Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Byty s dotací???!!!

Odesílatel:  Pavel Pavlíček

Datum:  03.02.2003 10:19

Nedá mi to, abych nereagoval příspěvek Stína radnice.
Je to trochu dlouhý, tak se omlouvám.
Ale pozor! To je hodně a navýsost zajímavé téma! Zejména podkud je něco pravdy na tom, co jsem slyšel - ale po pravdě řečeno neověřoval jsem si to, i když se jedná o velmi důvěryhodný zdroj, některé mé interpretace mohou být mírně nepřesné. Ale je to krásné téma i pro noviny, které si přesné informnace mohou obstarat snadněji.
Mohly by se radnice ptát na:1/Jaká je strategie radnice - stavět byty pro bohaté, nebo zajišťovat bydlení pro sociálně potřebné (staví se byty v hodnotě okolo 2 miliony?)2/ Mimo peněz od zájemců bytu a mimo státní dotace do akce jdou další drobné peníze za různé související služby, vlastně i peníze, kterými jsou placeni úředníci. Je radnice přesvědčena, že občané města chtějí tyto (obecní, a tedy de fakto společné) peníze ve prospěch 50 vybraných občanů investovat?3/ Údajně se vybírá z 500 uchazečů. Nevybírá se podle potřebnosti (kdo by to taky uměl - u dvoumilionových bytů?), ale losováním, za předpokladu ochoty zájemce složit několik desítek tisíc peněz. Za účasti notáře, který za svou účast vyúčtuje opět (nám všem) pár pětitisícovek. Je to skutečně tak? Vyčíslí někdo, kolik peněz a kolik pracovních hodin svých úředníků do akce investuje? (Radnice prohlásí, že něco takového neumí, soukromý podnikatel to musí dělat denně)Na radnici je pravolevá koalice - už pátý rok. Dobrá, hraje-li při vedení města roli ideologie, což je samo o sobě hovadina, pak by se zejména od sociální demokracie očekávalo, že bude prosazovat stavění malých startovacích bytů pro mladé rodiny, event.
malých dotovaných bytů pro sociálně slabé rodiny, osamělé matky atd. atd. Solidaritě - byť jsem velmi pravicově založen - dobře rozumím, a jsem ochoten se podílet. Nerozumím ale solidaritě s dobře zajištěnými občany, kterým město rozdává plnou hrstí - jen připomínám milionové dary stavebníkům rodinných domků na cestě k Markovicům, stavebníkům u Skřivánku a podobně. Resp. rozumněl bych tomu, pokud by město vyhlásilo doktrínu "máme zájem, aby lidé na našem území stavěli rodinné bydlení, každému stavebníkovi přispějeme takovou a takovou částkou, nebo každému zaplatíme tolik a tolik procent z ceny inženýrských sítí - prostě vydat jasná kritéria. Ale to by zase omezilo korupční prostředí - chce se do toho někomu?pp

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.