Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Dvojí stránky města? shot 24.04.2005 21:54
Bodejť by se nějaká diskuse připouštěla. Ještě by lid Chrudimi mohl chtít něco, co nechce ona ONO trojka. Takže lépe se tvářit, že nic jiného než názor oněch nejchytřejších není a lid Chrudimě se vším nadšeně souhlasí. Jako s oněmi pražskými stupněmi v Široké. Žádná diskuse, My veličenstvo jsme shlédli, My veličenstvo jsme odsouhlasili a My veličenstvo dáváme lidu milostivě souhlas, aby se radoval. Ještě, že nemohou prohlásit, My veličenstvo zvyšujeme lidu obecnému daně, aby na to bylo. Je s podivem, že téměř na nic v Chrudimi nejsou peníze a ejhle, najednou prý těch pár miliónů leží v pokladně. Spravit chodníky, zpracovat projekt na získání dotací na opravu historické části, na to peníze nejsou, předláždit Širokou, zpracovat projekt na postavení domů u kostela a peněz je dost.
Nebude náhodou stejná architektonická kancelář zpracovávat projekt na podzemní parkoviště a přestavbu katastru?
Reagovat na tento příspěvek
 
Průmyslová zóna - schéma Administrátor 22.04.2005 16:00
Noviny Chrudimska - 22.4.2005

Chrudim získala investora!

Šestihektarová průmyslová zóna, která se rozkládá v Chrudimi u výjezdu na Pardubice nad vojenským depem, je připravena k podnikání. http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20050422000011.html
Reagovat na tento příspěvek
 
Byty Na Větrníku Český rozhlas Pardubice 22.04.2005 13:49
Příspěvek vložen na základě článku Byty Na Větrníku: http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=206

Český Rozhlas Pardubice - 104,7FM a 101FM

Řešit otázku bydlení není určitě nic příjemného. Mít své zázemí a soukromí je totiž jednou z nejdůležitějších lidských potřeb.
Sehnat příjemné bydlení za rozumnou cenu je ale téměř cirkusový kousek. Proto když radnice nabízí městské byty, je jisté, že o ně bude velký zájem.

Chrudimská radnice rozdá v nejbližší době jednopokojové a dvoupokojové byty v lokalitě Na větrníku. Kdo má šanci takový byt získat, zjišťovala redaktorka Naďa Kubínková.
http://www.chrudim.info/zpravy/images/122.mp3 (1.82MB)

Doporučujeme také online internetové vysílání rádia na adrese: mms://rozhlas.kve.cz:8080/?quality=20
Reagovat na tento příspěvek
 
Novinky v diskusi Administrátor 22.04.2005 13:29
Tak po těžkých bojích by se teď už odkazy zalamovat neměly.
Uvidíme ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Administrátor 22.04.2005 11:55
Ještě doplním, že prvně zmínil existenci stránek www.muchrudim.cz ve svém příspěvku pan Roček již v únoru: http://www.chrudim.info/forum/allmsg.php3?id=3279&pid=3278&days=30&js=0&lang=cz#focus
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? anonym 22.04.2005 10:07
Jedou se mi už podařilo na ně (muchrudim.cz) dostat, asi zrovna neměly zanputé blokování přístupu. Nevypadají vůbec špatně, taková klasika, jak by asi webovky 25-tisícového města měly vypadat. Pochopitelně většina složek byla ještě skoro prázdných.

Co mě ale nepříjemně překvapilo, opět jsme tam nenašel tu toužebnou ikonu "diskusní fórum". Nejsem Alenka v říši divů, troufám si tvrdit, že třetina měst v ČR na svých OFICIÁLNÍCH webovkách podobnou službu má. A podobně jako zde (chrudim.cz) anonymní. Nevím, třeba jsem ji jenom přehlíd. Ale jestli nepřehlíd, bojím se, že svobodné diskusi zůstane doménou nadále jen tento web. Což je obrovská škoda a domnívám se, že především chyba.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? anonym 22.04.2005 09:02
Pane Pavlíček, to byl od Vás doufám jenom bonmot, jinka bych Vás musel podezírat z toho, že už jste jak shot...

Jaká selekce nepohodlných, ty stránky jsou prostě ve výstavbě a přístup na ně je nyní dovolen jen pár vyvoleným. Což Vy, jak jistě chápete, stejně jako já a dalších cirka 6 miliard lidí prsotě nejsou. A můžete se na ty stránky zkoušet připojovat třeba z Jakarty.

V nastavení správce webu www.muchrudim.cz bude něco ve smyslu nepouštět "všechny" s explicitní výjimkou neěkolika vybraných IP. A zmíněná formulace? Prostě formulace...
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? pavlicek 22.04.2005 08:03
Okno s tímto textem se objevilo po pokusu prohlédnout si www.muchrudim.cz : "Nemáte oprávnění prohlížet tuto stránku Na webovém serveru, ke kterému se pokoušíte připojit, je uveden seznam adres IP, kterým není povolen přístup k webovému serveru, a na tomto seznamu je uvedena i adresa IP vašeho počítače." Že by selekce nepohodlných? pp.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí shot 21.04.2005 21:18
Logicky mi vyplývá, že nejprve je návrh, potom posouzení, studie, projekt a nakonec realizace. Návrh vznesl p.
architekt, posoudili jej zastupitelé a oči se jim leskly radostí, nyní je na řadě nějaká studie. Rozhodně ji nikdo zadarmo dělat nebude, ale teprve na jejím základě se dá definitivně rozhodnout. A kdyby se v Chrudimi vyhazovaly peníze jen za takovéto věci, byla by Chrudim nejkrásnějším a nejbohatším městem v republice Jestli se p. starosta Libý nad tím zamyslí jako třeba nad prodejem katastru či pozemků na Skřivánku, pak svatý duchu, drž nad námi ochrannou ruku. Pokud vím, nasliboval toho již tolik, že kdyby splnil jen polovinu, do Chrudimi by jezdili delegace z celého světa obdivovat onen zázrak. Jediná šance je, že případnou realizaci bude dělat jiná sestava. Jinak by se mohla objevit další chrudimská černá díra. A jakpak by se teď hodilo oněch 12 mil. včetně event. úroků za katastr, oněch minimálně 50 mil. prošustrovaných v PZ a další prošustrované peníze onou slavnou dvojkou v čele radnice, co? A není to celé nakonec jenom humbuk, jehož jediným cílem je odvést pozornost od chystané koupi nemocnice a prodeje pozemků na Skřivánku?
Reagovat na tento příspěvek
 
Průmyslová zóna - schéma Administrátor 21.04.2005 10:49


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

20.4.2005 Pardubický - strana 1 Chrudim získala investora, zaměstná asi 130 lidí

Chrudim Chrudim získala prvního investora do menší městské průmyslové zóny poblíž tamního depa. Místní společnost ELFRA zaměstná ve výrobě elektrotechnických součástek v první fázi asi 130 pracovníků. "Podnik by měl začít vyrábět ještě letos. V následujícím období by zde mohlo práci najít až 200 zaměstnanců," řekl starosta Chrudimi Ladislav Libý.
Nová továrna vyroste na zhruba hektarové ploše z celkových šesti hektarů. Investice dosáhne řádově desítek milionů korun. "Potřebná infrastruktura je na hranicích pozemku, k objektu se ale musí postavit cesta napojená na silnici směrem na Pardubice," uvedl Libý.
Výstavbu komunikace za asi 1,3 milionu korun částečně zaplatí chrudimská radnice. "Tím, že se objevil první zájemce a udělá se dopravní napojení, máme ve hře minimálně jednoho dalšího velmi vážného zájemce, který možná bude chtít stavět zároveň," doplnil starosta.
Na Chrudimsku je druhá největší míra nezaměstnanosti v Pardubickém kraji, na konci března činila 9,5 procenta. Bez práce zde bylo 5440 lidí.

Autor: (ČTK)
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Administrátor 21.04.2005 10:07
Stránky www.Chrudim.cz nejsou oficiální prezentací města Chrudim na internetu, ale jsou soukromou aktivitou.

Oficiální stránky města jsou k dispozici na www.chrudim-city.cz a nově se připravuje nová prezentace (snad to již není veřejným tajemstvím, již to nedávno někdo zmínil v naší diskusi) na adrese www.muchrudim.cz

Zatím se snad ještě jedná o zkušební provoz.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Český rozhlas Pardubice 21.04.2005 09:58
Příspěvek vložen na základě článku Rozhovor s architektem Romanem Kouckým

Chrudimské Resslovo náměstí protíná frekventovaná silnice. Přes historické centrum si tak řidiči zkracují cestu z jednoho konce města na druhý. Většina z nich si navíc s dodržováním rychlosti nedělá těžkou hlavu. A tak veřejnost začala volat po změně. Radní proto oslovili známého architekta Romana Kouckého, aby jim pomohl podobu náměstí upravit. Architekt představil svou studii zastupitelům a ti její první část, která se týká Široké ulice vedoucí na Resslovo náměstí, schválili.

Romana Kouckého poprosila o krátký rozhovor redaktorka Naďa Kubínková.

121.mp3 (2.7MB)
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Michal Tereska 21.04.2005 09:50
www.chrudim-city.cz jsou stránky městského úřadu ( města ) Chrudim na nich najdete odkazy na úředníky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Lebduška Josef 21.04.2005 09:33
Prosím o odpověď. Údajně existují dvojí oficiální stránky města Chrudim. Tyto a ještě jiné. Na těch druhých má být výzva k podání návrhů změn do ÚP města Chrudim, včetně různách podmínek a formulářů. Tyto nové stránky nejsou zažité a málokdo o nich ví.
Je to pravda? Proč by nemohl na těchto stránkách být odkaz na stránky nové s nějakým udáním o tam probíhajících akcích?
Reagovat na tento příspěvek
 
GRAFITY Alena Vosáhlová 21.04.2005 08:53
ahoj,

chytila jsem vasi diskusi az ted, a tak se omlouvam za pozdni reakci.

s legalama se to ma tak, jak psal brettt: zatim zadny v chrudimi nejsou, pac zadost o dve legalni plochy teprve pujde do rady.
jsem mozna nezdolna optimistka, ale ve skrytu duse verim, ze budou schvaleny.

jestlize projdou, nastava zkusebni obdobi. zamerne jsme se pro pocatek domlouvali jen na dvou zidkach. abychom ozkouseli, co a jak bude fungovat. hlavne neprepalit zacatek...

kdyz se legaly v tomto malinkym rozsahu osvedci, budeme se s klukama a uradama a verejnosti domlouvat dal. treba o vzniku dalsich legalnich ploch.

potom tady ovsem stale zustava varianta, ze legaly pres radu neprojdou. a budeme zase na zacatku... uvidime.

---

graffiti kultura moc nekoresponduje s mym soukromym zivotnim stylem. nejsem tedy zadna slepa obdivovatelka. velmi si ale vazim danka a brettta.

tihle chlapici totiz toho moc nenapovidaji, ale zustava za nima peknej kus prace. a drzi slovo - to je skoro zazrak v tyhle dobe...
a nemyslej jenom na sebe a svuj prospech. takovejch lidi je jako safranu...
Reagovat na tento příspěvek
 
prostor u kostela pavlicek 21.04.2005 08:24
Plně souhlasím s panem Tereskou, že pro projekt je nutné získat obyvatele města. Dá to práci, vše dobře vysvětlit a naklonit lidi k takové investici, ale není jiná cesta.
Na malůvce nového pohledu na náměstí mi chybí čtvereček balustrády kde se chystá pan Kušta postavit Spolkový dům. Také není znázorněno řešení dopravy v klidu, resp. přesun parkovacích míst, která by měla zmizet vlivem přesunu vozovky.
Doufám, že nezmizí s odkazem na existenci parkingu v podzemí, což není řešení pro krátkodobé zastavení... - pp.
Reagovat na tento příspěvek
 
prostor u kostela Lebduška Josef 20.04.2005 17:18
S tím co říká p. Tereska souhlasím. Už zde někým bylo řečeno, že se jedná o zásadní zásah do tohoto prostoru. Nevím také jak se ke schodům v Široké ulici postaví Policie ČR - v případě nutnosti rychlého zásahu v prostoru Bídy, Divadla ap. bude muset objíždět celé město. Rozhodně by k tomuto tématu měla být širší dikuze nejen obyvatel, ale především odborníků, architektů, památkářů, odborníků na dopravu aj. Ti by měli buď podpořit nebo zamítnout daný projekt a určit také co to bude stát. Potom by především obyvatelé dané lokality spolu s majiteli objektů a chrudimská veřejnost měli mít poslední slovo.
Přimlouvám se také za nějakou studii, obrázek toho, jak by Resslovo a Školní náměstí mohlo vypadat. Zpracování by zcela jistě nebylo tak nákladné s ohledem na cenu projektu. Mohla by také být vypsána soutěž a pak by bylo možno posuzovat a vybírat i více variant.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 20.04.2005 15:19
Noviny Chrudimska - 20.4.2005

Architekt Koucký pokládá Chrudim za elegantní město

Chrudimští zastupitelé se v pondělí shodli v tom, že zklidní dopravní situaci v centru města podle návrhu pražského architekta Romana Kouckého. Ten jim ještě před hlasováním nastínil svou vizi.

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20050420000005.html
Reagovat na tento příspěvek
 
Rozbouřená Chrudimka zabila mladého vodáka divokej bill 20.04.2005 13:21
Poslední dobou je Chrudim v rádiu nějak často. Včera byla na mimo jiné na Radiožurnálu reportáž o stavební uzávěře na pozemky ČSAD Bus Chrudim.
Být cizí investor, tak si sakra rozmyslím, jestli investovat do města, kde radní úředním výnosem na X let znehodnotí můj majetek.
Pokud se bude město takhle chovat i nadále, tak potom se těším, jak budu v důchodu na místě zamýšlené průmyslové zony sbírat hříbky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Šance pro tebe Český rozhlas Pardubice 20.04.2005 11:49

Šance pro tebe. Tak se jmenuje chrudimský projekt, který funguje už téměř 17 let. Jeho smyslem je ukázat mladým lidem, jak se žije jinde ve světě, jak zde lidé smýšlejí a jak to tam vlastně všechno funguje. Komu a jaká šance je nabídnuta, se dozvíte z rozhovoru, který natočila s duchovním otcem projektu Lubošem Jelínkem kolegyně Naďa Kubínková.ŠANCE PRO TEBE

119.mp3 (2.7MB)

120.mp3 (2.4MB)


Reagovat na tento příspěvek
 
Rozbouřená Chrudimka zabila mladého vodáka Český rozhlas Pardubice 20.04.2005 11:09

Lukáš Vlach je studentem skutečského gymnázia. V neděli 27.
března ráno si šel zaběhat k řece Chrudimce, na kterou se ve stejný čas vydali na nafukovacím člunu mladí manželé. Na řece panoval v tento čas první povodňový stupeň. Žena se pokusila z člunu vystoupit , smekla se jí noha, spadla do vody a upadla do bezvědomí. Mezitím se její manžel pokoušel přejet s člunem jez, avšak loď se s ním převrátila. Z vody se už nevynořil. Lukáš Vlach uslyšel jeho volání o pomoc. Ve svých devatenácti letech se mu podařilo zachránit mámu od dvou dětí. O krátký rozhovor ho poprosila kolegyně Naďa Kubínková.

118.mp3 (2.5MB)
Reagovat na tento příspěvek
 
Rozbouřená Chrudimka zabila mladého vodáka Administrátor 20.04.2005 11:06
Noviny Chrudimska - 30.3.2005

http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20050330000004.html

Rozbouřená Chrudimka zabila mladého vodáka

Tragicky skončila plavba na gumovém člunu po řece Chrudimce pro devětadvacetiletého muže z Načešic, který v rozbouřené vodě utonul.

Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Český rozhlas Pardubice 20.04.2005 10:47

Přes chrudimské náměstí v historickém centru se řidiči zkracují cestu z jednoho konce města na druhý. To se nelíbí většině obyvatel. Proto radnice oslovila známého architekta Romana Kouckého. Ten zastupitelům představil svou architektonicko-urbanistickou studii, která by toto náměstí oživila a zároveň zabránila nepříjemnému tranzitu. Více informací připravila redaktorka Naďa Kubínková.

117.mp3 (2.30MB)
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Český rozhlas Pardubice 20.04.2005 10:41

Chrudimští zastupitelé budou v pondělí rozhodovat o tom, jak bude vypadat historické Resslovo náměstí. Chtějí ho především oživit a zároveň zabránit řidičům, aby si přes něj zkracovali cestu. Vytlačit tranzit, zpomalit dopravu a upravit současnou podobu náměstí - to jsou úkoly, které radní zadali známému architektovi Romanu Kouckému. Ten radním předložil studii, která by tyto problémy vyřešila. Jak, to vám řekne redaktorka Naďa Kubínková.Rozhovor s místostarostou Janem Čechlovským a investorem Balustrády p. Kuštou.

116.mp3 (2.37MB)
Reagovat na tento příspěvek
 
prostor u kostela Michal Tereska 20.04.2005 10:32
V tématu obousměrného provozu se rozjela diskuse i o prostoru kolem kostela dále ke sportovní hale. Psalo se o způsobu hlasování a začal rozebírat historický vývoj lokality, parkování, průjezd ... já si myslím, že je to tak velká investice, že by radnice měla zvážit seznámení široké veřejnosti s daným návrhem a nechat to na chrudimákách jaký bude vývoj. Řešení předložené panem Kouckým je velmi povedené a umožňuje další výstavbu ( bytovou ) v samotném centrum města, což si myslím, že není špatné řešení. Jistě svoji aktivitu pan architekt nemá zadarmo, proto si myslím že výdaj za informace pro občany by takový problém nebyl ( např. přílohou zpravodaje ) a následně uskutečnit referendum s návrhem zastavět či nezastavět. Pan Kušta podle informaci by nebyl proti úpravě, takže bych v tom neviděl zádrhel. Anketa na netu je pěkná věc, ale osobně si myslím, že moc nevyřeší. Prezentace pana architekta byla velmi povedená a myslím si, že i ostatní by mohli mít šanci se s ní seznámit a následně si v klidu rozmyslet co se jim líbí více. ( prezentace - návrh, výše investice, průjezdnost, další výstavba ..... - to vše by se v ní mohlo projevit )
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Český rozhlas Pardubice 20.04.2005 10:32

Přes chrudimské historické náměstí si většina řidičů zkracuje cestu z jednoho konce města na druhý. Už před rokem byla totiž zrušena jednosměrka v Široké ulici, která ústí na Resslovo náměstí. Chrudimská radnice si proto na začátku tohoto roku najala známého architekta Romana Kouckého a ten předložil radním návrh, který by měl zklidnit dopravu v centru města ve prospěch chodců a zabránit tak nechtěnému tranzitu.
Jak to bude možná v Chrudimi vypadat, se dozvíte z rozhovoru kolegyně Nadě Kubínkové. Ta oslovila starostu města Ladislava Libého.

115.mp3 (2.2MB)
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 20.04.2005 10:16
Příspěvek vložen na základě článku Návrh přestavby náměstí V článku naleznete předběžný náčrt možné budoucí podoby Resslova náměstí v Chrudimi dle návrhu architekta Romana Kouckého.

Text celého článku naleznete zde.
Reagovat na tento příspěvek
 
Novinky v diskusi Administrátor 20.04.2005 09:55
Zalamování odkazů do dvou řádků jsem si plně vědom a také se mi to moc nelíbí. Určitě se nad tím zamyslím a zkusím s tím něco udělat.
Reagovat na tento příspěvek
 
GRAFITY Datsu 20.04.2005 09:31
zdarec! no já nemám delší dobu prachy na barvy, tak jsem se rozhodl, že ten jam s kámošema aspoň zrealizujeme pro ostatní. Na podzim jsem byl ale taky účastníkem.
(zbytky barev ze zakázky).

Reagovat na tento příspěvek
 
Novinky v diskusi Josef Jarkovský 20.04.2005 06:58
Administrátore, mám jednu prosbu: většinou čtu příspěvky do diskuzního fóra z e-mailu. Tam jsou odkazy (http:\\...) na příspěvky z diskuze, ale také na ostatní zdroje (články, obrázky, nově anketa...) Tyto (ostatní) odkazy jsou ale rozděleny do dvou řádků a tudíž nefunkční, na rozdíl od odkazů z diskuzního fóra. Nešlo by s tím něco udělat? Díky.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí anonym 19.04.2005 23:53
A on Libý nebo někdo jiný snad řekl, že to komplexně posouzeno nebude? HAHAHA!

Nejdřív se, myslím, aspoň teda v Evropě, schvaluje záměr a pak až se dělá architektonická soutěž a řeší konkrétní aspekty.
Nechtěl by jsi to snad obráceně, vysolit desetitisíce (statisíce?) za kompletní projekt a pak se teprve rozhodovat, jestli teda jo, nebo teda ne (a tím pádem ty stohy papíru a faktur vyhodit komínem)...
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí shot 19.04.2005 22:07
Souhlasím s p. Ročkem. Mělo by se postupovat velmi citlivě a v souvislosti s koncepčním řešením celého historického jádra.
Dále se domnívám, že anketa je předčasná. Jak mohu hlasovat pro něco, nebo proti něčemu, když nevím o co přesně jde. Zajímal by mne nějaký výkres, model. Snad nejde o maličkost, jde o revoluční zásah do tváře města, který by v případě fiaska nebylo možno snadno odstranit. A v každém případě by měla proběhnout nějaká architektonická soutěž. Alespoň na případnou zástavbu novými domy. A vůbec se nebát něčeho modernějšího, vždyť dobří architekti dokáží vytvořit moderní stavby dokonale harmonizující s historickými budovami. Jen aby tam proboha nevznikla nějaká pseudogotika.
Další problém vidím ve financování. V městské pokladnici se leskne pouze pár grošů na dně a tohle nebude laciná záležitost. A schody v Široké ulici? Proč ne. A proč také ne v Novoměstské, alespoň od Kopanice k Růžku, vždyť to pak bude nejfrekventovanější příjezd na náměstí. Schody zklidní Širokou na úkor Novoměstské. A jak řešit příjezd kolem haly.
Myslím, že to vše by mělo být komplexně posouzeno.

Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 19.04.2005 20:36
Noviny Chrudimska - 19.4.2005

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20050419000032.html

Zastupitelé už rozhodli: Široká bude mít schody! Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
GRAFITY Him 19.04.2005 20:18
no, uvidíme, na čem se schodou, ale kdyby se dalo něak pomoci, kontaktuj mě.......btw. budeš se do té akce v sobotu aktivně zapojovat?
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Benq 19.04.2005 19:59
Rozhodně by po určitou dobu šla využít na parkování část toho (či těch) domů co by byl nad Kuštovým hotelem ..... je to pak 70 m od náměstí a kapacita stejně "veliká" jako nyní (nyní cca 72 míst) protože parkoviště by bylo cca 80, dlouhé a dvě řady tj cca 60 míst + těch cca 15 co by na nám. zůstalo. Dále zauvažovat o zrušení letního kina a tam prozatím parkoviště na zemi a do budoucna i patro či dvě ???
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Jan Roček 19.04.2005 18:41
Z dobových nákresů a fotografií je patrné, že vedle kostela vždy byla ulička, byť původně vedlejší. Také je zřejmé, že s rozvojem dopravy už boční příjezd Břetislavovou ulicí nestačil, proto před více než sto lety došlo ke zbourání domu, který stál v místě dnešní silnice (mezi balustrádou a kostelem), aby se ulička mohla rozšířit a umožnil se tak pohodlný příjezd na náměstí.
Později byl zbourán i dům na jehož místě je dnešní balustráda.


Náměstí by se opticky uzavřelo i realizací původně plánované dostavby katastru a balustrády, přičemž jeho tvar by byl stejně tak čtvercový (100 x 100 m) s morovým sloupem uprostřed. Rovněž současné parkoviště je chytře vymyšleno. Kde budou parkovat auta, když by na místě dnešního parkoviště vedla silnice? Okolo kašny? Před poštou? Pamatuji auta zaparkovaná po celém náměstí a pěkné to opravdu nebylo, právě proto se náměstí relativně nedávno upravovalo do současného stavu. Na parkování v podzemí bych příliš nesázel, podzemní chodby pod náměstím mohou být zrádné. Fandím panu Kuštovi, aby mu jeho záměr s podzemními garážemi vyšel, ale také se může ukázat, že to je pouhá utopie.
Boční pohled na kostel se mi líbí, ačkoliv to tak autor možná původně nezamýšlel - o to více vyniká jeho genialita. Nejvíce se obávám toho, aby se náš nádherný kostel, dominanta a symbol města, "neutopil" v nevkusné moderní zástavbě, stejně jako se to stalo např. kostelíku sv. Kateřiny.

Možná jsem příliš velký skeptik, ale chtěl bych tímto apelovat na naše zastupitele a radní, aby se v zásadních rozhodnutích neukvapovali. Měl by se nechat prostor také jiným věhlasným architektům, ať se vyjádří, jak to vidí oni. V neposlední řadě by se mělo přihlédnout k názoru samotných obyvatel Chrudimi.

Díky za anketu a hezké dny všem Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Jan Roček 19.04.2005 18:13
... tak je to lepší HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
GRAFITY Datsu 19.04.2005 17:00
4HIM: zdarec! proč bohužel? Pokud budou v crc povolený legály( v což pevně doufám),tak si to klidně budeš moci zkusit bez rizika z postihu.A to se právě některý lidi snaží domluvit. Tady v crc není žádnej dobrej writer, tak nemusejí být ani obavy, že tě někdo bude prudit kvůli kvalitě. A pokud už bude, tak to snad ani řešit nebude. Každej nějak začínal. zatial peace datsu
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 19.04.2005 16:46
Ten obrázek by se hodil. Existuje již nějaký konkrétnější návrh a nebo je to jen myšlenka?
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 19.04.2005 16:45
Jak jsem si stačil již všimnout (správně poznamenal Anonym), výběr anketních odpovědí musí být "čistý".

Návrh odpovědi - "Volba 2) nesouhlasím - domy zakryjí boční pohled na kostel, největší dominantu města, posunutá silnice zkomplikuje dopravu a parkování na náměstí." - to je navádění čtenářů To je sranda :-D

Původní možnosti "ANO" a "NE" jsem rozepsal dle návrhu Anonyma, protože dávají více prostoru.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 19.04.2005 16:35
Anketa je určitě dobrý nápad.

Nebojte se lidi hlasovat, v případě počtu jednoho sta hlasujících je výsledek ankety k ničemu.

http://www.chrudim.info/forum/index.php3?setviewtype=anketa#enquiry5
Reagovat na tento příspěvek
 
GRAFITY Him 19.04.2005 15:28
já sprejovat neumím (bohužel) ale jsem zastáncem grafitů, tím víc mne naštve když něaké individum zničí pěkně natřený vrata a ještě k tomu mým nickem...kdyby to alespon vysprejoval na neakou uroven, ale tohle je rozklepanou rukou...proste takovyhle "machýrky" nechápu...
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí anonym 19.04.2005 13:35
Á, jistě, v tom spěchu se mi vloudila chyba, protimluv, do odůvodnění, proč nekonkretizovat v anketních odpovědích jednotlivé apekty a zachovat spíše obecnější ráz odpoěvdí v již probíhajících anketách. Ale inteligentní čtenář jistě pochopil...

a ještě bych jednou zdůraznil nutnost alespoň tří možností: jenom "pro" a "proti" je u tak komplexního problému málo.
Musí tam být minimálně ještě třetí možnost, jak jsem ji i navrhl (obecně označovaná jako "nevím")

A úplně nejlepší by bylo pět možností. A mimochodem, to by ulehčilo práci adminitrátorovi a výsledky by byly i nejtransparentnější a nejjasnější a nejméně zpochybnitelné a bez těch různých kliček a obezliček a nejasných a různě itenrpretovatelných dovětků. Takže navrhuji, klasicky, jak je to v sociolog. výzkumech:

S návrhem arch. Kouckého na úpravu náměstí J. Ressela

1) zcela souhlasím 2) spíše souhlasím 3) nevím 4) spíše nesouhlasím 5) zcela nesouhlasím

(čistě jenom takto, bez dovětků a konkretizací jednotlivých aspektů provedení)

ještě jednou zdravím
Reagovat na tento příspěvek
 
GRAFITY Datsu 19.04.2005 13:24
4 HIM: zdarec! nič nezrobíš.
Kolikrát se spousta dobrejch writerů rozčilovalo, že někdo používá jejich jméno.

Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí anonym 19.04.2005 13:23
opět další super nápady od posledních dvou přispěvovatelů, jenom bych se přikláněl:

1) k modifikaci anketních otázek: Vůbec bych nerozepisoval a nespecifikoval bych konkrétními aspekty jednotlivá stanoviska (například může být být někdo, kdo bude celkově proti, ale přitom by uvítal zakrytí boku kostela, nebo jiné jednotlivosti).

2) vzhledem k tomu, že úprava Široké a úprava náměstí jsou dvě odlišné věci, mohou na ně být (a myslím, že i jsou) velmi odlišné a vzájemně nekompatibilní názory, obě ankety bych rozdělil, osamostatnil. A vzhledem k tomu, že mám pocit, že na chystané úpravě Široké asi panuje všeobecný konsensus, udělal bych administrátore přednostně anketu o druhém, kontroverznějším momentu - o náměstí:

Přiklonil bych se zde spíše skromnější a obecnější podobě již na fóru probíhajících anket. Tedy například (nemám teď čas, chtělo by to možná ještě přeformulovat):

1) super, souhlasím, konečně bude náměstí skutečným uzavřeným a historickým náměstím 2) nevím, mám z toho trochu strach, zatím chybějí mi informace, ale možná by něco s náměstím chtělo něco udělat 3) jsem proti, bude zlikvidován současný historický ráz náměstí, jsou to vyhozené peníze, měly by se investovat jinam

zdravím
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Jan P. 19.04.2005 13:16
Pane Ročku, píšete, že od pravěku se vždy jezdilo středem náměstí. V případně Chrudimi to nebyla pravda, protože za dnešní hlavní silnicí u kostela byl hradební příkop a jediný vstup do města byl Žižkovou branou od Širokých schodů. A také snad (to je spekulace nepodložená archeologickými výzkumy)byl vstup od poloviny 17. století směrem ke Kapucínskému klášteru. Architek Koutský si těcho historických souvislostí byl zřejmě vědom. Navrhl proto symetrickou dostavbu vedle kostela a komunikaci, která sleduje logiku (rovnováhu) s ulicí Břetislavovou. To že mu z toho vyšel návrat k původní čtvercové dispozici náměstí, je jenom důkazem, že navrhované řešení je citlivé k historii a má vtip do budoucnosti.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Jan P. 19.04.2005 12:48
Anketa je bezvadný nápad. Jenom bych doporučoval aby nejdříve byl uveřejněný nějaký obrázek, protože nikdo pořádně neví, jak by měla situace vypadat.
Potom bych byl také pro jistou korektnost při zadávání možností pro odpověď. To co navrhuje pan Roček je trochu na téma jestli je lepší být zdravý a bohatý nebo chudý a nemocný :)

Třeba takto:

1) dobrý nápad - domy konečně zakryjí boční pohled na kostel, který nebyl Schmoranzem ani předešlými staviteli nikdy takto koncipován. Posunutá silnice zklidní dopravu na náměstí a vrátí mu jeho původní historický čtvercový tvar s morovým sloupem uprostřed. 2) nesouhlasím - domy zakryjí boční pohled na kostel, největší dominantu města, posunutá silnice zkomplikuje dopravu a parkování na náměstí.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Jan Roček 19.04.2005 12:22
Zdravím administrátora a velmi bych na www.chrudim.cz uvítal novou anketní otázku: Jste pro zastavění prostoru těsně podél kostela (na místě dnešní silnice) blokem nových domů a přesunutí silnice ze středu náměstí k jeho okraji (podél staré radnice, katastru a fary) ? odpovědi např: 1) dobrý nápad 2) nesouhlasím - domy zakryjí boční pohled na kostel, největší dominantu města, posunutá silnice zkomplikuje dopravu a parkování na náměstí. Myslím, že to je velmi zásadní věc pro celé město, jeho atraktivitu, turistický ruch, atd... Nová zástavba by ovlivnila (kloním se k názoru, že spíše negativně) tvář historického centra na několik dalších století.

Naopak, na předláždění Široké ulice se už doopravdy těším Úsměv


Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 19.04.2005 10:02


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

19.4.2005 Pardubický - strana 2 Spory o Širokou ulici v Chrudimi skončily

Chrudim Deset let trvající spory v Chrudimi o tom, zda Širokou ulicí, vedoucí na Resselovo náměstí, má vést obousměrný provoz nebo jednosměrka, včera skončily.
Zastupitelé jednomyslně schválili návrh architekta Romana Kouckého, který sice počítá s obousměrným provozem, ale zároveň chce ulici vydláždit a doplnit ji o devatenáct malých schodů, které řidičům znepříjemní cestu přes historické centrum.
Ulice tak bude průjezdná, ale auta by tam měla jezdit mnohem pomaleji a v menším počtu než dosud. Akce za zhruba sedm či osm milionů korun by měla být hotová letos nebo příští rok.
„Byla jsem proti obousměrnému provozu v Široké ulici.
Architekt Koucký ale předložil nečekané, elegantní a koncepční řešení,“ řekla zastupitelka Tamara Volejníková.
Kouckého studie zastupitele nadchla. Řada z nich dokonce chtěla záruky, že město upraví podle jeho originálního návrhu i náměstí.
Architekt navrhuje udělat z něj klasické, uzavřené čtvercové náměstí. Ulice, která jej dosud protíná, by vedla podél jedné jeho strany a prostor vedle kostela by byl zastavěn. S tím musí ale nejdříve souhlasit památkáři.
Radní slíbili, že v nejbližší době připraví plán, jak Kouckého studii uvést do života i při úpravách náměstí. „Je to velice komplikované a nechtěl bych to uspěchat,“ uvedl starosta Chrudimi Ladislav Libý.Autor: (dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimská nemocnice na prodej? stb 19.04.2005 07:59
Vstávej anonyme, už je ráno! Rád bych Ti doporučil občas změnit lokál, protože chodit pořád do stejný hospody, ke stejnýmu stolu se stejnými lidmi a pít stejnou limonádu vede k otupělosti a iluze, že nakoupená opice Ti rozsvítila, sorry ale raději si uvař ranní kávu. Až se dáš do gala, tak se běž projít mezi lidi.
Třeba se něco dozvíš, jak to na tom světě chodí, kdo a kde na jaké židli sedí.
Hodně zdaru, myslím že budeš překvapen.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73  72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.