Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
A znovu průmyslová zóna Lebduška Josef 02.09.2005 17:30
Bohužel. Při privatizaci úředníci města pochybili. Zástupci města podepsali smlouvu, dle které má právo vstupu na komunikace město, a ne majitelé objektů v bývalé TRANSPORTĚ.
Tudíž právo vstupu nezní na majitele příslušného objektu, proto ten tam nesmí. Zato tam smí všichni úředníci města. Nevím který chytrý právník radil městu při podpisu věcného břemene.
Nyní z toho město musí ven a bude to - nás obyvatele Chrudimi - stát hodně peněz (30 miliónů?).
Reagovat na tento příspěvek

A znovu průmyslová zóna Názor 01.09.2005 10:48
Dobrý den, velice mě znepokojila zpráva, kterou vyřkl místostarosta Petr Řezníček, že město tyto silnice koupí. Nevidím žádný důvod, proč by město mělo tyto silnice kupovat. Já bych také mohl chtít po městu peníze na své podnikání. Zdá se mi to dost hloupé, a při privatizaci bývalé Transporty se mělo lépe dohlížet na prodeji této lokality.
Myslím, že kopanců nadělalo město už dost, největší byl zatím s průmyslovou zónou.

Kontakt na mě v případě zájmu u Admina serveru.

Třídění odpadu - není nejvyšší čas se zamyslet ?! T. 31.08.2005 20:14
Samý kecy! Miluju plky samozvanejch rádobyekologů o tom, co "by se mělo". Čímž se nechci dotknout pana Habrmana, třeba zrovna on je ten, co o tom něco ví.

1) Třídim. Realita je taková, že se mi celý léto válel napytlovanej bordel kolem baráku, poněvadž někdo kašlal na svoz. Když to konečně vodvezli, všichni tam dotlačili ty pytle a jsme na tom samým mrtvým bodě.

2) Viděl jsem, a ne tak dávno, jak ty natříděný bordely vysypali do jednoho Aviatickýho kontejneru (malýho, tak to bylo dobře vidět) a odvezli kampak asi? Tipnu Nasavrky.

3) Přespolní nemaj šanci se ve sběrným dvoře čehokoli zbavit.
Děžurnej se pozeptá na občanku a vykáže je do pryč, přestože za popelnici platějí těm samejm TS jako chrudimáci. Co s tím? Ti slušnější s tím vyrazej do Nasavrk, tam zjistí, že se funguje od 6 do 14 a stejně to hoděj do škarpy. A eště budou nasraný. Právem. Ti míň slušný to do škarpy hoděj rovnou u cedule CR.

4) Poklona EU, geniální poplatek za likvidaci v ceně nového zařízení. Předpokládal bych, že mi ho uplatněj jako slevu, když tam tu starou mašinu odevzdám. Ne. Zaplatím tak jako tak víc, a eště se s tím musím tahat. To je motivace, co? To je stejná kravina jako poplatky za autorský práva v ceně toneru do kopírky...

Stačí, nebo mám pokračovat, soudruzi ekolozi?

A znovu průmyslová zóna Lebduška Josef 30.08.2005 09:54
S tímto názorem souhlasím.

A znovu průmyslová zóna Lebduška Josef 30.08.2005 09:52
Rozumím-li tomu dobře, nejedná se o žádný průmyslový podnik, ale o stavebniny. Tedy o obchodní dům.

A znovu průmyslová zóna Josef Jarkovský 30.08.2005 07:17
Pan starosta to vidí nějak pokřiveně - zájem o průmyslovou zónu sever, tedy u výjezdu na Pardubice, není dán tím, že tam je nějaký investor, ale tím, že se tam ten investor bez problémů dostane.
To se o PZ západ (u Markovic) zdaleka řící nedá. Takže je snad jasné, že PZ u Markovic je jednoznačně na špatném místě a nejspíš šlo opravdu o tunel (už jen proto, jakým způsobem se vykupovaly pozemky - ekologická zelenina..., viz také již ve fóru zmíněná nahrávka ze zasedání zastupitelstva). Kdyby nešlo o soukromé peníze, ale o opravdový zájem o PZ tam, kde by přinesla městu užitek, tak proč tedy není podél silnice do Pardubic, kde by nikomu nevadila a byl by tam bezproblémový přístup?

Třídění odpadu - není nejvyšší čas se zamyslet ?! Administrátor 29.08.2005 17:42
iDnes http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Cmfpardubice

29.8.2005 Pardubický - strana 1 V Pardubicích ročně přibývají tuny odpadků

Igelitové pytle odpadků vyváží z měst na skládky stále více aut a radnice začínají řešit Nerudovu otázku "kam s ní". V Pardubicích budou muset postavit třídičku za stovky milionů, a lidé si tak připlatí za odpad.

Pardubice - Kdyby se bohatství měřilo podle množství odpadků, které po lidech zbudou, pak by Pardubice za posledních několik let nebývale vzkvétaly.
Zatímco v roce 2001 lidé z Pardubic vyhodili 23 tisíc tun smetí, vloni už to bylo téměř o polovinu více, a to i navzdory faktu, že lidí v krajském městě rok od roku ubývá.
Lidé si sice žijí čím dál lépe, nijak závratně však nebohatnou.
„Zvětšující se množství odpadků je celorepublikový trend, který souvisí jednak s vzrůstající životní úrovní, především ale s pohodlným životním stylem,“ prohlásil Miroslav Míča, šéf životního prostředí na pardubickém magistrátu.
Lidé například kupují více levných nekvalitních věcí, které se rychle opotřebují a musí se vyhodit.
„Veškeré potraviny se balí do igelitu a nápoje se kupují v nevratných lahvích, což dříve nebylo běžné,“ řekl k tomu ekolog René Habrman z Poličky.

Lidé odpad málo třídí, přiznává magistrát

Pardubická radnice přiznává, že rostoucí hora odpadků za městem začíná být problém. Lidé odpad málo třídí, a převážná většina smetí tak končí na skládkách.
„Musíme přidat v třídění odpadu. Ve městě přibudou kontejnery na tříděný odpad a budou se také častěji vyvážet. Chceme také investovat do informovanosti lidí. Vždyť celá třetina obyvatel přiznává, že se tím vůbec nezabývá,“ uvedl Miroslav Míča z magistrátu.
Radnice přitom za likvidaci odpadů platí desítky milionů korun ročně. Zatímco v roce 2004 město zaplatilo přes 40 milionů korun, letos už to bude kolem 60 milionů. „Stojí za tím především zvýšení daně z přidané hodnoty a naráz vzrostl i poplatek za skládkování,“ řekl Míča.
Odborníci však očekávají, že náklady vzrostou o pět až deset procent každý rok. Lidé z Pardubic dnes za odpad platí pětistovku ročně, což je maximální možná částka. Dá se však předpokládat, že zákon se časem bude muset změnit a lidé zaplatí více.
„Už v roce 2013 začne být situace kritická,“ řekl Míča.
Pokračování na str. D2

V Pardubicích každý rok přibývají tuny odpadků Pokračování ze str. D1 „Podle nařízení Evropské unie bude možné vozit na skládky jen omezené množství směsného odpadu, a bude tak nutné do té doby postavit zařízení k zpracování odpadu. To si vyžádá náklady v řádu stovek milionů korun,“ dodal Miroslav Míča, šéf životního prostředí na pardubickém magistrátu.
Podle ekologů mohou lidé rostoucí hory odpadků za městy zastavit šetrnějším chováním.
„Pomohlo by, kdyby lidé opravdu třídili svůj odpad, především sklo, plasty a papír. Vůbec nejlepší je ale produkovat odpadu co nejméně. Lidé mohou například přestat kupovat nápoje v nevratných obalech nebo brát potraviny ve velkých baleních,“ řekl poličský ekolog René Habrman.

Autor: JAN VÁVRA

A znovu průmyslová zóna Administrátor 29.08.2005 17:41

27.8.2005 Pardubický - strana 2 Chrudim získá obchodní dům pro stavebníky

Zatímco velká průmyslová zóna v Chrudimi za sto milionů korun už pět let leží ladem, o malou zónu při výjezdu na Pardubice je stále větší zájem. Nyní do ní míří už druhý investor.

Chrudim - Chrudim získala pro malou průmyslovou zónu, která leží napravo u silnice na Pardubice, druhého investora.
Pardubická společnost Profit stavitelství tam chce zřídit svoje obchodní centrum, ve které bude prodávat stavební materiál. Práci tam najde minimálně šedesát lidí.
„U silnice na Pardubice vznikne multifunkční obchodní stavební centrum, které bude v sobě zahrnovat čtyři budovy.
Součástí obchodního domu budou klasické stavebniny, bude tam ale dalších deset podprodejen, které budou nabízet specializovaný sortiment. Budou tam například barvy, laky, kuchyňské linky či prodejna se specializací na dveře.
Zákazník, který staví, by tam měl koupit úplně všechno,“ řekl jednatel společnosti Profit stavitelství Radek Hrabovský.

Chrudim čeká, že investorů bude ještě víc

Firma chce začít stavět obchodní komplex ještě letos a první zákazníky hodlá přivítat v červnu nebo červenci příštího roku.
V průmyslové zóně začne ještě letos stavět i společnost Elfra, která tam bude vyrábět elektronické přístroje pro průmyslovou automatizaci. „Chtěli bychom začít se stavbou ještě letos na podzim, tak abychom mohli v polovině příštího roku zahájit v novém provozu výrobu,“ řekl před časem jednatel společnosti Elfra Chrudim Josef Sršeň.
Za dva hektary získá Chrudim od společnosti Profit stavitelství pět a půl milionu korun.
„Naplňuje se pravidlo, že když máme prvního investora, další se už hledají mnohem snadněji. V současnosti máme další dva velmi vážné zájemce o tuto lokalitu,“ uvedl starosta Chrudimi Ladislav Libý.

Autor: DAVID PŮLPÁN

A znovu průmyslová zóna shot 28.08.2005 22:09
Spíše jak p. starosta město Chrudim o 25 mil. připravil. Jinak opět ukázka koncepčního myšlení pana starosty. V době, kdy zřizoval PZ a komunikace spolu se sítěmi mohlo město koupit za hubičku, se o ně nezajímal. Nyní je kupuje za cenu, za kterou by v té době koupil téměř celou Transportu. Inu, z cizího krev neteče a z městského obzvláště, že ano? A co teprve až dojde na nemocnici. To bude veselo.
Proto, chcete-li bydlet v nechudším městě, zvolte znovu p.
Libého, p. Čechlovského a p. Řezníčka do čela města.

Slezina T. 28.08.2005 20:42

příliž obchodních domů miki 27.08.2005 03:24

příliž obchodních domů z 26.08.2005 17:29
Myslím si, že v Chrudimi je příliž velkých obchodních domů.
Škodí to malým obchodům.

A znovu průmyslová zóna Jan Roček 26.08.2005 14:59
Jsem-li dobře informován, má to být zhruba ta částka co požadoval Onivon rozložená na splátky na 10 let. Až se budou příště rozprodávat nějaké komunikace v Chrudimi, dejte mi vědět ..... aneb jak chytrý podnikatel ke štěstí a pětadvaceti milionům přišel Ok?

A znovu průmyslová zóna Administrátor 26.08.2005 14:16

26.8.2005 Pardubický - strana 1 Mýtné v Chrudimi řidiči platit nebudou. Radnice koupí silnice

Chrudim Společnosti, které zaměstnávají dva tisíce lidí v bývalé Transportě Chrudim, nebudou muset platit za vjezd do areálu mýtné. Firma Onivon, která získala komunikace v podniku, hrozila, že začne na konci srpna vybírat tři sta korun za každé nákladní vozidlo. Aby to nepřidusilo nejúspěšnější zónu na Chrudimsku, radní se rozhodli silnice koupit.
„Koupíme všechny důležité silnice v areálu, aby se vlastníci mohli bezproblémově dostat ke svým objektům,“ řekl místostarosta Chrudimi Petr Řezníček. Cenu ale město zatím odmítlo zveřejnit.
Město vyjednávalo o koupi silnic několik let. Zhruba třicet milionů korun, které Onivon za všechny silnice požadoval, radní považovali za přemrštěnou částku. Onivon totiž silnice, nemovitosti a energetické sítě v areálu koupil za podstatně menší částku. Zatím není jasné, zda se městu podařilo cenu snížit.
Uzavření dohody pro město v každém případě bude znamenat zásah do rozpočtu. „Je to ale asi nejlepší řešení problémů. V areálu pracuje dva tisíce lidí, některé zaměstnavatele by vybírání mýtného skutečně ohrozilo,“ řekl starosta Ladislav Libý.
Dohodu s Onivonem musí ještě schválit zastupitelstvo.

Autor: (dp)

Kolik ještě? shot 26.08.2005 13:30
Děkuji za upozornění. Ale já v pátek jím nejvýše rybu, k snídani jogurt a k večeři bude asi taky. Takže snad to žlučník nebude. Jestli to je ÚP vyřešeno jako příjezd do PZ, pak je obchvat vlastně hotov. Vše může jezdit kudy se dá, jen by město mělo prodat komunikace nějaké firmě. Za osobák 10, za náklaďák 300, to by šlo.
Ale ti, co se místo lobingu přežrávali, těm by to hrozit mohlo.
Ale oni si to nechají spravit ve vlastní nemocnici (tedy, pokud tam někdo zbude, kdo to bude umět). První kroky jsou již na světě.
Z chrudimské nemocnice bude a.s., urologie se od 1.9. ruší co na to zastupitel p. MUDr Broďák? Zvedl také ruku pro? Takže už alespoň vím za co chrudimský starosta a spol. lobovali, za obchvat to určitě nebylo, že ano?

Kolik ještě? waterway 26.08.2005 09:40
Shodou okolností v dnešních Dopravních novinách je zajímavé shrnutí dopravní situace v republice. Každé druhé větší město chce obchvat... ale nic, bez ohledu na to, kdo investuje, vykupuje, rozhoduje, protestuje, zamítá a schvaluje a že města mohou napomoci leda tím územním plánem (v Chrudimi zařízeno), a opomíjeje, že můj předchozí příspěvek byl nadsázkou a že radniční představitelé přirozeně o obchvat žadoní u každého politika, o kterého brknou, Vás takhle při pátku musím, shote, varovat. Děsně si přepínáte žlučovody.
Ok?

Cars... miki 26.08.2005 09:09
Hmmm...tak to teda u mě máš ohromnej obdiv...já jezdim všude tak těch sedmdesát,když to jde no a po dálnici těch sto třicet se taky snažim držet.

Kolik ještě? shot 25.08.2005 23:35
Právě. To měli dělat. Tahat za rukávy a žebronit o peníze na obchvat. Také měli zajistit výkup pozemků, upravit územní plán, zajistit stavební uzávěry a spoustu dalších přípravných akcí. Místo toho poobědvali jako předkrm krevetový koktejl, chřestovou polévku, nadívané křepelky s vídeňskými noky, zapíjeli to rýnským a na závěr palčinka s vídeňskou kávu. A protože pak již na nic jiného nebyl čas, je obchvat Chrudimi tam, kde je a pánové Pithart a Libý zase o pár kilo těžší. Takže skoro lze říci, že ten obchvat vlastně prožrali.
Nevím, proč tam máme takového starostu, který neumí tahat někoho za rukáv a dotáhnout ho k podpisu financí na obchvat, Nota bene, když to umí spousta jiných starostů. Ovšem, je-li potřeba zasednout ve správní či dozorčí radě a podobně, to za rukávy tahat umí, dokonce umí vlést oknem, vyhodí-li jej dveřmi. Ale za obchvat nejsou tantiémy, že ano? Takže, kolik ještě musí být podobných nehod v Chrudimi?

Cars... Georgina 25.08.2005 21:48
No jasně! Pade v obci, devade mimo a kilčo třicet po dálnici. To je celkem v cajku, ne?

Techno miki 25.08.2005 21:04
...A kdo nemá??Podle mě je lepší aspoň něčim a pro něco žít,než se jen projebávat životem a nic nezažít...Ztráta času je to pro tebe,když se nedokážeš vcítit a vnímat...

Techno Max 25.08.2005 21:00
Ta adresa byla nahodne vybranaa, protoze sedela k Tvymu ego. Je videt, ze mas v hlavicce jen mjuuuuzik.

Jinak, dalsi diskuse s Tebou je ztrata casu...

Max

Techno miki 25.08.2005 20:51
Heh,no to mě poser jak teď sedim...jak nerozuměj?Skoč někdy na rychtu a uvidíš,jak se mluví...Nevim proč bych měl bejt zhulenej jak nějaká praindiánská babi,prostě tak mluvim,i proto,že mi okolí rozumí...tak to fakt neřeš.Jo mimochodem,když už chceš zazářit,oslnit,někoho dostat,posrat někomu záda,položit mu na šišuli kravský lejno,tak prosimtě nepoužívej odkazy,který nefachčej.Dik...to pak všechny tyhle požitky děláš jen sám sobě Úsměv

Techno miki 25.08.2005 20:45
Vtipe...nemam co dodat,asi mi nějak něco nedoteklo do kešeně...prostě TO neřeš!

Techno MIREK 25.08.2005 15:42
Ale oni nepotřebují záchody.Oni nepotřebují zdravotníky.Oni potřebují dělat bordel.To jte ještě nepochopil?Oni potřebují tu svoji svobodu,aba mohly narušovat svobodu jiným lidem.Pro takové lidi neplatí žádné pravidla demokracie.Oni mají svojí vymyšlenou demokracii pod vlivem drog a chlastu.Je to tak.
Pro tuhle pakáž neplatí žádné zákony.
Policajti jsou od toha,aby udržovali pořádek.
A o tom to je.

Techno Lebduška Josef 25.08.2005 14:28
No a policajti si taky jen užijou. To že při tom někoho zmydlí, to je taky nežinýruje.
Ale o tom to přeci není. Je to o tom, že ten komu technaři pošlapou trávu, ten to nechtěl. A policie je tady od toho, aby bránila práva všech, jak těch majitelů trávníku, tak těch posluchačů techna. A protosi k tomu si technaři musí zajistit podmínky.
Pronájmy, vhodné místo, ale i ty záchody, zdravotníky a ani nevím co ještě. A o tom to je.

Techno MIREK 25.08.2005 14:09
Tak to je přesně to,na co jsem čekal.Ano takhle se chovají technaři.Tak že příště né mlátit.Ale rovnou chytat do klecí.A jsou mezi nima větší magoři.Tohle je průměr.
Myslím že ktomu není co dodat.

Techno Max 25.08.2005 13:44
...to bys nepochopil.

Stejne asi jako vetsina lidi na tomhle foru nerozumi Tvymu slovniku, kterej je opravdu na 1A urovni.

To ses takhle od prirody, nebo ses zhulenej jak indianska babicka? Tady neoslnis, vystav se na serveru: www.travicka-zelena-tojemojepoteseni.cz ...

Servus

Max

Slezina Administrátor 25.08.2005 11:59
Já bych to asi moc neřešil.

Zarezervuje se (raději nějaký menší Úsměv ) salónek v restauraci, vystavím na serveru pozvánku, pošlu email ..... a ať si přijde pokecat kdo chce.

Jestli píše aktivně do diskuse nebo ne je mi úplně jedno, o nic nejde.

Techno miki 25.08.2005 10:07
Co to ty vole prosimtě plácáš??

Slezina miki 25.08.2005 09:58

Techno Max 25.08.2005 06:39
Doporučuji doc. Chocholouska.

Staale kvokaa, staale kvokaa...

(Mca-mca mcaaaaraaaara, tuc-tuc) Úsměv Úsměv Úsměv Úsměv

Grüzi

Max

P.S. Ano, jsme tu vsichni zrali na blazinec, jen TY, velky osvicenec Miki, jsi nas prisel spasit. Graaaacia

Techno miki 25.08.2005 02:27
A byl jsi na tý předposlední a tý poslední??Já byl na všem,už asi sedm roků a povim ti,že jestli nejsi nějakej extra radikál,nebo tvoje ségra,tak se pořád nechá mluvit o stejném poměru.Jasně,že samo o sobě vnitřní techno dostalo novej nádech,ale určitě se tim tak nezkazilo!Já radikál nejsem,techno vnímám,technem žiju a vim vo co jde.A pokuď nechodíš na technopárty jen se zfetovat jak prase od nějakýho ještěra,kterej ti prodá smaho,nebo Maři,tak musíš uznat,že se nic moc nemění,podstata zůstává!

Techno Co se staráš 25.08.2005 01:35
Moje ségra chodila na technopárty 5 let a já se o techno taky zajímám, ale styl jakým se teď ty párty venku podnikaj je nechutnej. Před 5 lety šlo opravdu jen o hudbu, ale teď už to není to co bejvalo

Techno miki 25.08.2005 01:16
Koukám,že víš asi úplný hovno,kolik mi je,hlavně když ti my všichni připadáme jako náctiletý smradi!O všem o co tu kráčí nemáš ani tu nejmenší páru,protože jseš asi úplně vadnej,troubo.nazdar bazar

Techno Co se staráš 25.08.2005 01:06
Reakce nactíletýho smrada... Víc k tomu nemám co říct

Cars... miki 24.08.2005 23:45
Docela by mě zajímalo,jak rychle jezdíte ve svých čtyřkolých miláčcích...pochlubíte se kolik nejvíc?

Techno miki 24.08.2005 23:41
Zdar ještěři,jste kurva fakt asi vadný! Technařům vůbec nejde o nějakou pojebanou politiku,ty na ní úplně serou a na všechno co se tohohle cajzlu týká.Chtěj si pohodově užít a to že někomu někde sešlapou trávu a udělaj čurbes,tak to fakt neřešej!Museli by takovou akci ohlásit,zajistit hajzly,úklid,organizátora,...na to se ti každej normální technař VYSERE!!!My prostě jen jdem,prožijem,odejdem...Koukám,že ty matlákové,co tu píšou nějaký letišťopíčoviny maj v hlavě asi najebáno a techno slyšeli jen za jízdy z vlaku...

Slezina Josef Jarkovský 24.08.2005 10:47
Koukám, že se lidi nehrnou... Můj zájem stále trvá.

Kolik ještě? waterway 24.08.2005 08:52
Aha, takže Vy se domníváte, že oba polistopadoví starostové a jejich zástupci, jakmile se setkali se senátorem Pithartem, poslanci Mandíkem či Výborným či dalšími, popřípadě při jakékoli vládní návštěvě, tahali dotyčné politiky za rukáv a žebronili, ať se proboha s tím obchvatem nic nedělá, že o něj vlastně nestojíme a že nám bude ze všeho nejlíp, když se peníz určený na naši přeložku prdne do přesunu brněnskýho nádru. Nu, také pohled.
Ok?

Kolik ještě? shot 23.08.2005 21:37
Problém je v tom, že náš pan starosta umí lobovat, jen když jde o jeho zájmy – viz jeho činnost v elektrárně Opatovice. Lobink za obchvat? Ani náhodou. A proto zřejmě bude mít Vysoké Mýto obchvat dříve, ačkoliv obchvat kolem Chrudimi je naplánován již několik desetiletí. Jeho stavba pokračuje od Pardubic a vyloučí tranzitní dopravu z Dražkovic, Mikulovic a Medlešic.
Ovšem ne přes Chrudim, kde se kříží silnice č. 17 a 37 a je zde jistě větší koncentrace dopravy. Takže vedení města by mělo dělat vše pro pokračování výstavby kolem Chrudimi a také pro propojení silnic č. 17 a 37 mimo Chrudim. Namísto toho stále plánují příjezd do PZ téměř středem města. Jinak jen pro zajímavost jedna mapa. Sice s tématem příliš nesouvisí ale je zajímavá. http://195.113.178.19/html/internet_ku.dll?gen=map&map=dmu25

Kolik ještě? Jan Roček 23.08.2005 16:56
http://www.ctrebova.cz/doprava/clanky/28-7-05-b.htm

Vysoké Mýto - Vysokomýtská radnice se s pardubickým Ředitelstvím silnic a dálnic dohodla, že práce na plánovaném obchvatu budou pokračovat i po rozhodnutí krajského zastupitelstva. To rozhodlo, že rychlostní komunikace R 35, na jejíž trase závisí konečná podoba obchvatu, povede okolo Vysokého Mýta. „Ředitelství silnic a dálnic slíbilo, že neprodleně začne projednávat územní řízení. V ideálním případě by to mohlo stihnout ještě letos, ale počítejme spíš s počátkem příštího roku. Pokud budeme optimisté a budeme počítat s tím, že se nevyskytnou žádné zádrhele, stavba by určitě mohla začít ještě v této dekádě,“ řekl místostarosta Vysokého Mýta Martin Krejza.

Kolik ještě? waterway 23.08.2005 15:48
Vysoké Mýto má stejně starostí, jako Chrudim, ne-li více, že si dovolím další aktuální článek.
Úsměv

12.07.2005 - PETRA PÁŠOVÁ, (paš) - str. 02

Mýto čeká na obchvat. Zatím marně

Stavbu obchvatu Vysokého Mýta stále brzdí spory o trasu rychlostní komunikace R35

Okamžik, kdy ze silnice vedoucí napříč Vysokým Mýtem zmizí tranzitní doprava a lidé budou moci bezpečně přejít do druhé části města, se stále oddaluje. Dosud není jasné, kdy se začne stavět nový obchvat.

Vysoké Mýto - Ještě na začátku nového tisíciletí představitelé Vysokého Mýta doufali, že nový obchvat bude stát v roce 2005. Od té doby ale stále musí lidem vysvětlovat, proč se tato akce odkládá.
„Původní předpoklad, že by se se stavbou obchvatu mohlo začít v roce 2007, je teď nereálný,“ řekl místostarosta Vysokého Mýta Martin Krejza a dodal, že nedokáže odhadnout, kdy práce na obchvatu začnou. „Dopravní situace ve Vysokém Mýtě je už několik let neúnosná. Město je zahlceno výfukovými plyny projíždějících vozů a dochází k častým nehodám na přechodech.
Situaci nezlepšily ani nové semafory,“ řekl Josef Brož z Vysokého Mýta. Zahájení výstavby obchvatu komplikují spory o trasu rychlostní komunikace R35. Zastupitelé Pardubického kraje 16. června rozhodli, že tato čtyřproudová silnice povede severně kolem Vysokého Mýta dále k Ústí nad Orlicí. Stále ale existuje možnost, že kvůli odporu ministerstva dopravy, ekologů a malých obcí nakonec rychlostní komunikace povede jižní variantou v trase chystaného obchvatu Vysokého Mýta. Pak by ale obchvat měl čtyři proudy. Podle ředitele pardubické pobočky Ředitelství dálnic a silnic Bohumila Vebra se o výstavbě obchvatu bude jednat příští týden. „Na schůzce budeme mluvit o tom, jestli se bude obchvat kolem Vysokého Mýta stavět s přihlédnutím k vybudování jižní varianty rychlostní silnice R 35,“ řekl Vebr.
Pokud se definitivně rozhodne, že se bude stavět jižní varianta rychlostní komunikace, bude obchvat kolem Vysokého Mýta její součástí a silnice bude čtyřproudová. Jestliže se prosadí severní varianta R 35, budou pruhy dva.
Podle vedení města je obchvat nutností. „Určitě by nám pomohlo, kdyby auta mířící na Svitavy a Hradec Králové jezdila jinudy.
Velkou zátěží je pro obyvatele zejména kamionová doprava.
Těžce naložené náklaďáky ničí silnice a o jejich opravu se pak musí starat město,“ řekl už před časem starosta města Bohuslav Fencl.
Necelých deset kilometrů dlouhý obchvat města má začít u Zámrsku.
Podle plánů povede kolem jižního okraje Vysokého Mýta, protne silnici na Džbánov a obejde obec Hrušovou. Na silnici první třídy číslo 35 se napojí poblíž osady Pekla mezi Hrušovou a Cerekvicí nad Loučnou.

Kolik ještě? Jan Roček 23.08.2005 14:34
Možná bychom se mohli zeptat, jak se dělá lobbing starosty Vysokého Mýta ..... hádejte co bude dřív ..... obchvat Chrudimi nebo obchvat Vysokého Mýta ???

Kolik ještě? waterway 23.08.2005 11:59
Shote, obchvat Chrudimi samozřejmě platí stát. V současné době se náklady odhadují zhruba na miliardu (součástí obchvatu budě několik mostů přes řeku a také se musí překonat železnice). Nyní to časově vypadá na dokončení k výpadovce na Vysoké Mýto na rok 2009 a zbývající část za Slatiňany o rok později. Nejnovější info k tématu je asi toto: "Mladá fronta Dnes, 06.05.2005 Chrudimi hrozí odklad obchvatu

Stát nemá peníze, prioritou je výstavba dálnic. Stavba okruhu kolem Chrudimi se zpozdí

Chrudim - Stát má problémy s financováním rozestavěné silnice z Pardubic do Chrudimi. Na ni měl přitom plynule navázat i dlouho očekávaný obchvat Chrudimi. Pravděpodobnost, že se najdou peníze na výstavbu, plánovanou v roce 2007, postupně klesá. "Jednoznačnou prioritou je nyní budování dálnic a železničního koridoru. Tyto stavby pohltí naprostou většinu dostupných peněz. Na výstavbu silnic nižších tříd zbyde jen málo prostředků. Podle mého odhadu mezi odložené stavby bude patřit i obchvat Chrudimi," řekl Jiří Novák, náměstek ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury. Plánované budování silnice okolo Chrudimi by ještě více zkomplikovalo případné zpoždění již budované komunikace z Chrudimi do Pardubic. "Z mého pohledu výstavba obchvatu v tuto chvíli ještě ohrožena není. Je ale potřeba si uvědomit, že výstavbu neovlivní jen budování návazné silnice k Chrudimi.
Obchvat může ohrozit jakákoliv jiná komunikace jenom tím, že při rozdělování peněz dostane přednost," řekl Bohumil Vebr z pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic. Podle něj budou i v příštím roce pokračovat alespoň přípravy na stavbu.
"To je pravděpdobné, investice na příští rok má být jen šedesát milionů korun," řekl Novák. Přípravné práce už nyní navíc zpozdilo zamítnutí územního rozhodnutí, které mělo umožnit obchvat vybudovat.
"Krajský úřad sice zamítl všechny námitky ekologických organizací, ale územní rozhodnutí se přesto bude muset projednávat znovu kvůli procesní chybě. Jedna z dotčených obcí totiž nebyla zahrnuta mezi účastníky řízení," řekl starosta Chrudimi Ladislav Libý. První plán na obchvat Chrudimi přitom vznikl už v roce 1942.
"Vážně se o něm znovu začalo uvažovat ještě za socialismu a město o něj usiluje také po celých patnáct let po roce 1989. Stát by si měl uvědomit, že neustálé odklady nakonec celou stavbu prodražují," dodal Libý.

Techno Co se staráš 22.08.2005 22:55
>Co by si chtěl jako podnikat na letišti? Já osobně nic, já mám jiný moře. >A na jakým. V CR je jen jedno, pokud vím. Dočasný plochy pro práškovací Čmeláky nepočítám. - Nikdy sem neřekl že chci něco na letišti!

>A ikdyby tak až to skončí na letišti tak kam myslíš že půjdou? Na pole asi ne a odnese to zase město. Samo. Když tam můžou prudit takový jako ty nebo já, můžou i technaři, nebo ne?

- Já rozhodně nikoho nikde neprudím mám jiné starosti než se po víkendech ožírat!

>Na takové zábavy mají být kluby kde je zajištěný celý konání té akce a ne volné prostranství. Nejlíp uprostřed sídliště, že jo?

- Za to že bydlíš na sídlišti nikdo nemůže :o)) A navíc takových klubů je po ČR tisíce takže si nepomůžeš!

Ještě něco???

Kolik ještě? shot 22.08.2005 21:11
Kolik lidí musí ještě zahynout pod koly náklaďáků, aby se pánové na radnici rozhoupali k dořešení obchvatu Chrudimi? Zatím jsou přednostnější jiné akce, předláždění Široké ulice, zavedení dopravy přímo k podzemnímu parkovišti, prodej VAKu (a tím i zdražení vodného a stočného pro občany), utápění milionů v PZ, výlety letadlem do Ede.
Ovšem peníze na obchvat Chrudimi nejsou a radnice je neumí sehnat. Pan starosta zná a umí v novinách téměř vše, ovšem dokončení obchvatu kolem Chrudimi a odvedení tranzitní dopravy mimo město, to jej nezajímá. Místo toho zřídil PZ na nesmyslném místě a prosazuje napojení příjezdu do ní takové, které dopravu městem ještě zvýší. Má vůbec pan starosta nějaký zájem o Chrudim? Nebo se již vidí, jak spokojeně poklimbává v lavici senátu? Takže kolik musí být mrtvých, jako dnes v Poděbradově ulici, aby pan starosta konečně přestal o obchvatu mluvit a začal skutečně dělat něco pro jeho urychlené dokončení?

Techno T. 22.08.2005 20:25
>Co by si chtěl jako podnikat na letišti? Já osobně nic, já mám jiný moře.

>A na jakým.
V CR je jen jedno, pokud vím. Dočasný plochy pro práškovací Čmeláky nepočítám.

>A ikdyby tak až to skončí na letišti tak kam myslíš že půjdou? Na pole asi ne a odnese to zase město.
Samo. Když tam můžou prudit takový jako ty nebo já, můžou i technaři, nebo ne?

>Na takové zábavy mají být kluby kde je zajištěný celý konání té akce a ne volné prostranství. Nejlíp uprostřed sídliště, že jo? Ok?

>Nazdar ..budoucí technoakce!

Techno MIREK 22.08.2005 07:45
Na letišti.Proč ne.Rota paragánů si může udělat ostré cvičení.AŁ to všechno nejní na policajtech.

Techno Max 19.08.2005 20:30
...jinymi slovy: mas barak, za barakem bude soused mit pastvinu, tak ty nechas souseduv DOBYTEK v poho prejit a jeste jim budes do pochodu hrat umca-umca-umcaaaarara.
Fajn...jsi opravdu lidumil Ok?

Max

Techno ja 19.08.2005 18:50
K ODS: Minulý rok nesouhlasil majitel s konaním této akce na jeho pozemku, tak bylo na místě zasáhnout. Ale tento rok majitel pozemku akci schválil! Takže neměli důvod proč zasahovat.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81  80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.