Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Slíbil jsem vám viníka ...

Odesílatel:  Z. Kotúč

Datum:  08.04.2004 02:16

Tak tedy - abych to dokončil. Slíbil jsem, že vám odhalím konkrétního viníka, který stojí za ekologickou havárií. Opravdu ho chcete znát? Tvrdím, že ekologickou havárii způsobil N E D O S T A T E K L Á S K Y. Nedostatek lásky mezi lidmi. Stále ještě spousta lidí nechápe nebo nechce chápat, že člověk a příroda tvoří jeden celek. Kdo nemá rád lidi, nemiluje ani přírodu. Kdo nemá rád lidi, nemá rád ani své voliče. Je to tak jednoduché, že se tomu ani nechce věřit.
Už ze základní školy všichni víme, co prohlásil Jan Hus. "Prosím, abyste se milovali a pravdy každému přáli". Přiznávám, že jako malej kluk jsem z toho nebyl kdovíjak odvázanej. Trvalo mi hodně let než jsem si uvědomil, jaká hluboká pravda se v jeho prohlášení skrývá. Řekl bych, že kdyby Jan Hus žil dnes a podnikl cestu kolem světa a shlédl všechnu tu špínu, co se ve světě děje, sám by požádal o upálení.
Kdy byl vlastně upálen? 1415? Za těch bezmála 600 let jsme se moc daleko nedostali, že? Pravda - máme domácí kina, kdo chce, může si zaplatit výlet do vesmíru, jedním kliknutím myši pošleme obrázek do celého světa. Ale to, co nosíme každý uvnitř - říkejme tomu třeba duševno, to silně zaostává za hmotou. Lásky je možná dost za prahem našeho bytu či domu, ale ven za dveře jí mnoho nepronikne..... A pravda? No neblázněte!! Ta se přece dneska nenosí! Přitom není nic jednoduššího, než říkat lidem pravdu do očí. Má to jednu obrovskou výhodu - příště si nemusíte pracně vzpomínat, co že jste to minule někomu nakecali.
Zdá se vám, že uhýbám od tématu? Neřeknu vám žádnou novinku když vám sdělím, že žijeme v duálním světě.
Existuje světlo a tma, teplo a zima, nahoře a dole, láska a lhostejnost. Už vám to do sebe zapadá?Pokud nyní toužíte po "fyzickém" viníkovi, budete si ho zřejmě muset dohledat sami. Nepředpokládám, že by vám ho "páni konšelé" předložili na stříbrném tácu.
Mám za to, že celý svět už hodně dlouho jede po slepé koleji. Těším se na to, až si všichni lidé konečně uvědomí, že jsme VŠICHNI součástí celku. Nikdo není nahoře, nikdo není dole. Hledej pravdu a pravda tě osvobodí. Dál už musíte sami.
Skoro by se chtělo zvolat: "Vítejte na Titanicu!"Zbývá jen dodat, že záchranných člunů je dost a pro každého.
Je mi srdečně jedno, že 97 lidí ze 100 mě v tuto chvíli posílá do blázince. Vím, že zbývající tři mi porozuměli...

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.