Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
úřední hodiny Pavel Pavlíček 11.12.2002 23:55
Tak první den, kdy rada zasedala nikoliv v úterý, ale ve středu - a tedy v úřední den, jsem jako naschvál potřeboval jednat na stavebním odboru. Okolo 16 hod.
jsem dorazil ke kanceláři č. 314 kde byl na zamčených dveřích přilepen nápis, že potřebné informace získám v kanceláři č. 313. Dveře č. 313 jsem nalezl zamčené, a na nich visí nápis, že potřebné informace naleznu ve dveřích číslo- všřte nebo nevěřte - 314. Makonec jsem nalezl osobu v čísle 302, kde jsem své podání předal s tím, že se zastavím zítra, tedy ve čtvrtek, tedy mimo úřední hodiny, a budu se těšit na vyřízené papíry - pokud ovšem budu přijat, resp. pokud nebudu odkázán na úřední den, kdy však může znovu zasedat předsednictvo a úřednictvo ... a pak půjdu pro vodu ke studánce ... - Pavel Pavlíček
Reagovat na tento příspěvek

jeste k mateřské školce v městském parku Dubka Vochru 11.12.2002 20:27
Na poslednim zastupitelstvu me dojala jedina malickost. Tak malickata, ze me uplne mrazilo.
Dotceni rodicove prominou, ale v zasade opravdu chapu rozhodnuti rady zrusit materskou skolku v mestskem parku. deti je proste malo, skolka je ekonomicky nerentabilni a nekde se s usporami proste musi zacit. Je pochopitelne, ze u te nejmensi, ktera by po vstupu do EU mela o to vetsi tezkosti se chytnout tvrdych mantinelu na konkurencnim a byrokratickymi nesmysly tykajici se hygieny atp.
napinanem trhu MŠ.
Az potud vse v richtigu. Jako mile nepoucitelna se vsak radnice opet, jak jsme uz jednou psal, ukazala v nedostatecne komunikaci s obcany. Je trestuhodne, kdyz se rodice umistenych deti o ruseni skolky dozvedi nejdriv z mestskeho zpravodaje. Vim, urednik ma hned po ruce argument - bylo to prece vyvesene od pocatku na uredni desce. Uaaahh! Nejsilnejsim zazitkem vsak pro me byla neotresitelne chladnokrevna prostorekost starosty Libeho. Ten bez nejmensiho uzardeni na interpelaci zastupitelky Hrochove, stezujici si na nedostatek podkladu a predevsim chybejici kopii petice, smele prohlasil, ze cela petice je to, co ma na stole, tedy tech xxx podpisu a nad tim jedna veta o tom, ze "jsme proti zruseni skolky v mestskem parku." Mensim sokem pak bylo, kdyz najednou mezi zastupiteli zacaly kolovat xeroxy teto "jednovete" petice, ktera ma format A4 a ve skutecnosti je pomerene hutnym pismem a myslenkove prehlednym textem zaplnena z obou stran...
Mno, nic. To jen takovy postreh na okraj. Uzijte si hezke a co nejmene hekticke predvanocni obdobi!

Novinky z Radnice Stín radnice 09.12.2002 22:19

Starostův syn XXX 05.12.2002 16:56
V komisi nemuze byt pouze kandidat. Jeho pribuzni ano.

Starostův syn Jeníkov 05.12.2002 10:40
Dobrý den,měla bych na Vás dotaz. Je možné, aby starostův syn byl ve volební komisi, nebo i zástupce okrskové komise? Myslím si, že to nejde a tím bych chtěla zpochybnit volby v naší obci.
Děkuji za odpověď.

Novinky z Radnice Občan 2 02.12.2002 21:50
Kdyz uz jsme u zprav z Radnice. Nepochybne Vas vsechny potesi, ze si nekdo z Rady povsimnul novelizovaneho ustanoveni v zakone o obcich, ktere umoznuje kumulaci odmen pri soubehu funkci ( za vykon fce zastupitele + cokoliv jineho - napr. predseda vyboru ci komise ) a hned to na svem prvnim zasedani postoupili zastupitelstvu pod hlavickou: doporucuje se schvalit.
Nepochybne se najde mnoho clenu zastupitelstva ( asi tak 3, stejne jako v minulem obdobi:), kteri to odmitnou. Kazdopadne se nasi voleni zastupci ( alespon nekteri )mohou tesit na bohatsiho Jeziska. Prijemny den. Obcan 2

První změna na radnici... pp 30.11.2002 10:51
zkouzka funkcnosti

První změna na radnici... Dubka Vochru 29.11.2002 20:06
Postřeh je to zajímavý, jen bych byl možná trochu zdrženlivější v kritickém hodnocení. Pravdou totiž je, že jsem dosud nezaregistroval ze strany radnice odůvodnění tohoto kroku. Možná má racionální opodstatnění a je myšlen v dobré víře ku prospěchu správy věcí veřejných. V tom případě mě ale radní hned na počátku jejich o další čtyři roky prodlouženého funkčního období opět utvrzují v jednom: doposud se nenaučili doceňovat a dbát na veřejnou komunikaci.
Prostě rozhodnou a basta. aniž si uvědomují, že ve věcech správních méně profesně fundovaný, ale o to citlivější občan na takovéto nijak nezdůvodněné móresy reaguje nedůtklivě a s nedůvěrou. možná by odůvodnění stálo za zmínku v příštím městském zpravodaji. teď už to nestihnou, tak aspoň v tom lednovém.
já sám se přitom domnívám, že změna zasedání rady byla rozhodnuta účelně a nevidím tudíž problém, proč se o to ve radničním věstníku nepochlubit!

První změna na radnici... Stín radnice 29.11.2002 18:08
není se čumu divit - komu by se tam chtělo sedět v úterky do noci, když tam z povinosti musej sedět ve středu ( úřední dny do 17hod. ). Takhle budou mít volný úterky a výmluvu na to, když je člověk bude potřebovat v úřední středu. Zajímalo by mně, zda budou brát o ty hodiny co budou na radě menší plat ???!!!???

Diskusní fórum Pavel Pavlíček 29.11.2002 11:44
To je skutečně hulvátský přístup k občanům. Stupnice arogance zástupců radnice má vzestupnou tendenci. Ale jiný výsledek by byl jen překvapením. pp.

První změna na radnici... Zoro 29.11.2002 07:27
A máme tady první "pozitivní" změnu na radnici! Nově zvolená rada města si stanovila nový den, kdy bude zasedat. Vážený voliči, kdybys náhodou nutně potřeboval ve středu od 13,00 hodin - v úředni den - jednat s našimi uvolněnými představiteli starostou a jeho zástupci, tak si to dobře rozmysli. Počínaje 27.listopadem, každých 14 dnů zasedá rada města a pro Tebe tam nejsou. Nebudou tam ani vedoucí odborů, kteří mají své příspěvky v radě. Jen tak dál.....

reakce na vše Stín radnice 27.11.2002 16:45
Pěkně jste se tu rozjeli. Konečně tato diskuse za něco stojí.
Volby dopadly jak dopadly - pro mně osobně je to v ....., ale aspoň se nebudou stávající radní moc vymlouvat na to, že za to můžou ti co byli před volbami. Osobně si myslím, že s těma doktorama to je opravdu o ničem. Doktor rozhodující o tom co a jak se má postavit, kam se mají investovat peníze, jak se má hospodařit ?????????? Vážím si profese doktor, ale né nadarmo se říká - šefče drž se svého kopyta !!!!!!!!!! Škoda, že zelení je tam neměli, dopadli by možná líp a mohli třeba být rozhodující jazíčkem na vahách zastupitelstva, hold asi Chrudim nestojí o nové, mladé a nezávislé tváře.
K ODS - starosta z pátého místa - výsměch občanům. Koalice - nešťastně volená kampaň.
Řezníčkovic nezávislí - pan Řezníček by se asi těžko přeorientovával z místostarostovského platu na učitelský.
ČSSD - škoda, že mladí socani se otavřeně a větší vervou nepostavili před volbami těm prošedivělým arogantním staříkům.
Chrudimská volba - průmyslová zóna mně bude asi hodně dlouho ležet v žaludku, ale volby se jim povedly, i když si dělali zálusk na víc křesel - doufám že dodrží to co proklamují a budou tvrdou opozicí radním a pan Jelinek si odpustí to co předvedl v minulém období, kdy při důležitém hlasování šel k oknu a tvrdil že tam není.
Komančové - no coment.
Na závěr - opoziční zastupitelé tvrdě do nich a radní přemejšlejte než něco rozhodnete a všichni myslete na lidi a né svojí kapsu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

reakce na zora Zoro 26.11.2002 14:06
Díky všem za odpovědi a reakce. Mam pocit, že toto bude jediné místo pro prezentaci nezávislým názorů.
Zajimavá je reakce na krajské radní. Pisatel ale nějak opomenul pana Moučku. Strana je tabu? V poslední době se stále více objevuje názor, že když už jsme tak vyspělá demokracie, měla by naše bývalá vedoucí síla zasednout na postech v komunální politice. Mě osobně je to proti srsti, ale někdo může mít i jiný názor...
Napište mi někdo, co vede v současné době lidičky k tomu, že jsou ve straně a úzce s ní spolupracují. A jeden příklad za všechny - kandidátka místostarosty Řezníčka: druhé místo paní Rohrichová. Minulé volební období KSČM, dnes druhé místo u nezávislých hned za lídrem, to je o otevřené spolupráci. Nebo se mílím?

reakce na p. Jelínka Luboš Jelínek 26.11.2002 09:35
Milý občane,dělá mi trochu problémy rozšifrovat Tvůj text, ale budiž, zkusím reagovat. Píšeš: "Pokud mám reagovat na respektování programu chrudimské volby - kterou proklamujete, tak se musím srdečně zasmát , neboť její volební kampaň je vlastně podvodem na voliče, kteří tomoto sdružení dali svůj hlas. Jak jinak si vysvětlit náhlé změny na post starosty(ky) města - p. Kudrnáč ( očemž její představitelé vlastně věděli před volbami a v průběhu jednání dlaší změna)" ... Moc Tvé větě nerozumím, ale jestli říkáš, že Chrudimská volba navrhovala na starostu Ondřeje Kudrnáče, potom víš víc než já. Možná by stačilo, zjistit si, koho jsme navrhovali na zastupitelstvu.
Přiznám se, že dešifrování Tvého příspěvku mi dělá trochu problém. Ani Tvá druhá tajemná věta: "A ruku na srdce - že by Vás zásadovost stála místa na radnici - zkuste to nazvat pravým jménem", mi moc nenapověděla o svém obsahu. Vážím si jakékoliv diskuse a myslím, že tohle město ji potřebuje jako sůl, ale když není na co reagovat ...
Dík za pochopení a čekám další zprávy:)Luboš Jelínek

reakce na p. Jelínka občan 25.11.2002 23:43
Potešila mně vaše reakce na krátké zamyšlení a reakci na článek Zora a jsem rád, že aspoň na těchto stránkách má občan možnost nahlédnout trošku pod pokličku férovosti či neférovosti jednotlivých stran.
Pokud mám reagovat na respektování programu chrudiské volby - kterou proklamujete, tak se musím srdečně zasmát , neboť její volební kampaň je vlastně podvodem na voliče, kteří tomoto sdružení dali svůj hlas. Jak jinak si vysvětlit náhlé změny na post starosty(ky) města - p. Kudrnáč ( očemž její představitelé vlastně věděli před volbami a v průběhu jednání dlaší změna).A průběh povolebních jednání směřoval k tomu zaměstnat neschopné krajské radní. Máte pravdu kandidátka ODS nenabízela asi jiné řešení než na post starosty p.
Libého, což není nejšťastnšjší řešení. Ale k jednání nebyla jen ODS.A ruku na srdce - že by Vás zásadovost stála místa na radnici - zkuste to nazvat pravým jménem. Věřím také že tato povolební situace otevřela lidem oči a budou si více všímat svých volených zástupců v zastupitelstvu. Věřím také, že radnice zprůhlední svá rozhodnutí v městském zastupitelstvu, tak aby bylo občanům jasné kdo v zastupitelstvu pracuje a řeší připomínky a náměty občanů, a kdo si jen honí triko a při hlasování je vždy neutrální " zdrží se hlasování.

Myslíš to vážně, Zoro? Občan 2 25.11.2002 22:54
Jen nekolik poznamek k schopnym zastupitelum a radnim Pardubického kraje, kteri se "spinavym jednanim" ODS a spol dostali do opozice. Zacneme napr. panem Kopeckym. Mel jsem tu cest navstevovat mistni gymnazium. A mel jsem tez tu smulu, ze se o muj intelektualni rozvoj staral prave p. Kopecky. Osoba, ktera si u starsiho zactva nebyla schopna ziskat minimalni respekt.Jakby take!!!Napr. vyuka TV probiha tak, ze p. ucitel Kopecky vejde do telocvicny, rozda floorballove nacini,hodi mezi zactvo micek a hrajte si!!!Posadi se v klidu do kouta a pozoruje. Hodinu za hodinou, den co den. Lekce zemepisu probihaji podobne.Prozretelna bytost v podobe reditele GJR, pana Beranka, ho necha nastesti "vyucovat" jen nizsi rocniky. A zda je ucitelstvi telocviku + zemepisu tou nejvhodnejsi kvalifikaci pro praci v krajskem, potazmo mestskem zastupitelstvu? Necht kazdy posoudi sam. Je minimalne stejne dobrou kvalifikaci, jako studium lekarske fakulty.
Ted p. Macela. Jednim slovem, karierista.Ale prejme mu to.Je ovsem zarazejici, ze se stal tajemnikem MeU v Chrudimi v dobe, kdy jeste nemel zadnou kvalifikaci pro vykon takoveto funkce. O zkusenostech ani nemluve.
Vysledky jeho prace napravuje soucasne vedeni MeU jeste dnes ( napr. mesto si pronajimalo garaze od soukromeho subjektu, prestoze samo jich nekolik vlastnilo !!!! ).Odpoved na otazku, jak se mohla osoba bez vzdelani a zkusenosti dostat do cela uradu s nekolika desitkami zamestnancu je jednoducha.Ex starosta Novy.Tomu ovsem p. Macela zacal brzy prerustat pres hlavu. Mimochodem, behem sveho pusobeni ve funkci tajemnika MeU stacil tento nadany jedinec ziskat titul bakalar! Stejne tak se nyni snazi dokoncit nejmenovany magistersky studijni obor.Pri pracovnim vytizeni uvolneneho krajskeho radniho,upozornuji. A jeste by dle Zorova nazoru klidne stihal vykon fce starosty ci mistostarosty!!! Nebo jen "obycejneho" radniho.I to staci. Ale kdyz muzete neustale prejizdet sem a tam sluzebni octavii za penize danových poplatniku, jde pri trose dobre vule temer vse...hlavne, kdyz to dostane zaplaceno!!!!Poslednim jedincem, jehoz nesmirne kvality Zoro vyzdvihl, je p.Kudrnac. Ten mel mnoho prilezitosti ucinit leccos pro nase krasne mesto v dobach, kdy stal vcele OkU, nejvyznamejsiho organu statni spravy na uzemi okresu.Co ze za investice sem prislo? Co ze pomohl vybudovat? Pomahal by stejnym zpusobem i na radnici? O jeho kvalifikaci svedci i fakt, na ktery bylo upozorneno v patecnim vydani Chrudimska na str.
8. Byvaly prednosta OkU by si mel zopakovat spravni pravo - aby dale spolu s krajsky radnim p. Macelou, krajskym zastupitelem p. Kopeckym neporusovali zakon.
Bylo by toho vice, co by stalo za zminku lec casu neni mnoho....a ja jsem - narozdil od nasich krajskych "reprezentantu" znacne vytizen. Ale oni jsou nepochybne schopnejsi.Zvladli by vykon min. 2 nebo 3 funkci ve verejnem zajmu!! Zaverem musim rici, ze stale cekam na prichod novych, schopnych lidi do komunalni politiky...nemusi byt ani altruisty, jak o sobe nekteri prohlasuji ( "prace pro obec", "pro lidi" etc. - vysmech - snad s vyjimkou Zorem kritizovanych radnich p. Beranka a p. Kobetice, kteri jako jedini v rade neco skutecne delaji )...ale at jsou alespon schopnejsi, nez ti vsichni soucasni....S pozdravem Obcan 2PS: Namet k diskusi. Nebyla by idealni starostka p.
Hrochova, doktorka politickych ved? Divim se, ze ji behem jeji dovolene nezvolili do cela KSCLR! Ovsem i v Cine je predpokladem pro vykon takove fce vlastnictvi mozku. Coz je nejvetsi nevyhoda p. Hrochove....

reakce na zora Luboš Jelínek 25.11.2002 01:45
Občane,máš pravdu, že nás k volbám přišlo málo, ale také jsme asi málo volili do krajského zastupitelstva. To jenom na okraj k radním z Chrudimska v Pardubickém kraji.
Pozice našich radních a zastupitelů je dána částečně silou jejich osobnosti a schopností lobovat za náš okres. Pokud chceš vědět, kteří to jsou ... Mgr.
Tomáš Kopecký , Ing. Ondřej Kudrnáč, Bc. Miloslav Macela, Ing. Václav Jozefy, CSc., Ing. Ladislav Libý, Marie Málková , Ing. Jaroslav Moučka, Ing.
Jaroslav Trávníček.
Podstatnějším faktorem okrajovosti postavení Chrudimi vůči Pardubicím je dynamika a tah na branku mladého průmyslového krajského města, které má velký cíl a ambice. Chrudim se svoji těkopádností a konzervativností se může těžko vůči Pardubicím vymezovat, může ale hledat svoji "tvář" (viz Litomyšl).
Píšeš, že povolební vyjednávání v Chrudimi byla náročná. Pravdu máš jen zpola. ODS to vzala "zkratkou" a vůbec se nesnažila vyjednávat. Zopakovala si pouze model, ve kterém byla zajištěna pracovní místa pro L.
Libého, J. Trávníčka a P. Řezníčka. Náročná byla jednání pouze pro lidi se "slabším" žaludkem:)Nesouhlasím s Tebou, pokud mluvíš o velkopanském, krátkozrakém, atd. jednání Chrudimské volby. Nevím co Tě k tomu příměru vede, ale Chrudimská volba pouze respektovala vlastní volební program a potažmo výsledek voleb. Chrudimská volba odmítla spolupracovat s neúspěšným starostou a požádala ODS aby respektovala výsledky voleb (Libý propadl) a nabídla někoho jiného.
Zásadovost nás stála místa na radnici, ale na druhou stranu, mocenské rozhodnutí chrudimské ODS možná pár lidem otevřelo oči a dalo dobrý základ pro volby v příštím období.
Pokud jde o kandidátku na starostu, Tvůj komentář je nepřesný. Ivana Hrochová se zúčastnila povolebního vyjednávání s ODS a po ukončení rozhovorů ze strany ODS, odjela na dlouhodobě plánovanou služební cestu.
Zastupitelský mandát přijala písemně.
Jinak si vážím Tvé chuti komentovat komunální politiku a budu se těšit na další příspěvky.
Luboš Jelínek

reakce na zora občan 24.11.2002 22:08
trochu udivující a více méně tendenčně zaměřená kritika ZORA, z které je si vzít maximálně ponaučení, že nám všem jde v komunální politice o budoucnost našeho žití v Chrudimi, což jsme jako voliči svou účastí necelých 50% ukázali. Samozřejmně to byla nahrávka na smeč ODS, s jeho nevýraznými představiteli, ale ukáznšnou stranickou základnou.
Vzhledem k celkovému výsledku voleb věřím, že jednání musela být hodně náročná , protože nebylo vítěze voleb, ale nebylo poražených. Ale já osobně jsem rád, že v opozici zůstali především uvolnění krajští radní.
Nedovodu si představit, že by se svými postoji byli pro Chrudim větším přínosem než současná radnice. Svůj postoj totiž dokázali jako krajští radní ve vztahu k regionu Chrudimska, kdy nebyli schopni zajistit městu Chrudim pevné postavení v kraji. Zatím na Chrudimi vydělávají Pardubice, jakožto krajské město a Chrudim se stává provincí Pardubic a to jak v otázce školství, sportu, sociálím zabezpečení aj. A pokud jde o velkopanské , kátkozraké, špatné jednání ODS,tak si myslím, že to samé přirovnání a ignoraci svých voličů si zaslouží Chrudimská volba, v čele s proklamovanou paní starostkou, která nebyla ani na ustavujícím zasedání zastupitelstva.

Koalice v opozici občan 24.11.2002 22:06
trochu udivující a více méně tendenčně zaměřená kritika ZORA, z které je si vzít maximálně ponaučení, že nám všem jde v komunální politice o budoucnost našeho žití v Chrudimi, což jsme jako voliči svou účastí necelých 50% ukázali. Samozřejmně to byla nahrávka na smeč ODS, s jeho nevýraznými představiteli, ale ukáznšnou stranickou základnou.
Vzhledem k celkovému výsledku voleb věřím, že jednání musela být hodně náročná , protože nebylo vítěze voleb, ale nebylo poražených. Ale já osobně jsem rád, že v opozici zůstali především uvolnění krajští radní.
Nedovodu si představit, že by se svými postoji byli pro Chrudim větším přínosem než současná radnice. Svůj postoj totiž dokázali jako krajští radní ve vztahu k regionu Chrudimska, kdy nebyli schopni zajistit městu Chrudim pevné postavení v kraji. Zatím na Chrudimi vydělávají Pardubice, jakožto krajské město a Chrudim se stává provincí Pardubic a to jak v otázce školství, sportu, sociálím zabezpečení aj. A pokud jde o velkopanské , kátkozraké, špatné jednání ODS,tak si myslím, že to samé přirovnání a ignoraci svých voličů si zaslouží Chrudimská volba, v čele s proklamovanou paní starostkou, která nebyla ani na ustavujícím zasedání zastupitelstva.

Koalice v opozici Zoro 21.11.2002 09:15
S oblibou si občas přečtu zprávy na tomto fóru.
Poslední příspěvek je o volební kampani v Chrudimi.
Pisatel, dle mého názoru, celkem trefně vystihl volební kampaň v našem městě. Jak to ale vypadá po ustavujícím zasedání ZM? Myslím si, že je to pro nás voliče dost nepochopitelné.... Jak jsme si "přáli", radnici vede ODS. Její snaha o umístění Ing. Ladislava Libého na post starosty města byla tak enormní, že ani jeho volební výsledek nebyl signálem ke změně na tomto postu. Dle mého názoru u voličů totálně prodadl. Za uplynulé období udělal tolik zásadních chyb, že je až zarážející, že ve funkci "přežil". Je paradoxní, že nevírazný Libý povede radnici i nadále. Bohužel, naše ODS je tak personálně vyprahlá, že to jinak ani dopadnout nemohlo. Spekulovat o tom, proč je to nadále on, je velice těžké. Je snadno ovlivnitelný a někomu to náramně vyhovuje? Nevím.... Jeho volba byla důkladně připravená a prošel těsnou většinou čtrnácti hlasů. Podle spektra zastupitelů koalice by soudný člověk předpokládal, že se najde alespoň jeden zastupitel či zastupitelka pohybující se mezi voliči a naslouchající lidem: "jenom prosim Vás nezvolte znovu toho Libého". To se neslo Chrudimi před ustavujícím zastupitelstvem. Nikdo neslyšel nebo nechtěl slyšet nebo mu nebylo dovoleno slyšet nebo ....... Metody jsou různé. Zvolením Libého již nebylo o čem hlasovat.
Co to pro Chrudim znamená. Na posty zástupců starosty byli stejným způsobem navoleni pánové Řezníček a Trávníček. Do nového volebního období jde naše okresní město se starou garnitůrou. Upevní se nepružná, uzavřená a chybující radnice. Nesmím zapomenout na radu města. Ta tedy opravdu stojí za to..... Kromě výše zmíněných uvolněných pánu v ní zasednou za ODS staří známí pánové Petr Vojtěchovský, Eduard Beránek a Pavel Kobetič. U nich, když další důvody marně hledám, je alespoň návaznost na předcházející práci v radě.
Ale dále ČSSD: pan Půlpán - určitě jako lékař je odborník, ale radní.... To samé pan Broďák, další lékař.... A jako třešnička na dortu další lékařka, tentokrát dětská, paní Ždímalová. Krásná žena, ale práce v radě není o léčení dětiček..... Jestliže předcházejíci RM byla o ničem, tentokrát to je sestava ještě o 200% horší. Patří nám to...... Arogance ODS, vítěze voleb, byla tak obrovská, že si dovolila, uspěchaným, nabubřelým, krátkozrakým a špatným vedením povolebních jednání to, co snad nikde jinde. Poslala do opozice uvolněné krajské radní a zastupitele. V opozici se jejím diletanských jednáním ocitli pan Macela a pan Kudrnáč - uvolnění krajstí radní!!! Pan Kopecký a pan Moučka - krajští zastupitelé. Kam až půjde velkopanské jednání nebo malost ODS. Uvidíme, máme na to zase čtyři roky. Pojďme o tom diskutovat.....

Chybějící šrouby do hlavy ve volební kampani Stín radnice 15.11.2002 15:23
článek je opravdu pěkný a vyčerpávající, jen bych jen dodal, že Řezníčkovic nezávislí měli i dobrý tah udělat hospodskou sešlost v každém volebním okrsku.
Jen by mně zajímalo, kolik peněz z průmyslové zóny padlo na kampaň Chrudimské volby ??? ( Plakáty, velkosamolepky, letáky, .... = hodně peněz ).

Chybějící šrouby do hlavy ve volební kampani Lukáš 15.11.2002 09:13
Přesně tak, super článeček.
Něco tak dlouhého a zajímavého (ve vztahu k Chrudimi) jsem již dlouho nečetl.
Lukáš

Chybějící šrouby do hlavy ve volební kampani Pavel Pavlíček 15.11.2002 08:56
Marně si lámu hlavu, komu může patřit pseudonym Dubka Vochru. Ne že by to bylo tak důležité. Ale jen málokdy lze v těchto luzích najít komentář tak vyčerpávající, čtivý a jasný, a navíc tak pravdivý - a přesně popisný! Myslím, že Dubka je talent, a těším se, že si zase něco přečtu! A vůbec mi nebude vadit, že nevím, ke kterému ksiftu to jméno přiřadit. Tak do toho - Pavel Pavlíček

Chybějící šrouby do hlavy ve volební kampani Dubka Vochru 13.11.2002 23:32
Teď už je bycha honit, ale po ustavujícím chrudimském zastupitelstvu, kdy už je podoba staronové radnice odmávána, si dovolím pár poznámek k volební kampani v letošních komunálkách.
Chrudimská volba se letos vytáhla se vskutku dobrou, profesionální kampaní, která jí nejvíce pomohla k druhému místu ve volbách. Dokonce dvojitá letáková masáž ve schránkách, vrcholící párem velmi nápaditě a účinně umístěných billboardů. Nešlo si nevšimnout dravého favorita voleb. Ivana Hrochová na starostku.
Jasné a čitelné motto, které konzumenta zbytečně neobtěžovalo nicneříkajícími frázemi o rozvoji tohodle a o důrazu na támhleto stylem, k jakému sklouzly ostatní strany. A to se přitom v MF Dnes dočteme, že Chrudim byla světlou výjimkou v jinak nevýrazných kampaních v kraji.
I když - nemusíme chodit daleko. Ostatní partaje, snad s výjimkou ODS, o jejichž koncertě v kapucíňáku se mluvilo ještě celý týden, se totiž tvářily, že je komunálky nezajímají. Pravda, komunisté ani Řezníčkovci kampaň nepotřebovali. U těch prvních je to vzhledem k zapšklé a politováníhodné členské základně a sympatizantům pochopitelné a v praxi více než osvědčené. A co se týče těch druhých, jejich lídr si blížící se komunálky uvědomuje vždy v pravidelném čtyřletém předstihu, takže už měl zaděláno daleko dřív.
Překvapuje mě ale naprosto diletantský přístup ČSSD, která v kampani zvolila „vyčkávací taktiku“, aby se pár dní před volbami vytáhla s tak prachmizernou kandidátkou, že i při nejlepší vůli si z ní nešlo vybrat. Já sám jsem nad ní strávil nejvíc času, protože jsem zvyklý křížkovat lidi, nikoliv strany, ale ať jsem zdejší základnu jinak vládní strany projížděl shora dolů nebo zleva doprava, musel jsem nad prezentovaným neoficiálním klubem důchodců a nevyzrálých rádobypolitických aktivistů zlomit hůl.
Není se pak čemu divit jejich neúspěchu.
O největší překvapení se však postarala Koalice.
Sdružení, o kterém se mluvilo jako o jednom z favoritů voleb, úplně propadlo, poslední místo mezi úspěšnými stranami a 13,5 procenta je pro něj totálním fiaskem.
A to i přes zvučná jména, jako je Kudrnáč, Macela a další. Po Řezníčkových nezávislých měla Koalice asi nejatraktivnější (neříkám nejlepší, ale nejatraktivnější) kandidátku, ale nemohu se ubránit dojmu, že špatně seskládanou. Favorit na starostu, charismatický Kudrnáč na pátém (?) místě a nevýrazný předseda krachující US na druhém? Za čtyři mandáty může být ještě ráda, ODS totiž scházelo pár desetinek procenta k tomu, aby chytila ještě sedmý mandát. A komu by ho asi vzala? ODS ale přitom přípravě na volby také moc nedala.
Měla jenom štěstí, že podobně jako jinde těží z celostátního, klausovského renomé. Jinak by skončila daleko hůř, chybí jí tady jasný lídr. Libý nemá charisma, jako starosta je slabý a nevýrazný a nedokázal se veřejně přesvědčivě očistit od ustavičného, ačkoliv třeba falešného (to neřeším, to nehraje roli) obviňování z černot ohledně průmyslové zóny. Nevýrazní však byli i další kandidáti ODS, kdy člověka, který by dokázal ovlivnit veřejné mínění, osobnost s výrazným image bys sotva pohledal i na dalších místech. A Jozefy, exkandidát na senátora, jako vycpávka na poslední, 27. pozici? Zvláštní.
Jistě, asi nechtěl do zastupitelstva, ale to už by asi bylo důstojnější ho nenasazovat vůbec.
Výsledných 22 procent v pětadvacetitisícovénm městě pro ODS je zatraceně málo. Podle mého názoru jí ale výrazně pomohla – z hlediska procentuelního zisku – prohrát volby MF Dnes, jejíž jistý redaktor opravdu asi Libého nemá rád, jinak by se ho nesnažil shodit při nejmenší příležitosti, která se mu jenom naskytne.
Ta masáž byla velmi výrazná, podle mě se nechal svést opojením příslušnosti k sedmé velmoci. Nejvíc to přepísknul dva týdny před volbami (vzpomeňte reklamní letáky v ulicích). A bylo to jenom na škodu, protože nakonec jenom pomáhal kopat hrob politicky asi nejsrozumitelnější a nejlogičtější, pravicové koalici ODS, Chrudimská volba a Koalice. Ale to je už úplně jiná kapitola.
s pozdravem Dubka Vochru

Graty - prispevky čechlovský 13.11.2002 12:30
Dobry den, chci se zeptat,zda-li existuje nyni nejaky grant na celorocni cinnost s mladezi. Popripade jestli je moznost prispevku, nebo jestli uz v dnesni dobe zbyva moznost sponzoringu. Dekuji za prispevky a ohlasy.

Diskusní fórum Benita 13.11.2002 11:19

Diskusní fórum Benita 13.11.2002 11:18
Vážení ,chci alespoŇ touto cestou pozdravit všechny chrudimáky,lidičky pracující v Chrudimi,protože podle mě je to město měst.Hlavně fandím vaší staré a nové sokolovně a všemu ,co na poli sportu v Chrudimi děláte.Právě v prosinci,a to 8.12. se určitě zůčastním Memoriálu M.Brdíčkové,což je úžasný závod dívek a žen ve sportovní gymnastice.Dobrovolně jsem odešla do Prahy,ale Chrudim propaguji a chválím kudy chodím.Mějte se dobře a ještě lépe !!!BenitaP.S.Na Memoriálu budu jako divák - štamgast.B.

Chcete poznat lidi s Polsko Martin 09.11.2002 20:16
hoj vsechnim.
W Chrudimi byl jsem uz na krat. na sylvestra budeme taki jse s vami bavit na namesti. Jesli chcete nas poznat ( a my jsme znedavi vas - kamaradow s Chrudimi )napiste nam maila na maralumi@o2.pl, lub poslijte nas zpravy na +480606252092. S chuta setkame jse s vami.
sezname jse a doufame ze setkame jsce spolu na pivku v Agore anebo v nejakej hospudce.
Zdravime a budeme cekat na zpravuMejte jse

po volbách Stín radnice 08.11.2002 17:58
Jo to bylo úctyhodné, ale kdyby nebylo státní dotace, tak by nestál ani jeden baráček - podívejme se na Rozhlednu, kde starosta o prázdninách v tisku a rádiu tvrdil, že se tam začne stavět a přitom dodnes nemají dotaci a s tím co mají v rozpočtu na tuto výstavbu vyhrazeno by postavili tak 10 unimo buněk :o))) Je supr, že na radnici, na investicích seděli lidi, kteří tu nelehkou cestičku k dotacím a výstavbě vyšlapali. I když se ke mně dostalo i to, že se šetřilo, kde se dalo a teď se to vrací jak bumerang a doplácejí na to nájemníci. Může být nepříjemné bydlet v domě, kde Vám padají ze střechy tašky, nebo Vám do bytu teče přes zavřená okna, nebo Vám padají obkladačky a nebo praskají zdi. Nechci být pesimista, ale nebýt mravenčí práce zaměstnanců radnice, tak by se veení nemělo čím chlubit a co si přivlastňovat.

po volbách Lukáš 08.11.2002 15:28
Faktem je, že má náš Stín radnice v tomto případě i celkem pravdu.
Ale já osobně jsem bývalé (současné) radnici vděčen za výstavbu nových domů Na Větrníku.
Takže díky alespoň za to !Vy ne ?

benefice Kostní dřeň- radnice Petr Řezníček 08.11.2002 14:43
Vážený pane, můžu Vás ubezpečit, že pan Klaus pro mne není tak důležitá postava pro otevření ZS v Chrudimi, jak si myslíte. Fakt je ten, že ač bylo vše s Vaším kamarádem panem B. domluveno, tak se v závěru příprav vůbec neozval a slibovaný T.Dvořák prostě nebyl.Ani nikdo z Nadace se nedostavil. Omlouvám se Vám za pozdější reakci na Váš dotaz, ale teprve dnes jsem jej našel.
Zdraví Vás Petr Řezníček

Dětský bazén pro děti ??? V Chrudimi asi NE !!! Lukáš 07.11.2002 21:49
Já to mohu jen potvrdit.
Taky bych se zašel někdy se svým 2-letým borcem vykoupat, ale asi si budu muset ten rok ještě počkat.

po volbách Stín radnice 07.11.2002 21:18
Tak a máme po volbách.
Kampaně byly famózní a na radnici se nic nezměnilo.
Opět o investicích, dopravě, financích, ... budou v hojné míře rozhodovat doktoři, kteří si odsedí bez aktivity ty čtyři roky v zastupitelstvu a vedení radnice si může na čtyři roky kout plány co všechno prodají, aby si udělali ještě víc kamarádů na další volby, ale jedno pozitivní to mělo - radnice nebude muset schánět peníze na vyplacení stávajícího vedení.
Jsem zvědav jak s tou prázdnou kasu, která po nich zbyla budou hospodařit???

Pozdrav Benita 06.11.2002 16:57
Jsem strašný fanda Chrudimi a všeho,co se Chrudimi týká.Kdybych se alespoň čtyřikrát do roka nepodívala do Athén východních Čech,byla bych nemocná.Zdravím všechny chrudimské gymnastky a Memoriál.Kdo jste nikdy toto slovo neslyšel,přijďte se 8.12. podívat do sokolovny na Memorial M.Brdíčkové.Je to úžasné!!!!Všem lidičkám z Chrudimi hezké dny. Benita

OMEGA PLUS aaaa 02.11.2002 16:14

OMEGA PLUS aaaa 02.11.2002 16:14

?????????????????????????????????? Mach, Šebestová, Horáček a Pažout 29.10.2002 09:16
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

STÍN RADNICE je jenom stoka stín radnice 29.10.2002 00:03
Rozhodně ne. Dětství i dospívání v pohodě. Jen mně séře, jak fungují někteří naši představitelé města ( a chrudimáci jak ovce souhlasně přikyvují ) a jak se k některým kauzám staví místní tisk. Je dost kauz, které kdyby vyjely na povrch, tak by v jejich důsledku ( běžný v cizině ) odstoupil, ale tady se praktikují staré manýry. A pak jim ani není blbý, jít znova do voleb.

Dětský bazén pro děti ??? V Chrudimi asi NE !!! Kamil Dubský 28.10.2002 15:38
nevim. do bazenu nechodim a male deti taky nemam. v kazdem pripade, pokud je to tak, jak rikate, tak je to minimalne zvlastni. vas pripspevek jsem si stahnul a predam jej kolegyni v novinach chrudimska, ktera ma tematiku chrudime a jejich sportovist na starosti, aby o tom zkusila neco zjistit a napsat. s pozdravem kamil dubsky

Dětský bazén pro děti ??? V Chrudimi asi NE !!! Vlasta Zachová 27.10.2002 11:42
Nebo jen pro některé. Ty co se narodily v posledních 2,5 letech mají smůlu, protože chrudimské dětské brouzdaliště krytého bazénu je určeno pouze těm od 3 let. Co se asi mohlo stát, že od letošního září nesmějí v rámci hodin pro veřejnost děti do 3 let věku ani do malého bazénku??? Proč můžu s 9měsíčním dítětem chodit plavat v rámci kurzu plavání kojenců a batolat, ale nemůžu jako obyč. veřejnost ? Mému dítěti se ve vodě hrozně líbí. Nechci z něho mít žádného šampiona, který bude plavat prsa ve dvou letech. Prostě si jen chceme ve vodě hrát. Bohužel v našem městě to lze jen organizovaně. Kurzy jsou skvělá věc, ale mám ještě 12letého syna a chtěli bychom si zaplavat všichni, i s tátou. Je snad důvodem proč nemůžeme hygiena? Co starší lidé trpící inkontinencí? Jistě do bazénu taky chodí. Nic proti nim nemám, ale je to vůči dětem nespravedlivé. A na závěr otázka : bude se snad příští rok zakazovat vstup dětem do 3 let na městskou plovárnu ? Podle toho letošního rozhodnutí asi ano.
Děkuji za další nazory nebo vysvětlení.
P.S. Podle mých informací takovéto opatření není nikde v republice.

STÍN RADNICE je jenom stoka Jan Pažout 25.10.2002 19:48
Co takhle stína radnice odříznout? Na jakékoliv téma má příspěvek s jedním společným jmenovatelem - rozesírat.
Neměl jste pane stíne v dětství nějaké trauma?

OMEGA PLUS jan pažout 25.10.2002 19:42
To je dost průhledná reklama na Mironet. S Omegou mám taky zkušennosti, ale že by byli arogantní? Spíš jsem u nich viděl jednoho z nejlepších odborníků na net v kraji a co mohou posoudit - vztah k zákazníkovi je na běžné úrovni.

OMEGA PLUS Michal Starý (zaměstnanec OMEGAplus) 25.10.2002 13:38
Pakliže si za svými připomínkami stojíte nechápu, proč se nepodepíšete, aby se dal tento problém s Vámi řešit.
Jestli najdete dost osobní odvahy napište mi e-mail a já Vám určitě odpovím.
V dnešní době už snad nehodnotíme člověka podle toho jak vypadá (např. barva pleti nebo délka vlasů), ale podle jeho znalostí a dovedností.
A ceny? Nemyslím si, že bychom byli nějak výrazně dražší než konkurence. Jde o to porovnavat porovnatelné. Zohlednit by jste mohli i další služby jako je záruka, servis atd. Přiznávám, že vzhledem ke zkušenostem dáváme přednost sestavám s procesory Intel.
Klidně mi pište budu se těšit, ale nečekejte ode mě pomlouvání konkurence.
Mimochodem spoluprovozovatelem tohoto serveru je také OMEGAplus a špatný snad není.
Promiňte, ale na anonymni e-maily odpovídat nebudu.
stary@omegaplus.cz

OMEGA PLUS Nespokojenému zákazníkovi 25.10.2002 12:58
Připraví se píše s měkkým i .A frimu taky neznám !

benefice Kostní dřeň- radnice Karel Netolicky 20.10.2002 14:32
Zdravím Vás pane Řezníčku,jenom malý dotaz, jedná se cca rok zpět, neměla se v Chrudimi na zimním stadiónu,konat benefice na podporu pro ,, Regist transplatace kostní dřeně ,, ? , nebyl pro Vás zajimavějším tahákem bývalý předseda vlády p.
Klaus. Alespoň tak usuzuji dle fotogalerie k otvírání ZS. Měl jsem tam podpořit jednoho chrudimského kamaráda, který se mnou začínal v Dukle Praha.
Děkuji za rychlou odpověď Netolický Karel

jak se díváme do minulosti na sport Ctirad Žlababa 20.10.2002 14:18
Zdravím všechny kdo má zájem a trochu se zajímá o minulost chrudimska. Je před volbama do zastupitelstva a teď ,,babo raď ,, budu volit nebo nevím jak se budou chovat nyní.
Jako malý si velmi dobře vzpomínám na odsouzeníhodnou dobu rudých zástupů a činů, ale jedno se musí nechat, sportování v jakéko-li oblasti byla slast / vynechám styl oblékání a možné sportovní doplňky, to byla vymoženost kapitalistického západu/. Hrál se tady fotbal, házená, basketbal,hokej na krajské úrovni, ale jaký to byl hokej!4!. Atletika jenom kvetla, každoročně mezinárodní závody v hale a tenis? Tenis se tady hrál dokonce takový, že sem byl přivezen Daviscupový pohár u příležitosti ,, Královského poháru,, byl vystaven v divadle. Víte někdo o tom, jaké osobnosti žijí v našem městě?? Jsou to osoby, které se neupnuly na prospěchářství, politickou kariéru. Mezi řadu těch na, které naši slavní radní a město samé zapomíná, jsou vícemistr světa v atletice veteránů, mistr světa ve sportovním seskoku padákem, atd. Nestálo by za uvážení ,, vážení zastupitelé, ať noví či ti, kteří odcházejí, nestálo by za úvahu těchto lidí si začít někdy vážit!!4! Aby to nepřišlo za minutu dvanáct, jako se to stává a následky vidí každý sám, dříve se vzdával všech možností volnosti, ve prospěch své země a končí to kdoví kde......
Tito lidé to dělají hlavně proto, aby dokázali ostatním a sobě, že snaha, ctižádost a odříkání se dá proměnit v úspěch i jako řadový občan

Stahlbauer - steelconstructionbuilder Andreas Hagn 17.10.2002 14:32
Ich bin auf der Suche nach einem größeren Stahlbauunternehmen in der Nähe von Chrudim.
Wer kann mir helfen?I search for a steelconstruction builder ear Chrudim?Who ca n help me?Bitte email an : hagn@steelservices.at

OMEGA PLUS já & já 17.10.2002 12:28
Souhlasím, OmegaPlus má celkem předražené ceny v porovnání s Chrudimskou konkurencí. I já nakupuji v Mironetu, vstřícné jednání, ochota a hlavně nízké ceny.

pane Dubský Kamil Dubský 15.10.2002 22:23
při svych trech pivech v krvi bych se pridal k nazoru stina stinu. ale myslim, ze (bych býval) i bez nich.

OMEGA PLUS DM 15.10.2002 21:42
Nespokojený zákazník je právem nespokojený!!! Proč jste ho nenaučili česky???DM

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4  3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.