Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Chrudimská nemocnice na prodej? anonym 19.04.2005 00:06
Teď se mi rozsvítilo!

Máš pravdu, Shote, už to chápu, Mara a já (anonym) jsme jeden a ty s Stb druhej.

A já se zase vrátil nalitej z hospody a koukám, že jste mě ve dvou zase obklíčili všichni čtyři.

Půjdu radši spát, snad se z tý vopice vyspím. :- ))
Reagovat na tento příspěvek

Chrudimská nemocnice na prodej? shot 18.04.2005 23:19
Ovšem logiku to má. V Pardubicích doktoři, v Chrudimi felčaři.
Ani toho personálu by v Chrudimi mnoho měnit nemuseli. P. Libý by mohl být presidentem, Řezníček vicepresidentem a až by prodali zahradu a kuchyň s kotelnou, mohli by na sebe podávat trestní oznámení.

Chrudimská nemocnice na prodej? shot 18.04.2005 23:12
Maro to, že si dopisujeme skoro jen my dva, to je především tvůj problém. Já píši pouze pod jedním jménem, ne jako jiní, že ano? Ale jak je vidět něco pravdy na tom je. O chrudimskou nemocnici je zřejmě zájem, jen aby to s jejím provozem nedopadlo jako s provozem na letišti, případně dle dotazu p. Lebdušky. Má otázka jenom zněla: je pravda to, co se povídá? A je jenom zajímavé, že ty a znovu ty, najednou hovoříš o spiknutí a spiklencích. V tvém případě zřejmě platí ono biblické: hoď do hejna kamenem a potrefená husa se ozve sama, že? To co říká stb, skutečně po Chrudimi koluje. Co je na tom pravdy to nevím, ale říkáš-li ty v tomto případě ne, znamená to ano. Protože zatím vždy pokud jsi něco obhajoval, tak se prokázalo, že pravda je někde úplně jinde a nebude to jiné tedy i v tomto případě.

Chrudimská nemocnice na prodej? anonym 18.04.2005 22:25
Pane Lebduška, neměl byste věřit všemu, co se na tomhle fóru objeví. A už vůbec ne tomu, co "pýše za přýspěvki o pardubycké loby pan StB".

Tím neříkám, že na tom opravdu nemůže být něco pravdy, také jsem něco slyšel (konkrétně o investičním záměru našeh milovaného pána z Podhůry, samotnýmu mi jde z toho hlava kolem), ale určitě ne o chrudimském odkladišti. To skáčete na první špek, který vám kdo předhodí. A to není dobrá vizitka pro občanského aktivistu...

GRAFITY Him 18.04.2005 22:01
tak to už jo, souhlasím, kdyz se nekomu neco nelibi, at si sam udela opozici, ale niceni se mi prici...btw. na neakejch vratech u nadrazi neakej vůl na vrata napsal HIM...se mnou to NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO díky

Chrudimská nemocnice na prodej? Lebduška Josef 18.04.2005 20:50
Pokud by byla pravda, že chrudimská nemocnice by byla jenom jakési doléčovací zařízení, pak by to byl soumrak zdravotnictví v Chrudimi. Za vším bychom pak asi museli jezdit do Pardubic. Rozumím tomu dobře? Problém nakousl Shot, dobře je zřejmě i informován Mara a STB. Můžete napsat něco, co se vlastně děje?

GRAFITY Datsu 18.04.2005 19:09
Jo jasně! to je právě o tom respektu jasně, že mladý nezajímá nějakej dobře opracovanej pískovec, ale jak už jsem psal, je potřeba vědět co si můžu dovolit, co ne.
Jasně mladý rádi neuznávaj pravidla, ale některý z nich by si je ráda upravovala podle sebe.
Fajn! musejí ale počítat s problémy.
A pokud chci brát, musím umět taky dávat.

GRAFITY Datsu 18.04.2005 18:58
zdarec! sorry,ale buď jsem to špatně napsal, nebo jsi mi nerozuměl.
Chci říct: s malováním mám co dělat od 94 roku a nikdy jsem se nesnížil k nějakýmu zbytečnýmu bombení.
Nikdy to neodnesla žádná památka, žádná opravená fasáda.
Tady v crc byli spíš hračky - toys, který si na graffiti jen hráli - stačilo jen vzít plechovku a zprasit tagama jedno co a pak se tvářit mezi kámošema jako král.
Netvrdím, že věci, který chrudimáci udělali jsou všechny špatný. Jenže v crc je o mnoho víc děl od přespolních writers: SIE VASK & HK all stars,AOK, GNK,ABX (POIS),Jihlava, RHC BRNO a další.
Taky je si potřeba uvědomit, že dneska okolí bere jako graffiti úplně vše. Dokonce i policie si myslí, že když někdo napíše fixou hákovej kříž, že je writer.
Pokud mají vzniknout v crc městě legály, je potřeba jasně definovat, co je možné, co writers chtějí a co si budou moci dovolit.
Je hodně lidí, co jsou v obraze, stejně tak i lidí, co jsou mimo mísu.

Mistři budou on-air! Český rozhlas Pardubice 18.04.2005 18:42
Hokejový fanoušci, nenechte si ujít:

Příspěvek vložen na základě článku Mistři budou on-air!  Na úterý 19. dubna 2005 je naplánovaná slavnostní tečka za oslavami hokejového titulu – a Český rozhlas Pardubice jako mediální partner hokejového klubu samozřejmě nezůstane pozadu. Od devíti do deseti hodin dopoledne jsme pro vás připravili mimořádný Sportovní region – jehož hosty budou někteří členové vítězného týmu.

Text celého článku naleznete zde.

GRAFITY Him 18.04.2005 15:03
jezdíš někdy vlakem? asi ne, jinak by jsi znal rozdíli mezi ¨holímy sutěmi betonových zdí a grafity! -já osobně nesprayuju...
-a je rozdíl mezi grafity na bet. zeď a natříkáním svého iniciálu na barák

Btw. Jsi zpátečník, a to co mladý lidid baví, není okukovat kostel, ale tohle, tak to buď toleruj, nebo se s tím smiř...

Chrudimská nemocnice na prodej? stb 18.04.2005 13:35
Ano, mohu potvrdit, že tato informace se v minulých dnech šířila a šíří. S velikými obavami o budoucnost je přijímána zaměstnanci CR nenocnice, a strachem v nejistotě o zdravotní péči je vnímána širokou veřejností v Chrudimi.
Bohužel mi není znám prvotní impuls pro tuto informaci, ale pravda je ta, že s investičními záměry se "podnikatelé" nechlubí,pokud chtějí být úspěšní musí využít momentu překvapení.Proto si myslím, že občané musejí být obezřetní před pány jedné nejmenované strany, pana ředite a pana starosty , spolu za přispění úspěšného podnikatele a "možná" i majite a zakladatele 1.golfového klubu v Chrudimi; mohlo by přijít veliké zlo.

Nová informace je ta, že privatizace proběhne pouze v nenocnici v PCE, kde by se prováděli všechny lukratinví zákroky . Z nemocnice CR by se mělo stát státní odkladové pracoviště. PS: V Pardubicích jsou větší loby.

GRAFITY Datsu 18.04.2005 13:20
zdarec! ono se nemusí chodit daleko - není tomu dávno, co bylo v crc opravené divadlo a nějakej magor si na nový fasádě vyzkoušel modrej sprej. a nejenom tam.
Osobně hodně graffiti fandím, ale dostat do pracek toho člověka, co to po městě zkouší, tak...
Spousta lidí si neuvědomuje, že tady v Čechách máme trochu jinou historii a kamenná města jsou až desetkrát starší než v Americe.
Pokud má být gaffiti o respektování, musí respektovat i historii, ( v hip hopové scéna si potrpí na svoji historii a tradice)takže by si to ta spousta moulů mohla uvědomit, byl by klid a mohly by být už dávno nějaké legály.

GRAFITY Datsu 18.04.2005 13:06
zdarec! V. radical jam na Transportě nemá pod pácem město, ale skupinka nadšenců - crc gang a ustaf.cz/radical - to jen tak mimochodem. V sobotu by se tam mělo sejít hodně respektovaných writers nejen z východních Čech, ale prakticky z celé ČR. Uvidíme. Každopádně jak už bylo Brettem řečeno, kdo dřív příjde, ten dřív maluje, takže rád uvidím i neznámou tvář z crc.
Až domalujete, ukliďte po sobě odpadky - nejenom plechovky od sprejů, ale i obaly , papíry a petlahve.
nechovejte se jak čuňata!

Chrudimská nemocnice na prodej? anonym 18.04.2005 12:13
Nevím, jestli se to, co se s chrudimskou nemocnicí chystá, dá nazvat prodejem, ale fakt je, že se počítá v nejbližším období s jejím "odstátněním". A nejenom jejím, ale všech "státních" nemocnic v Pardubickým kraji. Bude z nich asi něco po vzoru nemocnic v Královéhradeckém kraji, kde se z nich staly akciovky s (tuším) 100% účastí kraje. Od té chvíle šlapou tamnější nemocnice líp než dřív.

O tom, že kraj půjde cestou Hradce, se nedávno nechal slyšet, myslím v ČRo Pce, i samotnej radní Janeček. Sice to přímo nepotvrdil, ale dostatečně naznačil.

Pochopitelně, nižší zdravotnickej personál z toho jímá hrůza a děs, protože jdou z dnešní jistoty do (pro ně) neznáma.

Jinak, taky jsem slyšel prapodivné fámy, že má nemocnici někdo kupovat, a dokonce, že tím kupcem má být - a teď se podržte - někdo kolem Berana. Připadá to mě to jako fáma-fór století. Ale divné mi na tom je, že tahle fáma, co vím, měla přijít přímo ze špitálu.

Vykládám si to (zatím) tak, že syndrom Shot a s ním B+B už jsou tady ve městě (resp. na fóru) takovej zuřivej fenomén, že babky kořenářky z prádelny už pokládaj za hotovou věc to, na co Shot a další teprve přijdou... (a už je to tady) Úsměv

Chrudimská nemocnice na prodej? Mara 18.04.2005 12:06

Chrudimská nemocnice na prodej? Jan P. 18.04.2005 11:15
Je to tak Shote. Jede v tom starosta Libý, oba místostarostové, senátor Pithart, Standa Gross, Bill Gates a stará Blažkové z Rozhledny. Ta proto, že je to vzdálené setřenice Šloufa a její neteř má kamarádku, jejíž manžel se dobře zná s člověkem, který půjčil Grossovi, Kalouskovi a Tlustému na bydlení. Prostě nemocnici nám prodaj a nic s tím neuděláme. Klasické spiknutí.
Je to škoda. Napadá mne Shote, kam budeš chodit k psychiatrovi?

Chrudimská nemocnice na prodej? Mara 18.04.2005 09:59
A nyní vážně : snad PCE kraj schválil materiál kde se píše že v tomto volebním období (tj cca 4 roky) se nemocnice v Chrudimi rozhodně prodávat nebude. Úsměv

Chrudimská nemocnice na prodej? Mara 18.04.2005 09:58
Jasně : 1/ je to skoro na spadnutí 2/ jde o komplot a spiknutí (co do toho zase zatáhnout staré známé co máš už v malíku a prolustrované)

Úsměv Úsměv Úsměv Úsměv

Sleduj to jako sleduješ další kauzy Ok? máš čich a tah na branku a voooooo toooommmm toooooo jeeeeeeeeee.

PS: už si tady dopisujem skoro jen my dva to co ?? (no jsem dopadnul) Úsměv

Chrudimská nemocnice na prodej? shot 17.04.2005 22:51
Nemáte někdo informaci o snaze prodat chrudimskou nemocnici? Údajně se o její koupi velmi zajímají známé osobnosti v Chrudimi, osoby spojované zejména s problémy okolo letiště. Je na tomto šprochu pravdy trochu?

obousměrný vjezd na náměstí shot 17.04.2005 00:19
Ano, máš pravdu. Vždyť ten katastr se vlastně neprodává, město má pojistky jak zabezpečit aby jej nabyvatel neprodal ze ziskem a splnil to co slibuje, splátky nebudou, nabyvatel vysolí celou částku na dřevo před provedením změny vlastníka na LV, a tak dále.
To si opravdu myslíš že všichni jsou tak hloupí, že si nevšimnou oněch nezvykle výhodných podmínek? Že když někdo slíbí proinvestovat (a podotýkám pro sebe, ne pro město) 150 mil., že si všichni máme sednout na zadek a otevřít ústa? Už to vidím jak pan starosta prodává za stejných podmínek svůj dům. Nebo ty prodáš někomu auto, ten ti za něj zaplatí až za dvacet let, ale slíbí že na autě udělá nový lak a dá mu nové gumy. Z prodeje katastru si někdo udělal dojnou krávu, bohužel na úkor města. Neobhajuj neobhajitelné. Nevýhodnost tohoto prodeje musí být jasná každému, kdo vychodil alespoň pátou obecní.

GRAFITY Brettt 16.04.2005 22:43
chalupy na Veselym k. jsem nevidel ale mas pravdu, places na nespravnym hrobe...plochy jsou v reseni - jedna se o tech sedivych zdech jako napriklad ta kousek od Borzny a Alena se do toho zapojila taky; tak 3-4 tydny zpatky tu o tom bezelo forum...byt v tehle zemi vic takovych jako je "pan" buldog tak snad emigruju :), jinak nepsal jste nahodou neco pane Buldogu do toho predchoziho fora pod nickem Mirek - nazorove se shodujete...az podezrele shodujete...

GRAFITY anonym 16.04.2005 22:22
Páááni, to je nenávist, to čumím!

Páni kluci sprejeři, nenechte se buldogama zastrašit. Osobně Vám hodně fandím, to co je na Transportě, je super, rozhodně stokrát lepší než prázdná, šedivá a depresivní zeď. Jsem totální neznalec umění (ostatně, hoď kamenem), ale to, co tam je nasprejovanýho, podle mě umění je.

Legály by nějaký mohly v Chrudimi ještě být, žádný obyváky, jak navrhuje buldog, umění patří na odiv!!! Jenom nevím kde, snad by se ale něco našlo na Větrníku, a myslím, že i U Stadionu. Město by se mohlo trochu zaangažovat, co říkáš, Aleno (Vosáhlová)?

Jenom byste pánové mohli dát přes hubu těm (dámy prominou, ale) čůrákům, kteří zprznili chalupy na Veselém kopci. I když teď si uvědomuju, že asi pláču na špatným hrobě, že?? Tamější výtvory vlastně nemají s opravdovým grafitti nic společnýho...

GRAFITY buldog 16.04.2005 20:00
Spreujte si doma v obýváku, když Vás to tolik baví, ale nechte veřejná prostranství na pokoji. Nechal bych Vám všechny ty debilní výtvory na vlastní náklady odstranit a ješte bych k tomu přidal minimálně 30 dní veřejně prospěšných prací, jako například úklid nepořádku ve městě.

GRAFITY Brettt 16.04.2005 15:45
1. ta akce bude na 99% toho 23.4.05 2. to s tim kouknutim jsem myslel tak, jako jestli jsi se tam byl podivat primo kdyz tam ta akce byla...bylo tam spousta lidi-Brno, Praha, Hradec K., Pardubice,...maloval tam jedinej chrudimak...respekt pro nej! Jinak se prijd podivat, urcite to bude stat za to - tak po obede to tam zacne houstnout a lidi pribyvat, budou gramce, fotbalek,...

ERA-PACK na play off v Chrudimi? Ota Stejskal 16.04.2005 10:06
Děkuji všem našim příznivcům,kteří nás přišli povzbudit ve čtvrtek do haly Sokola v zápase 2čtvrtfinále ve kterém se nám podařilo porazit Viktorii Žižkov a postoupit do semifinále.Atmosféra v hledišti byla pro náš tým velkým hnacím motorem a opravdovým šestým hráčem.Věřím,že většina diváků odcházela spokojena,protože vidět pohromadě takové fotbalisty,jako jsou Meller,Kopecký,Vladyka...Dlouhý, Obermaier se hned tak někomu najednou nepodaří.
Ještě jednou dík a věřím,že i v dalším utkání na domácí palubovce Vám budeme mít co nabídnout.

GRAFITY Him 15.04.2005 23:09
tak jsem dočetl diskuzy ... díky Dana, město beru zpět To je sranda :-D

GRAFITY Him 15.04.2005 23:07
Jojo, byli podívat, každý den z vlaku, když jedu pryč a když se vracím, jsou pěkný, ale už hodně okoukaný...jen doufám že to místní borci zmáknou a nezmicnou, ale budeme jim důvěřovat... o téhle akci jsem ještě nic neslyšel, ale jestli to opravdu město pořádá, pak klobouk dolů...

GRAFITY Brettt 15.04.2005 14:32
jeste jsem chtel dodat, ze v soucasne dobe NENI V CHRUDIMI ZADNA LEGALNI plocha, pro malovani na teto zastavce je tato plocha legalem pouze pro tento den, jindy je to trestne jako kdekoli jinde v cr a take to ze se tato akce kona neni nejaka dobra vule mesta (ted to nemyslim jako urazku)ale z iniciativy Dana (ted se omlouvam vsem kteri se na organizaci taky podileji a ja je nezminil) - s tim souvisi zajistit povoleni a vsechny veci okolo aze jich neni malo. respekt pro nej!

GRAFITY Brettt 15.04.2005 14:19
legalni plochy jsou v jednani

GRAFITY Brettt 15.04.2005 14:17
dne 23.4.05 bude na Transporte novej Jam ("nove prestriknuti"), jinak nevim jestli jste se tam byli podivat, ale moznost malovat tam dostane kazdy, jinak plati kdo driv prijde ten driv maluje - je to ale legal jen v tento den (od 9 hodin rano), jinak se v nejblizsi dobe objevi i nejake plakaty na tuto akci (videl jsem zatim jen jeden a to ve vyloze mistniho skateshopu).tot vse

obousměrný vjezd na náměstí Mara 15.04.2005 08:57
Shote ty toho totiž mnoho nevíš celkově nejen o psychiatrii. Úsměv

obousměrný vjezd na náměstí shot 15.04.2005 01:06
Když ono vše, co p. starosta vehementně prosazuje, vždy tak nějak špatně dopadne. Proto myslím, že mi to dá méně přemýšlení, než tobě. Protože obhajovat ony slavné nákupy a prodeje, vyvážené smlouvy, z čehož všeho jsou pak miliony v luftě, to musí být makačka.
A u toho doktora to dopadlo tak, že mi řekl: „to je normální, z toho co tam provádí je mi také špatně a ani já jsem na tu tříkrálovou sestavu na radnici nic dobrého neslyšel. K psychiatrovi bych naopak doporučil toho, kdo je chválí“. Asi budu mít špatného obvoďáka. Jinak nerozumím co máš pořád s tím kožním. Máš nějaké problémy tohoto charakteru? Klidně se svěř, někdo ti poradí.
Možná anonym. Já sice o psychiatrii toho mnoho nevím, ale nepoužívá se při zasedání zastupitelstva nějaký detektor pravdy? Všimni si, jak p. starosta vždy, když chce prosadit něco, na čem město prodělá, začne se tvářit jak naslouchá oponentům, potom v odpovědích začne zadrhávat, koktat a opakovat slova. Určitě by to nějaký psychiatr vzal jako zajímavý případ a možná by na veřejné zasedání vodil i mediky. Možná mi nebudeš věřit, jakou radost by mi udělalo za něco je pochválit. Nevím, ale chválit je za prošustrovaný městský majetek? Nebo za černou díru zvanou průmyslová zóna? Případně za ekologickou havárii (znečistění spodních vod)? Za ochuzování města? Za rušení letiště? Bohužel, to mi nějak nejde.

GRAFITY Aneta Maindlová 14.04.2005 17:50
HIM má rozhodně pravdu, "novou fasádu" na zastávce bych přivítala taky (ne, že by ta nynější nebyla dobrá)a docela by mě zajímalo, s čím se chrudimští sprejeři vytasí. PROČ TU NENÍ VÍC LEGÁLNÍCH PLOCH?

GRAFITY Him 14.04.2005 17:40
Grafity na železniční stanici CHRUDIM ZASTÁVKA jsou už poměrně mooc staré, chtělo by to už nově nasprayovat, co dát šanci chrudimským sprayerům???

Porcelánové talíře... Stanislava 14.04.2005 16:55
Také Vám přišel leták s možností objednání si kolekci 6- ti porcelánových talířů "Chrudim"? Trochu kýč, nemyslíte...?

Hmm tak obchvat zase nic ....?????? Stanislava 14.04.2005 16:48
Plně souhlasím. Vyzkoušela jsem si bydlení na Pardubické ulici... Fakt hrozný. hluk, prach... Snad jen o víkendu je to o chlup lepší.

obousměrný vjezd na náměstí Mara 14.04.2005 10:12
Shote obecně k tvým příspěvkům : máš tyhle komploty, spiknutí a umělé konstrukce vymyšlený hned a nebo ti to dá práci ??? Úsměv jsi fakt hodně nemocnej člověk skákni k lékaři, ale ne prosím na kožní Úsměv

Naše letiště Mara 14.04.2005 10:10
Shote chtěli vyjádření někoho kompetentního ......... to fakt nejseš Úsměv

obousměrný vjezd na náměstí Šikula 14.04.2005 08:07
Reaguji na návrh obousměrný vjezd na náměstí.
Architekt navrhuje stupínky.
Myslím si, že to plno řidičů neodradí, ale nastane jiný problém, že budou řidiči před stupínkem zpomalovat až zastavovat svá auta, čímž způsobí kolaps v podobě kolony aut a více výfukových plnů.
Šikula

Naše letiště shot 13.04.2005 23:21
Tak se vyjadřuji. Jak je možno si všimnout, našemu panovi starostovi imponují pouze bohatí lidé a ne nějací chudáci co chtějí létat. Máte prostě smůlu, že členy aeroklubu nejsou pánové B+B či pan K, či lídr téměř všech stran p. Ř. To by byly podpory, dotace, a pokud by létali pánové B+B, tak by ta éra byla i bezhlučná. Široká chrudimská veřejnost by podepisovala ve vile petice za rozšíření provozu. Ovšem náš pan starosta se cítí už být poslancem v parlamentu a na volby potřebuje peníze. A od vás je nedostane, vždyť nemáte ani na benzín do letadel, zatímco ve vile se jich válí. Doufám, že odpověď je zcela jasná.
Nezapomeňte jej ve volbách zvolit a zakroužkovat.

obousměrný vjezd na náměstí shot 13.04.2005 21:51
Ten poslední odstavec by bylo lépe změnit na: P.S.: To je přesně ono. Výsledky se dají také hodnotit pouze výrazy plus nebo mínus. Je ale zajímavé, že výsledky určitých členů vedení chrudimské radnice se dají pokaždé hodnotit pouze výrazem mínus. Ačkoliv oni je vydávají za to, co má nejpozitivnější význam pro město Chrudim.

Skřivánek shot 13.04.2005 21:39
Copak to dnes p. Kudrnáč projednával za prodej pozemků? Nevíte o tom někdo?

obousměrný vjezd na náměstí shot 13.04.2005 21:36
Cožpak to nechápete? V pravý čas, samozřejmě po podepsání smlouvy o smlouvě budoucí a dojednané ceně, se přijde se změněnou koncepcí, kupci tím vznikne škoda, no a město ji musí nějak vykompenzovat. Konečně plně chápu, proč byl pan Trávníček vyhozen s návrhem na získání dotace na opravu městského jádra. Nejenom, že město prodělalo na prodeji, ale když se to tak sečte a podtrhne, tak za katastr ještě doplatí. To je kšeft. Prodej Karlštejna je proti tomu hadr. Kdepak, Chrudim má opravdu nejgeniálnějšího starostu. Už aby ten jeho pomník stál.

obousměrný vjezd na náměstí Lebduška Josef 13.04.2005 14:16
Neviděl jsem žádný projekt, těžko soudit. Nějaké retardéry by, měly být nejen v Široké ulici, ale s ohledem na blízké školy a pěší zónu i dále, až k vyústění Kopanice.
Ale mám pocit, že se opět projevila jistá bezkoncepčnost.
Nejprve se část prodá a pak se začne uvažovat o rekonstrukci celého náměstí a přilehlého okolí. Nemělo to být spíše obráceně? Pro nového majitele katastru je to zcela určitě zásah do jeho koncepce. Kdo se komu bude připůsobovat?

obousměrný vjezd na náměstí Jan Roček 13.04.2005 12:48
Z tohoto nápadu naopak nadšený nejsem. Pokuď vím, tak od pravěku se vždy jezdilo středem náměstí. Rezidenti i pěší chodci jdoucí podél bloku domů vedle staré radnice určitě nejsou zvědavi, aby dýchali zplodiny z projíždějících aut. Podle mě bude po vybudování zpomalovacích schůdků v Široké ulici (s tímto nápadem pana Kouckého souhlasím) naprosto optimální stav.
Navíc město nemá peníze na rozhazování. Předláždění Široké bude stát cca 8 miliónů, kolik by stála přeměna celého náměstí? To už, odhaduji, by byly desítky miliónů a ty bych rozhodně investoval do potřebnějších akcí, např. do 0,8 km spojky od silnice I/37 k Transportě, která by přirozeně napojila Transportu i sousedící průmyslovou zónu na hlavní komunikaci od Pardubic. Odlehčilo by se tím celé východní části města (ulici Pardubické, Čáslavské, Masarykovu náměstí, sídlišti Na Rozhledně) i oběma přetíženým kruhákům na Bídě a u Bohemie.
Pokuď by šly priority tímto směrem, mohli by i úředníci Městského úřadu v Pardubické dýchat čistší vzduch už za dva roky Úsměv Tedy mnohem dříve než se dokončí stavba plánovaného obchvatu Chrudimi, a to ještě není jisté, zda to doopravdy bude v roce 2010.

Novinky v diskusi Administrátor 13.04.2005 10:31
Pár menších změn v diskusním fóru (platí pouze registrované uživatele): - u zasílaných emailu se souhrným výpisem všech příspěvků uložených předchozí den, přibyl odkaz kterým můžete ihned reagovat na daný příspěvek. Doporučujeme, jen tak Vám žádný příspěvek neunikne pozornosti.
- pokud jste registrováni, můžete si ve svém profilu nově nastavit volbu "Zasílat příspěvky reagující na Vámi vložený příspěvek". Okamžitě tak dostanete email s textem příspěvku reagujícího na Váš příspěvek.

obousměrný vjezd na náměstí anonym 13.04.2005 10:16
Tak tahle hláška opravdu vypadla z oka oblíbenému rčení kdo chce psa bít...

Opět budu osočen z náklonnosti Libému, ale: jeho slova "Pan Kušta by potřeboval stavět co nejdřív a bylo by nepříjemné, kdybychom ho měli zdržet" mně osobně přijdou naproto legitimní a přirozená.

Kuštovi město ten prostor prodalo za určitých podmínek a bylo by krajně nesolidní a nefér, aby mu pár týdnů po podpisu smluv radní řekli, "hele Milane, soráč, chápem, že ti stojí projekt a utíkaj peníze, ale to jsme před měsícem nevěděli a máme tady teď fakt super nabídku, budeš s tou balustrádou muset počkat".
Kuštovi v tom projektu visí hodně velkej balík. A za každý den zdržení pochopitelně nabíhaj úroky... Nedejbože, kdyby měl ještě celý projekt měnit...

Ty jsi nikdy asi nepodnikal, jinak bys tohle nebral na tak lehkou a nezodpovědnou váhu

Nemyslíš???

P.S.: To je přesně ono. Výroky se dají intepretovat vícero významy. Interpretace, kterou autor Stb použil, také z citace může logicky vycházet. Je ale zajímavé, že určití přispěvovatelé na tomto fóru mají zvláštní dar interpretovat výroky určitých členů vedení chrudimské radnice pokaždé tím tendenčnějším, negativnějším a sekundárním významem.

obousměrný vjezd na náměstí stb 13.04.2005 09:55
Pan starosta má zřejmě jiné priority než občané CR.
Citace: "Pan Kušta by potřeboval stavět co nejdřív a bylo by nepříjemné, kdybychom ho měli zdržet,“ řekl Libý.

Co by potřebovalo město to je nepodstatné.
Bohužel, peníze jsou peníze.

obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 13.04.2005 09:05

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

13.4.2005 Pardubický - strana 1 Náměstí v Chrudimi se změní

Chrudim se možná dočká revoluční změny přímo v historickém středu města. Radní v Chrudimi vážně uvažují o tom, že z Resselova náměstí udělají téměř uzavřený prostor. Asfaltová silnice, která jako velká jizva prochází jeho středem, by zmizela.

U kostela vznikne nový blok domů

Pražský architekt Roman Koucký městu navrhl, aby řidiči, kteří vyjedou po Široké ulici na náměstí, zahnuli doleva a pokračovali podél bloku domů stále nahoru. Vedle kostela by už nebyla hlavní silnice, ale na jejím místě by náměstí uzavřel nový blok domů. „Z architektonického hlediska jde o nejčistší řešení,“ soudí Koucký.
„Doprava by se dále zpomalila, morový sloup by byl téměř uprostřed. Architekt prostě navrhl způsob, jak dotvořit gotický ráz náměstí v 21. století. Osobně se mi to velmi líbí.
Skoro se divím, že to ještě nikoho nenapadlo,“ řekl starosta Chrudimi Ladislav Libý.

Problémem mohou být peníze i památková péče

S výjimkou radních se ostatní zastupitelé o překvapivém návrhu dozvěděli až včera na semináři. Kdyby město kývlo na Kouckého plán, znamenalo by to v budoucnu nejen velké investice do náměstí, ale i komplikovaná jednání s památkáři.
„Byla by to zásadní změna. Naštěstí o tom ještě nerozhodujeme, zatím si teprve dělám názor,“ řekl chrudimský radní Miloslav Macela.
„Vím, že Chrudim něco připravuje, ale dosud jsem to neviděl, takže se k tomu ani nemohu vyjádřit,“ uvedl Jiří Švec, ředitel pardubické pobočky Národního památkového ústavu.
V cestě plánu ale nestojí jen památkáři. Chrudim se totiž dohodla s podnikatelem Milanem Kuštou, že vybuduje na místě takzvané balustrády vedle kostela a někdejšího katastrálního úřadu hotel, kanceláře, byty a prodejny. Jedna ze dvou variant Kouckého návrhu ale vychází z toho, že zástavba náměstí bude vypadat jinak. A s tím Kuštův plán nepočítá. „Je to samozřejmě značná komplikace, pan Kušta by potřeboval stavět co nejdřív a bylo by nepříjemné, kdybychom ho měli zdržet,“ řekl Libý.
Regulační plán městské památkové zóny, který zastupitelé schválili před dvěma roky, nepředpokládal, že by se průjezd náměstím změnil.
„Regulační plán je udělán na základě památkářských doktrín, je vymyšlen tak, aby zastavil vývoj a ne aby hledal potenciál tohoto území. Jeho autory proto takovéto řešení nemohlo napadnout,“ říká Koucký, který navrhl i změny v Široké ulici, jež by měla být vydlážděna a opatřena malými schody, které by zpomalily auta.

Foto popis| ZMIZÍ JIZVA NA TVÁŘI NÁMĚSTÍ? Auta dosud projíždějící ze Široké ulice náměstím středem kolem morového sloupu by podle záměru chrudimské radnice měla v budoucnu jezdit podél řady domů (na snímku vpravo). Volný prostor vedle kostela Nanebevzetí Panny Marie by místo silnice vyplnila zástavba novými domy, která by náměstí opticky uzavřela.

Autor: DAVID PŮLPÁN

Naše letiště Likvidátor 12.04.2005 20:48
Prosím,aby se k situaci kolem letiště vyjádřil někdo oprávněný.Ti lidé kteří podepsali petici o zachování letiště si tuto informaci zaslouží.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72  71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.