Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Balony nad Chrudimí

Odesílatel:  Mara

Datum:  03.08.2004 12:16

S velikou pompou je všude již dlouho slyše balonová show, město (snad 300 tis) a kraj (500 ???) to poměrne dost dotují a jaké bylo moje překvapení, když jsem ráno cestou do práce z auta viděl všeho všudy 3 balony (včera prej neletělo nic).
Toto témy by mělo být o Vašich názorech na tuto akci a pomozte mi porsím někdo sledovat kolik jich lítá a pro kolik lidí je to tedy placená zábava ???? Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Michal Tůma

Datum:  03.08.2004 12:59

Myslím, že loni jich celkem za ten týden letělo třináct. A letos to asi nebude jiné.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Zorro

Datum:  05.08.2004 15:05

Zapomínáte na jednu maličkost:

http://www.gliding.cz/forum/viewtopic.php?p=6849#6849

Vloni těch vyhlídek bylo podstatně více než vzletů balónů.
Kdo zaplatí Aeroklubu Chrudim letošní ztrátu?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  04.08.2004 07:31

A to myslíte jako různých balonů za celý týden a nebo jako že např.
dva balony letěli 6 vzletů ???? Minulej rok jich letělo nejvíc najednou max. 6

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  03.08.2004 18:55

JOJO, ale dohromady za všechny dny HAHAHA! , ne abych to uvedl na pravou míru loni jsem jich viděl nejvíce letět 6 na jednou, ale myslím si že jich více nebylo Bohužel, škoda

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Rampa

Datum:  03.08.2004 12:46

No a to to jeste zachranujeme jednim balonem AK Chrudim. No kdyz nekdo umi tak umi sehnat penize, prislo me ze to byl propadak uz loni.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  03.08.2004 19:38

nyní (UT večer) letěli 4 balony ..... nic moc a lidí na startu nebylo více jak 500 .-((

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukas Nemec

Datum:  05.08.2004 12:11

V úterý večer jsem neodolal a vyrazil na noční lampiónovou show pln očekávání. Vstupné zdarma, parkovné 20,-.

Tolik lidí jsem ani nečekal (ikdyž jich asi opravdu nebylo více jak 500), ale stejně jsem byl příjemně překvapen.

Těšili jsme se na "velké lampióny jaké jsme ještě neviděli" (viz. info na plakátě) Ok? a to už bylo horší. Dá to opravdu spoustu práce balóny rozbalit, nafoukat do nich vzduch a zvednout je. A to jen proto, aby se pak do nich párkrát fouklo (aniž by se odlepili od země) a pak je zase pracně zabalit. Navíc (až na jednu světlou vyjímku - červený balón) opravdu jen velice krátce.

Atmosféra byla ale perfektní a návštěvy nijak nelituji. Myslím si, že časem by se z toho mohla stát každoroční opravdu atraktivní akce.

Horší to je ale s penězi ....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  05.08.2004 22:52

Myslím si, že asi ne !!! Už se to koná v CR po 3tí či po 4 té a stále méně lidí tam jde . Dnes byl zřejmě moc vítr neletěl nikdo. Takovýchto akcí je po ČR a Evropě hodně a pořadatelé jinade jsou zřejmě zdatnější (a to nebude o jen penězích), ale o kontaktech a osobních vazbách.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  06.08.2004 20:18

dnaska letěli 3 balony to je show jako noha HAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukas Nemec

Datum:  06.08.2004 12:13

Zatím teprve podruhé Ok?

Chtělo by to zřejmě více či méně doladit. Časem by z toho mohla být zajímavá akce co zvýší atraktivitu Chrudimě. Jinak se opravdu staneme postupně ospalým mrtvým městem.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  buldog

Datum:  07.08.2004 18:56

Atraktivitu města zvyšuje sám pan starosta jakožto poddaný pánů B+B. Proč by se měly rozšiřovat aktivity Aeroklubu Chrudim, když na letišti bude golfové hřiště. Jako čestný člen bude v první řadě jmenován pan starosta, jelikož se nejvyšší mírou zaslouží o zrušení chrudimského letiště a vybudování golfového hřiště.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Roček

Datum:  07.08.2004 04:31

Také termín konání balonshow by bylo vhodné napříště posunout, aby nekolidoval s poutí...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  04.08.2004 20:09

ST večer jsem viděl jen 2 balony (možná nějaký unikl za obzor) a cca 300 lidí včetně rodinných příslušníků letců a pořadatelů.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mara

Datum:  05.08.2004 08:18

Dnes ráno 2 balony .

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  buldog

Datum:  07.08.2004 18:58

Dnes ráno 3 balony

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  07.08.2004 22:40

Oprava dnes ráno 4 balony (jeden jim ulítl jinam, ale pak se nějak vrátil), včera večer lapiony co nikdo nikdy neviděl ......
docela dobré, celkem 4 lampiony, až na to, že dva nesvítily skopro vůbec, jeden občas a čest se snažil zachránit jen ten bílej co foukal pořád .... podle mě propadák celkově až na půdu .... zajímal se někdo o to kolik stojí vzlet balonu ......
???????? halooooooooooooooo je to dobrá zábava , ale jen pro několik lidí a Chrudimáků je cca 24000 a ne jen 5 ( a to nemyslím ty co lítali, protože lítá jen jeden z těch pěti ) HAHAHAHHAHA

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukas Nemec

Datum:  08.08.2004 09:34

Jojo, ten bílý lampión byl krásně vidět z Větrníku, opravdu se snažil, svítil skoro bez přestávek Úsměv !

Od ostatních jsem neviděl ani záblesk.

Mám takovou trapnou naivní představu ... ale dokážete si představit tu nádheru kdyby se nad Chrudimí vznášelo třeba 20 balónů najednou?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  08.08.2004 15:22

To není trapná představa, ale je trapné spíše skutečnost že tomu prostě tak není ............ je to o pořadatelích, protže do jejich party prostě více lidí nepřijde a za nimi ani nepřijede, navíc ve stejném termínu je akce u Karlových Varů ,luvil jsem o tom s několika lidmi co létají a do CR prostě nikdo nepojede, protože jinde je lepší parta (a nejde o peníze přátelé) ......
prstě to v CR nebude věř tomu jedině, kdyb to někdo zaplatil 1 vzlet komerčně stojí na netu od 12 - 36 tisíc ale skutečné náklady včetně amortizace benzínu a platu posádky je na jeden vzlet cca 9 tis. když to bude profík a amatér max 11 to je realita.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lebduška Josef

Datum:  09.08.2004 08:21

Nevím kolik věnovalo město Chrudim na balonovou show.
V loňském roce to stálo cca 300 tis. Nemám informace, že by aeroklub dostával nějaké peníze z městského rozpočtu. Přesto létali. Skutečně, proč město platí za to, že se někdo chce svést balonem? Co to Chrudimi přineslo?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Český rozhlas Pardubice

Datum:  27.10.2004 10:09

Český rozhlas Pardubice - Radiožurnál

ZVUKOVÝ PŘÍSPĚVEK:

Létat jako pták bylo odjakživa snem mnoha lidí. Přání se jim splnilo díky nejstaršímu létajícímu stroji - horkovzdušnému balónu. Jako první na světě se vznesli 4. června 1784 bratři Joseph a Etienne Montgolfierové. Ti sestrojili balón s průměrem 12 metrů a zůstali ve vzduchu celých 10 minut. Jistě mi dáte za pravdu, že pohled na takový obrovský horkovzdušný balón navozuje pocit dobrodružství a touhu po neznámých krajích. Zasnít jste se mohli na letošní srpnové chrudimské balónové show na chrudimském letišti. Akci si vzalo pod svůj patronát i samotné město Chrudim. Od příštího ročníku se však distancovalo. Jaké k tomu má důvody, se pokusila zjistit redaktorka Naďa Kubínková.

http://www.chrudim2000.cz/zpravy/images/2004/90.
mp3

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Balony nad Chrudimí

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  10.02.2005 15:10

Noviny Chrudimska - 10.2.2005

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20050210000002.html

Letní Balonová show nakonec bude Pro celý text článku klikněte na odkaz.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.