Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Beverly Hills T. 31.01.2004 19:44
Sorry, ale budovat průmyslovou zónu PROTIpřevládajícímu směru větru (myšleno od města) bychnazval hňupstvím. Běžte si čuchnout Pardubic, třebaParama....
T.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Lebduška 31.01.2004 17:43
Po delší úvaze jsem dospěl k závěru,že firma Colorobbia není zase tak špatné řešení a nezbyde nám asi nic jiného,než se s tím smířit.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Lebduška 31.01.2004 14:07
Dle mého názoru máte všichni pravdu v tom, že peníze uložené do zóny se neztratí a že do zóny by měl být investor vybírán. A firma Colorobbia není ten pravý investor (příliš velká plocha, jen pár zaměstnanců, ekologická rizika, náročnost na dopravní obslužnost).
Vložené peníze se neztratí i při jiném využití zóny.
Město Chrudim existuje již po mnoho století a jistě bude existovat i nadále: Takže nevyužijeme-li zónu nyní, určitě bude využita v budoucnu.
Já vidím v souvislosti se zónou problém i jinde. Celá zóna vznikla jaksi bezkoncepčně. Draho nakoupené pozemky bez možnosti příjezdu a když byla možnost koupit komunikace v areálu Transporty a vyřešit tak příjezd (asfaltové komuniklace se prodávaly v některých případech za 5 Kč/m2 (zjištěno z spisu o konkurzu Transporty u Krajského soudu)), příslušní městští úředníci zaspali (Proč? O zóně nevěděli?).
Nebo kdo vlastně zaspal? Dnes chtějí kupovat silnici v tomto areálu za 8 mil. Kč. To se to rozhazuje a platí. Ale ty peníze jsou penězmi chrudimských občanů a ne jen úředníků radnice (možná jsou také občany Chrudimi). Kdo má právo vědět jak a proč se utrácí horentní sumy tam, kde byla možnost pořídit to vše podstatně levněji? Nemělo by toto být projednáno a zveřejněno? I s údaji jaká byla přijata opatření, aby příště k obdobné situaci nedošlo?A jen pro doplnění zpráva z tisku - iDnes: Americký výrobce baterií Energiazer opouští Slaný a stěhuje se dále na východ. Propouští. Proč asi?
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? pp 31.01.2004 12:29
Kdysi, když se s Průmyslovou zónou začínalo,se mluvilo o tom, že je třeba bedlivě dbát na to, aby sloužila opravdu ve prospěch zaměstnanosti, vznik dalších pracovních míst. To je samozřejmě nejdůležitější důvod pro existenci areálu.
Mluvilo se o tom, že se nesmí dovolit existence podobné činnosti, jako např. sklad (dřeva, železa...).
Tj. činnosti, která vyžaduje velkou plochu, málo zaměstnanců a značnou dopravní zátěž při přemisťování materiálů.
Bohužel - Colorobbia má právě tyhle neřesti. Zaměstná nepodstatné množství lidí, odebere podstatnou část plochy areálu PZ. Tvrdí se, že první investor do PZ obvykle za sebou natáhne další investory. Přiznám se, že v tomto případě, v tomto tvrzení moc velkou logiku nevidím, i když ji hledám.
V té souvislosti nevidím snahu radních, dostat do areálu kohokoliv, jako prozíravou. A opět se přikláním k názoru "Nemo" - Pozemky pro PZ - jsou to dobře uložené peníze - nedevalvujme je "za každou cenu".
A neodpustím si varování. Prodáme-li nyní větší polovinu areálu PZ takovému investorovi, nezískáme skoro žádná pracovní místa, jen získáme peníze, které socialista Trávníček (nikdy nebyl víc, než průměrným účetním) - bez mrknutí oka rozpustí do rozpočtu.
Nemám moc obav z hlučnosti zóny. Mám spíš obavy, že tu zónu zase naši radní prohospodaří. pp
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Lebduška 30.01.2004 14:47
Zkuste se někdo těch lidí zeptat, kdy zaplatili za byty a kdy se dozvěděli něco o prům. zóně. Každý, kdo kupuje nový byt se domnívá, že je postavený v zóně určené pro bydlení a ne v zóně určené pro výrobu.
Jak by to bylo s prům. zónou v případě odtržení Markovic to nevím, ale snad by muselo dojít k nějakému dělení majetku, neboť město Chrudim dostává za každého obyvatele určitou částku a tak se každý obyvatel podílí na majetku města. To také znamená, že městští úředníci hospodaří s našimi penězi a měli by se ptát nás jak a za co je chceme utratit. Ale konec konců Chrudim by si nechala např. nerezovou plovárnu a zimní stadion a Markovice zase třeba PZ a rybník.
Já si myslím, že by určitě došlo k vzájemé dohodě.
O těch žábách nic nevím, ale najdete-li tam nějakou můžete nám to sdělit třeba na těchto stránkách.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Nemo 30.01.2004 14:20
Odtržení Markovic nemá žádný vliv na obsazování PZ.
Pozemky jsou v držení města Chrudim a územním plánem jsou určeny k průmyslové zástavbě. Tak je to pouze o rozhodování zastupitelstva. Byla to účelná investice města. Pozemky nebudou nikdy levnější. Je to lepší než mít třeba nové sedačky na zimáku. Já myslí, že zóna je umístěna správně. Svědčí o tom i případ nových bytovek u staré Transporty. Poptávka po bytech byla mnohonásobně vyšší, než byl počet bytů. Ti všichni nejsou hlupáci. Jen vědí, že s tou devastací - jak jí popisujete to asi není tak hrozné.
A ještě jedna poznámka. Vy nejste pouze proti Colorobii, ale proti PZ jako takové. A to je problém.
Až tam někdo bude chtět postavit třeba kanceláře, tak Vám budou vadit větráky od klimatizece. Nebo se tam najde nějaká vzácná žába ....
Reagovat na tento příspěvek
 
ZÓNA - VŠEM Lebduška 30.01.2004 09:23
Pane Starý máte pravdu. Jenomže ještě v r. 1999 toto území bylo územním rozhodnutím určeno pro zemědělskou výrobu. Náhle jako mávnutím kouzelného proutku se územním rozhodnutím změnilo na průmyslovou zónu.
Rozhodlo o tom tuším 27 občanů Chrudimi - našich tehdejších zastupitelů a nikoho z 20 tis obyvatel se na tuto změnu neptali. Dnes někteří z nich opět jsou v zastupitelstvu a tak obhajují onen nesmysl, kdy rozhodli o výstavbě průmyslové zóny téměř v centru města. Tvrdí, že se s tím již nedá nic dělat, přitom záleží pouze na jejich rozhodnutí a na jejich odvaze přiznat, že to byl omyl. A včera 29. 01. 04 se v televizi chlubí Chrudim předáním nových bytů postavených opět v těsné blízkosti oné zóny. Vždyť je to koncepční řešení jak někdy v středověku. Kde je díra, tam něco nalepíme.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Lebduška 30.01.2004 09:07
Bohužel pan starosta má již připraven návrh usnesení, ve kterém říká, že jej mínění naprosté většiny obyvatel Markovic nezajímá a hodlá prosadit na zasedání zastupitelstva schválení výstavby závodu firmy Colorobbia. Sjednanou schůzku s petičním výborem přeložil až na 05. 02. 04, aby proběhla až po jednání zastupitelstva.
Připomíná mi to jednání mocipánů z doby nedávno minulé, kdy mínění občnů bylo považováno za něco nepatřičného.
Dne 29. 01. 04 na shromáždění obyvatel Markovic, Rozhledny a obyvatel Čáslavské ulice - tj. obyvatel, kterých se uvažovaná výstavba dotýká, zazměly i hlasy o možnosti odtržení Marovic od Chrudimi.
Budou-li se k nám tímto způsobem chovat městští úředníci i nadále, může tento názor začít sdílet většina obyvatel Markovic a skutečně pak může dojít k požadavku na vyhlášení referenda o odtržení této části od Chrudimi. Komu potom bude patřit průmyslová zóna, když leží (alespoň částečně) v Markovicích (dle starších map)?A pokud nám pan starosta se svojí suitou tvrdí, že se staneme chátrajícím městem, noclehárnou Pardubic apod., co dělají jiné obce a městečka bez průmyslových zón. Mají-li dobré vedení, které netrpí malagomanskými projekty, vedou si velice dobře a obyvatelé jsou spokojeni. Podívejme se řádně kolem sebe (okolí Chrudimi, Pardubic i H. Králové). Je celá řada malých obcí ze kterých obyvatelé dojíždějí za prací do těchto měst a jsou tedy jejich "noclehárnami", ale vedou si velice dobře.
Bude při projednávání petice dne 02. 05. 2004 většinu z 27 zastupitelů Chrudimi zajímat mínění jejich voličů?
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills pp 29.01.2004 14:40
Mínění Pardubáků - zajímá nás to až tolik? Nakonec - je to nabídka pro ně, oni tam mají Semtín, Rybitví, Paramo, dopravní uzel, letiště - je to jejich volba - mají na vybranou, bydlet v prachu Pardubic nebo v relativně čisté a zelené Chrudimi.
Podle mého mínění není s průmyslovou zónou spěch. Jsou to velmi dobře uložené peníze, lépe než v bance. A není velká šance, že je město rozháže za nějaké další nerezové zbytečnosti.
Dnes město nedostává do rozpočtu daně z podnikání tak, jako tomu bylo ještě před 3 lety. Dostává peníze na hlavu obyvatele. Chrudim na tomto systému vydělala.
Nikdy neměla moc zájmu vytvářet zdravé podnikatelské prostředí, o komunikaci s podniky (podnikateli) nemluvě. Dnes, kdy město dostává do rozpočtu peníze za hlavu, mohla by alespoň nabízet to bydlení.
A zase jsme u toho Beverly Hills, to je také "jen" předměstí Los Angeles... pp.

Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Lebduška 29.01.2004 13:42
Myslíte udělat z Pardubic průmyslovou zónu Chrudimi?Ovšem nevím co na to pardubičáci. Ale vážně - vždyť snad není skutečně nutné bydlet mezi fabrikami. A Chrudim by opravdu mohla profitovat z něčeho jiného než z čoudících komínů. Kdysi měla dokonce přezdívku Athény východních Čech. Proč ji neobnovit? Nabídnou možnosti vzdělání, příjemné bydlení, dosažitelné služby apod.
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ- je mozne usporadat referendum? Lebduška 29.01.2004 13:35
Záleží na tom jaké referendum. Způsob, jak provést referendum a daslší náležitosti řeší zákon o referedu.
Ale oni si radní zákony dost vykládají po svém. Tak např. na petici se má řešit o odpovědět na ni do 30 dnů. Petiční výbor však dostal oznámení, že petice se bude projednávat až 02. 02 . 2004. Jestli ve všech věcech kolem průmyslové zóny je stejným způspbem dodržován zákon, pak Bůh s námi.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills pp 29.01.2004 13:09
Tema: Re: petice prum. zona Autor: Hana 23:01Dojizdim cely zivot za praci do Pardubic a nevidim na tom nic spatneho. Ať se v Chrudimi dobre bydli a Pardubicich muzeme delat.
Tahle poznámka Hany mne přivedla k tomu, abych řekl také kousek svého názoru. Pod Haninu poznámku se totiž mohu klidně podepsat.
Místostarosta Trávníček totiž několikrát opakoval, že pokud lidem v Chrudimi nedáme práci, tak město bude spět k tomu, aby se stalo noclehárnou Pardubic. Já zase prohlašuji úplný opak - ať se klidně Chrudim stane Beverly Hils Pardubic. Ať tu bydlejí bohatí lidé, kteří tu své peníze budou utrácet. Proboha proč ne? Co na tom trávníčkovi vadí? Už jenom proto, že za úspěšnými (potažmo bohatými) lidmi se potáhnou služby - pracovní příležitosti nezatěžující prostředí. 10 kiláků dojíždět za prací - vždyt to nic není! V Pardubicích produkovat odpady a do příjemného prostředí v podhůří Železných hor si jít odpočinout - co může být pro Chrudim lepšího? Vdyť to Chrudim přímo nabízí. A mohl bych to rozvádět dál a dál.
Tahle myšlenka i to heslo "Chrudim - Beverly Hills Pardubic" podle mého názoru patří do volebního programu chrudimských patriotů. Jsou tu ale takoví? pp
Reagovat na tento příspěvek
 
POPLATEK ZA VEC MIREK 29.01.2004 05:38
UZ ZASE PRISEL CERVENY PAPIREK NA UHRADU 1100 K.C.
NEDAVNO JSEM BYL PRIZVAN JAKO SVEDEK K PRIPADU POKOUSANI PSA.TAM MI BYLO RECENO ZE PES JE JENOM VEC.
TAK PROC PLATIT ZA VECI?TAK TO OPRAVDU NECHAPU.
NEBO TO JE KAZDEHO VEC?
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna Hana 28.01.2004 23:01
Dojíždím celý život za prací do Pardubic a nevidím na tom nic špatného. Ať se v Chrudimi dobře bydlí a Pardubicích můžeme dělat.
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ- je mozne usporadat referendum? Jan 28.01.2004 22:57
Určitě by byly lepší domky než chemička. A peněz by městu prinesly stejně.
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ- je mozne usporadat referendum? Administrátor 28.01.2004 21:02


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

27.1.2004 Pardubický - strana 1Italská firma nabízí Chrudimi málo místChrudimští radní sice sehnali pro svoji průmyslovou zónu prvního investora, italský výrobce komponentů pro keramický průmysl firma Colorobbia ale vzhledem k zabrané ploše pro továrnu zaměstná relativně málo lidí. Radní to připustili poté, co nevýhodnost investora kritizovali zástupci petičního výboru, který bojuje proti příchodu Colorobbie do průmyslové zóny z obav před emisemi a hlukem.
Do budování průmyslové zóny se sedmadvaceti hektary dala Chrudim už přes sto milionů korun. Město nyní pro Colorobii blokuje patnáct hektarů, více než polovinu zóny, firma ale zatím nabízí, že ve své továrně zaměstná jen sto lidí. Jen pro srovnání: Když na konci devadesátých let přišel Český Mobil a slíbil v zákaznickém centru Oskara v bývalé administrativní budově Transporty práci pěti stovkám lidí, nestálo to Chrudim ani korunu. Zástupci petičního výboru tvrdí, že jde pro Chrudim o nevýhodnou transakci. "Představitel firmy nám při jednání jasně řekl, že zaměstnají maximálně sto lidí. Vzhledem k tomu, že chtějí zabrat tak ohromnou plochu, je to nesmírně málo," řekl člen petičního výboru Josef Lebduška.
Pokračování na str. C2Pokračování ze str. C1"Nepopírám, že jsou firmy, které na hektar zaměstnají třeba desetkrát tolik lidí než firma Colorobbia," uvedl starosta Chrudimě Ladislav Libý. Colorobbia má sice blokovaných patnáct hektarů, ale podle něj ve skutečnosti využije méně než deset. "To ale samozřejmě nechci předjímat. I tak je pravda, že by zaměstnali sto, výhledově maximálně dvě stě lidí, což není příliš," uvedl starosta Chrudimě Ladislav Libý.
Dodal, že řada dalších lidí však najde zprostředkovaně, ve službách pro nový podnik.
Chrudim má přesto o Colorobbii velký zájem, je to totiž první zahraniční firma, která o chrudimskou zónu projevila vážný zájem. Až dosud stomilionová investice města do zóny nepřinesla žádný užitek a jeden ze zastupitelů ji dokonce navrhl přeměnit na parcely pro rodinné domy.
Colorobbia by podle chrudimských radních mohla rozvoj zóny nastartovat. "Zkušenosti jiných měst nasvědčují, že nejobtížnější je získat prvního investora. Jakmile přijde první a přinese první peníze, další investoři se zíkávají daleko snáze. Potom si budeme moci třeba další investora vybírat podle jiných kritérií," uvedl Libý.
Autor: (dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ- je mozne usporadat referendum? likvidátor 28.01.2004 17:07
Referendum všech obyvatel Chrudimě?
Reagovat na tento příspěvek
 
narozeniny pana Blahomíra Němce Hana Šimonovičová 28.01.2004 17:07
Všem příbuzným a přátelům děkujeme za vynikající atmosféru a za účast na oslavě pana Blahomíra Němce,který oslavil 26.1. 70.narozeniny.Všam spolu nám bylo fajn a podílel se na tom i Sport /restaurace/.
Hana Šimonovičová-dnes pražák,ale tělem a duší CHRUDIMAČKA/Benita /
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ- je mozne usporadat referendum? Lebduška 28.01.2004 08:50
Pane Čapku, máte pravdu. Jenom upřesňuji, nejde o keramičku (to by vyráběli obklady, umyvadla apod.), jde o chemičku, která vyrábí komponenty pro keramický průmysl.
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ- je mozne usporadat referendum? Lebduška 28.01.2004 08:46
Náš dům byl kolaudován v r. 1999, vytvoření PZ bylo schváleno v r. 2000. K našemu domu jsme si platili jak veškeré přípojky, tak ú příjezdovou komunikaci ( a totéž platili všichni, kdo stavěli v této likalitě). Přesto nikomu nezávidím, že si koupil pozemek snad za 500Kč/m2 (v jiné lokalitě), vždyť ale i Vy jste měl možnost si jej koupit.
Takže se poněkuď mýlíte a měl byste si nejprve své dojmy konfrontovat s fakty.
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ- je mozne usporadat referendum? Michal Capek 28.01.2004 00:30
Mylite se pane Zdenku, kazdy o tom nevedel. V Markovicich jsou take vice nez 20 let stare domy.
Tezko v te dobe bylo zaneseno do planu rozsireni PZ.
Koho by take napadlo, ze vubec nekdo muze pristoupit na vystavbu keramicky v tesne blizkosti obytne zony?
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ- je mozne usporadat referendum? Zdenek 27.01.2004 21:58
Pane Lebduška,aspon je vidět že Vám nejde jen o Colorobii ale o celou PZ.když jste stavěl v Markovicích tak jste věděl o prům.zoně-věděl to každý kdo stavěl-bylo to v uz.planu.ale odolat zasitovanemu pozemku za 500 se neda.....
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna Lebduška 27.01.2004 17:18
Jsem rád, že jsme v něčem našli shodu. Já se osobně domnívám, že Chrudim má všechny předpoklady stát se příjemným místem pro život. K tomu je ovšem potřeba uvážený postup a plán rozvoje města. Ne nejprve vyhlásit prům. zónu,pak zjistit, že k ní není přístup a nakonec zjistit, že se do ní nikdo zrovna nehrne. A tak místo jednání s nějakou agenturou zajišťující podobné investice, (kdy by si město mohlo dát podmínky) se bere prvý kdo se přihlásí.
A hlásí se především ti, které nikde jinde zrovna moc nevítají.
Proč má být z Chrudimi další Litvínov nebo Neratovice či jiné "chemické" město? Vždyť pokud bude Chrudim postupovat tímto způsobem, tak se musí zákonitě vylidňovat. Proč si někdo má stavět dům u továrny, když jej může postavit ve Slatiňanech, Orli, Kunčí ap. a do fabriky v Chrudimi dojíždět? V celém světě jsou nově budované průmyslové zóny 2 až 5 km za městy. Ale to i u nás, např. Kolín. Doba, kdy se stavěly kolonie obydlí u továren je již pryč a protože to nikdo nechce, tak v Chrudimi nějaký novodobý myslitel přišel na obrácený postup.
Nechcete stavět u fabriky? Tak vám fabriku postavíme pod okny. Nestálo by to za nominaci na Nobelovu cenu za blbost?
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna Ghost 27.01.2004 09:48
Držim Markovičákům palce. Třeba konečně dojde k průvanu na radnici a konečně se obyvatelstvo dobere objektivní pravdy.
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna likvidátor 26.01.2004 21:10
Nejsem zastáncem italské firmy a už vůbec ne radnice,o jejiž práci si myslím že není prací pro lidi.Jen si myslím že opravdu odradíme investory a bude to s prací velice špatné.A nebudeli město vyrábět nebude žít.To není fráze. Mě jenom vádí že opravdu bránite jen své okolí a co se děje na druhé straně města vás nezajímá.V čem se schodneme je letiště.Jsem velký zastánce a fanda.Chrudim bez letadel nebude tou správnou Chrudimí. A ještě k té závisti.Pouze jsem citoval vaše nýnější spoluobčany.Každý je svého štěstí strůjce.Tohoto přísloví já se držím.To snad hovoří za vše.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dnešek v novinách o PZ SPOLUOBČAN STB 26.01.2004 13:35
JSEM PRO FABRIKU-V EU JE TVRDÁ HRA-CO URVEŠ TO-BUDE HŮŘ,JSEM PRO OBCHVAT CHRUDIMI-NEJSOU PENÍZE-NEZAJÍMÁ-OTO SE NESTARÁM-NESEŽENOU SE PENÍZE-RADNÍ TO ODSKÁČOU, PROTOŽE JSEM CHRUDIMÁK, JSEM ZE SLAVNÉ CHRUDIMI- TADY SE DBALO O LIDI A LIDI SE MĚLI DOBŘE-ZKURVILI TO AŽ KOMUNISTI.
ZÁVĚR: AŽ Z CHRUDIMI ZMIZÍ HLAD A BÍDA,TAK POTOM SI BUDEME MOC VYBÍRAT INVESTORA.
VZKAZ PRO RADNÍ: RUČÍTE NÁM SVÝM KRKEM ZA SMLOUVY, DODRŽENÍ NOREM A PŘEDPISŮ-VÍME KLUCI O VÁS,ŽÁDNEJ PODRAZ(ITALOVÉ JSOU JENOM ITALOVÉ).
AUTOR: VĚŘÍM,ŽE POBÍDKU INVESTOR VYUŽIJE, TRANZIT CHRUDIMÍ SE ODKLONÍ A TAK LIDÉ BUDOU SPOKOJENI.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dnešek v novinách o PZ Lebduška 26.01.2004 10:29
Ale já jsem odpověděl, jenom jsem v neděli nemohl.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dnešek v novinách o PZ Lebduška 26.01.2004 10:24
Dekoji za podporu, osobně se domnívám, že nic není ztraceno. Bohužel prúmyslová zóna stojí v nevhodné lokalitě a tím je výběr investorů značně ztížen.
Věřím, že občané Chrudimi dokáží přesvědčit své zastupitele a všichni společně naleznou takové využití zóny, které městu vrátí vynaložené miliony a bude ku prospěch celé Chrudimi.
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna Lebduška 26.01.2004 10:19
Léta jsem bydlel ve Václavské ulici, přímo pod přstávacím koridorem s přímým výhledem na letiště.
Nemám žádného důvodu proti letišti protestovat, protože v noci je z letiště naprostý klid a i když slyším i dnes až v Markovicích tréniky akrobatů.
Jedná se ale o hluk, který trvá možná hodinu nebo dvě a pak je opět klid.
Co se týká Vámi zmiňovaných firem. Problém je v tom, že ony zde již stojí, nelze je přetěhovat a tak není jiné cesty, než tvrdě kontrolovat porušování předpisů (kdo to bude dělat?) a tvrdými sankcemi (kdo je bude ukládat a vymáhat?) je donutit k přijmutí takových opatření, která nenaruší životní prostředí a život okolních obyvytel. I když na obranu těchto firem musím říci, že dle mých znalostí se snaží o co nemenší narušování živ. prostředí a je jistě pro živ.
prostředí přijatelnější únik cementu či vápna, než únik např. oxidu olova. Proto se stavíme proti rozhodnutí přivést do hutě obydlené lokality firmu, která by přivodila další problémy a případné znečistění jejími odpady a úlety by mělo daleko horší dopady. Věřím tomu, že firma Colorobbia zde nechce znečisťovat živ. prostředí a ani nechce znepříjemňovat život okolním obyvytelům, ale jí zpracovávané materiály a používaná technologie je naprosto nevhodná do této lokality.
A k tomu sportovci: to, že jste sportovec a máte sportovního duch říkáte opět Vy. Váš minnulý příspěvek totiž opravdu zaváněl závistí a brňkal na ty horší lidské vlastnosti.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dnešek v novinách o PZ Jackie 26.01.2004 10:02
Dobrý den, pane Lebduško,naprosto s Vámi souhlasím, domnívám se, že takovýto investor není pro Chrudim přínosem.
Bohužel pro Chrudim je realitou ten fakt, že průmyslová zóna, do které se nesmyslně investovaly miliony korun, je celkově ztrátový podnik, který především svojí minulostí a polohou nikdy nepřitáhne strategického investora kvalitního charakteru s erspektivou rozvoje celého chrudimského regionu. Tudíž se z Chrudimi pomalu stane město s kvalitním zázemím (školy, nemocnice...) pro život rodin s dětmi (kterých bude stále méně) a pro staré lidi (kterých bude stále více), bohužel bez dostatečného rozvoje kvalitních pracovních příležitostí.
A společnosti telekomunikačního charakteru rozhodně nelze považovat za kvalitní pracovní příležitost a úspěch regionu.
Každý rozumný investor se raději přiblíží k Pardubicím, a to nejen z důvodu lepší infrastruktury.
Proto mi závěrem dovolte Vám popřát mnoho zdaru do Vaší činnosti a průmyslové zóně mnoho štěstí při hledání (dle mého soudu beznadějném) opravdu kvalitního investora.
Jackie
Reagovat na tento příspěvek
 
Dnešek v novinách o PZ likvidátor 25.01.2004 19:30
Pane Lebduško,probuďte se.Na něco jsem se vás ptal!To platí i pro Pavla.(Markovičáka).

Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna likvidátor 25.01.2004 17:18
Tak se zeptám tebe ,protože pan Lebduška mi zatím neodpověděl.Vadí ti Prince Color,letistě a bramac?
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna Pavel 25.01.2004 13:44
přijď likvidátore mez nás do Markovic a zkus nám to říci do očí. Na to jsi ale zbabelec viď.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dnešek v novinách o PZ Jana 25.01.2004 13:41
Pane Lebduško máte pravdu a nedejte se. Házejí na vás jenom špínu ale budou to jenom ti, kteří z toho majíty miliony jak píší v novinách. Nebojte se jich.
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna MARKOVIČÁK 25.01.2004 13:38
PRROČPAK NENÍ NA FOTOGRAFII V NOVINÁCH VIDĚT MARKOVICE A PLÁNOVANOU SILNICI. ASI ABY LIDÉ NEŘVALI VÍCE.
Reagovat na tento příspěvek
 
Článek PZ Právo včera Hana 25.01.2004 13:36
Bydlím na Rozhledně už od narození. Nestavěli jsme si žádný barák a bydlíme v paneláku. Proč vedle nás cpou další fabriky? Ono není jinde v Chrudimi místo? Petiční výbore nedej se a Vy pane Lebduško také ne.
Proč máme mít v Chrudimi něco co jinde nechtějí? Kdo se ptal nás, kteří tady bydlíme, co chceme? Starosta nám lže a zná nás jenom před volbami, aby nepřišel o teplé místečko.
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna likvidátor 24.01.2004 17:59
Jsou to jenom staré známé fráze o závisti.Často slyšitelné ze sdělovacích prostředků.V mém případě neplatné.Jsem sportovního ducha a to hovoří za vše.
Zda-li jste sportovec,víte o čem mluvím.Táži se vás teda jinak.Vadí vám Princecolor,letistě a Bramac. Není to k tématu,já vím.Zkuste na to odpovědět.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dnešek v novinách o PZ Lebduška 24.01.2004 17:32
Všem bych chtěl doporučit, aby si zjistili, zda byla dříve průmyslová zóna či domy v Markovicích. Pokud se podívají na starší mapy najdou zde Markovice avšak areál bývalé Transporty nikoliv a rozhodně ne prům.zómu. Je pravdou, že se v Markovicích za poslední roky postavilo řada nových domů, ne však všechny po vzniku PZ a na řadu z nich bylo vydáno územní rozhodnutí a stavební povolení před vznikem PZ.
Pokud se používají takovéto argumenty, pak se nedivím, že někdo mluví o keramičce (nejedná se o žádnou keramičku!) a jiný o tom jak je vše ekologické a pouřívají se přírodní suroviny. Uvědomte si že i atomová bomba je vyrobena z prvotní přírodní suroviny - uranu.
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna Lebduška 24.01.2004 17:19
Mám pocit, že nemáte pravdu. Petici podepsala naprostá většina obyvatel Markovic, k nim se připojili i někteří obyvatelé Rozhledny (většinou z paneláků) a i další obyvatelé Chrudimi. Takže jste poněkuď vedle.
V Markovicích bydlí mnoho lidí, jejichž domy zde stojí již po několik desetiletí, některé již dříve, než nová Transporta. Nevím jestli se počítají mezi "lepší lidi", já osobně žádného z nich jako "lepšího člověka" neznám. Znám bohužel mnoho jiných, závistivých, kteří závidí jiným to čeho se domohli svou prací.
Ale pokuď jste chrudimák tak i Vy i Vaše děti (vnoučata) budete trpět případným spadem a budete mít problém přejít ulici.
Nebylo by lepší najít do průmyslové zóny jiného investora s podstatně menší zátěží na životní prostředí? Investora, který by dokázal na stejné ploše zaměstnat více lidí?Zkuste najít něco kladného na vstupu Colorobbie do PZ a můžeme o tom diskutovat. Ale diskuse o tom že někdo za své peníze bydlí (možná) lépe než Vy a od státu nic nechce, naopak řádně platí daně, patří jinam a ne do diskuse o průmyslové zóně.
A pro příště - na takovýto příspěvěk dostanete stereotypní odpověď, stejnou pro všechny podobné příspěvky.

Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna likvidáror 24.01.2004 11:26
Vážený pane Lebduško,každý Chrudimák po přečtení Vaší petice a místu odkud pochází pochopí, proč protestujete. Lokalita Markovice je známa tím, že zde bydlí, staví nebo chtějí stavět tzv. lépe postavení lidé ( lékaři, majitelé firem, podnikatelé). Jsou to ti, kteří s pohrdáním opustili byty v panelové výstavbě, aby naplnili svůj sen lepšího bydlení ve čtvrti "lepších" lidí. Kdyby se měl stavět výrobní závod třeba na Stromovce nebo U Stadionu, nikdo z vás by neprotestoval nebo právě naopak by výstavbu podporoval. Připadá mi to velice podobné tomu, když pan Beran se svojí přítelkyní chtějí zlikvidovat chrudimské letiště, které má obrovskou tradici a které vychovalo mistry světa v parašutismu a letecké akrobacii.
Reagovat na tento příspěvek
 
VŠEOBECNÝ Nemo 24.01.2004 09:57
Slyšel jsem ale, že při tom dosazování nehájil bývalou ředitelku ani místostarosta Řezníček. Tedy Chrudimák, který by toho měl o celé záležitosti vědět nejvíc. Ale na to jsme si už zvykli.
Reagovat na tento příspěvek
 
VŠEOBECNÝ Jana Slejšková 24.01.2004 01:11
Naprosto souhlasím, k tomu není co dodat. Kraj si prostě svévolně dosadil na místo našeho DDM svého koně. Kraj přeci po tak "problémové ředitelce" jako byla p. Hlaváčová, která naprosto správně nehodlala slevit z volnočasových aktivit dětí, potřebuje někoho, kdo konečně bude skákat, jak budou úředníci pískat. O průběh konkurzu se nikdo nezajímal, nikdo nepátrá po odborném vzdělání nové paní ředitelky, po jejích kompetencích k vykonávání této funkce, hlavně že tam někdo je a je klid,že?
Reagovat na tento příspěvek
 
Článek PZ Právo včera Honza 23.01.2004 20:03
Takže starosta Libý mám pěkně maže med kolem huby.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dnešek v novinách o PZ Administrátor 23.01.2004 16:37
Noviny Chrudimska - 23.1.2004http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040123000002.htmlRadní mají na petici odpověďPetici občanů Markovic, kteří nesouhlasí se vstupem italské firmy Colorobbia do průmyslové zóny, vzali radní města na vědomí. Předloží ji zastupitelstvu, ale věří, že jeho členové jednoznačně vyjádří svůj postoj, který bude odpovědí na protesty.
Pro celý text článku klikněte na odkaz.

Reagovat na tento příspěvek
 
Dnešek v novinách o PZ Administrátor 23.01.2004 16:36
Noviny Chrudimska - 23.1.2004http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040123000004.htmlCzechInvest: s investory si příliš nezahrávejtePro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dnešek v novinách o PZ Administrátor 23.01.2004 16:35
Noviny Chrudimska - 23.1.2004Roman Zahrádka o petici proti Colorobbii http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040123000006.htmlPro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dnešek v novinách o PZ Administrátor 23.01.2004 16:34
Noviny Chrudimska - 23.1.2004Anketa o průmyslové zóněhttp://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040123000005.htmlPro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dnešek v novinách o PZ Administrátor 23.01.2004 09:10
23.1.2004 Pardubický - strana 1

iDneshttp://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=BmfpardubiceChrudim vloží do zóny další milionyChrudim Chrudim během tří a půl roku utratila přes sto milionů korun při budování průmyslové zóny, ale město k ní dodnes nemá přístup po vlastní cestě, kterou by mohla nabídnout investorům. Nyní se to zřejmě změní.
Radní chtějí koupit provizorní přístupovou cestu k zóně přes areál někdejší Transporty.
Původně chtěli silnici získat bezplatně. Nakonec za ni město zaplatí osm milionů korun. Návrh musí schválit ještě zastupitelé. Radní se až dosud pokoušeli přesvědčit firmu Onivon, která při konkurzu Transporty odkoupila za relativně nízké ceny silnice a sítě bývalého strojírenského podniku, aby přenechala městu větší část komunikací. V roce 2002 radní dokonce předčasně oznámili, že se s firmou dohodli a silnice získá město zadarmo. "Jednáme s Onivonem už dva roky, nemá cenu jednat dál. Poslední návrh se mi zdá osobně přijatelný," uvedl starosta Chrudimě Ladislav Libý.
Odhadní cena za patnáct tisíc metrů čtverečních silnice byla podle něj jedenáct milionů korun. Město doufá, že část z požadovaných osmi milionů by mohl zaplatit stát. "Existují určité dotační tituly napojování starých areálů," uvedl místostarosta Jaroslav Trávníček.
První chrudimský investor, firma Colorobbia, se podle Ladislava Libého s provizorní přístupovou cestou zatím spokojí. Přesun peněz z městské pokladny do zóny bude ale zřejmě pokračovat. Chrudim chce totiž areál napojit na silnici na Čáslav, což by pro investory bylo nejpohodlnější řešení. Nová komunikace by však stála minimálně dvacet milionů korun. Zatím navíc není jasné, kudy povede. Proti jedné z navržených tras protestují lidé z nového sídliště rodinných domků.
Druhá trasa je ještě neschůdnější. "Narazili jsme tam na nereálné nároky majitelů pozemků, byli bychom nuceni zaplatit šestnáct milionů korun za 450 metrů pozemků pod silnicí plus dalších 25 milionů za vybudování silnice," uvedl Libý.
Autor: DAVID PŮLPÁN
Reagovat na tento příspěvek
 
Naposledy Palučiny Georgina 21.01.2004 22:43
Tak to sorry, ale fakt to znělo hloupě a nedalo mi to si rýpnout. S tou TV taky souhlasím, napadlo mě to již dříve, ale Blix mě předběhl...:-))) Jen se obávám, že v téhle sitauci jde už doslova o minuty a psát dopis do TV by bylo, jak se říká, na dlouhý lokte. Chtělo by to nějakou tlačenku a ihned odvysílat, třeba by se ještě něco dalo udělat. Nemáte někdo někde někoho známého? Já bohužel ne.
Reagovat na tento příspěvek
 
a ještě Palučiny? pp 21.01.2004 16:25
Jano Slejšková, můžete se mi ozvat na pavlic@chrudim.cz? Díky předem - PP
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23  22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.