že zvýšení úhrady by zřejmě odradilo i naše stávající mimochrudimské klienty, je jasné jedno: vedoucí odboru v tomto případě zcela svévolně pozměnila rozhodnutí Rady a vsunula do něho své záměry. Přitom jde o závažnou záležitost, týkající se financí a vztahu k obcím. Zcela evidentně se zde snažila jednat vedoucí odboru za Radu města a v rozporu s jejím rozhodnutím. Perličkou k tomuto je vyjádření právního oddělení MěÚ, o které jsme požádali. Připouští, že je divné, že něco není v usnesení a je to přitom prezentováno jako rozhodnutí Rady, zároveň ale připouští, že je to možné brát jako rozhodnutí, je-li to uvedeno v důvodové zprávě. Zprávu přitom zpracovává vedoucí odboru. Takže výsledek – nerozhoduje Rada, ale vedoucí odboru! (Návod pro občana – napiš, podej na MěÚ a máš rozhodnuto!) 3.V červnu 2011 předložila vedoucí odboru do Rady města informaci o tom, že Centrum neplní svoje závazky vůči dodavatelům, nehradí faktury, proto mu hrozí exekuce. Vedoucí odboru následně vydala zástupci ředitele Centra pokyn faktury urychleně uhradit. Protože jsme se k tomuto opět neměli možnost vyjádřit, nezaznělo toto: Centrum hradí v průběhu roku stovky faktur – vždy přesně a ve lhůtě (toto potvrdily i obě veřejnosprávní kontroly MěÚ, které během roku celé hospodaření organizace kontrolovaly). Faktury, o které se zde jedná a které skutečně nebyly dosud uhrazeny, jsou dvě. Obě jsou za revize elektrospotřebičů, prováděné na základě smlouvy, uzavřené pí. Bohatou. Ve smlouvě je uvedena odměna za práci ve výši 220 Kč/hodinu. Za dvě revize, které v Centru trvaly prokazatelně 4 a 3 hodiny (stále byly přítomny pracovnice Centra) si naúčtoval dodavatel částky odpovídající 24 a 15 hodinám. I s přihlédnutím k času, nutnému pro zapsání údajů do tabulek šlo o nehorázné navýšení ceny v rozporu se smlouvou. Protože při nakládání s veřejnými prostředky jsem nucen se chovat s péčí řádného hospodáře, byl dotyčný vyzván k opravě faktur. Toto neučinil a předal věc vymáhací agentuře, s kterou jsme následně bezvýsledně komunikovali. Správnost našeho postupu potvrdilo i vyjádření advokátní kanceláře. Naproti tomu vyjádření vedoucí odboru – zaplatit vše. Ptáte se, jak je možné, že není ředitel pochválen za řádné hospodaření a neustoupení zlatokopům, ale je probírán v Radě jako opět problematický? Tedy opět perlička. Onen dotyčný (kterému bylo za rok 2010 vyplaceno za revize 37 tisíc Kč) je v příbuzenském vztahu k pí. Bohaté i k vedoucí odboru. 4.V červnu jsem se z mailu vedoucí odboru stručně dozvěděl, že Rada v květnu odsouhlasila změnu přílohy Zřizovací listiny Centra – Smlouvu o výpůjčce majetku a že toto bude předloženo zastupitelstvu. Už jsem se nedivil, že byla věc projednána bez mého vědomí. Zarazilo mě, proč se mění Smlouva o majetku, kterou v roce 2009 podepsal tehdejší starosta p.Čechlovský a místostarosta p. Řezníček a která měla svůj důvod i logiku. Když jsem si přečetl návrh nové Smlouvy, divit jsem se nepřestal. Pokud bych se Smlouvou musel řídit, porušoval bych několik zákonů, pravidla pro nakládání s rozpočtem i vnitřní směrnice města včetně Zřizovací listiny. Zjednodušeně řečeno – Centrum by bylo nuceno vykonávat a hradit činnosti, pro které není zřízeno a pro které nemá určeny položky rozpočtu. Toto jsem vysvětlil zastupitelům, kteří (byť pro vysvětlení nebylo příliš prostoru) odsunuli projednání záležitosti na příští zasedání. Den poté jsem obdržel oznámení o veřejnosprávní kontrole MěÚ v Centru (třetí za rok!), týden nato oznámení o další veřejnosprávní kontrole MěÚ (čtvrtá za rok! – v roce 2010 neproběhla žádná). Za dalších pár dní jsem byl na základě usnesení Rady města odvolán z funkce. Odvolání podepsal a posléze mně také předal pan Málek. Na můj opakovaný dotaz po důvodu odvolání zněla první odpověď pana místostarosty, že je v této věci jenom pošťák, druhá odpověď, že jsem odvolán bezdůvodně. Až třetí odpověď přinesla žádanou informaci. Důvodem mého odvolání je moje špatná komunikace se zřizovatelem – tedy s Radou města a městským úřadem! Vážená Rado a městský úřade, děkuji za vykonanou lekci i za odvolání. Musím tímto dát za pravdu těm, kteří říkali, že jsem blázen, když opouštím místo ředitele dobře zavedené a fungující krajské organizace a jdu do Chrudimi. Při současném způsobu vedení sociální oblasti v Chrudimi mi bude ctí nadále s Vámi nespolupracovat. Jan Slezák

autobazary honza1 30.07.2011 21:59
hlavně neobchodujte s panem Kejlou, ten totiž.....Progůglujte si ho

Tohle opravdu chceme? Lebduška Josef 30.07.2011 00:23
Vláda předložila Senátu ke schválení Rozhodnutí Evropské Rady z 25.3.2011, kterým se mění Smlouva o fungování EU. Ani ne rok po složitém dojednání tzv. Lisabonské smlouvy se mají pravidla fungování EU opět měnit, konkrétně v souvislosti s dluhovou krizí v eurozóně. (Senát jednal o změně smlouvy 20.7.2011, jednání odročil a bude o změně jednat znovu pravděpodobně 4.8.2011.) Změna smlouvy má Evropské unii umožnit zřídit mechanismus pro dotování a úvěrování států eurozóny neschopných hradit samostatně své závazky (tzv. ESM, Evropský mechanismus stability). Účast v tomto mechanismu má být povinná pro všechny budoucí členy eurozóny včetně ČR. Dosud Evropská unie pravomoc iniciovat takovýto mechanismus nemá a členské státy eurozóny se proto loni rozhodly vytvořit záchranný fond (EFSF) dobrovolně, mimo rámec EU (založily jej jako s.r.o. se sídlem v Lucembursku, přičemž podílníky jsou jednotlivé členské státy eurozóny.) Přesun pravomocí České republiky se předkládaná změna dotýká v tom ohledu, že jsme státem, který má ze Smlouvy o přistoupení k EU povinnost přijmout euro. Vstupem do eurozóny se pak – bude-li nyní předkládaná změna smlouvy schválena – staneme automaticky účastníky záchranného mechanismu s povinností přispět formou přímého kapitálového vkladu a formou záruk částkou v celkové hodnotě 250 miliard korun. Jak se uvádí v Závěrech Evropské rady z 25.3.2011, „Stát, který se stane členem eurozóny se v důsledku stane členem Evropského mechanismu se všemi právy a povinnostmi.“ (pozn. pod čarou č. 4 na str. 24 Přílohy II Závěrů Rady). „ESM bude mít celkový upsaný kapitál 700 miliard eur. Z této částky 80 miliard eur bude splaceno členskými státy eurozóny počínaje červencem 2013 v pěti ročních splátkách. Kromě toho bude ESM disponovat kapitálem splatným na požádání a zárukami ze strany členských států eurozóny v celkové výši 620 miliard eur … Splacení upsaného kapitálu [ESM] se bude u členských států, které se stanou členy eurozóny počínaje červencem 2013 řídit stejnými podmínkami jako u původních podílů.“ (str. 24 Přílohy II Závěrů Rady) V čem se premiér mýlil Na tomto místě je potřeba konstatovat, že premiér Petr Nečas, který 25. března 2011 v Bruselu jednak podpořil Rozhodnutí Rady o změně Smlouvy (jež však vstoupí vlastnost jen bude-li schválena členskými státy v souladu s jejich ústavními postupy) a jednak souhlasil s podobou budoucího záchranného mechanismu, jednal na základě mylných informací. Petr Nečas se domníval (jak píše ve svém sdělení), že bez souhlasu České republiky se nemůžeme stát členy eurozóny, a tedy se nemůžeme stát členy chystaného mechanismu: „Je nezbytný aktivní projev vůle daného státu euro přijmout“, píše premiér Nečas na obhajobu toho, proč podpořil v Evropské radě změnu Smlouvy. Premiér Nečas jednal na základě jasně mylné informace. Jak plyne ze znění Smlouvy o EU, Česká republika nemá na rozdíl od Velké Británie a Dánska výjimku. O našem členství v eurozóně bude rozhodovat podle článku 140, odst. 2 Smlouvy o fungování EU Evropská rada kvalifikovanou většinou na návrh Komise, tedy i bez našeho souhlasu či žádosti. Je proto nyní na Senátu, aby jakožto suverénní komora Parlamentu ČR, nedal ke změně smlouvy souhlas a předešel tak závažným rozpočtovým dopadům na Českou republiku. Přesun pravomocí Ze Smlouvy o přistoupení České republiky k EU již nyní plyne, že je Česká republika vázána přijmout euro a že se členstvím v eurozóně je spjata řada práv a povinností (např. splatit kapitál Evropské centrální banky, převést na ECB devizové rezervy, podílet se na hospodářském výsledku ECB apod.). Povinnost účastnit se záchranného fondu eurozóny má však být novou povinností. Z hlediska České republiky je tedy změna Smlouvy o fungování EU, která má umožnit zřízení mechanismu sanování států eurozóny, jehož se mají budoucí členové eurozóny účastnit automaticky, přesunem pravomocí na nadnárodní organizaci. Právě z toho důvodu se vláda pro jistotu rozhodla žádat parlament o souhlas dle procedury popsané v Článku 10a Ústavy (tedy kvalifikovanou, třípětinovou většinou). Rozpor v jednání premiéra Nečase Dochází zde k rozporu mezi jednáním premiéra jakožto člena Evropské rady a jakožto předsedy vlády, která předkládá Parlamentu změnu Smlouvy ke schválení. Jako člen Evropské rady totiž premiér jednal tak, že změna smlouvy neznamená přesun pravomocí na EU. Jakožto předseda vlády předkládá parlamentu souhlas podle článku 10a ústavy, jako by šlo o přesun pravomocí. Evropská Rada totiž využila ke schválení změny smlouvy tzv. zjednodušenou proceduru podle čl. 48, odst. 6 Smlouvy o EU, která je vyhrazena jen pro takové změny Smlouvy, které nejsou předáním pravomocí. V případě změn měnících pravomoci EU totiž Smlouva o EU vyžaduje řádný postup, tedy svolání konventu, a sjednání nové mezinárodní smlouvy (jež by v případě ČR byla schvalována podle Článku 10a Ústavy). Vláda se žádostí o schválení změny ústavní většinou chce jistit pro případ, že se ukáže, že o předání pravomocí vskutku jde. Jak uvedl ve svém odůvodnění premiér Petr Nečas: „I v případě, že by instituce EU chtěly porušit podmínky procedury podle článku 48 odst. 6 Smlouvy o EU a přenést zjednodušenou změnou Smluv na Unii další kompetence, neznamenalo by to automaticky z hlediska národního ústavního práva problém, pakliže na národní úrovni v ČR by byla taková změna schválena v souladu s ústavními procedurami.“ Tedy samotný fakt, že vláda žádá Parlament o projevení souhlasu třípětinovou většinou, tj. analogicky jako by šlo o smlouvu podle článku 10a Ústavy, svědčí o tom, že o přesun pravomocí jde. Vláda sama ve svém Programovém prohlášení tvrdí: „V případě zásadních institucionálních změn EU vyžadujících úpravu primárního práva bude přesun dalších pravomocí z České republiky na EU potvrzován referendem.“ Vláda jedná zmatečně. V Bruselu se chová tak, jako by nešlo o přesun pravomocí. Doma se chová jako by o přesun pravomocí šlo (předkládá Parlamentu souhlas se změnou Smlouvy podle článku 10a Ústavy, jako by šlo o mezinárodní smlouvu), pak ale porušuje vlastní slib o referendu. Důsledky Evropská rada 25.3.2011 rozhodla, že bude-li změna Smlouvy schválena, bude zřízen ESM s kapitálem 700 miliard eur, z nichž 80 miliard eur má být splaceno v hotovosti a 620 miliard eur má být splaceno formou záruk. Členské státy se mají na splacení kapitálu podílet podle klíče pro upisování kapitálu Evropské centrální banky (ECB). Protože podíl České republiky na kapitálu ECB je v současnosti stanoven na 1,4472 procenta, byla by Česká republika vázána uhradit kapitál ESM ve výši 10 miliard eur (250 miliard korun), z toho 1 miliardu eur bezprostředně a 9 miliard eur formou záruk splatných na požádání. Na tomto místě je třeba upozornit, že to nebude vláda Petra Nečase, jež změnu smlouvy schválila a prosazuje v Parlamentu, ale budou to příští vlády, které budou muset plnit záruky z mechanismu vyplývající. Bude to tedy nějaká příští vláda, která bude vyzvána k proplacení záruk v objemu čtvrt bilionu korun. Řešení: Výjimka z eura Není v zájmu České republiky bránit stávajícím členům eurozóny ve zřízení záchranného mechanismu. Není ale akceptovatelné, aby Česká republika přislíbila svým souhlasem se změnou smlouvy příspěvky na záchranu eurozóny v objemu 10 miliard eur. Řešením je sjednání výjimky pro Českou republiku ze zavedení eura, podobné jako mají Velká Británie a Dánsko. Protože vynětí České republiky z povinnosti zavést euro nepředstavuje rozšíření pravomocí EU (naopak znamená omezení pravomocí EU v měnové oblasti vůči členskému státu), lze takovou výjimku zavést zjednodušenou proceduru změny Smlouvy, tedy podle čl. 48, odst. 6 Smlouvy o EU. Parlament tedy může vyzvat premiéra, aby na některém z příštích zasedání Evropské rady prosadil změnu smlouvy ve smyslu stanovení trvalé výjimky na zavedení eura v ČR. Jakmile by taková změna vstoupila v platnost, může Česká republika podpořit změnu smlouvy, která má umožnit zřízení záchranného mechanismu eurozóny, pakliže členové eurozóny takovou změnu Smlouvy o fungování EU potřebují. Petr Mach je ekonom, bývalý poradce prezidenta Klause a předseda Strany svobodných občanů

obchvat shot 28.07.2011 22:25
Podle studie prováděné ČVUT z důvodu plánované výstavby na Skřivánku, se dá v největší špičce dojet od Borzny na kruhák u Bohemie max za 5 minut. Plánovaná výstavba na Skřivánku a tím vzniklé zhuštění dopravy má tento čas prodlužit max o 1 minutu. Takže jaké kolony? Jaký problém?

obchvat chrudimák 28.07.2011 07:22
No hlavně jsem zvědav jestli budou blokády, když příjde ofiko info o odložení. Někteří, kteří řvali o neschopnosti předešlé garnitury, jsou u moci, tak jsem na ně zvědav. !!!!! předveďte se pánové jak se budete bít. Jsem občan Chrudimě a vy jste slibovali, div né boj do krve, že se o něj postaráte - už mě nebavěj kolony na Palackýho a u Bídy.

obchvat cech 27.07.2011 10:48
Nevím jestli obchvat nakonec bude, ale první krok je jistý a to archeologický průzkum. Že by to archeologům Vaši zemědělci vyorávali ? http://www.chrudim.eu/mesto/aktualne.html/14_1812-zachranny-archeologicky-vyzkum-v-trase-obchvatu-chrudimi-zacne-v-srpnu

obchvat shot 26.07.2011 21:54
Já taky. Obchvatu se prostě nedočkáme.A není to jenom kvůli véčkařům. Je to kvůli neschopnosti bývalých vlád a poslanců. Tedy možná spíše kvůli schopnosti, utratit a rozkrást víc, než tahle republika utáhla v letech hojnosti. No a protože v parlamentu a na ministerstvech sedí téměř stejní lidé už 20 let a více, tak i nyní v hubených letech neumí výdaje zkrotit a myslí, že lze získat více zvýšením daní. Nelze, prostě tolik, kolik oni potřebují, tenhle národ nevydělá.

autobazary DaveG. 26.07.2011 14:37
Doporučuji AUTO-RE Bylany. Mám výborné zkušenosti.Mohu jenom doporučit.

autobazary Bohemund 25.07.2011 16:39
Hledaz přes net je IMHO lepší.

autobazary Max 25.07.2011 12:25
www.mobile.de www.autoscout.de Privezt si auto sam se mi osvedcilo nejvic! Max P.S. btw, ty mas teda nick Úsměv

autobazary Tomáš Kopecký 25.07.2011 11:08

autobazary anus 25.07.2011 10:15
chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti s bazary. chtěl bych si pořídit ojetinu a jsem ve měste nový a tak sonduju jak to chodí. Kdo je tady férovej? díky a.

obchvat Pepin 22.07.2011 20:23
Já zůstávám klidný. Věci veřejné před volbami slíbily, že obchvat bude, mají ministra, který o těchto věcech rozhoduje, tak proč by obchvat neměl být ? Že by to byly jenom lži aby ulovily nějakého voliče ?

obchvat shot 21.07.2011 23:24
Inu, protože stát, tedy vláda a parlament, hospodaří stejně jako naše město, tj. zadlužuje se a tím zadlužuje nás, není divu, ža na potřebné věci nejsou peníze.

autoservis Tuněchody Ondra12 21.07.2011 22:08
S tim co uvedl pan Martin na autoservis Radous nemohu zasadne souhlasit.Z vlastni zkusenosti mam uplne jiny nazor.V autoservisu Radous jsem byl scela spokojen,opravili mi auto rychle,kvalitne a za dobrou cenu.Tuto autoopravnu mohu doporucit kazdemu mam s nimy mnohalete zkusenosti.

autoservis Tuněchody Ondra12 21.07.2011 22:06
S tim co uvedl pan Martin na autoservis Radous nemohu zasadne souhlasit.Z vlastni zkusenosti mam uplne jiny nazor.V autoservisu Radous jsem byl scela spokojen,opravili mi auto rychle,kvalitne a za dobrou cenu.Tuto autoopravnu mohu doporucit kazdemu mam s nim mnohalete zkusenosti.

obchvat chrudimák 21.07.2011 19:15
Tak obchvat prý odložen. Zemědělci prý můžou dále hospodařit na trase budoucího obchvatu. Víte někdo o tom něco ????? Pardubická Paramo křižovatka je na tom prý stejně.

Konkurs na ředitele Mš a Zš Morašice Miri 20.07.2011 15:15
Byl vyhlášený konkurs na ředitele školky a ředitele školy v Morašicích. Zde na ředitelku školky http://www.obecmorasice.cz/file.php?nid=667&oid=2332949 a zde na ředitelku školy http://www.obecmorasice.cz/file.php?nid=667&oid=2332950 Pokud se to z nějakého duvodu nezobrazí tak na stránkách obce Morašice nahoře v liště úřední deska a tam to je. http://www.obecmorasice.cz/index.php?nid=667&lid=CZ&oid=1711115

Bořit je snažší než stavět em 19.07.2011 14:02
Z pana Slezáka asi nebude zasloužilý pracovník města s postupem na lepší pozici. On totiž pracoval, nepředváděl se a s nikým v této chvíli důležitým nekamarádí (?). Škoda Berte to tak, že nelze uměle donekonečna snižovat entropii vesmíru. Republika spěje do chaosu a vazalství finančníků, tak proč to nedělat i v malém.

Bořit je snažší než stavět Krmelec 18.07.2011 22:18
Blá, blá, blá šotku... samozřejmě, že úředník radnice zastupitelem být může, jako je třeba Kateřina Jánská v tomto období nebo Miroslav Tejkl v minulém období. Netuším, kdo ti překáží na odboru investic. Protože ale tady soustavně děláš dobře informovaného advokáta současné garnituře, tak lze očekávat, že bude vyhozen z práce někdo další, kdo se znelíbil dnešní klice neschopných a mstivých. Je vidět, že na seznamu lidí k likvidaci jsou další jména...

Bořit je snažší než stavět shot 18.07.2011 21:46
Nechci hodnotit pana Málka, bylo by to jiné povídání, ani odvolání ředitelky školky, které zavání spíše mstou. Ale, tvrzení, že jsou z radnice vyhazování odborníci a nahrazováni laiky mi připadá hodně zavádějící. Pokud považujete za kvalifikací úředníka MěÚ v Chrudimi poblouzněnost sektou, pak skutečně jeden takový z radnice odešel. Ale jenom proto, že se kandidoval ve volbách a tudíž úředníkem radnice být ze zákona nemůže. Je pravdou, že při zadaní a tvorbě projektu na MBS, a to nejen MBS, a na jeho následné realizaci se penězi nešetřilo, spíše plýtvalo. Pokud i tohle považuješ za nutnou kvalifikace městského úředníka v Chrudimi, pak se nedivím tvému pláči. Má-li pan Málek a noví radní v úmyslu vyměnit úředníky, kteří šli až příliš na ruku klice kolem ODS a ChV, tak mají mou podporu a měli by se podívat také na odbor investic. Jinak se domnívám, že v Chrudimi a blízkém okolí je hodně kvalifikovaných lidí, kteří mohou bez problémů uvedené funce úředníkú zastávat a věřím že i lépe.

Bořit je snažší než stavět F.N. 18.07.2011 11:42
Situace kolem vyhození ředitele pečovatelského domu Jana Slezáka mě vede k myšlence, jestli tato radnice nemá ve svém volebním programu spíš destrukci než rozvoj města. Na můj vkus je to příliš mnoho lidí, kteří byli odejiti nebo raději odešli. Zajímavé je, že všichni pracovali v oblasti, kterou řídí pan Málek. Jsou to vedoucí odboru školství Josef Štěpánek, vedoucí památkové ochrany Naděžda Pemlová, ředitelka školky Sv. Čecha Iva Malinová a teď i ředitel CSSP Jan Slezák. Všichni byli odejiti bez jasného a závažného důvodu, což mě vede k podezření, že za jejich vyhazovy jsou jiné zájmy. V případě pana Štěpánka se Málek zbavil kvalifikovaného úředníka, který by jistě neakceptoval destrukci Muzea soch, tak jak ji Málek v současnosti provádí. Současně se Štěpánkem se svezla paní Pemlová, která komplet zajišťoval organizaci restaurování a instalací barokních soch a diletantismus Málka jí určitě nebyl po chuti. U ředitelky Malinové, která útok radnice odnesla i zdravotně, doposud není jasné, kdo má být vybrán místo ní. Hovoří se o dámě spojené s někým z vedení města. No a ředitel Slezák se snažil vyčistit bordel, který po sobě zanechala bývalá ředitelka pečováku, což její dcera (nadřízená Slezáka) ocenila návrhem na vyhazov. Starosta Řezníček návrh rychle podpořil, neb bývalá ředitelka je jeho politický vazal na volební kandidátce. Je otázkou, jestli není příliš velkým luxusem zbavovat se kvalitních odborníků, kteří mají nejen kvalifikaci, ale v oblasti mají i velké zkušenosti. Rychle nabíraní noví pracovníci žádné zkušenosti nemají a o co hůř, jsou nekvalifikovaní, což se jistě brzo negativně promítne do života našeho města. Bořit je vždy snažší, než stavět. Zkušenost mi říká, že boří vždy ti, kteří v životě nic nedokázali. Vedení radnice by si mělo rychle uvědomit, že ve funkcích nejsou pro to aby prosazovali své zájmy, ale proto, aby zlepšili život v našem městě. Po pár měsících jejich vlády je tomu právě naopak.

Hudební akce v Lázeňské ulici (letní kino) Krmelec 17.07.2011 21:31
To víte, paní Machková - tzv. "oživení letního kina" je pro toto vedení radnice ve skutečnosti politickou odvetou proti minulému vedení, které z letňáku chtělo vybudovat klidovou zónu. Proto nečekejte, že někdo bude slyšet na racionální argumenty typu, že ten randál ruší Vaše děti při spaní. Naši radní zřejmě za podporu kultury považují sponzorování marijánkových dýchánků. Zvlášť pikantní to je u lidovců reprezentovanými v koalici místostarostou Málkem a lékaři Hradcem a Kopeckým. Zatímco lidovci hlásají nulovou toleranci drogám, v Chrudimi za aktivní podpory místních politiků KDU-ČSL budujeme jakýsi "huličský ráj" sponzorovaný městskými penězi....

Místostarosta Málek - opět střet zájmu ANO 16.07.2011 08:29
....a netrvalo to ani tak dlouho. Ok? "Ředitel, který vedl organizaci zhruba jen jeden rok, byl formálně k pátečnímu datu odvolán bez udání důvodů."

Hudební akce v Lázeňské ulici (letní kino) V.Machkova 16.07.2011 00:14
Pan Herbst si z nás a nakonec i z Rady města dělá legraci. Randál byl u nás uplně stejný jako minule, manžel nevydržel a šel se tam podívat. V areálu to prý moc nevadilo, ale doma za zavřenými okny je to hrozný - zkuste při tom uspat děti. Takže žádná změna, snad jenom typická vůně z marjánky. Ale to ať si hulej, jenom proboha ať už nedělají uprostřed města ten rámus.

Hudební akce v Lázeňské ulici (letní kino) Sousedi 15.07.2011 22:20
Tak to s tou slabou aparaturou byl jen vtip, je skoro půl jedenácté a pod náporem hudby nám opět drnčí sklo v oknech.

Hudební akce v Lázeňské ulici (letní kino) Sousedi 15.07.2011 21:01
Tak jak to vidíte lidi z okolí dnes, obtěžují nebo neobtěžují? Velký rozdíl nevidíme, ale snad je ta hudba alespoň příjemnější. Jsme zvědaví co s tím udělají po 22 hodině. V bytě je slyšíme i přes zavřená okna.

Hudební akce v Lázeňské ulici (letní kino) geos 15.07.2011 20:36
Otázka z městského webu: Dobrý den, budou i nadále koncerty v areálu bývalého letního kina povoleny i po 22. hodině? "Výjimka schválená Radou města Chrudim je i nadále platná. Předseda o.s. MaChr pan Herbst se zúčastnil minulého jednání rady města, kde byl kromě jiného seznámen i se stížnostmi občanů. Dnes zaslal následující vyjádření: „15.7. proběhne v letním kině koncert, jak jsme již minule zmínili, nechceme hlukem obtěžovat okolí, proto se akce odehraje na slabší aparaturu, z které je hudba méně hlasitá. Pokud by i tak byly ze strany občanů stížnosti, dejte nám prosím vědět, ať podnikneme další opatření. Za o.s. MaChr Richard Herbst“

Hudební akce v Lázeňské ulici (letní kino) Gargulina 15.07.2011 12:18
Máš recht, Bohemunde, ty zakázané čadodějnice jsou jen výmysl hrsky zkrachovanců. Čarodějnice ve skutečnosti proběhly v radostné a družné atmosféře, u divadla se shromáždilo několik desítek šťastných rodičů a dětí, kteří si opékali buřty, zpívali písničky a opakovaně skandovali jméno Romana Málka

Hudební akce v Lázeňské ulici (letní kino) estin 14.07.2011 20:24
Máte recht. Tady nikdo nic nikdy nezakázal ani nikoho nevyhodil z práce. Jenom se nějak ztrácejí akce a lidi. A nikdo neví proč. Ono se to děje nějak samo ... Dnes vyhodili z práce ředitele pečováku Honzu Slezáka. Taky se neví proč a kdo ho vyhodil. Prostě tajemné město. A po čase zase bude někdo psát, co je to za lži, co Bohemunde … nebo Málku?

Hudební akce v Lázeňské ulici (letní kino) Bohemund 14.07.2011 16:57
Co to blábolíte? Kdo zakázal "čarodějnice"? Přestaňte už s tou vylhanou historkou.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308  307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.