Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Jak nestastny jsem v tomto svete, vid,Hillary?:):

Odesílatel:  Oblomov

Datum:  30.03.2004 21:37

Mila Hillary, jako obcanka mesta mas zajimave jmeno.
Pokud se snad ma jednat o vyjadreni naklonosti kHillary Clinton, budiz.
Tve prispevky me vsak nenechaly klidnym.Tak postupne: 1) Volby jsou demokraticke, zvolte si koho chcete.
Chce-li mit vetsina za starostu (ci poslance) p. Libeho, necht je starostou ci poslancem, jest tototiz vule vetsiny. Vecne remcani bez jakykolivargumentu a konkretnich cinu je jen placani do vody.
2) To, ze je pan Reznicek prodlouzenou rukou hokejovelobby, je verejnym tajemstvim.A to, ze pravidelne vevolbach obdrzi nejvetsi pocet preferencnich hlasu, je zase fakt. Musim ale rici, ze z vasich dani se tentostadion jiste nepostavil:) Vzhledem k jeho cene. Toovsem nic nemeni na skutecnosti, ze je ostudne omezovat prostor pro verejnost jen na 2 hod./den. Nadruhe strane je reditel sportovist tlacen ke snizovanijiz tak hroziveho schodku hospodareni, ktery je danvysokymi provoznimi naklady. Proto komercnipronajmy.Myslim, ze zverejnil-li by vysi deficitu, bylaby Hillary prvni, kdo by kricel, ze se to vsechno platiz jejich dani:) Co tedy chceme?3) Pokud se tyce nerezove vany bazenu, rozhodnenetece. Jestlize nekdo tvrdi opak, nepochybne nevi, ocem mluvi. Nebo lze! Jakakoliv prasklina je nanerezovem povrchu velmi dobre znatelna, navic cirkulacivody reguluje (a tez sleduje mnozstvi vody v obehu) vtechto zarizenich pocitac. Jiste by zaznamenal jeji unik.
Btw. Bazenservis - dodavatel technologie, a.s.,existuje. Staci se podivat do obchodniho rejstriku.
Co se tyce omezeni vstupu (okresnim hygienikem!) dobazenu , pokud vim, jiz neplati. Je pro rodice s detmido tri let na vlastni nebezpeci.
4) Obchvat neni zalezitosti mesta. Takoveto investicejsou zcela v kompetenci, vzhledem ke sve financninarocnosti, ustrednich organu statni spravy.Tyrozhodnou, kam potecou penize. Kraj bude hajit zajmycentra regionu, tj. Pardubic, od nej se nicehozavratneho Chrudim nedocka. Obec, resp. i kraj, muzevse ovlivnovat pouze v oblasti uzemniho planovani,event. pripadnou fin. spoluucasti.. Rozhodne to neniona, kdo meni svevolne planovanou trasu, at jiz zjakychkoliv duvodu.
Proto, mila Hillary,nez se rozhodnu a necem psat,musim mit o dane problematice alespon minimalniprehled.Jinak radeji mlcim, abych nepusobil trapne..
Dale k dotazu JR:" kdo a co je tajmenik MeU?"Pokud tohle nevis, neprekvapuje me ani tvuj stupidnizaver. Podle neho jsme totiz zbytecni asi vsichni, ze.
Tajemnikem MeU a reditelem krajskeho uradu pocinaje,vladou, prezidentem a Parlamentem konce. No nic, nekdoje jednoduse nenapravitelny stezovatel a sebelitoval.
Vsem, alespon trochu pozitivne uvazujicim jednicum,preji hezky vecer.............Oblomov

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Jak nestastny jsem v tomto svete, vid,Hillary?:):

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jarda

Datum:  04.04.2004 16:32

Myslel jsem si,že jsem trochu pozitiní.Ale Oblomov na naší radnici nebo vlastně kde,to mne docelapřekvapilo.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Jak nestastny jsem v tomto svete, vid,Hillary?:):

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Honza

Datum:  04.04.2004 13:32

Je to zajímavé počtení, které vyvolává pár otázek.
1. Kdo tedy financuje veškerý provoz města, jeho výstavbu, když to není z našich daní? Že by se na to zastupitelstvo skládalo? Nebo našli poklad? Zkus to Oblomove vysvětlit. Ale neříkej stát - tomu ty daně dáváme také my.
2. Na kraji v Pardubicích, máme též své zástupce. Jak tam prosazují zájmy Chrudimi? Jestli je tam p. Kudnáč a spol. prosazují se stejnou vehemencí jako se starali, aby nevznikla ekologická havárie, pak se nelze divit, že Chrudim nemá obchvat.
3. Koupaliště za drahé peníze slouží ??? komu? Vydělává?? kolik a komu? Totéž zimní stadion. A kdo to zaplatil? Martani, nebo my z daní?3. Všude je pravidlem, že ten kdo platí, ten poroučí.
Jen zde jsme si zvykli, že platíme všichni a poroučí pár lidí, kteří nemají žádnou zodpovědnost. Proto se nediv (a jsi určitě jeden z radnice) že mě a nejen mě to štve a chci po úřednících a zastupitelech lepší práci za moje (naše) peníze.
Chci slyšet jasnou koncepci, jasně a průhledně utracené peníze a ne to co se děje. Koncepce chybí peníze se utrácí - ani nikdo pořádně neví za co. Malý příklad - dá se dotace subjektu přímo z městského rozpočtu a stejému subjektu se dá další dotace z organizace spravované městem (asi aby to neproběhlo veřejným zasedáním). Potom peníze na potřebné věci nejsou.
Závěr: Občanům města by se měli všichni úředníci zpovídat a žádat je o svolení utrácet jejich peníze.
A jsou-li v zastupitelstvu lidé kteří možná perfektně vědí kdy použít jódovou tinkturu a jak masírovat záda, případně jak si sehnat klidné a teplé místečko, ale nic nevědí a ani se nezajímají o fungování města tak si z nich, ale i z nás mohou úřednici dělat v klidu prču a různé politické strany a lobby za naše peníze v klidu žít.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Jak nestastny jsem v tomto svete, vid,Hillary?:):

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  JR

Datum:  31.03.2004 07:24

Ne, oni všichni tito výše uvedení zástupci jsou na svých místech a svoji práci vykonávají velice dobře.
Proto je nebudeme vůbec kritizovat, budeme mlčet a jenom koukat, co se s Chrudimí děje.
A ještě jim za to tleskat, ne?Za ty s odpuštěním prosrané miliony do průmyslové zóny, do které dle mého názoru nedostanou nikdy nového strategického investora pro region - ušili si moc prima bič v nedalekých Markovicích, atd.....
A např. konkrétně k tajemníkovi chrudimské radnice, v souvislosti s jeho verbálním projevem mám pochybnosti o efektivitě výkonu jeho současného zaměstnání a to nemluvím o tom, že se má jednat o vystudovaného právníka.
Ale ono na tom stejně ve státním sektoru nezáleží, kdo je placen ze státních či obecních peněz, má téměř vždy nižší produktivitu práce než člověk v soukromém sektoru (který jej živí), takže tam se jistě pár "chytrých" hlav ztratí!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Jak nestastny jsem v tomto svete, vid,Hillary?:):

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  JR

Datum:  31.03.2004 08:06

A ještě malá poznámečka o zbytečnosti.
Ano, je to můj názor, úředníků je v tomhle státě až přespříliš a to je vždy a všude cesta do pekel.
To, co umí přebujelá byrokracie, můžeme vidět např. na TV Nova - místostarosta plzeňské městské části a bytová politika, atd. Nemyslím si, že se jedná o jeden vyjímečný individuální případ, je to problém celého státního úřednického sektoru - vysoká produktivita práce hlavně při práci do vlastní kapsy a neomezený prostor pro korupci bez legitimních možností kontroly.
OBČANE - chceš, OBČANE - zaplať!Ve všech státních orgánech je nutná redukční dieta - Parlamentem počínaje a obecními úřady rozhodně nekonče.
A o tom se může přít jenom ten, kdo by přišel o KOREJTKO!

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.