Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  nemocnice CR

Odesílatel:  shot

Datum:  03.02.2008 23:22

Tak jsme po dlouhé době byli na návštěvě v chrudimské nemocnici. Nevím jaké má či nemá dluhy, ovšem co nás zarazilo, to bylo to, že pacienti nemají nárok na toaletní papír. Pravda, pacienti mají možnost nechat si zahrát v nemocničním rádiu, ale nárok na toaletní papír - to tedy ne. Nevím, ale toaletní papír je snad standardní vybavení každého WC, nebo se mýlím? Nebo vedení nemocnice žije ještě v době minulé, kdy se toaleťák stály fronty?
Pro úplnost: pacient nemocnice, který nedávno ležel v Pardubicích si pochvaloval nemocniční stravu v Chrudimi. Měl jen výhrady k chování některých sester vůči bezmocým pacientům. Že by se v chrudimské nemocnici blýsklo na lepší časy?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: nemocnice CR

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  S@rk@

Datum:  18.07.2008 11:05

Dobrý den,
chtěla bych se setřiček zastat, jsou to opravdu andělé v bílém, kteří nám pomohou, když nám je ouvej a často pohladí úsměvem a myslím, že by měly být placeny zaltem, stejně jako lékaři. Mají velkou zodpovědnost, práce nad hlavu, chyby jsou v jejich profesy nepřípustné. Kromě své práce naslouchají pacientům a snažím se vyhovět jejich přáním a potřebám, samozřejmě v rámci jejich možností. Stejně jako jsou protivní pacienti, najdou se i méně příjemné sestřičky, ale troufám si tvrdit, že takových je málo. Vždyť ten, kdo se na tuhle trninou pracovní cestu vydá nemůže být nelida. A co se týká toaletního papír.... Není to zanedbatelná maličkost? V dnešní době si každý platí a zajišťuje vše, od plínek v porodnici až po toaletní papír, kapesníky, mýdla, pomůcky ... ve školce a škole. Mě by rozlobilo, kdybych si musela zajisti léky, ale toaletní papír?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: nemocnice CR

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lucia87

Datum:  17.07.2008 23:08

Až dneska jsem se začetla do reakcí a názorů na chrudimskou nemocnici.Pracuji tam na chirurgickém oddělení a opravdu žasnu, co si někteří lidi myslí o náplni mé práce.Na začátku píšu, že vše je jen a jen o lidech.Srovnávání Pardubic s Chrudimí nemá cenu..je to úplně něco jinýho.Pardubice je krajská nemocnice a Chrudim okresní..rozdíl tam být musí.Nejen co se týká vybavení ale i úrovně..nikoliv ale péče.Reakce pacientů a jejich rodin jsou rozdílné, ale většinou každý přizná, že si nedovedli představit, jaká ta práce skutečně je.To, že vy jako návštěva příjdete na 1-2 na pokoj a vidíte jen zlomek naší práce, z toho nemůžete vyvozovat následky.Práce je nárazová, pacienti po operacích, příjmy nových pacientů, propouštění, plnění občas rozmarných přání pacientů...pochopte, že jsme jen lidi a já nemůžu ua to, že paciet při nástupu do nemocnice nedostane oběd.Kdybych mohla, tak mu ho dám..ale já jsem malý pán..to je ale už o něčem jiném.SESTRA NENÍ SLUŽKA..sestra se stará o základní potřeby pacienta a mezi to opravdu nepatří vyprání politých tkaniček u bot...Mám na starosr dokumentaci, což opravdu zabere nějaký ten čas.Je toho hodně, co nevidíte a nevíte..ale přesto soudíte a nadáváte a srovnáváte...Posldení dobou se tam každý ohání, že si bude stěžovat, že když nesplním požadavky klienta, hned slyším vyýhružky.A já musím mlčet, i když nerada.Návštěvní hodiny..jasně určené a to z nějakého důvodu.Že je návštěvy nedodržují, to je nekonečný problém..my potřebujeme pracovat a nestojíme o to, aby mi lidi koukali pod ruce a někteří měli připomínky, i když o tom nic neví..že o tom četli...Toto je teorie, ale praxe je vždy jiná.Ale jak říkám, vše je o lidech a o domluvě.I já jako zaměstnanec bych některé své kolegyně občas nakopala do pozadí..ale vy jako klienti či rodina taky nejste bez chyb.Hrají v tom emoce, strach, únava, problémy, které my nemáme zatahovat so své práce a vy, jako druhá strana, přenášet na nás.pokud budeme komunikovat jako NORMÁLNÍ LIDI, myslím, že se dá předejít spoustě nedorozumnění.S pozdravem Lucie

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: nemocnice CR

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  honza mrkvicka

Datum:  18.07.2008 00:56

sestryjsou světice a čeholnice, tyd jsem ležel v Pcích 4měsíce a to je dost času si všímat věcí okolo sede.I když chrudimská porodnice nemá chybu...

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.