Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  GRAFITY

Odesílatel:  Him

Datum:  14.04.2005 17:40

Grafity na železniční stanici CHRUDIM ZASTÁVKA jsou už poměrně mooc staré, chtělo by to už nově nasprayovat, co dát šanci chrudimským sprayerům???

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  30.06.2005 15:31

iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

30.6.2005 Pardubický - strana 2 Chrudim vyšla vstříc sprejerům

Chrudim Chrudim se může stát útočištěm sprejerů. Tedy těch civilizovaných, kteří jsou ochotni pro své výtvarné projevy používat plochy, které jsou k tomu určené, a neničit fasády domů.
Po soukromé firmě Marlo AB, která nechává sprejerům dlouhou zeď na chrudimské železniční zastávce bývalé Transporty, nabídlo jim dvě plochy mezi panelovými domy v centru Chrudimi i město.
„Chceme to vyzkoušet. Plochy budou pod kontrolou, nesmí se na nich objevit hanlivé nebo neslušné věci, které by mohly způsobit pobouření veřejnosti. Partu, která nás o to požádala, bereme jako seriózního partnera,“ řekl místostarosta Chrudimě Petr Řezníček.
Sprejeři budou podle rozhodnutí městské rady z minulého týdne moci pomalovat tenisové stěny v Husově ulici a na Palackého třídě. Ty jsou ale po pravdě řečeno už nyní tak počmárané, že graffiti jim pravděpodobně spíše prospějí.
„V Chrudimi je skupina lidí, která bere grafitti jako umění a nechce patřit ke sprejerům, kteří ničí fasády domů.
Potřebovali plochy, kde by se mohli zdokonalovat a pak jezdit na soutěže,“ řekla Radka Pochobradská, preventistka kriminality při chrudimském městském úřadě.
Radní si však nedělají iluze, že díky takové nabídce už nebudou sprejeři na historických domech zanechávat své stopy.
„Je nám jasné, že skupina, která grafitti bere jako adrenalinový sport, nebude tyto plochy využívat. Jejich cílem je ničit památky, věci a baví je, že je to nebezpečné,“ řekla Pochobradská.



Autor: (dp)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  04.11.2005 16:17

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  buldog

Datum:  16.04.2005 20:00

Spreujte si doma v obýváku, když Vás to tolik baví, ale nechte veřejná prostranství na pokoji. Nechal bych Vám všechny ty debilní výtvory na vlastní náklady odstranit a ješte bych k tomu přidal minimálně 30 dní veřejně prospěšných prací, jako například úklid nepořádku ve městě.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Him

Datum:  18.04.2005 15:03

jezdíš někdy vlakem? asi ne, jinak by jsi znal rozdíli mezi ¨holímy sutěmi betonových zdí a grafity! -já osobně nesprayuju...
-a je rozdíl mezi grafity na bet. zeď a natříkáním svého iniciálu na barák

Btw. Jsi zpátečník, a to co mladý lidid baví, není okukovat kostel, ale tohle, tak to buď toleruj, nebo se s tím smiř...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Datsu

Datum:  18.04.2005 19:09

Jo jasně! to je právě o tom respektu jasně, že mladý nezajímá nějakej dobře opracovanej pískovec, ale jak už jsem psal, je potřeba vědět co si můžu dovolit, co ne.
Jasně mladý rádi neuznávaj pravidla, ale některý z nich by si je ráda upravovala podle sebe.
Fajn! musejí ale počítat s problémy.
A pokud chci brát, musím umět taky dávat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Him

Datum:  18.04.2005 22:01

tak to už jo, souhlasím, kdyz se nekomu neco nelibi, at si sam udela opozici, ale niceni se mi prici...btw. na neakejch vratech u nadrazi neakej vůl na vrata napsal HIM...se mnou to NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO díky

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Datsu

Datum:  19.04.2005 13:24

4 HIM: zdarec! nič nezrobíš.
Kolikrát se spousta dobrejch writerů rozčilovalo, že někdo používá jejich jméno.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Him

Datum:  19.04.2005 15:28

já sprejovat neumím (bohužel) ale jsem zastáncem grafitů, tím víc mne naštve když něaké individum zničí pěkně natřený vrata a ještě k tomu mým nickem...kdyby to alespon vysprejoval na neakou uroven, ale tohle je rozklepanou rukou...proste takovyhle "machýrky" nechápu...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Datsu

Datum:  19.04.2005 17:00

4HIM: zdarec! proč bohužel? Pokud budou v crc povolený legály( v což pevně doufám),tak si to klidně budeš moci zkusit bez rizika z postihu.A to se právě některý lidi snaží domluvit. Tady v crc není žádnej dobrej writer, tak nemusejí být ani obavy, že tě někdo bude prudit kvůli kvalitě. A pokud už bude, tak to snad ani řešit nebude. Každej nějak začínal. zatial peace datsu

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Him

Datum:  19.04.2005 20:18

no, uvidíme, na čem se schodou, ale kdyby se dalo něak pomoci, kontaktuj mě.......btw. budeš se do té akce v sobotu aktivně zapojovat?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Datsu

Datum:  20.04.2005 09:31

zdarec! no já nemám delší dobu prachy na barvy, tak jsem se rozhodl, že ten jam s kámošema aspoň zrealizujeme pro ostatní. Na podzim jsem byl ale taky účastníkem.
(zbytky barev ze zakázky).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Datsu

Datum:  18.04.2005 18:58

zdarec! sorry,ale buď jsem to špatně napsal, nebo jsi mi nerozuměl.
Chci říct: s malováním mám co dělat od 94 roku a nikdy jsem se nesnížil k nějakýmu zbytečnýmu bombení.
Nikdy to neodnesla žádná památka, žádná opravená fasáda.
Tady v crc byli spíš hračky - toys, který si na graffiti jen hráli - stačilo jen vzít plechovku a zprasit tagama jedno co a pak se tvářit mezi kámošema jako král.
Netvrdím, že věci, který chrudimáci udělali jsou všechny špatný. Jenže v crc je o mnoho víc děl od přespolních writers: SIE VASK & HK all stars,AOK, GNK,ABX (POIS),Jihlava, RHC BRNO a další.
Taky je si potřeba uvědomit, že dneska okolí bere jako graffiti úplně vše. Dokonce i policie si myslí, že když někdo napíše fixou hákovej kříž, že je writer.
Pokud mají vzniknout v crc městě legály, je potřeba jasně definovat, co je možné, co writers chtějí a co si budou moci dovolit.
Je hodně lidí, co jsou v obraze, stejně tak i lidí, co jsou mimo mísu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  16.04.2005 22:22

Páááni, to je nenávist, to čumím!

Páni kluci sprejeři, nenechte se buldogama zastrašit. Osobně Vám hodně fandím, to co je na Transportě, je super, rozhodně stokrát lepší než prázdná, šedivá a depresivní zeď. Jsem totální neznalec umění (ostatně, hoď kamenem), ale to, co tam je nasprejovanýho, podle mě umění je.

Legály by nějaký mohly v Chrudimi ještě být, žádný obyváky, jak navrhuje buldog, umění patří na odiv!!! Jenom nevím kde, snad by se ale něco našlo na Větrníku, a myslím, že i U Stadionu. Město by se mohlo trochu zaangažovat, co říkáš, Aleno (Vosáhlová)?

Jenom byste pánové mohli dát přes hubu těm (dámy prominou, ale) čůrákům, kteří zprznili chalupy na Veselém kopci. I když teď si uvědomuju, že asi pláču na špatným hrobě, že?? Tamější výtvory vlastně nemají s opravdovým grafitti nic společnýho...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Alena Vosáhlová

Datum:  21.04.2005 08:53

ahoj,

chytila jsem vasi diskusi az ted, a tak se omlouvam za pozdni reakci.

s legalama se to ma tak, jak psal brettt: zatim zadny v chrudimi nejsou, pac zadost o dve legalni plochy teprve pujde do rady.
jsem mozna nezdolna optimistka, ale ve skrytu duse verim, ze budou schvaleny.

jestlize projdou, nastava zkusebni obdobi. zamerne jsme se pro pocatek domlouvali jen na dvou zidkach. abychom ozkouseli, co a jak bude fungovat. hlavne neprepalit zacatek...

kdyz se legaly v tomto malinkym rozsahu osvedci, budeme se s klukama a uradama a verejnosti domlouvat dal. treba o vzniku dalsich legalnich ploch.

potom tady ovsem stale zustava varianta, ze legaly pres radu neprojdou. a budeme zase na zacatku... uvidime.

---

graffiti kultura moc nekoresponduje s mym soukromym zivotnim stylem. nejsem tedy zadna slepa obdivovatelka. velmi si ale vazim danka a brettta.

tihle chlapici totiz toho moc nenapovidaji, ale zustava za nima peknej kus prace. a drzi slovo - to je skoro zazrak v tyhle dobe...
a nemyslej jenom na sebe a svuj prospech. takovejch lidi je jako safranu...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Datsu

Datum:  18.04.2005 13:20

zdarec! ono se nemusí chodit daleko - není tomu dávno, co bylo v crc opravené divadlo a nějakej magor si na nový fasádě vyzkoušel modrej sprej. a nejenom tam.
Osobně hodně graffiti fandím, ale dostat do pracek toho člověka, co to po městě zkouší, tak...
Spousta lidí si neuvědomuje, že tady v Čechách máme trochu jinou historii a kamenná města jsou až desetkrát starší než v Americe.
Pokud má být gaffiti o respektování, musí respektovat i historii, ( v hip hopové scéna si potrpí na svoji historii a tradice)takže by si to ta spousta moulů mohla uvědomit, byl by klid a mohly by být už dávno nějaké legály.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Brettt

Datum:  16.04.2005 22:43

chalupy na Veselym k. jsem nevidel ale mas pravdu, places na nespravnym hrobe...plochy jsou v reseni - jedna se o tech sedivych zdech jako napriklad ta kousek od Borzny a Alena se do toho zapojila taky; tak 3-4 tydny zpatky tu o tom bezelo forum...byt v tehle zemi vic takovych jako je "pan" buldog tak snad emigruju :), jinak nepsal jste nahodou neco pane Buldogu do toho predchoziho fora pod nickem Mirek - nazorove se shodujete...az podezrele shodujete...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Brettt

Datum:  15.04.2005 14:17

dne 23.4.05 bude na Transporte novej Jam ("nove prestriknuti"), jinak nevim jestli jste se tam byli podivat, ale moznost malovat tam dostane kazdy, jinak plati kdo driv prijde ten driv maluje - je to ale legal jen v tento den (od 9 hodin rano), jinak se v nejblizsi dobe objevi i nejake plakaty na tuto akci (videl jsem zatim jen jeden a to ve vyloze mistniho skateshopu).tot vse

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Him

Datum:  15.04.2005 23:09

tak jsem dočetl diskuzy ... díky Dana, město beru zpět To je sranda :-D

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Him

Datum:  15.04.2005 23:07

Jojo, byli podívat, každý den z vlaku, když jedu pryč a když se vracím, jsou pěkný, ale už hodně okoukaný...jen doufám že to místní borci zmáknou a nezmicnou, ale budeme jim důvěřovat... o téhle akci jsem ještě nic neslyšel, ale jestli to opravdu město pořádá, pak klobouk dolů...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Datsu

Datum:  18.04.2005 13:06

zdarec! V. radical jam na Transportě nemá pod pácem město, ale skupinka nadšenců - crc gang a ustaf.cz/radical - to jen tak mimochodem. V sobotu by se tam mělo sejít hodně respektovaných writers nejen z východních Čech, ale prakticky z celé ČR. Uvidíme. Každopádně jak už bylo Brettem řečeno, kdo dřív příjde, ten dřív maluje, takže rád uvidím i neznámou tvář z crc.
Až domalujete, ukliďte po sobě odpadky - nejenom plechovky od sprejů, ale i obaly , papíry a petlahve.
nechovejte se jak čuňata!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Brettt

Datum:  16.04.2005 15:45

1. ta akce bude na 99% toho 23.4.05 2. to s tim kouknutim jsem myslel tak, jako jestli jsi se tam byl podivat primo kdyz tam ta akce byla...bylo tam spousta lidi-Brno, Praha, Hradec K., Pardubice,...maloval tam jedinej chrudimak...respekt pro nej! Jinak se prijd podivat, urcite to bude stat za to - tak po obede to tam zacne houstnout a lidi pribyvat, budou gramce, fotbalek,...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Aneta Maindlová

Datum:  14.04.2005 17:50

HIM má rozhodně pravdu, "novou fasádu" na zastávce bych přivítala taky (ne, že by ta nynější nebyla dobrá)a docela by mě zajímalo, s čím se chrudimští sprejeři vytasí. PROČ TU NENÍ VÍC LEGÁLNÍCH PLOCH?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Brettt

Datum:  15.04.2005 14:32

jeste jsem chtel dodat, ze v soucasne dobe NENI V CHRUDIMI ZADNA LEGALNI plocha, pro malovani na teto zastavce je tato plocha legalem pouze pro tento den, jindy je to trestne jako kdekoli jinde v cr a take to ze se tato akce kona neni nejaka dobra vule mesta (ted to nemyslim jako urazku)ale z iniciativy Dana (ted se omlouvam vsem kteri se na organizaci taky podileji a ja je nezminil) - s tim souvisi zajistit povoleni a vsechny veci okolo aze jich neni malo. respekt pro nej!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: GRAFITY

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Brettt

Datum:  15.04.2005 14:19

legalni plochy jsou v jednani

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.