Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Zase to "letiste" buldog 13.12.2005 16:04
Pane Machek od kdy žijete v Chrudimi ??? Myslím, že asi o nějaké to desetiletí méně než funguje Chrudimské letiště. Pokud Vás hluk našeho letiště terorizuje, tak se laskavě odstěhujte nekam kde žádný hluk není, jsem zvědav, kde takovou lokalitu najdete.
Tradice Chrudimského letište by měla být chloubou nás všech chrudimáků a ne jen zájmem o zrušení jako u pánů B+B.
Reagovat na tento příspěvek

Náš pan starosta Tibor 13.12.2005 11:29
Mohl by někdo vysvětlit jak je možné,že firma Ovion vlastní komunikace v průmyslové zóně,jak se k nim dostala a proč vznikl ten problém,že město musí odkoupit tyto komunikace zpět do svého vlastnictví? Jak to vlastně bylo? Teď prý bude pro město velice výhodné vzít si na koupi a údržbu těchto koomunikací úvěr.Podnikatelům v průmyslové zóně se nedivím,že nesouhlasí s poplatky za používání silnic.To město neumí zařídit provozování průmyslové zóny? Jak to vlastně bylo?

Úlet Městské policie cesta 12.12.2005 13:47
Ale no tak, Luboši, neboj se toho a přiznej to, jako chlap, postav se k tomu rovně, čelem a před ničím neutíkej.....8-))

Úlet Městské policie anonym 12.12.2005 10:35
Pane Jelínku, já jsem ale nezávisle na shotovi (na jeho kanále vskutku nejsem naladěn, jak jste již měl možnost poznat) také z relativně důvěryhodných zdrojů zaslechl, že jste byl před listopadem 89 velmi aktivním svazákem. Nechtěl byste objasnit (a potažmo očistit své jméno), jak to tedy bylo a napsat, co jste tehdy dělal a jaký byl Váš vztah k režimu? díky

Úlet Městské policie Luboš Jelínek 12.12.2005 10:01
Zřejmě až mé protahování touto stokou odhalí identitu Shota.
Těším se, že společně s vaším svědectvím bude odhalena i vaše ubohost. Začínám si vážit soudruha Lebdušky, že svoji lež alespoň hlásá pod svým jménem ... Jinak členem ÚV SSM ani městského výboru SSM jsem nikdy nebyl. Což vám zřejmě nezabrání v plivání okolo sebe. Ach ta anonymita :)

Náš pan starosta shot 11.12.2005 18:53
Ano. Mohu potvrdit. Nejenom, že p. starosta Libý zastavil proti předpisům, navíc jeho auto docela překáželo. A p. starosta Libý pak zcela neomaleně na strážníky vyřvával, že on jako starosta si to může dovolit a že za to vyhodí vrchního strážníka. Zřejmě si již delší dobu plete pojem mé a městské. Byl to výstup opravdu hodný starosty města Chrudim a kandidáta do poslanecké sněmovny.

Úlet Městské policie shot 11.12.2005 18:49
Zcela jistě máš pravdu soudruhu Jelínku. Stát se to za doby soudruhů, kterým jsi tak vydatně pomáhal, bylo by to zajímavé.
Jen mám pocit, že bez práce by byl p. Lebduška, protože ty jako člen ÚV SSM a městského výboru SSM jsi byl v té době byl docela jiná váhová kategorie. Ty časy již opravdu minuly, tvá kariéra je fuč a to tě žere, že ano? Jinak, pro případ soudu, nabízím p. Lebduškovi svědectví, min.
1x jsi podobné vystoupení v zastupitelstvu měl.

Úlet Městské policie Luboš Jelínek 11.12.2005 16:18
Na naší rozvojové demokracii je krásné, že kdokoliv může plivnout slinou po komkoliv, říci jakoukoliv lež a nic se mu nemůže stát. Ve svém příspěvku soudruh Lebduška pronesl na moji adresu, že jsem vystoupil na zastupitelstvu s větou: "že oni (zastupitelé) byli zvoleni a oni jediní tedy mají pravdu a občany se tudíž poslouchat nebude". Nezbývá mi než prohlásit, že soudruh Lebduška Josef je lhář a čekat, na jeho případnou žalobu z nactiutrhání. Uklidňuje mne jediné. Stát se toto za časů soudruha Lebdušky, jsem zřejmě na hodinu bez práce.

Náš pan starosta Y@N 09.12.2005 22:32
Dobrý den, rád bych se s Vámi podělil o jednu věc, které jsem byl svědkem ve středu.
Náš pan starosta se svým soukromým autem zaparkoval na zákazu stání v Chrudimi. A co se nestalo? Tak jako každý den, někdo z našich „starostlivých spoluobčanů“ zavolal strážníky MP, kteří chtě-nechtě museli přijet stížnost řešit. A tak rozdávali autům botičky. A samozřejmě se dostalo i na vůz našeho pana starosty. Až posud by mě nenapadlo se nad ničím pozastavovat (až na jednoho z našich starostlivých občanů).
Nicméně to, proč vše píšu, je reakce pana starosty, kde mě jeho neopodstatněná demonstrace síly velice nemile zaskočila. Začal poměrně nahlas říkat, co si to vůbec strážníci MP mohou dovolit, dát mu botičku na jeho auto. Vyhrožoval tím, že je nechá okamžitě vyházet z práce apod.
Ale proč, pane starosto? Proto, že se k Vám zachovali, jako k nám ostatním? Jsme snad podřadnější? To se po 16 letech opět vracíme zpátky, kdy policisté mají posuzovat naše přestupky podle politické funkce? Takže závěrem: 1) Chválím strážníky MP za to, že nečinili rozdílů dle politického a společenského postavení. Přeji jim sílu na to, aby podobné, jistě ne zrovna příjemné situace, zvládali ustát.
2) Při pohledu na lídra kandidátní listiny ODS pro volby 2006 za Pardubický kraj mi naskakuje husí kůže. Co budete dělat, čím vyhrožovat, až se z Vás, pane starosto, stane pan poslanec? Opět mám zaděláno v hlavě - chci aby mě v parlamentu zastupoval tento člověk?

Úlet Městské policie Lebduška Josef 09.12.2005 17:23
Asi jako každý, mám dobré i špatné zkušenosti s MP. Ovšem musím ocenit, že v případech rušení nočního klidu na mé zavolání vždy přijeli včas a případ řešili.
Dali-li nějaké celebritě botičku a pak ji s omluvou sundali, to je skutečně věc jak ten který strážník posoudí danou situaci. Já sám jsem ji nedávno dostal před TRANSPORTOU a také mi ji sundali bez pokuty (byl jsem u lékaře a zrovna chodil o berlích). Někdo z toho může dovodit, že tedy patřím mezi celebrity.
Myslím si, že je toho hodně ke zlepšení práce MP. Ale jsem si také vědom toho, že to skutečně není v pravomoci oněch strážníků co chodí po ulici a ani jejich velitele. Je to skutečně pouze v pravomoci města a p. Řezníčka.
A jen poznámka pro p. Řezníčka: Kde má ta diskuze probíhat? Na oficiálních stránkách města prostor pro ni chybí, v Chrudimském zpravodaji též, a pokud na veřejním zasedání městského zastupitelstva zazní z řad občanů nějaký názor nezapadající do názoru zastupitelstva, vystoupí buď p.
Jelínek či p, Žídek junior s příspěvkem, že oni byli zvoleni a oni jediní tedy mají pravdu a občany se tudíž poslouchat nebude.

Úlet Městské policie kluk 09.12.2005 12:13
zase chces být hezký na venek, viď ty zmetku

Úlet Městské policie MIREK 08.12.2005 17:14
Jendo Jendo.Podle toho co píšeš, budeš asi hodně vzdělanej,ale málo schopnej.Ve vzdělání to opravdu nebude.Na tom si zakládali jenom čeští bolševíci.
Ve světě je to opravdu jinak.

Úlet Městské policie Max 08.12.2005 16:34
...zrejme opakuju, co jiz bylo napsano a s cimz se ztotoznuju: podle me nehraje roli to, kdo ma jaky vzdelani, titul...ale schopnosti: ridit, vest, ale i dobre a rychle rozhodovat!

A zovialni oslovovani "...pane inzenyyyyre..." a kadrovani ING vs. ne-ING, to je udesnej prezitek. Tenhle vejskrab minulejch let uz snad existuje jen v Cechackove. Jak uboheee !!!

At je tam treba clovek z pomocny, hlavne at to dela koser, v poho a hlavne at se nenecha zmindrakovat nejakejma rychlokvaskama...

Četnictvu zdar!

Max

Úlet Městské policie jenda 08.12.2005 16:14
Červenka a maturita?Myslím,že Červenka maturitu nemá,pokud se pletu omlouvám se ..Úsměv Chrudim je opravdu jedinečná s tím, že ve vedoucích funkcích sedí lidé jako je velitel MP p.Červenka, který dává rozkazy lidem prý s vyším vzděláním než má on sám./tzn.s maturitou/.Otázkou zůstává, komu vděčí velitel MP za své místo.

Úlet Městské policie anonym 08.12.2005 09:15
Dobrý den, tak to se omlouvám, pane místostarosto, že jsem z takového protekcionismu podezíral právě Vás.

V tom případě ale vina opravdu padá na strážníky, případně na jejich velitele. Mohl byste proto prosím proto tuto skandální záležitost jako jeho přímý nadřízený osvětlit, případně vysvětlením shovívaosti k paní zpěvačce pověřit velitele MP? Pokud by to nemohlo být vytištěno ve zpravodaji, tak alespoň tady na fóru?

Díky předem

Úlet Městské policie anonym 07.12.2005 17:27
S těma hasičema, to máš pravdu. Ale rád bych upozornil, že jsem se nejal hájit strážníky, jenom jsem chtěl poukázat na některé zkratkovité závěry v předchozích příspěvcích, kterým chybí řádné podložení. Ti strážníci se do toho parku opravdu klidně mohli jet ulejt, ale já to JENOM NEVÍM.

Naproti tomu, co se týče tý jistý celebrity u Neuperáku, tam taky pochopitelně nevím, ale tam na základě svých zkušeností hodně podezírám chrudimské papaláše, že v tom mají prsty, víc než ty strážníky. Nevím o tom, že by MP jejich pracovní řád nebo instrukce jak se tomu kurva nadává umožňoval takovou benevolenci při postihování přestupků.

Jsem rád, že se diskuze šoupla trochu spekulativnějším směrem, kdy opravdu nelze s jistotou dělat jasné závěry. čus

P.S.: možná by se moh vyjádřit sám velitel Červenka... -:)

Úlet Městské policie divokej bill 07.12.2005 17:05
Nedávno se Chrudimská MP stejně skandálně zachovala k jedné mamince, co si s malým dítětem zastavila na pěší zóně a odběhla si něco vyřídit (dítě v sebou). Dostala botičku, zastihla strážníka jak vypisuje papír a když mu vše vysvětlila, strážník botu sundal, papír zahodil a maminku nechal jet. Starosta ani místostarosta v tom nejedou a úplatek taky žádnej ne. Dotyčná maminka nemá s nikým z MP nic společnýho. Docela divný, co?

Třeba maj celebrity stejnej nárok na schovívavost jako necelebrity, zákon strážníkovi možnost neuložit pokutu dává, pokud vím. Tak jí prostě neuložil

Úlet Městské policie Max 07.12.2005 15:25
S mestskejma cetnikama prilis do cineni nemám, sem tam nejaka pokuta na namesti, ale to je moje blbost...
Hodnotit jejich práci by teda nebylo fer.
Ten "úlet" MP, když pokutovali nejaky VIPcko, to ale podle me neni vec starosty, mistostarosty, velitele MP. To je rozhoduti primo na miste toho, kdo vinika nacapal. Stejne jako pri silnicni kontrole nerozhoduje ministr vnitra... Nedovedu si predstavit, ze kdyz chtel pokutovat a zjistil koho, hned volal velitele, mistostarostu, a ti rozhodli. BLBOST.
Treba maj´ radi jeji pisnicky.

For ANONYM: At do toho parku ani nejezdej a sedej radsi na zakladne a hrajou marias. Hasici taky nejezdej do parku a necekaj, az to nekde blafne... Úsměv

Servus

Max

Úlet Městské policie Petr Řezníček 07.12.2005 12:16
Jen pro serióznější diskusi. Ani starosta ani já jsme nevydali nějaký pokyn tomu komu botičku nasazovat a komu ne. Takovou pravomoc nám zákon nedává. Stejně tak o i způsobu řešení dopravího přestupku či přestupku proti obecně závazným vyhláškám města rozhoduje jenom strážník na základě platného zákona o městské policii. Všem anonymům i podepsaným jsem ochoten podat vždy přímou a seriózní informaci.Doměnky a nepřesné informace často zkreslují fakta. Můj kontakt na oficiálních stránkách města je k dispozici.
Petr Řezníček

Úlet Městské policie Tibor 07.12.2005 10:14
Našeho pana starosty si rovněž nevážím a zajímalo by mě proč bych si ho měl vážit. Pro město nic dobrého neudělal, město platilo a bude platit za jeho průšvihy.Je starosta a tak zodpovídá.

Úlet Městské policie anonym 07.12.2005 09:46
Pár výhrad k příspěvkům tohoto vlákna

1) Některé zdejší výšplechty pro mě také nejsou důkazem, že se MP flákají. Nejsem jeden z nich, ale pár jich znám a mám z nich naopak dobrý dojem: Botičky a výzvy a zbytečné výjezdy dělat musejí.
Něco jiného je pak řešení přestupků přímo s "pachateli". Tam podle mé zkušenosti už jednají jako normální lidi. A vcelku bez indicií, které by směřovaly k nařčení ze "zelenejech mozků".

2) To, že "odpočívají" na Aralce nebo v městském parku u kafíčka, to je taky hodně velká myšlenková zkratka, podobná naopak právě myšlení "zelenejch mozků".
Já taky v práci piju kafe a pro pozorovatele, kterej kancelářskou práci v životě nedělal, může to mý vysedávání vypadat jako flákání. Otázka: Co by jako měli dělat místo toho sedění v autě v parku nebo na Aralce? Jezdit jen tak zbůhdarma po Chrudimi (aby bylo učiněno zadost tomu populistickému politickému požadavku, že by policisté měli být vidět v ulicích?), prošustrovávat benzin a čekat během těchto okružních jízd na hlášení? Na to hlášení mohou efektivněji čekat na jednom místě, protože nevědí dopředu, na kterém konci Chrudimě se semele něco, kde budou potřeba.

3) Co se týče toho, že všichni jsme si rovní, ale někteří rovnější (Vondráčková nebo kýho čerta za celebritu to u toho Neuperáku byla), to není vina řadových MP, a myslím si, že ani Červenky (mimochodem - ano, maturitu si dodělal teprve nedávno, ale to ho z tý funkce zas až tak úplně podle mého názoru nediskvalifikuje: schopnosti nejsou a nikdy nebyly úměrné formálnímu vzdělání).
Vina za tenhle opravdu skandální přístup je podle mého odhadu v politickém rozhodnutí. Červenka je podřízen místostarostovi Řezníčkovi, a k němu by takováhle vlezdoprdelskovská "bota" vcelku odpovídala. MP a vlastně i Červenka jsou jenom vykonavatelé "boží" vůle.

Mno, a tohle všechno, včetně těch prvních dvou bodů, mi vlastně zpětně potvrzuje jisté rčení o hovně a jeho pádu. Teda vlastně padání. Protože je to tuším bohužel v tomto významu sloveso nedokonavé Úsměv

Úlet Městské policie Josef Jarkovský 07.12.2005 08:02
Jano, prosím Vás, napište mi, proč si vážíte našeho pana Starosty. Já jsem zatím nepřišel na nic, proč bych si ho měl vážit, spíš naopak. Ani jsem zatím neslyšel / nečetl žádný kladný ohlas na jeho činnost a jak ji tak sleduji, tak to lepší asi nebude. Prosím...

Úlet Městské policie John Malkovich 07.12.2005 07:56
Bohužel tenhle drb je ze seriózního zdroje,který tady samozřejmě nebudu jmenovat,ale je fakt,že když obyčejný člověk potřebuje pomoct tak se nedočká.Mohl by mi někdo říct jestli viděl např. botičku na autě mimo centrum města.Myslím Masarykovo náměstí,Resslovo náměstí,okolí divadla atd.Já ani jednu.Jedinou dobrou věc co dělají je ráno hlídání přechodů,když chodějí děti do školy.
Já se sice opírám do MP jako takové,ale největší díl na tom jak to vypadá má samozřejmě naše krásná obecní rada a velitel MP.

Úlet Městské policie MIREK 07.12.2005 06:19
Maturitu?V jakém oboru?Strojař,nebo zemědělec? V tom to ale není.Je to ve schopnostech.Jsou lidi,kterým nepomůže ani několik vysokých škol.
Vzdělání je jenom základ.Možná tak V U M L.

Úlet Městské policie kluk 06.12.2005 19:53
nikdo nekritizuje kluky venku,jsou to pouze loutky, kterými si šéfové hrají jak chtějí. A Červenka je dost velký magor, aby tohoto byl schopen. Člověk, který nemá maturitu, a to se o ní třikrát pokoušel, nemá na tomto postu co dělat. ikdyž je také pravda, že nebýt Řezníčka, tak tam již dávno není.

Úlet Městské policie Vrevro 06.12.2005 18:48
To máš Radku pravdu. Pokud vím, tak je toto nařčení lživé.

Úlet Městské policie jana 06.12.2005 18:35
Tak to je tedy pěkně nespravedlivé k obyčejným lidem.Jak to,že někdo pokutu dostane ,jiný ne.Slyšela jsem že velitel MP Chrudim prý nemá ani maturitu, stejně jako i jeho zástupce.Nechápu jak pan starosta,kterého si vážím, nechává na místech vedoucích ,lidí bez patřičného vzdělání.Potom se nesmíme divit,že policisté dostavají nesmyslné příkazy.

Klub Agora není "rokáč". myza 06.12.2005 16:56
Dobrý de.
Odpovím jen krátce a popravdě řečeno doufám že naposledy, protože tahle polemika mi abírá docela dost času, který bych měl věnovat asi něčemu jinému.
Pravidla jsou jedna věc a jejich dodržování druhá. Co se týče vedení klubu, to po konzultaci se zůčastněnými včetně dobrovolníků a návštěvníků stanovilo pravidla, která mají za úkol trochu zpevnit mantinely.Takže to, co bylo v Agoře běžnou normou ( tvrdý alkohol, zavíračka s posledním návštěvníkem, binec před klubem...)se minimálně octlo za hranicí a bylo označeno jako nežádoucí. Vedení klubu podle svých možností dodržování pravidel kontroluje ( mimo jiné i tak, že sbírá informace od návštěvníků - viz třeba naše korespondence) a dál s těmi informacemi pracuje. Na jakékoliv dodržování pravidel jsou ale vždy potřeba dvě strany. Takže pokud máte pocit, že něco z toho, co deklarujeme není někým z personálu dodržováno ( třeba vydávání lístků, podpultový prodej alkoholu atd.) bylo by asi dobré, kdybyste na to upozornil pořadatele a trval na tom, aby došlo k nápravě. Dále můžete , jak už jsem upozornil vznést stížnost. To mi připadá jako poměrně konstruktivní postup.
Vyžaduje ovšem jistou angažovanost a taky trochu odvahy.
Mějte se pěkně a třeba se zase někdy ozvěte.
Michal Zahradník

Úlet Městské policie Radek 06.12.2005 14:58
Rozhodně nepatřím do fanklubu MP, ale rád bych věděl, zda se jedná jen o klasické čecháčkovské drbání a pomluvy a nebo je kritika MP založena na skutečných reálných případech.
Pochybuji, že se tu někdo z MP zúčastní diskuze na obhajobu, ale právě proto bych tu rád viděl více konkrétních faktů. Napsat o panu XXX že má špínu za ušima je velice snadné, jeho pověsti to neprospěje a jaká je skutečnost...?

Klub Agora není "rokáč". divokej bill 05.12.2005 18:01
O co mi jde? Ctěl jsem jenom vědět (a dotázal jsem se poněkud kousavě, přiznávám), jak se podle vás promítly nová pravidla na provozu klubu, mám tím na mysli hlavně muziku o víkendu.
Jenže pak jsem začal přemýšlet nad tím, co se vlastně po těch tiskových a jiných prohlášeních změnilo a na nic jsem nepřišel; kromě toho, že se přestala točit dvanáctka a posléze zmizela i ta lahvová plzeň.
Viníte mě z demagogie a manipulace(?!), jako bych několika nepříjemnými dotazy mohl změnit vnímání klubu v očích věřejnosti. Co jsou potom vaše reakce? Pokud se třeba na koncertu Nšoči nebo o týden později na baru vesele nalévá po jedné hodině, je to zcela jistě tím, že skupinka návštěvníků odmítla dopít a odejít.
Pokud si slivovici nekoupím na baru, ale na schodech, je to určitě tím, že dobrovolníkům není vše jasné hned od začátku.
Narozdíl od vás vím jistě, že vstupenky se přestaly dávat stejně rychle jako začly.
A ve výčtu detailů, kterými zkresluju skutečnost bych mohl bych pokračovat. Nepodávám ale žádnou stížnost a nejsem inspekce, abych sepisoval, kde všude se nedržíte toho, co jste stihli veřejně vyhlásit.
Skutečnost je totiž taková, že se změnilo jen velmi málo a skoro všichni na nová pravidla kašlou, jen to nesmí být moc vidět. To bohužel ukazuje na dvě věci.
Nejenom že nejste schopni podle mého názoru adekvátně reagovat na nějakou problémovou situaci (viz průšvih) ale navíc nejste schopni potom přijatá opatření dodržovat. Podle mě to jasně dokazuje, že je něco ve vedení klubu špatně.
Lehce se mi kritizuje to co se těžce tvoří, ano. Lehce se vybírají jednotlivosti k vytváření zmanipulovaného obrazu skutečnosti. Vím to dobře, protože přesně tohle odpoví kdejakému šťouralovi a pisálkovi skoro každý politik.

Úlet Městské policie John Malkovich 05.12.2005 11:41
Já osobně mám s MP pár dobrých zkušeností.Chodím do práce přes Městský park.Jdu takhle z odpolední směny ve 22.45 hod.přes park a tam zaparkovaný auto,pěkně nastarovaný,aby bylo teplo a MP odpočívala.Nebo jsem je načapal v 22.00 hod v ulici V Hliníkách pod lípou u bývalého Průmstavu.Taky odpočívali.
Zavolám MP,protože mi před vjezdem stojí auto.V protisměru,na chodníku,v zákazu stání.Nepřijeli,protože honili toulavého psa.
Chci vjet z náměstí do Štěpánkovi ulice a v prostřed ulice stojí dodávka a ženská si tam vyřizuje telefonáty.
Strážník stojící od ní asi 3m se otočil,jakoby se ho to netýkalo.Když už za mnou stály čtyři auta,tak jsem to nevydržel a šel ho požádat,aby dělal to ,za co je placený.Pomalým krokem a kyselým ksichtem šel.A to bych mohl pokračovat na dalších příkladech.
Ty fifleny u MP tam mají stejně proto,aby se o nočních nenudili,co?

Těšíte se na novostavbu na náměstí? shot 04.12.2005 23:10
Mám pocit, že je již dávno rozhodnuto o tom co na náměstí bude.
Začalo to prodejem (spíše bezúročnou půjčkou) za jaký se jinde zavírá, pokračovalo „architektonickou soutěží“, do které byli architekti předem vybráni – snad aby někdo opravdu nevymyslel, a končilo výběrovou komisí ve které za město, památkáře i občany zasedal milovaný starosta p. Libý. (jeden týden tvrdil, že je s výsledkem spokojen, později otočil, inu je před volbami).
Proto se vůbec nebudu divit, bude li tam nakonec stát nějaký seník a na něm se bude skvět neonový nápis (elektřinu samozřejmě bude platit město) Ať žije milovaný starosta Ladislav Libý – vděční chrudimáci.

Úlet Městské policie Alfon 04.12.2005 19:26
Ani mě to nepřekvapuje.Skoro všichni jsou zkorumpovaný.S panem Červenkou mám osobní zkušenost.Hlásil jsem se na místo MP,ale neuspěl jsem/teď jsem,ale moc rád,že to nedopadlo/,jako všichni uchazeči/asi 20 lidí/.Po nějaké době jsem se,ale dozvěděl,že tam přesto s těch neúspěšných uchazečů jednoho příjmuli.A víte proč?Protože to byla tlačenka.Jeho sestra dělá v praze u policie.Ať žije demokracie a čestnost.

Úlet Městské policie MIREK 04.12.2005 16:02
Je to stejné,jako když tam zaparkoval nějaký funkcionář KSČ.
Já vím souudruzi že se vám to nešlíbí ale je to tak.
Čest práci zmetci.

Úlet Městské policie Jan Rydl 04.12.2005 14:02
Jestli je tohleto pravda, to rozhodnutí radních nedávat botičky u Neuperského dvora a omluva zpěvačce za neplacení parkovného, je mi na blití. Jsem zvědav, co udělají se mnou až taky nezaplatím.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? John Malkovich 04.12.2005 11:31
Já už chrudimským radním a architektům nevěřím.Podívejte se zpět co všechno stačili zničit.
Zbourané domy v Časlavské ulici,místo toho postavili králikárnu.
Zbourané domy na Palackého ulici,místo toho postavili králikárny.
Zbourané domy v Husově ulici a Kateřině,místo toho králikárny.
Další úlet jsou tři věžáky Na Větrníku.
Krásná posilovna vedle staré nemocnice.
Cikánské ghéto v okolí ulice Přemysla Otakara II.
Dopravní infrastruktůra-katastrofa.Ať přijedete z jaké koliv strany přijedete do chrudimského špuntu.
Tak jak si myslíte,že o dopadne na náměstí? Městskou policii vidíte jen v centru města,na okraji města ji vidíte jako raritu a přitom si platíme stejné daně jako Ti v centru.
Úředníku přibyvá,jen se podívejte jak se rozrůstá obecní šiml.
Starosta se chlubí,co všechno pro město udělali,ale mě nepřipadá,že by to bylo tak slavné.Jo pomohli městu od 30 000 000 Kč za průmyslovou zónu.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Augustin 04.12.2005 00:09
Myslím si, že zachované starobylé centrum města v žádném případě neznamená, že by v něm měli lidé pobíhat v historických kostýmech a mluvit staročesky! To, jak město bude žít závisí na jeho obyvatelích, na zastupitelích, na kulturním a sportovním programu města během roku, na kvalitních obchodech, dobrých restauracích.., na vás občanech. To přeci nesouvisí s tím, že si necháte hlavní náměstí "lacině" znetvořit! Moderně a plnohodnotně se dá přeci žít i v zcela historickém městu!!! A to si rozhodně nemyslím, že by Chrudim zachovanými památkami zrovna překypovala! Co se týče městských center na západě, zaprvé spousta měst, především v Německu, silně utrpěla za války a jejich dostavby zrovna nejsou extra případy citlivého navazování. Přesto zde nalezneme tisíce měst a městeček (Francie, Toskánsko,..), kde se v zástavbě center jakoby zastavil čas před staletími a přesto se tam lidé baví, nikomu to nevadí, navštěvují galerie s moderním uměním, kluci tam randí s pěknýma holkama a projíždějí tam pěkná auta. A všichni kdo tam bydlí jsou jistě spokojeni... Zdraví, Augustin.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Augustin 03.12.2005 22:57
Vážení, ačkoliv jsem rodilý Pražan a v Praze také bydlím.
Několikrát jsem vaše město navštívil a jeho historický střed mě velice oslovil. S velkým roztrpčením sleduji záměr současných radních a architektů, narušit krásné a kompaktní náměstí necitlivou novostavbou. Současná postmoderní architektura nemá žádná přesná pravidla, ani omezení, ale chce být dominantní, chce šokovat! To ale není záruka kvality a dobré myšlenky! Musím se smát hojně zneužívané myšlence, o tom, že negace nové tváře náměstí je maloměšťáctvím, uprděnou bázlivostí před vším novým. To s tím vůbec nesouvisí. Toto je otázka citu, pokory, úcty k danému místu a ctěním tradice. Za svým názorem bych si stál nehledě na velikost a význam svého města! A ještě k té neogotice. Pane Adalberte, jestli se Vám nelíbí neoslohy a historismy z 19.století, tak vlastně částečně sám popíráte, že se Vám líbí gotika, renesance, baroko. Vždyť ty historismy z těchto slohů čerpají, a mnohdy tak dokonale, že to ani nerozpoznáme! A to je špatně? Vždyť umění byla vždycky hra pro oko a variace! To vážně považujete architekty 19.století za pouhé eklektiky a kompilátory?Zaplať Pánbůh za ty nádherné čtvrtě s historizujícími činžovními domy, divadly, za ty neorenesanční banky a spořitelny! Zkrátka navrhuji buď novostavbu, moderní ale citlivou, vycházející z materiálů v bezprostředním okolí náměstí (štuková omítka, kámen),spíše nenápadnou (to neznamená zcela puristickou, nic neříkající - kouzlo může být v detailu, dělení pater..), ctící výšku a rozměry, tvarové prvky čerpané z okolních domů. V případě, že se nenajde vhodný projekt, nebránil bych se vystavění kopie původního historického domu - ta oko návštěvníka jistě neurazí!!! (viz. novostavba centrálního kostela v Drážďanech, zničeného při bombardování města) S pozdravem Augustin.

Historie az soucatnost naseho mesta MsG 03.12.2005 21:08
Ahoj,

prosim poradte jake jsou hlavni historicke i soucastne mezniky naseho mesta. Spise zamereno na architekturu a dopravu, ale neni podminkou.

Historie: * 9. - 10. st - Slovanske sidliste na uzemi dnesni Transporty * 1055 – v chrudimskem hradisti zemrel cesky panovnik Bretislav I (950 let od prvni pisemne zminky v Kosmove kronice) * 2. polovina 13. st – Chrudim ziskava status mesta – Premysl Otakar II * nedlouho po zalozeni se stava kralovskym vennym mestem * hradby ?? ?? ?? * 2. polovina 19. st – zeleznicni spojeni > penezni ustavy, prumysl * koridor PHA – PCE – CT

* prvorepublikova doba ?? * 2. sv. valka ?? * nastup komunismu :( - reseni bytove otazky – panelove domy, zniceni hist. casti mesta * Samotova revoluce

Soucastnost / budoucnost: * 90. leta – obnova domu * reseni automobilove dopravy – kruhove objezdy, obchvat mesta * vystavba novych domu – rod. domky, vilky, Vetrnik, Rozhledna, novy dum na namesti ??

Nemel byste nekdo historicke mapy, na kterych by bylo zhruba videt rozvoj mesta? Jedna se o semestralni praci, nemusim jit ani tolik dohloubky.
Za vse predem diky. Konecny termin nedele 11.12.

Úlet Městské policie Rampa 03.12.2005 21:00
No proste je to jako vsude.Vsichni jsme si "rovni" ale nekdo je rovnejsi.

Úlet Městské policie John Malkovich 03.12.2005 13:08
Městská policie se spletla,dala totiž botičku osobě,která se stejně jako naše krásní obecní radní počítá mezi VIP.Tou osobou byla zpěvačka Petra Janů,která zavítala do restaurace ve Wiesnerově vile na Masarykově náměstí.Bohužel nezaplatila za parkování a MP jí napařila botičku jako každému jinému.Ale to se nalíbilo jmenovitě Červenkovi,protože podle něho je to čest,že významný host navštíví naše město.A do té restaurace přece chodí samí vyznamní lidé,soukromí podnikatelé,obecní oslové a lepší smetánka.Takže se rohodlo,že paní Janů pokutu nezaplatí a strážníci se ji omluvili.Dále pan starosta a místostarosta rozhodli, že se před touto restaurací nebudou botičky dávat,aby smetánky nebyla obtěžována.Ať žije protekce,korupce a obecní byrokracie.

Klub Agora není "rokáč". myza 02.12.2005 13:08
Vážený příteli.
Začínám mít z naší diskuse poněkud nepříjemný dojem, především proto, že mi z Vašich reakcí není vůbec zřejmé, o co Vám vlastně jde. A navíc, způsob, kterým se dotazujete( a nutno podotknout, že zcela oprávněně) se mi jeví poněkud demagogický. Využíváte jednotlivostí k vytváření celkového obrazu a manipulujete tak tím, jak lidé potom realitu interpretují.
K věci: a) koordinací průběhu akcí a tedy i dohledem nad dodržovánm pravidel jsou pověřeni lidé, kteří svoji práci vykonávají převážně dobrovolnicky ( dramaturg J. Axmann a další lidé) bar převzal cca od 10.11. do konce měsíce dobrovolník A. Vodvárka.
Zajistit komunikaci s dobrovolníky na té úrovni, aby bylo všem hned všechno jasné prostě není v lidských silách.
Jestli všechno dobře půjde měla by se personální situace na počátku ledna stabilizovat a v důsledku toho se snad zlepší i sdílení informací a potažmo naše služby.
b) na akcích jsem z vedení byl dvakrát já, dvakrát ved. klubu I.
Kohoutek, a po jedné akci další pracovníci o.s.- podotýkám, že třeba pro mne je docela problém být na celé akci, protože poslední spoj na Pardubice odjíždí ,jak možná víte kolem 23 hod a na taxík pravda nemám.
c) pokud došlo k nějakému překročení pravidel, byl jsem o tom nejpozději druhý den ráno informován a situaci ze zodpovědnými lidmi řešil - myslím tím třeba prodej lahvové plzně před těsně před zavírací dobou, vaření grogu prokřehlým orientálním tanečnicím,posunutí uzavření objektu o cca 20 minut, protože skupinka několika návštěvíků prostě odmítla dopít a odejít...
d) provozní řád je na vyžádání přístupný na baru - ale moc nechápu, k čemu by běžnému návštěvníkovi měl být interní dokument sdružení, která upravuje jednotlivé činnosti kolem pořádání akcí e) požární východ je tam, co byl vždycky ( posouvací dveře se v průběhu akce ( pokud jsou přítomni návštěvníci na sále nezavírají) slouží k oddělení prostoru např. při besedách v dopol. čase , ale ty vy asi nenavštěvujete f) dveře na záchod jsou taky tam co byly vždycky g) vstupenky vypadají jako vstupenky a jsou číslované, abychom věděli, kolik přišlo platících diváků a nebyla překročena kapacita klubu Na závěr: pokud zaznamenáváte nějaké závažné a záměrné rozpory mezi tím, co deklarujeme a tím, co se vskutku děje, prosím, abyste nelenil a využil možnosti mě o tom informovat nejlépe formou podnětu nebo stížnosti k rukám výkonného ředitele písemnou formou. O výsledku jednání budete vyrozuměn do 14 dnů.
A už jen na okraj: Ono je vážně obtížnější něco dělat než pouze přihlížet a vychytávat chyby. Je ale i docela dobře možné, že jste si povšiml i něčeho pozitivního a zapomněl nám o tom dát vědět.
Michal Zahradník P.S. Dnešní koncert je zrušen,to jen kdyby jste chtěl vykonnat další kontrolní návštěvu, ale vážně to není kvůli vám. Jeden z hudebníků se předevčírem zranil. Tak to chodí.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Rydl 30.11.2005 18:04
Tak Ivane, ať dělám, co dělám, ten tvůj mail je nějak nedostupnej. Ozvi se na zsopocnice@quick.cz Hans

Klub Agora není "rokáč". divokej bill 30.11.2005 17:09
Tak nová pravidla v agoře fungují už přes měsíc a musím uznat, že přes mojí počáteční skepsi opravdu fungují. Jenom mi není jasných několik věcí:

Jestli je plzeň desítka jestli je slivovice nealko jestli je 1:30 dřív než 0:30 kde je vyvěšený provozní řád kde je vyvěšená provozní doba kde je požární východ kde jsou dveře na záchod kde jsou na akcích označení pořadatele jak vypadají vstupenky kolikrát byl někdo z vedení klubu večer na akci

Ptám se proto, že moje přímé pozorování mi občas připadá být trochu v rozporu s tím, co jste deklarovali, tak bych rád zjistil, v čem ten rozpor spočívá (nejsem jediný, kdo si toho všiml) Poslední otázku kladu proto, že vzhledem k tomu, jak vám leží osud klubu na srdci je mi divné, že jste podobné rozpory nezaznamenali sami.

oficiální www stranky města Chrudim Mexiko 29.11.2005 01:05
Já osobně si myslím, že to byl jistý krok kupředu ... možná ne až tak rázný, jak si mnozí představovali, ale jistý posun tu je.
Tedy nesohlasím s anonymem, že to bylo "z bláta do louže".
Každopádně ale říkám (či spíše píši), že naše radnice zapsala dobu a nepříliš dobře úkolovala své zaměstnance, co a jak činiti. A pakse to snaží dohnat externí firma, která má zájem o co "nejméně muziky za co nejvíce peněz", teda - "co nejméně práce za co nejvíce peněz". Já se jim nedivím .... vždyť naši radní jsou "kabrňáci" na utrácení peněz ....

oficiální www stranky města Chrudim waterway 28.11.2005 22:35
Tož co tak oslovit tajemníka, odpovědného za provoz městského úřadu...

Krabicový strom waterway 28.11.2005 22:34
Tož oslovme technické služby, které mají výzdobu na starosti, co pravíte?

Krabicový strom Mexiko 28.11.2005 21:12
jojo .... viditelnost těch našich "Třech oudů" je skutečně výtečná. Mohu to potvrdit na vlastní oči. Při troše hledání jsou rozeznatelné i bez dalekohledu z míst jako jsou: - Velká Deštná (a celý hřeben Orlických hor) - Dobrošov u Náchoda - Suchý vrch nad Červenou Vodou - o Vysočině ani nemluvím ......

Po všech těchto místech jsem se osobně toulal za příznivých viditelnostních podmínek - a měl jsem i dost času hledat naše město.

Krabicový strom T. 28.11.2005 20:48
Kauflandovic krabice už to nezachrání. Tři prsty sou vidět už od hranic s Polskem. Ostatní směry nevyjímaje, zbloudit se nedá Úsměv

oficiální www stranky města Chrudim Max 28.11.2005 19:19
At je to jak chce, ty stranky jsou budizknicemu, takze anonym vubec nemusi litovat, ze mu nejdou spustit...

Informace jsou kusee, zastarale, grafika ehm, mno...boa...

Jooo, a ze samyho strachu pred pani SHOTovou chybi diskusni forum.

Servus

Max

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90  89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.