Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  kušta

Odesílatel:  soptík

Datum:  26.10.2006 19:04

ted je právě 18:47 a koukám na tv.se zájmem sleduji str.Chrudimy.Kdysi jsem bydlel v Chrudimy(a to u stadiónu,pamatuju ještě dřevěný most co tam byl)a zaskočila mě ted zpráva co proběhla na Primě v regionálních zprávách,že Pan Kušta je trestně stíhán za daňový delikvent a to v hodnotě 37mil a asi oprávněně.Nevím,ale jak to tady pročítám,tak někteří lidé ho tady brání zuby nehty a někteří zese ne.Nevím neznám ho osobně ale,jako kandidát by měl mít podle mě čisto na svém stole,aby mohl šířit(podle něj čistou pravdu)etiku a to nejlepší pro město,jak měl v úmyslu.Tak nevím co se tam děje,ale je zarážející,že hromadu lidi řve kvůli někomu a ted by mě zajímalo podle toho příspěvku v TV co budou říkat ti co se ho nejvíce zastávali.Nevím co si od toho mám slybovat a co si o tom všem mám myslet.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: kušta

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  27.10.2006 16:35

iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

O Kuštovi dnes rozhodne soud
Chrudimský podnikatel je obviněn z krácení daně

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové dnes uzavře kauzu chrudimského podnikatele Milana Kušty.

Žalobce podnikatele obviňuje, že firma Agrospol, jejímž byl členem, zfalšovala tři faktury v souvislosti s prodejem pozemků pro průmyslovou zónu v Chrudimi. Společnost tak měla na daních stát připravit o 12 milionů. Kušta se však brání, že za případný daňový podvod on sám nenese odpovědnost.

Soudní znalec během včerejšího přelíčení skutečně upozornil na nesrovnalosti v účetnictví firmy. To Agrospolu vedla další z Kuštových firem.

Samotného podnikatele to ale pravděpodobně nijak neohrozí. „Za nesrovnalosti v účetnictví vždy odpovídá jednatel společnosti, a to i v případě, že účetnictví zpracovává jiná firma,“ uvedl Josef Michálek, soudní znalec oboru ekonomie. I kdyby tedy faktury byly skutečně fiktivní, jak tvrdí žalobce, odpovědnost za vzniklé nedoplatky na daních tak nese jednatel firmy Agrospol. Vté době za firmu jednali Jaroslav Čížek a Martina Vaňourková.

Toho se drží také Kuštův obhájce Tomáš Plavec, který poukazoval na to, že účetní těžko rozliší, zda jde o fiktivní doklad, či nikoli. Jeho povinností, pokud je faktura schválena, je ji účetně zpracovat. „Obecně se poznává jen velmi těžko, zda je faktura spojená s účelem podnikání firmy, nebo ne,“ potvrdil Václav Černovský, znalec ekonomie.

„Je to absurdní. Jsem viněn za to, že vlastním firmu, která vedla účetnictví jiné společnosti,“ hájil se po včerejším jednání Kušta.

„V souvislosti s prodejem pozemků pro průmyslovou zónu v Chrudimi už jsem byl obviněn třikrát, vždycky jsem se odvolal a policie to musela stáhnout,“ dodal. Tentokrát nechá o své vině či nevině rozhodnout soud.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Autor: (pok)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: kušta

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  27.10.2006 16:33

iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

Kušta dostal podmínku
Krajský soud odsoudil chrudimského podnikatele Milana Kuštu za krácení daně

Hradec Králové - Podnikatel a zároveň budoucí zastupitel Chrudimi Milan Kušta dostal včera u Krajského soudu v Hradci Králové podmínečný trest.

Soud ho odsoudil ke dvěma letům vězení s odkladem na tři roky. Kušta, který chce postavit vedle chrudimského kostela hotel, se na místě odvolal, a rozsudek tak zatím není pravomocný. Případ bude řešit Vrchní soud v Praze. „Rozsudek je pro mě naprosto nepřípustný, a proto jsem se na místě odvolal,“ řekl po skončení jednání Kušta.

Z čeho jej soud viní? Podnikatel se podle soudu pokusil o daňový podvod. Firma Agrospol, jejímž byl členem, měla do účetnictví zařadit tři falešné smlouvy, které souvisely s prodejem pozemků pro průmyslovou zónu v Chrudimi. Společnost tak měla na daních připravit stát o dvanáct milionů korun. Účetnictví vedla družstvu Agrospol právě jedna z Kuštových firem. „Soud došel k závěru, že předmětné smlouvy byly fiktivní a vzhledem ke zmocnění Milana Kušty za ně nese obžalovaný odpovědnost,“ zdůvodnění rozsudek Anna Bímová, předsedkyně senátu.

Pokračování na str. C2

Podnikatel Kušta dostal podmínku

Pokračování ze str. C1

Kušta svoji vinu na nesrovnalostech v účetnictví firmy důrazně odmítá. „Za chyby v účetnictví odpovídá vedení firmy, a ne já. Kdyby navíc dokumenty nezabavila policie, mohlo se na nesrovnalosti v účtech přijít a včas je vyřešit,“ hájil se Milan Kušta.

Za pokus o krácení daně hrozilo Kuštovi až dvanáct let vězení. Podle soudkyně je však podmínečný trest pro podnikatele dostatečný. „Výše trestu je odvozena od toho, že čin byl ukončen ve stadiu přípravy, navíc k němu došlo před šesti lety. Žalovaný je spořádaný člověk a už sám proces na něho měl výchovný vliv,“ zdůvodnila rozhodnutí soudu Bímová.

S tím souhlasí i státní zástupce, který proti rozsudku nic nenamítl. Celý případ tak bude od úplného začátku znovu prošetřovat Vrchní soud v Praze.

Milan Kušta byl v nedávných komunálních volbách zvolen do zastupitelstva Chrudimi. Svémísto ve vedení města však nebude muset opustit.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Autor: JAROSLAV POKORNÝ

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: kušta

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  27.10.2006 07:20

Tak tohle je lež jako věž. Já jsem se díval taky a mělo jít o nějaký pokus, který se ale nestal a nikdo nebyl ošizen. A ta částka je nesmyslná.
Nejlepší ale je, že kdyby se odstěhoval, tak tohle fórum nemá o čem psát. Já bych to na jeho místě udělal.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: kušta

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pirát

Datum:  26.10.2006 21:53

Soptíku,kam se hrabou komanči,Libý-včera zastával svého nejlepšího kamaráda-finance Kuštu a zcela jistě mu zařídí to,že je nevinen.To ale nemůže u Kraj.soudu ale nahoře.Prý je dohodnut.Pokud bys měl z tohoto podnikatele tolik co tento,tak bys dělal to samé.Doufám,že bude vždy při cestě z Prahy včas volat domů!!jINAK JDE POUZE O KOMEDII v tomto městě a pokračování zlatých časů-starostů.Kde je Trávníček-prý také plný podvodů.Musí mlčet??Škoda pro město.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: kušta

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kuna

Datum:  26.10.2006 20:13

Myslet si můžete co chcete.Já Vám jenom můžu říct,že spoustu podnokatelů v Chrudimi znám a jsou to bývalí soudruzi,kteří patří před soud stejně jako pan Kušta.
Amen.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: kušta

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  26.10.2006 20:09

Nezlobte se na me, ale tohle se NEDAAAAAAAAA cist, to se Komensky obraci v hrobe... Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: kušta

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  johhan

Datum:  26.10.2006 20:44

Co sem taháš Komenského,když je řeč o podvodníkovi Kuštovi.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: kušta

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  26.10.2006 21:27

Precti si pozorne prispevek "soptika..." Kuju.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: kušta

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  soptík

Datum:  26.10.2006 22:40

aby jsi se z toho neposránkoval.ha-ha.aspoň je vidět,že jsi byl ve škole pylným žákem.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: kušta

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  fiala

Datum:  10.05.2010 09:30

Všichni Kuštové jsou podvodníci. Jak jinak si vysvětlit notářský zápis o majetku sepsaný pí Volencovou. Kdyby se něco stalo mně se to netýká to tem druhý a na MAJETEK NELZE SÁHNOUT. To se to pak podniká a dšlají se podvody kolem daní. Kdyby něměl obšlápnutou i policii už by dávno seděl natvrdo.Takhe se jen všem směje. Emánek

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: kušta

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot2

Datum:  11.05.2010 16:09

Vůbec nechápu o co jde. Můžeš to nějak rozvést? Jaký zápis?

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.