Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
letiště X obyvatelé Vladimír; 18.05.2004 10:18
Bohužel, zdá se, že on-line vysílání z Pardubicka dnes jaksi nefunguje. Nepodařílo se někomu pořad nahrát a uložit do nějakého z internetu stáhnutelného formátu? Rád bych si ho poslechl. Díky.
Reagovat na tento příspěvek

jiné referendum Lebduška Josef 18.05.2004 09:35
Nevím ke cestujete, ale o nadstandartu bych mnoho nemluvil.
Zajděte se podívat i jinam, do jiných měst. Je to také i otázka startovací čáry, s čím a s jakým majetkem se začínalo. O kolik vzrostl majetek města? O kolik vzrostlo zadlužení města? Spíše bychom se mohli zamyslet proč se vyhazují peníze za vcelku zbytečné projekty a akce a proč nejsou peníze na potřebnější věci. Proč je část obyvatel nespokojena s prací radnice, proč se dějí podivná a netransparentní rozhodnutí, proč se územní plán mění pomalu každý měsíc, proč se draho nakupují pozemky na příjezdovou cestu do PZ, když správce konkurzní podstaty prodával cesty v Transportě za 5 kč/m2, proč se rozprodává majetek, který v budoucnu mohl být trvalým zdrojem financí pro město atd. Proč se vše upeče někde na radnici v kruhu 5 - 6 lidí a názor obyvatel města se nebere v potaz. Proč zbytečně vznikají kausy jako Palučiny, Penymarket, PZ a další. Ono vydlážděné náměstí neznamená, že město je úspěšné.

opět policie Blix 18.05.2004 09:08
...a ne spíše "předtrojpísmení" podle toho výše uvedeného vzoru? Úsměv Ale jasně, o tom ta diskuze není...to já jen pro zpestření...
S pozdravem Blix Úsměv

jiné referendum divokej bill 18.05.2004 00:02
A kdo by ten důchodce měl konkrétně být? Mě osobně současný starosta zas tak nevadí. Neříkám, že jsem unešen, ale nejsem paranoik abych za vším viděl spiknutí, jako někteří. Pokud se na Chrudim podívám pohledem "zvenčí", vidím pěkné město ve slušném stavu, které je má vzhledem ke své velikosti dobré kulturní i sporovní zázemí a žádnou vážnou vadu na kráse.
Hodně cestuju a můžu klidně tvrdit, že v rámci naší země máme nadstandart. A nebylo to tak vždy.

jiné referendum Mexiko 17.05.2004 23:03
když tak sleduji diskuzní fórum a výzvy ke svržení našich konšelů z hradeb, tak mne napadlo - najde se někdo v našem městě, aby byl dostatečně známým, zasloužilým, znalým, nezdiskereditovaným a měl dostatečnou podporu, aby se mohl stát starostou ????

Bohužel se musím přiznat, že mne napadá akorát jediný člověk-nyní už v důchodu, ale dokáže se postavit nejen radnici, ale i jiným úřadům a neřádům.

Má někdo nějaký návrh???

opět policie T. 17.05.2004 18:50
tos nepochopil... To mělo bejt podle vzoru "to předtrojčíslí"

letiště X obyvatelé Rampa 17.05.2004 15:11
Ted to je pouze na armade a jeji rychlosti s uzavrenim nove najemni smlouvy, a vzhledem k tomu ctvrtku si moc nadeje nedelame, kdyz uz couve i armada. Jinak litame ve Vysokem Myte Bohužel, škoda

Letiště ANO Rampa 17.05.2004 14:28
Dekujeme za napady, ale neni to v nasich silach stihnout organizovat vsechny tyto akce. Nasim hlavnim cilem je zdokladovani pozadavku ostatnich uradu. Ale musim rict ze napad s referendem neni spatny a snad by konecne se zacalo neco hybat. radi prijmeme jakoukoli pomoc. Jinak obcaske sdruzeni "Zona klidu - Chrudimsko" je dalsi mistrovskym tahem protistrany a pochopila ze je nutne vzit na sebe formu pravnicke osoby. A je jedno jestli jich tam je 5 nebo 5000.Je jenom na nas jestli je dokazeme odriznout od ovlivnovani mesta. Snad ostatni to lide pochopi.Kdyz bude mesto jako jeden muz tak jednani bude urcite plodnejsi a nebude to jako v kocourkove kdy srarosta je "hot"a mistostarosta "cehy" a dlasi mistostarosta ceka jak to dopadne.

petice - letiště Rampa 17.05.2004 14:16
Vzhledem k nedoststku casu se nam nepodarilo sestavit novy text petice.Takze se opet podepisuje ta z roku 2003. Moc dekujeme.
Ale myslim, ze pokud budou zstupci mesta nejednotni tak jako je to ted tak to nebudi duveru u uredniku dotcenych organu. Viz clanek z novin Chrudinska, kde je jasne videt kdo je ve kterem zakopu. Ted bych rekl ze je to uz politika a snad kazdy obcan vidi kdo ze zastupcu mesta je v tom ci onom zakopu a bojuje. Ted je to na mrtvem bode vzhleden k tomu, ze armada nechce dat do poradku veci na Katastru tak na letisti muzeme past treba kozy. Jinak se snazime letat ve Vysokem Myte, ale doma je doma Tak to je fakt na ... (

letiště X obyvatelé Český rozhlas Pardubice 17.05.2004 12:14
"Město se ujalo role zprostředkovatele mezi občanskou iniciativou a armádou České republiky ohledně vysvětlení si a vyjasnění potřeb a nutností létání vrtulníků a provádění výcviku v prostorách městského letiště a myslím si, že jednání dopadlo relativně dobře, všechny tyto věci se vysvětlily, armáda si řekla, jaké jsou jeji limity navíc a občanská iniciativa to bude pravděpodobně respektovat."

A tady to je autenticky (až na drobnosti to sedí Úsměv ): http://www.chrudim.info/zpravy/images/2004/86.
mp3

letiště X obyvatelé Český rozhlas Pardubice 17.05.2004 12:11
Podařilo se mi získat nahrávku Českého rozhlasu Pardubice - pořad Na Vaší straně - moderovaný Naďou Kubínkovou.

K poslechu nebo ke stažení je: http://www.chrudim.info/zpravy/images/2004/77.mp3 http://www.chrudim.info/zpravy/images/2004/78.mp3 http://www.chrudim.info/zpravy/images/2004/79.mp3

Osobně se mi ten pořad líbil 100x více než Občanské judo na Nově, přišel mi celkem objektivní.

A nezapomeňte, pokračování zítra v úterý 18.5.2004 v 10:00 na ČRo Pardubice na frekvencích 104,7 nebo 101FM.
Dotazy možno posílat předem na email redakce.pardubice@rozhlas.cz , během pořadu bude prostor pro živé telefonáty na čísle 466 500 616.

Letiště ANO Lebduška Josef 17.05.2004 08:23
Ještě doplnění. Petice v tomto případě nemají žádný smysl.
Peticemi se město vůbec nemusí řídit. Proto navrhuji aeroklubu uspořádat referendum o zachování či zrušení letiště. Výsledek referenda je pro město závazný a musí se jím řídit jak starosta, tak i zastupitelstvo.
V případě výsledku referenda o zachování letiště musí město řešit co dále (odhlučnění, podmínky provozu, možná až vytvoření nového letiště - co takhe PZ u Transporty? přistávací dráha tam již je.) Já osobně jsem pro zachování letiště a jsem ochoten pomoci. Avšak musí být v čele někdo z aeroklubu, jnak to nemá význam.

Letiště ANO Lebduška Josef 17.05.2004 08:13
Nevím, koli má toto sdružení členů, pro založení sdružení dle platné právní úpravy postačují 3 občané ČR starší 18 let.
Jenom co mi vrtá hlavou. Když město chtělo Coůorobbii v PZ, tak nás v Markovicích přesvědčovali, že hluk z Colorobbie bude ve dne max. 50db a v noci max. 40 db. Zástupci města a zastupitel p.
Moučka vykládali, že 40 db je ševelení lesa v jemném vánku. Někde zde jsem se dočetl, že měřemím hluku byl zjištěn hluk u p.
Beránka okolo 54 db. Takže jednou je to ševelení vánku a podruhé nesnesitelný hluk. Vysvětlí mi to někdo?

Chrudimáci vzpamatujte se!!! Letiště přece nedáme! Tomáš Kabát 17.05.2004 06:34
Ano, máš pravdu. Ale co vlastně můžeme my občané města udělat pro záchranu letiště? Řekneš mi to? Vím, že situace je složitá, že záleží na Aeroklubu, jak se mu podaří přesvědčit či prokázat.
Vím, že se do této situace zřejmě dostal i svou vinou, protože se dlouhou dobu nezajímal o dořešení některých vztahů okolo letiště. Co naplat. Situace je taková, jaká je a musí se řešit.
Myslím si, že petice chrudimáků bude nejspíš lhostejná úřadům v Praze. Avšak intervence města jako takového by mohla mít větší váhu. Právě proto navrhuji novou petici, adresovanou našim městským zastupitelům a to v tom smyslu, aby se aktivně zapojili do obhajování letiště. Vždyť by to měl být prioritní zájem města i z jiného důvodu, než proto, že si to přeje většina občanů - tím důvodem je například budoucnost města a jeho rozvoj a hlavně pak předpoklady pro jeho rozvoj. Zde bych rád připomenul, jak to dopadlo s železnicí a následně s větším rozvojem Pardubic.

petice - letiště Michal Tereska 17.05.2004 01:01
Dotaz - Kolikpak je už cca podpisů na petici ??? Jaké jsou nové informace ohledně létání Rampo ???

opět policie Mexiko 17.05.2004 00:26
sorry T. ....

ale pise trojpismennym ....

ale hajzlici jsou to vsechni, hlavne po tom, co jsem se ted v hospode doslechl o lidech z radnice a vazbami mezi nejruznejsimi pravniky a bohatymi podnikateli .... uz si asi budu rezervovat emailovou sdresu neco ve stylu lovec.medvedu@sibir.ru

Po tom, co jsem si vyslechl, uz skoro neverim, ze i ti co jsou v pravu, maji sanci na spravedlnost .... a tyka se to treba i letiste

aneb neni nad to poradne zachlastat a ozrat spravne lidi, ale vydrzet vice nez oni ....

opět policie T. 16.05.2004 17:15
Tak mám po víkendu nové SPZtky do sbírky. 2111 s jiným předtrojpísmím (kruci to je slovo) a jednu sem dám kompletní: PUP-00-01. Soukromě si tipnu - nejvyšší krajský úředník spěchající do Mohelnice na trucktrial se politicky zviditelnit. Pravda, prasárnu neudělal, ale o předpisech to moc nebylo. A chudák Landa cpe prachy do instruktážních videokazet a na motoristický akce se jezdí takhle. Fuj, budu si to pamatovat, do voleb není tak daleko!

Chrudimáci vzpamatujte se!!! Letiště přece nedáme! Benq 16.05.2004 12:56
A jak by jsis představoval že to více podpoří ??? letiště je a bude to je v pohodě, ale letci musí mít papír na provozování činnosti a s tím jim nikdo moc nepomůže to musej hlavně sami

Chrudimáci vzpamatujte se!!! Letiště přece nedáme! Tomáš Kabát 16.05.2004 12:48
Vážení přátelé, navrhuji sepsat novou petici, adresovat městskému zastupitelstvu a radě města a požadovat, aby se město veškerou svou silou aktivně zapojilo do záchrany letiště pro své občany. Vzhledem k tomu, že jsem se dočetl i o soukromých aktivitách pana starosty "pro druhou stranu barikády", mohla by být součástí takovéto petice i výzva k jeho odstoupení - pokud se potvrdí, že tuto činnost proti svému mandátu provádí.
Vždyť zastupitelé jsou námi volení a předmětem jejich práce je správa města pro své občany!!! Nikoli však pro své zájmy a své kapsy. Takže přátelé, spoluobčané, spojme své síly a dokážeme mnoho. Pokud máte někdo takzvané "básnické sřevo", zkuste napstat text petice, není třeba obsáhlých vět. Vyjít lze z petice, která byla podána Aeroklubem a která dnes již není aktuální (dle jejího textu, který vlastně žádá město o projednání a to město učinilo již v prosinci roku 2003). Obsahem by mělo být to, co jsem napsal na začátku. S formou a správností ohledně platných zákonných norem (zákon o právu petičním) rád pomohu.

Letiště ANO Benq 16.05.2004 10:36
Jasně že ano (nic proti tomu, ale) i ona je aktivní letec (mimochodem prý velice dobrý) na plachťácích a tak to je samozřejmé a ne nějaké moc velké překvapení. Navíc je to v pořádku, aby se to zde nerušilo.

letiště X obyvatelé Likvidátor 15.05.2004 20:33
To ti to v Chrudimsku nechtěli vzít? Proč to nechtěli otisknout?

Letiště ANO Likvidátor 15.05.2004 20:17
Meteoroložka a plachtařka Alena Záribnická(ta co uvádí počasí) podporuje zachování letiště v Chrudimi.Potvrdila to svým podpisem.

Letiště ANO Letající orel 15.05.2004 19:05
Kometa-Letiště-Aeroklub-Armáda=Beran+Beránek další majetek

Letiště ANO Zbyněk Kotúč 15.05.2004 15:13
Pane Lebduška, nevíte náhodou, kolik má "Zóna klidu - Chrudimsko" členů? Jenom že se pan starosta tak horlivě ujal funkce prostředníka mezi tímto sdružením a armádou. Myslím, že co nevidět založím občanské sdružení "Zóna pravdy - nejenom Chrudimsko" s velice jednoduchým programem: vyžadovat, aby se všude a na všech úrovních říkala PRAVDA, aby se hájila PRAVDA, a když budou pochybnosti, aby se hledala PRAVDA. Jdete do toho? Nebo napadá vás něco jiného?

letiště X obyvatelé Benq 15.05.2004 09:10
Je škoda že zde neřeknou Aeroklubáci jak jsou na tom s povolením či licencí či jak se to jmenuje na to lítání .... .

letiště X obyvatelé Zbyněk Kotúč 15.05.2004 08:31
Zrovna píšu otevřený dopis panu starostovi. Chtěl jsem to nechat otisknout v Chrudimsku, ale - světe div se - cenzura funguje stále. Až budu hotov, prsknu to sem. Ty nechutnosti kolem letiště mi už hlava přestává brát.

letiště X obyvatelé Benq 15.05.2004 07:59
Chtěj to ale i písemně.

letiště X obyvatelé Likvidátor 15.05.2004 07:11
Vážení pánové a dámy. Co takhle vyrazit na radnici a žádat vysvětlení.Kdo se ke mě přidá?

letiště X obyvatelé Zbyněk Kotúč 15.05.2004 07:00
Zdravím všechny lidi. Můžete mi, prosím, někdo odpovědět na jednu otázku? Připadá vám normální, že dva civilisti budou málem diktovat armádě kdy může plnit výcvikové úkoly a pan starosta a spol. se propůjčí k tomu, aby jim ještě dělali vyjednavače? Vlastně mám dvě otázky - kdo vůbec řídí tohle město?? Díky za případnou odpověď.

letiště X obyvatelé Administrátor 14.05.2004 17:20
Více detailů v Novinách Chrudimska:

http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040514000001.html

Letiště: opatrná volba slov

Občanskému sdružení lidí, kteří žijí u chrudimského letiště, vadí hluk vojenských letadel a helikoptér. Armáda ale má své povinnosti, které nehodlá porušovat. Vznikne kompromisní dohoda?

Noviny Chrudimska - 14.5.2004

Pro celý text článku klikněte na odkaz.

letiště X obyvatelé Administrátor 14.05.2004 17:19
Jen podotýkám, že radio můžete poslouchat i na internetu - http://www.rozhlas.cz/pardubice/portal

menu vpravo - Živé vysílání

letiště X obyvatelé Administrátor 14.05.2004 17:17
Tady jeden článek ze stránek Českého rozhlasu Pardubice:

http://www.rozhlas.cz/pardubice/portal/_zprava/116766

Vrtulníky chrudimské posádky na letišti zůstanou

Kubínková Naďa 14.05.2004 14:40 Vrtulníky chrudimské posádky na letišti zůstanou. To je výsledek jednání mezi armádou a občanským sdružením Zóna klidu Chrudimska. Jeho zástupce podnikatel David Beran tvrdil, že letiště není uzpůsobeno startům vrtulníků. Navíc poukazoval na hluk, který stroje vydávaly. Sdružení chtělo po vojácích, aby využívali k výcviku jiné prostory, než jsou pozemky na chrudimském letišti. Jak uvedl starosta Chrudimi Ladislav Libý, jednání skončilo kompromisem.

"Město se ujalo role zprostředkovatele mezi občanskou iniciativou a armádou České republiky ohledně vysvětlení si a vyjasnění potřeb a nutností létání vrtulníků a provádění výcviku v prostorách městského letiště a myslím si, že jednání dopadlo relativně dobře, všechny tyto věci se vysvětlily, armáda si řekla, jaké jsou jeji limity navíc a občanská iniciativa to bude pravděpodobně respektovat."

Letiště ANO Likvidátor 14.05.2004 15:07
I to bude následovat.Musí se to dát dohromady organizačně.Vzhledem k napětí mezi obyvateli bude účast veliká.Chrudimáci soudě podle ohlasu obnovené petice před radnici příjdou.

Zase to "letiste" Karel 14.05.2004 13:37
Nejsem již delší dobu obyvatelem Chrudimě.Vyrůstal jsem v sídlišti V.Nejedlého.Letiště bylo za mých dětských let samozřejmou součástí života v Chrudimi.Nevím o jakém hluku se mluví.Naopak jakmile jsme jako kluci zaslechli "hluk" motoru , už jsme měli oči upnutý k obloze.Co prováděli akrobaté, nebo třeba výsadkáři bylo vždy zajímávé sledovat.Sportovní letci a vysádkáři proslavili Chrudim, něco dokázali.Nikdy by nás nenapadlo vnímat "hluk" jako obtěžující. Myslím , že naopak, kdyby se nyní našly peníze na to , aby tento sport byl o něco víc přístupnější mládeži bylo o pár domů méně postříkáno barvou.
Třeba se mýlím, ale dovedu si představit letiště bez rod.domů , ale ne bez hluku.V obci kde bydlím mě výstupy trenůjících akrobatů v sobotu odpoledne chybí.!!

Letiště ANO Max 14.05.2004 13:20
Nejlepší by byla defenestrace... Stejně nestojej za nic.

P.S. A směrem z hradeb dolů - ne na náměstí...

opět policie Mexiko 14.05.2004 11:20
on stačí i případ na pardubické "dálnici Rosice-Ohrazenice", kde jsem v protisměru viděl odstavenou Avii ze správy silnic, u ní se motali maníci v oranžových kombinézách a opravovali svodidla, ale schovaný za avií stál radar a policajt seděl v kabině. Tak tomu říkám označené auto.

opět policie divokej bill 14.05.2004 09:41
Byl jsem svědkem ještě lepších věcí. Jak si třeba na kilometr dlouhém, rovném, širokém a přehledném úseku silnice (poblíž Loun) bezdůvodně dali přenosnou padesátku a za ní radar. A nebo jak v Dlouhopolsku (myslím) byli skovaní sice ve vesnici, ale radar bral auta, co do vesnice ještě nevjely.
Ale ani na západ od nás to nemusí být o moc lepší.
V úterý jsem v Berlíně platil pokutu 70 €za přestupek, který jsem neudělal a když jsem zkoušel protestovat, tak mi policsti navrhli, že mi odstaví auto na policejním parkovišti, dokud neskončí správní řízení...

Letiště ANO Chester Flyboy 14.05.2004 09:25
Souhlas, Pepíku, je to tak.
Město bez letiště a se skupinkou pár zbohatlíků, kteří budou zbytku diktovat to, co vyhovuje jenom jim, nemá perspektivu.
Ale to jsme zase u radnice a jejich super schopností řídit město - viz. lidé jako Broďák, Půlpán, Ládínek Libejch atd.....
Chester

opět policie Lebduška Josef 14.05.2004 08:40
Ještě pro doplnění: Zaplatil jsem 2000 kč za jízdu na dálnici (155 km/h).
Když jsem zastavil na Masarykově náměstí před přechodem a dal přednost chodci, tak do mne zezadu najel jiný borec, dostal 500 Kč, já měl škodu přes 20 tis, nevím kolik on. Hraje to dohromady? (Jinak antiradar je výborná věc, jen svádí k rychlé jízdě, tak jsem ho odložil.)

Letiště ANO Lebduška Josef 14.05.2004 08:30
Jsem pro zachování letiště v Chrudimi. Má-li se Chrudim rozvíjet a zařadit do nejzajímavějších českých lokalit jak je uvedeno v článku z Novin chrudimska, pak letiště potřebuje. A dle mých zkušeností (spoustu let jsem bydlel přímo v ose přistávacího koridoru), občas je více hluku, ale to je jen pár dní v roce a i v tom dni to trvá několik hodin s různými přestávkami. Ráno, navečer a v noci nelétají vůbec Je daleko horší, když pod okny (nejlépe v noci) projede nějaká motorka, která jede 150 kmú hod a točí 12000 ot/ min. To se chrudimáci nedokážeme dát dohromady a udělat třeba protestní shromáždění pod okny radnice?

letiště X obyvatelé vaca 14.05.2004 08:30
jejda, ta informace nejak vypadla - bude to po zpravach v 10.

letiště X obyvatelé Likvidátor 13.05.2004 20:02
Vrtulník nepotřebuje skoro žádnou přistávací plochu,tak nechápu výrok pana Berana že letiště není uzpůsobeno startům vrtulníku.Je vidět jak dalece tomu rozumí.Přelet do Pardubic a zpět stojí spoustu peněz. Ac co letecká záchraná služba? Bude též zrušena?Co kdyby ji pánové někdy potřebovali.

opět policie T. 13.05.2004 19:47
Jen ať měřej. Rozhodně to je "spravedlivější" než chtít po mamině s dětma číslo motoru (minulej Kryštof). Ale nad tím, že si měření užívají na s bezpečností nesouvisejících úsecích (já tomu říkám buzerační zóny, prostě cedule s koncem obce 300metrů v polích, nově třeba Z Chrudimi do Slatiňan kolem kasáren) si asi můžem jen tak poplakat. Prostě tam máme jet pade (taky nejezdim). Ale chtěl bych je někdy vidět třeba uprostřed Slatiňan. Je tam několik přechodů, vidět na ně pořádně není přes nevhodně parkující auta (který je zjevně nezajímají) a jeden si tam často vyslouží vytroubení za to, že pustil přejít paní s hůlkou (kočárkem, dosaď si sám). To v lepším případě, už sem si tam vysloužil i zkrácení auta. No a vynechal sem borce, co to přes takový auto 80kou střihnou pani nepani, kočár nekočár, klakson a bacha, jedu!. No a na konci u pumpy měří policajti, jestli rychlou jízdou neohrožuju ceduli...

Za dnešek mám jeden novej postřeh k diskusi: pánové už třetí den náhodně lovili, vesměs se dnes, včera a převčírem jezdilo slušně. Ale vypozoroval jsem, jak se pozná vozidlo s právem "přednostní" jízdy? Jednoduše. Za ranního šera a mlhy si nemusí svítit. Při předjíždění a odbočování nebliká.
Předjíždí kde chce a jak chce, včetně rychlosti. Policie na kontrolním stanovišti dělá že má moc práce a na takové auto nemá čas. No a stačí pohled na SPZku. Namátkou si vzpomínám na 9006, 2111, ... Ale jsou i čestné vyjímky! Na obou stranách...

letiště X obyvatelé Kubinkova 13.05.2004 19:28
Zástupci všech zúčastněných stran sporu se sejdou v 10 hodin dopoledne 18.května ve studiu Českého rozhlasu Pardubice.
N.K.

letiště X obyvatelé Georgina 13.05.2004 18:27
Vaco, nevis, v kolik to bude hodin? Diky.

letiště X obyvatelé vaca 13.05.2004 09:41
Živá diskuze k chrudimskému letišti - úterý 18.května, program ČRo Pardubice na frekvencích 104,7 nebo 101 FM. Budou tam obě strany, dále zastupci města i armáda. Dotazy možno posílat předem na email redakce.pardubice@rozhlas.cz , během pořadu bude prostor pro živé telefonáty na čísle 466 500 616.

Je to zpráva přímo od šéfredaktora ČRo Pardubice, ing. Martina Kolovratníka.

letiště X obyvatelé Administrátor 13.05.2004 09:13
Jeden kamarád mi poslal zajímavý článeček z Novin Chrudimska:

opět policie Max 12.05.2004 19:54
Nepatřím zrovna k auto-bohům, nějakej ten "odpustek" jsem již taky odevzdal. Souhlasím však víceméně s názorem obou příspěvku, totiž že "borci," co lítaj jako hovada a kterým je chodec, dítě nebo cyklista překážkou v jejich spanilé jízdě, mají u našich "orgánů" pravděpodobně předplatné...
Hoši, kolik Vás takovejch je...???

opět policie Lebduška Josef 12.05.2004 11:12
Máte pravdu, policie si velmi usnadňuje práci. Jko majitel nového auta jsem byl kontrolován mmohokrát, (občas platím i za rychlu jízdu-na obchvatu v Chrudimi mezi nemocnicí a Hypernovou 62km) a vždy mne žere, když v místech, kde se běžně přejíždí plná čára a p. policistu nevidět - např. auta jedoucí od nemocnice dolů. A těch aut, motorek bez SPZ, nesvítících, či chytráků,kteří si namontují dvoje mlhová světla dopředu, do hlavních světlometů dají dvojnásob silnější žárovky a o seřízení ani nemluvě, přidají dvoje koncové mlhovky dozadu, navíc jedny ještě propojí s brzdovým světlem a svítí jak vánoční stromeček k tomu si ještě přidají modré bodovky (aby se pletli se sanitama a policií), těch si nikdo nevšimne. Ale tam, kde je "výdělek" jistý tam je policistů plno. Např. na výjezdu ze Slatiňan na Chrudim, cca 50m před značkou konec obce, prakticky v polích se měří velmi často. Mám takový dojem, že mnozí dopravní policisté asi neznají zákony (čato měří z neoznačeného auta) a ani nevědí co mají dělat. Proto se soustřeďují na kontrolu pojistek, lékárniček apod. a nevýše se zmohou na měření rychlosti.

opět policie T. 11.05.2004 21:57
Dnes ráno v 6:30 u přejezdu směrem na Slatiňany opět řádili "lovci stopětek". Nesdílím názor naší státní policie, že za bordel na našich silnicích můžou majitelé těchto přesluhujících rádoby automobilů. Vzhledem k tomu, že v době.
kdy jsem okolo nich projel, tam někdo ponořen pod zadní sedadlo 105(20)ky dokazoval, že má lékárnu, žárovky, héver, vercajk a jiné nezby(teč)nosti zajišťující bezpečnost a plynulost provozu, a NESTáLI tam ti tři rafani, co mě na - a)zákazu předjíždění b)plné čáře c)v křižovatce d) nejmíň 110, já jel asi tak 95 - chvíli předtím u Píšťov předjeli, považuji činnost těchto maníků v mundůru za šikanu a buzeraci těch, kdo z různých důvodů zkrátka nemají na nový auto. Jako daňový poplatník nejsem zvědav na to, abych byl opakovaně perzekuován za to, že nemám nový auto, zpravidla maníkem frustrovaným z toho, že nemůže řídit audí ministra Palase (Fencla, Svobody, Grosse, dosaď si sám), zatímco, ti co bezprostředně OHROŽUJí bezpečnost provozu, byli a i nadále jsou zkrátka v pohodě.
Tentokrát si pánové alespoň odpustili skok těsně před mý auto, zaujati tím již zastaveným. Jak dlouho necháme maníky páně Grosse podporovat chaos v naší dopravě? Opravdu se policie domnívá, že největší % přestupků (nepřiměřená/nedodržená rychlost 37% zdroj: Kryštof) spáchají žárovky ve 105kách? Ano jistě, technický stav...17%. Zajisté. Ale ne 17% škodovek. Co na to paní tisková mluvčí Hamáčková? Co na to pan ministr? Třeba dopravy? Budeme trpět flákání těch, co to dělají za naše daně? Kdo bude na řadě až vymřou 105ky? Favoriti? Felicie?

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41  40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.