Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Úlet Městské policie jena 17.12.2005 15:57
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 17.12.2005 11:32
Děkuji za poučení, nějak jsem to v tom fofru přehlédl. Sorry.
Hans
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie basák 17.12.2005 08:30
Já pamatuju,že se říkalo,ze soudruh Zále... dostal taky údajně při kontrole nějaké taneční zábavy pěkně přes držku.Nebo to byla kachna?Tyto a jiné zíležitosti se ,,řešívaly" v neděli večer v podloubí ,,U Korečků"
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie basák 17.12.2005 08:24
NA CO BRNKÁŠ MIRKU?
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie basák 17.12.2005 08:20
Přikláním se k názoru,že je podstatné co lidi napíšou a né jestli tam má bejt y-i, s-z, malý písmenko ,nebo velký.Co vy na to ostatní?????????????????Chápu sice,že by to mělo patřit z zákl. vzdělání,ale já už jsem dávno zjistil,že vlastně v dnešní počítačové době už ani neumím psát psacím,protože to prostě nepotřebuju několik let.Dotazníky se vyplňujou tiskacím a pohledy a dopisy nahradily mejly a SMS-ky.Jsem od přírody spořivý člověk,tak proč bych ,,vyhazoval" nějakých 6,50,-kč za dopis,(a podporoval tím,,fungující" ČESKOU POŠTU,když to mám mejlem téměř zadarmo,když nebudu počítat těch směšných asi 320,-kč/mesíčně za net( a to jsme na to doma 4 lidi.A to nepočítám ty SMS-ky,co si můžu poslat z počítače.
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie basák 17.12.2005 08:00
občas se mi stane,že usnu u bedny a probudím se ráno,třeba ve 4h a ta komédie,co tam předvádí ti naši zákonodárci je opravdu ,,skvělá"Již méně skvělé mi to ovšem připadá,když si uvědomím,že na tu komedii jako daňový poplatník řádně přispívám.Vykopat do prd... by zasloužili darmožrouti jedni.Schválit sobě navýšení peněz za (na) cokoliv mají ihned-to by jim šlo,ale ,,PRÁCE" žádná. Toť vše.
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta shot 16.12.2005 23:42
 
Úlet Městské policie shot 16.12.2005 23:41
Opravdu velmi dojemné. Jenom jsi zapomněl dodat, kdo dělal vše pro to, aby mohl za svazácké peníze jezdit do prohnilé kapitalistické ciziny (oni ti soudruzi z STB opravdu věděli komu mohou dát vízum), na koho a jaká z těch cest cest podával hlášení. Poněkud jsi zapomněl, kdo pro to, aby se zalíbil soudruhovi Z. a soudružce B. dokázal veřejně seřvat kolegu svazáka, že nepozdravil čest práci, že řekl jenom nazdar.
Prostě jsi tenkrát, zrovna jako teď, dělal vše pro svou kariéru.
A vzkaz pro Hanse. Zavzpomínej, možná ti něco dojde, pochopíš proč byly určité potíže. Máš-li potíže s pamětí projdi si různé svazky. Mohl bys tam něco zajímavého nalézt, něco co ti osvěží paměť. A nechlastej, už ti to zřejmě leze na mozek.
A pro toho švédského Johanssona – v bodě b lžeš jak Rudé Právo (to z těch vzpomínek) a můžeš to vyvrátit tím, že máš mé svolení zveřejnit mé jméno. A tím už opravdu v této kause končím.

Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie starosta 16.12.2005 21:40
Vážený pane,z příspěvku,který jste napsal je patrné,že jste nepochopil co tím chtěl Alfon říci.On poukázal na poměry,které panují u MP.Nevím jak vy,ale mě by to také naštvalo.Žádné chyby na nikom nehledá jen poukazuje na korupci.A ohledně toho malého p ve slově Praha jde o jasný omyl.Vy jste si,ale neodpustil hned poukázat na tu chybu,která v tom příspěvku nehraje žádnou podstatnou roli.A také nevím co jste sledoval těmi otázkami na konci příspěvku.Jenom pro pořádek.Řekl jste si o to sám.Jagger se píše z dvěma g.


Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie starosta 16.12.2005 20:41
Milý Lojzo,z tvého příspěvku je zcela jasné,že jsi nečetl příliš pozorně příspěvek Alfona. Nepíše,že jsou všichni zkorumpovaný.On jenom poukazuje na fakt, že byl přijat k MP člověk kvůli známostem i přesto, že neudělal psychotesty stejně jako on.To se ti nezdá zkorumpované a vůči jiným nespravedlivé? Mě tedy, ano.


Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Mik 16.12.2005 18:51
Potlesk .....děkujeme našemu vzácnému občanovi za svuj boj proti komunismu.Mimochodem/časté sluvko v životopise/ ještě chodíte se psíkem bez vodítka a bez známky po městě?Myslím,že je to porušovaní městské vyhlášky, na kterou dohlíží naše MP s panem Červenkou,.... však on si na Vás posvítí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 16.12.2005 12:08
Bylo to myšleno obecně, omlouvám se.
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie MIREK 16.12.2005 12:05
Jestli jsi se už vyprátzdnil jak se ti chce,tak se tolik nelituj.Nic proti Tobě, Lubošovi ani ostatním.
Ti muzikanti o kterých tady píšeš,nepatřili k žádným hvězdám.Ba naopak.Natož když jim dali o přehrávkách požehnání osoby jako jsou soudružky Grul.Matouš.a soudruh Záleš.
Nejsi sám kdo si něco pamatuje.

Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 16.12.2005 11:59
 
Úlet Městské policie MIREK 16.12.2005 09:55
Ty budeš asi opravdu Největší čech.Nebo užvaněnej Učitel?Ale rozhodně né hrdina muzikant.Já to taky pamatuju.
S pozdravem jeden Brnkálista.
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie anonym 16.12.2005 08:50
Jenom by mě zajímalo, podle čeho soudíte, že jsem ignorant? Díky za odpověď
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Max 16.12.2005 06:35
Tak se nam pan Rydl neskutecne rozjel...dekujeme. Vlakno o uletu MP skoncilo v rockovem sdruzeni 70.let a jeste si pan Rydl odpovida resp. napovida sam sobe...mno, taky dobry.

Chrudim, 15.12.2005, 15:35 - namesti: Primo pod okny MP zacpany namesti smerem dolu (vlastne i nahoru) diky 4 autakum v Siroky ul. Vyjet z parkoviste pod starou radnici se nedalo...
Nevim kolik cetniku je ve sluzbe, ale aspon 1 ks v Siroky by nebyl k zahozeni...

Dekuji

Max


Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 16.12.2005 00:41
To nebude na téma úletu MP. Je to spíš o úletech vás, kteří sem tak rádi a často přispíváte. Zamyslete se občas nad sebou, než něco ze svých přiblblých mozků pustíte na veřejnost.
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 16.12.2005 00:35
A propó Ka (jak vidíš, rozumím tvým zkratkám - Lo=Lomoz atd). Tak ten Ka(šík) nám kdysi na nějaký čas zmizel(láska?), prostě se jeden večer vypařil a už nepřišel a my se museli při hraní v chrudimské vinárně obejít bez něj. Velice humorné.
Hans
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 16.12.2005 00:26
Jo, to jsem zapomněl: Hňupe přiblblej.
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 16.12.2005 00:25
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 16.12.2005 00:23
Jako Luboš, myslím, nemá co vysvětlovat, zejména ignorantům vašeho typu. Pro podrobnější vysvětlivky se, laskavě, obraťte na mě. Taky jsem "pomáhal".
Hans
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 16.12.2005 00:20
Tak já znám jednoho pana Lebdušku, ale to byl kytarista chrudimské skupiny ORION a tomu nesaháte nikdo z vás ani po kotníky. Stejně tak nesahejte na Luboše Jelínka, protože nevíte nic o době, ve ketré jsme my tenkrát byli nuceni žít. Co vy jste udělali pro ostatní spoluobčany? Vy umíte akorát nadávat a blít. A to se mně chce z vás taky.
Hans
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 16.12.2005 00:14
Možná kdyby ti někdo vysvětlil, co jsou to ty psychotesty....
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 16.12.2005 00:12
Opět bych si dovolil upozornit, že v podstatných jménech vlastních je v Čechách zvykem psát na začátku slova velké písmeno. Tedy Češi a ne češi! A vůbec, zaobírejte se podstatnými věcmi, ne blbostmi. Neb, jak pravil klasik, jsou lidé pitomé a blbé.
Hans
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 16.12.2005 00:06
Tak zaprvé, Praha se píše s velkým písmenem na začátku, protože to je podstatné jméno vlastní, jak se učí děti na zakladní škole.
A že někdo neuspěl v nějakým konkurzu? No s tím se, kamaráde, musíš vyrovnat. Musel se s tím vyrovnat i takový Mick Jager, když propadl v konkurzu na jednu z rolí v Amádeovi. A hlavně se musíš vyrovnat sám se sebou a nehledat chyby v těch druhých. Oni mi ublížili! Byls opravdu tak dobrej a oni blbí? Tady na Poděbradsku mám kamaráda, kterej to zkoušel u Policie ČR. Byl nadupanej a nevzali ho. Dodnes to ve své prostotě nedokáže pochopit. Ale to je život. Já jsem taky chtěl hrát s pardubickejma UnderSide, ale nehodil jsem se jim. Tak dneska hraju tu svoji basu u BlueWay v Praze. A mám se z toho posrat? Co tys udělal pro sebe? A cos udělal pro společnost?
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 15.12.2005 23:55
Sorry, byl jsem přerušen. Sáva tehdy hrál, jak bylo jeho zvykem v saku. Pod ním měl ovšem, s ohledem na počasí, apartní pletenou vestičku.
Hans
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 15.12.2005 23:52
Tak nebylo to v roce 1975, nýbrž v roce 1979, kdy na 1. máje při našem hraní v průjezdu pod starou radnicí chumelilo. Vím to naprosto přesně, protože mám z toho hraní fotky (od Jana Zahradníka). A tam tenkrát hrál na bicí opravdu Jirka Sáva. Pak jsme se fotili u kašny a šli se opít?! Ten rok si pamatuju přesně, protože v srpnu se pak narodil můj první syn Honzík a na jedné z těch fotěk je moje tehdejší paní už s bříškem (a v zimním kabátu!). Jinak já jsem hrál v apartní zimní bundě s kožešinovým límcem. Sáva ovšem, jak bylo jeho zvykem. Jinak s Honzíkem (v bříšku) jsme už předtím byli o Velikonocích v Praze na Suzi Quatro.
Moje IcQ: 328674749
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie basák 15.12.2005 19:07
Ahoj Hanzi Fungoval jsem až v té poslední sestavě Kontoxu po Mámičovi s Čekym, Honzou Lo.,který vystřídal až ke konci O.Ku.
Zpěv-Milan Ka.A jako pionýr pamatuju,že pod starou radnicí asi tak v roce 1975 jsem na toho 1.-ního máje poslouchal kapelu,kde si skutečně pamatuju Jirku S. za bicíma(tuším) a pak jsme všichni utekli,protože začalo sněžit.Je mi 40.Hele nechceš si zahrát záskok?Mejla ani mobil zveřejnˇovat nehodlám ale zkusit můžem ICQ(moje je 236110823)
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta waterway 15.12.2005 11:22
http://www.justice.cz/....

A já bych bral starostu za starostou, a že byl někam delegován městem, na to bych se vyprdnul, pěkně hlava nehlava, žádný aktivity. Zkusmo druhé největší město v okrese.
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 15.12.2005 10:44
Ahoj, "basáku". V který kapele jsi hrál na 1. máje před Románií? Ozvi se! Já taky svého času hrál se svou kapelou(a taky na basu)opakovaně na 1. máje na náměstí. Spolu se mnou na bicí i pozdější přednosta OkÚ Ondřej Kudrnáč, potažmo Jirka Sáva. Myslím, že se nám to nijak nepříčilo, naopak jsme byli rádi, že nás uslyší i lidi, který by na nás jinak nepřišli. Ona to byla tak trochu prestižní záležitost, stejně jako hraní v letním kině před představeními Filmového festivalu pracujících (což byla asi taky akce KSČ). O to se kapely rvaly, zejména šlo-li o pěkný film (ale to byly tehdy zpravidla všechny, narozdíl od titulů současných!) a tudíž velkou účast obecenstva.
A k těm dnešním "brnkálistům"? Ti ani nemají potuchy, co my jsme si jako průkopníci s tehdejší nomenklaturou kvůli naší muzice prožili. Ať se zeptají svých rodičů, návštěvníků tehdejších našich zábav (Flowers, Generace)! Navíc si myslím, že mnohé dnešní "kapely" by ani tehdy povinnými přehrávkami neprošli. Ne snad z politických důvodů, ale prostě proto, že neumějí hrát.
Hans
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Jan Rydl 15.12.2005 10:29
Moje nejčerstvější zkušenost s MP Chrudim. Ve středu 14.12.2005 jsem navečer neprozřetelně autem odbočil na náměstí k poště, čímž jsem vjel do pěší zóny. Okamžitě jsem byl zastaven a legitimován strážníkem MP, který mne upozornil na přestupek. Po krátkém vysvětlujícím rozhovoru jsem byl bez pokuty (až 1000,-Kč!!!)propuštěn a mohl si svou záležitost na poště vyřídit. Ale nevyřídil jsem nic. Pošta narvaná, spousta přepážek uzavřená, takže jsem to vzdal. Možná by se nad tímto stavem mělo zamyslet vedení Pošty okresního města Chrudim! Ale to jen tak mimochodem. Mým prvotním záměrem bylo poděkovat strážníkovi MP se služebním číslem 08 za jeho lidský přístup a vstřícnost. Všichni opravdu asi nejsou stejní! Takže ještě jednou DÍKY! Mgr.Jan Rydl, Opočnice, okres Nymburk
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta Wether 15.12.2005 10:00
Na zasedání nejmenované zóny byla citována Pohřební služba Libý. Velmi Příznačné, ale je to otec. Ten měl věnovat nadstandartní péči chrupu klientů a být za to odsouzen.
To náš pan starosta má jiné zdroje: http://www.justice.cz/.... Až ho zvolíte, o čemž nepochybuji, Bude usilovat o rehabilitaci zmíněného dentisty.
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie MIREK 15.12.2005 08:54
Psychotesty,dobrej nápad.Hlavně pro voliče.Možná by to vyřešilo některé problémy.On ten zakopaný pes nebude v politických stranách.Ale v lidech.
Tím ale nechci obhajovat soudruhy,kteří jsou ve všech stranách.Včetně ODS.Takoví jsou češi.
Doporučuji dnešní přenos z parlamentu.Bude to opět vydařená komedie.Stojí to za to.

Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Lojza 15.12.2005 08:37
Protože si se nedostal k MP, tak jsou všichni zkorumpovaný??! Jestli to nebude tím,a článek by tomu napovídal, že jsi třeba neprošel psychotestama!
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta Lojza 15.12.2005 08:30
Mohli mu dát dejchnout to by mohla být taky možná zábava, teda potom co by se rozjel.Haha
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta Max 15.12.2005 06:27
Tak nám to, Johannsone, teda popiš! Jak pan STAROSTa sve podrizene zjezdil...podle Tebe durazne napomenul, aby to jiz vickrat nedelali, davat boticku v zakazu stani (vjezdu)............prave jemu.
Kazdopadne me "jednani" pana starosty vubec neprekvapuje, iluze o nem jsem ztratil uz za jeho sefovani v IPB.


Pekny den vsem

Max
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta johansson 14.12.2005 23:24
No mé tvrzení zjevně musí znamenat: že za a.) jsem tam byl a celé se to událo poměrně podstatně jinak a že za b.) znám osobně pana shota a toho jsem tam opravdu neviděl.
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta Ing. Luděk Vlk 14.12.2005 14:16
PARDON, PANE JOHANSON, A VY JSTE TO TEDY VIDĚL A BYL U TOHO? JÁ JENOM, ŽE PŘEDCHÁZEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY JENOM KOMENTUJÍ TO, CO SE ASI URČITĚ STALO. TAKŽE BY NÁS URČITĚ ZAJÍMALO VAŠE HLUBŠÍ STANOVISKO K TOMUTO TÉMATU, ALE PROSÍM VÁS ODPUSŤTE SI VULGARITY.
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta johansson 14.12.2005 13:17
Ty jsi tam byl? Neviděl jsem tě u toho, tak nekecej
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Abdul Hakim 14.12.2005 13:13
????? Tak to jsou neskutečný kecy
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet městské policie anonym 14.12.2005 10:55
Mluvil jsem nedávno na toto téma s jedním bývalým chrudimským strážníkem, a ten zmíněný alibismus zmiňoval jako vůbec největší průser v práci MP v Chrudimi. Nevím, jestli je alibista Červenka, nebo Řezníček (resp. to mi taky ten můj známý dalekosáhle osvětlil, ale nechci tady do nikoho kopat, když to nevím z vlastní zkušenosti), ale v některých MP v jiných městech to funguje (jak samotná MP, tak i její PR) opravdu líp.

P.S. A tu práci řadovým MP v tomhle kontextu taky opravdu nezávidím.
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta Lojza 14.12.2005 10:09
Bodejď by na to ti strážníci ne..ali, když člověk, který má za nimi stát je takto shodí! Jestli jsem si do teď Libého vážil, tak za tohle u mě skončil.
Když takhle zneužívá postavení jako regionální politik, co teprve bude dělat v parlamentu!!!! No potěš!
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet městské policie Lojza 14.12.2005 10:01
Víte co je největší sranda? Že ta Molavcová žádnou botičku vůbec nedostala, dokonce ji strážníci ani nevyndaly z auta. Je to pouze novinářská kachna. Když strážníci procházeli parkoviště, tak tam údajně přiběhl majitel restaurace,lístek ji koupil a dal za stěrač,dřív než vůbec k čemukoli došlo! Vím to z důvěryhodných zdrojů. Vůbec se jich nezastávám, ale za ty prachy a v prostředí,kdy se jich nikdo nezastane (alibizmus nadřízených) bych tu práci dělat nechtěl.
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Lebduška Josef 14.12.2005 09:09
Vidíte pane Jelínku, příště zkuste přemýšlet jaké cesty osudu měli ti ostatní. Jestli v době, kdy se vyplácelo různé udávání, špehování a podobně, se těchto svinstev účastnil či nikoliv. A zkuste soudit i na základě vlastních zkušeností a hlavně podle toho, co kdo udělal a jak se zachoval.
A ten soud, myslím, že jsme si to vyříkali.
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie anonym 14.12.2005 09:04
Dík, beru.
(aspoň jsem si opět potvrdil, že ne všichni bejvalí bolševici byli opravdu bolševici a že ne všichni dnešní zapřísáhlí antikomunisté nejsou stále bolševici HAHAHA!

P.S. jenom škoda, že ve volební kampani se bohužel některá laciné a formální štemply v zájmu diskreditace ráda a často zneužívají

Zdravím, anonym
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta kwaj 14.12.2005 08:53
Před zákonem jsme si všichni rovni, někteří však rovnější.
Typické heslo ODS. Jak může člověk, který řídí městskou policii a měl by se ji tedy veřejně zastávat, takto hulvácky přede svědky nadávat a urážet svoje lidi? Pak to má k něčemu vypadat! Ty strážníci si jednoznačně zaslouží odměnu a uznání!!! Buzerovat bezbrané,slušné lidi umí každy, ale postavit se papalášovi ?! Zřejmě modrý pták dostal příznaky ptačí chřipky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie Luboš Jelínek 13.12.2005 23:00
Milý anonyme,

původně jsem se na to téma nechtěl nijak rozepisovat (těžko se diskutuje s anonymy), ale nakonec mne přesvědčila slušnost Vašeho příspěvku a nádherná otázka "co jste tehdy dělal a jaký byl Váš vztah k režimu? " Připomněl jste mi dobu, ve které takto formulované otázky padaly každou chvíli a jejich upřímné zodpovězení znamenalo vyhazov z práce. Nezbývá mi než Vám prozradit, že jsem bojoval proti komunismu kde jsem mohl a můj vztah k režimu byl záporný s tendencí prorazit společně s bratry Mašíny na Západ a tam vybojovat třetí světovou … :)

Ale teď vážně. Nevím, jestli si pamatujete reálie a poloměry, které tenkrát panovaly. Budu se omezovat pouze na pojem SSM, který ve Vaší otázce je. Po příchodu na střední školu jsem do SSM nevstoupil, ani přesně nevím proč, možná, že mi připadlo směšné chodit na nějaké schůze. Nevím, kolik to tenkrát lidí udělalo podobně, ale můžete zapátrat ve své paměti. Při zkouškách na vysokou školu jsem také nepředložil doklad o členství v SSM, protože jsem v něm prostě nebyl. Potom jsem docela spokojeně žil a dělal jsem si co jsem chtěl. Tři roky před pádem komunismu, ve svých 28 letech jsem dobrovolně vstoupil do SSM Okresního kulturního střediska v Chrudimi. Pamětníci vědí, že to by tenkrát v tak pokročilém věku udělal jen padlý na hlavu, protože již nebylo potřeba dobrozdání svazáků k přijetí na školu, do lepší práce apod. Na OKS totiž tenkrát dělalo pod hlavičkou SSM pár lidí dost dobrý věci a mě se to chtělo dělat s nimi. Po pár měsících kluk, který to všechno organizoval, spáchal sebevraždu a mně přišlo docela přirozené, že tu práci po něm budu dělat dál. Stal jsem se předsedou ZO SSM OKS, měl jsem v něm asi 4 členy (už to za Gorbyho nebylo moderní), no a během následujících dvou let jsem spolu s přáteli připravil několik desítek koncertů, divadel a různých těžko popsatelných akcí, o kterých si dodnes s láskou vyprávíme :) … Vzpomínám na celý cyklus OSOBNOSTÍ PORTY, koncerty irských JESS (první západní kapela v Chrudimi), londýnských DADE KRAMA, polských One Million Bulgariens, Moskvanky Žany Bičevské, několik koncertů Jarka Nohavici (který měl v té době zakázanou celou republiku), a několik koncertů RockFestu (který dostal chrudimské a pardubické kapely na koncerty do Prahy), nebo první vystoupení Divadla Sklep v Chrudimi … prostě dost jsem se bavil a s chutí razítkoval vstupenky na koncerty kulatým svazáckým razítkem.

Pohoda trvala dva roky, pak jsem se seznámil se soudruhy na chrudimské STB – byli slušní a nic mi neudělali. Horší to bylo, když mne vzal na koberec ideologický tajemník místní KSČ soudruh Novák a svým typickým řevem mi sdělil, že mě nechá vyhodit z práce, pokud tady budu dělat protispolečenskou činnost. Když jsem mu argumentoval, že Nohavica zpívá písně Bulata Okudžavy a že kapela Rozmazané děti autenticky zachycuje pocity mladé dělnické generace (používali při tom na podiu rozbrušovačku a díky randálu občas zapadala slova textů „děte do hajzlu“), začal na mně ječet ještě víc se slovy, že si „z dělnické třídy srandu dělat nebudu a že ještě uvidím“. No trochu mi zatuhlo, ale život byl krásný, doba rychlá, takže jsem na jeho slova zapomněl. Za čas mi sdělil kamarád tajemství od jiného kamaráda – policajta, že se na mě chystají chlapi z STB. No, hrdina jsem byl asi tak 2 hodiny, prostě jsem se sbalil, požádal ředitele OKS o okamžité propuštění (schválil mi to během deseti vteřin se slovy, že dělám velmi rozumnou věc – věděl …) a vyrazil do Prahy.

Zde malá odbočka – půl roku před tím jsem byl osloven dramaturgem P.D. jestli bych nechtěl produkovat koncert Paula McC. na Rošického stadionu. Na otázku kdo to organizuje, jsem se dozvěděl, že SSM. Bylo mi to trochu jedno, takovou šanci dostanete jednou za život. No McC. to nakonec odpískal, dle jeho managementu kvůli lednové Husákově koupeli demonstrantů na Žižkově. Ale já během vyjednávání dostal nabídku, jestli nechci dělat šéfa produkce v nově připravované agentuře M-ART.
Tenkrát jsem odmítl … ale pokud zde ukončím odbočku … Prostě jsem zvedl telefon, zavolal náčelníkovi kultury na SSM a sdělil mu, že nabídku na práci beru. Den nato jsem se stal zaměstnancem Agentury M-ART, účelového zařízení SSM (to mám v občance).

Koukám, že jsem se rozepsal … Za ten rok do revoluce jsem stihl připravit českou část divadelního festivalu MIR CARAVAN, úžasné kočovné kolony, která jela z Moskvy přes Prahu do Paříže – Angličanů, Francouzů, Poláků a od nás Polívkova Divadla Na Provázku. Mimochodem 3. den festivalu jsme pustili v jednom ze stanů před diváky magnetofonový záznam Dopisů Olze, za hodinu tam bylo 30 estébáků a festival rušili. Takoví jsme byli hrdinové, nakonec kdo by nebyl 4 měsíce před revolucí :) Taky rockový festival DIALOG v Ostravě byl dobrý. Tam jsem si nejvíc užil, když na šéfa kultury ÚV SSM Chocholouše řval vedoucí tajemník KSČ, že „vemu chlopy z šachty a tén váš bigbít vám tady rosékáme na maděru … „ No nerozsekal nás, festival zrušil a já si pamatuju, jak jsme se s Kaplanem a Nohavicou v jedné ostravské hospodě bavili myšlenkou, že se bolševici vyrušej sami … Moje poslední akce ještě s razítkem v M-ARTu v občance byla šéfprodukce Koncertu pro všechny slušný lidi v (dnes)T-Mobile aréně v Praze, na které poprvé v přímém televizním přenosu vystoupil Václav Havel. Seděl jsem s ním sám před jeho vystoupením v šatně a čekali jsme ve zprávách na informaci o demisi bolševiků. Kdyby chudák pan prezident věděl, co za svazáka vedle něj sedí a kouří mu cigára …

Mimochodem, naše svazácká organizace na chrudimském kulturním středisku založila s kamarády z tenkrát Západního Německa projekt „Šance pro tebe“, o kterém se nechci moc rozepisovat - podrobnosti jsou uvedeny v knížce, která je zdarma k dostání v klubu Agora. Snad jenom, že už za totality vyvezla do Německa několik skupin mladých lidí z Chrudimě a okolí, což pokračuje dodnes a což také bylo v roce 1995 v Německu vyhodnoceno jako nejlepší česko-německý projet roku.

No a abych se vrátil k tomu mému SSM. Až po letech jsem se hrabal ve starých fotografiích, vysvědčeních a průkazech. Víte, na co jsem přišel? Že jsem členem SSM zřejmě ani nebyl, protože jsem (a asi nikdo z mých kolegů) neplatil známky. V SSM v Chrudimi kvůli bordelářství našeho účetního O.K. a v Praze v agentuře M-ART to po mně (a po nikom z lidí co tam dělali) nikdo nechtěl. Chtěl jsem nakonec napsat, že se za své „svazáctví“ nestydím, ale teď se bojím, že druhá strana barikády mě nařkne, že jsem žádným svazákem nebyl. Ať se mezi ně necpu. Je to trochu bordel na tom světě, co říkáte … ?

Zvláštní doba to byla, hezky se na to vzpomíná, těžko někomu vysvětluje – víte, že ani maturanti dnes nevědí, co byly prověrky nebo devizový příslib?

Mimochodem – pár měsíců po revoluci mě potkala známá a sdělila mi docela zajímavou okolnost. Protože měla v rodině manželku estébáka, který mě vyslýchal, dozvěděla se, že místní útvar STB se mohl podělat vzteky, když zjistil, že Jelínek, kterého si chtěli vychutnat, má v občance razítko zaměstnavatele M-ART, umělecká agentura SSM. To pro ně byla Praha, moc vysoko a nedotknutelno. Ani jsem se při té zprávě nebavil, ještě po letech mě trochu zamrazilo.

Paradoxně bych Vám Anonyme měl poděkovat, na stará kolena jsem si trochu nostalgicky zavzpomínal, docela pěkná hodinka to byla …

Váš Luboš Jelínek

P.S. Některá jména píšu pouze iniciálami, nechci své přátele a jednoho anglického lorda vystavit voyerským tendencím tohoto diskusního fóra :)
Reagovat na tento příspěvek
 
Náměstí jenickova.ilona 13.12.2005 19:07
Prosím, nechte náměstí tak krásné jak je. Děkuji
Reagovat na tento příspěvek
 
Úlet Městské policie basák 13.12.2005 17:10
Vážení přátelé! Chtěl bych se touto cestou zastat Luboše Jelínka(předpokládám,že se jedná o L.J.,,svazáka",který v osumdesátých letech dělal do kultůry pod tehdejším označením JKP Chrudim,pozdějším SKP)Jsem bejvalej bigbítˇák a pokud jsme chtěli hrát a to nejen ve zkušebně,museli jsme mít tehdy tzv.zřizovalele a tak se z nás upozorňuju ,že z některých(jiní už byli z dřívějška z SOU)stali též svazáci a byli jsme ,,pod"tím JKP papírově zastřešeni.Dnes ti mladí brnkálisti nic takového jednak zaplaťpánbůh již nemohou ani zažít,ale zase nemají moc příležitostí kde hrát.A to my jsme v podstatě díky ,,takysvazákovi" L.J.měli.Prostě to tenkrát muselo bejt,jinak by nás soudruzi,kteří nám cenzurovali texty nenechali ani naladit a pamatuju se že jsme i na 1.-ního máje hráli bigbít za odměnu před ,,ROMÁNIÍ".To jsme se měli fajn že?Jo a ty soudružky komunistky co prováděly tu cenzůru na sebe čekají v neděli ráno,aby mohly jít spolu do kostela,bydlí totiž za rohem Ale to už jsem odbočil moc a přestanu vzpomínat.A vo tom to JE!!!!!!!!!
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91  90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.