Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Vinárna shot 02.04.2006 22:33
Lidičky, proč tolik vzruchu? Je to přeci jasné. Kam by pozval budoucí novopečený poslanec své kolegy? Před Hvězdou mu dávají botičku, před Nojperákem mu ji chtěli dát taky, no uznejte. A prostý lid, ten si bude moci místo skočit na panáka, chodit zaskákat panáka do nově vydlážděné Široké. Stejně díky působení pana starosty v představenstvu VAK a Elektrárny Opatovice na nic jiného mít nebude. A mládež? Pan starosta určitě ochotně předá osobní zkušenosti ze svého působení v SSM jak se má mládež bavit na úrovni.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vinárna Lolynka 02.04.2006 19:53
uz me to stve....,vsechno v chrudimi de do...!!!!!!!chci aby zase fungovala vinarna..,do nyxu nejdu tam je to piskoteka a vo barace ani nemluvim!!!!!!!kaslu na nakou Mexickou restauraci co ma bejt misto vinarny..,a kdyz uz zavirate nejlepci dizu v chrudimi tak udelejte nakou novou a porad nestavte ty podelany supermarkety!!!!!!!!!!!!dekuju
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Buclík 01.04.2006 23:36


Tak to je pěkné. Poprvé na chrudimském chatu a hned se dozvídám jednu jobovku za druhou. Letní kino - pryč s ním. Proč? Vinárna - pryč s ní. Proč? Hrůzostrašná proměna historického jádra města na obzoru. Proč? Pod nádražím brzy vypukne nákupní šílenství v dalším supermarketu. Proč? Kam kráčíš, radnice? Od požární zbrojnice po spořitelnu řetězová reakce hyper a supermarketů!!! A lidé z Rozledny nemají kde nakupovat. Přitom se tu staví nové byty, v těch starých bydlí dost seniorů, je tu pečovák a má tu být domov důchodců. Jen ať se dědeček nebo babička o holi či mladá maminka s kočárkem cestou za nákupem pěkně provětrají, že? Zvlášť, když je náledí, to se jim to do na hony vzdálených obchodů móóóc pěkně šupajdí...!? Přátelé, hlavně si všechno, na co si tu stěžujeme a co se nám nelíbí, uvědomme, až půjdeme zase volit. Ty, co o našem městě takhle skvěle a s přehledem rozhodují, těm jsme dali hlasy my, občané Chrudimi!!! Tak příště vybírejme pečlivěji...
Reagovat na tento příspěvek
 
Vinárna MIREK 01.04.2006 20:15
Což takhle BOWLING a nebo PENALTA?
Reagovat na tento příspěvek
 
Vinárna Marcy 31.03.2006 17:02
Právě to je ono... Kdo bude chodit do Nyxu - kam chodí 15letí...
Pak už zbývá jenom Baraka... Copak všichni chtějí, aby se jezdilo do Pardubic..??
Reagovat na tento příspěvek
 
Vinárna *ondra* 31.03.2006 15:15
No taky si říkám, kam má chodit ta mládež se bavit? V pátek tam chodilo docela dost lidí, a někdy přeplněno. V sobotu tam zase chodili spíše starší lidi a bavili se, a kam se maj chodit bavit? Když tady není žádný kulturní podnik jako vinárna.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vinárna Marcy 31.03.2006 14:07
Jak je to s Vinárnou v Muzeu?? Jsou to jenom fáma nebo je to pravda?? Kam se má mládež chodit bavit??
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování v Husově ulici noema 31.03.2006 12:23
Sportování na kole je fajn, pokud není možnost se po dojetí do práce omýt, je to pro okolí tragedie. Věřte mi, že pokud do práce dojíždí na kole učitelka a jde rovnou učit, pak třeba i 30 malých lidí hodiny trpí smrady. Je to hustý, přála bych zažít.
Reagovat na tento příspěvek
 
Feťáci stb 31.03.2006 06:50
Mě to chutná a je mi fajn....a člověk má smysl a cíl. Musí zasadit, starat se, pečovat, šlechtit, chránit před hlupáky kteří si hrajou na inteligenty a pak se sklízí...hmm. Bez mrkve ani ránu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Transporta MIREK 30.03.2006 13:03
Ono to konkregtizování bude hodně složité.Transporta která je vytuneovaná se nachází po celé chrudimi.
Ti soudruzi náměstci co tam pracovali a rozkradli technologie a dokumentace, si dneska hrajou na velké podnikatele.Dneska to je slov-pol-transpot-transa.
Reagovat na tento příspěvek
 
Feťáci MIREK 30.03.2006 12:50
Tak si potáhni a dej pokoj.Třeba si na to pak vzpomeneš.
Reagovat na tento příspěvek
 
Feťáci MIREK 30.03.2006 12:48
kéž by to tak bylo.To by se sociálce ulevilo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování v Husově ulici Max 30.03.2006 12:46
...o tom se mi taky zdaavaa. Pri pohledu na Tebou zminovany datum realizace se tesim, az se tam budu se spacirstokem prohanet sem a tam.
I kdyz vcera to vypadalo, ze jeste 20 cm a jezdime Husovkou v kanoii...

Max
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování v Husově ulici Rostislav Vondra 30.03.2006 10:55
Do konce padesátých let 21.století dojde k tzv.
"reasanaci" Kateřinského podměstí, kdy bude plošně likvidována stávající panelová zástavba a bude nahrazena jinou, která bude respektovat všechny architektonické formy tohoto daného místa. Dojde tak k zlidštění této kdysi výstavné čtvrti.V podzemí nových obytných domů budou též dostatečně dimenzovaná garážová stání.Na ulicích bude jen nejnutnější počet park. míst na tzv.
krátkou dobu.Celá ulice, která bude doplněna zelení pak bude jakousi klidovou zónou.
To vše v horizontu 40-50 let.Věřte mi , musí k tomu dojít!
Reagovat na tento příspěvek
 
Feťáci anonym 30.03.2006 08:34
Opět demagogie:

Ano, řecký výzkum prokázal, že marihuana poškozuje paměť. Za pár týdnů se objeví na tomtéž serveru, že jiný průzkum zase potvrdil opak...

Ach jo... (psali to přece v novinách HAHAHA! argumentačně tonoucí se stébla chytá, že, MIRKu?
Reagovat na tento příspěvek
 
Transporta LukeD 30.03.2006 08:34
Omlouvám se, spletl jsem se. Firma se jmenuje Tranza.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování v Husově ulici LukeD 30.03.2006 08:05
No mám to do práce krapínek dál a často vyzvedávám cestou přítulkyni. Jinak už jsem to na kole zkoušel, ale když člověk nemá možnost se hned po příjezdu do práce vysprchovat tak to není to pravé ořechové. Ostatně jeden sportovec co sem dojíždí denně na kole není zrovna v kolektivu oblíben. Hlavně u oběda. By mohl učit mladý tchoře smrdět. Ale můj dotaz zněl poněkud jinak.
Reagovat na tento příspěvek
 
Feťáci zora 30.03.2006 08:00
I Romum to zrejme pali vic nez tobe.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování v Husově ulici kwajdan 29.03.2006 18:53
Jestli pracuješ v Chrudimi nebo okolí,tak jezdi do práce na kole.Budeš fit a kolo si dáš do sklepa. Jezdím odtud 10 km celoročně do práce 12 let.
Reagovat na tento příspěvek
 
Transporta Jirka K. 29.03.2006 14:03
Příteli, trochu jsi zaspal dobu, Transporta již několik let neexistuje, v současné době je v areálu bývalé Transporty několik firem. Takže svůj dotaz budeš muset trochu konkretizovat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování v Husově ulici LukeD 29.03.2006 12:55
Také vám vadí, když večer přijedete z práce a nemáte kde zaparkovat ? Je mi jasný, že to komunisti špatně naprojektovali, ale co teď ? Nějaké podzemní parkoviště nepřipadá v úvahu ?
Reagovat na tento příspěvek
 
Transporta LukeD 29.03.2006 12:50
Nevíte někdo jak je na tom Transporta ? Lidi prý ještě dnes (29.3.2006) nedostali mzdu. Mezi zaměstnanci se dokonce i povídá, že se bude vedení zítra rozhodovat zda vůbec něco vyplatěj. Díky za odpovědi.
Reagovat na tento příspěvek
 
Feťáci MIREK 29.03.2006 10:14
 
LEGUMA (hřiště,přechod) ANO 29.03.2006 08:29
Pravda, možná si sem k vám přijde ještě někdo postěžovat, ale to je tak všechno, čeho tím dotazem docílíte. Ani náznak řešení.
Vím, že někdy pomůže i jen tak si postěžovat, pak vězte, že vás plně chápu - na Pardubické jde opravdu o život, ale víc vám nepomohu (stejně jako kdokoliv další ze zde přispívajících).
Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) Vendul 28.03.2006 22:34
To máte sice pravdu,ale možná jsem si od tohoto mailu slibovala spíš podporu dalších lidí.Já sama tam těžko něco zmůžu,a kdyby se tento "problém" začal veřejně řešit,třeba by to vedlo k nějakým výsledkům.Jelikož se nejedná o horentní sumy,nemusel by to být tak zásadní problém,škoda jen,že někdo z "radních" nebydlí ve zmíňované lokalitě,asi by,po osobních zkušenostech, šlo vše snáz.
Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) ANO 28.03.2006 19:47
Nebylo by lepší se ptát přímo radních, než na diskuzním foru? ;)
Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) Vendul 28.03.2006 19:01
Vím,tohle je problém menšiny(lidí,kterých se to týká není moc),ale mohl by mě někdo upřímně zodpovědět 2 otázky.1)Kdy se dočkají nejmenší děti z Legumy dlouhodobě plánováného hřiště??? Jedno pískoviště a asfaltová plocha je hodně mizerné řešení.2)Jak mají děti,důchodci a vůbec všichni přecházet silnici do parku???(průměrná rychlost aut v těchto místech je cca 80-90km/h)Zase se čeká,až tady dalšího člověka srazí auto...přeci nejlevnějším řešením by byly silniční retardéry!
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? Vendul 28.03.2006 18:02
Michale,nemáš pravdu.Sice z Tvojeho slohu vyplývá,že o daném tématu něco víš,ale měl bys zůstat spíš třeba u Bowlingu u Lankaše(ten se Ti moc povedl)než se snažit podporovat míchání dvou odlišných stylů.Je sice pravda,že žijeme v 21.stol.,ale smysl "historického náměstí" by měl zůstat zachován.(Určitě máš vkus i na oblečení:zkus si na sebe vzít historický kostým a k tomu botky podle poslední módy!?)Proč tam nepostavit historicky zapadající budovu s přehnaně moderním interiérem?!?! Názor laika.
Reagovat na tento příspěvek
 
Panorama Chrudimi Jan Roček 28.03.2006 17:32
Pravda je, že poschoďová hala se tam nehodí. Skutečně zakrývá pohled na kostel a výškově působí, vedle malých rodinných domečků na druhé straně silnice, jako obluda Bohužel, škoda

Alespoň doufám, že až to bude hotové, bude to pohledově a barevně pěkně řešené, a ne jen kus šedého vlnitého plechu (toť výzva pro sprejery). Přeci jen je Pardubická stále hlavní příjezd do města a i po vybudování obchvatu si svoji roli částečně uchová.


I průmyslová zóna může vypadat pěkně, když se chce. Doufám, že městský architekt v tomto ohledu nezaspí a bude investory patřičně usměrňovat!
Reagovat na tento příspěvek
 
Plavecký bazén Marie Jelínková 28.03.2006 15:13
No ovšem,ale pro ty majetné to neznamená žádnou finanční ztrátu,jde tu jen o "pár drobných",no proč ne, ale co ty střední a slabší vrstvy? Pro ně to je dost citelná díra do rodinného rozpočtu,nemyslíte? Kolik takových rodičů si může dovolit jet do HK každou neděli? Možná jednou za měsíc!! A proč? Vždyť je bazén v místě! A tohle stojí za zamyšlení, ne preferovat bazén v HK. Jde to tam, tak proč ne v Chrudimi? Opravdu to stojí za zamyšlení.....
Reagovat na tento příspěvek
 
Plavecký bazén Max 28.03.2006 07:39
...není nad dobré vyhlídky
Reagovat na tento příspěvek
 
Plavecký bazén Josef Jarkovský 28.03.2006 06:44
Nezoufejte, až vám děti vyrostou, budou moci zdarma a bez omezení čuchat smrad z výroby metylesteru v prům. zóně a dýchat tuny splodin a prachu od projíždějících nákladních aut. Kam se na to hrabe Hradec...
Reagovat na tento příspěvek
 
Plavecký bazén Rampa 27.03.2006 19:25
HK vede i u nás a bude i nadále, ten výlet za ty 400 stojí a rád je nechám v HK mán to tam úroveň.
Reagovat na tento příspěvek
 
Plavecký bazén Administrátor 27.03.2006 17:13
ja osobne s tim mam take velice spatnou zkusenost (dcera 14 mesicu).
Nezbyva nez jet 40km do Hradce Kralove, tam neni zadny problem a jeste je tam teplejsi voda. Ale takovy vylet pak vyjde zhruba na 400,-Kc Bohužel, škoda

Pritom kazdou nedeli je v chrudimskem detskem bazenu plavani kojencu ....
Reagovat na tento příspěvek
 
Panorama Chrudimi Heinrich 27.03.2006 07:18
No, sečteno a podtrženo, nejlepší předpoklady pro to, stát se poslancem - jedním z nejvýše postavených státem placených.... Ku prospěchu - Herr starosta samozřejmě nebyl sám, i když aktivní on byl a je dost....
Opravdu nemá Chrudim na to, aby si její občané zvolili zastupitele a představitele města, kteří hospodaří stylem odlišným stylu spálená země a po nás potopa?
Reagovat na tento příspěvek
 
Panorama Chrudimi shot 27.03.2006 00:08
Ano. Město pod pláštíkem vyřešení příjezdu do PZ vstoupilo do vztahů mezi soukromými podnikatelskými subjekty. To, že vlastníci firem v areálu uzavřeli nevýhodný obchod, není přeci důvodem k jakékoliv pomoci městem. Navíc, když před pár lety tentýž starosta, p. Libý neměl zájem o odkup příjezdových cest přes areál TRA. Jenom by mne zajímalo, jak pomohlo město např.
panu Škopovi, který v důsledku řešení parkování a vjezdu do náměstí zkrachoval. PZ nyní stála město okolo 150 mil. Kč, nyní přibude dalších 30 a během pár let minimálně dalších 50. Kam ty peníze mizí, když jinde za to zřídí PZ o minimálně dvojnásobné ploše? No alespoň víme koho volit a koho ne, sestava pánů Libého, Čechlovského, Jelínka a Řezníčka Chrudimi moc nepřinesla. A bohužel, jak se prokázalo ani známé osobnosti z lékařských či muzikantských kruhů. Jen díky nim Chrudim postupně přichází o majetek, jen díky jejich originálním způsobům hospodaření s veřejným majetkem platíme více za vodu, svoz odpadků, za psy a podobně. Máme opravdu nechytřejšího starostu. Utratil milióny, město za ně nic nemá a dnes se chystá zasednout v poslanecké lavici. To se bude panečku utrácet, Tam bude jiná muzika než v Chrudimi.Reagovat na tento příspěvek
 
Feťáci shot 27.03.2006 00:05
Vážení obhájci marihuany a případně jiných drog. Dokážete zde uvést v čem marihuana je taková vynikající? Jen prosím neuvádějte pocity uvolnění, lehkosti a podobně. To má každý alkoholik po jednom či dvou pivech.
Uveďte, prosím nějakou odbornou studii, ve které budou prokázány příznivé účinky marihuany či jiné drogy na zdravou populaci (ne účinky při léčení či zmírňování nějakých zdravotních komplikací, kdy už se musíme s negativním dopadem smířit). Zatím jsou mi známy pouze studie prokazující negativní účinky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Feťáci MIREK 26.03.2006 15:39
Nebo druhá chrudimská většina TZIKÁNI?
Reagovat na tento příspěvek
 
Feťáci zora 26.03.2006 15:10
Hlavne ze ty jsi intelektual.
Reagovat na tento příspěvek
 
Feťáci MIREK 26.03.2006 14:41
Koukám že jsem přispívá i budoucí většina.
WIETNAMCI.
Reagovat na tento příspěvek
 
Feťáci Víťa 25.03.2006 20:27
udivujou me zde zdejsi nazory, jednostranej pohled a zkresleny informace... jak uz rikal Dr. Čapek :) .. pravda je relativni...
obcas by to chtelo se zamyslet nad vyroky osvicenejsich lidi nez cist nakou jednopohledovou literaturu o marihuane... chce to se koukat z vice uhlu.. ty lidi ktery uvadite jako priklad sou vetsinou paka, a paka by byli i bez koureni a alkoholu...
Reagovat na tento příspěvek
 
Klub Agora není "rokáč". Víťa 25.03.2006 20:10
zdravim.. proc si se*ete do bot:/ ... tema dverma k zachodu asi bylo mineno to ze ty dvere tam jaksi zadny nejsou, a vstupenky? byl sem na tolika akcich ze bych to ani nespocital a nikdy sem vstupenku zadnou nedostal... jak povidal Bill, zalezitosti pred klubem se nevztahujou na poradatele, to ze nekdo dela bordel pred klubem si maj ohlidat prislusny organy a ne poradatel... s Chrudimskejma radnima je to asi tezky pac sou naprosto zabedneny co se muziky a kultury tyce, ale nesmite sebou nechat vytirat zem... hodne zdaru a pevne doufam ze to myslite s Agorou vazne, z nekterych Vasich ustupku to tak obcas nevypada... uz jak rikal Bill.. Cest praci :)
Reagovat na tento příspěvek
 
Panorama Chrudimi Jaroslav Trávníček 24.03.2006 15:53
Na zastupitelstvu města Chrudimě byl v pondělí těsnou většinou schválen nákup komunikací, skladů a nákladové vrátnice v bývalé Transportě od a.s. Onivon a prodej 3 ha pozemků v nové průmyslové zóně téže společnosti. Město bylo tlačeno podnikateli v areálu bývalé Transporty k nákupu komunikací kolem jejich objektů, neboť se nedokázali dohodnout s majitelem komunikací a sítí Onivon a využili pracovníků z Chrudimi jako rukojmí tím, že hrozili koncem svého podnikání.
Podnikatelé přispějí městu 5 mil. Kč a tím získají „doživotní“ opravy a údržbu těchto komunikací. Chrudim ale budou jen tyto cesty, pro město jinak bezvýznamné, stát hned teď 14 mil. Kč.
Vzhledem k nemožnosti dohodnout jinou přístupovou cestu k pozemkům nabytým v roce 2000 nakupuje Chrudim za další neúměrnou cenu komunikaci do nové průmyslové zóny, která je přes čtyřicet let stará a neudržovaná. Nákup a rekonstrukci má však hradit slíbená dotace z CzechInvestu. Nezíská-li se, pak rekonstrukci bude financovat město jako vlastník. V případě výše zmíněných městem prodávaných 3 ha jde o pozemky nejvýhodněji položené, u vlečky, městem nově vybudované komunikace a za cenu, za kterou jsme pozemky získávali. Dle mého názoru transakce s Onivonem je nevyvážená a pro město nevýhodná. Uzavřelo se další kolo nevýhodných akcí kolem průmyslové zóny v Chrudimi. Bude poslední?

Vyšlo ve středu 22.3.2006 v MfDnes
Reagovat na tento příspěvek
 
Panorama Chrudimi Heinrich 24.03.2006 12:55
Z novin o snižování počtu obyvatel v rámci vých.Čech:

Královéhradecko zase o 570 obyvatel přišlo, a je až na padesátém devátém místě. Po stovkách lidé opouštějí i ostatní regiony Pardubického kraje. Nejhůř je na tom Chrudimsko, kde ubylo od roku 2002 více než pět set obyvatel. „To, že menším městům ubývají lidé, je důsledek toho, že se stěhují za prací,“ uvedl starosta Chrudimi Ladislav Libý.

Do velké průmyslové zóny město zatím nesehnalo jediného investora, který by lidem nabídl práci. „Pozemky jsou připravené, a když se nezaplní letos, určitě přijdou investoři v dalších letech,“ dodal starosta.

A já se ptám, vážený a milý pane starosto, co je to v dalších letech? 5, 10 nebo více? Kdypak zaprší? A kolik to ještě bude stát peněz? Jsou cesty do zóny posledním výdajem města v souvislosti s pro město dostatečně (nebo vůbec) nerentabilní průmyslovou zónou? Co si takhle s takovým slibem spojit svoji politickou kariéru? Řekněme počkat rok, maximálně dva? A když to nevyjde, tak vyvodit politickou, osobní a hlavně finanční zodpovědnost?
Reagovat na tento příspěvek
 
Panorama Chrudimi Lebduška Josef 24.03.2006 09:33
Také nesouhlasím s tímto postupem a domnívám se, že se jedná o zbytečně vynaložené peníze. Obchvat Chrudimi je zcela jistě přednější.
Reagovat na tento příspěvek
 
Panorama Chrudimi MIREK 23.03.2006 20:55
Přesně tak.K tomu netřeba nic dodávat.Škoda že tento lék, je jenom na předpis.Ale hodně by pomohl.
Reagovat na tento příspěvek
 
Plavecký bazén Marie Jelínková 23.03.2006 14:30
Chtěla jsem si v neděli spolu s dcerou a vnučkou jít zaplavat.Počasí bylo pěkné a tak jsme si udělaly procházku do areálu plaveckého bazénu.Tam naše cesta končila.Nepustily nás tam,protože za 1: vnučce není rok, ad2: je tam horko, ad3:je vysoká návštěvnost,ad4:kvůli hygieně. A to jsme si chtěly zaplavat jen my, u malé bychom se vystřídaly.Prostě nezájem,ven a hotovo.Koukly jsme se z galerie na tu vysokou návštěvnost,ale žádný přeplněný bazén jsme neviděly,bylo tam asi 10 lidi.Inu, nedá se nic dělat,ale ty paní pokladní nejsou žádné nemluvy,to se musí nechat. Možná by se uplatnily v politice,tam se taky jen plácají nesmysly a skutek utek.Kam se dávají miminka když se narodí ve 30 stupňových vedrech, nedovedly odpovědět.Koukaly přeně tak, jako s odpuštěním "tele na nová vrata " No a pak si jděte zaplavat! Chtěly bychom znát názor někoho,kdo má také tyto smutné zkušenosti a potřít diskriminaci maminek s miminky.Chápu že existuje plaváček, ale přesto nešlo o miminko, ale o maminku a mne.My jsme si chtěli zarelaxovat.Proč to jde třeba V Havlíčkově Brodě, kde věk dítěte nemá vliv na koupání s maminou?A jde to i jinde,TAK PROBOHA? PROČ NE V CHRUDIMI? Maminky s miminky z Chrudimi-spojte se!!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Panorama Chrudimi Heinrich 23.03.2006 13:29
Co poradit takovému městu, milý Michale? V situaci, kdy se "proinvestovalo" obrovské (na poměry CR) množství peněz a o jejich návratnosti nemůže být řeč? A pořád se čeká na déšť a ono neprší?

Tak hlavně rychle nové volby, nové vedení města, kterému o to město skutečně z dlouhodobého hlediska jde a především vyvození konkrétní zodpovědnosti za hospodaření s majetkem města za období posledních cca 10 let! To je alespoň náznak receptu, jak by se konečně něco dělo! Ovšem pokud po volbách na radnici usedne podobná squadra azurra, jsou veškeré debaty (ať už na tomhle chatu, nebo kdekoliv jinde) zcela bezpředmětné, lidé, kteří prohospodaří městu stamiliony korun a pořád sedí na svých místech nikdy nebudou mít zájem na tom, aby se cokoliv z minulosti detailněji rozkrývalo.

Reagovat na tento příspěvek
 
Panorama Chrudimi Michal Tereska 23.03.2006 11:49
A coby jste poradil městu, které - kdysi za nehorázné peníze koupilo pozemky na průmyslovou zónu, do které nikdo nechce, protože nemá přímé napojení na hlavní příjezdové komunikace do města. - nemá peníze na realizaci napojení nebo koupi jiných parcel s napojením na výjezd z města - nemá jiné pozemky podobného charakteru ( když pominu malou průmyslovou zónu ) - a chce do města nalákat průmysl ?????????????? nechci se nikoho zastávat - chyba se myslím stala na samém začátku ( ale byla mistrně několikrát zametena pod stůl ), ale teď je to tak rozjetý vlak, že se snažit přestoupit za jízdy na jiný ( nový ) je sebevražda a pokud máte jiný názor a ještě věříte v českou justici, tak to trestní oznámení na špatné hospodaření podejte.
Ps: kam Vy byste v Chrudimi ( lokalitu ) umístnil průmyslovou zónu ???????????????????
Reagovat na tento příspěvek
 
Panorama Chrudimi Administrátor 22.03.2006 14:17
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

Chrudim koupí silnice za miliony Chrudim - Zastupitelé Chrudimi včera schválili odkup komunikací v areálu bývalé společnosti Transporta od firmy Onivon.

Radnice si od transakce slibuje, že umožní volný vjezd podnikům, které v místě působí, a městu dopravní napojení sousední průmyslové zóny. V budoucnu by tudy mohlo vést i připojení na hlavní tah na Pardubice a Čáslav.

Vedení radnice po dlouhém vyjednávání se společností Onivon dohodlo, že odkoupí silnice v areálu bývalé Transporty za 25,5 milionu korun. Část této sumy mělo město protihodnotou splatit třemi hektary pozemků své sousední průmyslové zóny. Kromě toho chtěla Chrudim za 2,9 milionu korun vykoupit na rozšíření silnic menší pozemky od firem, které v areálu podnikají. Firmě Onivon by ještě město muselo zaplatit přes čtyři miliony korun za objekty několika skladů a vrátnici.

Na prvním jednání zastupitelé neschválili program jednání a ani včera neprošel obchod bez připomínek. Zastupitel za KSČM Jaroslav Moučka považoval cenu za pozemky v průmyslové zóně za příliš nízkou. „Smlouvy se mi také zdají nevyvážené a nemohl bych pro ně hlasovat,“ řekl Moučka. Proti byl z podobných důvodů i zastupitel ČSSD Jaroslav Trávníček.

„Předpokládané řešení není ideální, ale je nejméně špatné z těch špatných,“ uvedl místostarosta Jan Čechlovský. Starosta města Ladislav Libý upozornil, že zastupitelé zatím schvalují jen obsah smlouvy, nikoliv její definitivní podobu. V závěrečném hlasování bylo pro 15 zastupitelů, což je těsná většina.

Chrudim na transakci spěchá, protože by na ni mohla získat peníze od vládní agentury CzechInvest. „Ve hře je dotace 54 milionů, které máme přislíbené,“ řekl v debatě po skončení jednání Libý.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Autor: (ČTK)
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99  98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.