Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Odesílatel:  Markéta Svobodová

Datum:  29.09.2005 16:11

ja bych je dala alespoň na gymnázia Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  30.09.2005 17:17

No možná by se třídní kolektivy přestaly dělit na ty co jsou "in" a na "socky", co nemají na značkové oblečení. Ale spíš by to nezabralo, děcka by se stejně dělila na ty s mobilem a bez, ty co byly o prázdninách v Thajsku a ty co byli na Seči, takže by to akorát stálo peníze za ty uniformy.
Každopádně by to byla zajímavá veřejná zakázka - pokud by se to vzalo celostátně, mohl by to být slušný vejvar.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  30.09.2005 10:20

Jsem pro.Uniformy nebo kroje.A ještě výzbroj.
Indiánum šípy a luky,pionýrům kladiva a srpy, komunistům transparenty s Leninem a vojákům tanky.
Běžte do háje.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Rydl

Datum:  01.10.2005 03:59

Vy přiblblí Chrudimáci, co si hrajete na tomto webu na mistry světa, běžte už do prdele se svojí nenávistí k tomu, co zde bylo, když vy jste nebyli. Běžte se podívat na světové univerzity a nekopejte do komunistů, neb na ně nemáte. A nechte v tichosti odpočívat pionýrské tábory na Seči, hňupové. Co o nich víte? Kolik vám bylo, když tady všechno fungovalo, blbci.
P.S. Obecenstvu se omlouvám za některé silnější výrazy, ale doba je zlá a lidi jsou špatný.
Hans

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  zdena

Datum:  02.10.2005 17:30

Boží prostoto...to se to někomu žije,když mu tatíček vyšlapal cestičku,bez červený knížky tvýho fotra bys dneska nebyl nic,asi bys do 90 roku makal v kobence na píchačkách za 1800 ale že to asi bylo jinak,tak tady si otvíráš hubu?? Odjed na Kubu tam mají režim a asi jim to tam i klape. Panebože

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Rydl

Datum:  02.10.2005 18:34

Ty vosle, já jsem Hans, mně nikdo cestičku nevyšlapával. V Chrudimi jsem hrával bigbít a s komunistama jsem si zkrzevá to vytrpěl svoje.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  zdena

Datum:  04.10.2005 14:20

Noooo tak ted tomu opravdu nerozumím jak si protiřečíš,v tom případě nevím,zda jsi pro bývalý režim,či naopak? Honzíku? ted si tak vzpomínám,že ty si jezdil do Palučin?? Natuty se známe,pošli mi email,pošlu ti fotkuHAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Rydl

Datum:  04.10.2005 17:55

zsopocnice@quick.cz

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  02.10.2005 23:55

A nehrál jsi ho náhodou na Festivalu politické písně v Sokolově? A tak podobně?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Rydl

Datum:  03.10.2005 07:51

Shote, je vidět, že nejseš v obraze, jinak bys věděl, že Hans by se nikdy k něčemu takovému nesnížil! Tam hráli jiní, mohl bych jmenovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  01.10.2005 22:13

Ano, doba je zlá. To je ovšem vždy a byla ještě horší, to nikomu nedává právo mluvit sprostě. Sprostě mluví a píše, jen sprosťák, nebo prosťák.
A za komunistů? V zimě nechumelilo, to padaly kalamitky.
Pomocníci VB měli právo stavět auta i bez uniformy a většina z nich byli absolventi pomocné školy. Řada komunistů získala maturitu v rychlokvaškách za 1 rok a vysokoškolské vzdělání na Vokovické Sorboně. Na toaletní papír, vložky, sirky, sůl, ocet a podobně se fronty nestály jen občas, o knihách, zajímavých gramofonových deskách nemluvě, na žigulíka čekalo týden před pardubickou mototechnou 200 lidí, do prodeje jich přišlo 50.
Byl limitován i prodej uhlí na topení. V onom státem řízeném hospodářství bylo stále střídavě něčeho nedostatek. Sehnat obyčejného favorita – jízdní kolo, ne auto – nebylo bez známosti možné. Převážná většina z nás žila z ruky do huby a podstatně hůř než dnes. Už na základní škole, v prvém stupni se rozhodovalo, kdo může jít na školu a kdo půjde na horníka či zemědělce. A o tom nerozhodoval prospěch, ale třídní původ – lépe řečeno členství rodičů v KSČ a jejich angažovanost. A také pamatuji doby, kdy to bylo rozhodnuto již při zápisu na základní školu. Totéž měřítko se bralo v potaz při přidělování bytů, rekreací, výjezdních doložek i na ony pionýrské tábory apod. Na rozdíl od prohlášení funkcionářů KSČM a tvého, tyto věci skutečně pamatuji. Takže nic z doby, kterou nemohu pamatovat. A vím hodně nejenom o tehdejší době, ale i o komunistech zastávajících v Chrudimi poměrně vysoké posty, ale i těch, kteří ač v KSČ nebyli, přesto se chovali hůř jak ti komunisté, donášeli, psali anonymy, a ještě nedávno vykřikovali, jak je komunisté perzekuovali a vytřískávali z toho kapitál. A to že na komunisty nemáme, to je pravda. Spousta z nich dnes sedí na soudech, pracuje v policii, ministerstvech, krajích. Přesto mám radost, že jejich vláda skončila. Ovšem mám občas takový dojem, že jsme je vyhodili dveřmi a oni se vracejí oknem. A to okno jim potichu otevírá p, Paroubek.
A ty uniformy? Až bude v Chrudimi (Česku) tak dobrá škola, že si to bude moci dovolit a její žáci se budou cítit poctěni že mohou nosit uniformu oné školy, tak to zcela jistě bude. Ale zatím by se našlo stále ještě dost vyučujících, kteří by udělali lépe, kdyby ze škol odešli. Na druhou stranu by také nebylo od věci, mít možnost vyloučit některé žáky ze školy (i základní), a jejich rodiče nechat zaplatit soukromé vyučující. Pak by možná rodiče svým dětem vysvětlili jak se mají ve škole chovat, aby je bylo možno přijmout zpět na bezplatnou školu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Hanča

Datum:  03.10.2005 08:26

většinou diskusi jen pročítám, ale teď musím vyjádřit jen samou chválu k článku pana Shota z 22,13 hod. To je, jako bych to psala sama. I Bukvu si jako správná holubička vybavuji.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Rydl

Datum:  04.10.2005 17:48

Tak nevím Hančo, ale o Bukvovi jsem psal já, ne pan Shot.
Hans

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  01.10.2005 19:30

A ty si dojdi k lékaři.Vlastně ani nemusíš.Tvoje diagnoza je debyl český.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kwajdan

Datum:  01.10.2005 20:05

Zopakuj si základní školu abys věděl kde se píše i nebo y ty natvdrdlíku

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  01.10.2005 21:27

Myslíš slovo debil?To bych si nedovoli použít.Ale asi nevíš co se to debyl český.Význam tohoto slova se nikde neučí.Škoda.
Ty měkoune.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Rydl

Datum:  02.10.2005 18:36

Opravdu se trochu mrkni na český pravopis, když už se chceš veřejně vyjadřovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  30.09.2005 08:31

a nejlépe modré košile a červené šátky, plus odznaky podle dosažených úspěchů .....

Já se domnívám, že by pro začátek stačilo nakázat slušné oblečení a definovat, co to slušné oblečení je. Ale nechat každému možnost, ať se vyjádří i tím, jak bude chodit oblečen.
Výroba unifikovaných jedinců doufám nebude prioritou školství.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  02.10.2005 19:45

Je poznat, že se pohybuješ v relativně stabilní komunitě standardně inteligentních jedinců. Nevim, jak dalece je problém na gymplu, ale na základce jsem rozhodně pro. Co se děje už ve školce, je celkem nekomentovatelné, a co vidím jako problém největší, je absolutní neschopnost (nebo nechuť a nezájem) učitelstva to rozpoznat a třeba nějak rozumně řešit.
Dokonce jsem už narazil i na určité formy podpory takového dělení kolektivu!

Takže základka: uniformy ANO!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  03.10.2005 10:46

a ještě jedna věc, než se vrátím ke své práci, která mne živí ........

Je zde v tomto regionu vůbec zakořeněné používání školních uniforem?? Dělo se tak někdy??

Nebo to bude další import zvyků z jiných zemí??

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  04.10.2005 14:48

Přišel mi do emailu vzkaz od Lee:

v létě jsem byla na dovolené v Anglii. Tam jsou uniformy na školách běžně , působí to velice příjemně. Studenti jsou upraveni a moc jím to sluší.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  03.10.2005 10:43

.... no vždyť mne dobře znáš. Mám kolem sebe dost těch, kteří jsou teď na základce a dost informací, jak to tam chodí. A taky několik těch, kteří stojí na druhé straně barikády, tedy spíše katedry.
Co se škol týče, tak podle mne tam skutečně chybí silné a uznávané mužské osobnosti. Ale zato je nadbytek učitelek - těch hysterických a nervově labilních. Jen si vzpomeň z průmky na Kocmana, Nobilise, Bryčku a další. To byli učitelé s respektem-jejich slovo platilo pro nás jako slovo od boha.

Ale největší problém celého školství je ještě úplně někde jinde - u rodičů. Jednak ve výchově, či spíše v NEvýchově (odložení k počítači či k televizi, kde vidí spíše negativní vzory;a i mluva dospělých mezi sebou), jednak i v poněkud pokřivené podpoře proti náročným učitelům. Mám dojem, že pokud se někde objeví učitel s poněkud většími nároky na žáčky a studentíky, tak je poměrně rychle umírněn stížnostmi od rodičů a tlakem od nadřízených.

A poslední věc - kdy půjdeš s V k CH na G12?? To je taky způsob vyjařování na potento ..... Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Rydl

Datum:  04.10.2005 17:51

Tak tohle ti podepíšu. Hans

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  03.10.2005 20:28

No, nechtěl sem to napsat takhle natvrdo; ale vidim to stejně.
Zlatej pan učitel Buřita!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Rydl

Datum:  01.10.2005 04:55

Vážený/á/é Mexiko, dnešní školství "vyrábí" jiné hovadiny, než vaše uniformy. Některým dopisovatelům bych doporučil, aby občas některou školu navštívili. A nejenom střední, aby věděli, jak se dnešní školáci chovají. K sobě, k učitelům, ke společnosti. Co je dnešním školákům svaté? Nepamatuji si, že bychom si třeba dali při vyučování na tehdejší SVVŠ nohy na stůl, měli na hlavě "golfku" a na sobě roztrhané triko. Styděli bychom se, nebylo by to fér k našim profesorům. Nějak jsme se cítili být poctěni, že můžeme do toho "ústavu" chodit, že jsme něco víc. Taky nám to bylo tehdejší nomenklaturou vyčítáno. Dnešní studenstvo svým chováním dává najevo, že poctěni mají být vlastně profesoři, že někdo vůbec chce jejich bláboly poslouchat. Kdysi jsem přišel na gymnázium za svým synem a žasnul jsem, že studenti mohou kouřit na chodbách!!! My bychom si to v životě nedovolili, a pak si nedovedu představit, kolik trojúhelníčků (12 cm2 překladu) bychom museli splnit, kdyby nás "Bukva" (dej mu pánbůh věčnou slávu!) přistihl. Dneska ve všech školních, potažmo vnitřních školních řádech jsou na prvním místě práva žáků a ČŠI (Česká školní inspekce)to také tak vyžaduje. Děti všechno mohou a nic nemusí. Už se vám stalo, že byste v práci svého mistra (vedoucího) poslali do pr...? A vidíte, nám se to ve škole stává denně. A co můžeme? Nic. Děti jsou naši klienti a my se přetrhneme,abychom jim vyhověli. Zejména dnes, kdy je těchto "klientů" obecně nedostatek. Zeptejte se ředitelů škol, s jakými pocity přicházejí 1. září do škol. Kolik jim přijde dětí? Nepojedou na výjimku? Kde seberou peníze třeba na zákonem nařízených 12 dní v roce pro samostudium svých pedagogických zaměstnanců, když je poslanci zapomněli přidat do rozpočtu..? Vy třeba vidíte jen ty prázdniny a to, že učitelům zase přidali. Nikdo vám už neřekne, že je to na úkor snížení jejich osobního ohodnocení. Když mi kdysi kamarádi říkali, jak se mám, říkal jsem, že si nima tu Transportu na měsíc vyměním.
Nikdy to nevzali, hrdinové. A bože, my bychom chudáky děti cpali do uniforem! Vždyť oni v nich i tak chodí. Dobrovolně a ještě si myslí, že jsou in. Ty nahé pupíky, tetování atd. A vůbec, škoda slov.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: chcete uniformy na školách nebo gymnáziích???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  perry

Datum:  29.09.2005 16:39

jo jasny to by bylo superÚsměv

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.