Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Korumpuje se v Chrudimi?

Odesílatel:  Korupce

Datum:  31.10.2007 22:32

Dám hlavu na špalek, že na tyhle otázky jim nikdo z těch radničních vykuků vykutálených neodpoví. Na jánabráchismu je totiž politika založena. Takže jedeme dál: Já na bráchu, brácha na mě.....


http://www.ichrudim.cz/chrudim/clanky/politika/clanek-korumpuje-se-v-chrudimi-/
Korumpuje se v Chrudimi?
Datum vložení: 30. října 2007 ve 23.16

Na tuto otázku jsme se rozhodli zeptat našich představitelů města.
Úvodní obrázek k článku „Korumpuje se v Chrudimi?”
» Větší obrázek

Vedení města Chrudim jsme poslali níže uvedený e-mail. Za 7 dní očekáváme jejich odpovědi.Vážení,dne 26. 9. 2007 zveřejnila Transparency International Index vnímání korupce CPI 2007. Index vnímání korupce (Corruption Perception Index; CPI) vyjadřuje míru korupce, jaká podle názoru představitelů podnikatelské sféry a analytiků panuje mezi politiky a veřejnými představiteli v příslušné zemi. CPI je složený index, který pro hodnocení roku 2007 čerpá ze 14 různých průzkumů mínění provedených nezávislými institucemi v období 2006-2008 (http://www.transparency.cz/index.php?lan=cz&id=16&pom_id=25). Česká republika dosáhla indexu 5,2 (na stupnici 10-0, kde hodnocení 10 označuje zemi téměř bez korupce a hodnocení 0 zemi s vysokou mírou korupce) a přiblížila se tak zemím se spíše nižší mírou korupce. Přesto však politická korupce představuje v České republice závažný problém. Politické strany jsou dokonce hodnoceny jako nejzkorumpovanější instituce v zemi.Jelikož se politickou korupcí na komunální úrovni doposud žádné lokální médium nezabývalo, rozhodli jsme se tak učinit my a dovolujeme si Vás požádat o zaslání odpovědí na níže uvedené otázky. Za Vaši ochotu a vstřícnost předem děkujeme. Vaše odpovědi očekáváme ve lhůtě 7 dnů ode dne doručení tohoto e-mailu. Odpovědi budou zveřejněny v celém rozsahu na www.ichrudim.cz. V případě, že nám v této lhůtě nebude Vaše odpověď doručena, budeme předpokládat, že na položené otázky odmítáte odpovědět.Se srdečným pozdravemRedakce iChrudim.czText otázek:

1. Máte povědomost o tom, že některý ze současných či bývalých členů zastupitelstva města využil svého postavení, pravomoci nebo informací získaných při výkonu své funkce k získání majetkového nebo jiného prospěchu nebo výhody pro sebe nebo jinou osobu?


2. Jste (resp. byl jste) statutárním orgánem nebo členem statutárního orgánu, členem řídícího, dozorčího nebo kontrolního orgánu podnikající právnické osoby (bez ohledu na majetkovou účast města)? V případě, že ano, jste (resp. byl jste) za výkon výše vyjmenovaných činností odměňován ? (Pokud ano, uveďte, prosím, formu a výši odměny.)


3. Máte povědomost o tom, že v minulosti (tj. v době předcházející doručení tohoto e-mailu) získala od města Chrudim veřejnou zakázku fyzická či právnická osoba majetkově nebo personálně propojená se členem, resp. členy (event. jejich rodinnými příslušníky) politického subjektu, jehož jste představitelem?


4. Máte povědomost o tom, že v minulosti (tj. v době předcházející doručení tohoto e-mailu) získala od města Chrudim veřejnou zakázku fyzická či právnická osoba majetkově nebo personálně propojená se členem, resp. členy (event. jejich rodinnými příslušníky) politického subjektu, jenž je zastoupen v Zastupitelstvu města Chrudim?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Korumpuje se v Chrudimi?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Dizzy

Datum:  08.11.2007 21:28

Vidím, že odpovědi už dorazily (http://ichrudim.cz/chrudim/clanky/politika/clanek-korumpuje-se-v-chrudimi-odpovedi/).
Po tom, co jsem si přečetl, musím říci, že je smutné, že byl schopen odpovědět pouze p. Řezníček. Ostatní mají asi špatné svědomí...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Korumpuje se v Chrudimi?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  31.10.2007 22:37

Koukám, že ta "kinderredakce" je už tak zoufalá z nezájmu o iChrudim, že podstrkují své velmi špatné materiály na konkureční web, aby si to alespoň někdo přečetl:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Korumpuje se v Chrudimi?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Korupce

Datum:  31.10.2007 23:18

No, já nevím, kdo ichrudim dělá, ale vím, že vy, paní Chalupová, víte všechno stejně nejlépe, takže s vámi nemá cenu diskutovat. Navrhuji pro paní Chalupovou založit rubriku. Takovou fílkovu klec. Může v ní do nekonečna obhajovat své spolustraníky na radnici, jejich kamarády, jejich všivárničky apod. Už jdu na to....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Korumpuje se v Chrudimi?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jana Chalupová

Datum:  06.11.2007 11:23

Dobrý den, asi máte trochu hokej v anonymech. Do zdejších diskuzí jsem se nezapojila již zhruba tři roky (protože hrách a zeď a znáte to...) - a stejnou dobu nejsem ani zaměstnancem ODS, jak kdosi vygůgloval o patro jinde. Sem nahlížím jednou za kvartál, dnes z toho důvodu, že hledám nekrology za Michalem Rabasem.
Tak se tu mějte, zas tak kolem vánoc omrknu, co tu vydumáte převratného.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Korumpuje se v Chrudimi?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Dizzy

Datum:  08.11.2007 23:27

Paní Chalupová, to bylo trapné.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2022 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.