Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  programátorské poklesky

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  19.05.2005 19:50

Toto téma zakládám z jednoho účelu - aby se tady hromadily nalezené chyby na stránkách www.chrudim-city.cz. Když budou všechny pohromadě, tak si toho zodpovědní rychleji všimnou.


Ta chyba s nedostupností stránek díky těm zpětným lomítkům byla odstraněna do druhého dne. Ale už jsem narazil na další "hříchy":

1) zkoumám, proč mi pod firefoxem na linuxu nejde webkamera. Moc času jsem neměl, ale už mne zarazila sekce vložená do těla html.
Čuňárna.

2) Chybné odkazy v sekci "Kultura a sport" http://www.chrudim-city.cz/index.asp?p=23&s=322 - v hlavní okně se zobrazí jednotlivé kategorie, ale u nich místo http://www.chrudim-city.cz/index.asp?p=23&s=322&id=323&u3=329

jsou uvedené chybné odkazy http://www.chrudim-city.cz/index.asp?p=23&s=322&id=&u3=329 (musíte přímo kliknout na sekci - buď kultura nebo jen sport - tam už pak jsou odkazy dobře.

Tak jsem zvědav, jak dlouho bude trvat náprava. Doufám, že rychleji než když Microsoft záplatuje windowsy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: programátorské poklesky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  23.05.2005 17:05

Tak koukám, že odkazy už jsou opravené. je asi i nějaká drobná změna u webkamery, už má alespoň snahu se někam kontaktovat pro získání datového toku. Ale pořád nic se nezobrazuje.

Možná to bude tím, že kód je nejspíše odněkud okopírovaný (nebo vykradený) a vložený do městských stránek. A je okopírován včetně hlavičky A VČETNĚ UKONČUJÍCÍ ZNAČKY </html> uprostřed kódu. Když on Microsoft FrontPage 5.0, ve kterém je to psané je docela mizerný softík na profesionální tvorbu www stránek. FP je tak pro stundenty, kteří si "naklikají" svoje osobní stránky.

Ale je ještě pravděpodobnější, že IP adresa, na kterou se skript odkazuje, je špatná. To asi proto, že směřuje pravděpodobně na IANA, 4676 Admiralty Way, Marina dle Rey, USA

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: programátorské poklesky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  23.05.2005 17:06

zapomněl jsem dodat - v USA se webkamera našeho náměstí asi nacházet nebude ..... Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: programátorské poklesky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  20.05.2005 18:24

Nejsem odborník na IT, takže spíš několik uživatelských připomínek k odkazu "městský úřad: 1) pod odkazem organizační struktura bych očekával pavouka struktury úřadu, kdy když kliknu na příslušný odbor, vyskočí mi telefonní seznam úředníků a co všechno dělají, a ne textový dokument "organizační řád", který je mimořádně "přehledný" 2)proboha proč je na úřední desce na každý list jednoho dokumentu vlastní odkaz? Číst si rozsáhlá stavební povolení na 5x je opravdu uživatelsky příjemné.
3)pod odkazem telefonní seznam bych opravdu hledal telefonní seznam městského úřadu, a ne pouze čísla na ústřednu. Uživilo by se také okýnko, kde by se napsalo příjmení úředníka a dalo "hledej" 4)často se při kliknutí na odkaz stává, že se začne stahovat textový dokument, to to nešlo udělat jinak? Jak jsem již psal výše, nejsem odborník na tvorbu webových stránek, ale kdejaká vesnička má stránky v tomto ohledu vyvedenější.

Jinak aby to tu nebylo jenom negativní, oproti starým stránkám je to posun k lepšímu, aspoň mi to ve firefoxu zobrazuje zhruba všechno tak jak má.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: programátorské poklesky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  23.05.2005 20:45

Jo, máš pravdu. Proti stavu, v jakém byly stránky chrudim-city.cz ještě před měsícem, kdy patřily podle mého skromného odhadu mezi nejhorší v Evropě a možná ještě dál (ony vlastně de facto nebyly žádné), je to opravdu pokrok.

Je to ovšem rozdíl asi takovej, jako že jednooký je mezi slepými králem. Jinými slovy - nové webovky se mi nelíbí ani trochu a dokonce je považuju za hrozné. Na titulu spousta foteček, barviček (naproto k ničemu), naprosto nepřehledná menu, stejně jako odkazy, prostě - podle mého názoru - velmi, velmi špatné.

Nesrovnávám to s chrudim.cz nebo se sex.com, ale s jinými oficiálními prezentacemi českých měst (a dokonce i malých obcí): to i ten pověstný "Bruntál" (a to i doslovně) je má lepší. Pochopitelně hodnotím uživatelskou vstřícnost, přehlednost, jednoduchost a množství nabízených služeb.

Prostě mě zklamaly. Možná to chce čas, možná si na ně jenom potřebuju zvyknout, ale zatím very, very bad.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: programátorské poklesky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  21.05.2005 20:09

Jen douška na okraj. Blabol.doc NENI TEXTOVEJ DOKUMENT! Ale koukal jsem, že v některých případech se blýská na lepší časy a Úřad už něco slyšel o PDF.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: programátorské poklesky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  19.05.2005 19:52

oprava

1) zkoumám, proč mi pod firefoxem na linuxu nejde webkamera. Moc času jsem neměl, ale už mne zarazila sekce "head" "/head" vložená do těla html ("body" "/body"). Čuňárna. Uvozovky si nahraďte

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: programátorské poklesky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  20.05.2005 09:01

Mimochodem, mě ta webkamera nejde ani v IE.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: programátorské poklesky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  20.05.2005 08:59

No dobrá, tak už můžete používat HTML značky v textu příspěvků, např. <, >,', " apod.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.