Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Tak co je nového?

Odesílatel:  shot

Datum:  14.12.2006 21:58

Jak vidím, je zde spousta znalých lidí. Dokázal by mi někdo z nich vysvětlit, komu se bude prodávat Kapucínský klášter? Údajně má být nabídnut jakémusi sro za 500 tisíc. Co je na tom pravdy?
Dále v územním plánu se plánuje výstavby komunikace od sídliště U Stadionu směrem na kasárna a kolem technických služeb směrem na Skřivánek . Komunikace má mít dva nadjezdy, přes železniční trať a přes Sečskou ulici (mezi letištěm a žel. přejezdem) a dva kruháky. Údajně má zabrat část letiště.
Toto mají mimo jiné schválit naši noví zastupitelé v pondělí na veřejném zasedání.

A jak je to s prodejem nemocnice? Údajně je to opět aktuální téma.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Tak co je nového?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  22.12.2006 18:34

Je možné, že 500 000 bude cena k vyjednávání. Osobně se do soutěže zapojím a nabídnu řádově větší sumu. A jsem ochoten celý komplex majetkově vložit do obchodní společnosti s Kanadskou univerzitou, svůj milionový podíl ve vlastnictví sro. odhaduji na zhruba 0,5% ale přesto projektu důvěřuju. Důvěřuju i Shotovi, že o vyvěšení městské nabídky bude na tomto fóru informovat, abych něco neprošvihlÚsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Tak co je nového?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  26.12.2006 10:11

Ten problém je jinde. Zastupitelé schválili prodej dle předloženého návrhu, ne výběrové řízení na prodej. Zastupitelé schválili i komu prodat, i když dosud neví jak se ono s.r.o. bude jmenovat, protože dosud neexistuje. A i kdyby bylo nějaké výběrové řízení, pak do něj se dle schválených podmínek může přihlásit pouze jediný zájemce, jiný nemůže existovat. Co to tedy bude za soutěž? Nevím jak tohle koresponduje se zákonem o obcích. K tomu jenom, taková malá úvaha: proč údajně nemůže ona kanadská universita nabývat majetku a musí k tomu jít nepřímo prostřednictvím nějakého s.r.o, když založením s.r.o. jí dojde k nabytí majetku? Navíc jakákoliv s.r.o. je dle zákona společnost, která má za účel dosahovat zisku. To znamená, že město v podstatě dává majetek nějaké soukromé organizaci, která bude dosahovat zisku. Ne pro Chrudim, ale pro svého majitele. Tím budete Vy pane Pavlíčku? A kdo to vše bude platit? No přeci my, občané tohoto města.
Vám se vůbec nedivím, že projektu věříte. On zde již jeden podobný byl. Průmyslová zóna. A kdo na něm vydělal? Město Chrudim, pokud vím, jenom platilo. A u tohoto projektu s universitou se opět začíná nestandardním způsobem, a opět se kolem něj objevují stejné tváře jako u projektu s PZ.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Tak co je nového?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  27.12.2006 11:03

No, já mám pocit, že ještě nemůže cizinec (mimo EU?) u nás nabývat nemovitosti. Proto se musí vytvorit obchodní společnost s ceskou účastí. A nebo je tu ještě další zájem, který si musí český účastník prostřednictvím sro ohlídat.
Ale jsem přesvědčen, že kriteria pro volnou soutěž musí být zachována, a je to nejenom v zájmu dodržení zákona, ale především věcí cti zastupitelstva. A samozřejmě občanů.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Tak co je nového?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  urednik

Datum:  22.12.2006 10:08

No určitě HAHAHA! !!! Je to jako skoro vždy v tvých příspěvcíchu naprosto jinak než píšeš a než si myslíš HAHAHA! :

- Kopecký nic takovýho nepředkládal (netuším proč by to tedy měl i obhajovat)

- "výběrové řízení" (jde o nabídku na prodej bude viset na úřední desce a to musí
proběhnout dle zákona o obcích Ok?
nyní se nic neprodávalo

- ZM schválilo záměr prodat kostel s cílem umístit tam vzdělávací zařízení
(např. univerzitu)

- to nebrání tomu, aby se s nabídkou o nákup ucházel kdokoliv i s jiným
záměrem (ZM se pak rozhodne a posoudí komku to prodá)

HAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Tak co je nového?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Agarwal

Datum:  22.12.2006 11:49

Zklamal jsi mě. Na shotovi příspěvky tady už v poslední době nikdo nereagoval a já doufal, že to tak v zájmu fóra i zůstane.
Shot svoje příspěvky buď myslí vážně a pak je to evidentně nemocný člověk a nebo je to provokatér, který napíše ptákovinu a baví se nad příspěvky lidí, kteří to berou vážně a reagují.
V obou případech je nesmyslné na shota jakkoliv reagovat, neřkuli mu něco vysvětlovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Tak co je nového?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  22.12.2006 10:46

Já se divím, že se divíš. Nepamatuji, že by shot někdy napsal něco přesně tak, jak se věci mají. Jeho jedinou (a dost ubohou) technikou je manipulace. Často píše polopravdy a vyvozuje z nich vítězné závěry. Asi tak, jako kdybych prohlásil: "Obloha je modrá. Takže je nad slunce jasné, že 3,1467 x 1,3876 = 5". Staré a vůči prostším duchem velmi účinné:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Tak co je nového?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  20.12.2006 21:33

Prodáno! Ano, ačkoliv se předkladatelé – p. Kopecký dušovali, že musí proběhnout výběrové řízení na prodej areálu Kapucínského kláštera, schválili usnesení jímž odsouhlasili jeho prodej předem určenému zájemci. Jím má být neurčená s.r.o. a zřejmě také dosud neustavená, v níž má mít majoritní podíl kanadská universita. Nechápu jak to, že naši zastupitelé odsouhlasí prodej a neví komu, někomu kdo možná v té době ani neexistuje. A to ještě za směšných 500 tisíc. Nebo jsou oslněni tím, že v Chrudimi bude universita a záře té slávy jím zalepila rozum obdobně jako zalepuje rozum vidina zbohatnutí kupcům údajně zlatých prstýnků? Zastupitelé mají přeci za úkol hospodařit s majetkem města a ne jej rozdávat. Také by si měli uvědomit, že kolektivní hlasování je nezbavuje odpovědnosti, zrovna tak jako se odpovědnosti nezbavili zastupitelé Mostu.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2022 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.