Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Feťáci starosta 01.02.2006 18:24
To já na tom zase tak špatně nejsem,že by mi bylo na zvracení,ale příjemné mi to moc není.Hodně mi to vadí v práci.Třeba bych zavedl zákon,který v některých v tomto ohledu vyspělích zemích platí,že nekuřáci berou více peněz než kuřáci.Je statisticky dokázáno /průměr/ ,že nekuřák udělá více práce než kuřák.
Reagovat na tento příspěvek

a ještě Palučiny? Administrátor 01.02.2006 17:15
iDnes http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

27.01.2006 - (dp) - str. 01

Město udělí ceny. Trapas přebolel

Chrudim - Chrudimští radní mají docela odvahu.
Opět se totiž rozhodli udělit cenu města pro osobnosti roku, přestože loni se vyhlášení cen změnilo v naprostý trapas.
Zastupitelé dvěma ze třech vybraných osobností odmítli cenu dát, protože si ji podle nich nezaslouží.
„Napadlo nás v městské radě taky, aby se nám nestalo zase takové faux pas, aby se zase neodehrála vášnivá diskuze o někom z navrhovaných. Ani jeden z kandidátů by si to nezasloužil, bylo by to rozhodně nedůstojné,“ uvedl starosta Chrudimi Ladislav Libý.
Radní tentokrát proto vybrali pro cenu takové lidi, proti kterým by, alespoň teoreticky, neměl mít nikdo námitky. Cenu města by měl dostat ředitel Základní školy v ulici Dr. Malíka Zdeněk Brož, který patří mezi uznávané pedagogické odborníky.
Navržen byl i atletický trenér mládeže, závodník i rozhodčí Karel Fiedler, který se věnuje atletice 42 let a bývalý dlouholetý ředitel základní umělecké školy Josef Hájek.
„Snad ani jedna z osobností by neměla vyvolat nějaké negativní reakce,“ doufá Libý.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Roční příjmy měst Administrátor 01.02.2006 17:11

30.01.2006 - VÍTĚZSLAV DITTRICH, LUCIE JELÍNKOVÁ - str. 03

Na Litomyšl nemáme, uznala města

Litomyšl dokáže na každého ze svých obyvatel získat daleko více peněz než Pardubice

Téma

Pardubice - Litomyšl v roce 2004 vydělala třicet čtyři tisíce korun na každého ze svých obyvatel, včetně starců a kojenců.
Naproti tomu Česká Třebová, ale i Chrudim nebo Pardubice získaly téměř o polovinu méně.
Poslední Pardubice musely hospodařit pouze s devatenácti tisíci na každého ze svých devadesáti tisíc obyvatel.
Města své nízké příjmy vysvětlují tím, že kromě úspěšných žádostí o dotace nemají příliš mnoho možností, jak své příjmy vylepšit.
A popravdě řečeno, mnoho dotací Pardubice nezískávají.
Například výstavbu bytů ze státních peněz krajské město vzdalo, protože podmínky pro jejich získávání jsou podle magistrátu příliš složité.

Co města dostanou z daní, nedokážou ovlivnit

Peníze, které město získává z daní, finanční situaci nezachrání. „Co se týče daní, dostáváme část daně z příjmů živnostníků a zaměstnanců, kteří mají bydliště v Pardubicích.
Ostatní se počítá koeficientem na jednoho obyvatele, který my neovlivníme,“ uvedl vedoucí ekonomického odboru pardubického magistrátu Václav Brož.
Českotřebovský starosta Jaroslav Zedník připouští, že v roce 2004 nebylo jeho město příliš úspěšné v získávání dotací, což se výrazně projevilo ve výši příjmů. „Dotací je samozřejmě vždycky málo. Například se nám nedaří již třetím rokem získat peníze na opravu malé scény zdejšího divadla,“ řekl starosta.

Možná cesta? Podnikání měst

Podle chrudimského starosty Ladislava Libého může být zdrojem příjmů podnikání měst. Sám by se do toho raději nepouštěl.
„Podnikání s sebou nese ale riziko, takže si nemyslím, že to je pro obce správná cesta. Přece jen hospodaří s veřejnými penězi a případnou ztrátu bychom museli zodpovědět. Malé obce ale mohou úspěšný vlastní podnik ve svých příjmech pocítit,“ dodal starosta.

TABULKA

Celkové příjmy měst v tisících Kč na obyvatele

1. Litomyšl 34 2. Polička 33 3. Lanškroun 29 4. Svitavy 27 5. Žamberk 27 6. Hlinsko 25 7. Moravská Třebová 25 8. Holice 24 9. Vysoké Mýto 23 10. Králíky 23 11. Přelouč 23 12. Ústí nad Orlicí 22,5 13. Česká Třebová 21 14. Chrudim 21 15. Pardubice 19

Daňové příjmy měst v tisících Kč na obyvatele

1. Litomyšl 11,2 2. Pardubice 10 3. Vysoké Mýto 9,3 4. Svitavy 9,2 5. Polička 9 6. Lanškroun 8,7 7. Chrudim 8,7 8. Ústí nad Orlicí 8,3 9. Hlinsko 8,3 10. Moravská Třebová 8,2 11. Přelouč 8 12. Králíky 7,5 13. Choceň 7,5 14. Holice 7,5 Zdroj: Creditinfo Czech Republic, údaje jsou za rok 2004

Foto popis| LITOMYŠL KRÁSNÁ I BOHATÁ. Klášterní zahrady, které vznikly v roce 2002 na do té doby zpustlém návrší mezi piaristickým chrámem a kostelem Povýšení svatého Kříže, jako by symbolizovaly prosperitu tohoto města.
Foto autor| FOTO: MAFA - RADEK KALHOUS

Roční příjmy měst Administrátor 01.02.2006 17:10

30.01.2006 - DAVID PŮLPÁN - str. 03

Ať rodák z Litomyšle žije kdekoliv, snaží se městu pomáhat

Litomyšl - Je nadsazené mluvit o litomyšlském hospodářství jako o zázraku? Možná, ale ne zase tak příliš.
Ve srovnání s městy Pardubického kraje působí toto městečko s renesančním zámkem, zapsaným na seznamu UNESCO, desítkami aktivních spolků a vlastní filharmonií trochu jako zjevení.
Hlavním trumfem Litomyšle byla už od počátku devadesátých let vlivná lobby, která dokázala vybojovat dotace a ovlivnit všechna důležitá rozhodnutí, která se Litomyšle týkala.
„Obyvatelé Litomyšle mají jednu neuvěřitelnou vlastnost. Ať bydlí a žijí kdekoliv, pořád jsou spojeni se svým městem a snaží se mu pomoci. Litomyšlané vždy najdou dveře, za nimiž sedí někdo, kdo má s městem něco společného. Buď původ, nebo si jej jen zamiloval. To se nedá nijak získat,“ řekl před časem poslanec a nyní již i ministr Radko Martínek, rodák z Moravské Třebové.
Martínek chválí představitele Litomyšle, že vždy mají po ruce zajímavé projekty, které dokážou dotáhnout do konce.
„Moravská Třebová si nyní podle mne nemůže na nic stěžovat, má podobné možnosti jako Litomyšl. Pravda ale je, že využít té šance je v Moravské Třebové mnohem komplikovanější než v Litomyšli,“ řekl Martínek.

Stát Litomyšli dává desítky milionů korun navíc

Město pravidelně dostává od státu desítky milionů korun jaksi bokem. Není to ale samozřejmě tím, že by měl státní rozpočet vyčleněnou zvláštní kapitolu nadepsanou Litomyšl. Ve skutečnosti za to může město poděkovat dokonale promyšlené taktice při lobbování. „Slyším občas hlasy, že do Litomyšle jde ze státního rozpočtu neúměrně hodně peněz. Chci zdůraznit, že jsme dotace nedostali, ale podařilo se nám je získat. Museli jsme o tom jednat, žádat, přesvědčovat,“ uvedl místostarosta Litomyšle Vladimír Novotný.
Jen výčet staveb, na které Litomyšl získala peníze ze státního rozpočtu, je pro okolní města jak z jiného světa. Postavilo si moderní základní školu, zlidštilo sídliště a vybudovalo v něm podzemní garáže. Postavilo nové bytové domy, které navrhli renomovaní čeští architekti. Letos za státní peníze dokončí zimní stadion. A opět to udělali chytře. Zatímco okolní města si zastřešovala zimní stadiony ze svých peněz, Litomyšl tak dlouho obcházela ministertva, až na modernizaci stadionu získala peníze.
Přesto je spravedlivé říct, že úspěch Litomyšli spadl trochu do klína. Zatímco Chrudim měla jako hlavní podnik Transportu, která zkrachovala, Liomyšl má prosperující Vertex, jenž vyplácí lidem nadprůměrné mzdy. A město v devadesátých letech zbohatlo tím, že v privatizaci dostalo část akcií podniku, které prodalo za více než dvě stě milionů korun.

Roční příjmy měst Administrátor 01.02.2006 17:09

Roční příjmy? Vede Litomyšl a Polička

Pardubice získaly v roce 2004 nejméně peněz

Téma Dnes

Roční příjmy jednotlivých měst kraje se výrazně liší.
Například Litomyšl získala v roce 2004 na každého ze svých obyvatel dvojnásobek toho, co průmyslové Pardubice.

Pardubice - Litomyšl a Polička si na rok 2004 nestěžují. Obě města do městských pokladen získala totiž nejvíce peněz na jednoho obyvatele. Naopak Pardubicím se nevedlo. Z patnácti pověřených obcí byly úplně poslední.
Obce a města dostávaly část vybraných daní, příjmy ze svého historického majetku, z poplatků za psy nebo odpad, peníze za prodej nemovitostí a akcií a také dotace.
Jak Litomyšl, tak i Polička byly úspěšné v získávání dotací. Tím se vyšplhaly na přední příčky s částkou třicet čtyři a třicet tři tisíce korun na hlavu. „Vedle běžných příjmů z daní do rozpočtu přišly peníze za prodej parcel v průmyslové zóně, prodej zasíťovaných pozemků pro výstavbu rodinných domků a dotace na stavbu poldru. Proto vyšla analýza příjmů pro nás tak příznivě,“ řekl místostarosta Poličky Jaroslav Martinů.
Ačkoliv například Lanškroun získal na dotacích značnou sumu, příjmy do pokladny mu hatí menší počet obyvatel, než by si radní přáli.

Lanškrounu chybí k devíti milionům ročně 200 lidí

„Příjmy nemůžeme příliš ovlivnit, chybí nám dvě stě obyvatel do deseti tisíc, abychom dostali při přerozdělování daní o devět milionů více,“ uvedl lanškrounský starosta Martin Košťál.
Většinu příjmů městských pokladen tvoří daně. Ty přerozděluje stát a je předem jasné, jaký díl nebo kolik peněz na jednoho obyvatele z nich města dostanou. Výši daňových příjmů města může ovlivnit rovněž prosperita živnostníků a firem, které tam sídlí.

Chrudim chce více z daní

„Stejně se ale domnívám, že současné rozdělování nevytváří dobré podmínky pro podporu podnikání. Města by měla dostat část daní, které odvedou velké podniky. Když se někde něco vyrábí, je to spojeno s větším opotřebením silnic, dopady na životní prostředí a podobně,“ řekl chrudimský starosta Ladislav Libý.
Libý kritizuje, že obce mají z živnostníků třicet procent jejich daní z příjmů a v průměru tři sta korun ročně od každého zaměstnance. Například firma, která má tisíc zaměstnanců, znamená pro obec tři sta tisíc ročně.

Více viz Téma na str. D3

O autorovi| LUCIE JELÍNKOVÁ, S přispěním Vítězslava Dittricha

Feťáci dr.Novakova 01.02.2006 12:48
Kouření tak, že to obtěžuje ostatní, hlavně nekuřáky, je bezohlednost. Škoda jen, že ti nekuřáci to nemají těm kuřákům jak vrátit. Bylo by spravedlivé kuřáka třeba pozvracet. On mi znečistil organismus, já jemu oděv. Já musím čuchat smrad z jeho cigarety, tak on zase z mých zvratků. Problém je, že i naše zákony si cení více kuřákova oděvu, než mých plic. A věřte mi, že u mne kouř z cigaret vyvolává hodně silný zvracecí reflex a pobyt v blízkosti kouřícího kuřáka je pro mne velkým utrpením. Žůžo je, mít byt nad kuřáky, kteří, aby si doma nenasmradili, mají přece děti, kouří na balkoně a veškerý kouř posílá do vyšších pater, třeba do ložnic. A udus se alergiku, máš prostě smůlu!

Feťáci anonym 01.02.2006 09:52
Propagace (drog) přece vypadá úplně jinak, než když řeknu, že hulení marjány mi přijde jako normální věc. Propagace by byla, kdybych říkal, lidi, hulte trávu, budete in!!!

Je to stejný jako s chlastem: lidi prostě chlastaj alkohol, je to tak přirozený (resp. rozšířený) a častý, že se na tom ani v nejmenším nepozastavím (zvlášť když mám pod čepicí taky, to by hraničilo se sebedestrukcí HAHAHA! , ale přitom neříkám, že chlastat by se, lidičky, mělo!!!

Prostě se chlastá a hulí. Hmm.

Sběrný dvůr starosta 31.01.2006 18:13
Dnes se mi dostal do ruky Chrudimský zpravodaj.Je tam krásně vysvětleno jak je to s placením ve sběrném dvoře.Kdyby to takto napsali hned,jasně a srozumitelně,tak se ušetří hodně dohadů.Ale na druhou stranu,měli jsme alespoň o čem debatovat.

Feťáci starosta 31.01.2006 18:01
Já také nehulím.A hulící lidi mě štvou.Třeba jenom kvůli tomu,že pak některý feťáci jdou na odvykací kůru pokuď dřív na fet nechcípnou a ta se platí z daní,na které přispívám i já.Stejné je to i z alkoholikama.Nechal bych jim to hradit v plné výši ze svého.Oni kolikrát nic nemaj,tak by to zatáhli za ně třeba rodiče atd.Pokuď by se nikdo nenašel kdo by to zaně zaplatil tak na léčení by nenastoupil.Já když jdu do bazénu si zaplavat tak mě tam bez peněz taky nepustí.

Feťáci MIREK 31.01.2006 17:57
Pro zfetovaný kretény.Máte to dobré.Už je s váma i bělásek.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=65647

Jak se žije v Chrudimi? divokej bill 31.01.2006 17:45
Podle žebříčku, který dneska vyšel v Lidových novinách zas ne až tak zle. Z 71 měst jsme se umístili na 28. místě, v Pardubickém kraji 2. (za Pardubicemi - 4. v republice), v bývalém Východočeském kraji nás předstihl ještě Hradec Králové, Náchod a Trutnov.
Než se začnete opírat do radnice: Kritéria byla spíš demografická a ekonomická, takže taková, na jaká má radnice radnice spíš zpostředkovaný vliv, pokud vůbec nějaký.

Feťáci divokej bill 31.01.2006 17:37
A o čem? Nehulím, ale hulící mládež mě vůbec neznervózňuje. A vůbec nemám pocit, že by si těch 70% mladých, co hulí nějakým způsobem komplikovalo budoucnost. Drogy k lidstvu prostě patří a buď před tím budem strkat hlavu do písku (zákazy a pod), nebo s tím budem žít.

Feťáci starosta 31.01.2006 15:45
Jen si dělej srandu.To svědčí jenom o jednom.

Feťáci starosta 31.01.2006 15:41
Z tvého příspěvku to,ale vyznělo jako propagace.Když jsem byl na škole tak už se taky taky drogy vyskytovaly,ale ne v takové míře jako dnes.Nikdy mě nenapadlo to ani zkusit.A to byla osvěta oproti dnešní době zanedbatelná.Hold když je někdo blbej...

Feťáci anonym 31.01.2006 14:25
Přesně tak.
Jenom ještě jednou připomínám "starostům": tady opravdu nikdo nemluvil o propagaci drog.

Feťáci Agarwal 31.01.2006 13:32
No, podle mě hulí právě 75% mládeže protože je to zakázané, naštvou tím takové típky jako je "starosta" a "Lukáš Chvála". Takže jsem spíše pro legalizaci, ale ne propagaci měkkých drog.

Nejsem ale ani sociolog ani odborník na drogovou problematiku, tak mě neberte moc vážně, protože tomu nerozumím, jen vzpomínám proč jsem dělal to co jsem dělal, když mi bylo 17 let.

Feťáci anonym 31.01.2006 13:24
Teda... uživatel drog... to zní skoro stejně, jako uživatel televizního přijímače HAHAHA!

Feťáci divokej bill 31.01.2006 12:57
Jestli jsi prošel kolem huliče a vdechl jeho výpary, pak jsi mrtvý už teď. Do roka a do dne tě postihne rakovina nebo mor.
to anonym: Myslím si, že se pleteš v tom, čemu se budou naše děti smát. Zatím to vypadá, že různé prohibice a perzekuce zažívají renesanci

Feťáci starosta 31.01.2006 12:41
Jestli se všichni staví k drogám jako ty.Tak se nedivím,že je tolika uživatelů.

Feťáci anonym 31.01.2006 10:50
Ne, nedělám si ani trochu srandu. Kolem marušky se dělá stejný povyk, jako před 80 lety kvůli alkoholu. Ten má jenom tu výhodu, že se narozdíl od marjány stal natolik rozšířenou, tedy běžnou (a do třetice normální) drogou, že potažmo "společensky akceptovatelnou".

Upozorňuju, že sám marjánu prakticky nekouřím. Jen proto, že mi to prostě nijak extra nechutná.

Za dvacet let se budou naše děti smát našemu odporu proti lehkým drogám úplně stejně, jako se my dnes smějeme bývalé prohibici.
Zkušenost s trávou má dnes cca 75 procent osmnáctiletých. To je, tuším, umím-li základní kupecké počty, natolik "velká většina" Úsměv , že není ani technicky možné, ani morálně (a politicky) legitimní tak výraznou část mladé populace perzekuovat.

Komu se hulení na veřejnosti nelíbí, ať si prostě všímá svýho a neprudí. Huliči tím nikoho neobtěžujou. Lidem je nepříjemný kouř z tabáku, z marjány podle mého názoru naopak docela pěkně voní. A nevím o tom, že by škodil. Ti, kdo tvrdí, že je huliči smradem z marjány obtěžujou, myslím spíše projektují svůj odpor k marjáně jako celku do fiktivního (smyšleného) "smradu" z jointů. Je to prostě pro ně zástupný důvod, aby svůj odpor ospravedlnili.

Legitimní se mi ovšem zdá zákaz kouření (včetně trávy) na některých veřejných prostranstvích, jak ho teď stanovil nový zákon: kouří (včetně mě) v součtu bez ohledu na věk jen třetina národa. A to, že si tihle lidé odpustí svoje hobby na cca jednom procentu veřejných ploch, to je (a mě) zas až tak moc nediskriminuje.

Zdravím

Feťáci starosta 31.01.2006 09:45
Je to nepříjemné,ale pořád lepší než kdyby všichni místo cigaret hulily trávu.Hlavně na pracovišti je to hrůza.

Feťáci starosta 31.01.2006 09:43
Co jsem zažil tak z velké části se chovají většinou agresivně mladý opilci než staří.

Feťáci starosta 31.01.2006 09:40
To si snad tou otázkou děláš srandu?To je snad jasné,že je to špatné.Ono se toho evidentně hodně málo namluvilo a napsalo o škodlivosti drog.Vždy mě pobaví když nějaký jedinec se snaží obhajovat drogy a nebo dokonce mluvit o jejich léčebných účincích.

Feťáci starosta 31.01.2006 09:35
Já už ano.Je to celkem běžný jev.A to chodím do noční Chrudimě velmi zřídka.Ono se vlastně nemusí ani v noci.Stačí kolikrát ve dne.

Feťáci anonym 31.01.2006 08:53
Hmmm... kouří. No a co? Na tom je snad něco špatného???

Feťáci pavlicek 31.01.2006 08:00
A jaký je rozdíl mezi mladým kuřákem čehokoliv a starým opilcem? Osobně mne pohorší víc ten opilec - mariánka je prkotina. PP.

Feťáci PetrGe 31.01.2006 01:06
A co říkáte na kuřáky cigaret, kteří kouří na veřejnosti, zamořují restaurace, obtěžují tím smradem normální lidi a smrdí na sto honů???

Feťáci kwajdan 30.01.2006 21:04
Ty jsi někoho viděl,že kouří mariánku. Ja ještě ne.

Feťáci Lukáš Chvála 30.01.2006 19:42
Co říkáte na mládež, která kouří marihuanu na veřejném prostranství???

Volby a budoucnost Mexiko 28.01.2006 09:18
Tak to jsem zase já se svojí kritikou Úsměv .

1) tmavě modré pozadí s drobným bílým textem - mne osobně z toho bolí oči 2) styly CSS kombinované s tabulkovým rozvržením je čuňačinka, ale taky jsem takto začínal, když jsem se učil CSS 3) horší je, že používáte CSS ve stylu Microsoft, čili stránky se opět budou dobře zobrazovat jen po M$ IE - pod Firefoxem vidím občas jen polovinu nadpisu a to ještě k tomu někde horní část, jinde jen spodní část 4) iframe - neštěstí samo o sobě, dá se korektně nahradit nahradit pomocí tagů DIV 5) jen úvodní stránka má podle validátoru 151 chybiček - většinou ale díky použití pokřiveného CSS ala M$

Přeji další úspěšné studium tvorby HTML a CSS.

Hledá se!!! :o) Thomas Egal 28.01.2006 01:35
Krásný den a Ahoj všem!!! :) Prosím o pomoc - prosím o kontakt na Renču Tupou, supr kadeřnici z Chrudimi... Moc fajn holka, co ráda chodí v zeleném, ráda dělá blbiny a ze všeho nejradějc meje nádobí ... he he ... :o))) Díky moc všem za info... (Kiss) 608 62 05 62

Volby a budoucnost J. Káles 27.01.2006 20:36
Byly spuštěny nové webové stránky Regionálního klubu Mladých konzervativců Chrudim - http://www.konzervativci.cz/chrudim !

keresem a családom eredetét Administrátor 27.01.2006 14:41
Tak tady je překlad: Here is translation:

Omlouvam se, pravdepodobne jsem se dostala do spatneho tematu, ale snad se tady najde nekdo kdo bu mohl ropzumnet madarsky kdyz uz ja nerozumim cesky ani slovo.
Prijmeni me matky je Chrudimak. Predpokladam ze to znamena ze mame neco spolecneho s tim krasnym mestem. Jest-li mi muze nekdo pomoct abych se o tom neco dozvedela prosim napiste na: bolczar@freemail.hu

TURNAJ V LICITOVANÉM MARIÁŠI synerx 26.01.2006 03:09

Sběrný dvůr stb 25.01.2006 18:46
To v CR bude ale bordel. A já s tím bordelem do dvora nepojedu, ale rači do průjezdu na radnici. A Vy ?

keresem a családom eredetét Max 25.01.2006 16:00
Pane Vlku, urcite myslite me, tak tedy...

...v pripade SOS bych se v Madarsku snazil domluvit alespon nejakym jinym, trosku pouzivanejsim, evropskym jazykem.
Totez bych doporucoval madam Edit, radi pomuzeme!!!

Servus

Max

keresem a családom eredetét basák 25.01.2006 11:33
jelikož neumím maďarsky,tak nemohu reagovat,ledažeby nám to někdo přeložil.

keresem a családom eredetét Ing. Luděk Vlk 25.01.2006 11:02
Vážený pane Tůma, v Chrudimi znám Ing. Josefa Lörincze, se kterým jsem pracoval ve VÚTZ Praha, prac. Chrudim. Ten je myslím dokonce rodilý Maďar a v současné době je majitelem (možná spopumajitelem) firmy Era-Pack (směr na Slatiňany). Bohužel kontakt na něj žádný nemám.

A JEN TAK NA OKRAJ REAKCE NA ZBYLÉ DVA DISKUTUJÍCÍ, KTEŘÍ NEJSOU OCHOTNI SE ANI PODEPSAT SVÝM JMÉNEM. CO KDYBY SE VÁM NAPŘ.V MAĎARSKU NĚCO PŘIHODILO A VY PLYNULOU ČEŠTINOU OSLOVILI RODILÉ MAĎARY A DOSTALO SE VÁM PODOBNÝCH ODPOVĚDÍ. CO VY NA TO!

keresem a családom eredetét Michal Tůma 25.01.2006 10:17
No neumím maďarsky, ale tohle se mi podařilo dostat z PC translátoru:

Promiňte, že zajisté špatný topicba dostat se, ale snad rozumět zde někdo maďarsky, když už já jeden přimluvit se ani česky. ten maminka rodina Chrudimak. Ugye, ta azt podat zprávu, že cosi kozunk je zapotřebí, že legyen k tomu a hezké město.Když někdo vědět v tom pomáhat, že něco dovědět se, žádat, psát.

některá slova to nepřeložilo Bohužel, škoda

keresem a családom eredetét Mexiko 25.01.2006 09:51
prsispevkovaros superet .....

keresem a családom eredetét Max 25.01.2006 06:59

keresem a családom eredetét Bolczár Edit 24.01.2006 22:50
Elnézést, hogy bizonyára rossz topicba kerültem, de talán ért itt valaki magyarul, ha már én egy szót sem csehül. Az édesanyám családneve Chrudimák. Ugye, ez azt jelenti, hogy valami közünk kell, hogy legyen ehhez a szép városhoz. Ha valaki tud ebben segíteni, hogy valamit megtudjak, kérem, írjon.
bolczar@freemail.hu

Sběrný dvůr shot 23.01.2006 23:16
Vztah místní samosprávy k občanům je různý. Někde je horší jinde lepší. Bohužel Chrudim nepatří k oněm, kde by přístup volených zástupců byl zrovna příkladný. Například v Čeperce si udělali referendum o tom, zda podpoří spalovnu či nikoliv. V Chrudimi p.
starosta Libý chtěl tento projekt podpořit. Jsou místa, kde se s občany jedná o prioritách oprav. V Chrudimi nejchytřejší z nejmoudřejších rozhodli, že nejlépe utracené peníze budou, když se předláždí Široká ulice. Sice pro to není žádný důvod, ale proč ne. A v jiných částech Chrudimi mohou mít povrchovou kanalizaci dešťové vody, nemusí mít chodníky, městské budovy mohou dále chátrat, ulice se nemusí zametat, tráva sekat, ale na důležité věci – přeložka silnice na nedávno zrekonstruovaném náměstí, či stavba tribuny pro pár hokejistů, na to se peníze najdou vždy. Nové byty se v Chrudimi již nestaví. Evidentně naši volení zástupci pozapomněli, že hodně lidí nemá na to, aby si postavili rodinný domek. Ve Svitavách například mají nejnižší vodné a stočné v kraji. Je to tím, že tamnímu Vaku město nepovolilo zvyšovat ceny a příslušní úředníci dělají to co mají. To v Chrudimi jsme jiní grandi. Lidé se zde mají tak dobře, že p. starosta Libý jakožto představitel samosprávy prosadil pro své občany zvýšení vodného a stočného. Také zajistil aby si každý mohl zaplatit za odpad ve sběrném dvoře, připlatit za parkování. Řada firem z Chrudimi odešla a další odcházejí.
Takže zkuste si porovnat výsledky starostování p. Libého a pak se rozhodujte, zda s ním do parlamentu či nikoliv. Opravdu ODS musí být v hluboké krizi, když nemá nikoho lepšího.

Evidence vozidel MěÚ Chrudim Agarwal 23.01.2006 10:44
Já mám s úřady v poslední době jenom dobré zkušenosti. Nikde jsem zbytečně nečekal, úřednice byla ochotná.

Jak to tady na tom fóru čtu, mám dojem že někdo z důvodů nějakého mindráku má za to, že nic nefunguje, všichni zastupitelé kradou a dělají vše proti občanům, atd.

Dost argumentů je nelogických a hodí se spíš do hospody ke třetímu pivu HAHAHA! ))

Ale to se týká jen pár lidí, jinak je zajímavé a přínosné.

Evidence vozidel MěÚ Chrudim Ondřej Kopp 23.01.2006 10:29
Já jsem tam byl dneska... A nestačil jsem se divit... Úřednice ochotná, formulář se mnou vyplnila a za 10 minut sem byl pryč a vše co jsem potřeboval bylo uděláno

Sběrný dvůr Mara 23.01.2006 09:16
Jen na porovnání PCE a jinde to je podobné ...
Posilam, pokud jste nezachytili clanek v MF Dnes Vyvézt suť a odpady stojí tisíce Města v kraji stanovují pro bezplatný odvoz odpadů limity, kdo je překročí, musí platit

Při rekonstrukci bytu padají stěny a odvážejí se hromady cihel, staré rámy z oken a dveře. Odvoz několika tun stavební suti nebo nepotřebného nábytku přijde na pár tisíc korun.

Pardubice - Pár z Pardubic si pořídil starší rodinný dům. Ještě než jej začali pořádně rekonstruovat, museli vyvézt odpad a stavební sutiny. Z trocha nepořádku se nakonec vyklubalo 350 tun.

„Odvoz nás stál asi dvě stě tisíc. Za to bychom měli novou střechu,“ říká muž středního věku z Pardubic.

Vyklidit například půdu a zbavit se nepotřebného harampádí sice nepřijde na statisícové sumy, několik tisícovek by si však měli lidé rozhodně připravit. Tedy pokud vyhazují spotřebiče, nábytek nebo stavební sutiny nad limit, který určují větší města v kraji.

V Pardubicích do sedmi separačních dvorů mohou zadarmo obyvatelé města odvézt 200 kilo tříděného odpadu týdně a 300 kilogramů stavebního a demoličního odpadu za měsíc.

„Pokud chce někdo zlikvidovat větší objem, musí již zaplatit,“ řekl Jan Strouhal ze Služeb města Pardubic. „Likvidace jedné tuny komunálního odpadu stojí 925 korun a 250 korun zaplatí za tunu stavebního odpadu,“ vyjmenoval Strouhal.

V Chrudimi od ledna změnili Technické služby ceník.
Zpoplatnily likvidaci stavební suti, zeminu, kameny nebo staré pneumatiky. Tuna suti vyjde na 621,50, kameny a zemina na 553,50 korun. A zbavit se čtyř pneumatik z osobního auta přijde na 120 korun.

„Loni sem mohli lidé odvézt tři metráky suti zdarma. Jenže toho zneužívali a půjčovali občanky lidem z okolních vesnic. Nám pak neúměrně přibývalo množství odpadu,“ řekl Jiří Pilař, vedoucí sběrného dvoru v Chrudimi.

Podle Pilaře se mnoho nezměnilo. Například jedna lednička ročně, dvě televize nebo méně jak sto kilogramů oděvů za rok nestojí nic. „To je na jednoho člověka tak akorát,“ uvedl Pilař.

Svitavští nemají přesné limity. V poplatku 444 korun, které platí ročně za odvoz popelnic, mají i dvakrát ročně odvoz nebezpečných odpadů a jednou za rok mohou zdarma vyhodit sedačku, skříně nebo koberce.

„Větší množství si již platí. Za tunu stavebního komunálního odpadu dají 809 korun a za stavební suť 625 korun,“ řekla Jana Faršolasová, ekonomka společnosti Livos Svitavy. Firma, jejíž stoprocentním vlastníkem je město Svitavy, Polička, Litomyšl a Moravská Třebová, likviduje odpad za stejnou cenu ve všech zmíněných městech.

V okrese Ústí nad Orlicí přistavuje kontejnery mimo jiné městská firma Tepvos. „My si účtujeme za kontejnery a odvoz.
Další fakturu si pak naúčtuje firma, která odpad likviduje,“ řekl ředitel divize Technických služeb firmy Tepvos Ludvík Morkes. V okrese lze například odvézt odpad do sběrného dvoru v České Třebové. „Komunální odpad stojí jedna tuna 1050 korun, stavební suť 350 korun, pokud není roztříděný, zaplatí za něj lidé 1100 korun,“ řekl například za společnost Ekobi Radek Skokan.

Ceny za svoz většího množství odpadu v Pardubickém kraji

Pardubice

* stavební odpad: 250 Kč

* komunální odpad: 925 Kč

Chrudim

* stavební odpad: 621,50

* kameny: 553,50 Kč

* zemina: 553,50 Kč

* pneumatika z osobního auta: 30 Kč/ks Svitavy, Litomyšl, Polička,

Moravská Třebová

* stavební odpad: 625 Kč

* komunální odpad: 809 Kč

Česká Třebová

* stavební odpad: 350 Kč

* netříděný 1100 Kč

* komunální odpad: 1050 Kč

Zapůjčení kontejneru

* podle velikosti se pohybuje od 30 korun do 70 korun za den.

* Za jeden kilometr zaplatí lidé v průměru 20 až 30 korun.

Pozn.: Pokud není uvedeno jinak, cena je počítána za jednu tunu Zdroj: Technické služby a firmy v kraji

Autor: LUCIE JELÍNKOVÁ

Evidence vozidel MěÚ Chrudim shot 22.01.2006 22:03
Je to logické. Otravuješ úředníka? Trp. A máš na auto? Trp dvojnásob! Seď na chodbě, kde o tebe brkají ostatní kolemjdoucí. Vždyť ten úřad přeci není pro lidi, ale pro úředníky, tak co otravuješ. A u okénka ti nedáme žádnou židli, jen si pěkně postůj holenku. Že máš nemocné nohy? Tak si nekupuj auto a zaplať si lázně. A peníze co to stálo? Je přeci potřeba mít náklady, a tady se dá ledacos schovat, že ano? Musím ovšem přiznat, že řada těch tam pracujících jsou velmi ochotní a lidští. Jen jejich vedení by mělo přemýšlet proč a pro koho tam jsou

Náměstí shot 22.01.2006 22:03
Pozvěte si na to p. Lebdušku, on to sfoukne. Ale vážně, po Chrudimi je mnoho různých občanských sdružení, kolem stavby Penymarketu počínaje, přes průmyslovou zónu a letištěm konče.
Je zde spousta politických stran a jsou v opozici, to nikdo z nich nedokáže sebrat pár podpisů o vypsání referenda?

Náměstí basák 22.01.2006 12:37
Už jsem jednou navrhoval,aby někdo fundovanej sepsal petici,aby vedle kostela byl parčík se zelení,aby se tam VŮBEC nic nestavělo a rád to podepíšu.

Evidence vozidel MěÚ Chrudim ANO 21.01.2006 15:50
A proč by nemohla být tato agenda přesunuta tam, kde se vyřizují ostatní?

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95  94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.