Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  stín radnice a dubka vochru

Odesílatel:  Pavel Pavlíček

Datum:  15.01.2003 20:59

Ta diskuze se trochu točí kolem úlohy médií, a i já musím dodat, že mi to připadá tak, že zdejší noviny velmi dbají na to, aby si radnici nenamíchly.
Pamatuji si velmi dobře na titulek v novinách "RADNICE PORUŠILA ZÁKON". Bylo to o tom, že se prokázalo, že úředníci z radnice benevolentně a z ruky rozdávali zakázky za desítky milionů, aniž by použili zákonem předepsanou veřejnou soutěž. Článeček, který se jen tak letmo dotkl problému a pak stydlivě uskočil, aby se k načatému už nikdy nevrátil.
Problém přiznal tehdy místostarosta Macela krátce před tím, než odstoupil z funkce. Radnice (potažmo starosta - místostarostové - rada ...) zadávala práce např. na městských hradbách firmě (snad to napíšu správně) Geoindustria Jihlava, za kterou v Chrudimi jedná a od které je placen pan Vojtěchovský, člen zastupitelstva a městské rady. Tato firma protiprávně získala objednávky za desítky milionů. Vojtěchovský sedí v radě, která má poslední slovo. Podílí se na rozhodování o tom, zda městské peníze půjdou do firmy, na jejchž výsledcích je přímo zainteresován. Podílí se na rozhodování o rozpočtu, kde je na podobné práce pamatováno penězi. Navíc - Vojtěchovský vlastnil (možná ještě vlastní) firmu na údržbu zeleně. Od města dostával za statisíce zakázek - opět bez soutěže.
Tohle je přátelé korupce zcela bezostyšná, nehorázná a nestydatá. Ovšem vedení města to cítí jinak. V normální civilizaci by podobné praktiky měly tak 10 minut trvání - ale ve zdejším prostředí to nejen nikomu nevadí, oni se za to ani nestydí. A kdyby to bylo to jediné...
Takže to je tedy jedna z konkrétních věcí. Pokud někdo ovládá procedury podávání trestních oznámení, ať tak učiní. Já to žel Bohu neovládám. Ale myslím, že se toho dozvíme ještě mnoho. Historie a boží mlýny...
Hodně zdraví - PP.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: stín radnice a dubka vochru

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Stín radnice

Datum:  19.01.2003 23:27

Zcela s Vámi souhlasím a docela mně šokuje, když novinář řekne, že tady není od toho, aby šťoural a pátral po informacích, které by informovali o tom, že na radnici není vše čisté, jak by se zasloužilo. Jsem zvedav, zda se budou zajímat o to, co jsem napsal v předešlém článku a nebo to přehlídnou jako většinou vše spojené s radnicí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: stín radnice a dubka vochru

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Peter van Hofen

Datum:  15.01.2003 21:53

Neni treba ovladat procedury podavani trestniho oznameni, staci jen zajit na polici a oznameni ucinit.
Policie jiz vse ostatni zajisti. Jsem zvedav, kdy se o nejakem tom trestnim oznameni dozvim.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.