Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? Max 27.02.2006 17:02
...sorry, myslel jsem, ze bude i prejmenovaaano. Ale i tak, 2 ucnaky se maji pripojit ke stredni skole, ale nastupnickou organizaci bude jeden z tech ucnaku. Tak, a ted zacnou rvat ty z toho druhyho ucnaku, ze proc vlastne voni nejsou nastupniiiciii...

Asi by to, ze stredni prevezme ucnaky bylo i logictejsi a nebyl okolo toho takovej cirkus. Stejne to rozhodnuti, proc to udelat zrovna takhle nechapu (a nejsem asi sam)...

Servus

Max
Reagovat na tento příspěvek

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? anonym 27.02.2006 16:29
Teď ti nerozumím. Vždyť ta nástupnická škola se bude přece jmenovat Střední průmyslová... atd. a k tomu ještě (v druhé polovině názvu) vyšší odborná (promiň, jsem teď línej hledat přesnej název, ale dohledáš ho snadno)

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? Max 27.02.2006 16:00
Prejmenovani stredni skoly po ucilitsti je opravdu unikat.
Jasne, ze jde jen o to SLOVO(A), ale myslim si, ze student/ucen SPSS ma mnohem vetsi sanci na uplatneni jak na trhu prace, tak hlavne pri uchazeni se na VS...samozrejme, ze v prvni radne jsou schopnosti jednotlivce.
Nevijimaje to, ze by tim "vytahli" (co se tyce pretize) i ucne SOU nebo jak se to vlastne jmenuje.

Takze asi tak...

Max

P.S. Asi jako kdyby se ted vsechny renaulti prejmenovali na dacie... Úsměv

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? divokej bill 27.02.2006 14:43
Docela by mě zajímalo, proč by se změnou názvu měla změnit i kvalita výuky? To snad ráno přijdou učitelé do školy a řeknou si: "Teď jsme jenom učňák, tak začnem na všechno kašlat" A studenti budou následovat: "Teď jsme jenom učni, tak zdebilníme". Nebo jak by měl ten úpadek začít? Mimochodem, dotyčná škola změnila název už několikrát a přesto si teď dovoluje přisvojovat tradici, podle předkládané logiky škol jiných. Součastný název má až od roku 1960.
Mimochodem za druhé, škola je původně z Pardubic, v Chrudimi je až od roku 1951 a byla sem přesunuta pouze "dočasně" (asi jako sovětská pomoc :)), takže tvrdit něco o 110 leté tradici je v tomto případě poněkud účelové Mimochodem za třetí, dotyčná škola s učilištěm spojena už dříve byla.

Změn ta škola přežila už dost a zásadnějších, tak nevím, proč by neměla ve zdraví přežít tuhle. Pokud někdo víte alespoň jeden RACIONÁLNÍ a SKUTEČNÝ důvod pro by se měla s formální změnou změnit i skutečná kvalita školy, tak ho napište.

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? anonym 27.02.2006 10:35
jedna výhrada logická a druhá subjektivní:

1) logická - u odporu učitelů SPŠS proti anektování učilištěm se přce není čemu divit... Vy byste na jejich místě neprotestoval HAHAHA! ?

2) subjektivní - u p. Řezníčka jako radničního tlučhuby č. 1, který se chce hlavně zalíbit a který klade větší důraz na symboly než na praktickou účelnost, se není čemu divit. Zajímalo by mě, jestli by protestoval, kdyby šlo rozhodnutí kraje ještě zvrátit Bohužel, škoda

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? anonym 27.02.2006 10:12
Na jednu stranu chápu ten šok, měl jsem ho nejdřív také.

Pak mně ale došlo, že jde - podle mého názoru - o bezvýznamnou malichernost.

Tři průmyslově zaměřené školy se prostě slučují (otázka odůvodněnosti není bohužel předmětem této debaty) a zdá se mi být jedno, jestli NÁSTUPNICKOU organizací má být ta či ona z nich, jestli učiliště nebo relativně prestižní střední škola s lyceem. Praktické dopady pro kvalitu a prestiž Jílkovy průmyslovky z toho bezprostředně nevyplývají žádné. Jde jenom o formalitu, papír. Jedna ze škol toou nástupnickou musí být a praktické dopady se v tomto můžou - a podle mého názoru budou - naprosto míjet s formální procedurou. Bylo ostatně několikrát z Pce kraje zdůrazňováno, že pro průmku se nic nezmění, p. Jílek navíc zůstane ředitelem vzniklého konglomerátu. Pro sloučení pod hlavičkou učiliště mohly rozhodovat čistě praktické, ekonomické důvody (učiliště má možná největší majetek, nejvíce budov apod.).

Podle mého názoru celou bouři nevoli způsobil pouze symbolický a mocenský aspekt transferu: pro pedagogy a natož studenty průmky je prostě z prestižního důvodu ponižující, aby byli slučováni s (pouhým) učilištěm. Jaké znevážení jejich úrovně... Úsměv

Vyvolává to tak ve mě spíše dojem směšnosti. Směšnosti a pošetilosti těch "studovaných" a "prestižnějších" lidí z průmky. Připomíná mi to ten víkendový film s V. Burianem v ČT, kde si také někdo myslel, že existují "lepší lidi", ketří si nezaslouží, aby jejich ústav byl anektován tím "menším", "hloupějším", "horším" a "nižším".

Odpor průsmyslovky prostě není nic jiného, než intelektuálská pošetilost a povýšenost.

Moje otázka pak zní: kdo, případně která z těch tří škol je tedy nakonec ta "lepší", "kvalitnější" a s "lepším" personálním portfoliem?

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? anonym 27.02.2006 09:14
Nechci hájit Málkovou, ale nechápu, co je divného v mluvené řeči říkat "obouch škol". Já to říkám stejně a domnívám se, že to "ch" na konci říká v běžné mluvě naprostá většina lidí

Tak a máme po kinu Josef Jarkovský 27.02.2006 07:22
Ale zase budeme mít za 10 mil. schody v Široké ulici, není to krása? Na co kultura, to dneska nevydělává... Místo, aby lidi mohli zajít kousek od centra do kina a pak se jít posadit na náměstí na zahrádku, bude v centru pusto a jen auta a obluda vedle kostela. Hlavně, že každý z radnice se bije v prsa, jak chce mít živé centrum města. Ale takhle bude z Chrudimi za chvíli Chrudel.

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? shot 26.02.2006 10:46
Lidičky, brzo budou volby. A p. starosta Libý se cpe do poslanecké sněmovny. Záleží jen na vás, zda tam bude a dostane ještě větší prostor pro to, co předvádí v Chrudimi, či nikoliv.
Vy všichni máte zcela jistě spousty známých a příbuzných ve volebním obvodu Pardubického kraje. Nedejte se a bojujte, vždyť p. Libý ještě nemusí být zvolen – chcete-li volit ODS, postačí zakroužkovat (dát preferenční hlas) těm, kteří jsou za na dalších pozicích.. A nakonec nemusí ani dělat starostu Chrudimi. Cožpak kolem sebe nemáme dostatek jiných, lepších a schopnějších kandidátů?

Tak a máme po kinu jenda 26.02.2006 06:50

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? Drahomíra Kateřina Koupilová 24.02.2006 22:58
Je mi líto...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Máte, přesně to, co jste chtěli...
Teď si můžete jít tak akorát zvonit klíčemi na Václavák....

Regulované nájemné Drahomíra Kateřina Koupilová 24.02.2006 22:50
Možnost, že "pasáci", zvláště ze Slovenské republiky, podplácejí Město, aby měli tyto výhody, mi připadá nemyslitelná, stejně jako to, že by měli mít neregulovaný nájem...

Regulované nájemné Drahomíra Kateřina Koupilová 24.02.2006 22:46
Ráda bych odpověď nějakého zdejšího "půtákostraníka".

Regulované nájemné Drahomíra Kateřina Koupilová 24.02.2006 22:44
jak je možné, že nájemníci, kteří mají regulované nájemné pronajímají byty "pasákům" zaměstnatců bývalé TRANSPORTY, t.j. TRANSY, Siagu a pod. Regulované nájemné je snad určeno pouze občanům města a nikoliv podnikatelům z cizích republuik????

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? Rampa 24.02.2006 11:55
A ještě mě udivil jeden detail a to, že je z ODS. Kdepak pro Chrudim je tato strana prokletí nebo jak bych to nazval.

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? kacafírek 24.02.2006 11:06
Tomu se nemůžeme divit, vždyť paní krajská radní zodpovědná za školství je původně zdravotní sestra. (Nic proti nim, za jejich obětavou práci jsme vděční.) Na včerejším jednání řekla ...týká se to "obouch škol".

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? Václav Unar 24.02.2006 08:32
Úrovni vzdělání tahle změna určitě neprospěje, obecná tendence je, že se z dobré odborné školy a možná i dobrého učiliště stane lepší učiliště, ale i to je bez záruky. Sám jsem absolventem strojní průmyslovky, i když ne té chrudimské, a tak vím, jaký byl rozdíl ve znalostech nabytých na průmyslovce a v učilišti.Poměrně nedávno proběhly tiskem výsledky srovnávacích testů mezi maturanty.Podle očekávání zvitězili gymnazisté před průmyslováky, ale tam ten rozdíl nebyl až tak výrazný, kdežto vysledky učilišť byly vysloveně tristní. Jen tak dál a zanedlouho se dočkáme toho, že ke složení maturitní zkoušky bude stačit umět číst, psát a počítat malou násobilku.

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? bobr 23.02.2006 23:01
Řezníček je aktivní jenom proto, že pan Jílek, ředitel průmky je na jeho volební kandidátce. Kdyby nebyl vykašlal by se na něj, tak jako se vykašlal na paní Hlaváčovou a dětský tábor v Palučinách.

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? Jan Roček 23.02.2006 20:26
Dnes likvidace schválena na krajském zastupitelstvu hlasy ODS a KDU-ČSL. Proti byli zastupitelé ČSSD a KSČM.

Pro Chrudim opět fatální rána a bez jakékoliv diskuze, arogance některých krajských zastupitelů mě nenechává klidným.
Ztotožňuji se zcela s názorem učitelů SPŠS i místostarosty Řezníčka, který jako jediný(!) aktivně vystoupil na ohajobu SPŠS na pondělním chrudimském zastupitelstvu.

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? Jan Roček 23.02.2006 20:05
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=046&r=mfpardubice&c=441660

Chrudim se bojí o svou školu Oblíbená strojní průmyslovka se má sloučit s učilišti a ještě k tomu se přejmenovat

Chrudim - Na Střední průmyslové škole strojnické v Chrudimi se zvedla vlna odporu. Po sto deseti letech existence ji chce kraj sloučit s učilišti v Chrudimi a Hlinsku.

Nová škola se má navíc jmenovat úplně jinak. Především změna názvu se nelíbí učitelům, žákům i jejich rodičům.
„Pochopitelně jsem rozčílená. Dcera začala chodit na vyhlášenou střední průmyslovou školu strojnickou a maturovat bude na jakési střední škole průmyslu a řemesel, kterou nikdo nezná,“ řekla Alena Chuchlíková, matka jedné z žákyň průmyslovky. Podle krajské radní pro školství Marie Málkové nový název sloučené školy navrhl ředitel průmyslovky Petr Jílek. Ten své autorství ale popírá. „Jde o společný návrh ředitelů všech tří slučovaných škol. Pouze jsem ho poslal na krajský úřad ze svého mailu,“ řekl Jílek.

Nástupce může být jen jeden

Úřední postup při slučování škol je totiž takový, že zřizovatel jednu z nich prohlásí za školu, která přebírá práva a povinnosti ostatních škol, a ty k určenému datu zaniknou. „Nástupnickou organizací má být Střední odborná škola technická a Střední odborné učiliště v Chrudimi. To ale neznamená zánik průmyslovky. Chceme zachovat všechny v současnosti vyučované studijní i učební obory a umožnit jejich další rozvoj,“ řekla krajská radní Málková.

Právě volba nástupce je další věcí, která se nelíbí jak učitelům a žákům průmyslovky, tak i chrudimským zastupitelům. Podle nich by měl řídit spojenou školu dosavadní ředitel průmyslovky Jílek. „Chápu potřebu školy sloučit, ale nerozumím tomu, proč má být nástupnickou školou Střední odborná škola technická a Střední odborné učiliště v Chrudimi, které se dlouhodobě potýká s nedostatkem žáků a nedokáže vyjít s penězi, které ji kraj přidělí na provoz. Vedení sloučených škol by měla logicky převzít průmyslovka, která má léta nejlepší pedagogické i ekonomické výsledky a která si dokázala vybudovat i řadu zahraničních kontaktů,“ uvedl předseda školské rady Střední průmyslové školy strojnické a chrudimský místostarosta Petr Řezníček.

Málková: Průmyslovku čeká krize

Radní Málková tvrdí, že ekonomické výsledky průmyslové školy nejsou tak jednoznačné. „Do prvního ročníku průmyslové školy nastupuje každý rok méně a méně žáků. Je jen otázkou času, než se dostane do krize. Naproti tomu střední odborné škole letos počet žáků v prvním ročníku vzrostl,“ řekla Málková.

Ředitel průmyslovky Jílek s jejím argumentem nesouhlasí. „Do letošních prvních ročníků se na středních školách skládaly poprvé povinně přijímací zkoušky. Řada dětí kvůli tomu nechtěla nic riskovat a hlásila se na učební obory. To je trend, který nepotrvá dlouho,“ uvedl Jílek.

O tom, jak bude sloučená chrudimská průmyslovka s učilišti v Chrudimi a v Hlinsku od září fungovat, dnes odpoledne rozhodnou krajští zastupitelé.

Nechápu, proč se nástupnickou školou nestane průmyslovka, která má léta nejlepší výsledky.

Petr Řezníček, místostarosta Chrudimi

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? Skapunkáč 23.02.2006 19:24
Co si myslíte o této zmeně??

Feťáci starosta 23.02.2006 19:01
Proto,že říkám,že jsou drogy škodlivé a oni prokazatelně jsou, mě musíš napadat?Někteří lidé jsou dětmi i ve 30 letech.Drogy škodí v každém věku.Ono to většinou s mírou moc nejde,sklouzne se to do nekontrolovatelné jízdy,ale na to jsi toho málo přečetl a viděl,že píšeš to co píšeš.

Feťáci z*klika 23.02.2006 15:29
)))

Ne psal jsem to v praci hodne narychlo. . .coz se projevilo na forme i obsahu

Feťáci Max 23.02.2006 15:08
...pri delsi pauze akorat vynechavas pismenka...Úsměv

Feťáci z*klika 23.02.2006 11:01
"Navrat do normalniho zivota"????????????????

Po požití marihuany NEVZNIKA fyzicka zavislost, ale "pouze" psychicka. A ta se vyskytuje poue u 1% uzivatelu.

Nechci nikoho banit, nelibi se mi, kdyz kurak czudky zcela neomalene huliii na zastavce kde jsou male deti.

Sam hulim a musim ict, ze na sobe pri delsi pauze nepozouju meny, nalady, tras rukou aj. abstinencni priznaky. . .

Ale vubec newim proc sem prispiivam, hadat se na internetu je jako snazit se zvitezit v paraolympiade

Tak zdar buura. . *

Shote, stýská se mi... shot 23.02.2006 00:09
Máš docela pravdu, připravuje se hodně zajímavých událostí.
Bohužel na úkor města Chrudim, jako vždy. Začíná to rušením SPŠS, vynikající školy s tradicí, totéž se týká i zemědělky.
Opět se připravuje rozjezd prapodivného prodeje pozemků na Skřivánku, no a můžeš hádat jaké bude zdůvodnění a jaký bude konec. Jenom doufám, že až budou volby, tak si voliči vzpomenou. Bude-li to pokračovat, tak budeme rádi, že v Chrudimi máme alespoň poštu. Nu což, můžeme se jít odreagovat do některého z obchodních domů, možná v něm bude lacinější Dobrá voda , než voda z kohoutku. A ti méně majetní si budou moci jít zabrkat na schodech v Široké ulici, ať si také užijí.
Dostane-li se pan starosta do parlamentu a tam bude pracovat pro blaho občanů jako pracuje nyní, pak kakaové a s bytové kauzy budou jenom slabým čajíčkem.

Feťáci Max 22.02.2006 20:25
...rekl PREZIDENT a sel si dat dalsiho jointa.

Jen si blafej dal, uz podle pisemnyho projevu ses asi zhulenej jak indianska babicka. Hlavne ze to pomaha, ze jo...
Je mi lito penez, ktery pozdeji dame na "navrat do normalniho zivota" takovejch expertu, jako ses ty.

Max

Feťáci PREZIDENT (: 22.02.2006 19:58
dobrý den ,tady to vypadá na samého chytráka,viz.dr.Nováková a starosta...
Chtel bych podat svou skušenost s marihuanou...
je mi 14 a uz jsem hulil.clovek nema pojem o case a je uvolnený.myslím si že kouření marihuany není nic spatného kdyz clovek dosáhne plnoletosti....ale na deti ma droga katastrofální ůčinky a rychle na ni naviknou...ja jsem ji zkousel jen jednou a asi ji budu po dovrsení 18 let s mírou brát..
dale ty informace o procentec jsou také nesmysly ...75% lidí se skuseností s touto drogou je naprostá hovadina v nasí zemi je to tak 91% v nasí tríde ji treba zkousel uz kazdý...
nadále ale sdílim názor ze droga je skodlivá a s dítmi a mladistvími pekne zamává....takze pockejte do 18 a pak jen s mírou poříézenou preje PREZIDENT!!!!((:

Chrudim prdel světa??? z*klika 22.02.2006 17:25

Shote, stýská se mi... Agarwal 22.02.2006 14:22
Pššššššt, neplaš, když už se konečně úroveň fóra zvedla.

Shote, stýská se mi... Max 22.02.2006 14:19
Anonymeeeee!!!! Sakra, ty´s nepoznal, ze shot(ovaa) drzi "bobrika." Nerus ji. Cerpa sily a inspiraci na predvolebni klaanii. A sbira kompromitujici informace...

Shote, stýská se mi... anonym 22.02.2006 13:45
...po Tvých bludech. Napiš zas nějakou pohádku o dobru a zlu, které vítězí na chrudimské radnici, kde jsou všichni tupí, podplacení a ke všemu ještě kradou. Prosím... Neříkej, že už Ti vyhořely baterky. Psát pořád dokolečka to samé přece umíš, jak jsi už nesčetněkrát potvrdil.

Nebo tě už mezitím přijali mezi své Úsměv ?

Štěpánkova ul. zora 16.02.2006 16:06
A vite kolik tech kamer po Chrudimi je?Neni tam jen jedna na okne MP....

Gratulace slavnému spoluobčanovi z*klika 16.02.2006 06:19
Run five.....coze?????

Cela predchozi debata ve me jen utvrdila poci, ze Cr* je malomesto, kde bydli spousta malomestaku, kteri si sve jemne komplexy leci na podobnych debatach. Kde vypousti podobne slinty...viz gratulace Slavnemu spoluobcanovi, bo co.

Gratuluju dosahli jste statutu POLITOVANIHODNI...

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Administrátor 14.02.2006 13:50
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

Občané návrhy hotelu odmítli Z VAŠICH DOPISŮ

V MF Dnes 10. 2. vyšel článek o stanovisku památkářů ke stavbě obchodního centra s podzemním parkovištěm na náměstí v Chrudimi.

Jejich stanovisko ke stavbě podzemních garáží je negativní.
Ustoupí památkáři od svého vyjádření? V článku je věta, cituji "Město doufá, že ano". Ptám se: kdo je město? Pánové Ladislav Libý nebo Jan Čechovský nebo městská rada složená většinově z členů ODS? Nebo občané města, kteří hned na počátku, kdy byla vyhodnocena architektonická soutěž na zástavbu balustrády, se převážně vyjádřili k návrhům negativně a kteří na rozdíl od architektů budou korzovat náměstím?

První chyba však byla hned na počátku - prodej městské budovy po katastrálním úřadu včetně pozemků balustrády bez uvážení, zda lze postavit objekt podle záměru nového investora, nebo zda nyní nestavět na pozemku balustrády a nechat vyniknout naši dominantu - chrám Nanebevzetí Panny Marie.

O autorovi| Jaroslav Trávníček, zastupitel Chrudimě

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Administrátor 14.02.2006 13:49
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

08.02.2006 - (dp) - str. 02

Památkáři odmítli podzemní parkoviště

CHRUDIM

UDÁLOSTI

Památkáři, kteří nesouhlasí s návrhy na dostavbu chrudimského náměstí, jsou proti tomu, aby investor Milan Kušta, zvolený městem ve výběrovém řízení, budoval v centru podzemní garáže.
Právě od této stavby si ale chrudimští radní slibovali řešení dopravních problémů v centru města. Zatím není jasné, jaké to bude mít důsledky. Lze si jen těžko představit, že na náměstí vyroste nové obchodní centrum a hotel, ale parkovacích míst ještě ve srovnání se současným stavem ubyde.

Foto popis|

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Naše Radnice Administrátor 13.02.2006 23:06
Tak chyba v diskusi, která znemožňovala vypsání příspěvků na téma "Těšíte se na novostavbu na náměstí?" je snad již opravena.
Příjemné čtení.

http://www.chrudim2000.cz/forum/allmsg.php3?id=4228#focus

Naše Radnice Martin Sip 11.02.2006 19:56
A co říkáte třeba tomuto názoru, který říká, že jak stavby vypadají je jedno (viz uvedený odkaz v předchozím příspěvku):

"hodnotit současnou architekturu z hlediska "vytvarna" je naprosto irelevantni. skutecne MODERNI architektura vznika z konkretnich potreb a jejim cilem je jejich naplnovani, nikoliv aplikace pochybnych estetickych meritek. vzhled je PRODUKT nikoliv cil!! kompozice v architekture je davno mrtva. hodnoceni staveb z pozice estetiky je subjektivni a povrchni.
vratme se prosim na zacatek diskuze a vsimejme si podstatnych veci. predkladejme argumenty, ktere maji vahu. jinak tato diskuze nema smysl."

Tohle není jen problém Chrudimi, to je problém celé současné architektury, která doslova vraždí naše městská i vesnická prostředí. Důvod? Argogance architektů a peníze investorů...

Naše Radnice Martin Sip 11.02.2006 19:38
Asi byste si je našli sami, ale pro jistotu: obrázky náměstí se zákresy těch "vražd" jsou na

http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=1&id=831&

Naše Radnice Martin Sip 11.02.2006 19:36
Dobrý den, nedávno jsem se zapojil do debaty na www.archiweb.cz, kde se komentoval negativní výrok památkářů týkající se novostaveb na náměstí. Chcete-li si přečíst jaké nechutné povahy jsou reakce některých "architektů" na názory laiků (příp. obyvatelů města) koukněte se na

http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=1&id=831&comments=show

Mně například nepřipadá normální poslat k čertu laika, který si myslí, že ty stavby se na náměstí nehodí, s tím, že si má nejdříve vystudovat architekturu.

Většina architektů neshledává na návrhu nic závadného... a pan "architekt" Kozub, spoluautor "budov" říká v úvodním článku na závěr toto:

"Nechci stanovisko památkářů nijak příliš komentovat, protože jsem ho neviděl v písemné podobě. Nemyslím si však, že by například u našeho návrhu bylo potřeba dělat nějaké zásadní, diametrální změny. Myslím, že společná cesta se dá najít i v tomto případě."

Vím, že se zde vlekla dlouhá debata. Bohužel jsem ji nesledoval a nyní jsou články díky nějaké chybě nedostupné...

Za sebe však říkám, že ty "stavby" jsou ZLOČIN proti všemu normálnímu, co na světě vymyslíte. A smutně dodávám, že se to učíme takhle dělat už na škole.

Martin Šíp, (student ČVUT Praha)

keresem a családom eredetét ANO 11.02.2006 18:52
Ano, řekl. A to právě Švejkovi. Takže máte pravdu! Úsměv

keresem a családom eredetét Agnes 11.02.2006 15:00
Nejsem si uplně jistá, ale neřekl to náhodou sapér Vodička?

Štěpánkova ul. ANO 11.02.2006 08:50
Tak jsme se vypovídali....HAHAHA!

konec klubu agora? ANO 11.02.2006 08:44
Něco drobně technického: stránky jsou nevalidní - "Failed validation, 75 errors" (viz.
http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.klubagora.cz%2F) a obsahují několik desítek (!!!) neplatných odkazů. Jako příklad hned první stránka: 302 1 Usually nothing.
404 2 The link is broken. Fix it NOW! 500 1 This is a server side problem. Check the URI.

Takže: amatérština jako se vším. Doufám, že vám ty stránky někdo udělal zadarmo (jinak by to totiž bylo nehospodárné nakládání s dotacemi).

Co je agora? MIREK 10.02.2006 18:32
Už toho bylo s tou angorou-agorou napsáno dost.
Běžte radši odklízet sníh.Bude to užitečnější.
A co se týká kultůry?V Chrudimi chcíp pes.Tady lidi jenom žvaněj.Bavit se už neuměj.

konec klubu agora? Mexiko 10.02.2006 16:39
Tak to bych neřekl - alespoň ne na první pohled a několikanásobné obnovení ....

konec klubu agora? Ivan Kohoutek 10.02.2006 15:22
Ahoj Stránky www.klubagora.cz jsou opět v provozu. Omlouváme se všem příznivcům.

Ivan Kohoutek o.s. Šance pro Tebe

konec klubu agora? z*klika 10.02.2006 13:54
Agora...

V prvni rade nechci kritizovat praci v socialni prevenci zamestnancu Sance pro tebe, protoze neznam vysledky. Pokud se muzeme bavit o vysledcich v tomto oboru.

Ale co znam velice dobre je Agora.Predevsim jako klub, vlastne jenom jako klub.V Cr* se uz temer nevyskytuju, la ekdyz jsem poprve videl na vyloze "meho clubu" car papiru a na nem prohlaseni, ze se, to co jsem navstevoval min. 8let, neni klub me velice prekvapilo. Samozrejme souhlasim s ideou rozsireni pusobnosti v techto prostorach.

¨Nechtel jsem soudit bez predbezne analyzy a tak jsem vyrazil do "meho clubu" (2mesice zpatky) a byl jsem svedky naprosteho upadku. Na baru 10 a vino.tot fse, zmatene jsem se rozhledl zda nejde o ftipny navrat do 60. let.
.................Chtel jsem pokracovat a napsat zde fse o tom jak jsem byl zhnusen. Podle meho soudu se jedna o naproste zprzneni "naseho clubu". Chapu, ze mate problemmy s mestem asi jako kazdy klub ve stredu mesta, ale tyhle pblm. tady byly po celou dobu fungovani Agory.
Mesto Chrudim je mala prdel, ktera si zaslouzi oasu zabavy, ale tim zpusobem jak to vedete vy se spise nabizi myslenka zda nejde jen o jeden velky podvod na nas hloupe obcany.

Agora byl Klub a nyni je to jen parodie na vesnicke kulturni zarizeni. . .

Nemyslim, ze tento vyplod choreho mozku na tom neco zmeni.
Neznam zakulisni hry, ale vim jedno, kdyz prijdu do Agory uvidim kysely xichty, bude tam prazdno a dostanu 10 nic veec. A to je kurevsky malo...proto dete do prdele a vrat te nam NAS KLUB ZMRDI

konec klubu agora? myza 10.02.2006 13:04
Dobrý den

Váš příspěvek je do té míry závažný, že je asi potřeba, reagovat na něj obratem a za tu dobu, co si píšeme už vím, že oceníte věcné a konkrétní odpovědi. Vzhledem k tomu, že nemám času nazbyt, budu postupovat po struktuře vašeho příspěvku.
­ Telefony: organizace má 9 zaměstnanců a spoustu dobrovolných spolupracovníků + donátory a dodavatele. Bez telefonu se celý provoz zastaví. Lidé v přímé práci a jejich klienti – tj. v klubech a v terénu (Futur, Prachovice, Kopretina v Bronxu, Skatepark a další), jsou bez telefonu ohroženi.
Mimochodem Se klidně přiznáme, že za pevnou linku dlužíme, protože v tuto chvíli není pro nás až zas tak důležitá. Co je důležité a to jistě pochopíte, je aby zaměstnanci měli co jíst na nájem a na poplatky. To znamená vyplatit mzdy a udržet provoz. Je to normální stav v neziskovém sektoru první tři měsíce na počátku každého kalendářního roku. Pokud je rozpočtové provizorium, trvá to tak do května. My co to děláme tak deset let už jsme si zvykli a ani s nějakými stížnostmi na tento obtížně ovlivnitelný stav nikoho neotravujeme. Abych byl spravedlivý musím dodat, že Chrudim je jedním z mála měst, které se svým neziskovkám snaží účinně pomoci ( a asi je nutné zdůraznit to množné číslo) a letos poskytlo překlenovací finanční příspěvek již na začátku ledna. Tyto peníze jsou určeny na udržení základního provozu a do toho callgirls určitě nepatří.
­ Událost s vypnutými stránkami je politovánihodná a můžu vás ujistit, že jsme přerušení tohoto komunikačního kanálu skutečně neplánovali. Neměli jsme peníze v hotovosti na úhradu původního hostingu, proto nás provozovatel odpojil. Hosting byl drahý. Využili jsme této situace a rozhodli se neobnovovat původní smlouvu (=zacházet s vašimi daněmi hospodárněji) a přesunout doménu www.klubagora.cz na jiného poskytovatele ( úspora cca 2000 Kč ročně). Stránky nebyly v provozu pouhých pět dní. Zprovozněny budou podle informací nového poskytovatele do konce týdne. Nejde tedy o aroganci z naší strany, ale o provozní kiks. Vám i ostatním návštěvníkům se omlouváme.
­ Žába na městském prameni,o které se zmiňujete, nic nehlídá.
Nemůže, nechce a ani naše organizace si nic takového nepřeje.
Chceme být totiž v mezích možností nezávislí, to konec konců vyplývá z logiky věci. Pokud bychom chtěli mít stálý přísun a teplá místečka, jak říkáte, bylo by asi strategičtější změnit status a stát se třeba příspěvkovou nebo akciovou společností.
Volíme raději taktiku komunikace,vyjednávání a spolupráce, díky, které má v tuhle chvíli Šance důvěru představitelů města a jejich podporu.
­ Být Vámi, ušetřil bych čas strávený sbíráním podpisů a stavil bych se v Šanci. Takový malý soukromý audit s Vámi Vám mile rádi poskytneme. Možná byste tak zjistil, že se s vašimi daněmi opravdu neplýtvá ( to konec konců dokládají i výsledky tak dvou až tří kontrol do roka). Také byste se mohl podívat jaká je struktura našeho financování ( město Chrudim v něm představuje cca 15% za rok 2005 ostatní peníze jsou z Kraje, ministerstev, EU, nadací atd.), tedy samozřejmě peníze daňových poplatníků, které ale nepadaji z nebe. Ke každé žádosti je třeba doložit záměr a plán a tak tedy i plánujeme. Každou realizaci je třeba doložit a tak dokládáme. Každou činnost je potřeba pojmenovat a dokumentovat a to pokud možno v terminologii, která se Vám možná nelíbí. Důsledkem jsou mimo jiné i ty stohy papíru, které je třeba ze zákona deset let archivovat. Vstupné a tržba z občerstvení jsou účtovány odděleně a nekryjí jiné náklady, než zase jen provoz a dramaturgii hudebních produkcí. Vybavení, údržba, další aktivity včetně webových stránek jsou financovány z jiných zdrojů.

Změňme tón: my si nechceme stěžovat. Chceme dělat svoji práci, chceme jí dělat dobře, chceme aby byly výsledky vidět a aby nezmizeli za rok či za dva. Chceme, aby to co děláme nebylo závislé jen na nás, kteří tady teď jsme zaměstnáni, ale aby to bylo časem předatelné. Změny v organizaci se nedají dělat ze dne na den, leda by Vám někdo nadělil peníze na deset let dopředu. A buďte si jist, že nenadělí.
Ještě k programu: hudební produkce běží v klubu již tradičně vlastně každý víkend, kromě toho pořádáme i další věci, které jsou určeny i jiným lidem než stabilním návštěvníkům těchto produkcí. ( viz minulý příspěvek v tomto fóru).

Za Šanci pro Tebe Michal Zahradník

Jak se žije v Chrudimi? Deratizér 10.02.2006 00:27
Bylo to jasné hned od začátku. Prodej Opatovic a rozprodej bytů.
Dobrý vývar pro začátek, aby voliči věděli, že my to umíme nejlíp. Peníze investovat hlavně do efektu abychom se nějaké to období udrželi na radnici. Až prožerem kasu, ať to zkusí někdo jiný. Od toho přece ty volby jsou.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97  96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.