Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
A ještě drobnost Peter van Hofen 15.01.2003 21:47
Neprevadejme diskusi neustale na jine tema. Ja jsem jiz nekolikrat zduraznil, ze nepovazuji toto vedeni mesta za idealni! To, co jsem se snazil sdelit, je fakt, ze by vase kandidatka na starostu nebyla dostatecne silnym a dostatecne schopnym starostou, nepovazuji za vyraznou osobnost, ktera by mohla bzt ovlivnouvana jinymi - nezapominejme,ze za vasi stranou stoji podnikatelsky subjekt se zajmy v Chrudimi.A to ubira na duveryhodnosti vasi strany. PS:K navrhum financni komise a celkove vysi investic se nemohu vyjadrit, nejsem s temito fakty seznamen. Celkova vyse investic vsak nemohla prekrocit ramec stanoveny rozpoctem. A ten schvaluje zastupitelstvo. Ne rada.
Rada neni vsemocnym organem, nedemonizujme jeji ulohu.
Reagovat na tento příspěvek
 
re: Peter van Hofen Pavel Pavlíček 15.01.2003 21:16
Opět se musím omluvit. Nebylo to za státní peníze, bylo to za peníze OVS. Samozřejmě, že z vašeho tvrzení by bylo možno odvodit, že lekce zdarma mohl absolvovat kterýkoliv občan. Nebo že by pan starosta měl být ten, kdo je vojenskou správou obdarováván, zatímco ostatní si musí lekce z jazyka tvrdě zacvakat? Ale možná, že lektor na hodiny docházel zcela zdarma, jen tak, aby udělal dobrý skutek.
A k těm dalším řečem - pokud někoho obviníte, že něco nedělá dobře - tak to prokažte. Pokud na to nemáte čas protože nejste kaktusářem, pak raději mlčte. Ale proč mlčet - ono stačí nepodepsat se...
pp.
Reagovat na tento příspěvek
 
A ještě drobnost Pavel Pavlíček 15.01.2003 21:08
Jen pro dokreslení prostředí: členka CH.V. advokátka Jana Malá (dnes zastupitelka) byla v minulém období předsedkyní kontrolní komise. Spolu s komisí vypracovala plán práce a mimo jiné do plánu práce zařadila kontrolu některých investic, jejichž konečná cena značně převýšila cenu, s níž ta či ona firma vyhrála soutěž. Tato komise podléhala radě města - která svým usnesením komisi předmětné zakázky kontrolovat zakázala. I to jistě o něčem vypovídá! Na posledním zastupitelstvu se volil (a nezvolil) předseda kontrolní komise. Vedení města do této funkce navrhnulo člena ČSSD, která je v pozici, přestože nepsané pravidlo určuje funkci předsedy zásadně opozici. Už to je opět situace více než výmluvná!pp.
Reagovat na tento příspěvek
 
stín radnice a dubka vochru Pavel Pavlíček 15.01.2003 20:59
Ta diskuze se trochu točí kolem úlohy médií, a i já musím dodat, že mi to připadá tak, že zdejší noviny velmi dbají na to, aby si radnici nenamíchly.
Pamatuji si velmi dobře na titulek v novinách "RADNICE PORUŠILA ZÁKON". Bylo to o tom, že se prokázalo, že úředníci z radnice benevolentně a z ruky rozdávali zakázky za desítky milionů, aniž by použili zákonem předepsanou veřejnou soutěž. Článeček, který se jen tak letmo dotkl problému a pak stydlivě uskočil, aby se k načatému už nikdy nevrátil.
Problém přiznal tehdy místostarosta Macela krátce před tím, než odstoupil z funkce. Radnice (potažmo starosta - místostarostové - rada ...) zadávala práce např. na městských hradbách firmě (snad to napíšu správně) Geoindustria Jihlava, za kterou v Chrudimi jedná a od které je placen pan Vojtěchovský, člen zastupitelstva a městské rady. Tato firma protiprávně získala objednávky za desítky milionů. Vojtěchovský sedí v radě, která má poslední slovo. Podílí se na rozhodování o tom, zda městské peníze půjdou do firmy, na jejchž výsledcích je přímo zainteresován. Podílí se na rozhodování o rozpočtu, kde je na podobné práce pamatováno penězi. Navíc - Vojtěchovský vlastnil (možná ještě vlastní) firmu na údržbu zeleně. Od města dostával za statisíce zakázek - opět bez soutěže.
Tohle je přátelé korupce zcela bezostyšná, nehorázná a nestydatá. Ovšem vedení města to cítí jinak. V normální civilizaci by podobné praktiky měly tak 10 minut trvání - ale ve zdejším prostředí to nejen nikomu nevadí, oni se za to ani nestydí. A kdyby to bylo to jediné...
Takže to je tedy jedna z konkrétních věcí. Pokud někdo ovládá procedury podávání trestních oznámení, ať tak učiní. Já to žel Bohu neovládám. Ale myslím, že se toho dozvíme ještě mnoho. Historie a boží mlýny...
Hodně zdraví - PP.
Reagovat na tento příspěvek
 
re: Peter van Hofen Peter van Hofen 15.01.2003 18:56
Milý pane Pavlíčku, nejednalo se ani o výuku za statní peníze ani o vyuku v pracovní dobe. Maly exkurz do pracovního práva: starosta ma pružnou pracovní dobu, jak jiste víte. System pruzne pracovní doby vam snad objasnovat nemusim. Mohu vas ujistit, ze vyuka neprobihala v zakladní pracovní dobe. Co se týče irelevantních ci dokonce hloupych pripominek pí.
Hrochove, necht si kazdy skutecne nahledne do zapisu.
Nejsem zapisovatelka ani jiny zamestnanec meststkého uradu, abych zde seznamoval verejnost s jeho obsahem!! Take nejsem pestitel kaktusu, tudiz rozhodne nemam cas opisovat zde zaznamy ze zasedani zastupitelstva.Tot vse k teto veci. Pokud jde o lhani, nejdrive si prostudujte svuj predchozi prispevek. Ja si za svym tvrzenim stojim, je mozne ho tez dohledat na verejne pristupnem webu. S pozdravem Peter van Hofen PS: Neustale cekam na odpoved p. Kusty.Dekuji
Reagovat na tento příspěvek
 
to: dubka vochru Stín radnice 15.01.2003 17:38
Umíte vůbec číst ??? jestli jo tak si přečtěte všechny moje články aspoň dvakrát a pokud to stejně neuvidíte, tak Vám napovím - městským strážníkem se může stát středoškolák, proč jim tedy již několik let vládne člověk se základním vzděláním a radnice to přehlíží ??? - vedoucí investic si během své pracovní doby dělal stavební dozor v Nasavrkách, pan Trávníček o tom věděl a nic se nestalo ( v běžné firmě byto byl nekompromisní vyhazov ), tady je to radnici asi jedno ??? - Radnice přesouvá úředníky se svých objektů do pronájmu ( budova býv. okresního úřadu ), rovněž nechápu logiku tohoto počinu ??? - příroda na celé planetě se bouří, celou republikou v půlročních intervalech zasahují menší či větší povodně a město chce prodat pozemky pro výstavbu RD vedle řeky ( jako by si už nikdo nepamatoval, že Chrudimka před několika lety u Janderova vyběhla z koryta ), .......
Reagovat na tento příspěvek
 
re: Peter van Hofen Pavel Pavlíček 15.01.2003 13:42
Omluvám se, je to tak, starosta se neučil jazyk za obecní peníze, ale za státní, a v pracovní době, takže trochu i za obecní. Nezaujatý pozorovatel to ovšem označí za nepodstatný omyl - zaujatý sdělí, že jde o nepravdivé tvrzení. I to o nečem vypovidá. Také jste nedodal žádnou informaci o tom, kde v zápisech hledat informaci o tuposti nebo nekompetentnosti Hrochové, Asi proto, že podobná informace prostě neexistuje. A pomluva se vysloví tak nekonečně snadno...
pp.

Reagovat na tento příspěvek
 
unika mi odpoved chr. volby zvedavec 15.01.2003 12:56
Jako volici je mi vskutku suma fuk, zda lady X ci pan Y jsou dostatecne bystri. Smysl takove diskuse mi naprosto unika. Totez plati o bodu, jak a za jakych podminek se dostali do zastupitelstva.
Nedilnou a nezpochybnitelnou podstatou demokracie je, ze se tam dostali na zaklade svodneho a dobrovolneho rozhodnuti volicu, kteri v sobe nasli silu dostavit s k volebnim urnam.
Nicmene, co me vskutku zajima, jsou polozene otazky, na ktere bych rad znal Vasi odpoved. Muzete nam prosim odpovedet, asi jedno kdo z chr. volby, na otazky predtazatele.
1) Hodnoceni vaseho pusobeni v zastupitelstvu v minulem volebnim obdobi, s odkazem na zapisy z jednani, do kterych je mozno nahlednout na webu.
2) Vyznacte prosim jmenovite body ze sveho minuleho volebniho programu, ktere se Vam podarilo prosadit( s vyjimkou bodu, ktere bylo mozne naleznout i ve volebnich programech stran koalice)Dekuji predem za vycerpavajici a faktickou odpoved na zretelne a naprosto neosobne polozne dotazy
Reagovat na tento příspěvek
 
re: Peter van Hofen Peter van Hofen 15.01.2003 12:47
Vazeny pane Pavlicku, pokud jste z meho prispevku nabyl dojmu, ze povazuji soucasne vedeni radnice za idealni, neni tomu tak. Zduraznuji ale, ze ze vsech nominovanych kandidatu na post starosty byl ( a je ) p. Liby tim nejlepsim. Nerikam vsak, ze nejlepsim moznym! O jazykove vybavenosti p. Hrochove diskutovat nemohu, jelikoz jsem zatim nemel tu cest prohovorit s ni v cizim jazyce. Pouze bych opravil vase nepravdive tvrzeni o tom, ze se starosta vzdelaval za obecni penize! Navstevoval jazykovy kurz probihajici na tehdejsi OVS - pro neho zcela zdarma! Pokud jde o projevy p. Hrochove na zastupitelstvu, jeste jednou doporucui vsem navstivit tato zasedani. Diskuse by v tomto pripade nikam nevedla. Zatim ashledanou.Peter van Hofen
Reagovat na tento příspěvek
 
re: Peter van Hofen Pavel Pavlíček 13.01.2003 14:51
Nevím pane van Hofene, kdy Vám připadala Iva Hrochová na zastupitelstvu málo bystrá, sám - mám-li porovnávat - bych Ivu zařadil v zastupitelstvu mezi ty s intelektem nejjiskřivějším. Píšete, že přesvědčit se lze v zápisech z jednání zastupitelstva, zřejmě jste hledáním ztratil dost času, a tak bych moc rád, kdybyste jmenoval alespoň dva případy, kdy se Iva ve svém projevu mýlila. Sám jsem hluboce přesvědčen o tom, že Iva by funkci starosty zvládla levou zadní, navíc má další předpoklady - není díky zabezpečení prosperující firmou smutně závislá na starostovském platu, velmi dobře se domluví 3 světovými jazyky (starosta začal za městské peníze dělat angličtinu teprve na radnici...) - a mohl bych pokračovat.
Pokud ovšem máte dojem, že na radnici sedí to nejlepší, co nás mohlo potkat - setrvejte ve svých pocitech, důležité je, že si to nemyslí ani ortodoxní voliči ODS, kteří starostu ve volbách z prvního místa odsunuli na potupné místo poslední, přičemž chybělo jen pár hlasů k tomu, aby se do zastupitelstva a tím ani na radnici nedostal vůbec.
Mnoho zdraví - Pavel Pavlíček
Reagovat na tento příspěvek
 
silvestr před divadlem Dubka Vochru 12.01.2003 20:50
Nelze nez souhlasit. Ocenuji snahu Chrudimske besedy, ktera letos udelala za neporovnatelne vetsiho usili pestrejsi paradu nez predchazejici roky, ale ani nemohla vynahradit malickost nejdulezitejsi: namesti je proste namesti. Historicky stred mesta je uz svou symbolickou podstatou mistem pro spolecenske akce nenahraditelnym. Veskere logisticke vyhody presunu k divadlu, jako zminovany vyssi komfort (technicke zazemi apod.) bych klidne ozelel, navic mi neni zcela srozumitelne vysvetleni mesta, ze na namesti by bylo technicky narocne upevneni stanu. Doufam, ze letos na silvestra adios, divadlo!
Reagovat na tento příspěvek
 
silvestr před divadlem Pavel 12.01.2003 10:14
Musím souhlasit s panem Martinem.Oslava Silvestra před divadlem byla skutečně ubohá a s předchozími ročníky se nedá vůbec srovnávat.Tajně doufám že příští rok to bude lepší.
Reagovat na tento příspěvek
 
Reakce na p. Kustu Peter van Hofen 08.01.2003 18:30
Doufam, ze ta "jasna predstava", o ktere p. Kusta hovoril, neni tak jasna, jako mysl p. Hrochove.
Doporucuji vsem, aby navstivili, byt treba jen jednou,zasedani zastupitelstva a presvedcili se na vlastni oci a usi, jak to Chrudimska volba mysli s nasim mestem vazne,kdyz volicum nabidla kandidatku na post starosty, ktera opakovane projevuje fatalni neznalost zakona o obcich, minimalni shopnost orientace v problematice obecni samospravy a v jeji agende, a ktera pravidelne dokazuje vsem zastupitelum ( nebo alespon vetsine ), ze nepatri ani zdaleka k tem, slusne receno, nejbystrejsim jedincum.Jeji nominace byl tah, ktery rozume uvazujici volic nemohl ocenit jinak, nez neposkytnutim hlasu vasi strane ( faktem ovsem je, ze mnozi vyhodnotili tuto situaci zcela jinak a ucinili pravy opak....bohuzel asi nemeli jeste tu cest se s p. Hrochovou setkat ). Co se tyce hodnoceni vaseho pusobeni v zastupitelstvu v minulem volebnim obdobi, odkazuji na zapisy z jednani, do kterych je mozno nahlednout na webu nebo primo na MeU.
Necht mi p. Kusta ve sve odpovedi, pokud odpovi, jmenovite oznaci body ze sveho minuleho volebniho programu, ktere se jeho kolegum podarilo prosadit ( Ovsem mimo bodu, ktere bylo mozno naleznout i ve volebnich programech stran koalice, ty se eo ipso prosazuji snadno, ze ?) jsem velmi zvedav..... PS: K clanku Bobana....Pokud jde o hodnoceni kompetence kaktusaru ci galeristu, domnivam se,obecne mineno,ze nejsou pro vykon verejne fce vybaveni o nic hure ci lepe nez doktori, kterych je v zatupitelstvu pozehnane. Idealnim stavem by samozrejme byl vetsi podil zastupcu kvalifikovanych profesi, ktere maji blizsi vztah k problematice samospravy, tj. pravniku.
Kolik, ze jich tam vlastne je ?:) S pozdravem Peter van Hofen PS2: Podnikatelsky subjekt stojici za tou ci onou politickou stranou ci sdruzenim vzdy zavani stretem zajmu a korupci, obecne mineno, samozrejme:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Noviny Chrudimska - fingovaní Tři králové Administrátor 08.01.2003 10:14
Noviny Chrudimska - 8.1.2003Chrudim - Opětovným výskytem falešných koledníků je otřesena místní pobočka České katolické charity, pod jejíž záštitou se uskutečnila sobotní Tříkrálová sbírka.
Text článku odstraněn administrátorem serveru.
Reagovat na tento příspěvek
 
Soutěž s Music barem Finlandia Administrátor 07.01.2003 11:33
Někdy v polovině listopadu jsme na našem serveru ve spolupráci s Music barem Finlandia spustili jednoduchou soutěž (ještě běží, uzavírka je příští týden 15.1.2003) - http://www.chrudim.info/soutez/Vzhledem k tomu, že se soutěže zůčastnilo pouze cca 30 lidí, ji považuji za celkově neúspěšnou.
Zajímal by mne Váš názor, děkuji za komentáře.
Admin
Reagovat na tento příspěvek
 
Vietnamci ? NE! Divokej bill 06.01.2003 16:23
V Německu nejsou proto, že si je tam nezvali socialistický bratři a proto, že tam šmelinu obstaraj Turci, i když ne tak veřejně jako u nás. Jestli sem Vietnamci tahaj pašovaný krámy, to je věc jiná a rozhodně to není starost města, ale celního úřadu, aby si to ohlídal. Starost města je to, aby se nerozlišovalo, sestli jsi žlutej, bílej, černej nebo zelenej když si chceš od města něco pronajmout a abys pak platil a v tom směru je to naprosto v pořádku, že tam Vietnamci jsou.
A chceš vědět, jakej mají Vietnamci význam pro stát? Nevím a je mi to úplně jedno. Nejspíš jsi dost mladej a nepamatuješ si doby, kdy se takhle ptali lidi, kteří o něčem rozhodovali a nepřeju ti to zažít. Stát je tady pro lidi a ne lidi pro stát, proto se nemá cenu ptát, "jakej to má význam pro stát", ale jakej to má význam pro lidi. V případě Vietnamských stánkařů je to jednoduché: Levný nákup v mizerné kvalitě. Ať si stát ohlídá svoje cla, je za to placený našimi daněmi a já budu nebo nebudu nakupovat levný šunt. To ale nevyřešíš, když vyženeš Vietnamce, dokud tady bude možnost, budou pašeráci. Když ne Vietnamci, tak Češi.
Buď pláčeš na špatnym hrobě a nebo seš hloupej nacionalista; nevím a nechci tě osočovat.
Ale platí to co jsem napsal původně. Vietnamci dělají jenom to samý, co by dělali Češi, kdyby Vietnamci nebyli pracovitější a šikovnější (zdůrazňuju, že teď myslím jenom šmelinu, nemyslím tím, že jsou šikovnější a pracovitější všeobecně).

Reagovat na tento příspěvek
 
Vietnamci ? NE! Pavel Pavlíček 06.01.2003 14:06
Borzna byla a bude vždy jen Borzna, a jako taková bude ještě dlouho borznit vzhled města. Bez ohledu na to, jestli tam budou prodávat Vietnamci nebo Eskymáci.
A zboží? Vietnamci se chovají jen tak, jak jim dovolují úřady, zejména celní. Přemýšlel někdo, jak se dostávají přes hranice vlaky zboží, aby z nich pak byly drobky slavnostně ve skladech objeveny a konfiskovány? S korupcí jsme jako stát hodnoceni mezinárodními renomovanými průzkumy někde vedle Habeše. Nenapovídá to něco? Nemějte zlost na Vietnamce, ti se pouze naučili pohybovat v mantinelech, které jim byly určeny. A dělají vše pro to, aby jejich firmy prosperovaly. Navíc dělají vše pro to, aby jejich děti dostaly dobré vzdělání a zapadly do našeho kulturního prostředí. Jsou pilní, pracovití a zdvořilí, na rozdíl od jiných, podobně snědých spoluobčanů. Možná ještě jedna, dvě generace nás dělí od toho, aby tito "chrudimáci" (popravdě řečeno, nevím, zda někteří mají chrudimské trvalé bydliště) - zasedli v zastupitelstvu...
Pavel Pavlíček
Reagovat na tento příspěvek
 
silvestr před divadlem Martin 06.01.2003 13:51
Musím říct, že oslava silvestra před divadlem, místo na náměstí mě velice zklamala.
Letošní silvestr se nedá ani srovnat s těmi předchozími.
Možná i proto, že ani nevím kdy vlastně půlnoc nastala.Věžní hodiny tu zkrátka chyběli.
Z projevu pana starosty sem nezaslechl vůbec nic přestože byl ode mne asi 15m.
Vyhřejvaný stany byl dobrý nápad ale na náměstí by se vešli taky.
Byl bych rád kdyby se příští oslava silvestra přesunula opět na náměstí.
Reagovat na tento příspěvek
 
ještě k volbám Administrátor 06.01.2003 13:50
Ahoj,jak tak čtu jednotlivé příspěvky od různých návštěvníků v tomto diskusním fóru, začínám mít pocit, že v Chrudimi není ani jedna alespoň trochu rozumná strana hodna mého cenného hlasu (ikdyž mne to příští 4 roky nemusí příliš trápit).
Ale pročtěte si jednotlivé příspěvky a zamyslete se, která že to strana alespoň trošku komunikuje s námi, se řadovými občany. Ostatní to tiše ignorují.
Takže minimálně za tohle má tahle strana malinké bezvýznamné plus.
Mimochodem, víte někdo o lepším veřejně přístupném místě k diskusi o Chrudimi než je tohle ?Admin
Reagovat na tento příspěvek
 
reakce na článek Bobana Milan Kušta 06.01.2003 12:53
Bobane, přeji Ti hezký den. Myslím, že v pohledu na Chrudimskou volbu se hluboce mýlíš. Jsme skupina lidí, kteří mají jasné představy o tom, kam by naše město mělo směřovat. Zanech stranou svoje pocity a přečti si naše volební programy z roku 1998 a 2002. Jestli víš, co se v Chrudimi děje, tak musíš uznat, že se nám jako opozičnímu uskupení podařilo realizovat mnohé z našeho programu.
Nevím co Tě hněte va vztahu k mé firmě a mě jako "novodobému zbohatlíkovi", jak uvádíš. Myslím, že nejsi moc úspěšný, trápíš se a závidíš. S tím se ale musíš vyrovnat sám. Já kvůli Tobě nepřestanu pracovat abych rozšířil řady nezaměstnaných. Ne těch, co nemohou sehnat práci, ale těch, kteří pracovat nechtějí.
Reagovat na tento příspěvek
 
ještě k volbám občan 05.01.2003 20:52
Taktéž i já přeji nám Všem Šťastný a veselý Nový rok.
Ale pravděpodobně si mnozí z nás asi nové předsevzetí nedali a tak i tady v diskusním foru vše běží při starém. Slavná opozice, která se bohudík , nedostala k moci ( korytu ), doposud s ničím jiným, než mlácením prázdné slámy a občasných pochůzek na jednotlivé oddělení (s cílem zjistit jestli se pracuje)nepřišla.
Tak se mužeme nad těmito stánkami aspoň pousmát a aspoň nám bude veseleji.

Reagovat na tento příspěvek
 
Odpověď Dubka Vochru 04.01.2003 15:58
Dobrý den stíne radnic. Ano, ale:1)ani v jednom vašem příspěvku jste ještě nenapsal, kde TY informace KONKRÉTNĚ lze najít2)jak by také, když jste kromě všeobecného osočování a bezkontextuálně vytržených jednoslovných osočování radnice z korupce (kým, ohledně čeho), krádeže (to samé) či zpronevěry (jakbysmet) ještě NIC - a teď promiňte, že použiju stejné slovo - KONKRÉTNÍHO nenapsal. to, co píšete, to není ani tvrzení, protože netvrdíte nic faktického (jenom slovo "krádež" není totéž co "krádež těch a těch veřejných prostředků v oblasti "X" člověkem "Y" za takového a korupční pomoci úřadu "Z", odboru toho a toho). Pozn. když jsem byl malý capart, to jsem taky takhle taky jednou kradl.
Ovocné lízátko v samoobsluze).
3)Co se týče vašich výtek Novinám Chrudimska, pletete si adresáta. Jsou to noviny, nikoliv vyšetřovatelé.
nenechte se zmást rolí žurnalistů v aféře Watergate, zde za vším stála jenom běžná, profesionální a rutinní práce obou legendárních redaktorů. Poradím jedno: Sežeňte někoho, kdo za Vás podá další trestní oznámení na radnici. Ty stávající skončily do ztracena, ale nikdo jiný než vyšetřovatelé Policie ČR bohužel nic nevyšťourají, smiřte se s tím. Noviny o tom můžou maximálně informovat.
Buďte s pozdravem
Reagovat na tento příspěvek
 
ještě k volbám Boban 03.01.2003 18:52
DÍKY ZA PŘÁNÍ DO NOVÉHO ROKU.
TO UŽ SI CHCETE ZASE NAHRABAT? NESTAČILO VÁM TO PŘI MALÉ PRIVATIZACI?JEŠTĚ ŽE MĚL TEN ZMIŇOVANÝ MICHAL ROZUM.
BŮH OPATRUJ TOTO MĚSTO A NÁS OBČANY! UŽ VIDÍM VÁS, "KOMPETENTNÍ" (KAKTUSÁŘI, GALERISTI A NOVODOBÍ ZBOHATLÍCI SESKUPENÍ KOLEM OMEGY PLUS), JAK VLÁDNETE TOMUTO MĚSTU. HOŠI, JE TO Z VAŠÍ STRANY JENOM SNAHA MÍT TU MOŽNOST URVAT SI CO NEJVÍCE ZE SPOLEČNÉHO. POTOM ZÁVIST, KTERÁ VÁS ŽENE S TAKOVOU VERVOU PROTI SOUČASNÉ GARNITUŘE VEDENÍ MĚSTA.
V TOM NOVÉM ROCE BYSTE MĚLI ZAČÍT U SEBE A CHOVAT SE JAKO KONSTRUKTIVNÍ OPOZICE, PŘESTAT POLITIKAŘIT A KYDAT ŠPÍNU NA DRUHÉ.
Reagovat na tento příspěvek
 
ještě k volbám Pavel Pavlíček 03.01.2003 14:29
Myslím, že to nikde nepadlo, ale mám ten pocit, že ODS vyhrála paradoxně volby díky tomu, kdo proti ODS jako člen předsednictva US nejhlasitěji volal. Je to Míša Woff, který se před volbami s US rozešel a založil tu nové uskupení nezávislých - pod stranou Zelených. To sice dostalo dost hlasů, ale ne tolik, aby se tato formace do zastupitelstva dostala. Nyní uvažujme - komu by tyto hlasy patřily, pokud by tito Nezávislí kandidátku nepostavili. Jistě ne ODS, KSČM ani čtyrkoalici. Asi ne Řezníčkovu uskupení, které čerpá z tradičních obdivovatelů, maminek občánků, které Řezníček tradičně vítá na svět, a hokejové veřejnosti.
Myslím, že tyto hlasy by nejspíš získala Chrudimská volba, a to by jí zřejmě pomohlo k zisku dalšího mandátu a tedy k zásadní změně poměru sil na chrudimské povolební scéně. Starosta a místostarostové, kteří jsou na svých postech finančně závislí, by nemohli zneužít počtu svých zastupitelů, aby složili sice chabou a intelektuálně chudou, nicméně většinovou vládu. Museli by se dohadovat i s ostatními. Možná jeden, možná i druhý by musel svůj požadavek na pracovní místo uplatňovat kdovíkde a se značnými obtížemi.
To vše mne jen tak napadlo při pohledu na peníze poplatníků, které se tak krásně o silvestrovské půlnoci rozprskávaly a svítily nad naší radnicí. A při pohledu na uplynulé volební období, kdy se hrůza milionů našich občanů rozplynula úplně bez efektu, pokud ovšem neuvažujeme o efektu pro kapsy našich osvícených.
Přeji Vám všem krásný Nový rok - Pavel Pavlíček
Reagovat na tento příspěvek
 
Odpověď Stín radnice 01.01.2003 22:02
Já píšu spíše o rozhodování a věcech, které jsou doložitelné, ale zároveň těžko soudně napadnutelné. ( např. rozhodnutí radních ). Zásadní přízpěvky byly směřovány pro redaktory ( včetně toho, kde získávat informace a podklady ), já sám jsem v anonimitě z toho důvody, abych si nezavřel dveře k informacím ( doufám že to chápete ). Pokud by se uzavřely zdroje, těžko bych mohl o něčem psát.
Reagovat na tento příspěvek
 
PF 2003 Stín radnice 01.01.2003 21:55
Všem Vám přeji vše nej- do nového roku a hlavně zdraví a štěstí - to ostatní si koupíme :o)))
Reagovat na tento příspěvek
 
Vzkaz pro "Stín radnice" Martin Brabec 31.12.2002 22:06
Vážený Stíne!Pro chrudimské občany je jistě skvělé, že naše malé městečko má osobu, která ví o místních aferách či jiných problémech téměř úplně vše. Vaše příspěvky se tváří, že můžete kdykoliv položit na stůl takové množství důkazů, že polovinu radnice (případně některé redaktory Novin Chrudimska,že)postavíte před soud. Pokud tedy opravdu víte o prohřešcích "hlav pomazaných", tak je zveřejněte a nedovolávejte se stále jen těch Božích mlýnů. A dovolím si ještě jednu připomínku:Je demokracie, svoboda slova, tak nevím, proč jste ještě nenašel odvahu své příspěvky podepsat. Jistě, Stín radnice zní vznešeně - takový malý chrudimský Zorro mstitel - leč ono stále platí, že anonymy se neberou příliš vážně. Autor totiž může bez trestu pomlouvat a poškozovat ostatní! Nebojte se vzít odpovědnost do svých rukou. Když se Vám podaří upozornit na nešvary, tak budu první, kdo Vám zatleská. Zatím jste tu odvahu nenašel a já tak nemohu brát Vaše připomínky za relevantní...
S pozdravem Martin Brabec
Reagovat na tento příspěvek
 
Vietnamci ? NE! Stín radnice 29.12.2002 11:55
zcela souhlasím - akorát co by dělali češi ??? Vzhledem k tomu že by neměli za co vydělávat peníze, tak by nejspíš leželi doma a žili z tý rozprodaný půdy němcům ........... :o)))
Reagovat na tento příspěvek
 
Diskusní fórum to je fuk 28.12.2002 16:57
SOCKO!SOCKO!SOCKO!SOCKO!JE VIDET ZE NEMAS ANI NA CHLEBA.
JDI DO HÁJE I S TEMA VIETNAMCEMA, CO SE NESTYDEJ KSEFTOVAT S HEROINEM.DEBILESOCKO!SOCKO!SOCKO!
Reagovat na tento příspěvek
 
Diskusní fórum to je fuk 28.12.2002 16:51
TY SES FAKT MAGOR VYLIZANEJ. CO TO TADY SLINTAS???
Reagovat na tento příspěvek
 
Vietnamci ? NE! to je fuk 28.12.2002 16:41
nejsem zadnej rasista ale nemuzu je ani vystat. a to vite, ze prodavaj nasim detem drogy?! vietnam rozhodne NEEEEEEEEEEE
Reagovat na tento příspěvek
 
Vietnamci ? NE! Millan 28.12.2002 11:51
Máte pravdu, at si tu klidne sou a prodávaj z převážný většiny nelegální zboží hlavně že je levnější než české! Byl bych rád aby se to co nejsvíce rozčířilo, aby k nám dovážely nelegálně třeba levné (a jistě kvalitní) víno z itálie, španělska a mohly by sem dovezt i pár jejich vinařů. Co, na moravě to tak neuměj, tak at dou do háje. Mohly bysme dovážet třeba pivo z polska, sice kvalitou se nedá srovnávat, ale je o mnoho levnější, a co takhle dovážet uplně všechno, pak sem navézt ještě desetitisíce dejme tomu třeba ukrajinců, aby to prodávali a byl by tu ráj na zemi - třeba dva litry nějaké limonády za pěrikorunu, či litr vína za dvacku, všechno by bylo tak sqěle levné, protože by to bylo nelegálně převezené a neplatili by se z toho daně a protože v zaostalejších zemích to dokážou vyrobit levněji a navíc by to zde prodávali cizinci, kterým by stačilo třeba pět tisíc měsíčně. Opravdu geniální !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jenom mi nějak uchází co by pak dělali češi
Reagovat na tento příspěvek
 
to: dubka vochru Stín radnice 25.12.2002 00:46
Je zajímavé pane Dubský, že já běžný občan mám nebo vím o podkladech všech záležitostí ( afér ) o kterých jsem se zmiňoval a Vy jako novinář mě napadnete, že to jsou nepodložené výmysly. Pro koho ty noviny děláte pro radnici nebo občany ??? Přestávám se divit, že Vás ve spoustě organizací, tím co píšete, nemají rádi a označují Vás za radničního pisálka ..................
Reagovat na tento příspěvek
 
Vánoce Stín radnice 25.12.2002 00:33
Tak napiš co se ti nelíbí na mé kritice ( které reakce na určitá témata ) co jsem psal a já ti napíšu kde najdeš příslušné podklady - nepsal bych o něčem o čem nevím podrobnosti
Reagovat na tento příspěvek
 
Vánoce Stín radnice 25.12.2002 00:23
Podklady by byly - jen se stačí o věci zajímat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vietnamci ? NE! Dubka Vochru 24.12.2002 13:13
K odpovědi kolegy Divokýho Billa není opravdu co dodat, milý nacionalisto Hassi (tuším německý pseudonym, že?). Upřímně nerozumím, co máš proti lidem, kteří obchodnickým umem dokázali vytlačit české konkurenty z Borzny. A taky nechápu tvoje apely na smasl pro stát (proboha, to tady bylo za bolševika, otázka typu "jaký to má význam pro stát?"). Myslím, že zaplaťpánbůh nemají žádný, kromě spokojených zákazníků (jinak by u nich nenakupovali) a státní pokladny, do které, pokud naši berní úředníci dělají dobře svou práci, jdou z jejich kšeftů peníze. Škoda, že si tě nedokážu spojit s žádnou tváří chrudimských obyvatel, ale podle mých dosavadních zkušeností s českou mentalitou bych tě tipoval jako velmi pravidelného zákazníka vietnamské tržnice. Všichni máme hromadu xenofobních keců proti Vietnamcům, ale všichni k nim - a nejvíc právě ti, co nejvíc řvou - chodíme pro boty a trička. Jo, kdo umí, ten umí, kdo neumí, ten závidí a ukazuje prstem.
Můžeme závidět Francouzům, kteří si narozdíl od nás dokážou stát za svým přesvědčením i v praktickém životě. Pokud nemají rádi zboží té a té výroby, tak si ho prostě nekoupí, i kdyby stálo polovinu toho, co z domácí produkce.
Problém Vietnamců je pouze náš, čecháčkovský problém.
Až zkultivujeme naše kulturní zvyklosti a začneme si vážit kamenných obchodů a kvalitních služeb, jejichž vyšší cenu vyváží právě lepší poskytovaný servis, potom Vietnamci zmizí z komerčně nejlukrativnějších zón. Vietnamské zboží je východiskem z hmotné nouze pro spoustu lidí, a pro množství dalších zase žalostně přesným odrazem české kulturnosti.
Jaký český zákazník, takový vietnamský obchodník, milý Herr Hass.
Hezké Vánoce
Reagovat na tento příspěvek
 
Vánoce Dubka Vochru 24.12.2002 12:44
Hezké vánoce všem lidem dobré vůle, hodně zdraví, duševní pohody a nezaslepenosti v roce příštím.
p.s. To pochopitelně přeji i tobě, Stíne Stínů. Hlavně nezaslepenost ve Tvé svaté válce proti radnici, abys aspoň o těch Vánocích dal se všemi těmi doposud ničím nepodloženými hanopisy pokoj.

Reagovat na tento příspěvek
 
Vietnamci ? NE! divokej bill 23.12.2002 00:08
Vietnamci v Německu nejsou, protože je tam za nezvali socialistický bratři. Tady ale jsou a dělají to co umějí; prodávají levmé a nekvaliní věci. To by určitě Češi zvládli taky, ale v Vietnamci jsou prostě v tomhle oboru lepší a pracovitější. Pokud prodávají pašované věci, je to problém, ale ne problém města a jenom málo problém Vietnamců, pokud vyženeš Vietnamce, budou pašovat Češi a to do té doby, dokud tomu zodpovědné úřady nezabrání.
A chceš ode mě odpověď, jaký význam mají pro stát? Nevím a je mi to jedno. Asi nepamatuješ doby, kdy se takhle ptali lidi, kteří o něčem rozhodovali a buď rád. Stát má mít význam pro lidi a ne lidi pro stát.
Ptej se radši, jaký význam mají ti obchodníčci pro lidi a tam je to jasné: Spousta těch, co na tom nejsou nejlépe a nebo šetří si koupí levný šunt a pokud nejsi hloupej nacionalista, mělo by ti být jedno, jestli ho kupujou od Vietnamce nebo od Čecha
Reagovat na tento příspěvek
 
Diskusní fórum divokej bill 22.12.2002 23:20
V Německu nejsou proto, že si je tam nezvali socialistický bratři a proto, že tam šmelinu obstaraj Turci, i když ne tak veřejně jako u nás. Jestli sem Vietnamci tahaj pašovaný krámy, to je věc jiná a rozhodně to není starost města, ale celního úřadu, aby si to ohlídal. Starost města je to, aby se nerozlišovalo, sestli jsi žlutej, bílej, černej nebo zelenej když si chceš od města něco pronajmout a abys pak platil a v tom směru je to naprosto v pořádku, že tam Vietnamci jsou.
A chceš vědět, jakej mají Vietnamci význam pro stát? Nevím a je mi to úplně jedno. Nejspíš jsi dost mladej a nepamatuješ si doby, kdy se takhle ptali lidi, kteří o něčem rozhodovali a nepřeju ti to zažít. Stát je tady pro lidi a ne lidi pro stát, proto se nemá cenu ptát, "jakej to má význam pro stát", ale jakej to má význam pro lidi. V případě Vietnamských stánkařů je to jednoduché: Levný nákup v mizerné kvalitě. Ať si stát ohlídá svoje cla, je za to placený našimi daněmi a já budu nebo nebudu nakupovat levný šunt. To ale nevyřešíš, když vyženeš Vietnamce, dokud tady bude možnost, budou pašeráci. Když ne Vietnamci, tak Češi.
Buď pláčeš na špatnym hrobě a nebo seš hloupej nacionalista; nevím a nechci tě osočovat.
Ale platí to co jsem napsal původně. Vietnamci dělají jenom to samý, co by dělali Češi, kdyby Vietnamci nebyli pracovitější a šikovnější (zdůrazňuju, že teď myslím jenom šmelinu, nemyslím tím, že jsou šikovnější a pracovitější všeobecně).
Reagovat na tento příspěvek
 
Vietnamci ? NE! Hass 22.12.2002 19:40
A úproč tedy nejsou třeba v německu, myslíš, že tam by jim někdo dokázal konkurovat podívej se třeba n hranice s Rakouskem - naše část . plnooo vietnamců, rakouská - ani JEDEN !!!! PROČ ???? Protože jsou rakušáci pracovitější ???, nebo, že dokážou vyrábět levněji ??? To snad ne ?!?! Upřímně řečeno moc tomu nerozumím. Byl bych ti tedy opravdu zavázán, kdybys mi to trochu vysvětlil. A neodpověděl jsi mi jakej to má význam pro náš stát !
Reagovat na tento příspěvek
 
Vietnamci ? NE! divokej bill 21.12.2002 22:11
Borzna není Borzna proto, že to je Kateřina a Vietnamci tam jsou proto, že jsou chytřejší a pracovitější než ty a místo psaní blábolů na internet dělají radši něco užitečného. Pokud se ti nelíbí, že tam jsou, tak od nich nic nekupuj a začni prodávat levnější a kvalitnější zboží a oni zkrachujou a odstěhujou se jinam. A nauč se česky, to neškodí když chceš hájit naše národní zájmy.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vietnamci ? NE! Hass 20.12.2002 22:34
Proč již není borzna borzna, ale Vietnam Centr, hizdí to Chrudim. Proč tam jsou vietnamci a ne češi ??? Jen kuli tomu, že mužou víc zaplatit díky tý hromadě nelegálního zboží, který si beztresně prodávaj a ničej tak tím naše výrobce textilu a obuvi tím pádem stát a tím pádem nás všechny čechy !!!! upřímně řečeno ani mě nedochází proč jsou vůbec u nás v republice ? Jakej to má význam pro náš stát ?!?!?!
Reagovat na tento příspěvek
 
Vánoce Stín radnice 19.12.2002 11:56
Chtěl bych všem, kteří navštěvují tyto stránky a všem, kterým není lhostejné co se děje v našem městě - popřát krásné prožití vánočních svátků a vše nej- do nového roku.
to radní: přestaňte se chovat jak všemohoucí a přestaňte hrabat do svých kapes - boží mlýny melou pomalu, ale přeci a Vy tu jste pro lidi a né lidi pro Vás !!!
Reagovat na tento příspěvek
 
úřední hodiny Občan 2 16.12.2002 23:35
Zato, ze zaseda "predsednictvo" ve stredu, "urednictvo" nemuze.... a "predsednictvo" je tam kvuli nam, obcanum.....alespon oficilane....PS: "Urednictvo" posloucha "predsednictvo"....pro ty mene chapave....
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se stát čestným Občan 2 16.12.2002 23:25
Mily Pazoute, nejenom jmeno naseho poctiveho starosty zari na seznamu clenu pardubickeho LC..Jsou zde i dalsi jedinci, kteri si zaslouzi pozornost..napr. pan Rabas, ktery "nezistne" vstoupil do ODS 3 mesice pred volbami do krajskeho zastupitelstva a hral si na dlouholeteho clena...proc asi? A uz vubec nevim, jak by mohl vzhledem ke sve inteligenci prispet k obecnemu blahu.Je to ignorant....A pan Stritesky? No comment......viz zakazka na prestavbu pardubickeho zimniho stadionu.....nejvetsi regionalni tunel.....Ale dik za inspiraci, Pazoute...PS:Pobocku klubu s touto tradici ( ovsem s prestizi nesrovnatelne nizsi nez napr. Rotary ) by mely zakladat osobnosti zcela jine....
Reagovat na tento příspěvek
 
Ples v bilem Dubka Vochru 16.12.2002 21:14
probehlo to hodne bez povsimnuti, pritom to byl myslim opravdu vybornej napad. na repete si zavolej na Chrudimskou besedu. telefon mas na kazdy vyvesni plose nebo v kulturnim prehledu, vlozenym do mestskyho zpravodaje. cau
Reagovat na tento příspěvek
 
Ples v bilem Hass 15.12.2002 20:20
Fakt se mi to líbolo, ten ples a proto bych se chtěl zeptat kdy zas bude nějaký podobný nematuritní ples pro mladší generaci (15-18) v muzeu.
Dík
Reagovat na tento příspěvek
 
Diskusní fórum jimmy 15.12.2002 13:29
no kdyz chci jit na karty tak jedine na Festunk nebo k Surum (u Vaclava). Take je pravda ze na Bowlingu vam dobre uvari klidne i o pul jedne v noci :o))
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se stát čestným Jan Pazout 13.12.2002 23:28
V Pardubicích byl před časem založena odbočka větového a prestižního Lions Clubu. Ti nejlepší z nejlepších se v něm spojují, aby bez nároku na odměnu pomáhali všude, kde je třeba. Prostě elita. Jejich kodex je něco, čemu je třeba projevit úctu a obdiv.
Až potud je vše vpořádku. Trochu jsem znejistěl, když jsem na seznamu "Lionů" objevil Ladislava Libého, starostu našeho města. Slova Kodexu o činorodé snaze, neusilování o úspěch za cenu ztráty sebeúcty a o hledání pravdy v sobě najednou pro mne vybledla a ztratila svoji pravou cenu.
Nakonec, čtěte sami:Etický kodex Lionů1. Svou víru v důstojnost svého povolání prokazovat činorodou snahou, abych zasloužil uznání, že jsem něco vykonal.

2. Hledat úspěch a žádat přiměřenou odměnu či užitek jako něco, co mi právem náleží, avšak neusilovat o žádný užitek nebo úspěch za cenu ztráty sebeúcty hledáním výhod, jež mi nenáleží.
3. Mít na mysli, že pro vybudování vlastní existence není nutné zničit existenci někoho jiného, být loajální ke svým klientům a obchodním přátelům, a pravdivý sám k sobě.
4. Při vzniku pochyb o čistotě a spravedlivosti svého postoje či jednání vůči svým bližním, hledat důvod pochyb především u sebe.
5. V přátelství vidět cíl a ne účel světící prostředek. Chápat, že pravé přátelství není měřeno službou jednoho druhému, že opravdové přátelství nic neočekává, službu však přijímá v tom duchu, v jakém byla prokázána.
6. Být si vždy vědom svých povinností občana vůči svému národu, své zemi a své obci. Jim svým postojem, slovem i skutky projevovat neotřesitelnou věrnost a velkoryse jim věnovat své schopnosti a možnosti.
7. Svým bližním pomáhat, nešťastným útěchou, slabým podporou a potřebným svým jměním.
8. Být obezřetný s kritikou a štědrý s chválou.
Budovat, ne ničit.

Lions Klub v Pardubicích - Členové:Miloslav Brún Alexandr PumprlaMartin DostálMichal RabasVlastimil FreiberkMiroslav ŘehounekMiloslav ChaloupkaJiří SkalickýLadislav KoudelkaMartin SlabýJosef KovárníkMiroslav SotonaLadislav LibýJiří StříteskýRoman LínekFrantišek VacekOtakar MorávekPetr VašíčekLubomír MotyčkaJaroslav VávraVladimír NěmecJan Zahálka
Reagovat na tento příspěvek
 
jeste k mateřské školce v městském parku Stín radnice 12.12.2002 19:07
mě by spíš zajímalo - co bude v objektu po zaniklé školce ??? - kdo by nechtěl kancelářské prostory uprostřed města v klidné zelené lokalitě ???!!!???
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5  4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.