Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
letiště ještěrka 26.08.2003 12:42
Aha, tak já přikupím z druhé strany: podle mých informací. Například se také říká prý:1. letiště Aeroklubu bylo před lety vyřazeno ze seznamu Civilní správy letišť (a není ani vojenské).
Každé letiště by ale mělo někam patřit. Jinak právně neexistuje.
2. některé stavby tam prý jsou načerno.
3. údržbu trávy prý prováděla armáda. Hodnota prací je několik miliónů ročně. (Zbytky jánabráchismu z dob Svazarmu?)4. a nejpodstatnější - pozemky náleží Pozemkovému fondu. Tzn. že město nemá vůči letišti žádné majetkoprávní vztahy a tedy ani povinnosti.
Já bych si tu také přál letišťátko ponechat, ale z výše uvedeného mi vyplývá, že PF může pozemek prodat komukoli (nebo vydat restituentům, má-li ještě nějaké neuspokojené). Takže, prosím, vůči komu je vlastně směrována ona petice?
Reagovat na tento příspěvek

průmyslová zóna X lidi pp 26.08.2003 10:44
Odpovědnost převzali naši obyvatelé města, kteří (ať chtěli nebo nechtěli)ze svých dílů v městské kase sumou několika stokorun městskou hloupost a rozmařilost zadotovali. Hlavně jsem si nevšiml, že by se některý z našich zástupců občanů zeptal, jestli se zadotováním sociálně slabých stavebníků souhlasí. Když to spočítám jen tak přes prsty, tak každému ze stavebníků město vlastně darovalo více než 100 000 kaček. Ale jsou to peníze města, tak co. Kdyby měli radní dát jen stovku ze svého - jaj, ti by se kroutili! pp.

letiště pp 26.08.2003 10:34
Letiště - tato kauza si zasluhuje velikou pozornost! Pokud někdo jen trochu cestuje po světě, pak ví, že každé - i menší město, než je Chrudim, své malé letiště má. Je to i kvůli cestování - řada lidí ve světě za obchodem či za zábavou cestují malými letadly. A že se tahle forma cestování bude stále víc prosazovat i u nás, o tom určitě není pochyb.
Jen je smůla, že ti naši připrcatělí radní mohou být z pracháčů z Podhůry dost na větvi, aby jim šli na ruku - a taky budou potřeba příspěvky do volební kampaně..., letiště by si zasluhovalo velmi razantní ochranu!!!

Pout !!! Mazi 26.08.2003 08:09
Dobrý den Aleno, souhlasím s Vámi, úroveň poutě už není co bývala - o tom jsem se ostatně zmiňoval již v předchozím příspěvku. Stejně jako Vy bych preferoval klasickou staročeskou pouť s řemeslníky a ručními výrobky ....
ale vypadá to, že všichni ti zruční řemeslníci asi již vymřeli ..... není se čemu divit, celá společnost začíná žít čím dál víc konzumnějším způsobem života a lidí, kteří se zajímají o oblast ruční výroby, stále více ubývá ..... ztotožňuji se s Vašim názorem, je to pravděpodobně odraz doby. O vietnamských trhovcích a jejich "kvalitním zbožím" asi ani nemá smysl se zmiňovat, je to kapitola sama o sobě a nedávno bylo toto téma na diskuzním serveru již otevřeno. Nejsem z nich zrovna unešený, ale pantofle jsem si u nich taky koupil.......
Přeji Vám Aleno v centru klidné bydlení a věřte, že navzdory hlučné pouti, Silvestra a několika dalších vyjímečných akcí, bych s Vámi byt v centru měnil ;c)Přeji Vám hezký den Radek

Palučiny pp 25.08.2003 22:30
Palučiny a i paní ředitelka, která v nich se stovkami dětí strávila nesčetně mnoho víkendů (zadarmo!) jsou pro dlouhou řadu Chrudimáků fakt pojem. Žel, díky aroganci jedněch a hloupost i lenost druhých, půjdou zřejmě k čertu. Je fakt, že i když to bylo okresní zařízení, 95% obsazenosti přicházelo z Chrudimi. Nyní lze jen doufat, že radní to pochopí a postarají se o plnohodnotnou náhradu. Neboť je to pro obyvatele města, i když to spravoval kraj ... zdraví - pp.

Pout !!! Ala 25.08.2003 15:18
Dobrý den, reaguji na vasi reakci na muj prispevek. Defacto proti "staroceskym" opakuji staroceksym poutim nic nemam ale do stare dobre a nostalgicke "staroceske" pouti to ma sakra daleko. jako ditko jsem na ni take s rodici chodila..ale je to jine..jasne odraz dnesniho sveta..dost konzumniho, nemyslite? mozna, ze sjem trochu vice agresivnejsi proti teto akci, ale kdyz pominu "kolotocare", tak zbytek osazenstva krom prichozich se na tom podili predevsim trhovci - vietnamci..je to odraz nasi (vseobecne) miry vkusu.
mozna kdyby to vypadalo jako skutecna pekna staroceska pout se vsemi temi remeslniky..rucni praci atd. ale tady tak sezenete levne avsak nekvalitni boty, odevy a kdovi co jeste. ve svete, to vetsinou chodi tak, ze takoveto podobne parky stoji na vyhrazenem miste temer cely rok (dle sezony)..a trhy se konaji stale ale v jine atmosfere nez jaka je unas..mozna tak krome Staromeskeho namesti..ci ul. Na Prikopech..tam se to snazi obnovovat..ikdyz to je predevsim pro zahranicni cestovni ruch.ale proc nejit trochu v jejich slepejich a stale davat prostor vietnamskym trhovcum..je to odar nasi spolecnosti a tudiz tak se na nas divaji z EU.(nerikam , ze jinde nejsou trznice..to ano..ale nejak ukryte..viz napr Londýn).
Jo a stemi pamatkari.... tak nadmerny hluk, narusuje stavbu..ale budiz je to jak rikate jednou do roka..
Dekuji za vas ohlass pozravem Alena

Letiště stín radnice 25.08.2003 10:59
Pokud se Vám podaří zjistit podrobnosti ohledně letiště, případné místo petice budu vděčný za info - Chrudim a její okolí je nádherné z ptačí perspektivy.
Člověk si uvědomí spouty souvislostí a členění města a Železné hory za prosluněného dne - prostě nádhera.
Byla by škoda prohlídnout si vše s možností startovat z Chrudimě. Přistávat těsně nad Chrudimi je prostě bomba, vše jak na dlani.

Letiště Nyack 24.08.2003 22:17
Mockrát díky za radu. Doufám, že lidí, kteří to podepíšou nebo budou chtít podepsat, bude přibývat.

Pout !!! Jarda 24.08.2003 19:10
No ja jsem tedy zastance toho, aby pout v centru zustala. Nejvic se mi libi poznamka pani Aleny, ze by se toto na zapade dit nemohlo... Pani nejsme v roce 1988 kdy bylo na zapade vsechno nej. Co by rekli treba ve Spanelsku kdyby jim zrusili tradicni "rajcatove hody" nebo ty jejich byky, jak je honej po meste:-) Co takhle velka cena formule 1 v Monaku? Nebo love parade v Berline? Karneval v Riu atd...
No jo jenze vy jste se asi prestehovala do "mrtve" Chrudimi tak chcete mit klid. Paneboze lidi, budte radi, ze aspon jednou do roka Chrudim trochu ozije.
Jinak bych toto mesto zaradil do souteze o nejchciplejsi mesto sveta.

Letiště Roman Mazánek 24.08.2003 16:52
Jsem rád, že někdo také bojuje za naše letiště.
Ačkoliv mám s letištěm hodně společného, odpovědět Vám neumím. Ale jistě Vám poradí přímo v aeroklubu.
Přijďte kteroukoli sobotu na chrudimské letiště a shánějte se po panu Otakaru Hovorkovi, nebo Vítězslavu Poučovi a ti Vám jistě poradí.

kino Svet vs. p. Prucha Zdeněk Pilař 22.08.2003 16:48
V první řadě se podepiš Ty inteligente, když už se chceš otírat o vedoucího kina a o problémech v distribuci, o kterých nic nevíš. Současná výše cen v kinech je dnes tak akorát na nejvyšší míře únosnosti pro normálního člověka a Ty bys chtěl cenu ještě navyšovat nesmyslnými výdaji na reklamu promítaných filmů? Ja tedy ne! Když jsi , jak píšeš, takový fanda do filmů, zajisté máš možnosti získat podrobné informace z různých médií. (např.Kinoboxu). Ale ono je lepší a pohodlnější v klidu z pokojíku opruzovat a kydat špínu na lidi, že?Nevím jak Ty, ale já, jako chrudimák jsem hrdý na to, že právě zásluhou p.Průchy nám na léto zůstalo v provozu letní kino, které široko, daleko nemá konkurenci.

Romů je mnoho Anonymni cizinec 22.08.2003 13:49
Jeshte nejsem v CR, chtel byh se tam ubitovat a pracovat (nejaky den). To je samozrejne, zakon dla vsech musi bit jeden, v CR - zakon CR pro obcana CR ipro cizinca (plus vse nutni prukazi, visa atdl.)Jest li zijesh v cizi stat, musis vest mijstny zivotní styl. Podpora treba ot pratelej, ne ot zakona.
A pratele musis delat sam, svoim jednanim.
U nas je mnoho romu to ze Vseho nejlepseho prej vam Prominte moj cesky, jsem jeste "zacatecnik" Cizinec

Romů je mnoho Anonymni cizinec 22.08.2003 13:49
Jeshte nejsem v CR, chtel byh se tam ubitovat a pracovat (nejaky den). To je samozrejne, zakon dla vsech musi bit jeden, v CR - zakon CR pro obcana CR ipro cizinca (plus vse nutni prukazi, visa atdl.)Jest li zijesh v cizi stat, musis vest mijstny zivotní styl. Podpora treba ot pratelej, ne ot zakona.
A pratele musis delat sam, svoim jednanim.
U nas je mnoho romu to ze Vseho nejlepseho prej vam Prominte moj cesky, jsem jeste "zacatecnik" Cizinec

Letiště Nyack 21.08.2003 22:46
Jo a ještě jedna "nezaručená" - ten podnikatelský záměr má být golfové hřiště.....

Letiště Nyack 21.08.2003 22:45
Koluje spousta informací, ale nevím, co z toho je pravda, tak nechci šířit drby. Podle toho, co se dá občas zaslechnout nebo přečíst to vypadá, že v tom bude stejný zádrhel jako u Palučin - a to podnikatelský záměr kohosi (údajně to má být slečna Miss a její přítel bydlící nedaleko letiště). Prý už jsou v tom zainteresovaní i někteří z nejvyšších ve městě, ale to vše mohou být zprávy typu jedna paní povídala...Jisté je jen to, že existuje petice za zrušení letiště (našli se i občané, kteří se bojí, že jim letadla spadnou na dům...) a že Chrudimská čtyřka (mimochodem jedna z mála věcí, kterou se Chrudim může pyšnit) uvažuje o přesídlení někam jinam, kde jim nikdo nebude házet klacky pod nohy. A začátkem tohoto týdne uveřejnila MF DNES článek, ve kterém se mj. píše o té petici proti zrušení, ale bohužel stále nevím, kde ji mohu podepsat. Jestli někdo víte, kde se to dá učinit nebo máte více informací o tom, jak to s letištěm vypadá, dejte vědět. Ať to nedopadne jako s Palučinami. Mimochodem, nevíte někdo, jak dopadl konkurz na ředitele DDM?

Letiště Lukáš Němec 21.08.2003 18:46

Letiště Lukáš Němec 21.08.2003 18:46
A ono se má letiště rušit ? Nějaké bližší info by nebylo ?

kino Svet vs. p. Prucha nestydaty anonym 20.08.2003 23:42
vim, ze placu na spatnym hrobe, ale pet minut po precteni plaketu se srpnovym programem letniho kina Mir mi to opet neda.
Nevim, jestli je p. Prucha, spravce kryteho kina Svet taktez spravcem "letaku". ale podobna grafika a z ni vyplyvajici ubohost plakatove pozvanky tomu hodne nasvedcuje. na co narazim: nechci psat o nekonecnekrat recenem, totiz ze dramaturgie jedineho kina v petadvacetitisicovem meste je velmi, ale velmi spatna (pocinaje stanovenim a poctem promitacich casu az po "beckovou" nabidku filmu). Vadi a - eufemisticky receno - me velmi neuspokojuje prezentace kina. abych se ve ctvrtem roce 21. stoleti z plakatu pod kazdym nazvem filmu docetl jenom dve nicnerikajici informace, totiz ze je to "americky" (!) a ke vsemu jeste "barevny"(to jsme necekali!!!) film, to je vazne anachronismus hodny potemkinovy vesnice. Tak banalni, protoze skoro u kazdeho filmu se opakujici informace, to uz neni po xx letch, co v chrudimi chodim do kina a ty vyvesky jsou stale stejne, k smichu, ale k placi. a na druhem radku si prectu stejne tak nicnerikajici slogan. Uaaaah! Zarazi me tato neprofesinalita. respektive dovolil bych si rict, s odpustenim meho prostactvi, jak na to ten p. Prucha proste z vysoka a cista sere.
Svoje rozhorceni neopiram jenom o to, ze jsem fanouskem kinematografie. bohuzel mam zkusenost s radou jinych, bohuzel casto mnohem mensich mest, skoro by se dalo az rici jen nekolikatisicovych "strediskovych obci", kde uz jen z letmeho preletnuti kinoplakatu je zrejmy kvalitativni rozdil proti chrudimi. nejenom co se tyce vetsi pestrosti nabidky (nebavim se o kvalite promitanych snimku, jejimz jedinym meritkem je prece vzdycky jenom zajem divaka, takze prioritni mohou klidne byt naplnene saly, nikoliv oprasovani klubovych archivu), ale uz jenom krok prvni - kvalitne a poutave udelana reklama na navstevu kina. U kazdeho titulu nekolik radku o produkci filmu, rezii, obsazeni, deji a zanru, pripadne ocenenich na festivalech. proste klasicka filmova reserse.
mno nic, vidim to tak, ze my chrudimaci budeme dal chodit do kina na zaklade opravdu vserikajicich pozvanek typu "americky barevny film (prvni radek).... "jeden musi z kola ven" (druhy radek). ale propos, mozna kdyby tim, co by sel z kola ven, byl p.
Prucha, mohlo by se blysknout na lepsi casy.
Nebo kydam spinu na p. Pruchu nepravem a chyba je opravdu jen v grafikovi tiskarny?

průmyslová zóna X lidi stín radnice 20.08.2003 22:47
S těmi 50 mil. do kasy to nebude tak slavné a směrodatné - nemyslím si, že investice do průmyslové zony skončily.
Co se silnice týká - směr na Prahu není jediný a pokud by se realizovalo další propojení na Pardubice mělo by se jednat o propojku za bezmála min. 50mil.
Co se týká lokality RD v Markovicích je další krok, jak město hospodaří s penězi. Pamatuji si, jak se politici kasali tím, že to město skoro nic stát nebude. Nevšim jsem si, že by za to někdo nesl odpovědnost ?????

Letiště Nyack 20.08.2003 08:52
Nevíte, kde se dá podepsat petice PROTI zrušení letiště? Díky, N.

průmyslová zóna X lidi Nemo 20.08.2003 07:45
Milý stíne. Stejně, jako někteří shánějí byty, je i spousta těch, kteří by chtěli pracovat a není kde. 10% nezaměstnanost jej jasným důkazem. Jestli u nás Italové postaví fabriku, vytvoří 300 až 500 prac. míst a z těch 100 utracených milionů se do městské poklady vrátí okolo 50 mil. Asi nevíš, že jejich požadavkem je vlečka, takže to s tím dopravním zatížením nemusí být tak hrozný. Jinak ti chudáci jak staví na těch pidipozemcích zase takoví chudáci nejsou. Kupovali pozemky s infrastrukturou za 500 Kč/m2 a to v době kdy byla schválena výstavba průmyslové zóny. Na tý akci město projelo asi 25 mil., takže každáho z těch chudáků zadotovalo docela slušnou sumičkou. A silnice po který ty kamiony jezdí tam byla taky a už docela dlouho. Jestli se tam postaví kousek cesty pro napojení zóny, nestane se nic jiného, než že auta jedoucí na Prahu , která by jezdila přez město a pak okolo těchto domů, pojedou přímo na výpadovku.

průmyslová zóna X lidi stín radnice 19.08.2003 23:22
Tak nám utekl skoro další rok a všichni bychom si měli dát pozor, aby nás nepřeválcovaly ty kamióny proudící do a z průmyslové zóny.
Téměř 100mil. ( s úvěrem ) budou v háji a kde nic, tu nic. Kolik že by se za to postavilo bytů - s běžnou státní dotací by se jednalo cca o 130bytů, ale kdo by v Chrudimi chtěl byty. Není týden, aby se mně někdo neptal na to, jestli nevím o nějakém volném, za rozumné peníze, ale to si nejspíš dělaj srandu - vždyť mladí mají kde bydlet. Ještě, že zastupitelé mají střechu nad hlavou.
Třeba se na Chrudim usměje štěstí a lidé z nových bytovek budou moci koukat na( nebo přímo do dvora ) fabriky na porcelán a jak budou nadšení ty noví vlastníci co si na pidi pozemcích postavili RD a teď budou moci sledovat roztomilé kamióny zatáčející téměř pod okny.
Je to s podivem, ale některé kroky radnice jdou proti městu ( obyvatelům ) a může si říkat každý kdo chce co chce mně nepřesvědčí ( stačí si přečíst jejich předvolební programy a běhá mně mráz po zádech - byly to jen řeči jak nás ukecat ).

Palučiny Helena K. 19.08.2003 22:55
Chtěla bych se připojit k paní Červinkové a vyjádřit podporu paní Hlaváčové.
Do problému okolo Palučin jsem příliš zasvecená nebyla a bližší informace jsem získala až po návštěvě oficiálních stránek DDM.
Nedívám se na věc z politického hlediska, patřím k těm, kterým se pobyty na Palučinách hluboce vryly do paměti.
Na letní tábory a víkendové akce jsem začala jezdit v době, kdy rozepře s panem Ševčíkem byly na samém začátku. Pamatuji si na výstražné telefonáty, nesčetné stížnosti na hluk, třímetrový dřevěný plot, který si nechal pan Ševčík postavit, aby získal co největší soukromí(!). Vzpomínám na policii, kterou na nás poslal někdo z rodiny Ševčíkovy, když jsme si připravili táborovou diskotéku.
Přestože tyto události na atmosféře zrovna nepřidávaly a pociťovaly jsme je i my děti, všichni vedoucí byli skvělí a dělali vše s obdivuhodnou chutí a zapáleností sobě vlastní.
Proto bych chtěla podpořit nejen paní Hlaváčovou, která je opravdu jedinečná, ale i všechny zaměstnance a spolupracovníky DDM.
Chtěla bych věřit tomu, že se vše dá zpátky do pořádku. Vždyť nejhůř to odnesou ti nejmenší...

Romů je mnoho Dark Gymplar 19.08.2003 13:52
Souhlasím s názorem o selektivní podpoře státu.
Všichni, kdo žijí v České republice a jsou jejími občany jsou pro mě tak nějak ČEŠI! Tak by měli mít stejná práva, stejné výhody a měli by se řídit stejnými zákony. Co na tom, že příslušíš do nějaké minoritní skupiny obavytelstva? Buďto se k našemu národu hlásíš jako ČECH, potom jsi náš "bratr", nebo se hlásíš k nějaké menšině, a potom jsi jen "návštěvník" v cizí zemi a není problém státu, že tě někdo utiskuje, že máš sociální problémy. Lidi, necpěte se k lidožroutům, pokud jste vegetariáni!

Vietnamší trhovci ?!?! Kurt 16.08.2003 20:03
To je mi otázek! Tak já to zkusím: 1. Nejsem placen z rozpočtů vietnamských obchodníků.
2. Tak věděl?3. Chodím tam obvykle 1x týdně4. Centrum města je odkud - od Legumy po Větrník? Vždycky jsem si myslel, že centrum je náměstí + přilehlé ulice.
5. Nebojím se tam projít (nemám zbraň)6. Netuším o co jde. Máte pravdu, pamatuji si jen když se Borzna otevírala, a od té doby se mi měnila před očima. A žiju v tomto městě teprve pár desetiletí.
7. O fakturách nevím - účetnictví jim nevedu.
Ano, zapomněl jsem na jednu důležitou věc - vadí mi, když JAKÝKOLIV obchodník neplatí daně a související poplatky.
Kurt

Pout !!! Nemo 16.08.2003 17:59
Trhovci nejsou jen odrazem vkusu, nebo spíš nevkusu kupujících, ale i odrazem jejich ekonomické situace.
To, ža tam nakupují, lidem kteří nemají peníze asi nemůžeme vyčítat.
Komu však situaci vyčítám je neschopná a zkorumpovaná státní poc a poslanci. Ti totiž tolerují dovozy ohromného množství zboží z Asie (těch tisíců kontejnerů by si muhli všimnout). Z tohoto zboží se neplatí clo, DPH, nepodléhá kvótám atd. Je to pak nerovná konkurence pro naše výrobce a prodejce.
A o tom, že se tomuhle byznysu daří svědčí ty akční zátahy našich celníkú, FÚ a policie. Zabaví zboží za spoustu peněz a za týden se jede dál ....

Vietnamší trhovci ?!?! Milan Drobný 15.08.2003 19:59
tY BY JSI MĚL KANDIDOVAT NA POSLANCE!!! TY SE TAKÉ SNAŽÍ CO NEJVÍC SRÁT NA VLASTNÍ ZEM !!! Ano každej at myslí jen na sebe !!! Vykašlat se na společnost !! V jakém pracovním odvětví pracujete pane ANONYM

Vietnamší trhovci ?!?! Jan Bleha 15.08.2003 19:52
Ano, nerozumím tomu, proto sem také doufal žýe mi to někdo vysvětlí!!! Proto (když koukám, že si jeden z nejchytřejších) by si mi to mohl objasnit třeba ty ! jakej mají přínos pro naši zem Vietnamští obchodníci, proč tu jsou? Proč nejsou třeba v Polsku ? Proč neplatěj sociální daně, DPH, správné clo ... a proč to nikomu nevadí a proč přitom krachujou naše textilky a obuv. prumyslMuj selskej rozum na to nestačí, vysvětli mi to! NEROZUMÍM TOMU

Pout !!! divokej bill 15.08.2003 15:40
I tady (mám teď na mysli ty trhovce) zapracovala neviditelná ruka trhu a naplno ukázala kulturní a intelektuální úroveň Čechů. Nemyslím to teď hanlivě, prostě to tak je a jinde to není o nic lepší. Trhovci jsou jeden z neomylných a spolehlivých ukazetelů všeobecného vkusu (kdyby o ně lidi nestáli, trhovci by nepřijeli), ale i jeden z ukazatelů svobodné společnosti.

Palučiny Veronika Červinková 15.08.2003 11:17
Ráda bych touto cestou podpořila paní Hlaváčovou a její práci s dětmi.Neznám nikoho, kdo byse věnoval práci s dětmi tak obětavě a tak dlouho jako ona.
Naše dcera k ní chodila už ve školce na kreslení a hned v první třídě jela na tábor doPalučin.O tom jak ji zaujal táborový program,o přístupu vedoucích k dětem a celkové atmosféře tábora svědčí to,že malá prvňačka,poprvé od rodičů odloučená na 14 dnínás přemluvila,aby mohla zůstat ještě další týden.Myslím, že to hovoří za vše.
Takže o vztahu k dětem a profesionalitě nemůže být ani nejmenších pochyb.
A proto tu lidé jako paní Hlaváčová jsou - pro naše děti !!!Není to práce v pravém slova smyslu,je to spíš poslání.A co na to my?Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán!A tak budeme podporovat podnikatelské záměry jednotlivce (tam jsou přece znát peníze),než bychom se postavili za naše děti a jejich budoucnost.
Nechci se zaplétat do politiky,protože tohle politika je.
Jen jsem všem chtěla říct,jak si paní Hlaváčové a její práce vážím a jak je důležitáa propěšná.A že mě moc mrzí, co všechno se u nás může stát...

Pout !!! ještěrka 15.08.2003 09:46
No, něco Vám, slečno, poradím. Až příště nebudete moci tři noci po sobě spát (s výjimkou Silvestra Vás to zřejmě čeká opět za rok), zalistujte si v gramatice, jelykož... ;-)

Romů je mnoho nestydaty anonym 14.08.2003 22:53
ja su taky hrdy na to, ze su cech, hej?!! ale jeste oprednejsi mi je asi ucta k cloveku, i kdyz bude bez levy ruky, s oranzovym okem, pruhovanym svetrem, pihama na zadech nebo proste treba snedou kuzi a trochu temepramentnejsim chovanim, ktery ne prave zapada do naseho postkrestanskeho desatera, s jehoz dodrzovanim vsak my sami bili mame problemy. a hlavne nechapu, proc by stat mel vubec nekoho selektivne podporovat (???) a ke vsemu proc zrovna jenom ty, kteri se narodili na jeho uzemi??? Dane prece plati vsichni... nebo neplati a stejne se tady vetsina z nich narodila???

Pout !!! nestydaty anonym 14.08.2003 22:42
lidicky, odpustte tu dojemnost, ale budme trochu tolerantni.
ja pout taky nemusim, taky ji mam skoro pod okny, taky jsem zrovna musel byt v chrudimi a jeste ke vsemu jsem na ni musel jit, abych nenaprd deti. nekdo ma proste rad holky, nekdo zase vdolky a pokud si budeme delat narok na stoprocentni obcansko-soudruzskou korektnost, kdy nikdo nesmi ani jediny den nebo vikend prijit zkratka "omezovanim ve svych pravech a svobodach", strane se z chrudimi nezajimave, mrtve a nudne mesto.
nesnasim pout... (a presto) at zije pout!!!

Pout !!! OLGOJ 14.08.2003 13:17
Tak pro4 sis kupovala byt na náměstí? To ses teda pěkněnapálila, co? :-)

Palučiny Martin Nedvěd 14.08.2003 03:08
Na stránkách paluciny.unas.cz jsou nové fotky z letošního tábora z Palučin. Kdo chce, může se podívat na tento záznam z možná posledního tábora v Palučinách.

Vietnamší trhovci ?!?! nestydaty anonym 13.08.2003 21:36
tak takove nesmysly jsem uz dlouho nikde necetl. ano, priznavam, plne se ztotoznuji s postojem divokeho billa a je mi jen velmi lito, ze je v teto diskusi tak osamocen.
dovol, abych ti doporucil, aby sis priste predtim, nez zacnes psat pseudoekonomicke bludy, do jakych ses pustil v tusim tretim odstavci, seznamil se zakladnimi poznatky makroekonomie. aby to uz nebylo placani o necem, o cem - promin, ale opravdu hovno vis. i na chrudimske obchodce by jsi z tohodle vystupu dostal za pet.
co se tyce odstavce dalsiho, zde je videt, ze nejenom ze neznas zaklady ekonomie, ale nedokazes si dokonce ani prostym selskym rozumem videt na spicku nosu. mam k tomu jenom jedno. zacni s tvym doporucovanym vzorcem zakaznicke poptavky sam u sebe. neda mi to, ale opet vidim, ze bolsevicka moralka typu porucime vetru desti a naucime trakare, aby padaly nahoru, v nekterych z nas hodne zakorenila, ze? a za posledni, teda opirat se o priklad USA, to uz je opravdu silny kaficko. expresso nonsens non plus ultra. jednak jsi pouzil prilis, prilis velkou zkratku, jednak srovnavas opravdu silne nesrovnatelne.
to je jak kdyz nekdo tvrdi, proc bychom meli vstupovat do NATO, udelame si armadu vlastni a sobestacnou, ze? cely HDP by na to republice nestacilo, aby takova obrana mela vahu a smysl. stejne je to i s americkym izolacionalismem.

Vietnamší trhovci ?!?! nestydaty anonym 13.08.2003 21:25
uplne me zamrazilo, kdyz jsem cet radek o "spolecenske prospesnosti". proboha, co to je? sam si preju, aby prave toto, velmi pruzne, vagni a nikdy nikym presvedcive nevyargumentovatelne hledisko bylo uplne na tom poslednim miste v hodnotovem zebricku nasi ...
ano, ceske spolecnosti, kdyz uz te muzu chytnout za termin.

Pout !!! Petra 13.08.2003 20:38
Před několika roky se pouť konala v parku na Střelnici, i tady nebyli lidi z pouti nadšení.
Následky po pouti jako jsou odpadky, se tady likvidovaly pomalu až do podzimu, kdežto na náměstí se musí uklidit hned po pouti. Hluk tu byl nepředstavitelný od rána do večera. Na náměstí je hluk usměrněný od představitelů radnice.
Nejsem zastáncem vytěsnění pouti na okraj města, vždyť i tady žijí lidé.
Petra

Palučiny zdenduse 13.08.2003 12:22
Je to smutná zaležitost, já byla na táboře v Palučinách pouze jednou, ale za to vzpomínky mám ještě dnes. Úžasní vedoucí, kteří se nám věnovali. Dnes jsem ve věku kdy by mohly pomalu i moje děti začít jezdit na tábory, ale vzhledem k vzniklé situaci nebudou mít bohužel kam. O pí Zálešákové lecos vím. A tak snad jen dodat kdo má chce stále víc a nekouká na pravo ani na levo. Vždyť její děti v takovémto zažízení nikdy nebyly.

Pout !!! Mazi 13.08.2003 08:42
Milá Aleno, chápu Vaše rozčarování nad poutí samotnou, ale snad jenom z toho důvodu, že na náměstí bydlíte.
Určitě je velice nepříjemné, když do noci se Vám pod okny rozehrávají ty příšerně ohrané songy se slovy - prodloužená jízda .... jediná atrakce čechách ......
Staročeská pouť ale patří k tradicím města již hodně dlouhou dobu a právě kvůli lidem jako jste Vy by mělo hrozit její úplná likvidace? Vždyť jste mladý člověk (podle toho co uvádíte), který nemá k dětským letem tak daleko a právě do Vás bych čekal spíš pochopení, než od důchodců, kterým vadí i hrající si děti večer za domem. Zkuste navrhnout, kde jinde než na náměstí by bylo vhodné pouť dělat? Ten jeden jediný víkend v roce nebo abych byl tedy dle Vašich slov přesný - ty čtyři dny v roce (pokud pominu Silvestr) se snad dají přežít. Svým způsobem by se dalo říct, že je to oběť za nádherné bydlení přímo v historickém centru města.
Navíc mi ještě není až tak úplně jasné, co mají památkáři společného s Vaším spaním a bolením hlavy?! Pravda asi je, že takový dav lidí může (možná) jistým způsobem poškodit historickou část města (pokud se o to budou vědomě snažit), ale kolotočáři si rozhodně v kostele ani na radnici ani v jiném historicky cenném objektu na náměsti své stánky nerozdělávají - proč tedy památkáři? Myslím si, že diskuze na téma víkendové pohodlí pro obyvatele historického centra města Chrudimě není až tak úplně na místě. Je to pochopitelně můj názor, proti kterému se můžete bouřit, můžete s ním nesouhlasit, můžete proti němu bojovat, ale to je tak asi všechno, co proti tomu můžete dělat.
Co se ale poutě samotné týká, nepozastavuji se snad ani nad vším co výše uvádím, ale nad samotnou celkovou úrovní. Právě proběhlá pouť mi spíš připomínala nedělní trhy ve Valech, kde je jeden asiat vedle druhého. Samé levné boty a asijské oblečení zaručeně pravých značek, které každému určitě sedí - dle slov trhovců ....čím víc pruhů, tím víc Adidas! A kde je ta ohromná spousta stánků, které na pouť patří místo vietnamského zboží? Děkuji za případní reakce.

Pout !!! Pavel 13.08.2003 08:34
Dobrý den,moc nerozumím tomu, proč by zrovna památkářům mělo vadit, že je na chrudimském náměstí pouť. Vy jste si všimnula, že by bylo důsledkem chrudimské pouti něco poničeno? Podle mého spíše naopak bylo náměstí v pondělí ráno uklizené a prázdné.
Sám nejsem příznivce poutí a atrakcí, ale kam jinam by měla pouť patřit, než do centra města? Vždyť je to tak odjakživa. Alespoň jednou za rok na necelý týden chrudimské náměstí ožije.
Jako řešení pro Vás skutečně bude lepší, když příští rok odjedete někam za město, kde budete mít klid a nebudete si muset zase jenom stěžovat. Jelikož jste v našem městě nová, tak pro Vás mám ještě jeno malé upozornění a radu - výlet mimo město si naplánujte i na 31.12.2003, opotože to se na náměstí slaví konec roku a je tam poměrně dost lidí a hluku - tak ať si pak 1.1. nemusíte zase brát prášky proti bolení hlavy.
A odvoláváte-li se tu na západ - nevím, tam většinou město ožívá v 10 večer a nikoho by ve snu nenapadlo si na to stěžovat. A zábava tam jede do 2 do rána a každý den. Pavel

Pout !!! Alena D. 12.08.2003 20:27
Dobrý den,tak jsem čerstvá chrudimačka a povedlo se mi nastěhovat zrovna do nejhoršího obdobi, tedy kdy se pořádá pout přímo v historickém centru Chrudimi.
Jelykož bydlím přímo na náměstí oto bylo naše rozčarování větší, když se poutaři sjeli již v úterý a od čtvrtka začala oná pout fungovat. Divím se radnici a vůbec památkářům, že tuto letní atrakci města nepřesunou někam na okraj města. Když už obyvatelům centra nevadí hluk, tak snad památkáři by měli s tím něco dělat. spát se dalo tak akorát se sluchátky na uších a s prášky na spaní a ráno preventivně ke snídani něco na bolehlav. Jsem mladý člověk (23) ale tohle bylo na mne moc, a kdyz konečně přišla neděla a mělo se vše spakovat, tak ty gauneři celou noc sklízely atrakce a bušily kladivy, což snad bylo ještě horší.A velmi me zaskočilo, když jsme se dozvěděli, že již jednou pout pořádali za městem ale z důvodu lenosti chrudimáků byla opět přestěhována do centra.no příští rok radši vyjedu z města. Dít se tohle na západě, tak máte po zábavě.ala

Palučiny Eliška Malinská 09.08.2003 17:26
Zánik střediska v Palučinách je smutná záležitost, ale odvolání paní Hlaváčové je podle mého ještě horší.
Protože myšlenka Palučin je založená hlavně na práci s dětmi a pokud s těmi dětmi nebude mít kdo pracovat, pak nemá smysl bojovat o nějaké pozemky.

Palučiny Karel Slejška 09.08.2003 14:04
Více jak 10 roků jezdím jako lékař s paní Hlaváčovou na tábor v Palučinách. Neznám jiného člověka, který by věnoval více svého profesionálního i soukromého času pro práci s dětmi. Tvrdím, že důvody pro odvolání paní Hlaváčové z funkce ředitelky DDM jsou ubohé výmysly, které mají zdůvodnit její odvolání a tím umožnit zrušení dětského tábora v Palučinách a odstranit tak poslední překážku podnikatelským záměrům pana Ševčíka.
Před rokem tábor navštivila paní Málková. Asi 2 hodiny jsme s ní diskutovali o situaci v Palučinách. Ve všem nám paní Málková dala za pravdu a dokonce si stěžovala na opakované a neodůvodněné stížnosti pana Ševčíka dokonce i v soukromí. Po roce náhle odvolává paní Hlaváčovou, bez jediného upozornění, že by Rada Pardubického kraje měla jakékoliv připomínky k její práci. Pouze na okraj, Rada Pardubického kraje odvolání odhlasovala dne 12.6.03 a paní Hlaváčová se o tomto rozhodnutí dověděla 27.6.03 z rozhlasu Profil.
To již svědčí a kvalitě a úrovni práce našich volených zástupců !!! V této souvislosti mě napadají myšlenky o neúplatnosti a nevydíratelnosti našich volených zástupců.

Vietnamší trhovci ?!?! Jarda 09.08.2003 11:53
Vy jste pane snad placen z vietnamskych rozpoctu.. To si delate srandu?? Jestli bych vedel o lepsim vyuziti obchodu na borzne? Sel jste tam tudy ted nekdy? Copak takhle vypada centrum mesta? Vzdyt je to ostuda!! Clovek, aby se bal kolem borzny projit! Vy asi jen tezko muzete neco posuzovat, kdyz vubec netusite o co jde. Myslite si, ze kdy si vietnamsky obchodnik porizuje do sveho obchodu zbozi, dostava k nemu faktury?

Vietnamší trhovci ?!?! Kurt 08.08.2003 07:15
Řekl bych, že se ve svých názorech poněkud mýlíte. O cenách nic nevím (a ani mne nezajímají), ale drobná nepřesnost: původní majitel se jmenoval Pail. Ale proč by jej nemohli koupit? Víte snad o lepším využití? Investoval byste do něj? O hotelu Centrál nejsem tak úplně přesvědčen, že by patřil vietnamcům, a o restauraci u Slejšků? Ale jděte! Ten současný provozovatel je zajedno ČÍŇAN a za druhé je tam v PRONÁJMU! A poslední poznámka: za kolik asi koupil ty "rifle" ten "nevietnamský" obchodník, který je prodává za 1500Kč ?!?

Vietnamší trhovci ?!?! Jarda 07.08.2003 18:21
Jen bych rád připoměl jak se zde žije vietnamským obchodníkům, kteří ze svých výdělků jistě odvádějí daně, platí soc. a zdr. pojištění atd. To seamozřejmě myslím ze srandy..
Obchody na borzně- dřívější majitel pan Pájil prodává jeden obchod za 5 milionů korun. Myslím, že koupily tři obchody...
Hotel centrál - v prodeji myslím tak za 6 milionů.
taky vietnamciRestaurace u Slejšků / jediná restaurace na náměstí/ a kdopak nám to koupil? taky vietnamci..
Můžeme se jen těšit, jak to půjde dál. Vietnamci už nejsou jen ty co prodávali na tržnicích. Jestli budou mít možnost tak za chvíli ovládnou tuto zemi, protože jsou placeni z několikamilionových daňových podvodů...
Každý kdo u nich nakupuje, tak nepřímo toto zaviňuje.
A to si lidi uvědomte, kydž si k nim jdete koupit třeba rifle za 500... Mimochodem takové rifle se sem vozí za 50 kč...

Palučiny Administrátor 07.08.2003 09:53
Vzhledem k tomu, že toto téma začíná být celkem zajímavé, rozhodli jsme se informace ohledně tábora v Palučinách shrnout do krátkého článečku, který budeme případně aktualizovat.
http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=98

Vietnamší trhovci ?!?! Jan Bleha 06.08.2003 21:20
Souhlasim s Kurtem. Mluvil sem o Vietnamských trhovcích. Chtějí tady být? Proč tedy nesjou např v zemích EU, proč nejsou v Polsku ? Dyt tam by jistě byli radši než u nás.
Nerozumím tomu, proč se sem doveze ročně přes 20 000 000 (slovy dvacet milionů!!!) párů bot a náš obuvní prumysl krachuje. Zatímco si tito naši spoluobčané to beztarostně prodávají ve svých tržnicích. Jestli to je nedokonalostí našich zákonů, tak jsem zvědavý, co se stane po vstupu do EU, kdy se budou sjednocovat pravidla obchodu! Chtěl bych vidět němce, co by dělali, kdyby jim v každým městě vyrostla vietnamská tržnice a jejich obuvní a textilní prumysl by krach, těm by to asi nebylo tak jedno jako nám! Vy asi nechápete, že stát a jeho občané jsou přímo svázáni. Pokud bude mít stát hodně peněz (a budou u vlády lidé, kterým opravdu pujde o NAŠI ZEM A SPOLEČNOST) pak i jeho občané budou mít dotatek peněz.
Pokud ale všichni budou na stát kašlat, nebudou platit daně, budou kupovat zahraniční zboží od zahraničních obchodníků, podřežou si větev sami pod sebou! Berme, že by tu Vietnamsští trhovci nebyli, boty(textil...) by vyráběli, vozily, opravovaly, prodávaly češi. Snížila by se znatelně nezaměstnanost. Ze začátku by sice bylo zboží znatelně dražší, avšak také kvalitnější. Stát by vybral více peněz na daních, mohl by je investovat např do nemocnic, kultury, mohl by opravit naše památky, spravit silnice... = zase více práce - peníze by kolovaly uvnitř země, a to by bylo (především pro její občany) dobře. Ty kdyby Nebo myslíte že ne? Berme opačný extrém: Co by nám záleželo na naši zemi?! - na stavbu domu najmem levnější ukrajince, koupíme si vietnamské boty, německý jogurt (s extra velkými kousky ovoce), rakouské máslo, polské uhlí .... A budem nadšení, že nás to vyšlo o pár korun levněji než z Čech. Kdyby takto uvažovali všichni tak zkrachujou postupně čeští zedníci, obuvníci, mlékarny, tažby uhlí.... To znamená mooc nezaměstnaných, kteří by museli začít šetřit a méňě nakupovat. Tak by se čím dál více prohlubovala krize ! Tušim např USA zásadně omezily dovoz ze zahraničí v pruběhu krize a pomohly tak oživení vlatní ekonomiky.

Palučiny Martin Nedvěd 06.08.2003 21:00
Několik příspěvků na téma Plučiny je velmi zajímavých, ačkoliv je škoda, že mnozí účastníci diskuse vystupují pod přezdívkami a ne pod svými pravými jmény.
Za svou osobu bych chtěl také přispět několika větami o Palučinách, i když půjde spíše o souhrn myšlenek, které se zde už objevily.
1) Dětská základna v Palučinách je pro Chrudim naprosto jedinečným místem pro rekreaci, výchovu a vzdělávání dětí a je ostudné, jak málo aktivity vyvíjejí oficiální zástupci města pro jeho záchranu. V dnešní době, kdy se vynakládají miliony korun na boj s drogami a dětskou kriminalitou by stačila iniciativa při jednání s obcí Morašice a zůstalo by zachováno ideální středisko pro prvenci těchto jevů. (kdo o Palučinách nic neví, může si přečíst na stránkách http://paluciny.unas.cz)2) Pokud jsem označil pasivitu chrudimského zastupitelstva za ostudnou, pak pro jednání zástupců Pardubického kraje již nemám slov. Odvolat ředitelku DDM v Chrudimi jenom proto, aby se snáze vyřešil spor o majetek (v neprospěch kraje), to už hraničí s se vším. Navíc způsob, jakým byla paní Hlaváčová odvolána (dozvěděla se o svém odvolání několik dnů předem z rádia Profil) také něco naznačuje.
Pro ty kdo to nevědí, rádio Profil figurovalo ve sporu o Palučiny už vloni. Krátce poté, co pan Ševčík, doprovázený několika po zuby ozbrojenými bodyguardy (vzhledem a inteligencí připomínajících orangutany) násilně obsadil hlavní budovu dětského tábora, vysílala tato rozhlasová stanice ostrou propagandu proti akcím pro děti, které se v Palučinách konají.
Na závěr bych jako volič rád požádal všechny členy Rady Pardubického kraje, aby při rozhodování, zda jmenovat do vedení DDM v Chrudimi opět paní Hlaváčovou, či někoho jiného, více přihlédli k zájmům svých voličů a jejich dětí.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10  9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.