Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Zase nový supermarket anonym 10.04.2006 09:45
Ještě ad: 1) Neznám moc lidí, kteří chodí do marketů pěšky. Já sám občas na kole, když jedu pro něco manšího, a třeba u Hypernovy potkávám zákazníky (hlavně maminky s dětmi), kteří si jdou nakoupit pěšky (ale jen základní potraviny) ze sousedního sídliště. To je všechno.
2) Auto má a autem jezdí (zvláště na nákupy HAHAHA! opravdu téměř každý: v Pardubickém ktaji připadá v průměru cca jedno auto na něco málo přes dva lidi. A v Chrudimi ten automobilismus bude určitě stejně jako v každém jiném městě ještě o něco silnější, dejme tomu jedno auto na něco málo pod dva lidi. Z toho vyplývá, že auto má v průměru každá domácnost, některé dokonce auta dvě, a pak některé (výjimečné), které nemají žádné. 3) Ti, kteří auto nemají, by místo (případného) nadávání, že to mají do marketu daleko, si měli auto koupit. Ano, právě proto, aby s jeho pomocí mohli nakupovat. Jinak budou mít sedřené ruce od těžkých tašek. Taková je prostě doba: tyranie většiny, a ty menšino, přizpůsob se. To samé - přizpůsobení - přece většina lidí chce i od Cikánů, pokud se nepletu, že? Pardon za tvrdost.
4) Kdo na nákupy nemá auto (důchodci), má zcela jistě příbuzné (děti), kteří mu ten nákup udělají. Stejně jako to dělá naše rodina naší babičce. Jen tak mimochodem, se svýma starýma nohama by do krámu nedošla ani pěšky, i kdyby ho měla za rohem 5) Už nevím, ještě jsem něco měl, ale zapomněl jsem, ale připadá mi to stejně jako házení hrachu na zeď. Určitě se ještě objeví nějaká skvostná odpověď na tenhle můj příspěvek, pak můžeme vesele pokračovat
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket anonym 10.04.2006 09:31
Za to letní kino, které v tomto vlákně opravdu podle Vás není rozebíráno, se omlouvám. Někde jsem to viděl a zdálo se mi, že právě dotyčný pisatel se rozohňoval v jednom článku jak nad Billou, tak nad leťákem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket anonym 10.04.2006 09:29
To je láskyplnejch slov plnejch humanity a vyšších mravních cílů. Werich hadr.

Myslím si v lecčems to samé. Akorát je mi proti srsti, abych k tomuhle lidi vychovával. Abych bránil tomuhle konzumnímu trendu tím, že lidem znemožním chodit do marketů, že je developerům nepovolím ve městě stavět. Lidé ty markety prostě chtějí - na tom se asi shodneme - a tím pro mě veškerá diskuze končí.

Domnívám se, že neštěstí (v tom smyslu, o kterém se tady bavíme) nechodí po hypermarketech, ale po lidech.

Ale docela jste mě rozesmál svým dalším příspěvkem, ve kterém si naopak přejete, aby v Chrudimi namísto těch ničemných Bill a Kauflandů a nevím kýho čerta ještě vyrostl naopak obchoďák pro kutily (IKEA, OBI).
Člověče, vidíte si Vy vůbec na špičku nosu? V jedné větě bodjujete proti množícícím se marketům, ve kterých lidé propadají degenerativnímu konzumu, abyste ve druhé větě napsal v bleděmodrém to samé. Taky chcete market velkého obchodního řetězce, pouze jiného sortimentu (značky).

Takže žádné odvolávání na vyšší mravní cíle, stromečky, lípy a nadčasové hodnoty občanské společnosti, ale opět prachsprostá touha po - v tomto případě kutilářském - konzumu, že?

Chachachachachacha.... HAHAHA!

A když už jste se takhle prozradil, aspoň mi jako člen pravicové (sic!!!) ODS řekněte, jak byste ten příchod IKEI nebo BAUMARKTU nebo nevým už koho chtěl jakožto ekonomický konzervativec (ODS) zařídit? To jako nařídit zákonem? A obecně závaznou vyhláškou nařídit majiteli BILLY, že svůj krám nepostaví na soukromých parcelách, kde do toho městu nic není, ale na Rozhledně, kde "obchod chybí"? Anebo byste majitelce z koloniálu na Rozhledně jako starosta nařídil, že "takhle tedá nééé, Vy tady z tohodle krámečku postavíte supermarket, aby tady byla zajištěná občanská obslužnost pro celé sídliště"?

Člověče, pokud nějak takto, tak mi prsím vysvětlete, co Vy děláte v ODS?
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Agarwal 10.04.2006 09:28
Ptát se místních obyvatel - no to by to dopadlo. To by do toho začali kecat všichni chytráci jako shot. Nedivím se, že se vás nikdo neptá. Stačí si přečíst to co produkujete za hovadiny v tomto fóru. Aby někdo do něčeho mohl mluvit, tak to musí mít nejdřív něco v hlavě.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket anonym 10.04.2006 08:42
Jednak nevím, co je mých na argumentech sobeckého (jak jsme odhadem sčítal ty davy lidí v sobotu v hypernově a kauflandu, jsme sobci asi všichni), jednak si myslím, že auto mají dneska skoro všichni. Výjimkou jsou někteří důchodci. Ti, kteří ho nemají, můžou nakupovat v těch zbývajících malých krámkách.
Víc jich být nemůže, protože tato menšina by jich víc neuživila.
Kdyby uživila, fungovalo by jich více.

Fakt nevím, co je na tom nelogického.
Reagovat na tento příspěvek
 
BILLA zora 10.04.2006 08:08
Futurum v Chrudimi? Dobrý vtip....A mimochodem - Lidl....
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket shot 09.04.2006 22:51
Velice zajímavý názor. Hlavně v kontextu šetření. Letní kino mrhalo veřejnými prostředky, jistě. Zato při nákupu pozemků pro PZ, čehož jsi byl jedním z největších zastánců, se prostředky vynaložily zcela účelně, že ano? Taktéž při prodeji katastru a hlavně nyní při naprosto nemyslném, zbytečném a drahém (po akci se zcela určitě dozvíme i předraženém) předláždění Široké ulice a navazujících úprav náměstí.
Také názor o ježdění za nákupy autem je poněkud obrat. Není to ani tak dlouho co jsi zde prezentoval zcela jiný názor. On ten problém není v tom, že staví další superkrám. Problém je v tom, že nikdo neptá místních obyvatel, co chcete vedle sebe chtějí a také to že jednou je to v územním plánu tak a za měsíc jinak. Třeba, kdo se ptal lidí u Stadionu zda chtějí naproti TESCO, kdo se ptal lidí v nových Markovicích zda vedle sebe chtějí pasťák….? Nevím, jak je možné, že v zastupitelstvu se sešli lidé, kteří si myslí že mohou vše, protože oni přeci byli zvoleni. Že je ani nenapadne na některé věci zjistit názor ostatních obyvatel.
Hlasují, aniž by mnohdy věděli pořádně o čem, odsouhlasují prodeje a akce z nichž na hony čiší záměr město oškubat. Skutečně zajímavá sestava,
Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) Marseeelka 09.04.2006 16:31
LIDI !!! to neuděláte pááár kroku do parku ??? a chcete hloupé retardéry nebo podchody-nadchody...?

Hold az pujde duchodce na procházku...projde se směr kruhový objezd...prejse si prechod a jde směr park !

S malým dítětem maminka preběhne silnici a je to...!

Tak si nevymšlejte...jsou i podstatnější věci k diskuzi...
Reagovat na tento příspěvek
 
ÚKLIDOVÉ SLUŽBY Marseeelka 09.04.2006 16:25
Admin: Odstraněno .... reklama
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim prdel světa??? Marseeelka 09.04.2006 16:23
ja teda NE !!! samozrejme by mohlo být LÉPE ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování v Husově ulici Marseeelka 09.04.2006 16:20
no ono jako nejenom v Husově ulici...známe parkování na náměstí,u nemocnice atd...že ?
Reagovat na tento příspěvek
 
Feťáci Marseeelka 09.04.2006 16:17
no vy jste všichni tak děsně moooc chytří...ja osobně jsem dospěláa a s jakoukoliv drogou jsem se v životě nesetkala...Chrudim není doupě drog,ale spíš mladých debílků,kteří si na něco hrají a hulí...
No jen tak dál,ale v nemocnici odmítam takovéto případy ošetřovat..! Je to vaše blbost...vaše ,,zdraví,, ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Vinárna Marseeelka 09.04.2006 16:12
presne ! proc do Pardubic ? Chceme být světový...sakra proc vschno zaviraji ? a ty hypermarkety me taky pekne stvou.

Podjedeme do Choltic Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
BILLA Marseeelka 09.04.2006 16:07
Proč ? Proč tady máme tolik ,,malých,,hypermarketu ? je jich tady několik...Liedel,Penny,Plus,Hypernova,Kaufland...mnoho dalších a ještě BILLA ??? to snad ne !!!

proc nepostavit jeden velký hypermarket ??? a mít zde mnoho malých ? co třeba Globus ? Futurum ?

Prostě velké obchodní centrum se vším všudy...
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket kwajdan 08.04.2006 21:56
Směrem na Topol bydlíme,už žádný obchoďák.Kdo vymyslel renovaci křižovatky u obchoďáku Blilla, tomu nerozumím???
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Adalbert 08.04.2006 12:48
Musím se přiznat, že jsem v letním kině několik let nebyl, a to ačkoli se jinak považuji za filmového fandu. Zcela souhlasím s jedinečnou atmosférou letního kina, která již byla zcela ojedinělá, neboť letní kina všude jinde zmizela. Problém ale je v tom, že programová skladba kina byla v posledních letech naprosto zoufalá. Co se týče "normálního" kina Svět, není program taky žádná sláva, ale alespoň jednou za čas se tam dá něco vybrat. Nemůžu se aale ubránit dojmu, že provozovatel leťáku trpěl obsesí, že do této jedinečné atmosféry se hodí jedině céčkové braky. Že si lidi potom odvykli do leťáku chodit, není žádný div.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Buclík 07.04.2006 21:26
To se nám ta diskuse nějak "rozjela". Když už jsme u toho letního kina, o kterém se opravdu diskutuje úplně někde jinde, dovolím si jen poznámku. Leťák měl krásnou, neopakovatelnou atmosféru. Jestli dneska už ty -náctileté ani ostatní neláká, bude to asi tím, že jsme zlenivěli. Mladým je asi líp v hospodě a starším doma v bačkorách před bednou, kde jde jeden stupidní seriál za druhým. Už nejsem -náctiletý, ale v bačkorách před DVD doma nesedím. Nechodím ani do půjčovny, Nevím, co je na tom krásnýho. Jsem rád, že jsem jako -náctiletý měl v Chrudimi leťák, chodil do něj s dekou pod paží, pod rouškou tmy se tu objímal s holkama a občas i promokl na kost. Bylo to romantický a to už dneska asi neletí. Škoda...
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Gita Fischerová 07.04.2006 21:08
Tak toto snad, "anonyme", ani nemůžete myslet vážně? Co jste za člověka, že myslíte jen za sebe a na sebe (viz úvodní body Vašich sobeckých argumentů)? A co Ti, kteří auto nemají? Budete je na ty nákupy snad vozit?
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Gita Fischerová 07.04.2006 21:03
Moje řeč. Souhlasím.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Gita Fischerová 07.04.2006 21:02
Ještě taková maličkost "ANO". Nevím, kolik Vám (Ti) je let, tak se omlouvám za spontánní tykání. Při psaní mi to prostě automaticky ulítlo... Tak kdyby to vadilo, sorry...
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Gita Fischerová 07.04.2006 20:51
K Tvému příspěvku "ANO" chci jen říct, že rozhodně nechci nikomu nic předepisovat. To je samozřejmě věc majitele.
Chtěla jsem tím jen vyjádřit, že ten předešlý, který tu donedávna prodával, zrovna moc lákavými cenami nedisponoval.
To je názor, a na ten mám snad právo. To snad nemá se socialismem nic společného!!! Jen si myslím, že by měli mít všichni občané stejné možnosti. Na Rozhledně samoobsluha už byla, jak se píše i v jiném ohlasu, ale bylo tam draho. Proto důchodci končili před jejími dveřmi a čekali na dopravu do A..erta. Já vím, že někteří tam budou jezdit za "ackemi" pořád, ale řada by si určitě raději nakoupila v místě bydliště. Vím, o čem mluvím, žije mi tam člen rodiny. Je v důchodu, auto ani řidičák nemá a je tam sám. V zimě se musel z cesty do města kvůli ledovatce několikrát vrátit, aby se nezranil. Po supermarketech neběhá, nestojí fronty na akční zboží. Chce si jen v klidu nakoupit někde poblíž svého domova. Co bys navrhoval? Všechny lidi bez aut a řidičáků zastřelit nebo nechat vyhladovět? Rodina mu ráda pomůže, ale pochop, že člověk chce být co nejdéle soběstačný. A k tomu absence prodejny na Rozhledně rozhodně nepřispívá. Proto mě udivuje, proč se pod Al..rtem a v blízkosti P..ny, Ka..řiny a Coop Di...ntu staví další supermarket, když jinde prodejny scházejí. Podle mě to nemá žádnou logiku a je to špatné rozhodnutí. No a ještě pár slov k Tvému úžasu nad mým konstatováním, že se ani ostatních nikdo na nic neptal. Tím jsem nemyslela, že i obyvatelé Markovic musí dopadnout stejně a být zticha. Tím jsem jen chtěla říct, že se nás na tyhle věci bohužel nikdy nikdo neptá, ačkoliv mnoho lidí v blízkosti ostatních současných hyper a supermarketů je tam taky mít nechtělo. Prostě mě štve, že názory lidí jsou v konečné fázi kompetentním osobám většinou ukradený...
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Jan Roček 07.04.2006 18:07
jen stručně:

body 1, 2, 3: to je hodně individuální, je fakt, že lidi jsou líní.


bod 4: asfaltové parkoviště a vykácení lip nepovažuji za zkrášlení. Penny je také tragédie, absolutně do těch míst urbanisticky nezapadá. Neříkám, že zchátralé Tramo bylo lepší, ale zkrášlení si představuji zcela jinak. Tady se evidentně neshodneme. Je to o citu a o vkusu.

bod 5: tady se naopak zcela shodneme

bod 6, 7: nevím na co reagujete, kino se řešilo jinde. Ojedinělé je právě tím, že je pod širým nebem, má své kouzlo a neopakovatelnou atmosféru. Je jako stvořené pro živé divadelní či hudební vystoupení. Promítání filmů je jen jedna z mála možností využití.

A zase jsme u toho konzumu. Realita je taková, že zmasírované mozky všudypřítomnou reklamou se už, už těší, až vlezou se svým tlustým zadkem do auta (poslední vytuněný model, aby soused zíral) a jedou do "obchodně-zábavního centra", kde s drahými polovičkami nezapomenou třikrát dokola projít všechny butiky a krámky, pak si nakoupí několik pytlíků popkornu a jdou čumět na americkou slátaninu do zaprděného multikina. Nakonec zas vlezou do auta a jedou přes půlku okresu zpátky. Proto musíme mít stále více aut, stále širší silnice a stále větší parkovišťě. Namísto lip, asfalt. Je mi líto, jestli si takto představuje život většina populace, je to cesta do pekel. Měli bychom mít v sobě více skromnosti, více úcty k přírodě a k nemateriálním hodnotám.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket anonym 07.04.2006 15:42
Ještě ad nové markety vs. Rozhledna: na Rozhledně jsou krámy dva, vlastně tři. To, že jeden je nevkusný krcálek, druhý na konci sídliště a ve třetím obchodě se zastavil čas v roce 1989 (a už kvůli tomu myslím zavřel úplně), to snad není důvod k tomu, aby se u Evony NESTAVĚLA Billa? Nebo snad ano? Nebo ne? Jak to spolu souvisí?

Já už vám fakt nerozumím. Potřebuju logické cvičení já, nebo vy? HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket anonym 07.04.2006 15:37
Se vší úctou musím bohužel konstatovat, že si na tomto fóru připadám jako v pomocné škole, případně na ideologickém školení svazáků, bojujících proti štvavým kapitalistickýnm imperialistům.

Opravdu se nezmůžu tváří v tvář většině zdejších příspěvků na víc, než pouzr krátce a bodově:

1) Na Rozhledně taky bydlím a tamní absence hyper/supermarketu mi vůbec nevadí.
2) Do krámu jezdím skoro zásadně autem, takže mi je jedno, jestli najedu 500 metrů, nebo tři kilometry.
3) Do krámu skoro zásadně jezdím autem nikoliv proto, že bych to měl daleko, ale proto, že nechci vláčet tašky a bedny s nákupem pěšky. I kdybych to měl za rohem. 4) Oblast křižovatky u Evony se novým marketem jenom zkrášlí a zkulturní. Doposud to tam byla nevlídná, zaprášená, šedivá, polocikánská a auty zahlcená ostudná vizitka centra města. Re: vivat rekultivace oblasti kolem Pennymarketu (a nakupuje se tam skvěle).
5)Kdyby nebyly ryby, nebyli by rybáři. Kdyby lidi nechodili do marketů, nevyrůstaly by nové. Kdyby nebyla poptávka, nebyla by nabídka. Nářky nad likvidační konkurencí pro malé obchody jsou jednak lživé (nepodložené) a jednak - v tomto kontextu - pokrytecké (tak do marketů nechoďte, pak zkrachují).
6) Zrušení letního kina kvituju. Je mi ho líto, chodil jsem tam rád, ale málo. Stejně tak málo, jako, troufám si říci, vy všichni ostatní rejpalové. Považuji za mrhání veřejnýma prostředkama, aby se udržovala při životě dotacema komerční, ale neúspěšná aktivita.
7) ad 6) Jsem zvědav na argumenty, v čem je letní kino nekomerční kulturní aktivita, proč by se na něj tedy mělo přispívat z městského rozpočtu. Hrají tam snad nějaký zlatý fond světové kinematografie? Ne, jenom klasické hollywoodské sračky, které si můžu půjčit o pár týdnů později ve videopůjčovnách.
Kdyby jsme nebyli hlúpí a nečuměli doma na DVD, kino by prosperovalo a fungovalo dál.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Jan Roček 07.04.2006 14:09
Abychom se z toho konzumu jednou ne.....li Tak to je fakt na ... Všude asfalt, špína a prach. Jakoby nestačila Kateřina, Coop, Albert, Penny ještě musí o pár metrů vedle stát Billa. A další auta a další kamiony zásobobvání! A lidí se opravdu nikdo neptá. Ale vsadím se, že až to otevřou bude tam dav a ti, kteří dnes kritizují, tam budou zítra vesele nakupovat. Takže asi tak, kdyby lidi nenakupovali v marketech, markety by skrachovaly a už by se nestavěly. Ale protože lidi v marketech nakupují jako diví, markety se staví. To je celé. Zákon trhu, žijeme v kapitalismu. A podnikatel má podnikatelský záměr a má spočítané, že se mu to vyplatí.

A Billa to je jen odvar toho co nás čeká U Stadionu. Opět devastace krajiny. Osobně bych v záplavovém území netoleroval jakoukoliv výstavbu a benzinka tam už nepatří vůbec!!

Ideální místo pro obchodní zónu je za Kauflandem a za Hypernovou (směrem na Topol). Tam bude v budoucnu sjezd z rychlostky a kamiony se zásobováním nebudou muset jezdit přes půlku města.
Ale představuji si vedle Hypernovy obchoďák se sortimentem, který v Chrudimi a okolí ještě není. Něco pro kutily, zahrádkáře, bydlení (OBI, IKEA, apod.)
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket zakyna.s 07.04.2006 11:07
Přátelé také začínáte mít pocit,že se nám jaksi město mění před očima a nikoho nezajímá náš názor?To co se chystají provést s náměstím už kritizoval kdekdo a nepomohlo nic(jak se zdá).Nejnovější "jobovka" je Billa.Všimli jste si,že první čím se začlo,bylo vykácení stromů(taky Vás to nepřekvapuje?Ty přece překáží při výhledu na štít nákupního střediska)a výsadba stromů nových?Ale samozřejmě,jak mě informovala kompetentní osoba na Městském úřadě,sadbu dostali a dál je to vpodstatě na nich,neboť je to ,světe div se ,SOUKROMÝ POZEMEK(coby laik bych dokázala postavit prodejní smlouvu tak,aby bylo jasné kdy a kde se ta sadba použije)Bydlím naproti,takže jsem včera s úžasem sledovala,jak veškeré plochy mizí pod vrstvou asfaltu.Na můj cílený dotaz,kam že přijdou zasadit ty stromy,mi tatáž paní vysvětlila,že do pásu mezi chodníkem a terénním schodem k parkovišti.Je tam pruh o šířce cca 1 metr(slovy).A co kořeny,že by do asfaltu?Další kontrola je prý na soukromé osobě(prozatím si jméno ponechám pro sebeHAHAHA! která,světe div se, má stále obsazený telefon.Že by se právě snažila zjednat nápravu?HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket ANO 07.04.2006 07:44
"Třeba na Rozhledně by lidem určitě stačila slušná samoobsluha s rozšířeným sortimentem a přijatelnými cenami, kde by majitel nehřešil na to, že široko daleko nikdo jiný neprodává."

To myslíte vážně? Jak to chcete zařídit? Budete majiteli předepisovat, co prodávat a za kolik? Tak trochu socialismus, ne? Krásně obrátite to, co je zde napsáno - Marcy si tady stěžuje, že v Markovicích není obchod, já upozorním na to, že by se někdo mě obyvatel zeptat, a vy? "A těch ostatních, kteří žijí v sousedství současných hyper a supermarketů, se snad někdo ptal?" Super! Nevadí, že o to nestojíš, prostě to tady budeš mít! To je logika...Hmmm
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Max 07.04.2006 06:32
Gito, vzdyt na Rozhledne podobna samoska byla (ceny s "vysokohorskou" prirazkou) a cesta prave mistnich duchodcu koncila pred jejimi dvermi, kdyz stali na autobus a frceli k nadrazi do A..erta. Markovicti svoji maloprodejnu maj´, a pro vetsi nakup si stejne zajedou autem. A jestli je to o 2 kilaky dal, to uz je snad jedno, ne? Stejne si obchodaky budou zakazniky tak dlouho pretahovat, az budou pleite. At se bijou, pro nas lip.

A ohledne novyho obchodu... Minimalne upravili hanebnej kus mesta, ten "smradlavej kout."

Tak...pekny nakupovaaani :-P

Max
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Gita Fischerová 06.04.2006 23:44
A těch ostatních, kteří žijí v sousedství současných hyper a supermarketů, se snad někdo ptal? Když už se nikdo neptá a přece se staví, tak by alespoň mohly být rovnoměrně rozloženy. A proč zrovna hypermarket? O tom nikdo nemluví. Třeba na Rozhledně by lidem určitě stačila slušná samoobsluha s rozšířeným sortimentem a přijatelnými cenami, kde by majitel nehřešil na to, že široko daleko nikdo jiný neprodává. Pro starší lidi je to tam fakt blbý. Kdo nemá auto, aby si zajel na nákup do těch super a hypermarketů, tak je v nevýhodě. Každý křičel, že tam chodit nebude a běžte se tam dneska podívat. Věčně plno lidí, věčně nával u pokladen... Ale co nám zbývá, když drobní obchodníci nemohou těmhle vydřidušským mamutům konkurovat. A přitom původ a kvalita zboží - často hanba mluvit. A ty akční ceny? Pěkný podvod. Mají to moc dobře spočítané.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket ANO 06.04.2006 20:20
Tak se zkuste zeptat těch obyvatel Markovic, jestli chtějí "za barákem" nějaký krásný, moderní, hranatý, barevný a spotřebním zbožím narvaný hypermarket! Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Marcy 06.04.2006 17:04
Myslím že to není ale jenom Rozhledna... Jde tady i o chrudimskou část Markovice... všude se staví nové byty a domy, ale o nakupování někde v blízkosti bohužel nikomu nejde...
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase nový supermarket Gita Fischerová 06.04.2006 13:00
Supermarketů máme fakt nějak moc. Nejen od zbrojnice po nádraží, ale dokonce až po Mercii. A je pravda, že na tý Rozhledně asi fakt nic není. S tím by radnice mohla něco udělat.
Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) Lajos 06.04.2006 00:18
No ona může měřit i podle stávající právní úpravy, jenom tu fotečku musí poslat na příslušný odbor městského úřadu k projednání přestupku, sama ho řešit nemůže. Ale divím se, že se k zastávce u parku nepostavěj, vzhledem ke způsobu výpočtu jejich odměn podle počtu odhalených přestupků by si tam snad něco vydělali, 50 tam opravdu jede málokdo.
Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) Vendul 05.04.2006 20:38
To máte pravdu,že by byl nadchod možná málo používaný,ale kdyby daly "Páni Radní" hlavy dohromady,mohly by zabít 2 mouchy 1 ranou:Leguma by si mohla "vydělat"na své hřiště výběrem pokut za rychlost(prostřednictvím MP s radarem nebo najaté soukromé firmy s radarem),a tím by se dalo i bezpečněji dostat přes silnici.
Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) ANO 05.04.2006 08:11
Je zimička, nééé? Ok? MP vídám u (budoucí) Billy, na přechodech pro chodce - ráno, když děti chodí v 7 do školy tam ještě nikdo není, ale v 7:30 už ano, a v okolí náměstí, kterak obouvají vozy neposlušných řidičů. Mám ale tu výhodu, že je mám hodně po ruce. S oním zařízením jsem je viděl za celou dobu jednou (najezdím toho po CR a okolí opravdu HODNĚ) a to ve Vlčnově, na "čtyřicítce". Žádná fotka mi nepřišla - asi to mají rozbitý. Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) shot 04.04.2006 22:56
Nevíte někdo proč si městská policie koupila ono drahé zařízení? Údajně mělo být používáno k měření rychlosti neukázněných řidičů. Ovšem poslední dobou vídám MP tak leda u stavby křižovatky u Elitky, asi tam líp platí. A státní policie? Naposledy mnou bylo viděno jejich vozidlo když spěchalo na základnu. Asi měli pauzu na párek. No, dopadne to asi jako v zemích středního východu. Prostě špatní řidiči a chodci vymřou.

Reagovat na tento příspěvek
 
Vinárna nurse 04.04.2006 20:51
No nejlepší diskotéka skončila už dávno a to byl Zazi bar se skvělým DJ Jardou Medunou,a muzeum možná neskončí,ale ten DJ Maliňák by už měl...
Reagovat na tento příspěvek
 
Vinárna Marcy 04.04.2006 15:27
Souhlasím s Tebou, samé supermarkety... Když jsem se navíc v pátek dozvěděla, že bude na dva měsíce zavřená i Baraka, tak už opravdu není kam jít... Vinárna bylo místo, kam mohli jít i starší... Starší 18 let... nemají kam chodit...
Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) zdena 04.04.2006 15:22
To je fakt,že se na legumě nedá přejít a s parkováním je to ještě horší! V okolí FÚ a bývalý okres,samý úřad dopraváci s věčnýma frontama...děs běs!
Reagovat na tento příspěvek
 
Vinárna tohos 04.04.2006 14:26
je skoda,ze se zaviraji zabehnuty podniky. do NYXu bohuzel nechodim,protoze je mi 27 a nerad bych uslapal nezletily "parchanty" co o nich nevedi rodice ani mestska policie,ze chodi chlastat uz od 13 let. jak je to vlastne s tim nalejvanim mladistvym???? pred 3 tydny sem sel kolem pulnoci okolo NYXu a co se tam delo,to byl narez. ozraly zaci ze zakladnich skol a nic se nedeje. at chodi na limonadu a netlaci se tam,kde nemaji co delat. jen je skoda,ze i provozovatel teto atrakce se nestydi doslova ozrat mladez!!!!!!!!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) divokej bill 04.04.2006 11:25
Podchod ani nadchod nikdo používat nebude, je obecně známá věc, že pokud je zacházka větší než 50 metrů, nikdo si nezajde. Pokud se na silnici dají retardéry, tak se při součastném provozu brzo propadnou do země a otřesy od nákladních aut způsobí, že se rozpadnou i domy na Legumě. Takže nezbývá, než se dobře rozhížet, rychle běhat a investovat 50 korun do reflexní vesty :)
Reagovat na tento příspěvek
 
To se to jezdí.. shot 03.04.2006 22:42
Asi by za to hřiště nebylo. Zejména pokud by vše probíhalo podobně jako nákup pozemků pro PZ. Čelní představitelé města sedí v různých správních a dozorčích radách, přitom jsou placeni městem za to, že pro město pracují. A tam v klidu hlasují – jednou pro zdražení vodného (potom žvaní, že vymohli nejlepší podmínky), podruhé pro zdražení tepla apod. Kdyby se všechny ty vyplácené tantiémy představitelům města za to, že město zastupují v nějaké firmě – protože za to že pro město pracují, jsou již placeni – daly na výstavbu dětských hřišť, to by jich měla Chrudim nejvíce v ČR
Reagovat na tento příspěvek
 
Plavecký bazén ANO 03.04.2006 22:00
Když se v nich nebude promenádit přes pokladnu... Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) MIREK 03.04.2006 20:45
A proč neudělat omezovače rychlosti aut? Jedno auto jezdí maximálně 50.A to už se klepe.
Druhé auto 250 a na půl plynu.
Jestli ono to nebude v lidech.
Jako ten bazén,vinárna atd.
A co se týká starosty?Asi ho někdo zvolil.Asi lidi.
Reagovat na tento příspěvek
 
Plavecký bazén Bazén 03.04.2006 20:06
Když už tu mluvíte o přístupu v chrudimském bazénu - myslíte, že tam může jít manželka v plavkách tanga?
Reagovat na tento příspěvek
 
To se to jezdí.. jenda 03.04.2006 15:53
No ještě že nemáme víc místostarostů...ono na 25 000 obyvatel 2 mistostarosty, to není špatnej kšeft...myslím,že za měsíční výplatu jednoho znich,by bylo děcké hřiště na sídlišti... ale jsou to taky jenom lidi ...http://www.chrudimka.cz/servery/index.php?page=clanek&id=11687


Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) ANO 03.04.2006 14:27
Doplním: navíc podle nového Silničního zákona může měřit rychlost i policie obecní - takže by město mohlo i vydělat! To je sranda :-D
Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) ANO 03.04.2006 14:26
Podchod nebo nadchod - do toho město prachy nedá, neboť má jiné výdaje (průmyslová zóna, ul. Široká,...).
Navíc tady bude jistě argument, že po dostavbě obchvatu se frekvence projíždějících aut na této komunikaci sníží.
Spíše bych viděl jít cestou domluvy s PČR. Všmli jste si, že se na Pardubické jezdí 50km/h jedině, když tam stojí auto PČR a měří rychlost? Co tak zřídit tam stacionární radar na měření rychlosti? Ok? Pro PČR výborná živnost, pro město způsob, jak umírnit dopravu.
Reagovat na tento příspěvek
 
LEGUMA (hřiště,přechod) Mexiko 03.04.2006 13:53
Silniční reterdéry?? Ani omylem. Osobně se snažím dodržovat tu "padesátku" a nezdá se mi, že by se tam běžně jezdilo 80-90. Ikdyž pochopitelně pár debilů se vždycky najde.
Ale zavézt tam další zbržďovače provozu především ve směru na Pardubice, tak to bude znametat, že zatímco jsou nyní kolony přes půl města, tak by byly přes celé město. Takže si myslím, že by lepším řešením byl nadchod nebo podchod.

Reagovat na tento příspěvek
 
Plavecký bazén shot 02.04.2006 22:34
Jenom jste zapomněl dodat, že pan starosta, který nám zařídil tyhle krásné vyhlídky, bude již tou dobou sedět v parlamentu a při vzpomínce na Chrudim se buse jen uculovat. Jaký že to v té době byl břídil. PZ, katastr, VAK… Inu v parlamentu jsou jiné možnosti.


Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100  99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.