Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 05.11.2005 02:01
Ten odkaz měl být k příspěvku od uživatele "Vrevo", ale to pozorný čtenář patrně pochopí...
Ok?
Reagovat na tento příspěvek

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 05.11.2005 01:59
Ono "se to neřeklo". Řekli to konkrétní lidé, kteří si to vymysleli. Žádná širší diskuze o podobě náměstí v Chrudimi nebyla. Osobně nevidím důvod, proč by tam nemohl zůstat park, byť v daleko upravenější podobě než nyní. Daly by se tam vysadit nějaké lípy, duby, apod., a jakmile by dorostly, náměstí by rázem bylo uzavřené. A pokud tam skutečně mermomocí musí být dům, možná by se pan Kušta mohl nechat inspirovat starými fotografiemi a nechat tam postavit něco, co se podobá původní stavbě, která tam kdysi stála. Koneckonců se mu povedlo vrátit původní fasádu na dům "U Žraloka", i když podle architektů se tak už nestaví, a stejně tak se povedlo jeho Centrum Kateřina v Havlíčkově ulici, tak proč by nemohl postavit něco podobného i na rohu náměstí? Rozhodně by to bylo lepší než nějaká "odvážná architektonická řešení". Z této formulace mně vstávají vlasy na hlavě hrůzou. Jak by takové "odvážné řešení" vypadalo třeba na Pražském hradě nebo blíže na Pernštýnském náměstí? Ráz náměstí by podle mě měl zůstat zachován. To je přece magnet na turisty. Kromě historického centra nemá Chrudim dvakrát co nabídnout. A turisti určitě nepřijedou na "odvážnou novostavbu". Navíc návrh pana Kauckého na silnici vedle Staré radnice a blok domů vedle kostela je dost děsivý. Kdyby šlo jenom o blok domů vedle kostela, možná by se o tom dalo diskutovat - ale on se ten blok má táhnout až k Růžovce. Tím pádem se výrazně zmenší Školní náměstí a vznikne tam nová, bezesporu moderní ulice. Bude to takové smutné - na jedné straně arciděkanství, Šedivka a kapucínský klášter a na druhé straně blok moderních domů a nanejvýš tak věže kostela....

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 05.11.2005 01:48
Nejlepší by bylo rovnou to náměstí zbourat a postavit tam samé moderní budovy. Jsou s ním jenom problémy. Úsměv Pan Kušta prý už chce začít. Je to sice nepotvrzená zpráva, ale zní logicky. Celá budova na rohu náměstí, kde dříve sídlil katastrální úřad a která se nyní má stát součástí plánované novostavby, má jít dolů. Tři historické domy, spojené při jedné z přestaveb do jednoho, budou zbořeny. Zbude jenom přední fasáda, zbytek se postaví znovu. A opravdu je to docela logické. Jak jinak by tam v rohu pan Kušta mohl vybudovat tak velké podzemní parkoviště?

obousměrný vjezd na náměstí Jan Švadlenka 05.11.2005 01:26
Děkuji vám. Váš příspěvek v mnohém pověděl především o vás. Ano, byl jsem leckde jinde. A nevšiml jsem si, že by se podobné novostavby budovaly např. na Pražském hradě či na Staroměstském náměstí. Proč asi? Na centru historického města je nejcennější jeho celková atmosféra. Tu je snadné narušit, ale prakticky už nemožné obnovit. Naši předkové sice kdysi bourali v historických centrech měst ostošest, ale je třeba zamyslet se, co tam postavili místo toho - když např. renesanční stavbu nahradili barokní. Dřívější architektonické styly se víceméně všechny odkazovaly k antice, takže na sebe plynule navazovaly. Ve 20. století přišel zlom. Proto moderní stavba v historické zástavbě často působí jako pěst na oko. Než toto riskovat, raději novostavbu na náměstí odmítnout. Už nám toho v Chrudimi moc ke zkažení nezbylo. Část hradeb s navazujícími domky a branami naši předkové zbourali, takže už nemůžeme konkurovat např. Poličce, další předkové zbourali celou historickou zástavbu na Kateřinském předměstí, takže už nemůžeme konkurovat např. širšímu centru v Pardubicích... Teď možná vyroste novostavba na chrudimském náměstí. Turisty možná přivede zvědavost, ale určitě ne, že by nás obdivovali.
Spíš nás politují, že jsme si centrum takto zničili. A u mě bude zase o důvod méně, proč se do Chrudimě z Prahy vracet.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Roček 04.11.2005 20:23
Odvahu ano, ale ne exhibicionismus v historickém jádru Bohužel, škoda Nelze přeci stavět bez ohledu a bez citu pro souvislosti a charakter okolní zástavby. Doufám, že se památkáři probudí a smetou tu hrůzu ze stolu. Jen je škoda, že soutěž byla neveřejná a neúčastnili se jí chrudimští architekti, kteří jsou s městem sžití, znají jeho historii, atmosféru, mají k němu citový vztah. Velké věci se musí navrhovat srdcem. Snad si toho je vědom i pan Kušta, takže mu přeji dostatek trpělivosti a více štěstí při pořádání nové soutěže Ok?

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Max 04.11.2005 19:25
Otevrel jsem opatrne, po varovani kwajdana, stranky MFD a fakt jsem neuveril svym ocim. Des, bes. Vila Vilekula, chybi jeste kuri noha a celem k lesu...
Nastesti jsem si precetl cely clanek, kde zije nadeje, ze tenhle navrh skonci tam kde ma a rozhodne ne na nasem namesti.
Nerozumim architekture ani umeni, nicmene na ten "dum" se budou hlavne divat obyvatele, turisti... A s timhle budeme akorat pro smich.

Servus zdravemu rozumu

Max

Klub Agora není "rokáč". Marcela Adámková 04.11.2005 17:50
Vážený... ( oslovovat anonime vás nebudu )

Ani netušíte, jak mě vaše reakce potěšila. Pochopil jste to naprosto správně. Jestliže se ve 23 hodin rozkoukáváte a chystáte na pařbu, přeji vám aby jste si ji užil. Pokud se před tím chcete stavit na muziku v Agoře, budeme rádi. Co si dáte k pití je na vás, my vám ale nenabídneme víc než pivo, víno nealko ( zákon už jsem jednou citovala ). Jak to chodí v jiných klubech vím. Ráda bych vás odkázala na název diskuse. Proč to tvrdíme? Agora na rokáč objektivně nemá ( málo místa, centrum, filosofie zřizovatele ). Co se týče vašich opakovaných obav o pověst Šance, potažmo Agory - z toho vážně strach nemáme. Poskytujeme zavedené sociální služby a vývoj v Agoře ( tedy části Agory, které se říká hudební klub ) je, ani rozvojové projekty, neohrožují.
A věřte mi, že ostatní projekty nemají potřebu se schovávat za Agoru. Jestli máte zájem, podívejte se na www.klubagora.cz, je tam naše výroční zpráva.

Z vašich příspěvků se mi zdá, že o věcech přemýšlíte a že vás osud Agory vážně zajímá - nechcete se stát členem o. s. Šance pro Tebe ( pokud jím už nejste ). To je myslím příležitost, jak věci uchopit do svých rukou, zarazit / nařídit nám věci, které se vám líbí / nelíbí.

Marcela Adámková

P.S. Jedna osobní - strašně se mýlíte! Špičku nosu si vidím pokaždé, když sundám brýle, má drobná oční vada mi nedá jinak.

tanec v Chrudimi rosťa 04.11.2005 16:42
Golf jsem zažil na Penaltě,bylo to dobrý,ale Penalta není stavěná na tanec mezi stoly.Půjdeme s partou do Markovic,je tam dost místa na sále.Je tam nový nájemce,který to zviditelňuje a to se nám líbí.Tak se k nám přidejte.GOLF+RESTAURACE STOP MARKOVICE může být super zábava.

GRAFITY Administrátor 04.11.2005 16:17

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Administrátor 04.11.2005 16:09
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=258&r=mfpardubice&c=312993

Bude u kostela loď či balík slámy? Porota dala investorovi na výběr ze dvou možností. Památkáři ale mají právo veta

Téma

Chrudim - Jak bude vypadat hotel, který za tři čtyři roky bude stát v sousedství kostela Nanebevzetí Panny Marie? Bude hlavní silnice přesunuta na okraj náměstí a hotel postaven na jejím místě?

To jsou otázky, na které dnes nezná odpověď ani podnikatel Milan Kušta, která má podle dohody s městem komplex bytů, obchodů a podzemních garáží za 150 až 200 milionů postavit.

Na první pohled to vypadá jednoduše. Porota v architektonické soutěži vybrala návrh architektů Kuby a Pilaře, který už díky svému neobvyklému vzhledu získal přezdívku balík slámy. Jenže Kušta podle poroty může zvolit i návrh architekta Zdeňka Kozuba, který skončil druhý v pořadí.

Na Resselovo náměstí připlouvá loď

Při pohledu na obrovskou hmotu Kozubova hotelu Civetta každého nejspíš napadne otázka: Co tím chtěl autor říct? Architekt má pro to překvapivou odpověď. Budova podle něj symbolizuje parník Civetta, první loď v historii, která byla poháněna lodním šroubem. „Je to pocta památce Josefa Ressela a jeho vynálezu. Hotel bude připomínat obyvatelům i návštěvníkům města Chrudimi jejího slavného rodáka a českého vynálezce,“ vysvětluje Kozub ve své zprávě.

Kušta v porotě nehlasoval ani pro jeden z vítězných návrhů. Jsou totiž příliš velkorysé a drahé. Není proto vyloučeno, že sáhne ke krajnímu kroku, výsledek soutěže bude vetovat a vypíše novou. Jenže to znamená, že by utratil další milion korun a riskoval, že výsledek soutěže bude podobný.

Než se rozhodne, chce se zeptat na názor veřejnosti. Proto je součástí výstavy návrhů dostavby Resselova náměstí ve vestibulu chrudimského Muzea anketa. „Původně jsem říkal, že nebudu dělat anketu a nebudu se ptát veřejnosti na její názor, ale rozmyslel jsem si to,“ uvedl Kušta. Lidé ale asi nemohou očekávat, že se rozhodne podle ní. Je ochoten k ní přihlédnout.

Vše rozhodnou památkáři

Ale i když se Kušta rozhodne pro jeden z návrhů, není všem komplikacím konec.

Dodnes nikdo neví, zda s ním budou souhlasit památkáři. Do poroty soutěže byli sice pozváni, ale nakonec se soutěže nezúčastnili. „Je to škoda,“ řekl Kušta. A aby nebylo problémů málo, stále není jasné, kde bude hotel stát. Chrudimští zastupitelé prosazují, aby vyrostl v těsné blízkosti kostela a dnešní silnice byla přeložena na okraj náměstí ke Sportu Pelikán. Podle platného regulačního plánu městské památkové zóny ale hotel může stát pouze na místě dnešní balustrády. Právě proto architekti museli všechny návrhy zpracovat ve dvou variantách. Budou památkáři se změnou regulačního plánu souhlasit? To opět nikdo neví.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Autor: DAVID PŮLPÁN

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Administrátor 04.11.2005 16:05
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=258&r=mfpardubice&c=312978

Město je zděšeno. Je to stodola, vězení, stěžují si lidé Chrudim - Překvapení, šok, zděšení.

Přesně takové pocity zažili všichni, kteří poprvé uviděli návrh na výstavbu hotelu na Resselově náměstí v Chrudimi, který vyhrál architektonickou soutěž.

Před vystavenými studiemi lidé jen nevěřícně kroutili hlavami nebo si pro sebe něco nesrozumitelného mumlali. Mezi desítkami návštěvníků výstavy nebylo slyšet nikoho, kdo by řekl: Je to skvělé, líbí se mi to.

Helena Tuhá, Slatiňany: Úplně mne to ohromilo, připadá mi to jako něco provizorního, nějaká hala, kterou zase může někdo za pár let odmontovat, odvézt a zmizí. Ladislav Libý, starosta Chrudimi: Napoprvé jsem byl zděšen, ale později jsem musel uznat, že toto řešení hotelu si mi líbilo nejvíc. K takovým stavbám je potřeba odvaha, a kdyby ji neměli naši předci, jsme dnes ochuzeni o spoustu architektonických skvostů.

Milan Kušta, investor hotelu: Považuji to za extravagantní řešení, zatím jsem se s tím úplně nezžil. Můj první dojem bylo velké zklamání. Zatím jsem se nerozhodl, kterou variantu zvolím.

Zuzana Herbstová, Chrudim: První dojem je příšerný. Stodola na seno. Vypadá to také jako samotka, kam by mohli zavírat blázny.
Vůbec se to tam nehodí.

Jana Svobodová, Chrudim: Připomíná mi to Hilton v Budapešti nebo Prior v Jihlavě. Hotel sám není špatný, ale nezapadá do starobylého prostředí chrudimského náměstí.

Autor: (pav)

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Administrátor 04.11.2005 16:00
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=258&r=mfpardubice&c=312970

Chrudim odvážně dostaví náměstí Porota architektonické soutěže rozhodla, jak má vypadat nový hotel u kostela

Resselovo náměstí v Chrudimi už nikdy nebude vypadat jako dnes.
Pro jeho dostavbu vybrala porota architektonické soutěže návrh, který jej výrazně změní.

Chrudim - Balík slámy. Stodola. Samotka. Právě tak začínají lidé přezdívat návrhu nového hotelu, se kterým architekti Ladislav Kuba a Tomáš Pilař vyhráli soutěž na dostavbu chrudimského náměstí.

Fasádu po obvodu stavby mají tvořit kovové lamely ve zlaté barvě. „Zlatou barvu volíme s ohledem na solitérní charakter i náplň stavby - stavba hotelu dle našeho názoru snese nadsázku a jistou výstřednost, která jí dodá na atraktivitě,“ vysvětlují ve své průvodní zprávě architekti Ladislav Kuba a Tomáš Pilař.

„Návrh mi přišel vhodný svou čistotou a formou. Tváří se mile dětsky jako domeček, při nočním pohledu zase bude vypadat jako krystal,“ říká městský architekt a člen poroty Karel Thér.

Fasáda domu má být průhledná. „Teprve při bližším přistoupení k objektu lidé zjistí, že je průhledný, vidí, co se v něm děje, kdo sedí v kavárně. Dobré materiály stavbu povyšují,“ míní Thér.

S nápadem na dostavbu náměstí přišlo vedení města.

Ve výběrovém řízení získal od města pozemky a budovu bývalého katastrálního úřadu chrudimský podnikatel Milan Kušta, který chce v sousedství kostela postavit hotel, podzemní parkoviště a na místě někdejšího katastrálního úřadu i sousední proluky vybudovat 55 nadstandardních bytů, obchody a kanceláře.
Podmínkou radních bylo, aby vypsal architektonickou soutěž a řídil se jejím výsledkem.

Pokud se Kuštovi vítězný návrh nelíbí, může ještě zvolit řešení architekta Zdeňka Kozuba, které skončilo v soutěži na druhém místě a je o desítky milionů korun levnější. I při rekonstrukci a dostavbě bývalého katastrálního úřadu si podle výsledků architektonické soutěže může vybrat ze dvou návrhů. Když Kušta návrhy odmítne, musí vypsat novou soutěž.

Více viz Téma na str. C3

Líbí se vám návrh dostavby náměstí?

Jste spokojeni s návrhem, který vyhrál architektonickou soutěž na dostavbu náměstí v Chrudimi?

Napište nám! Pište na adresu redakce: nám. Republiky 56, Pardubice, 53002 nebo na e-mail: redpa@mfdnes.cz

Zajímavé příspěvky otiskneme.

Autor: (pav, dp)

Klub Agora není "rokáč". helena N. 04.11.2005 14:36
Ahoj,

byla jsem upozorněna, že se o nás mluví :). Tak jen vám chci osvětlit, jak to funguje v Klídku. Sice by se mohlo zdát, že jsme táky něco mezi rokáčem a NZDM, leč opak je pravdou. Profilujeme se jako sociální služba, občanský sdružení jako takový má pak přesah do oblasti zážitkové pedagogiky. Kulturní akce, o kterých byla zmínka, pořádáme dvakrát do roka. Jedná se formu PR - cílem je otevřít naše zařízení širší veřejnosti, seznámit ji s naší činností a příp. i natáhnout nový klienty. Na těchto akcích jśou pravidla stejná jako při běžné otvíračce, tj. mimo jiné, žádný alkohol a drogy. Přesto je účast na nich poměrně hojná - kolem 100 lidí, což je při velikosti našich prostor hodně - a lidé se baví, aniž by se u toho museli nutně ožrat. Jinak ještě pořádáme benefiční koncerty apod., kde se alkohol prodává, ale toto nejsou akce Klídku, nýbrž občanskýho sdružení, který zákaz alkoholu nemá daný svými pravidly. Kromě toho tyto akce pořádáme v jiných prostorech než jsou ty naše klídkovské.
Tak to jen pro osvětlení situace - zvesela diskutujte dál.
Hezký den všem.

Helena Němečková vedoucí NZDM Klídek

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Vrevro 04.11.2005 10:22
Je to šok. Souhlasím. Ale když už město řeklo, že se náměstí zastaví a výsledek určí architektonická soutěž, nedalo se nic jiného než moderní stavba čekat. Nakonec si myslím, že by stodola nemusela být špatná. Chce to odvahu!

Těšíte se na novostavbu na náměstí? kwajdan 04.11.2005 07:54
Po otevření dnešní MF Dnes jsem málem spadl ze židle, pak jsem se raději podíval na datum, abych se přesvědčil zda jsem nezaspal a není náhodou 1. duben, bohužel tomu tak není. Čekal jsem cokoli, ale tohle je fakt síla, pokud tu hrůzu naše slavné zastupitelstvo skutečně schválilo, tak ať raději chodí kanálem. Stodola na náměstí, to tu ještě nebylo Tak to je fakt na ...

stavba obchodu v ulici Na Ostrově u pošty Jan Roček 04.11.2005 07:28
Architekt Thér byl včera přítomen na vernisáži výsledků architektonické soutěže na dostavbu katastru a balustrády. Co se týká fasád domů na sídlišti U stadionu, nemá městský architekt v současné době žádnou možnost toto ovlivnit.
Neexistuje žádný regulační plán ani vyhláška, která by určovala nějaké mantinely. Avšak v tomto konkrétním případě (přístavba nad bývalou kotelnou) si arch. Thér při schvalování v zastupitelstvu vymínil podmínku, že přístavba musí výrazově ladit s okolní zástavbou a tato podmínka měla být i součástí stavebního povolení.

stavba obchodu v ulici Na Ostrově u pošty Luboš 03.11.2005 22:59
stavba obchodu v ulici Na Ostrově u pošty - Sídliště U Stadionu

Přijeďte se podívat na hrůznou barvu fasády obchodu, kterou vymyslel soukromý investor, když si tento obchod přilepil k panelovému domu, který má také novou fasádu (světle hnědou). Nevím, na co si město Chrudim platí architekta, když je možné udělat takovýto paskvil. Na jednu stranu se kritizuje co si kdo kde, a když je někde něco do očí bijící, tak to s nikým ani nehne, a pana architekta není možné chytit, neboť bude až v pondělí 7. 11. 2005... Snažili jsme se ho zastihnout 2. 11.
2005 a na stavebním odboru nám nebyli schopni toto vysvětlit...

Klub Agora není "rokáč". myza 03.11.2005 15:14
Vážený Anonime, Ťoma teď právě nemůže a mohlo by to v návalu nových úkolů zapadnout, tak pro změnu odpovídám zase já( MyZa - ředitel).
Vaše reakce mě potěšila už proto, že je příjemné diskutovat s člověkem, který má na to nebýt demagog. A ještě víc mě potěšilo, ža si začínáme rozumět. Jen v ryhlosti : to co navrhujete je limitováno nejen programovým zaměřením Šance, ale především kapacitou ( personální i finanční). Na paralelní rozjezd provozu ( Rokáče) my prostě nemáme. A taky se nechceme zes až tak moc "tříštit" - znám několik původně velmi slibných neziskovek, které na neřízený prodký rozvoj, potažmo "diktát příležitostí" doslova a do písmene dojely. To, co Šance chce a může, je podpořit iniciativu" ze zdola" případeně podnikatelský záměr. Můžeme nabídnout zprostředkování( mediaci) s úřady, můžeme nabídnout něco z know how, můžeme shánět a vést dobrovolníky, můžeme fůzovat programy atd., ale nechceme a ani nemůžeme zakládat sami rokáč. P.s. myslím, že víte, jak se mimo jiné shání v současné době prostředky na kulturu. ( tohle by musel být záměr města spojený s podnikatelským záměrem jednotlivce nebo skupiny, které mají kapitál, který do toho vloží - jinak si to nedovedu představit) Michal Zahradník o.s. ŠpT

Klub Agora není "rokáč". anonym 03.11.2005 11:49
(Slečno?) Adámková, nezlobte se, ale podle mého názoru si nevidíte na špičku nosu.

Vámi zavedená opatření jsou likvidační. To, čeho jimi docílíte, je takové to "ani ryba, ani rak", jakýsi hybrid, pseudohudební klub, kde se sice může blbnout, chlastat, tančit, ale tak jen jakoby napůl, místo šesti piv a třech panáků si dát radši jenom žlutou limonádu, abych se jako moc nerozpařil, chodit na čas, protože hospoda přece není holubník... HAHAHA! )

Nezlobte se, ale opravdu jste mě rozesmála. Měla byste se radši porozhlédnout v jiných městech a taměnjších klubech, jak to tam chodí.

Nikdo neříká, že kolem Agory musí být bordel do pěti do rána. Ale skončit to v jedenáct? To se milá slečno já teprve - jen s mírnou nadsázkou - probouzím a chystám se na noční pařbu.

Jistě, problémy mají kluby všude. Ale je to otázka míry, a to 1) jak jsou ty problémy velké 2) jak hodně si je ten který klub bere jejich řešení na vlastní zodpovědnost

Chápu, že v Agoře přesáhl bod č. 1) únosné meze a ničí jméno Agoře, resp. Šanci pro Tebe jako celku. A tenhled dodatek odkazuje i k bodu 2)

Holt Vám asi nezbyde než opravdu radikální řez. Buď ryba, nebo rak. Nikoliv ploutvonožec klepétkový Úsměv

Klub Agora není "rokáč". anonym 03.11.2005 11:34
Díky za odpověď, vyřiďte i Michalu Zahradníkovi

Co mi z Vašeho, především prvního příspěvku vyplývá: logicky nic jiného, že si sami uvědomujete, že je potřeba zrušit (ano, ještě jednou - zrušit), alespoň tedy ve stávajícím baráku, veškeré rockové a bigbeatové koncerty populární hudby (ska, reggae, techno, a především příliš hlučný punk).

A v případě, že se muziky nehodláte vedle sociální práce zcela vzdát, zbývají podle Vašeho příspěvku - a já nad ním jenom jásám - dvě možnosti, které lze přitom v ideálním případě paralelně realizovat vedle sebe:

1) najít si ještě druhý prostor, někde dál od centra (něco podobného jako bývalý R-klub), kde budete - třeba i pod hlavičkou jiné, něco jako "dceřinné" společnosti dělat ryze komerční aktivitu hudebního, nebo chcete-li, rockového klubu (asi uznáte, že koncerty, na které chodí lidi a jako jediné se tedy mají šanci zaplatit, jsou tedy logicky vzato komerční záležitost a byla by nikoliv škoda, ale naprostý diletantismus nechytnout tuhle příležitost za pačesy. Zároveň přece platí, že o. s. vydělávat a chovat se jako podnikatelský subjekt může, podmínkou jenom je, že vešekerý zisk reinvestuje do původního sdružení).

2) A vedle toho, ať už v tom výše zmíněném novém objektu, nebo i v nynějším baráku Agory, který tedy chcete zachovat pro ty "nekomerční", "multižánrové" a "alternativní" kulturní akce (ty uvozovky myslím ironicky jenom trochu, to aby řeč nestála), provozovat ty tiché koncerty, které nikoho neruší, protože na ně nikdo nechodí a jsou ztrátové, na jejichž uspořádání by se třeba tu a tam dokázalo vydělat tím komerčně pojatým "rockovým klubem". Mám na mysli ta autorská čtení a přednášky a jazz a blues a alternativa a já nevím co ještě.

Předem ovšem upozorňuji, že sám za sebe bych se nejdřív zaměřil na bod 1). Bod 2) by měla být podle mého názoru a zkušeností s úspěchem jiné kultury než mainstreamové na malém městě, jen případnou, velmi případnou nadstavbou, luxusem a třešničkou na dortu jen v případě, kdyby vám ten komerční rockáč za městem fakt dobře šlapal a dokázal by tohle dotovat.

Jinak bude s muzikou v Agoře podle mého názoru adios.

Zdravím - sorry, ale - anonym

Klub Agora není "rokáč". myza 02.11.2005 21:36
Dobrý den.
Moc mě potěšil Váš druhý příspěvek. Rozhodně tím, že je věcný a že v téhle diskusi konečně někdo řekl, že rozumí naší snaze zavést nějaká pravidla. Myslím, že v další diskusi se dostaneme dál.
Zkusil bych jen položit několik otázek. Kde jsme řekli, že omezení formulovaná v prohlášení nemají limitovanou platnost? Jakým jiným rázným a srozumitelným způsobem byste na našem místě zamezil tomu, aby se na některých akcích scházeli lidé až dávno po tom, co je kapela dávno v sále a nazvučená, po pěti a více pivech a s představou, že se bude zavírat nad ránem. Lidé s minimálním vztahem k místu a taky s minimální zodpovědností za to jak ten prostor bude po jejich odchodu vypadat( vymalovali jsme po dvou letech sál a při té ploše to vážně není zadarmo - přijďte se podívat na stěny po dvou akcích) a to už vůbec nemluvím o tom, že spoustě z těchto lidí prostě nedochází, že jejich chování venku je nějak spojováno s námi a že může ( a taky má) důsledky především pro nás? – Na to vážně nejsme vybavení , nedá se to ani dost dobře dlouhodobě vydržet ( myslím teď na normální personál , tedy ne na lidi, kteří „paří“ s hosty). Takže…? Michal Zahradník o.s. Šance pro Tebe

Klub Agora není "rokáč". myza 02.11.2005 21:35
Vážený Anonyme, nemylte se, podle mého soudu Vaše mezery v znalostech sociální práce minimální. Řekl bych dokonce, že čníte nad průměrem. A pokud mě kolegové informovali, jsou vašimi dotazy inspirováni k obsáhlým odpovědím. Já bych pro dnešek zareagoval spíše osobně.
Podepsal jsem se pod svoji odpověď Billovi a uvedl svoji funkci, protože jsem v tu chvíli zastupoval organizaci, která mě svým zastupováním pověřila a také pro to, že mi je z duše nepříjemné s někým mluvit a nevidět mu do očí ( takže jsem Vás toho chtěl ušetřit).
Ještě k Vašemu prvnímu odstavci : jak jsem uvedl, jedná se o formulace, které vznikly několik let před uvedením Agory do provozu ( někdy v první polovině devadesátých let a ujišťuji Vás, že já jsem u toho nebyl). Myslím, že je třeba s nimi pracovat jako s historickým pramenem ( doba je rychlá), tedy interpretovat je v kontextu tehdejší doby ( cílů, možností a třeba i toho tak trochu mlžného „politického“ žargonu). Není na mně, abych předělával historii, to už tu ostatně poměrně dlouho a s katastrofálními následky zkoušeli jiní. V současných stanovách už tahle slova nejsou, ale jsou tam slova jiná. Jsem si jist, že se svým přehledem pochopíte, že pro interpretaci takovýchhle „zaklínadel“ není portál tím pravým místem. Takže pokud je váš zájem vážný velmi rád se Vám pokusím vizi, poslání a cíle organizace vysvětlit při osobním setkání. ( Časem uvažujeme i o kulatém stolu na toto téma). Pokud by Vás naše směřování oslovilo, organizace je otevřená přijímání nových členů.
Přeji hezký den Michal Zahradník o.s. ŠpT

Klub Agora není "rokáč". myza 02.11.2005 21:34
Milý Lukáši… Z Tvého tónu usuzuji, že jsi mladým, rozhněvaným mužem, mířícím k zářným zítřkům, které jsou už za nejbližší zatáčkou. To je dnes vskutku potřeba… mít ostré lokty a nebát se do věcí říznout. V tomhle případě se Ti to ale úplně nepovedlo: - tiskové prohlášení je běžně používaný ( a pro svou rychlost a univerzálnost oblíbený hlavně novináři) prostředek pro komunikaci s médii a širokou veřejností… Šance až zas tak dobrá v PR není ( považujeme to ostatně za jednu z velkých slabin, že prostě věci nestíháme medializovat tak, jak bychom chtěli, hlavně proto, že lidé mají právo vědět, co se děje v jejich okolí a taky za jejich peníze), takže během uplynulého roku těch prohlášení bylo co bys na jedné ruce spočítal.
- co se týče 29 a „schovávání za … sociální programy“ a povolanosti, myslím že Ti odpoví někdo z mých kolegů, takže sleduj diskusi! - co mě trochu dohřálo, je poslední věta o někom, kdo se snaží udělat si z Agory (myslels ze Šance, že?) to svoje „vysněné …zašívací místečko“. No jestli si „zašívání“ představuješ jako cca dvacet přesčasových hodin měsíčně ( samozřejmě neplacených), kvalifikovanou samostatnou koncepční práci hodnocenou platem ani zdaleka nedosahujícím průměru, většinou odpoledne a večer ( což je vzhledem k opačnému rytmu většiny z dlouhodobého hlediska tak trochu diskvalifikující) s neustálým průšvihem ve vzduchu ( protože je to práce především s lidmi a pro lidi), tak tomu teda moc nerozumím. Nepíšu ti to ani tak za sebe, já už jsem si za těch patnáct let, co podobné věci dělám, tak trochu zvyknul a asi by mi to i chybělo, ale za ty kolegy v branži, kteří se teprve rozkoukávají a čas od času potřebují pochválit a taky za ty, kteří pracovali v Šanci před námi a byli na tom podobně. Ale nestěžuju si, mě to vážně „baví“, nebo jinak mám pocit, že je na té práci něco smysluplného a užitečného.
„Teplé místečko“ , jak si ho představuji já, by se možná dalo přirovnat k dobře fungujícímu rodinnému statku. Lidé po několik generací pracující na kultivaci svého místa, vědí velmi dobře, co a kdy mají dělat, vědí i proč to dělají a taky vědí, že ti po nich to budou dělat taky tak. Oni nepracují protože musí, ale protože je baví se oten jejich statek starat a taky proto, že je ten statek živí, dává jim bezpečí a jejich životům smysl. A pokud se přihodí něco nečekaného, nepoloží je to, protože vědí… Kdyby Šance a potažmo Agora a třeba Chrudim byla takovým teplým místečkem, cítil bych se potěšen, že jsem při tom mohl být.
A že nás nebaví „řešit ty neustálé stížnosti na kravál“ – no nebaví, ale ještě víc to myslím nebaví sousedy. Ale o to teď zas až tak moc nejde, jak jistě chápeš.

Michal Zahradník o.s. ŠpT

Klub Agora není "rokáč". myza 02.11.2005 21:33
Děkujeme všem, kteří doposud projevili zájem a ať už jakýmkoliv způsobem se doposud zapojili do diskuse na téma Agora. Pokusíme se na většinu otázek a připomínek odpovědět v co nejkratším čase.
Zaměstnanci o.s. Šance pro Tebe

MĚSTSKÁ POLICIE Honza Navrátil 02.11.2005 20:47
Plně s tím souhlasím.

MĚSTSKÁ POLICIE Honza Navrátil 02.11.2005 20:45
Má pravdu předsedo.

Klub Agora není "rokáč". Artem 02.11.2005 19:44
Dále chci říct že naprosto souhlasím s tím že neziskovky jsou i o „marketingu a ekonomické rozvaze“ a taky o spoustě jiných věci kterém se dá říkat dobré hospodaření. Právě proto už od jara 2005 v o.s. Šance pro Tebe běží strategické plánovaní , podpořené mimo jiné i s fondů EU, což zmiňují spíše jako kontrolu toho že asi nejsme úplně mimo a nutnost tohoto procesu jsme býlí schopní obhájit i před velice přísnými požadavky . Zabýváme se celou organizaci včetně klubu Agora .
Abych Vás tak trošku pozlobil tak zabýváme se i PR.. – které v našem případě není o potřebě náležitě prodat veřejnosti nějaké nekalosti ale o tom abyste jako angažovaný člověk včas dozvěděl o tom že třeba nízkoprahový klub už dávno v Agoře není..

Ale vážně – je o tom „ si konečně rozmyslet, co vlastně chcete.“, s tím že to víte, víte jak na to , /včetně rozpočtů, statistik a jiné nudy/ víte co je reální a co ne, a taky co je vaši prácí a co není./třeba kdo je a kdo není vaší cílovou skupinou /. A jak jsem už psal ne všechny změny se dá dělat rychle.

Klub Agora není "rokáč". Artem 02.11.2005 19:01
Milý Anonyme! Chtěl bych reagovat na par bodu ve vašim rozsáhlém příspěvku..
Konkrétně na bod 2. Máte pravdu v tom že v případě Agory kombinace „rokáče“ a „nizkoprahače“ nebyla moc šťastna , a právě proto ještě na jaře 2005 nízkoprahový klub Futur přestěhoval do nových prostor. Takže v tuto chvíli žádný „unikátní “projekt skloubení sociální práce a hudebního klubu neběží. Mimochodem nestavěl bych se k tomu sloučení vůbec ták ironický, znám organizace kde to docela slušně funguje , napr. Hradecký „Klídek“-nízkoprahový prostor bez alkoholu a drog kde beži kvalitní hudební a divadelní program. V našem případě to ták nebylo a rozhodlo se tyto dva provozy nekřížit. Tolik k této faktické chybě./je asi i na naší straně, nevydali jsme jednu s tolik „oblíbených“tiskových zprav-sic!/ Taky si myslím že se musíme dohadovat na pojmech, já si totiž myslím že se lidi dost často hádají jen kvůli tomu že stejným věcem dávají různé jména..
Sociální práce je mnohem širší pojem než nízkoprahové služby, stejně tak hudební klub a rokáč není podle mně totéž. A ještě něco jiného je multižánrový klub ve kterém mimo jiné se pořádají hudební produkce.. Za mně osobně profilovat Agoru úzce jako rokový klub je za a ) Objektivně nemožné b) Líto a nespravedlivé vůči jiným věcem které by se tam mohli dít /promítání, výstavy, divadlo, autorské čtení, dílny a.p/ A taky je pravda že moc z toho se teď tam neděje, ne všechny změny se dají dělat rychle, kvalitní program se buduje dlouze a vyžaduje kapacity které nevždy máme. Ale to oddělení služeb o kterém oba mluvíme už je samo o sebe velký krok, a pokud jak píšete, nám přece fandíte /i když ten váš mejl je občas hodně jedovatý/, tak i tomu porozumíte.
Artem Vartanian Koordinátor Dobrovolnických Aktivit o.s. Šance Pro Tebe

Klub Agora není "rokáč". Marcela Adámková 02.11.2005 17:22
Dobrý den,

Pročítám příspěvky na foru a téměř ve všech se objevuje téma ‚RUŠÍTE MUZIKU‘. Nastavili jsme tato pravidla: 1.koncert začíná ve 21:00 hodin a končí nejpozději ve 23:00 hodin.
2.bar je otevřen od 19:00 do 23:00 hodin.
3.dům se zavírá nejpozději ve 24:00.
4.v den konání koncertu podáváme nealko, víno a pivo 10°.
5.pokud přijdete po 22:30 nebo podnapilí, nebudete vpuštěni do klubu.
6.pořadatel ( je označený ) vás může vykázat z klubu.

Které z těchto opatření je likvidační pro koncerty? -To, které omezuje návštěvníky v konzumaci alkoholu? -To, které nepustí do Agory ty, co se sem přišli jen dopít a koncert mají jako zástěrku? -To, kterým dodržujeme zákon 37/1989 Sb? ( říká, že na akcích nesmíme podávat tvrdý alkohol ) -To, které omezuje dobu koncertu? Tomu moc nevěřím, tohle pravidlo koncert nezruší, možná se na něj někteří z nás nedostanou. A že muzika nemůže hrát po celou noc není problém jenom Agory, ale mnoha klubů.

Možná se zlobíte, že veřejně říkáme, že Agora není rokáč. Já osobně jdu do rokáče na muziku, popít, zapařit s kamarády, zatancovat si a čekám, že za svoje peníze dostanu kompletní servis: kvalitní zvuk, dostatek prostoru, k pití co chci, když mě bude někdo otravovat tak přiběhne vyhazovač, když to přeženu a budu venku hlučná, tak na mě ihned někdo nezavolá poldy,….
Přemýšlím, kolik z těchto podmínek může Agora objektivně splnit.

Proč si myslíte, že tato pravidla musí platit na věky věků? Na letácích stojí „Vzhledem k událostem v noci z ………“. Konec konců, právě tohle je jeden z důvodů, proč jsme iniciovali diskusi.
Taky tam stojí: „Rozhodovali jsme se mezi tím mít muziku, nebo alkohol…“.

Marcela Adámková zástupkyně ředitele o. s. Šance pro Tebe

IP adresy anonym 02.11.2005 08:15
To je moudré rozhodnutí, díky anonym anonymovatič anonymovatej HAHAHA! )

IP adresy Administrátor 01.11.2005 13:58
To samozřejmě technicky není žádný problém.
Nechce se mi ale tímhle způsobem podporovat hledače anonymních přispěvovatelů. Jistě by to vedlo k ještě většímu snížení počtu příspěvků.
Dám příklad ... asi by těžko přihodil někdo do diskuse příspěvek (zejména s konstruktivní kritikou) např. z domény chrudim-city.cz, že?!

Stačí že jsme trochu neprozřetelně zařízli diskusi povinnou registrací.

Děkuji tedy za tip, ale zatím se zveřejňováním IP adres nepočítáme.

MĚSTSKÁ POLICIE johansson 31.10.2005 22:05
Milý kolego, a ty nejsi názoru, že bydlení je soukromou investicí každého z nás?

MĚSTSKÁ POLICIE johansson 31.10.2005 22:02
Hele, ty si hojíš, co se týká radnice radnice, nějaký komplexy? Za rok jsou komunální volby, tak se postav do čela nějaký kandidátky, vyhraj a předveď nám všem, jak se to má dělat. Jen na okraj - já bych bych si v životě nedovolil zaparkovat za dne v Široký ulici ani na 3 minuty a když si jdu ke Smetánkům pro dort, tak si za pětikačku zaparkuju na náměstí, protože na to za a.) mám a za b.) stání v Široké považuju za mimořádně neohleduplné ke všem ostatním účastníkům provozu. Ale čtu tě často- je příležitost si kopnout, tak si kopneš. Doufám, že se předvedeš a já se těším se na tvý vítězství v komunálních volnách, ty anonymní hrdino diskuzních fór.

MĚSTSKÁ POLICIE T. 31.10.2005 21:15
Já se taky přimlouvám za pěší MP. Aspoň nebudou dělat zmatky na kruháčích. A nebo jim sakra povinně zaplaťte školení řidičů v nějaký solidní autoškole!

MĚSTSKÁ POLICIE MIREK 31.10.2005 19:26
A bude ještě hůř.

MĚSTSKÁ POLICIE HANNY 31.10.2005 19:15
JE JASNÝ,ŽE TO NIKDO NEHLÁSÍ A CO MĚSTSKÁ VYŘEŠÍ TADY JE DŮLEŽITÁ PREVENCE.PŘIROVNÁVAT DĚTI K AUTU JE HNUS JE VIDĚT,ŽE NEMÁŠ DĚTI!!!JAK SE JEDNÁ O ROMY TAK SE RADŠI DÁVAJÍ RUCE PRYČ A NAKONEC TO ODSE... MY.NEJSEM RASISTA,ALE POŘÁDEK BY MĚL BÝT.KAŽDÝ KDO PŘIJEDE DO CHRUDIMI JAKO PRVNÍ VIDÍ NAŠI SUPER ČÁST MĚSTA JE TO ČERNÁ DÍRA.MYSLÍM,ŽE S NIMA MAJÍ PROBLÉM I PRODAVAČKY ZA SAMOOBSLUHY NA NÁDRAŽÍ.DNESKA JSEM TOHO BYLA SVĚDKEM.CO NA TO ŘÍCT!A KDE JE MP!

MĚSTSKÁ POLICIE kwaj 31.10.2005 19:12
To más pravdu, ze lepsí chodit po meste, ale v noci je to asi o necem jiném, ty jsi pres den nevidel chodit policajty po meste? Já jo, je ale fakt, ze stojí hlavne na parkovisti nebo tak nekde, ale jak jiz jsem uvedl v jednom predeslém prýspevku, nezálezí to na nich, ale na vedoucích, co jim narídí, kde a co budou delat.

MĚSTSKÁ POLICIE kwaj 31.10.2005 19:08
A ty si myslís ze ti policajti ráno prijdou do práce a reknou si tak dneska budem dávat boticky? to asi tezko,spíse musi plnit to co jim nadrízení urcí, kdyz jim reknou bude stát jak trubka u posty, tak tam proste stát budou, na nich to nezálezí. A co treba stíznosti lidí? Myslís ze je policajti neresí?Kdyz si nekdo stezuje na blbý parkování v nejaké ulici, tam tak to tam musí policajti vyresit.A myslím, ze ne jenom parkování, treba pak i krádeze, chytání psu atd. A co se týce parkování v siroké ulici, jel jsi tam nekdy kolem 3 hodiny odpoledne, kazdý si odskocí neco koupit nechá tam stát auto a pak je to tam pkne zasekaný a pritom se jedná jen o stání na pár minut.To je tak tezký nechat auto na námestí na parkovisti a venovat 1 minutu chuze do siroké ulice treba pro ten slavne zminovaný dort ke smetánkoj? to jsou ty dorty tak tezké, ze nejdou unést tech pár metru.
Souhlasím s tebou v tom, ze nekdy to opravdu vypadá, ze policajti nic nedelají, ale ruku na srdce, to si opravdu naivne myslís, ze kazdý pracující clovek maká v práci na 100 procent? Jak sám uvádís, na zastupitelstvu se snad muze kazdý dotázat na výsledky policajtu, preci musí mesto vést nejakou evidenci, co a kdy policajti resili

Hospital CR lukas 31.10.2005 12:43
neblázni,přece se nebude Broďák rvát za nějakou urologii,když půjde do důchodu...Musíš to brát z té lepší stránky,až zavřou další oddělení,bude mít Chrudim asi nejhezčí LDN:) A ještě tam třeba bude vařit šéfkuchař Libý

Klub Agora není "rokáč". lukas 31.10.2005 12:20
Možná jste si mohli ušetřit "práci" s psaním Vašich oblíbených tiskových prohlášení a prostě Agoru zavřít.
Protože ta opatření,co zavádíte,k ničemu jinému nepovedou.
Snažte se už pochopit,že Agora (naštěstí) není 29 a ani nikdy nebude. A co se týče neustálého schovávání se za ty Vaše sociální programy, asi by nebylo od věci dělat buď jedno nebo druhé.
Doufám, že ve Vašem případě si vyberete to druhé a Agoru přenecháte někomu povolanějšímu. Nemohu se zbavit pocitu, že od jisté doby se někdo snaží z Agory udělat si to vysněné zašívací pracovní místečko a už ho asi nebaví řešit ty neustálé stížnosti na kravál atd.

Klub Agora není "rokáč". anonym 31.10.2005 10:34
Michale Zahradníku, "výkonný řediteli" o. s.
Šance pro Tebe, jak tak čtu Váš příspěvek, překvapeně koukám, že mám asi elementární mezery ve vzdělání, co se týče sociální práce, tak bych se Vás rád zeptal:

1) Co je to proboha "místo k setkávání" pro mladé lidi s tvořivým potenciálem, "kteří hledají svoje místo v životě" a "chtějí dostat šanci"? Přiznám se, že tomuto mottu opravdu nerozumím. Zní to spíše jako velkohubost hodná politických pohlavárů nebo tlučhubů, kteří perou špinavé peníze a potřebují to veřejnosti náležitě prodat (P.R.), než jako realistická idea vyplývající z upřímného zájmu o vytváření alternativní nabídky trávení volného času mládeží. Ještě jednou, co ta vzletná a nicneříkající slova z Vašich stanov KONKRÉTNĚ znamenají?

2) Jsem rád, že jste konečně pochopil, že Agora jako skutečně "unikátní" projekt skloubení sociální práce (nízkopraháče) a hudebního klubu (rokáče) v jednom baráku je skutečně fatálním omylem, zvlášť, pokud se ten barák nachází ve středu města. Aspoň z Vašeho příspěvku tuto Vaši pochybnost cítím. Co tedy hodláte v tomto baráku provozovat poté, co si hudební aktivity najdou jiné útočiště? Opět podotýkám, že ta vzletná slova z Vašich stanov mi zní příliš nekonkrétně a tudíž podezřele.

3) Nebojíte se přitom, že Agora, která od počátku bojuje se špatnou pověstí (a střídavě si naopak nepochopitelně sype popel na hlavu - viz Vaše vyjádření v Novinách Chrudimska po průseru minulý víkend), bude jen těžko získávat zpátky ztracenou důvěru pro plánované bohulibé(?) sociální aktivity?

4) Promiňte, ale Vaše současná časová omezení víkendového provozu jsou skutečně pro muziku likvidačním opatřením, jaká nemají obdobu. Za takových podmínek ji přímo zrušte. Mám ale otázku k Vámi navrhované "výběrové dramaturgii": Vy jste stále ještě nepochopil, ža v Chrudimi pro ni není dostatečně široká cílová skupina? Copak Vám pro pochopení elementárních souvislostí nestačí, že když se v Agoře pořádá koncert jiného ražení, než je punk, reggae nebo stále populárnější "skáčko", přijde na něj sotva deset - dvacet lidí? A jinými slovy, že se nemůže ani zaplatit, natož aby splňoval posluchačskou šíří kritéria úspěchu nekomerční nabídky? Zkuste se pozeptat v devadesátitisícových (sic!) Pardubicích v Divadle 29: kdyby divadlo nemělo od magistrátu dotace na dramaturgii, neuživilo by se. A Vy chcete totéž od chrudimské Agory? Jste buď blázen, nebo si o Vás v horším případě část veřejnosti s elementární zkušeností v showbuzinessu a znalostí ekonomických nákladů na pořádání kulturních akcí pomyslí opravdu cosi hanlivého ve smyslu, že "snad opravdu v té Agoře perou špinavé peníze..."

Nechci na Vás útočit, jsem naopak rád, že tady cosi takového, jako Agora, s jejím geniem-loci (i když dnes už spíše jenom nostalgickou vzpomínkou na zašlé časy), existuje. Jenom si myslím, že Vámi před týdnem přijatými opatřeními cesta opravdu nevede.

Měli byste si konečně rozmyslet, co vlastně chcete. Jednu věc, která nebude ve střetu s aktivitou jinou. A jít si za tím.
Pečlivě, profesionálně a s s vědomím toho, že i neziskovky jsou o marketingu a ekonomické rozvaze, ji naplňovat. Zatím jenom tápete a ve snaze o komplexní zahrnutí všech nekomerčních aktivit jak v kultuře, tak sociální oblasti je Agora podle mého názoru v důsledku neuchopitelná, veřejně nečitelná a soudím, že asi i neefektivní. Prostě - divná.

Sám za sebe Vám moc fandím a pokud si konečně půjdete nějakou jednou konkrétní cestou, budu Vám fandit ještě víc.

MĚSTSKÁ POLICIE MIREK 31.10.2005 07:49
Je potřeba se zeptat pana Řezníčka.Ale ono bude lepší,když policajti budou radši chodit, než jezdit.
Aspoň ušetří PHM.Něco jako pochůzkáři.Nebo to už neexistuje?Chrudim přece není tak veliké město.
A co se týká pořádku?Když policie nestačí,tak aŁ páni radní najmou nějakou bezpečnostní-zásahovou agenturu.V jiných městech to funguje.Hlavně u restaurací a zábavných podniků.Oni se opilců tolik nebojej.

MĚSTSKÁ POLICIE kwaj 30.10.2005 23:34
Tak prevázne jezdí po meste, nebo ty jsi je nikdy nepotkal?já vcelku casto, dokonce i v noci treba v sídlisti u stadionu. a ze si na aralu dají kafe? a co, ty v práci kafe nepijes?

MĚSTSKÁ POLICIE shot 30.10.2005 22:06
A můžeš nám sdělit, kde tedy stojí? U Aralu?

MĚSTSKÁ POLICIE shot 30.10.2005 22:05
Člověče nekecej. Policajti jsou tady skutečně od toho, aby zajišťovali pořádek ve městě. A to i rozháněním opilců. Ovšem daleko jednodušší je zajet k Transportě či do Široké, rozdat pár botiček těm co si u Smetánků vyzvedávají dort, nebo jsou na rehabilitaci v Transportě a vykazovat jaký je ve městě pořádek počtem nasazených botiček. Nevím komu vadí auto v Široké, stojící tam pár minut, ale to je nutno změnit zákonnou úpravou – třeba stáním do ½ hod. To že dávají botičky, to je jejich práce, to že nic jiného nedělají – to už je práce p.
Řezníčky, který zodpovídá za městskou policii a také pana starosty Libého, který zodpovídá za chod města. A pro ty ostatní: nemýlím-li se, pak 12. 12. 05 má být řádně zasedání zastupitelstva města, přijďte se tam zeptat pánů Řezníčka a Libého. Jak to že město Chrudim pod jejich vedením spíše vadne, než rozkvétá.

Klub Agora není "rokáč". T. 30.10.2005 20:47
Nojo, Bille, ale když chodime do práce, tak už nejsme "mladý". Tak co bysme vlastně chtěli?!

MĚSTSKÁ POLICIE kwaj 30.10.2005 19:17
to je zajímavé,ptal jsem se u mestáku, jestli meli hláseno nejaké napadení deti od romu, u domu detí, ale prý nemeli, takze kdyz máte takový problém, ze jsou vase deti napadeny, tak ty policajty taky musí nekdo zavolat. A aby tam stály preventivne celou dobu trvání krouzku je asi nesmysl, pak bych treba i já mohl ríci, ze mi v noci nekolikrát nekdo poskrábal auto, tak at mi tam k nemu postavej na noc jednoho policajta, myslím, ze je to trosku nelogické.

MĚSTSKÁ POLICIE kwaj 30.10.2005 19:12
Ona by asi ta ulice byla v noci klidnejsí, kdyby tam jaksi nebyla ta agora a co chcete po policajtech?Myslíte si, ~e budou treba v 6 lidech rozhánet 50 opilcu? Chtel bych Vás videt v jejich situaci. A boticky? Kdyby lidi parkovali tak jak mají, tak se jich bát nemusí. Buhuzel cvasto je to o lenosti, nepujdu preci 5 minut pesky, kdyz muzu zaparkovat hned u toho, kam potrebuji.

Klub Agora není "rokáč". divokej bill 30.10.2005 09:45
Stejně jako já i spousta jiných lidí nekončí v práci každý den ve 3, abych mohl v 8 večer naklusat do Agory na muziku. Jak chcete zařídit, aby včas dorazila kapela z místa 100 kilometrů vzdáleného? Jak chcete stihnout odehrát 2 kapely a končit v 11? Rozumím tomu, že chcete mít jasná pravidla, rozumím tomu, že nechcete konflikty se sousedy.
Pravidla, tak jak jste je stanovili, ale muziku v agoře pohřbí ať chcete nebo nechcete. Vaše tiskové prohlášení bohužel budí dojem, že spíše chcete.

IP adresy Marek Vodrážka 29.10.2005 13:54
Zdravim...

Má prosím tohle fórum nějakého administrátora? Pročetl jsem si pár aktuálních témat a aniž bych se chtěl těch flame zúčastňovat, myslím, že by vaší diskusi přispělo zveřejnění IP adresy odesílatele příspěvku v hlavičce příspěvku. Velice dobře to funguje na mnohých jiných diskuzích a jsem si jistý, že by to fungovalo i zde. Ten kód není dlouhý, dá se bez větších problémů najít a upravit. Za tu malou práci by to stálo...

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85  84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.