Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  POLICIE

Odesílatel:  máňa

Datum:  31.03.2004 19:50

Mohl by mi prosím někdo z PČR osvětlit, jak je to s předjížděním v blízkosti křižovatek(např.v případě, že vjíždím na hlavní silnici z vedlejší, vidím, že přijíždějící auto neohrozím ani neomezím a srazí mě ten, který ho předjíždí)? Stala se podobná nehoda a viníkem nehody byl určen řidič přijíždějící z vedlejší silnice za nedání přednosti v jízdě.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POLICIE

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Larry

Datum:  02.04.2004 17:53

Doporučuji po večerech studium vyhlášky či návštěvu kondičního kurzu v autoškole. Zjednodušeně:Řidič vjíždějící z vedlejší na hlavní je povinen dát přednost VŠEM vozidlům jedoucím po hlavní. Všem (předjíždějícím, couvajícím, otáčejícím se, jedoucím) prostě VŠEM.
Jiná otázka je, mohl-li řidič vozidlo jedoucí po hlavní vidět. Ale to si je opět povinen zajistit např. náležitě poučenou a způsobilou osobou.
Ted policie postupovala naprosto dle platné právní úpravy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POLICIE

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blix

Datum:  01.04.2004 08:53

K "máňa 31.3.": Nebude to profesionální odpověď a nemusím mít úplnou pravdu, ale domnívám se, že to tak je. Řidič z vedlejší odbočující vpravo musí kouknout i doprava zda tam zrovna nejede v levém pruhu předjíždějící auto (takto předjíždět myslím není zakázáno). Při odbočení z vedlejší vlevo pak není co řešit - přednost všem zleva i zprava (včetně event. předjíždějícího).
Odpověď asi neuspokojí, nevysvětluje proč, jen konstatuje jak to (snad - nechám se případně poučit) je.
S pozdravem Blix :-)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POLICIE

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  01.04.2004 12:30

Odpověď to možná není profesionální, ale správná určitě je. Viz.
§ 17Předjíždění 5) Řidič nesmí předjíždět

f) na křižovatce a v těsné blízkosti před ní; tento zákaz neplatí pro řidiče jedoucího po hlavní pozemní komunikaci, nebo jde-li o předjíždění vpravo podle odstavce 1; na křižovatce s řízeným provozem smí předjíždět jen při světelném signálu nebo pokynu "Volno",

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: POLICIE

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  01.04.2004 21:02

A ještě to upřesním: pokud bude na té hlavní plná čára(čili zákaz předjíždění) a stejně tam dojde k takovéráně, tak ten z té vedlejší ZAVINIL nehodu a ten cojako prase předjížděl na plný čáře, ten pouze PORUŠILnějaký paragraf. Takže naprosto zvrácená logikapomáhající udržovat na našich silnicích status džungle.
Svědek, který by dosvědčil, že v době, kdy z vedlejšíauto vjelo, ten na hlavní ještě nepředjížděl, je v doběvyšetřování zpravidla v prachu a zbývá policejní logika.
Nicméně zde teoretizujeme. Mohla by paní Hamáčková zasezlepšit naše šoférské vědomosti v NCh?

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2022 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.