Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Komu svědčí anonymita?

Odesílatel:  Karel N.

Datum:  08.01.2007 16:58

Dobrý den všem. Nedávno jsem objevil diskuzní fórum na těchto stránkách a začetl jsem se do zaslaných příspěvků. Drtivá většina zde diskutujících jsou slušní lidé, ale je mi smutno z těch individuí, kteří využívajíc roušku anonymity, doslova vylévají své vnitřní problémy do vulgárních a nechutných příspěvků. Není přiliš těžké zjistit, že jakýsi Pirát je tatáž osoba s nickem Leto.
A není také těžké zjistit, že je to Petr ze Sobětuch.
Chtěl bych Vás požádat, nešlo by to chovat se slušně i pod anonymitou?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Komu svědčí anonymita?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  09.01.2007 22:13

Možná to je Petr, možná není. Kdo má věřit tobě, pod koliky jmény zde vystupuješ ty? Nebo jsi jedním z provozovatelů internetu? V každém případě je zde spousta přispěvovatelů píšících pod více jmény a házejících více pomluv, Leto ani Pirát nejsou ti nejhorší. Jenom pro ilustraci – vutdream, broskef, kolemjdoucí …stále tatáž osoba. Proč neodhalíš také je?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Komu svědčí anonymita?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vutdream

Datum:  31.03.2007 11:15

Ahoj, dlouho jsem tu nebyl a nazev diskuse me zaujal natolik, ze jsem si ji otevrel a ejhle, muj nick se objevil v prispevku :D chtel bych se zeptat, jak si prisel na to, ze jsem spolu s temi ostatnimi nicky jedna osoba? Za druhe: vim ze to tam nekonstatujes primo na tyto niky, ale myslim, ze vsechny me prispevky jsou neutralni a nikdy se nesnazim nikoho urazit. No a za treti: Nejsem IT odbornik ale na informatice do nas profesor neco hustil ve smyslu, ze pod jednou IPadresou muze byt schovano hooodne moc pocitacu (nevim jak to nazvat odborne). Co kdyz ti lidi co si se mnou vymenoval jsou jen mi sousedi z baraku ve kterem bydlim ;)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Komu svědčí anonymita?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  10.01.2007 18:03

Jsem jeden z těch, kteří se nebojí svůj názor projevit. Na můj názor kolem PZ mi zde odpovědělo mnoho lidí. Sprostě a nevýbíravě nadávali jen ti anonymní. Vůbec se tedy nedivím, že mnoho lidí, kteří by se jinak podepsali , buď raději svůj názor nenapíší, nebo jej napíší jako nicname. Ovšem i to má své kouzlo a proto jsem proti odhalování těchto nickname. Spíše bych přivítal, kdyby administrátor umožnil z jednoho počítače jen jeden přístup pod jedním jméném, ale pod různým heslem. Možná by to bylo zajímavější.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Komu svědčí anonymita?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  11.01.2007 08:48

Reaguji na "Spíše bych přivítal, kdyby administrátor umožnil z jednoho počítače jen jeden přístup pod jedním jméném, ale pod různým heslem.":

Ono to není tak jednoduché - jak mám identifikovat "konkrétní počítač" - IP adresy se přidělují často dynamicky, cookies se také použít nedají, omezení skrz javu, javaskript a jiné aktivní prvky lze snadno obejít. Navíc musím vzít v potaz různé operační systémy, prohlížeče, kavárny a sdílené pracovní stanice.

Nicméně již teď je diskuse udělána tak, aby co nejvíce bránila několikanásobným registrací a přihlášení. Minimálně znepříjemňuje život těm, kteří nejsou v informačních technologiích jako ryba ve vodě.

Závěrem, občas sleduji jak je to s opakovanou regitrací a přihlašováním a situace není rozhodně tragická. Jak tu někdo prezentoval, že vutdream, broskef apod. jsou jedna a tatáž osoba, tak mohu všechny ubezpečit, že to není pravda (alespoň podle indicií které mám k dispozici)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Komu svědčí anonymita?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  11.01.2007 22:37

Máte pravdu, co se týče omezení několika přihlášení jednou osobou, je to problém. To bychom se skutečně museli registrovat osobně a s občankou v ruce. Ovšem prvotním návrhem není odhalování nějakých jmen, je to jen snaha znesnadnit několikanásobné přihlašování a samosobě odpovídání.
Vutdream, broskef, kolemjdoucí možná pokaždé píší z jiného počítače, ale jsou jedna a tatáž osoba, je to možná i skupina osob od sebe opisujících. Tvoří stejné chyby, používají stejné obraty, mají velice podobnou skladbu vět a sloh. A protože na to existují srovnávací programy vychází mi že se jedná o stejnou osobu. Je ovšem pravdou, že porovnávané soubory jsou poměrně malé.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Komu svědčí anonymita?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Karel N.

Datum:  10.01.2007 06:53

Chování lidí na podobných fórech je na hlubší sociologický průzkum. Pocit anonymity a virtuálního světa obdobných debat totiž odhalí v člověku jinak skryté vlastnosti. Jestli mám víc nickname? Ne, za dva dny se toho moc stihnout nedá Úsměv Ale věřím Ti, že podobných rozdvojených či roztrojených osobností je zde více. Nabízí se pak otázka, k čemu je pak taková diskuse, kde se schází patologičtí schizofrenici...
Chtěl jsem jen tím původním příspěvkem naznačit panu Petrovi D. ze Sobětuch, že to s tou jeho anonymitou není takové. Internet je mocný nástroj.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Komu svědčí anonymita?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  10.01.2007 10:25

Jak je to s tou anonymitou??? Občas se i něco dohledat nechá.

Reditel SIS (Slovenska informacna sluzba) odpovida on-line:
Anonym poslal otazku:
"Pan riaditel, nezda sa vam to blbe odpovedat na anonymne otazky z internetu?"
Odpoved: Odpovedam zadavatelovi anonymnej otazky, majitelovi IP 92.8.116.15, host.auto.sk, Martinovi Jakubcovi, bytom v Bratislave, Moskovska ul. c. 43/a, rodne cislo 551012/1001, cislo konta 1-259-35-36:
"NIE NEZDA!"

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Komu svědčí anonymita?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jaro

Datum:  10.01.2007 08:11

Staré přísloví-trefená husa se ozve první,a co Ty??

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Komu svědčí anonymita?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kocourek

Datum:  09.01.2007 18:46

Uveďte celé jméno toho Petra ze Sobětuch.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Komu svědčí anonymita?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Karel N.

Datum:  09.01.2007 21:35

Nejsem si zcela jist, zda-li by to bylo prospěšné, každopádně jméno i příjmení znám. Jen nějak nemohu pochopit, proč tu vystupuje pod více nickname a dokonce reaguje na svoje vlastní příspěvky...

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.