Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  zatržení přečtených příspěvků

Odesílatel:  Bo

Datum:  05.11.2003 09:52

Zčistajasna mi přestalo mizet zátržení ("fajfky")u již přečtených příspěvků. Je to jen u mne, nebo máte i jiní stejné problémy? Nevím o ničem co bych u sebe měnil a tím to způsobil. Skoro to vypadá, že to souvisí nějak - nevím jak - s přechodem na zimní čas (?), nevím. Za vysvětlení (radu) předem děkuji a sem s pozdravem.
Bo

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zatržení přečtených příspěvků

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  20.11.2003 08:28

Znak zatržení je u příspěvků, které jste ještě nečetl.
Přečtené příspěvky si server pamatuje tak, že je ukládá do cookie (malý textový soubor) na Vašem počítači. Váš prohlížeč pak vždy posílá cookie zpět našemu serveru vždy, když navštívíte diskusní fórum.
Ke ztrátě těchto značek pak může dojít z několika důvodů:1. přeinstalování počítače, případně smazání cookies2. cookie je vázána na doménu:My nyní jsme přístupní pod doménami:www.Chrudim.czwww.Chrudim.infowww.Chrudimsko.infowww.Chrudim2000.czPokud např. používáte vždy www.Chrudim.cz a pak se náhodou dostanete do naší diskuse skrz jinou doménu (třeba díky nějakému absolutnímu odkazu na našem serveru), pak se cookie nepřenese a Vy uvidíte všechny příspěvky jako nepřečtené.
3. Třeba máme někde chybu, ale nepodařilo se mi ji najít. Resp. Zatím jsem tento problém na svém počítači nezaregistroval.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zatržení přečtených příspěvků

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bo

Datum:  25.11.2003 08:45

Asi se nedoberu uspokojivého výsledku a budu muset i nadále hledat nové nepřečtené příspěvky podle jejich data jako dosud. Dovedu pochopit, že mi mohl zmizet nějaký cookies, ale neměl by se zase začít tvořit nový? Prostě nyní přečtu příspěvek, který je označen zátržkou jako nepřečtený, vrátím se zpět do diskusního fóra a tento příspěvek má i nadále zátržku (přestože by měla zmizet). Nemůže tomu bránit třeba nějaký přísný firewall u mne? Pokud Admin najde, přečte a odpoví, tak předem děkuji, s pozdravem Bo.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zatržení přečtených příspěvků

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  28.11.2003 10:22

Tak dnes můj kolega zjistil stejný problém na svém počítači - nefungovalo mu ukládání cookie, když byl na doméně www.Chrudim.czVyzkoušeli jsme prohlížení příspěvků přes doménu www.Chrudim.info a označování příspěvků začalo fungovat bez problémů.
Pak jsme smazali ručně soubor s cookie pro doménu www.Chrudim.cz na kolegově počítači a již to funguje i na této doméně.
Nevím v čem je problém, ale rozhodně to lze vyřešit tímto způsobem.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: zatržení přečtených příspěvků

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  25.11.2003 09:03

Ano, rozhodně se musí vytvořit nová cookie. Ve firewallu bych to neviděl. Raději se podívejte na nastavení Vašeho prohlížeče. Pokud používáte Internet Explorer:V hlavním menu: Tools > Internet options > Security (skupina Internet) > ??? level > v seznamu prepinaci: Cookies musi byt enableJinak jsem na Váš podnět nezapomněl, už během dneška se objeví první vlaštovka změn v diskusním fóru (najdete ji odpoledne na titulní straně serveru) a do konce týdne bude hotovo i to řazení dle data.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.